PDA

مشاهده نسخه کامل : آمار محبوبیت مرورگرها در ایران

™Ali
27-07-08, 11:30
Google Trends یکی از ابزارهای بسیار خوب گوگل است که هنوز در مرحله آزمایشی به سر می‌برد. بوسیله این برنامه می‌توانید روند یک موضوع و یا فرآورده در سرار جهان را مطالعه کنید. این اعداد برحسب ترافیک موجود درباره موضوع موردنظر نمایش داده می‌شود.

با این حساب مثلا روند استفاده از مرورگرهای سفاری ٍ فایرفاکس ٍ اپرا ٍ اینترنت اکسپلورر و نت اسکیپ را بررسی کردم.
این آمار مربوط به ایران است و محدودیت زمانی ندارد. اطلاعات مربوطه بیشتر از سال ۲۰۰۷ موجود بوده‌اند و براساس شهرهای مختلف و زبان استفاده شده نمایش داده شده‌اند. این آمار به صورت کلی (Only the registered members can see the link ternet+Explorer%2C+Netscape&ctab=0&geo=IR&geor=all&date=all&sort=1) بررسی شد.

سمت چپ تصویر مرورگرها را می‌بیند که در این محاسبه بیشتر فایرفاکس مشخص است چون گرایش به این مرورگر در مقایسه با بقیه به مراتب بیشتر بوده‌است. اخبار و وقایع مهم نیز در سمت راست نمایش داده شده‌اند. در سمت پائین راست زبان استفاده شده و در سمت چپ شهرها به ترتیب محبوبیت مرورگرها هستند.

دو خبر باید به این آمار اضافه شود. در تاریخ ۳۱ اکتبر ۲۰۰۶ فایرفاکس فارسی (Only the registered members can see the link) منتشر شد و موزیلا فایرفاکس فارسی (Only the registered members can see the link) اکتبر ۲۰۰۷ آغاز بکار کرد. همانطور که پیداست تعداد استفاده‌کنندگان از ترجمه فارسی در مقایسه با انگلیسی کم نیستند.

شهرهای تهران - مشهد - شیراز - اصفهان و تبریز به ترتیب پرطرفدارترین شهرهای ایران هستند. جالب اینکه تبریزی‌ها بسیار فایرفاکس دوست هستند و بقیه مرورگرها را بسیار کمتر استفاده میکنند.

به خبر F توجه کنید. منحنی در روزبارگیری فایرفاکس ۳ یک جهش داشته است که این ثابت میکند که در این روز ترافیک بارگیری از سمت ایران بالا بوده‌است. ایران در این روز جزو ده کشور دنیا شد.

طرفداران اپرا بسیار کمتر هستند و حتی در تهران تعداد آنها از سفاری کمتر است.
تعداد کاربران فایرفاکس فارسی از اینترنت اکسپلورر فارسی بیشتر است.

آمار محبوبیت مرورگرها در سراسر دنیا (Only the registered members can see the link ternet+Explorer%2C+Netscape&ctab=0&geo=all&date=all&sort=1)
آمار معرفترین سرویس‌های اجتماعی Web 2.0 (Only the registered members can see the link %2C+photoboucket&ctab=0&geo=all&date=all&sort=1) . آمار ایران (Only the registered members can see the link %2C+photoboucket&ctab=0&geo=IR&geor=all&date=all&sort=1) نمایشگر روند یوتیوب در سال اخیر است.
مهاجرت از اپرا به فایرفاکس (Only the registered members can see the link)

<dl class="r2l" id="comments-block"><dd class="comment-body">

</dd><dd class="comment-footer">[/URL][URL="Only the registered members can see the link"] (Only the registered members can see the link-436088956752964036) </dd></dl>

<!-- google_ad_section_end -->

green_waves
27-07-08, 12:46
اینکه Opera وب بروزر خوبی هست شکی نیست ولی در سرعت و باز کردن صفحاتی که کش شده اند FireFox فوق العاده کار کرده و همچنین سرعت بیشتری را در باز کردن قالب کلی سایت نسبت به Opera دارد

™Ali
27-07-08, 13:21
Opera صفحه ای رو که عکس زیادی داره خیلی سریع تر باز می کنه.
می تونی امتحان کنی عزیزم.
Download Manger شم عالیه و حرف نداره از لحاظ سرعت:great:

M A H R A D
27-07-08, 13:49
اینکه Opera وب بروزر خوبی هست شکی نیست ولی در سرعت و باز کردن صفحاتی که کش شده اند FireFox فوق العاده کار کرده و همچنین سرعت بیشتری را در باز کردن قالب کلی سایت نسبت به Opera دارد
اگه تنظیمات Preferences > Advanced > History رو یکم دستکاری کنید شاید نظرتون عوض بشه!

EhsanHF
27-07-08, 14:30
نمیدوم این مشکل واسه فقط من هست یا نه ، ولی اپرا 9 با یک سری صفحاتی که دارای کد Ajax هستند ، مشکل داره !
واسه همین من هم اپرا 9 دارم و هم فایر فاکس 3 !

™Ali
27-07-08, 14:42
اگه تنظیمات Preferences > Advanced > History رو یکم دستکاری کنید شاید نظرتون عوض بشه!
تنها ایرادی که به اپرا میشه گرفت ساپرت نکردن جاوا اسکریپت ها در فروم های vBulletin هست و دیگر هیچ!!!

M A H R A D
27-07-08, 14:57
نمیدوم این مشکل واسه فقط من هست یا نه ، ولی اپرا 9 با یک سری صفحاتی که دارای کد Ajax هستند ، مشکل داره !
ورژن 9.5 رو تست کردید ؟

Shahryar
27-07-08, 15:20

مشکلات جاواسکریپت توی Opera 9.5 یکسریش حل شده اما بازم خیلی مشکل هست . برای سایت های خاص بهتره از Mask As FireFOx استفاده کنید . :give_rose:

green_waves
27-07-08, 15:21
Opera مشکل اصلی اون تو باز کزدن CMS ها هست که بشدت از مرورگرهایی از هسته FireFox استفاده می کنند کم می آورد
امتحان کنید در NUKE ها که سنگین تر هستند قابل احساس هستند
چون من خودم تو زمینه NUKE کار می کنم متوجه این موضوع شدم