PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل CLR-Cmos در مادربرد های Gigabyte!

Overclocker
24-07-08, 22:38
تا حالا سازنده مثل این Gigabyte دیده بودید که شاهکار بزنه : یعنی گند بزنه به مادربرد !:whistle:

آخه جانه مادرت اگر کسی بخواد این باتری Cmos را در بیاره باید دیلم بندازه زیره Heat pipe و اونو بکنه بعد باتری را در بیاره بعد با چسب دو قولو بچسبنه !

Only the registered members can see the link

به به عجب طراحی خیره کننده ای !:yes:

واقعا جای اینو داره که یک تشکر از این سازنده ی گلابی بکنیم .:1. (27):

چه میشه کرد Gigabyte هست دیگه !:1. (40):

با تشکر.:11():

Overclocker
24-07-08, 22:51
تقلب از اسوس ::1. (2):
دکمه ی پاور

Only the registered members can see the link g

طراحی اسوس :
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

AMD>INTEL
24-07-08, 23:27
البته در آوردن باتری به دلیل دگمه clear_cmos فقط برای زمانی هست که باتری مادربرد ضعیف شده باشه که این اتفاق حداقل 4 سال طول میکشه . گذاشتن سگمنت و دگمه خاموش روشن و ریست و clear_cmos مختص هیچ کدوم از شرکتها نبوده . اولین بار iwill خدا بیامرز این کار رو کرد .

Overclocker
24-07-08, 23:36
البته در آوردن باتری به دلیل دگمه clear_cmos فقط برای زمانی هست که باتری مادربرد ضعیف شده باشه که این اتفاق حداقل 4 سال طول میکشه . گذاشتن سگمنت و دگمه خاموش روشن و ریست و clear_cmos مختص هیچ کدوم از شرکتها نبوده . اولین بار iwill خدا بیامرز این کار رو کرد .

من خودم امتحان کردم وقتی باتری در نیاد کامل CMOS پاک نمیشه !:1. (26):

چون برق تو مین هنوز هست !:1. (38):

PCminister
25-07-08, 05:01
تقریبا 5 ماهه از P35-ds3l استفاده میکنم هنوز از CLR-cmos استفاده نکردم با اینکه خیلی خیلی باهاش اور داشتم (خیلی ار اوقات سیستم بعد از اعمال تنظیمات در Bios بوت نمیشد!) و تستهای زیادی ازش گرفتم الان که این پست ارسال میشه این مادربرد 2 ماهه که داره با پردازنده E4500 در باس 333 و کلاک هسته 3Ghz فعالیت میکنه!

من P5K هم داشتم! به این راحتی که Giga به تنظیمات Default برمیگرده اون بر نمیگرده!

(ایتها تجربه شخصی من هست)

این مادربردی هم که شما عکسشو گذاشتین از بهترین بردهایی هست که گیگا برای P45 عرضه کرده و دارای فنآوری Dual Bios (Only the registered members can see the link) هست یعنی حتی اگر در Update کردن بایوس هم به مشکل بخورین سیستم باز هم بایوس را بازشناسی کرده و به خوبی بوت میشه چه برسه به Overclocking

منبع شما چیه که استفاده از این کلیدها (کلیدهای FP بر روی برد) را یک تفلب از Asus دونسته؟

با تشکر

Overclocker
25-07-08, 11:03
به دلیل اینکه من هر وقت که دیدم اسوس یک مین جدید زده چند روز بعد یدفعه Gigabyte مثل اسوس درست کرده من در بیشتر مواقع دیدم که مین های گیگا از اسوس خیلی کپی برداری کرده !

M A H R A D
26-07-08, 13:30
تا حالا سازنده مثل این Gigabyte دیده بودید که شاهکار بزنه : یعنی گند بزنه به مادربرد !:whistle:

آخه جانه مادرت اگر کسی بخواد این باتری Cmos را در بیاره باید دیلم بندازه زیره Heat pipe و اونو بکنه بعد باتری را در بیاره بعد با چسب دو قولو بچسبنه !

به به عجب طراحی خیره کننده ای !:yes:

واقعا جای اینو داره که یک تشکر از این سازنده ی گلابی بکنیم .:1. (27):

چه میشه کرد Gigabyte هست دیگه !:1. (40):

شما اگه از بغل به مادربرد نگاه کنی اون موقع متوجه میشی که در آوردن باطری خیلی هم سخت نیست

( البته احتمال اینکه به در آوردن باطری محتاج بشید خیلی کمه! )

سپاس:11():

CROSSHAIR
26-07-08, 18:05
در اینکه عاشق مادربوردهای ایسوس هستم شک نکنید.:11():
ولی باید چند نکته بدون تعصب گفته بشه.
در مورد ایسوس:
کاملترین بایوس ها رو داره خصوصا در بعضی که ولتاژ رو می تونی خیلی بیشتر از حد مجاز بری بالا.در سری گیم خودم تجربه داشتم.ودر رویوهای زیادی دیدم.:1. (40):
2.ایسوس اگه در همه طراحی ها ی منحصر بفرد اول نباشه در اغلبش پیشتازه.
3.کیفیت ساختش هم عالیه.در رده high end این رو در سایتهای اورکلاک و سخت افزار بدون تردید دیدید.اغلب بردها سری حرفه ای ایسوس هستند.:great:
ولی مشکل های بایوس زیادی دارن .اغلب مدل ها. این رو هم براحتی در فروم های سایت خود ایسوس میتونید ببینید.
توجه:در اغلب موارد بایوسهای جدید بهتر نیستند که بدتر هم هستند .و مشکل ناپایداری دارن.
من علاوه بر خدا بیامرز crosshair یک مادربورد گیگا با نام gam55slis4 دارم .واقعا در هر نسخه بایوس بهتر از قبلی عمل کرده .درسته امکانات اور زیادی نداره .ولی ولتاژ ها بسیار دقیق وپایدار تقسیم میشن.
وطرح این اخری p45 اکسترم.واقعا عالیه.وتقلید از هیچ کدوم نیست.
برد در حدود بیشتر از 400 دلار قیمتشه.که خنک کننده مسی بزرگ رو علت اصلی میدونن.
نباید از پیشرفتهای گیگا هم براحتی گذشت.
در اخرین رقابت ها مثلا x48tdq6 کاملا سربلند بیرون اومده.
خب در تکنولوژی صرفه جویی انرژی درسته بعد از ایسوس دسبکار شد ولی خوب عمل کرده.
قابلیت دو ال بایوس هم عالیه .اگه در crosshair بود الان در گوشه ای در شرکت ویستا پخش رایانه نخوابیده بود.
ولی خب نمیدونم چرا دیگه زیاد سراغ چیپ های nvidia نمیره .وچسبیده به اینتل.البته بعد از 590sli با نام m59slis5
در مورد
780i
790i
790iultra
780a
خبری نیست:1. (27):

Overclocker
26-07-08, 19:18
در اینکه عاشق مادربوردهای ایسوس هستم شک نکنید.:11():
ولی باید چند نکته بدون تعصب گفته بشه.
در مورد ایسوس:
کاملترین بایوس ها رو داره خصوصا در بعضی که ولتاژ رو می تونی خیلی بیشتر از حد مجاز بری بالا.در سری گیم خودم تجربه داشتم.ودر رویوهای زیادی دیدم.:1. (40):
2.ایسوس اگه در همه طراحی ها ی منحصر بفرد اول نباشه در اغلبش پیشتازه.
3.کیفیت ساختش هم عالیه.در رده high end این رو در سایتهای اورکلاک و سخت افزار بدون تردید دیدید.اغلب بردها سری حرفه ای ایسوس هستند.:great:
ولی مشکل های بایوس زیادی دارن .اغلب مدل ها. این رو هم براحتی در فروم های سایت خود ایسوس میتونید ببینید.
توجه:در اغلب موارد بایوسهای جدید بهتر نیستند که بدتر هم هستند .و مشکل ناپایداری دارن.
من علاوه بر خدا بیامرز crosshair یک مادربورد گیگا با نام gam55slis4 دارم .واقعا در هر نسخه بایوس بهتر از قبلی عمل کرده .درسته امکانات اور زیادی نداره .ولی ولتاژ ها بسیار دقیق وپایدار تقسیم میشن.
وطرح این اخری p45 اکسترم.واقعا عالیه.وتقلید از هیچ کدوم نیست.
برد در حدود بیشتر از 400 دلار قیمتشه.که خنک کننده مسی بزرگ رو علت اصلی میدونن.
نباید از پیشرفتهای گیگا هم براحتی گذشت.
در اخرین رقابت ها مثلا x48tdq6 کاملا سربلند بیرون اومده.
خب در تکنولوژی صرفه جویی انرژی درسته بعد از ایسوس دسبکار شد ولی خوب عمل کرده.
قابلیت دو ال بایوس هم عالیه .اگه در crosshair بود الان در گوشه ای در شرکت ویستا پخش رایانه نخوابیده بود.
ولی خب نمیدونم چرا دیگه زیاد سراغ چیپ های nvidia نمیره .وچسبیده به اینتل.البته بعد از 590sli با نام m59slis5
در مورد
780i
790i
790iultra
780a
خبری نیست:1. (27):

دوست عزیز الان دیگه جدیدا اسوس Dual Bios را روی برد هاش تعبیه کرده مثل P5Q-E &Deluxe & Premium & 3Deluxe &.......:1. (38):

و دیگه اون مشکل مسخره به وجود نمیاد یعنی اگر شما بزنی بایوس را منفجر کنی مادربرد با خونسردی کامل ریکاوریش میکنه در عرض چند ثانیه !:great:

اگر توجه کرده باشی 2 تا چیپ بایوس را روی برد های جدیدش میبینی !:yes:

Mahdi_Moosavi
26-07-08, 20:29
من خودم امتحان کردم وقتی باتری در نیاد کامل CMOS پاک نمیشه !:1. (26):

چون برق تو مین هنوز هست !:1. (38):

اصلا برای Clear Cmos کردن ، درآوردن باتری مین بورد کار اصولی و درستی نیست . بهتره از جامپر و یا کلید مربوطه استفاده بشه .

در اصل زمانی که شما کلید یا جامپر مربوطه رو جابه جا می کنید ، مدار تغذیه Cmos برای مدت زمانی که این کار رو می کنید ( بهتره حداقل 30 ثانیه باشه ) Open Circuit میشه .

این رو هم در نظر داشته باشید که قبل از این کار ها حتمآ باید پاور از برق شهر جدا شده باشه .

تقریبا 5 ماهه از P35-ds3l استفاده میکنم هنوز از CLR-cmos استفاده نکردم با اینکه خیلی خیلی باهاش اور داشتم (خیلی ار اوقات سیستم بعد از اعمال تنظیمات در Bios بوت نمیشد!) و تستهای زیادی ازش گرفتم الان که این پست ارسال میشه این مادربرد 2 ماهه که داره با پردازنده E4500 در باس 333 و کلاک هسته 3Ghz فعالیت میکنه!

من P5K هم داشتم! به این راحتی که Giga به تنظیمات Default برمیگرده اون بر نمیگرده!

(ایتها تجربه شخصی من هست)

باتشکر

قبلا هم خدمتت عرض کردم ، مادربورد شما مشکل داشته ! ASUS C.P.R کارش همینه .

Overclocker
26-07-08, 20:58
مهدی جان پس چرا تو دفترچه ی مین گفته که ابتدا برق را از سیستم قطع کنید بعد باتری را در بیارید و جامپر را از حالت نرمال به Clear تغییر دهید و بهتره که 5 تا 10 ثانیه جامپر در اون حالت بمونه بعد برش گردوند به نرمال و باتری را جا انداخت و سیستم را روشن کرد !

Mahdi_Moosavi
26-07-08, 21:27
مهدی جان پس چرا تو دفترچه ی مین گفته که ابتدا برق را از سیستم قطع کنید بعد باتری را در بیارید و جامپر را از حالت نرمال به Clear تغییر دهید و بهتره که 5 تا 10 ثانیه جامپر در اون حالت بمونه بعد برش گردوند به نرمال و باتری را جا انداخت و سیستم را روشن کرد !

این مدل دیگه خیلی محافظه کارانه هست ! البته بنده به صورت کلی گفتم ، تو مین های ASUS به خاطر C.P.R اصلا شاید نیازی به CS کردن نباشه .

PCminister
26-07-08, 23:14
چون این موضوعی که حسین جان مطرح کردن ربطی به اخبار نداشت (با اجازه دوستان ) ارسالها را به این تاپیک منتقل کردم تا در این زمینه بحث کنیم و به یک نتیجه درست برسیم!

در مورد CPR در Asus من حتی بایوس را به ورژن 1006 ارتقاء دادم اما باز هم بدون خاموش کردن کامل سیستم CPR انجام نمیشه:1. (28):

به نظر شما باز هم مشکل از مادربرد من هست دوستان؟

با تشکر

Overclocker
26-07-08, 23:56
عماد جان من طی تجربیاتم که از مادربرد های اسوس کثب کردم فهمیدم که این نوع مشکلات فقط و فقط ماله بایوس میتونه باشه ! چرا چون بایوس های اسوس کاملا پیشرفته هست یعنی هوشمنده !!! .

چون اون P5K Deluxe که داشتم مشکلش چی بود مشکلش سره FSB یا خوندنه رم بود که وقتی اور میکردم CPU را FSB آن تغییر نمیکرد ! وقتی تغییر نکنه خوب پس چطور میشه اورش کرد! یا اصلا تصویر نمیداد .

وقتی تصویر نمیداد اگر رم را در می آوردم سیستم قادر نبود که اسلات رم را بخونه یعنی بوق نمیزد که رم نصب نیست ! پس در این حالت چی متوجه می شی ؟ اینکه به عبارتی بایوس هنگ کرده چرا چون اصلا هر کاری میکردی نمیفهمید چی شده ! تا وقتی که برق از سیستم قطع نمیشد شعورش نمیرسید که تشخیص بده رم نصبه یا نه ! یا هر قطعه ی دیگه ای !

حالا منظورم اینه که بایوس مین شما مشکل داره چرا چون سیستم از اول قاطی میکنه تو ویندوز که قاطی نمیکنه !

چون یکی از ورژن های بایوس واسه مین شما از همه بهتره باید بری تو فروم اسوس و ببینی که افرادی که اونجا بحث کردن چه بایوسی را واسه اور پیشنهاد دادن !

من همین کار را کردم که اون ها گفته بودند که آخرین بایوس از همه بد تره 812 ! که با تست فهمیده بودند که بایوس 705 واسه اور حرف نداره یا اگه اونم قاطی بود 703 را پیشنهاد داده بودند !

خلاصه ی کلام اینه که یه سر به فروم بزنی بد نیست ! شما باید از ریشه سیستم را پایدار کنی تا بغییه کار ها .بایوس نقش ریشه را داره که اگر کار خودش را خوب انجام نده سیستم دچار بی ثباتی میشه . کلا بایوس که قاطی کنه یعنی کل مین قاطی هست !!!!:yes:

اگر یه بار واسه من مشکل مینتو بگی شاید بتونم کمکت کنم !:great:

AMD>INTEL
27-07-08, 00:10
وقتی شما با جامپر clear_cmos میکنید در اصل همون کار در آوردن باطری رو میکنه .

چرا همه باتری رو در میارن
1-تو مادربردهای خیلی قدیمی معمولا جامپر clear cmos نبود . در آوردن باطری راحتره چون اکثرا زحمت پیدا کردن این جامپر رو به خودشون نمیدن .

Overclocker
27-07-08, 00:18
وقتی شما با جامپر clear_cmos میکنید در اصل همون کار در آوردن باطری رو میکنه .

چرا همه باتری رو در میارن
1-تو مادربردهای خیلی قدیمی معمولا جامپر clear cmos نبود . در آوردن باطری راحتره چون اکثرا زحمت پیدا کردن این جامپر رو به خودشون نمیدن .

پس چرا تو دفترچه مین اینطور توضیح داده !
والا ما هم در حیرتیم بابا بی خیال.

ممنونم .:1. (23):

AMD>INTEL
27-07-08, 00:23
چون راحتره . یکیش اینه که اگر تصادفا بزنید جا باتری رو بشکنین . گارانتی بی گارانتی .