PDA

مشاهده نسخه کامل : کمک درباه شبکه کردن دو کامپیوتر

mohsen_star
25-07-08, 20:31
من دو کامپیوتر دارم که میخوام اونا رو به هم شبکه کنم
یکیش قدیمی هست و باید کارت شبکه بخرم
اما جدیده خودش روش جای پورت شبکه رو داره
حالا چند سوال خدمت شما دوستان دارم:
ایا با شر کردن میتونم اطلاعات رو از یکی به دیگری انتقال بدم؟
من از اینترنت وایرلس استفاده میکنم ایا برا استفاده اینترنت با ید کامپیوتری که روش کارت وایرلس نصبه حتما روشن باشه و از اونجا وصل بشم؟
اموزش شبکه کردن رو میخوام هر چی سرچ کردم چیزی پیدا نکردم
بی زحمت اگه امکان داره منو راهنمایی کنید

SOHR@B
25-07-08, 23:38
بله میتونی انتقال بدی
به باید روشن باشه
اگه از ویستا استفاده میکنی خودش میشناسه دو تا کامپیوتر رو
اگه از ایکس پی بذار رو اتوماتیک ای پی اگه پیدا کرد که چه بهتر اگه نه باید ای پی دستی وارد کنی
در کل خیلی راحته یکمی ور بری میتونی پیدا کنی راهشو

AMD>INTEL
26-07-08, 00:05
Only the registered members can see the link

green_waves
26-07-08, 04:59
من دو کامپیوتر دارم که میخوام اونا رو به هم شبکه کنم
یکیش قدیمی هست و باید کارت شبکه بخرم
اما جدیده خودش روش جای پورت شبکه رو داره
حالا چند سوال خدمت شما دوستان دارم:
ایا با شر کردن میتونم اطلاعات رو از یکی به دیگری انتقال بدم؟
من از اینترنت وایرلس استفاده میکنم ایا برا استفاده اینترنت با ید کامپیوتری که روش کارت وایرلس نصبه حتما روشن باشه و از اونجا وصل بشم؟
اموزش شبکه کردن رو میخوام هر چی سرچ کردم چیزی پیدا نکردم
بی زحمت اگه امکان داره منو راهنمایی کنید

اگر امکانش هست با فونت متعارف توضیحات بیشتری بدهید
من منظور شما درست متوجه شدم
شما مودم وایرلس دارید و می خواهید اینترنت را شیر کنید و همچنین با استفاده از همین مودم به صورت وایرلس با سایر کامپیوترها اطلاعات شیر کنید ؟

mohsen_star
26-07-08, 07:55
اگر امکانش هست با فونت متعارف توضیحات بیشتری بدهید
من منظور شما درست متوجه شدم
شما مودم وایرلس دارید و می خواهید اینترنت را شیر کنید و همچنین با استفاده از همین مودم به صورت وایرلس با سایر کامپیوترها اطلاعات شیر کنید ؟
من کارت یا همون مودم وایرلس دارم
میخوام کل اطلاعات روی دو کامپیوتر رو بعلاوه اینترنت شیر کنم
ایا برا انتقال دیتا از یه کامپیوتر به دیگری باید حتما هر دوتا روشن باشن؟
برا استفاده از اینترنت با ید حتما کامپیوتری که مودم رو شه روشن باشه؟
این لینک خارجی رو دیدم اما من از این تنظیمات برا وایرلس استفاده کردم
در کل نتونستم ازش چیزی بفهمم

Dark Devil
26-07-08, 12:35
بله حتما برای استفاده از قابلیت های شبکه باید هر دو PC روشن باشن (خاموش باشه یکی هاردش کار نمیکنه که بخواین بهش چیزی منتقل کنین)
برای تنظیمات شبکه زیاد به خودتون سخت نگیرین معمولا برای 2 تا PC که با یه کابل به هم وصل میشن احتیاجی به تنظیمات IP و اینا نیست مگر در موارد خاص که اگر راه اندازی کردین دیدین به مشکل خوردین یه چندتا عکس میذارم و تنظیماتش رو بهتون نشون میدم حالا شما روش معمولیش رو امتحان کنید تا بعد:1. (26):
موفق باشید:11():

green_waves
26-07-08, 13:24

فکر منظور مشا متوجه شدممودم شما باید یکی مثل این باشه
کار اصلی این مودم شیر کردن اینترنت هست که به سادگی و بدون تنظیمات پیچیده این کار را انجام می دهد
فکر کنم منظور شما از سوال دوم این باشه که مثلا اگر دو تا لپ تاپ بخوان فایل شیر داشته باشند لازم هست که کامپیوتری که با کابل اترنت وصل شده است روشن باشه ؟
در پاسخ باید بگم که کافی هست فقط دو کامپیوتری با هم قرار است تبادل اطلاعات داشته باشند روشن باشد فرقی نمی کنه که نحوی اتصالشون با مودم بیسیم باشه یا با RJ-45
برای استفاده کردن از اینترنت لازم نیست کامپیوتری به غیر از کامپیوتر شما روشن باشه نحوی اتصال با مودم اولویتی را ایجاد نمی کند
این مودم ها به خالی اتوکانفیگ بودشون خیلی ساده نصب می شوند بخصوص برندهای قوی D-Link و Planet

abade
26-02-09, 16:18
من دو کامپیوتر دارم که میخوام اونا رو به هم شبکه کنم لطفا راهنمايم كنيد

WORYA_SH
26-02-09, 16:46
شما یه کابل کراس تهیه کن بقیش را مرحله به مرحه برات توضیح میدم.

rastak
06-01-10, 10:55
سلام .من دوتا سیستم رو شبکه کردم .حالا می خوام درایورهارو در دو سیستم شیر کنم اما نمی دونم چطوری این کارو انجام بدم. امکانه توضیح کاملش براتون هست؟
اگه کمک کنید ممنون می شم :11(): :give_rose:

reza76622201
06-01-10, 11:17
منظورتون از اينکه شبکه کرديد چيه؟ يعني با کابل بهم وصل کرديد؟ اينه منظورتون؟

در کل به نظر من عنوان طرز شبکه کردن دو کامپيوتر رو در گوگل سرچ کنيد. مقالات زيادي خواهيد ديد. چون بحثش مفصله. اگر پيدا نکرديد(که خيلي بعيده) بگيد تا براتون سرچ کنم.

rastak
06-01-10, 11:22
منظورم اینه که دوتا کامپیوتر رو با کابل کراس شبکه کردم . حالا می خوام که دو تا درایور رو بین دو کامپیوتر shar کنم .همین

reza76622201
06-01-10, 11:33
خوب آيا IP به دستگاهها داديد؟

rastak
06-01-10, 11:45
بله. ببینید دوست عزیز من اصلا با شبکه کردن مشکل ندارم و این کار رو به راحتی انجام دادم .
مشکله من چیره دیگس.
sharing کردن درایورها ، بین دو سیستمه، شبکه شده.
ok?:cool::love:

EhsanHF
06-01-10, 11:49
منظورتون از درایور همون فایلهای راه انداز سخت افزاریه !؟
یا نکنه منظورتون Drive یا همون پارتیشن هست ؟؟؟

reza76622201
06-01-10, 11:53
اينکه خيلي خيلي راحته!!!
توي My Comnputer روي درايو مربوطه کليک سمت راست کنيد و گزينه Sharing and security رو انتخاب کنيد و از تب Sharing گزينه SHare this folder as رو تيک بزنيد و OK کنيد.

rastak
06-01-10, 11:54
بله همون پارتیشن .
مثلا می خوام یه عکس یا موزیکی رو از یه سیستم به سیستم دیگه انتقال بدم که با شیرینگ sharing کردن این عمل انجام می شه و من نمی دونم حالا این دوتا سیستم رو که شبکه کردم ، چطوری باید sharing کنم.:1. (29):

rastak
06-01-10, 11:57
اينکه خيلي خيلي راحته!!!
توي My Comnputer روي درايو مربوطه کليک سمت راست کنيد و گزينه Sharing and security رو انتخاب کنيد و از تب Sharing گزينه SHare this folder as رو تيک بزنيد و OK کنيد.

اینو که می دونم .اون فولدر مشترکی که توی my network places باید ساخت رو نمی دونم چطوریه:cry:

reza76622201
06-01-10, 12:09
عيزيز چرا مطلب رو مي پيچونيد!؟!؟!؟
شما کافيه يه پوشه معمولي روي يکي از درايوهاتون بسازيد و اطلاعاتي رو که مي خواين توش کپي کنيد و نهايتا اون پوشه رو Share کنيد و در کامپيوتر مقصد IP کامپيوتر مبدا رو سرچ کرده و اطلاعات Share شده رو ببينيد و کپي کنيد.
هيچ نيازي به ساخت پوشه و يا هر کار ديگه اي در گزينه My network Places نيست.

Extreme
06-01-10, 12:13
فولدر مشتركي شما نبايد بسازيد !

اول از همه Workgroup هر دو كامپيوتر رو چك كنيد كه يك اسم داشته باشند به طور مثال MSHOME .

بعد هم اگر هر دو سيستم از ويندوز XP استفاده ميكنند تنظيمات Network Setup Wizard بايد انجام شه .

اگر همه اين كارها انجام شده و هنوز كامپيوتر ها همديگرو نميبينند ..

START > RUN > CMD

را باز كنيد و آي پي كامپيوتر مقصد رو پينگ كنيد -

در خط فرمان به طور مثال تايپ كنيد : PING 192.168.0.1

به جاي 192.168.0.1 اي پي كامپيوتر مورد نظر رو تايپ كن .

اگر هر دو كامپيوتر به اين صورت هم ديگرو پينگ ميكردند شما در Run اسم كامپيوتر مقابل رو تايپ كنيد به اين صورت :

Computer\\

اميد وارم مشكلتون حل بشه :11():

rastak
06-01-10, 12:24
ممنون دوستان :love::give_rose:

راضیه64
03-02-10, 11:11
سلام
من تازه عضو شدم
از لینکی که بالا واسه networkگذاشتین ممنون
خیلی خوبه
فقط می خواستم بپرسم آیا با همین مراحل my network place هم توی کامپیوترا ایجاد میشه یعنی میشه فایلها رو share کرد
من یه pcو یه laptop دارم یکی با lanو یکی با پورتusb به اینترنت (adsl) وصل اند ولی نمیتونم فایلها رو انتقال بدم
ممنون می شم کمکم کنین
کل سایتها رو زیر و رو کردم جوابمو نگرفتم اگه میشه قدم به قدم راهنمائیم کنین
مرسی

javadshahvand
03-02-10, 11:26
سلام
من تازه عضو شدم
از لینکی که بالا واسه networkگذاشتین ممنون
خیلی خوبه
فقط می خواستم بپرسم آیا با همین مراحل my network place هم توی کامپیوترا ایجاد میشه یعنی میشه فایلها رو share کرد
من یه pcو یه laptop دارم یکی با lanو یکی با پورتusb به اینترنت (adsl) وصل اند ولی نمیتونم فایلها رو انتقال بدم
ممنون می شم کمکم کنین
کل سایتها رو زیر و رو کردم جوابمو نگرفتم اگه میشه قدم به قدم راهنمائیم کنین
مرسی

از کارت شبکه به هم متصل هستند ؟ نحوه شبکه کردن به چه صورت انجام دادید؟

راضیه64
08-02-10, 11:58
من خودم شبکه نکردم
ولی مودم adsl که یکی با پورت lan و اون یکی با پورت usb به مودم وصلن
همین

javadshahvand
08-02-10, 12:25
من خودم شبکه نکردم
ولی مودم adsl که یکی با پورت lan و اون یکی با پورت usb به مودم وصلن
همین

خب 2 دستگاه رو باید شبکه کنید

راضیه64
08-02-10, 12:27
منظورتون همون ip مشترک دادنه؟

javadshahvand
08-02-10, 12:37
منظورتون همون ip مشترک دادنه؟

یک کابل کراس بخر و مراحل زیر و اجرا کن

در هر ۲ سیستم از My Computer / Propertise تب Computer Name را انتخاب کنید. حال اسم سیستم شماره ۱ و ۲ را به طوری انتخاب کنید که با هم فرق داشته باشد.
برای مثال : Rezafcom1 و Rezafcom2
نکته : حواستون باشه اسم 2 کامپیوتر باید فرق داشته باشه !!
حالا توی همون قسمت کلید Change را بزنید تا بتوانید اسم Workgroup هر سیستم را هم تغییر دهید.
این بار اسم workgroup ها را مثل هم قرار دهید.
مثلا : Rezafcom (Only the registered members can see the link)
بازم تاکید می کنم اسم workgroup ها باید دقیقا مثل هم باشند.
خوب حالا Ok کنید و از این قسمت خارج شوید. هر 2 سیستم درخواست Restart می کنند پس اجازه دهید سیستم ها ریست شود و مجددا راه اندازی شود.
حال سراغ شناسایی و آی پی دستگاه ها می رویم برای این کار آدرس زیر را دنبال کنید :
Control Panel / Networks Conections
حال بر روی Conection نتورک خود راست کلیک کنید و Propertise را انتخاب کنید.
توجه کنید که اگر کانکشن نتورک ندارید از طریق Add New Conection اقدام به ساخت کنید.
حال در پنجره باز شده Internet Protocol TCP/IP را انتخاب کنید و گزینه Propertise را بزنید. مانند شکل :

این کار را در هر 2 کامپیوتر انجام دهید. در پنجره باز شده شما باید آی پی های مشخص شده را برای هر سیستم وارد کنید پس قسمت Use The Following Ip Adress را فعال کنید :
سیستم شماره 1 :
Ip Adress : 192.168.0.1
Subnet Mask : 255.255.255.0
Default Gateway : این گزینه برای سیستم اول باید خالی باشد.
حال در قسمت پایین Dns Server ها را تکمیل می کنیم :
Perefered Dns Server : 192.9.9.3
Alternate Dns Server : این قسمت هم خالی قرار دهید.
سیستم شماره 2 :
Ip Adress : 192.168.0.2
Default Gateway : 192.168.0.1
در قسمت Dns Server هم به این صورت :
خوب کار شناسایی و نتورک کردن تمام شد حالا باید به پوشه ها و فایل های خود قابلیت Share را بدهید تا در نتورک شما مشترک شود برای این کار به این صورت عمل کنید :
در یک درایو یک New Folder ایجاد کنید. بر روی آن راست کلیک کرده و سپس از تب Sharing گزینه های Share This Folder On The Network و Allow Network Users To Change My Files را فعال کنید و سپس Ok و بیرون بیایید. با این کار یک پوشه ایجاد کرده اید که بین 2 کامپیوتر مشترک است و فایل هایی که درون آن باشد در هر دو کامپیوتر قرار می گیرد مانند شکل :

در انتها در سیستم شماره 2 برای شناسایی و خواندن سیستم شماره 1 دستور زیر را در Start / Run وارد کنید مانند شکل :

راضیه64
08-02-10, 14:08
مرسی:yes:
ممنون از اینکه زود جوابمو دادین

K1LOU
10-02-10, 18:43
مرسی:yes:
ممنون از اینکه زود جوابمو دادین

لطف كنيد براي تشكر دكمه تشكر رو بزنيد تا از دوستاني كه زحمت پاسخ دادن رو ميكشن قدراني شده با شه
با تشكر

WORYA_SH
11-02-10, 15:47
به یکی از کامپیوتر ها ip 192.168.0.1 . subnet :255.255.255.0 بده به دومی هم ip 192.168.2 , subnet اون یکی سیستم . حالا computer name هر دوتا سیستم را با دو اسم مختلف انتخاب کنید و یه اسم مشترک برای workgroup از مسیر propertis >computername>change>workgroup انتخاب کنید .

الان شما یه شبکه کوچک دارید و با شیر کردن اطلاعات می تونید در قسمت network>workgroup اطلاعات به اشتراک گذاشته شده را ببینید.

برای شیر کردن اینترنت هم می تونید روی کانکشن اینترنت adsl سیستمی که اینترنت داره کلیک راست کنید و اینترنت را شیر کنید.

uplink
26-02-10, 17:36
یک کابل کراس بخر و مراحل زیر و اجرا کن

در هر ۲ سیستم از My Computer / Propertise تب Computer Name را انتخاب کنید. حال اسم سیستم شماره ۱ و ۲ را به طوری انتخاب کنید که با هم فرق داشته باشد.
برای مثال : Rezafcom1 و Rezafcom2
نکته : حواستون باشه اسم 2 کامپیوتر باید فرق داشته باشه !!
حالا توی همون قسمت کلید Change را بزنید تا بتوانید اسم Workgroup هر سیستم را هم تغییر دهید.
این بار اسم workgroup ها را مثل هم قرار دهید.
مثلا : Rezafcom (Only the registered members can see the link)
بازم تاکید می کنم اسم workgroup ها باید دقیقا مثل هم باشند.
خوب حالا Ok کنید و از این قسمت خارج شوید. هر 2 سیستم درخواست Restart می کنند پس اجازه دهید سیستم ها ریست شود و مجددا راه اندازی شود.
حال سراغ شناسایی و آی پی دستگاه ها می رویم برای این کار آدرس زیر را دنبال کنید :
Control Panel / Networks Conections
حال بر روی Conection نتورک خود راست کلیک کنید و Propertise را انتخاب کنید.
توجه کنید که اگر کانکشن نتورک ندارید از طریق Add New Conection اقدام به ساخت کنید.
حال در پنجره باز شده Internet Protocol TCP/IP را انتخاب کنید و گزینه Propertise را بزنید. مانند شکل :

این کار را در هر 2 کامپیوتر انجام دهید. در پنجره باز شده شما باید آی پی های مشخص شده را برای هر سیستم وارد کنید پس قسمت Use The Following Ip Adress را فعال کنید :
سیستم شماره 1 :
Ip Adress : 192.168.0.1
Default Gateway : این گزینه برای سیستم اول باید خالی باشد.
حال در قسمت پایین Dns Server ها را تکمیل می کنیم :
سیستم شماره 2 :
Ip Adress : 192.168.0.2
Default Gateway : 192.168.0.1
در قسمت Dns Server هم به این صورت :
خوب کار شناسایی و نتورک کردن تمام شد حالا باید به پوشه ها و فایل های خود قابلیت Share را بدهید تا در نتورک شما مشترک شود برای این کار به این صورت عمل کنید :
در یک درایو یک New Folder ایجاد کنید. بر روی آن راست کلیک کرده و سپس از تب Sharing گزینه های Share This Folder On The Network و Allow Network Users To Change My Files را فعال کنید و سپس Ok و بیرون بیایید. با این کار یک پوشه ایجاد کرده اید که بین 2 کامپیوتر مشترک است و فایل هایی که درون آن باشد در هر دو کامپیوتر قرار می گیرد مانند شکل :

در انتها در سیستم شماره 2 برای شناسایی و خواندن سیستم شماره 1 دستور زیر را در Start / Run وارد کنید مانند شکل :

به به
چرا اينقدر اين بنده خدا رو ميپيچوني؟ ايشون يه modem multi user دارن كه هم usb support هست هم ethernet support كافيه رنج ip كه DHCP internet service provider بهش ميده رو ببينه و اون يكه system رو ببره تو رنج ip system ي كه modem روش confige شده ! just it