PDA

مشاهده نسخه کامل : پردازنده های 4 هسته ای Phenom

Asus
23-07-08, 23:42
میخواستم بدونم آیا این 4 هسته ای های فنوم که محصول AMD هست آیا موفق هست و آیا قدرتشون به پردازنده های 4 هسته ای اینتل میرسه یا نه ؟

دوست دارم یه بحث کلی و تخصصی در مورد این پردازنده ها بشه اگه ممکنه :give_rose:

Only the registered members can see the link

تنکس :11():

sAsAn.K
24-07-08, 10:45
به نظر من سراغ سری Q اینتل بری بهتره ( البته با اینکه من خودم AMD Fan هستم این حرف رو میزنم ) ، مثلا یدونه Q6600 از آخرین مدل موجود Phenom بهتر جواب میده .
حالا نظر سایر دوستان هم حتما خوندنی خواهد بود .

Mehdi_Full
24-07-08, 12:38
بحث جالبی میتونه باشه اگه دوستان بیان و تو بحث شرکت کنن تا به نتیجه برسیم

green_waves
24-07-08, 13:44
به نظر من سراغ سری Q اینتل بری بهتره ( البته با اینکه من خودم AMD Fan هستم این حرف رو میزنم ) ، مثلا یدونه Q6600 از آخرین مدل موجود Phenom بهتر جواب میده .
حالا نظر سایر دوستان هم حتما خوندنی خواهد بود .

من هم قبول دارم که تکنولوژی 4 هسته ای اینل خیلی قوی تره ولی Q6600 از همه فنوم ها قوی تر نیست ولی با توجه به قیمتش مناسب و بهتربن انتخاب هستش

Mehdi_Full
24-07-08, 21:27
Q6600 با کدوم مدل از فنوم برابری میکنه ؟ (قدرت و سرعت) ؟

Overclocker
24-07-08, 21:56

دوست عزیز شما بیخیال این شو که کدوم از Q6600 قوی تره:
اگه شما یه اوره کوچو به این Q6600 بری دیگه کل Cpu های AMD را له میکنه !
اینو تجربه کردم !

با تشکر.:11():

Âli rângêr
24-07-08, 22:27
منم اینتل رو انتخاب میکنم .چون در زمینه 4 هسته ای اینتل خیلی باتجربه تره و cpu هاش از نظر کارایی خیلی خوبه...

Overclocker
24-07-08, 23:17
منم اینتل رو انتخاب میکنم .چون در زمینه 4 هسته ای اینتل خیلی باتجربه تره و cpu هاش از نظر کارایی خیلی خوبه...

خوب اگه یکم تحقیق کنی متوجه میشی که 2 هسته ای های AMD هم حرفی واسه زدن ندارن !:yes:

ممنون.:11():

green_waves
24-07-08, 23:21

فکر کنم 9850 از 6600 خیلی قویتر باشه

Âli rângêr
24-07-08, 23:28
خوب اگه یکم تحقیق کنی متوجه میشی که 2 هسته ای های AMD هم حرفی واسه زدن ندارن !:yes:

خوب بحث روی 4 هسته ای بود نیازی ندیدم بحثو به 2 هسته ای بکشونم! بله من قبلا تحقیقامو کردم! 2 هسته ای های اینتل عالیه

Overclocker
24-07-08, 23:32
فکر کنم 9850 از 6600 خیلی قویتر باشه

فکر نکن مطمعن باش :great: من چی گفتم ؟ :whistle: :

گفتم که اگه یه اور کوچولو بهش وارد کنی دیگه کل CPU های AMD را له میکنه !:1. (40):

مثلا من در این حالت به شما قول میدم که قدرتش از اونم بیشتره ::1. (26):

333*9=3000MHz با این اور !:yes:

با تشکر . :11():

green_waves
24-07-08, 23:44

یکم بی انصافی می کنید 6400 واقعا قوی هستش

green_waves
25-07-08, 00:00
من خودم طرفدار اینتل هستم ولی بعضی از دوستان زیادی بی انصافی می کنند

فکر نکن مطمعن باش :great: من چی گفتم ؟ :whistle: :

گفتم که اگه یه اور کوچولو بهش وارد کنی دیگه کل CPU های AMD را له میکنه !:1. (40):

مثلا من در این حالت به شما قول میدم که قدرتش از اونم بیشتره ::1. (26):

333*9=3000MHz با این اور !:yes:

با تشکر . :11():

درسته ولی اوور 6600 یکم مشکل سازه چون خودش 105 وات مصرف داره اگر همون قدر کوچولو که شما می فرمایید اوورکلاک بشه مقدار مصرفش میاد روی 150 وات یعنی 45 وات بیشتر 43 درصد حرارت تولید شده بیشتر از استاندارد این اوورکلاک کوچولویه ؟
دقیقا مصرفی اضافه تر برابر با اوورکلاک E2200 تا 3300 مگاهرتز

Mahdi_Moosavi
25-07-08, 03:15
من خودم طرفدار اینتل هستم ولی بعضی از دوستان زیادی بی انصافی می کنند

درسته ولی اوور 6600 یکم مشکل سازه چون خودش 105 وات مصرف داره اگر همون قدر کوچولو که شما می فرمایید اوورکلاک بشه مقدار مصرفش میاد روی 150 وات یعنی 45 وات بیشتر 43 درصد حرارت تولید شده بیشتر از استاندارد این اوورکلاک کوچولویه ؟
دقیقا مصرفی اضافه تر برابر با اوورکلاک E2200 تا 3300 مگاهرتز

خب تو بیشتر این تست ها که Phenom 9850 از دو مدل نام برده شده اینتل ضعیف تر ظاهر شده ! به نوشته زیر چارت ها توجه کنید :Lower is better

در مورد Power consumption مدل Q6600 هم میشه اینطور استنباط کرد ... ولی تجربه نشون داده که میشه با فن استوک تا حدود فرکانس 3GHZ به صورت کاملا پایدار اورکلاکش کرد .

green_waves
25-07-08, 07:20
اولا تو اغلب تست ها 9850 با 9300 رقابت نزدیکی داشتند
دوما تازه 9950 سر شونه

اینم ماله 9850 و 6600 هستش

Overclocker
25-07-08, 11:09
بابا از چند نفر که در جریان کارای من کامل بودند بپرسید که AMD میخواست بگیره یا نه ؟!

من حدود یک هفته هر چی تحقیق کردم به نتیجه نرسیدم که بتونم AMD بخرم چون واقعا ضعیف عمل میکنه ! تو 2 هسته ای که اصلا حرفشو نزن من تا دلت بخواد بنچشو دیدم همش کم اورده !:yes:

Overclocker
25-07-08, 11:16
من تو مجله ها هم دیدم که گفته بود AMD به کجا میرود آهسته !

و تمام 4 هسته ای ها را با 4 هسته ای های اینتل مقایسه کرده بود که کم اورده بود !:great:

وگر نه من خودم قرار بود AMD بگیرم پس چرا نگرفتم !:yes:

من رفتم یه مین P5Q-E گرفتم و یک Q6600 و پول دستم بیاد کولر میخرم بعد اورشو تو فروم میزارم تا همه حالشو ببرن !:1. (38):

mamad64
09-08-08, 21:47
بعضی از دوستان یه جور صحبت میکنن که هرکس ندونه راجع به AMD یه فکرای بد میکنه
دوست عزیز اگه Q6600 با فن استاک 3.0 گیگاهرتز اور میشه AMD Phenom 9850 BE با فن استاک 3.5 گیگاهرتز اور میشه بدون اینکه زیاد داغ کنه چون من به تازگی خریدم.
اینم عکسش که یکم اور شده تازه هر هسته رو میشه جدا جدا اور کرد!!!!!

Overclocker
09-08-08, 23:17
بعضی از دوستان یه جور صحبت میکنن که هرکس ندونه راجع به AMD یه فکرای بد میکنه
دوست عزیز اگه Q6600 با فن استاک 3.0 گیگاهرتز اور میشه AMD Phenom 9850 BE با فن استاک 3.5 گیگاهرتز اور میشه بدون اینکه زیاد داغ کنه چون من به تازگی خریدم.
اینم عکسش که یکم اور شده تازه هر هسته رو میشه جدا جدا اور کرد!!!!!

:rofl::1. (20):

ببین دوباره دوامون میشه بیخیال شو همه میدونند که AMD چه گ......ی هست !:1. (19):

mamad64
09-08-08, 23:24
آدم وقتی کم میاره دعوا راه میندازه:gasp:.در ضمن یه جور تایپ کن که احترامت نگه داشه بشه:whistle:.
در ضمن تو خودت رو همه حساب نکن چون من خودم تو پاساژ ایرن مغازه دارم.هفته ای کمه کم 50 تا CPU AMD می فروشم یعنی اونا جزو آدم نیستن که AMD می خرن.

Overclocker
09-08-08, 23:26
آدم وقتی کم میاره دعوا راه میندازه:gasp:.:whistle:.

فن بوی AMD

اصلا برای چی از حقیقت فرار میکنی

mamad64
09-08-08, 23:48
حقیقت!!!!!
من نمیگم اینتل پردازنده بدی هستش تو هستی که داری تعصب الکی به خرج میدی.
پسر خوب من فقط میگم تو طرفدار سرسخت اینتل هستی باش به کسی ربطی نداره.من در هفته 100 نفر مثل تو مشتری دارم بعضی هاشون طرفدار سر سخت AMD هستن بعضی INTEL همه هم مثل تو میگن INTEL بده یا AMD بده.انگار از INTEL یا AMD حقوق میگیرن!!!! البته به نفع ما میان راه به راه CPU میخرن ما هم سودمون میکنیم بذار اون ها بزنن تو سرو کله هم که کدوم بهتره:1. (5):
الکی خودت رو خسته نکن تو بازی رقابت این ها خودت رو درگیر نکن چون یه مدت AMD جلو هست یه مدت INTEL
این تجربه هست که بهت میگم.:cool:

Overclocker
09-08-08, 23:52
حقیقت!!!!!
من نمیگم اینتل پردازنده بدی هستش تو هستی که داری تعصب الکی به خرج میدی.
پسر خوب من فقط میگم تو طرفدار سرسخت اینتل هستی باش به کسی ربطی نداره.من در هفته 100 نفر مثل تو مشتری دارم بعضی هاشون طرفدار سر سخت AMD هستن بعضی INTEL همه هم مثل تو میگن INTEL بده یا AMD بده.انگار از INTEL یا AMD حقوق میگیرن!!!! البته به نفع ما میان راه به راه CPU میخرن ما هم سودمون میکنیم بذار اون ها بزنن تو سرو کله هم که کدوم بهتره:1. (5):
الکی خودت رو خسته نکن تو بازی رقابت این ها خودت رو درگیر نکن چون یه مدت AMD جلو هست یه مدت INTEL
این تجربه هست که بهت میگم.:cool:

آقای گل شما که میدونی چرا هم عصاب خودت و هم عصاب مارا خورد میکنی ؟

بعد از چند روز آمدی میگی که ........................ تاپیک تعطیل بود !!!!

Overclocker
09-08-08, 23:56
آدم وقتی کم میاره دعوا راه میندازه:gasp:.در ضمن یه جور تایپ کن که احترامت نگه داشه بشه:whistle:.
در ضمن تو خودت رو همه حساب نکن چون من خودم تو پاساژ ایرن مغازه دارم.هفته ای کمه کم 50 تا CPU AMD می فروشم یعنی اونا جزو آدم نیستن که AMD می خرن.

آخه فروش که ربطی نداره !

همه به خاطر ارزون بودن AMD میگیرن :طرف میبینه که روی جعبه زده 2.8 قیمتش هم میبینه که از 2.8 اینتل ارزونتره سری میگه که AMD ولی کدوم یکی از حرفه ای ها به AMD نگاه میکنن چه برسه به خریدنش !

دیگ به دیگ نمیگه روت سیاه ! این جواب درست تایپ کردنت بود !:yes:

mamad64
10-08-08, 00:00
من چیزی نگفتم هم اعصابم رو خورد نکردم شما یهو خیلی تعصبی بر خورد کردی.
دوست عزیز اینجا تاپیک Phenom منم یه خبر راجع به AMD داشتم اومدم اینجا گذاشتم.
مثل این میمونه من بیام تو تاپیک Nehalem راجع به Hydra خبر بذارم بعد بیام با کسایی که اونجا هستن بحث کنم با عقل جور در نمیاد.:1. (27):

mamad64
10-08-08, 00:09
خوب بلاخره داره خوب می فروشه ما هم داریم ازش سود خوبی به دست میاریم العان هرچی سیستم برای cofee net میبندیم sempron هست میدونی چرا چون یه CPU AMD Sempron LE-1100 که واقعا پردازنده کار راه اندازی هست فقط 28000 تومن قیمت داره ولی خیلی خوب هم کار میکنه برای هرکس هم بستم کس ازش نا راضی نبوده.برای Game هم بیشتر AMD Athlon 64x2 چرا چون واقعا نسبت به قیمتش خوب کار میکنه العان قیمت 5200 try با فنش در میا 72000 تومن ولی واقعا خوب جواب میده مشتری ها هم ازش ناراضی نبودن.:great:
البته این ها رو که گفتم تو قیمت پایین بود میذونی که تو بازار سیستم های ارزون قیمت بیشت فروش دارن.
تو سیستم های گرو قیمت هم بیشت از اینتل استفاده میکنیم چون واقعا خوب کار میکنن:wink:

Overclocker
10-08-08, 00:18
خوب بلاخره داره خوب می فروشه ما هم داریم ازش سود خوبی به دست میاریم العان هرچی سیستم برای cofee net میبندیم sempron هست میدونی چرا چون یه CPU AMD Sempron LE-1100 که واقعا پردازنده کار راه اندازی هست فقط 28000 تومن قیمت داره ولی خیلی خوب هم کار میکنه برای هرکس هم بستم کس ازش نا راضی نبوده.برای Game هم بیشتر AMD Athlon 64x2 چرا چون واقعا نسبت به قیمتش خوب کار میکنه العان قیمت 5200 try با فنش در میا 72000 تومن ولی واقعا خوب جواب میده مشتری ها هم ازش ناراضی نبودن.:great:
البته این ها رو که گفتم تو قیمت پایین بود میذونی که تو بازار سیستم های ارزون قیمت بیشت فروش دارن.
تو سیستم های گرو قیمت هم بیشت از اینتل استفاده میکنیم چون واقعا خوب کار میکنن:wink:

شما که میدونی چرا سر مارا درد میاری !

شما سیستم میبندی من سیستم بررسی میکنم ! که کدوم بدرد میخوره کدوم .....

آخه یک CPU 2180 اینتل که با اور 6400 x2 AMD را له میکنه پس AMD واسه چیزه برادر ؟:1. (40):

mamad64
10-08-08, 00:26
باز داری پای اور رو میکش وسط دوست عزیز بیشتر از 90% کاربر ها اصلا cpu هاشون رو اور نمیکنن.در ضمن AMD هم همچین بد اور نمیشه سری BE رو که ازش تست گرفتم تا 1 گیگاهرتز اور شد با همون فن داخل BOX بدون اینکه زیاد داغ کنه همون AX که برات گذاشتم ببین AMD با برنامه مخصوص خودش چجوری اور شده.یه سری امکانات جالب هم داره.

Xtreme
11-08-08, 15:09
دوستان عزیز ...
لطفا رعایت کنید. چنین تاپیک هایی که به بحث و جدل کشیده می شن نه تنها اطلاعاتی اضافه نمی کنن بلکه دوستی ها و احترام موجود بین کاربران را هم از بین می برن .
لطفا به این موضوع دقت کنید که ما اینجا هستیم برای بحث فنی و نه جنگ و جدل .

ممنون

پی نوشت : در صورت ادامه , تاپیک قفل خواهد شد .

mamad64
11-08-08, 15:15
دوستان عزیز ...
لطفا رعایت کنید. چنین تاپیک هایی که به بحث و جدل کشیده می شن نه تنها اطلاعاتی اضافه نمی کنن بلکه دوستی ها و احترام موجود بین کاربران را هم از بین می برن .
لطفا به این موضوع دقت کنید که ما اینجا هستیم برای بحث فنی و نه جنگ و جدل .

ممنون

پی نوشت : در صورت ادامه , تاپیک قفل خواهد شد .

منم موافق هستم با شما من دیدم اینجا تاپیک فنوم هست یه مطلبی داشتم گذاشتم ولی این دوستمون انگار اینتل از آشنا های نزدیکش هست و انگار داره تو دادگاه ازش طرفداری میکنه.

دوست عزیز اینتل رو دوست داری بخر حالش رو ببر.هر کس هم AMD دوست داره اونم میخره و حالشم میبره چر جدال راه میندازید.

در کل با اینتل خانوم خوشبخت شی به پای هم پیر شین ایشالاه

CROSSHAIR
11-08-08, 18:42
یک رویوی کنار هم از دو پردازنده جدید amd
خوب شد 9950 هم ویرایش سیاه لقب گرفت و ضریب باز فکر کنم می خواد 65 نانو هارو با خاطره خوش ترک کنه.
بنظرم باید قدر این پردازنده ها بیشتر از این دونسته بشه.:1. (21):
چون در سری 45 نانو فکر نکنم با چنین رقم هایی ضریب باز در اختیار باشه.