PDA

مشاهده نسخه کامل : تاپیک رسمی Hydra شامل اخبار و اطلاعات روز

™Ali
18-07-08, 16:38
به نام خدا

متاسفانه چنین تاپیکی وجود نداشت منم شروع کردم به زدنش تا از جاهای دیگه عقب نمونیم.
نسل بعدی پردازنده های جدید AMD قرار است با Code Name Hydra عرضه شوند.
البته تا زمان عرضه شدن آن مدتی نسبتا طولانی است زیرا AMD نسبت به رقیب دیرینه اش Intel از نظر Technology حدودا 1 سال عقب است.
خب شروع می کنیم به بحث درباره این موضوع :great:
باتشکر
:1. (1)::1. (1)::1. (1):

™Ali
18-07-08, 17:21
در نمایشگاه CeBit که به سان سال های گذشته در شهر هانوفر آلمان درحال برگزاری است و بسیاری از شرکت ها جدید ترین دست آورد های خود را در آن به نمایش می گذارند، شرکت "میکرو ابزار های پیشرفته" برای اولین بار نمونه ای از پردازنده چهار هسته ای ذاتی (Native) خود را که بر اساس معماری وعده داده شده K10 و فناوری ساخت 45 نانومتری ساخته شده است را به نمایش گذاشت. این پردازنده که در شهر Dresden کشور آلمان و در تاسیسات FAB 35 300mm شرکت AMD ساخته شده است از پروسه ساخت پیشرفته 45 نانومتری که نتیجه تلاش مشترک AMD و IBM، دو سازنده بزرگ پردازنده، بهره می برد. این پردازنده در دو نوع سرور و رومیزی به ترتیب با کد-نام Shanghai و Deneb نامگذاری شده اند.

Only the registered members can see the link

ویفر مورد استفاده در ساخت پردازنده چهار هسته ای AMD

ابتکارات جدیدی که توسط AMD و با کمک IBM منجر به ساخت این پردازنده 45 نانومتری شده است شامل تکنولوژی جدید Immersion Lithography، استفاده از نل چهارم سیلیکن های کشیده شده، دی الکتریک های نوع Ultra-low-k و گیت های High-k/metal و ... می باشد. با این وجود طبق اعلام AMD، نخستین سری از پردازنده های ساخته شده توسط فناوری 45 نانومتری جدید فاقد دی الکتریک High-k و گیت های فلزی خواهند بود چرا که به عقیده AMD حتی بدون استفاده از این دو تکنولوژی در ساخت این نوع از پردازنده ها، این تکنولوژی هنوز هم بسیار جدید و بی رقیب باقی خواهد ماند.

پردازنده های 45 نانومتری Deneb و Shanghai از حافظه نهان نوع L3 در ظرفیت 6 مگابایتی بهره خواهند جست و در نتیجه انتقال از 65 به 45 نانومتری از TDP پایینتری برخوردار خواهند بود. طبق اعلام AMD این پردازنده ها از TDP برابر با 125 وات در برابر 140 وات در نسل 65 نانومتری برخودار خواهند بود که این رقم برای یک پردازنده چهار هسته ای ذاتی (Native) رقم بسیار مناسبی به نظر می رسد، همچنین TDP این نوع از پردازنده ها در مدل های ارزانقیمت تر تا حدود 95 وات نیز کاهش خواهند داشت. سرعت فرکانس هسته این پردازنده ها از 2.8 و یا 3 گیگاهرتز در هر هسته آغاز خواهد شد.

Only the registered members can see the link

تصویری Die مربوط به پردازنده چهار هسته ای جدید AMD

نسل اول این سری از محصولات جهت نصب در سوکت +AM2 و با پشتیبانی از حافظه نوع DDR2 با سرعت 1066 مگاهرتز عرضه خواهند گشت. با این حال AMD عرضه نسل دوم این پردازنده ها را در نیمه اول سال 2009 میلادی با پشتیبانی از سوکت AM3 و حافظه DDR3 در سرعت 1333 مگاهرتز، در عین حفظ پشتیبانی از حافظه DDR2، دارد.

معرفی پردازنده چهار هسته ای، این حقیقت را که AMD به چشم انداز تعیین شده خود که در سال 2006 اعلام کرده بود و هدف آن پیشی گرفتن از رقیب سنتی خود Intel است، در حالی نمایان می سازد که درست در چند روز گذشته اینتل با معرفی پردازنده کوچک همراه خود با نام Atom ورود خود را به بازار پردازنده های کوچک همراه جشن گرفته بود.

نویسنده: سعید یزدانی

Xtreme
18-07-08, 17:33
* ALI* عزیز .. من یه سوالی دارم .. شما می دونید تو همین Hydra نحوه عملکرد گذرگاه ارتباطیه پل شمالی و پردازنده بر اساس چه تکنولوژی قراره شکل بگیره ؟

™Ali
18-07-08, 18:08
من یه سوالی دارم .. شما می دونید تو همین Hydra نحوه عملکرد گذرگاه ارتباطیه پل شمالی و پردازنده بر اساس چه تکنولوژی قراره شکل بگیره ؟هنوز خود AMD چیزی در این باره نگفته ولی فک کنم از
High-K metal gate Technology
استفاده کنه.
موفق باشید....

Mahdi_Moosavi
18-07-08, 18:19
هنوز خود AMD چیزی در این باره نگفته ولی فک کنم از
High-K metal gate Technology
استفاده کنه.
موفق باشید....

خب علی جان اینی که شما فرمودید اصلا ربطی به موضوع نداشت .

™Ali
18-07-08, 18:23
خب علی جان اینی که شما فرمودید اصلا ربطش به موضوع نداشت .
اینو با سرچ پیرامون وَAMD North Bridge به دست آوردم.
اگه ربط نداره حذفش کن و خودت توضیحات لازم رو بده:great:
موفق باشید...