PDA

مشاهده نسخه کامل : نوسانات برق

saeed25
13-07-08, 20:51
با دروود
یک سوال داشتم و آن اینکه،من چند روز پیش یک محافظ برق دیجیتالی خیام الکتریک گرفتم،که دقیقا ولتاژ برق رو نشون میده،در بیشتر ساعت ها،این عددی زیر 200 هست،و در بهترین شرایط چیزی حدود 210-215 !!!حال سوال من اینست که،با توجه به پاور سیستم من(GP 530 AB)که رنج 200 تا 240 رو به عنوان ورودی می پذیرد،مشکلی برای پاور یا سیستمم با این ولتاژ پایین برق پیش نمی آید؟و آیا مقرون به صرفه و ارزانترین راه محافظت کامپیوترمان در برابر نوسانات و آسیبهای برقی همان استفاده از یک محافظ است؟و یک سوال دیگه،آیا چیزی به جز یو پی اس،برای رله کردن ولتاژ ورودی برقیعنی اینکه مثلا هر ولتاژی که به عنوان ورودی بگیرد،به همان 220 تبدیل کرده و به خروجی می دهد، وجود دارد؟
سپاس:give_rose:

Dark Devil
14-07-08, 11:38
سلام دوست عزیز
این زیاد مهم نیست که ولتاژ زیر 200 باشه چون اکثر پاور ها از وتاژ های 240 یکم بالاتر و 200 یکم پایینتر کار میکنند ولی بازده واقعی خودشونو ندارند
مثلا اگر شما واقعا 300 وات برق مصرف دارین و پاور 350 هست و ولتاژ کمه باید مراقب باشید چون ممکنه به مادربورد و سایر قطعات آسیب بزنه ولی اگه وات پاور بیش از حد نیاز هست (مثلا 150 وات بیشتر) مشکلی نیست

وسیله ای که از UPS ارزونتر باشه و این کارو انجام به استابیلزر هست که ثابت کننده ولتاژ هست البته پیش نهاد من اینه که یک UPS هرچند ارزون که فقط 10 قیقه کامپیوتر رو روشن نگه میاره رو تهیه کنید چون خاموش شدن های ناگهانی بیشتر به دستگاه شما آسیب میزنه