PDA

مشاهده نسخه کامل : صدا و تصوير (فرمت و كدک شناسی)

Fusion
06-07-08, 10:37
سلام به دوستان گرامي

خوب ميخوام يك بحث واقعا جذاب و مهمي :great::love:شروع كنم با چند دوستان صحبت شد اون ها هم گفتن موضوع خوبي:yes:

در اين تايپينگ ميخوام فرمت هاي تصويري - صوتي و همين طور كدكها و تكنولوژي ها ديگر تصويري هم بحث كنيم حالا از دوستان تمايل هم دارن درباره ديسك جديد مثل بلوري هم بحث كنيم و ديسك ناشخه هم قرار بديم
اين بحث مطمئن بحث جذابي و طرفدار هم زياد داره من خودم اشنايي زيادي ندارم ولي هرچه ميدانم قرار ميدم كلا اينجاد همچين تايپينگي براي همين ميزنم تا بيشتر اشنايي پيدا كنيم:1. (27):

براي شروع من نام كدك تصويري قرار ميدم و بعد ها هر كدوم بحث ميكينم فقط همه كمك كنند باتشكر:11():

DivX, XviD, MSMPEG4, ASP, H.264, AVC

شايد بشه گفت معروفترين هاشون همين البته بايد بيشتر از اين هم باشه اون هايي كه قرمز معمولا استفاده بيشتري داره :1. (38):

اين قسمت بروز ميشه

Fusion
07-07-08, 19:02
خوب سلام
دوستان يك استين بالا بزنن كمك كنن اگر اطلاعاتي دارن
خوب كم كم ميريم جلو از مبتدي تا پيشرفته بعد توضيحات هر كدامو بعد بحث ديگر در مورد تكنولوژي هاي تصويري صوتي قرار ميدم ( نمونش استاندارد HD :love: ميشه مثال زد و خيلي چيز هاي ديگر) كه بيشتر اينها ميشه از مقالات خارجي يافت كه زيادم هستن مخصوصا سايت هاي ويكيپديا :wink:

اين هم ليستي از معروف ترين و محبوت ترين فرمت بخش :great:

MKV, OGM, AVI, DivX, WMV, QuickTime, Real, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4,VOB

مثل قبل
قرمز استفاده بيشتر داره
ابي ها هم استفاده در حد متوسط
و سبز ها هم تا اونجايي ميدونم خيلي استفاده محدوتري از رنگ ابي داره
:1. (38):

Ardalan
08-07-08, 00:30
DivX نام کدکی برای فشرده سازی و پخش فایل‌های ویدئویی بر اساس بخش ۲ استاندارد MPEG-۴ است. DivXNetworks (Only the registered members can see the link)ام‌پی‌تری (Only the registered members can see the link 8%B1%DB%8C) برای ویدئو (Only the registered members can see the link) یاد می کند، که با توجه به حجم بسیار کمش کیفیت بسیار خوبی را ارائه می کند.کدک (Only the registered members can see the link) رقیب این کد, کدک مبدا باز Xvid (Only the registered members can see the link) است که در تمام آزمایشات میدانی که از سال ۲۰۰۳ به عمل آمده عملکرد بهتری نسبت به DivX نشان داده است, ولی موفقیت تجاری آن را نیافته است. به عنوان مُبدع و توزیع کننده این تکنولوژی اغلب از آن به عنوان

sAsAn.K
08-07-08, 09:59
بچه ها فعلا تخصصی بیاید MKV و H.264 رو دنبال کنیم .
خیلی جای بحث داره .

Ardalan
08-07-08, 12:20
خود MKv که یه فرمت هستش و اکثرا هم با کدک h264 یعنی همون فیلم های HD که بستگی داره 720 یا 1024 فک کنم باشه

Labyrinth
08-07-08, 17:44
MKV : دارای دو کد Xvid و H.264 هست و کمترین حجم ممکن بدون افت کیفیت رو ارایه میدهد قایل ذکر است در این نوع فایلها برای صدا از پسوند OGG استفاده میگردد و دارای حجمی کمتر به نسبت MP3 میباشد :yes:

این هم یک اطلاعات مختصر درباره MKV

:give_rose:

sAsAn.K
08-07-08, 23:15
ممنون اطلاعات خوبت .
البته فقط OGG نیست ، کلا MKV یه فایلیه که میشه Extract اش کرد ، یه Sound داره و یه Video که ویدئوش با پسوند H.264 هست و صداش با هر پسوندی ممکنه باشه .

Shahryar
09-07-08, 12:16
به دلیل مهم بودن موضوع ، مهم شد !

Galaxy
09-07-08, 12:18
بحث فوق العاده عالی ای هست . فقط بهتر هست برای اینکه همه کاربر ها را با خودمون همراه کنیم چند تا چیز پایه ای را هم بگیم .

کدک چیست ؟

کدکها دستوراتی هستند درباره نحوه رمزگذاری (Coding) فایل های تصویری یا صوتی بطوریکه آنها از فضای کمتری استفاده کنند.معمولاً این کدک ها حاوی دستورات نحوه تبدیل جریان داده های رمزگذاری شده به فیلم (یعنی رمزگشایی) نیز هستند. مهم‌ترین نقش آنها فشرده سازی جریان تصاویر هم‌زمان با کپچر است.

Shahryar
09-07-08, 12:56
بحث فوق العاده عالی ای هست . فقط بهتر هست برای اینکه همه کاربر ها را با خودمون همراه کنیم چند تا چیز پایه ای را هم بگیم .

کدک چیست ؟

کدکها دستوراتی هستند درباره نحوه رمزگذاری (Coding) فایل های تصویری یا صوتی بطوریکه آنها از فضای کمتری استفاده کنند.معمولاً این کدک ها حاوی دستورات نحوه تبدیل جریان داده های رمزگذاری شده به فیلم (یعنی رمزگشایی) نیز هستند. مهم‌ترین نقش آنها فشرده سازی جریان تصاویر هم‌زمان با کپچر است.

مرسی سپهر جان مفید بود . این هم یک اطلاعات تکمیلی :

کدک میتونه یک نرم افزار و وسیله ای باشه برای decode کردن یا encode کردن داده دیجیتال جاری یا یه سیگنال و خود کلمه کدک هم احتمالا مخفف کلمه :

"compressor-decompressor"یا "coder-decoder" یا"compression/decompression algorithm"

هست که حالا بنده دقیق نمیدونم کدوم دقیقا هست .

بچه ها فعلا تخصصی بیاید MKV و H.264 رو دنبال کنیم .
خیلی جای بحث داره .

دقیقا به خصوص MKV و MKA

ممنون اطلاعات خوبت .
البته فقط OGG نیست ، کلا MKV یه فایلیه که میشه Extract اش کرد ، یه Sound داره و یه Video که ویدئوش با پسوند H.264 هست و صداش با هر پسوندی ممکنه باشه .

ساسان جان اگه اشتباه نکنم صداش با هر پسوندی نمیتونه باشه MKV و در 98 درصد اوقات AAC هست و در بعضی از موارد هم AC3 و DTS هست و تا اونجایی که من میدونم MP3 نمیتونه استفاده بشه در MKV حالا اگه میشه را بگید چون مطمئن نیستم . :great:

MKV : دارای دو کد Xvid و H.264 هست و کمترین حجم ممکن بدون افت کیفیت رو ارایه میدهد قایل ذکر است در این نوع فایلها برای صدا از پسوند OGG استفاده میگردد و دارای حجمی کمتر به نسبت MP3 میباشد :yes:

این هم یک اطلاعات مختصر درباره MKV

امیر جان در MKV فرمت OGG برای صدا استفاده نمیشه ! ببینید این فرمت در اصل نوع ویدویی فرمت Matroska Multimedia Container هست که خود این یک فرمتیه که میشه باهاش تعداد زیادی فیلم ، زیر نویس و صدا حمل کرد و قابلیت انتخاب میده به کاربر . یه چیزی تو مایه های AVI هست اما Open Source هست . حالا این دو نوع داره یکیش تصویری هست که فایل صوتی هم باید حمل کنه که میشه MKV و V آخر مال Video هست و یکی دیگه هم هست که فقط و فقط مال صوتی هست که MKA هست و A مال Audio . همون طوری که گفتم تا اونجایی که من دیدم توی MKV فایل صوتیه معمولا AAC هست و در موارد کمتری دو تا . اما توی MKA از OGG معمولا استفاده میشه و MP3 به میزان کمتر چون همون طوری که گفتی حجمش کمتره . :wink:

====================

بحث خیلی خیلی خوبی هست و میتونیم توش زیاد چیز یاد بگیریم . :give_rose:

توجه : این پست اصلاح شد و در Only the registered members can see the link نکاتی که مشکل داشت رفع شد !

sAsAn.K
09-07-08, 16:11
شهریار من MP3 و WMA هم دیدم توی فایل های MKV ، اگه خواستید نمونه میتونم بزارم .

Shahryar
09-07-08, 20:09
شهریار من MP3 و WMA هم دیدم توی فایل های MKV ، اگه خواستید نمونه میتونم بزارم .

بگذار ببینم چه جوریه :great:

sAsAn.K
10-07-08, 10:17
بفرما ، 2 لینک مختلف ، سعی کردم کم حجم ترین ویدئو رو بزارم :

Only the registered members can see the link
هر دو تا لینک فایلهاشون مثل همه .
در مورد WMA هم باید بگم که والا یه ویدئو دارم 1.5 گیگه حدودا ، HD هست ، اون WMA بود .

Shahryar
10-07-08, 11:57
آقا نیاز به فیلم نیست ! امروز بعد از مدت ها شروع کردم دوباره تکمیل سواد کردن( یادش بخیر ... ) :1. (38): .

اول از همه بگم که یک مطلب خیلی عالی وحید عزیز در پرشین تولز نوشتند که من بعد از خوندن کلی انگلیسی این مطلب فارسی را دیدم خیلی لذت بردم که میتونید از اینجا (Only the registered members can see the link)ببینید . بحثی که امروز خیلی وقت داشتم مطالعه میکردم Container فرمت ها است که به طور خلاصه ظرفی برای نگه داری انواع زیادی فایل هست که میتونه فیلم ، تصویر ، زیر نویس و تگ ها و ... هستند و انواع مختلفی دارند مانند MKV ، AVI و ... که هر کدوم میتونند انواع خاصی از فایل های ویدئی ، تصویری و ... را ذخیره کنند که در این مورد بهترین اطلاعاتی که میشه پیدا کرد را ویکی پدیا گذاشته به صورت جدول :

دقت کنید به این عکس از توی این صفحه برای راحتی دسترسی شما گرفتم :

خوب همین طوری که میبینید MKV میتونه فایل های صوتی MP3 را به راحتی حمل کنه و مشکلی از این نظر نیست . خصیصه بسیار عالی MKV مجانی بودن اون هست .

پس MKV یک فرمت نگه دارنده هست و برای هر کدوم از چیز هایی که میخواد نگه داره میتونه کدک های خاصی را استفاده کنه .

برای اینکه شلوغ نشه تاپیک منتظر صحبت های سایر دوستان هستم فعلا و اگه موضوع خاصی را مد نظر دارند بگند تا در موردش بحث کنیم . :1. (21):

Labyrinth
10-07-08, 14:15
امیر جان در MKV فرمت OGG برای صدا استفاده نمیشه ! ببینید این فرمت در اصل نوع ویدویی فرمت Matroska Multimedia Container هست که خود این یک فرمتیه که میشه باهاش تعداد زیادی فیلم ، زیر نویس و صدا حمل کرد و قابلیت انتخاب میده به کاربر . یه چیزی تو مایه های AVI هست اما Open Source هست . حالا این دو نوع داره یکیش تصویری هست که فایل صوتی هم باید حمل کنه که میشه MKV و V آخر مال Video هست و یکی دیگه هم هست که فقط و فقط مال صوتی هست که MKA هست و A مال Audio . همون طوری که گفتم تا اونجایی که من دیدم توی MKV فایل صوتیه معمولا AAC هست و در موارد کمتری دو تا . اما توی MKA از OGG معمولا استفاده میشه و MP3 به میزان کمتر چون همون طوری که گفتی حجمش کمتره . :wink:

====================

بحث خیلی خیلی خوبی هست و میتونیم توش زیاد چیز یاد بگیریم . :give_rose:

شهریار جان نمیخوام وارد جنگ بشم چون من این حرف رو به عنوان یک بررسی کننده زدم شما زیاد به ویکی پدیا اعتماد نکن اونجا همه چیز رو نمیدونن من خودم شاید بتونم بگم بالای 8 ماه از انواع این فایلها استفاده کردم

اگر خیلی از حرفت اطمینان نداری توی یک پست بگو احتمال استفاده هست وگرنه خودم یک نمونه میگذارم و حرفت رو نقض میکنم :1. (40):

یا علی مدد :great:

Shahryar
10-07-08, 14:37
]شهریار جان نمیخوام وارد جنگ بشم[/COLOR] چون من این حرف رو به عنوان یک بررسی کننده زدم شما زیاد به ویکی پدیا اعتماد نکن اونجا همه چیز رو نمیدونن من خودم شاید بتونم بگم بالای 8 ماه از انواع این فایلها استفاده کردم

اگر خیلی از حرفت اطمینان نداری توی یک پست بگو احتمال استفاده هست وگرنه خودم یک نمونه میگذارم و حرفت رو نقض میکنم :1. (40):

یا علی مدد :great:

امیر جان دوباره شروع کردید ؟! :1. (38): جنگ چیه بابا !!! انجمن برای بحث هست نه جنگ ! :1. (26):

2- شما پست های قبلی را خوندید احیانا ؟! کلی من با ساسان عزیز بحث کردم ، پست زدم بعدش شما خوندید ؟

احتمالا از زیر دستتون در رفته ببینید این پست را :

قربانت
شهریار :give_rose:

sAsAn.K
10-07-08, 17:17
شهریار خیلی ممنون ، پس MKV میشه گفت فعلا بهترینه ، درسته ؟ دوستان بیاید بیشتر بحث کنیم ، جالب شد .

Labyrinth
10-07-08, 18:37
امیر جان دوباره شروع کردید ؟! :1. (38): جنگ چیه بابا !!! انجمن برای بحث هست نه جنگ ! :1. (26):

2- شما پست های قبلی را خوندید احیانا ؟! کلی من با ساسان عزیز بحث کردم ، پست زدم بعدش شما خوندید ؟

احتمالا از زیر دستتون در رفته ببینید این پست را :

قربانت
شهریار :give_rose:

اره از زیر دستم در رفت :1. (38): واقعا پوزش میطلبم :give_rose:

Labyrinth
02-11-08, 16:39
دیدن این تاپیک رفته پایین گفتم هم بیارمش بالا هم یکم اطلاعات در مورد H264 یا بهتر بگم X264 بگذارم

این کد دارای 5 متد هست که هرکدوم خصوصیت خودشون رو دارند که به شرح زیره

Diamond : الماس
Hexagonal : برمبنای کد هگزا بصورت تک رشته ای
Uneven Multi Hexagonal : برمبنای کد هگزا ولی بصورت چند رشته ای
Exhaustive : تبدیل در دو حالت الماس و کد هگزا
Hadamard Exhaustive : تبدیل بصورت الماس و کد هگزا چند رشته ای

این مورد ها داره تک تک تست گرفته میشه

چیزی که کاملا واضحه کمترین افت کیفیت با متد Hadamard Exhaustive به دست می آید و برای این متد چیزی بیش از یک پردازنده عادی نیاز هست :yes:

چیزی که باید بگم اینه 75 درصد فیلم های HD با متد سوم تبدیل میشوند تا کمترین افت کیفیت رو داشته باشند

ادامه دارد ...

green_waves
02-11-08, 18:35
از کدک های lossless چه فرمت هایی را می شناسید ؟

™Ali
07-11-08, 01:00
اول بذار یه تعریف از Lossless داشته باشیم. فکر کنم اگر یک Codec یا Format حجم فایل نهایی رو فدای کیفیت اون بکنه (یعنی بیشتر به کیفیت فایل نهایی تمرکز کنه و به حجم فایل حتی اگر هم زیاد باشه کاری نداشته باشه) این Codec یا Format جزو Lossless ها هست.
فورمت هایی مثل APE و ALAC و Wv و معروفترین اونا یعنی FLAC جزو این گروه هستند.
تو فورمت های تصویری PNG و TIFF جزو Lossless ها هستند. این نکته خیلی مهمه که فورمت BMP به هیج وجه هیچ نوع Compression ی نداره.(البته این نکته در مورد فورمت TGA هم صدق می کنه)
توجه :
The TIFF format supports both lossless and lossy (JPEG-based) compression. When saving images as TIFF, you can choose what kind of compression you prefer.
زبونم رو فارسی واسه این یه جمله بند می اومد. :1. (38): (انگلیسی که بلدید؟؟؟:1. (23):)
===================
تاپیک جالبی خیلی جای بجث داره. (بیشتر رو MKV و Xvid و H.264)

سپاس :11():

green_waves
07-11-08, 04:05
بسیار عالی بود ولی کامل نبود

™Ali
07-11-08, 16:55

رضا جان اطلاعات هیچ انسانی کامل نیست اینا رو از رو تجربیاتم تو پست قبلی گفتم :give_rose:

Fusion
08-11-08, 00:12
سلام خیلی عالی که دوستان این تایپینگ هنوز نگه داشتن من خودم اطلاعات زیادی ندارم از طرفی منبع انگلیسی اصلا نیست

Labyrinth
08-11-08, 00:32
دوستان اگرموافق باشند کدها رو با هم مقایسه کنیم به اینصورت که از روی یک فایل با کیفیت HD شروع به تبدیل کنیم و ببینیم کدوم کدها برنده سرعت تبدیل و کدام کدها برنده کیفیت میشوند

اگر موافق بودید تشکر رو بزنید تا کم کم شروع کنیم :give_rose:
اگر خواستید کمک کنید بگید :love:

™Ali
08-11-08, 12:56
دوستان اگرموافق باشند کدها رو با هم مقایسه کنیم به اینصورت که از روی یک فایل با کیفیت HD شروع به تبدیل کنیم و ببینیم کدوم کدها برنده سرعت تبدیل و کدام کدها برنده کیفیت میشوند

اگر موافق بودید تشکر رو بزنید تا کم کم شروع کنیم :give_rose:
اگر خواستید کمک کنید بگید :love:
امیر جان این مورد به برنامه مورد تست هم بستگی داره بعضی ها تو Encoding Codec Xvid خیلی عالی عمل می کن. (نمونه بارزش Xilisoft DVD Ripper)
بعضی ها مثل WinMKV DVD Ripper خوراکشون Codec H.264 OR X.264 هست.
ولی من برنامه های زیادی دیدم که تو Encoding Codec Xvid & DivX بهتر عمل کردند. :great:
از نظر کیفیت هم مشخصه هر چه Resolution و Bit Rate بالاتر باشه کیفیت بالاتره اما بحث قابل تامل
مقایسه حجم نهایی فایل هاست :1. (23):
با تشکر :11():

Labyrinth
08-11-08, 13:39
علی جان به مورد خوبی اشاره کردی Xilisoft DVD Ripper برای Rip کردن خوب هست و پیکسل پیکسل نمیکنه ولی Xilisoft Video Converter Ultimate که برای همین شرکت هست و هسته مشابه داره پیکسل پیکسل میکند

در مورد تست کردن هم من از FFdshow استفاده میکنم که کمترین افت کیفیت رو داره :give_rose:

درمورد کیفیت فقط میتونم بگم موقعی کد هارو میشه با هم مقایسه کرد که بیت پایین باشه و رزولوشن بالا که من دقیقا این کار رو انجام دادم بین RMVB و MKV که در مشخصات کاملا یکی MKV برنده شد :yes:

داره از این بحث خوشم میاد واقعا داره خوب پیش میره :love:

™Ali
09-11-08, 13:50
علی جان به مورد خوبی اشاره کردی Xilisoft DVD Ripper برای Rip کردن خوب هست و پیکسل پیکسل نمیکنه ولی Xilisoft Video Converter Ultimate که برای همین شرکت هست و هسته مشابه داره پیکسل پیکسل میکند

در مورد تست کردن هم من از FFdshow استفاده میکنم که کمترین افت کیفیت رو داره :give_rose:

درمورد کیفیت فقط میتونم بگم موقعی کد هارو میشه با هم مقایسه کرد که بیت پایین باشه و رزولوشن بالا که من دقیقا این کار رو انجام دادم بین RMVB و MKV که در مشخصات کاملا یکی MKV برنده شد :yes:

داره از این بحث خوشم میاد واقعا داره خوب پیش میره :love:
خوب حالا تست سرعتش با من:love:: (Cpu:E7200@3400GHZ)
با resoultion 720*480 امتحان كردم هر ساعت MKV_Codec H264 حدود 80 دقيقه Rip كردنش طول ميكشه.
هم چنين با resoultion 720*480 هر ساعت MKV_Codec Xvid حدود 35 دقيقه Rip كردنش وقت مي بره.
برنامه اي كه اين تست رو روش انجام دادم WinMKV DVD Ripper3 بود و BitRate هم روي 1000Kbps بود.:give_rose:
========================
پ.ن :امير اگه ميتوني لينك آخرين ورژن FFdshow به همراه Serial WinMKV DVD Ripper3 رو برام PM كن :great:

™Ali
13-03-09, 00:45
دوستان من الان فهمیدم که فرمت RMVB از یه کدک که نمونه بهبود یافته از کدک H.264 هست استفاده میکنه (که بهش Real Video Codec یا Real Video9 هم میگن)
تو Rip کردن با Bit Rate پایین این مورد کاملا مشخص و گویاست که تفاوتی با کدک H.264 احساس میشه! (کیفیت ویدئو نهایی با فورمت RMVB از Avi/H.264 خیلی بیش تره :yes:)

گفتم بحث رو راه بندازم :give_rose:

Labyrinth
13-03-09, 08:50
خوب حالا تست سرعتش با من:love:: (Cpu:E7200@3400GHZ)
با resoultion 720*480 امتحان كردم هر ساعت MKV_Codec H264 حدود 80 دقيقه Rip كردنش طول ميكشه.
هم چنين با resoultion 720*480 هر ساعت MKV_Codec Xvid حدود 35 دقيقه Rip كردنش وقت مي بره.
برنامه اي كه اين تست رو روش انجام دادم WinMKV DVD Ripper3 بود و BitRate هم روي 1000Kbps بود.:give_rose:
========================
پ.ن :امير اگه ميتوني لينك آخرين ورژن FFdshow به همراه Serial WinMKV DVD Ripper3 رو برام PM كن :great:

دوستان من الان فهمیدم که فرمت RMVB از یه کدک که نمونه بهبود یافته از کدک H.264 هست استفاده میکنه (که بهش Real Video Codec یا Real Video9 هم میگن)
تو Rip کردن با Bit Rate پایین این مورد کاملا مشخص و گویاست که تفاوتی با کدک H.264 احساس میشه! (کیفیت ویدئو نهایی با فورمت RMVB از Avi/H.264 خیلی بیش تره :yes:)

گفتم بحث رو راه بندازم :give_rose:

بحث در باره RMVB و H264 زیاده

یکی از تفاوت های RMVB و MKV . X264 در اینه که RMVB بیشتر از بلور استفاده میکنه تا از پیکسل پیکسل شدن تصویر جلوگیری کند ولی X264 بیشتر برپایه چسباندن و نزدیک کردن پیکسل ها کار میکنه

در تبدیل فیلم های HD هیچ وقت از RMVB استفاده نمیشه !!

بعلاوه RMVB چیزی نزدیک به 2 ماه هست که از X264 شکست خورده ( در کیفیت تصویر )

RMVB برای Rip دی وی دی گرینه ی خوبی هست در شرایطی که سرعت تبدیل برای شما مهم باشه وگرنه من بشخه X264 رو ترجیح میدم

کدک دیگه ای که رقیب RMVB هست کدک VP7 هست که کمتر کسی استفاده میکنه ( من بشخصه استفاده کردم کیفیتش واقعا عالیه )

دیگر موارد : نمونه VP7 رو میتونید در سری Need For Speed ببینید البته نسخه قبلش یعنی VP6

موفق باشید

™Ali
13-03-09, 23:52
من شخصا خودم RMVB رو بر AVi/H.264 ترجیح میدم چون مطمئنم که کیفیت بالاتری داره!
مشکل کدک X.264 به زمان ریپ کردنش بر میگیرده. اگر بخوایم یه DVD حدودا 4 ساعته رو به فرمت MKV/X.264 و در حالت 2Pass (نه 1Pass!) ریپ کنیم خدات میدونه تا کی باید صبر کنی تا تموم بشه.

در تبدیل فیلم های HD هیچ وقت از RMVB استفاده نمیشه !!
منظورت تبدیل فیلم " HD به Resolution HD " یا تبدیل فیلم " HD به هر Resolution ی است ؟
خوشحال میشم بدونم چطور در این مورد H.264 استفاده میشه ولی از RMVB نه ؟ (من که خودم استفاده می کنم!)

هر کدوم از دوستان یه بررسی تخصصی (به زبان انگلیسی و ...) در مورد کدک ها دارند اینجا بذارن :give_rose:

Labyrinth
14-03-09, 02:06
من شخصا خودم RMVB رو بر AVi/H.264 ترجیح میدم چون مطمئنم که کیفیت بالاتری داره !

منم اول اینطوری بودم ولی بعد از تحقیقات نظرم عوض شد

مشکل کدک X.264 به زمان ریپ کردنش بر میگیرده. اگر بخوایم یه DVD حدودا 4 ساعته رو به فرمت MKV/X.264 و در حالت 2Pass (نه 1Pass!) ریپ کنیم خدات میدونه تا کی باید صبر کنی تا تموم بشه.

مشکل ؟ شوخی میکنی در اصل RMVB یک کدک غیر حرفه ای هست بدون هیچگونه تنظیمات اضافه همه چیز پیش فرضه فقط شما بیت و ... رو تعیین میکنید نه در حد X264 که انقدر تنظیمات دارد که حتی حرفه ای ها هم نمیتونن چیز زیادی بگن

منظورت تبدیل فیلم " HD به Resolution HD " یا تبدیل فیلم " HD به هر Resolution ی است ؟
خوشحال میشم بدونم چطور در این مورد H.264 استفاده میشه ولی از RMVB نه ؟ (من که خودم استفاده می کنم!)

اصلا میدونی خود کدک HD بر پایه H264 هست ؟
یا مثل بقیه فکر میکنی صرفا HD فقط مربوط میشه به رزولوشن ...

هر کدوم از دوستان یه بررسی تخصصی (به زبان انگلیسی و ...) در مورد کدک ها دارند اینجا بذارن :give_rose:
بررسی کدک ها بررسی سخت افزار نیست !! چون کوچکترین اشتباهی در بررسی آوار شکایت های رو به بار میاره بعلاوه هیچکس نمیاد در این مورد بررسی بنویسه مگر بصورت خیلی عادی و بدون توضیحات اضافه

در آخر هم من تصویری از یک فیلم برای تو میزارم بعد خودت قضاوت کن

حجم : 700 مگابایت

حجم : 300 مگابایت

حجم : 200 مگابایت

™Ali
15-03-09, 00:56
منم اول اینطوری بودم ولی بعد از تحقیقات نظرم عوض شد

ولی نظر من هنوز عوض نشده !

مشکل ؟ شوخی میکنی در اصل RMVB یک کدک غیر حرفه ای هست بدون هیچگونه تنظیمات اضافه همه چیز پیش فرضه فقط شما بیت و ... رو تعیین میکنید نه در حد X264 که انقدر تنظیمات دارد که حتی حرفه ای ها هم نمیتونن چیز زیادی بگن
یعنی شما طولانی بود زمان Rip رو یک مشکل به حساب نمیارید؟

ظاهرا شما اصلا درک درستی ازHigh Definition Video ندارید. اصلا چیزی به نام کدک HD وجود خارجی نداره. یک فیلم HD میتونه بر پایه ی کدک های msmpeg4v2 و H.264 و mpeg2video و mpeg4 و wmv3x باشه.

پیدایش HDV به خاطر رزولوشن بالای اون بود. به فیلمی میگیم HD که دارای رزولوشن 720*1280 یا 1080*1440 یا 1080*1920 باشه. (اینایی که گفتم رزولوشن های رایج بودند.)
لیست کامل:

1024×768
1280×720
1366×768
1024×1080
1280×1080
1920×1080
3840×2160

البته فکر کنم به اون آخری یعنی 2160*3840 الان Ultra HD هم میگند.
هر فیلمی که این رزولوشن ها رو داشته باشه (طبیعتا با Bit Rate بالا) میتونه HD باشه. الان فرمتی هایی که میتونند این رزولوشن رو قبول کنند شامل ASF,AVI,MP4,TS,MPG,MPEGMOV,VOB,WMV میشند.
فیلم های HD همگی دارای Aspect Ratio 16:9 هستند. و دارای FPS های 24, 25, 30 هستند.

در آخر هم من تصویری از یک فیلم برای تو میزارم بعد خودت قضاوت کن.
لیست تقریا تمام فیلم های HD موجود:

Apocalypto
Bubble
Collateral
Crank
Dharm 2006 | Hindi
Dogville
Equilibrium
Find Me Guilty
Flyboys
Helvetica
Miami Vice
My Name is Bruce
My Scary Girl
Once Upon a Time in Mexico
One Six Right: The Romance of Flying
Planet Terror
Rocky Balboa (Boxing match scenes)
Russian Ark
Scary Movie 4
Silent Hill (Darkness scenes)
Sin City
Sky Captain and the World of Tomorrow
Spy Kids 2: Island of Lost Dreams
Spy Kids 3-D: Game Over
Star Wars Episode II: Attack of the Clones
Star Wars Episode III: Revenge of the Sith
Superman Returns
The Other Boleyn Girl
The Pink Panther
The Quiet
The Waiter (film)(2006)
Voyeur Beach
Wolf Creek
You Move You Die

خوشحال میشم نظراتت رو بشنوم :11()::11()::11():

™Ali
15-03-09, 01:22

اول بذار یه تعریف از Lossless داشته باشیم. فکر کنم اگر یک Codec یا Format حجم فایل نهایی رو فدای کیفیت اون بکنه (یعنی بیشتر به کیفیت فایل نهایی تمرکز کنه و به حجم فایل حتی اگر هم زیاد باشه کاری نداشته باشه) این Codec یا Format جزو Lossless ها هست.
فورمت هایی مثل APE و ALAC و Wv و معروفترین اونا یعنی FLAC جزو این گروه هستند.
تو فورمت های تصویری PNG و TIFF جزو Lossless ها هستند. این نکته خیلی مهمه که فورمت BMP به هیج وجه هیچ نوع Compression ی نداره.(البته این نکته در مورد فورمت TGA هم صدق می کنه)
توجه :
The TIFF format supports both lossless and lossy (JPEG-based) compression. When saving images as TIFF, you can choose what kind of compression you prefer.
زبونم رو فارسی واسه این یه جمله بند می اومد. :1. (38): (انگلیسی که بلدید؟؟؟:1. (23):)
===================
تاپیک جالبی خیلی جای بحث داره. (بیشتر رو MKV و Xvid و H.264)

سپاس :11():

در جواب جرف آقا رضا که فرمودند که کامل نبود باید عرض کنم اینا لیست تقریبا کاملی از lossless compression Formats هستند که در اختیارتون قرارمیدم:

Audio

Apple Lossless – ALAC (Apple Lossless Audio Codec)
* ATRAC Advanced Lossless
* Audio Lossless Coding – also known as MPEG-4 ALS
* MPEG-4 SLS – also known as HD-AAC
* Direct Stream Transfer – DST
* Dolby TrueHD
* DTS-HD Master Audio
* Free Lossless Audio Codec – FLAC
* Meridian Lossless Packing – MLP
* Monkey's Audio – Monkey's Audio APE
* OptimFROG
* RealPlayer – RealAudio Lossless
* Shorten – SHN
* TTA – True Audio Lossless
* WavPack – WavPack lossless
* WMA Lossless – Windows Media Lossless

Graphics

* ABO – Adaptive Binary Optimization
* GIF – (lossless, but contains a very limited number color range)
* JBIG2 – (lossless or lossy compression of B&W images)
* JPEG-LS – (lossless/near-lossless compression standard)
* JPEG 2000 – (includes lossless compression method, as proven by Sunil Kumar, Prof San Diego State University)
* JPEG XR - formerly WMPhoto and HD Photo, includes a lossless compression method
* PGF – Progressive Graphics File (lossless or lossy compression)
* PNG – Portable Network Graphics
* TIFF - Tagged Image File Format

Video

* Animation codec
* CorePNG
* FFV1
* JPEG 2000
* Huffyuv
* Lagarith
* MSU Lossless Video Codec
* SheerVideo

اگر این فرمت ها رو + اونایی که نام بردم بکنید دیگه تو جهان فرمت lossless ی نمی مونه که نام نبرده باشیم :1. (21):

Labyrinth
15-03-09, 02:46
ما هرچی بگیم شما حرف خودت رو میزنی همون برو با RMVB حال کن :give_rose:

Ultra HD : اشتباه گفتی خودت ببین

حرف شما کاملا متین ولی رزولوشن و بیت دلیل بر HD بودن نمیشه

در مورد کدک های HD مسایلی هست که اصلا قابل ذکر نیست

زمان H264 بدون دلیل نیست خوب بود قبلا توضیحاتی که در باره متد هاش دادم میخوندی بعد ...

اگر زیاد اسرار داشتی فیلم I AM Legend رو با بیت 550 ریپ کن بعد اینجا بگذار تا من هم همون قسمت رو با متد UMH کدک X264 بگذارم ( رزولوشن رو زیر 900 بزار ):give_rose:

انقدر با اطمینان صحبت نکن عزیز

موفق باشی

™Ali
15-03-09, 11:41
ما هرچی بگیم شما حرف خودت رو میزنی همون برو با RMVB حال کن :give_rose:

Ultra HD : اشتباه گفتی خودت ببین

حرف شما کاملا متین ولی رزولوشن و بیت دلیل بر HD بودن نمیشه

زمان H264 بدون دلیل نیست خوب بود قبلا توضیحاتی که در باره متد هاش دادم میخوندی بعد ...

اگر زیاد اسرار داشتی فیلم I AM Legend رو با بیت 550 ریپ کن بعد اینجا بگذار تا من هم همون قسمت رو با متد UMH کدک X264 بگذارم ( رزولوشن رو زیر 900 بزار ):give_rose:

موفق باشی

آقا گیریم اون Ultra HD رو اشتباه گفتم (که گفتم!:1. (38):)

در باره این حرفات چه توضیحی داری:

حرف شما کاملا متین ولی رزولوشن و بیت دلیل بر HD بودن نمیشه!
پس میشه تکلیف HD رو واسمون مشخص کنی؟ به چه فیلم هایی قراره HDV گفته بشه؟

خب تا الان که داشتی میگفتی فقط کدک H.264 هست که میتونه HD باشه!

من تو فروم ست میدم تا اطلاعاتم بالا بره قرار نیست حرف فقط حرف خودم باشه :give_rose:

Labyrinth
15-03-09, 14:29
آقا گیریم اون Ultra HD رو اشتباه گفتم (که گفتم!:1. (38):)

در باره این حرفات چه توضیحی داری:

پس میشه تکلیف HD رو واسمون مشخص کنی؟ به چه فیلم هایی قراره HDV گفته بشه؟

خب تا الان که داشتی میگفتی فقط کدک H.264 هست که میتونه HD باشه!

من تو فروم ست میدم تا اطلاعاتم بالا بره قرار نیست حرف فقط حرف خودم باشه :give_rose:

چشم عزیز بیشتر توضیح میدم :yes:
گویا شما منظورم رو بد گرفتی جمله رو قرمر میکنم قسمت مهمش رو ...

کدک HD برپایه H264 هست یعنی اینکه دارای متدهای گوناگون هست اگر مطلع باشید الان یک کدک جدید داریم به نام Divx H264 .

گفتنی هست برای HD از نسخه های خاص Xvid استفاده میشه ( اسمش رو بعدا بهت میگم )

در مورد Divx هم از نسخه 6 به بعد ساپورت میشه که بر پایه H263 و H263 + و H264 میباشد

اگر سری در تنظیمات Xvid و Divx بزنی با چشم خودت میبینی نوشته های H263 رو :yes:

در اصل HD ترکیبی از تکنولوژی ساخت فایل + رزولوشن + بیت + فریم و ... میباشد

شاید 70 درصد فکر میکنن H264 با X264 فرق نمیکنی ولی تفاوت این دو با هم خیلی زیاده

X264 کدک مرجع هست و H264 کدک زیر مجموعه که توسط هر شخص با تنظیماتی خواست ساخته میشه

بطور مثال RMVB توسط تیم Real بهینه سازی شد ولی مشکلاتی هم دارد مشکلش هم اینه هر نرم افزاری نمیتونه هسته اش رو سازگار کنه بطور واضح تر وقتی نرم افزار در حال تبدیل هست از متد ها به درستی استفاده نمیشه که نتیجه میشه سرعت پایینتر + افت کیفیت بیشتر

کلا 85 درصد نرم افزار هایی که از هسته AVC استفاده میکنن سرعت بالاتر و کیفیتی بهتری به نسبت مابقی دارند

امیدوارم تونسته باشم قانع کنم ات :give_rose:

RMVB و X264 و ... ارزش دعوا رو ندارن ما هرکدوم دلایل خودمون رو برای استفاده داریم

موفق باشی :great:

™Ali
16-03-09, 00:11
امیر یه سوال ازت داشتم:
اون دفعه گفتی که تنظیمات کدک X.264 خیلی زیادن و افراد حرفه ای واسه ریپ کردن از اون استفاده می کنند.
تا الان هر برنامه ای که استفاده کردم چیزی به اسم کدک X.264 واسه ریپ کردن نداشته اگر برنامه ای سراغ داری خوشحال میشم لینکش رو اینجا قرار بدی تا ازش استفاده کنم.
DVDFab AutoMKV WinMKV هم نصب کردم ولی چیزی به اسم کدک X.264 نداشتند. من یه برنامه حرفه ای میخوام که خودت واسه ریپ X.264 ازش استفاده می کنی!

Labyrinth
16-03-09, 00:46
امیر یه سوال ازت داشتم:
اون دفعه گفتی که تنظیمات کدک X.264 خیلی زیادن و افراد حرفه ای واسه ریپ کردن از اون استفاده می کنند.
تا الان هر برنامه ای که استفاده کردم چیزی به اسم کدک X.264 واسه ریپ کردن نداشته اگر برنامه ای سراغ داری خوشحال میشم لینکش رو اینجا قرار بدی تا ازش استفاده کنم.
DVDFab AutoMKV WinMKV هم نصب کردم ولی چیزی به اسم کدک X.264 نداشتند. من یه برنامه حرفه ای میخوام که خودت واسه ریپ X.264 ازش استفاده می کنی!

AutoMKV یکی از بهترین هاست :yes:

من خودم بشخصه از نرم افزار های دست ساز گروه MHD استفاده میکنم که فقط برای آپلودر هاست ( اعضای گروه )

نرم افزار ما خیلی شبیه به AutoMKV هست و یک مقدار هم پیچیده تر

درضمن AutoMKV دارای پشتیبانی از X264 هست میتونید با اون کار کنید

در اولین فرصت یک نمونه از تنظیمات AutoMKV رو برات میزارم ولی انتظار نداشته باش که بتونی در زمان گوتاه تبدیل رو انجام بدی :wink:

موفق باشی

™Ali
16-03-09, 01:06
AutoMKV یکی از بهترین هاست :yes:

من خودم بشخصه از نرم افزار های دست ساز گروه MHD استفاده میکنم که فقط برای آپلودر هاست ( اعضای گروه )

نرم افزار ما خیلی شبیه به AutoMKV هست و یک مقدار هم پیچیده تر

درضمن AutoMKV دارای پشتیبانی از X264 هست میتونید با اون کار کنید

در اولین فرصت یک نمونه از تنظیمات AutoMKV رو برات میزارم ولی انتظار نداشته باش که بتونی در زمان گوتاه تبدیل رو انجام بدی :wink:

موفق باشی
این برنامه AutoMKV خیلی گیج میزنه اصلا مشخص نیست داره چکار میکنه! آخر سر هم فایلی که بهت میده یا اصلا نیستش و گم و گور شده یا صدا نداره :1. (27):

™Ali
18-03-09, 14:18
سلام مجدد به همه!
دوستان میخواستم بدونم کسی اطلاعاتی در مورد کدک MPEG-4 AVC داره. (یا MPEG4 ISO Advanced Profile هم بهش میگن!)
کیفیتش مثل X.264 هست یا فرق داره باهاش؟ با MPEG4 تفاوت داره؟ فکر کنم این دو تا کدک رابطه ی تنگاتنگی با هم دارند چون هر دو تا رو X264.exe میتونه Encode کنه.
منتظر نظرات دوستان هستیم. :give_rose:

Labyrinth
19-03-09, 13:22
علی جان این صفحه رو ببین

™Ali
19-03-09, 13:41
علی جان این صفحه رو ببین

من قبل از این که پست بدم این صفحه رو کامل خونده بودم.
فقط میخواستم یکی دوستان برام توضیح بده چون Mediainfo واسه بعضی فایل های MKV کدک MPEG4-AVC و واسه بعضی دیگه H.264 رو مینویسه. همین باعث شدم یکم گیج بشم :give_rose:

Labyrinth
19-03-09, 15:42
علی جان تفاوت این دو با هم کم نیست ولی زیاد هم نیست ولی هر دو برپایه AVC هستند

اگر برگردیم به عقب من قبلا هم گفته بودم کدک Divx برپایه H264 و H263 کار میکند و Divx هم کدک مرجعش MPEG 4 هست

MPEG 4 با MPEG 4 AVC فرق میکنه بخاطر تکنولوژی های مشترک بین H264 و MPEG 4 AVC کیفیت هر دو عالی هست ولی MPEG 4 AVC سرعت بهتری در عوض متدهای کمتری داره

در اصل MPEG 4 AVC مثل RMVB بهینه شده تا هم سریع باشه و هم با کیفیت ولی H264 یا بهتر بگم X264 متدهاش در دست کاربر هست تا بصورت ریز به ریز تنظیمات انجام بشود

امیدوارم منظورم رو فهمیده باشی

™Ali
19-03-09, 16:42
من خودم الان با برنامه XXX (اسم برنامه فعلا سکرته!) دارم فایل Convert می کنم. تو پروفایل برنامه Codec:X264 رو انتخاب می کنم و تمام تنظیمات X264 هم دستمه! (از قبیل انواع متدها و خیلی چیزهای دیگه!)
ولی وقتی که فایل Convet شده رو با KMP اجرا می کنم تو قسمت کدک ها نوشته MPEG4-AVC !
در صورتی که وقتی با اون برنامه که تو بهم معرفی کردی اینکار رو می کنم تو قسمت کدک نوشته H.264 !
بازم تاکید می کنم تو اون برنامه تمامی تنظیمات دستمه ولی کدک رو در پایان که نگاه می کنم MPEG4-AVC مینویسه!:1. (27):
حالا به نظرت تفاوت کیفیت بین MPEG4-AVC و H.264 وجود داره؟ :give_rose:

™Ali
20-03-09, 13:47
تحقیقاتم بازم تموم شد!
فهمیدم که H.264 زیر مجموعه MPEG4-AVC یا MPEG4-Part10 یا MEPG- Advanced Video Coding به شمار میاد و از نظر کیفیت در اصل تفاوتی با اون نداره.
اما چرا تفاوت اسمی بینشون قائل شدند:
در سال 2008 گروهی به نام ITU-T Video Coding Experts Group (VCEG) برای ساخت یک کدک (motion-compensation-based) شروع به فعالیت کردند که در نتیجه استانداردی با نام MPEG4 Part10 رو از MPEG به وجود آوردند که H0264 یک زیرگروه از این استاندارد به شمار میاد.
توجه کنید MPEG توسط گروه ISO/IEC Moving Picture Experts Group ایجاد شده است.

متن موضوعی که دست و پا شکسته ترجمش کردم::1. (38):

H.264 is a standard for video compression, and is equivalent to MPEG-4 Part 10, or MPEG-4 AVC (for Advanced Video Coding). As of 2008[update], it is the latest block-oriented motion-compensation-based codec standard developed by the ITU-T Video Coding Experts Group (VCEG) together with the ISO/IEC Moving Picture Experts Group (MPEG), and it was the product of a partnership effort known as the Joint Video Team (JVT). The ITU-T H.264 standard and the ISO/IEC MPEG-4 Part 10 standard (formally, ISO/IEC 14496-10) are jointly maintained so that they have identical technical content. The final drafting work on the first version of the standard was completed in May 2003.

با تشکر :lol:

Labyrinth
20-03-09, 16:15
شکست H264 از VP8

و بالاخره غول کدک ها شکست خورد :yes:

وقتی این مطلب رو خوندم واقعا باور نمیکردم ولی گویا واقعیت داره

شما میتونید ویدیو مقایسه رو از زیر دانلود کنید

دانلود (Only the registered members can see the link)

™Ali
20-03-09, 16:45
خبر بسیار بدی واسه من بود :1. (28):
من تازه فهمیدم که RMVB در مقابل غولی مثل X264 که تمام برنامه نویسان دنیا دارند اونو گسترش میدند هیچی نیست. این همه تنظیماتی که X264 داره رو تا به حال در هیچ کدکی ندیدم !

به هر حال یکم درباره ی این کدک VP8 واستون توضیح میدم:
VP8 یک کدک قدرتمنده که بوسیله On2 Technologies (Only the registered members can see the link) طراحی و تولید شده است.
نسخه های قبلی اون شامل: VP3,VP5,VP6,VP7 میشه که جدیدترینشون همین VP8 است. (نسخه های قبلی که نمی تونستند در مقابل X264 حتی نفس بکشند. البته کیفیت VP7 در حد X264 بود! :yes:)
گروه توسعه و تحقیق این کدک VP8 رو طوری ساختند که از MPEG-4 AVC (Only the registered members can see the link) (H.264) and VC-1 (Only the registered members can see the link) فشرده سازی برتری و بهتری داشته باشه.
شرکت های Move Networks (Only the registered members can see the link) و Skype (Only the registered members can see the link) الان از این کدک در امور خودشون استفاده می کنند.(مثلا Move Networks (Only the registered members can see the link) در ویدئو های شبکه ای خودش از VP7 استفاده می کنه.)
در کل الان که میبینید که VP8 از X264 بهتر عمل فشرده سازی رو انجام میده به خاطر زحمات فراوان شرکت On2 Technologies (Only the registered members can see the link) بوده است. :give_rose:

Labyrinth
20-03-09, 17:09
البته من اطمینان دارم نویسنده های X264 هم بی کار نمی نشینن و دست به کار میشن

چون من یک جایی خوندم H265 در راه هست ولی قبلش نسخه های H264 نیز عرضه میشه

در کل این دو رقیب واقعا در برابر هم خوب دارند مقاومت میکنن

™Ali
22-03-09, 01:30
درسته H.265 هم در راه است تا خودی نشون بده! :yes:
قراره H.265 بتونه فیلم های HD-DVD و Blue Ray رو با بهترین کیفیت در خودش نگه داره. (یعنی در اصل واسه این قراره عرضه بشه.) طوری که اخبارهای H.265 نشون میدن این کدک 50 درصد نسبت به H.264 بهینه سازی شده است و ذکر کردند که این کدک کارایی بسیار بالایی خواهد داشت. (با این اوصاف دهن VP8 رو سرویس میکنه :1. (38):)
در حال حاضر گروه ITU-T (Only the registered members can see the link) دارن روی این کدک جدید کار می کنند و اعلام کردند که سال 2009 یا 2010 کارشون بر روی این کدک تموم میشه. هم چنین قراره که H.265 با یک فورمت جدید عرضه بشه. (پایان کار AVI,MKV,MP4)

با تشکر علی :give_rose:

™Ali
13-06-09, 18:40
دوستان داشتم با کدک VP8 کار میکردم باید بگم واقعا کیفیت بالایی داره.
اگه تنظیمات رو روی Best Quality بذاری سرعت Convert میشه 2-5 FPS :1. (27):
ولی تو Good Quality اوضاع اینجوری میشه :

واسه Decode کردن VP7 (Only the registered members can see the link) از این برنامه استفاده کنید.
واسه Decode کردن VP6 (Only the registered members can see the link) از این برنامه استفاده کنید.

این مقاله (Only the registered members can see the link) رو میتونید درباره کدک VP8 بخونید!

با سپاس :lol:

™Ali
25-06-09, 15:34
اینجا مثلا قراره تاپیک صدا و تصویر باشه ولی ما همشو کردیم تصویر :1. (38):
بریم درباره صدا یکم حرف بزنیم:

طبق مقاله ای که من خوندم در بین فرمت های صوتی MP3,WMA9,AAC,Ogg Vorbis نتایج به شکل زیر بود:

در 64k Encoding :
رتبه اول : Ogg Vorbis
رتبه دوم: WMA9
رتبه سوم: AAC
رتبه چهارم: MP3

توضیحات : یعنی این که اگر بخواید یه آهنگ رو با Bit Rate 64Kbps ذخیره کنید بهترین گزینه Ogg Vorbis است.

در 128k Encoding :
رتبه اول: AAC
رتبه دوم: WMA9 (امتیاز کسب شده با AAC یکی بود ! یعنی دقیقا مثل هم هستند.)
رتبه سوم: MP3
رتبه چهارم: Ogg Vorbis

توضیحات: عملکرد AAC و WMA9 مشابه بود و من هم به ترتیب الفبایی جاگذاری کردم. Ogg Vorbis که در 64 Encoding بهترین بود در این تست بدترین واقع شد.

با تشکر ترجمه علی :11():

=====================
PS : این صحبت های کوتاهی که من کردم مربوط به یک مقاله بلند و مفصل میشه که لینک هاش به شرح زیر است:

Introduction (Only the registered members can see the link)
Codecs and Bitrates (Only the registered members can see the link)
Methodology (Only the registered members can see the link)
Musical Selection (Only the registered members can see the link)
First Audio Track: Jazz (Only the registered members can see the link)
Second Audio Track: Techno (Only the registered members can see the link)
Third Audio Track: Pop (Only the registered members can see the link)
Fourth Audio Track: Classical (Only the registered members can see the link)
Overall Scores (Only the registered members can see the link)
Pros and Cons/What to Get (Only the registered members can see the link)
Final Thoughts (Only the registered members can see the link)

امیدوارم به دردتون بخوره :yes:

™Ali
25-06-09, 17:10
سلام خدمت دوستان :wink:
خوشبختانه RealNetwork دهمین ورژن از کدک خودشو به نام RealVideo 10 منتشر کرده !

بنا بر اظهارات خود سایت سازنده درباره کیفیت این کدک:

در یک کیفیت یکسان (Same Quality) ، کاهش 80% BitRate نسبت به MPEG2
در یک کیفیت یکسان (Same Quality) ، کاهش 75% BitRate نسبت به HDTV
در یک کیفیت یکسان (Same Quality) ، کاهش 45% BitRate نسبت به MPEG-4
در یک کیفیت یکسان (Same Quality) ، کاهش 30% BitRate نسبت به WMV 9
در یک کیفیت یکسان (Same Quality) ، کاهش 15% BitRate نسبت به H.264

توضیح : فقط می تونم بگم RealVideo10 غوغا کرده!

تنها نرم افزاری که قادر به Encode کردن RealVideo10 است را خود RealNetwork عرضه کرده!
جهت دریافت اسم و لینک نرم افزار PM بدید :wink:
با تشکر علی :give_rose:

™Ali
20-07-09, 18:16
دوستان نظرتون درباره آموزش نحوه Rip DVD به صورت حرفه ای چیه؟ :wink:

با انواع نرم افزار آموزش میدیم....

اولين آموزش ==>>> آموزش نرم افزار HandBrake براي تبديل DVD به X264/Xvid (Only the registered members can see the link)

hadgoogle
23-07-09, 21:25
Only the registered members can see the linkخوب نبود من فکر میکردم مخای نرم افزار تبدیل به vp8رو بدی که نشدوفقط مقاله اش را گذاشتی که این خودم میدونستم

™Ali
24-07-09, 17:30
Only the registered members can see the linkخوب نبود من فکر میکردم مخای نرم افزار تبدیل به vp8رو بدی که نشدوفقط مقاله اش را گذاشتی که این خودم میدونستم

نرم افزار تبدیل به VP8 رو فعلا کسی نداره به جز شرکت سازنده یعنی ON2

احتمالا دارن هنوز روش کار می کنند چون قراره H265 هم بیاد :1. (23):

™Ali
08-03-10, 21:20
یه مقایسه سریع در بیت ریت 32Kb/s روی یک فایل صوتی کردم که نتایج به صورت زیر بود (از نظر کیفیت صدا )

1- OGG
2- WMA
3- AAC
4- MP3
5- AC3

OGG واقعا حرف نداشت بدون هیچ گونه نویزی در اون بیت ریت پایین ! (البته در هدفون ... )

™Ali
04-03-11, 09:38
دوستان کسی MP3pro (ترکیبی از Mp3 و SBR) رو تا به حال تست کرده ؟

من که فکر نمی کنم بتونه به پای WMA برسه !

mohamad70
04-03-11, 10:15
نمی دونم فرمت HE AAC V2 رو امتحان کردید یا نه

در Bitrate های پایین مثل 16 تا 20 فوق العاده عمل میکنه

به نظرم بهتر از WMA

5336

™Ali
05-03-11, 00:36
متاسفانه مشکل اصلی سر ساپورت فرمت هست. مثلا بیش تر دستگاه های Portable از MP3 و بعضی هم از WMA پشتیبانی می کنند !
مثلا من دیروز حدود 2GB موزیک MP3 رو به WMA 64 تبدیل کردم. روی کامپیوتر که بسیار عالی بودن ولی روی گوشی بعضی آهنگ ها هر چند دقیقه یک بار یه نویز بسیار کوتاه داشتن. حالا هم موندم که چکار کنم :دی

این همه وقت که گذاشتم همه بر باد رفت ...

aboozar728
12-09-11, 12:35
دوستان نرم افزار WinAVI All in One Converter کدک vp8 را داره فقط کرک کردن WinAVI All in One Converter یه کم سخته یعنی من نتونستم . برا همین نسخه پرتابلش رو دانلود کردم .