PDA

مشاهده نسخه کامل : بررسی کامل Zalman ZM1000-HP توسط HamidFULL

HamidFULL
29-06-08, 17:40
با تلاش های فراوانی که انجام شد توانستيم يک بررسی کامل و جالب توجه در مورد يکی ديگر از محصولات کمپانی Zalman با نام Zalman ZM1000-HP که يک منبع تغذيه فوق العاده قدرتمند با توانایی 1000 وات ميباشد در وب سايت شهر سخت افزار منتشر نماييم اميدوارم شما خوانندگان عزيز با مطالعه اين بررسی استفاده مطلوب را ببريد.

Check Here :
Only the registered members can see the link

تمامی تست ها با دقت زياد و طی سه هفته تلاش مداوم انجام شد و لازم به ذکر است اين محصول توانست جايزه Editor's Choice را از لابراتوار شهر سخت افزار کسب نمايد.

با تشکر HamidFULL

Stream
29-06-08, 19:59
مثل همیشه عالی بود...

HamidFULL
29-06-08, 20:14
مثل همیشه عالی بود...

مثل هميشه لطف داری آرمان جان :great:

Trance
29-06-08, 20:33
خسته نباشی مهندس جالب بود.مثل کارای قبلیت.

کار رو برا انتخاب کردن قطعات راحتر میکنید.عالی بود:1. (10)::give_rose:

Shahryar
29-06-08, 21:30
بسیار عالی هست حمید جان ، خسته نباشید :love:

HamidFULL
29-06-08, 21:43
خسته نباشی مهندس جالب بود.مثل کارای قبلیت.

کار رو برا انتخاب کردن قطعات راحتر میکنید.عالی بود:1. (10)::give_rose:

بسیار عالی هست حمید جان ، خسته نباشید :love:

Trance و شهریار عزیز ممنونم :great:

PCminister
29-06-08, 23:29
ریویو جالبی بود آقای مهندس. معلومه که خیلی زحمت کشیدین.

چند تا سوال در مورد این منبع تغذیه برام پیش امده:

1- در ایران عرضه شده؟

2- قیمتی که من از این PSU (Only the registered members can see the link)تونستم پیدا کنم حدود 250 دلار بوده! اگه در ایران عرضه شده باشه قیمت کمتر از 280 نخواهد بود (البته نمیشه قطعی گفت اما دور از ذهن نیست!:1. (38):) خب 1230 وات از گرین با قیمت 248 عرضه میشه.(طبق آخرین قیمتی که در مشهد از این پاور گرفتم) ضمن اینکه GP1230P (Only the registered members can see the link) توانایی پشتیبانی از Tri-SLI را هم داره.

حالا سوال من اینجاست که اگه شما بخواین بین این دو تا یکیو انتخاب کنین کدومو انتخاب میکنین و چرا؟

3- این پاور با 1030 وات هم قابل مقایسه هست. ضمن اینکه اون هم قیمت کمتری داره! نظر شما در این مورد چیه؟

ببخشین که سوالاتم یکم جنجالیه!:1. (38):

اما کنجکاوم که جواب شما را به عنوان یک متخصص بدونم:11():

در آخر دوباره از شما بخاطر این کار ارزشمند تشکر میکنم و امیدوارم همیشه موفق باشین.

با تشکر

HamidFULL
30-06-08, 01:36
ریویو جالبی بود آقای مهندس. معلومه که خیلی زحمت کشیدین.

چند تا سوال در مورد این منبع تغذیه برام پیش امده:

1- در ایران عرضه شده؟

2- قیمتی که من از این PSU (Only the registered members can see the link)تونستم پیدا کنم حدود 250 دلار بوده! اگه در ایران عرضه شده باشه قیمت کمتر از 280 نخواهد بود (البته نمیشه قطعی گفت اما دور از ذهن نیست!:1. (38):) خب 1230 وات از گرین با قیمت 248 عرضه میشه.(طبق آخرین قیمتی که در مشهد از این پاور گرفتم) ضمن اینکه GP1230P (Only the registered members can see the link) توانایی پشتیبانی از Tri-SLI را هم داره.

حالا سوال من اینجاست که اگه شما بخواین بین این دو تا یکیو انتخاب کنین کدومو انتخاب میکنین و چرا؟

3- این پاور با 1030 وات هم قابل مقایسه هست. ضمن اینکه اون هم قیمت کمتری داره! نظر شما در این مورد چیه؟

ببخشین که سوالاتم یکم جنجالیه!:1. (38):

اما کنجکاوم که جواب شما را به عنوان یک متخصص بدونم:11():

در آخر دوباره از شما بخاطر این کار ارزشمند تشکر میکنم و امیدوارم همیشه موفق باشین.

با تشکر

از هوشمندی شما کمال تشکر رو دارم و از نظر لطف شما هم ممنونم

متاسفانه اين محصول در ايران عرضه نشده ولی اميد هست اين کار يعنی عرضه محصولات Zalman در ايران رسمی بشه ...

متاسفانه من توفيق تست Green 1030 و 1230 رو نداشتم ولی مطمئن هستم محصولات Green از کارايی بالای برخوردار هستند

البته اين واقعيت رو که محصولات Zalman دارای کيفيت ساخت بسيار بالا و حداقل Ripple Voltage 12 ولت هستند (حدود 9.0 ميلی ولت) و از نو آوری های خاص مثل Cooling که در اين مقاله هم اشاره شد بهره ميبرند نميشه فراموش کرد اميدوارم روزی بتونم Green 1230W رو تست کنم و جواب قاطع به شما بدم

البته در مورد ZH1000-HP بايد بگم اين محصول واقعاً کارايش بيش از انتظار من بود و من واقعاً لذت بردم!

ممنون از توجه شما :great:

J.Omrani
30-06-08, 10:43
به نام آنکه جانشین همه نداشتن هاست

حمید جان؛
سلام،

ارادتنمد...
حاجی حاجی مکه ... کجائید؟

ابتدا از اینکه اطلاعات خوب خود را با دوستان به اشتراک می گذارید، از شما و سایت خوب شهر سخت افزار و مدیران محترمش سپاسگزارم. امیدوارم این کار خوب تیمی ، همچنان مستمر و پاینده باشد.

قبلا یک بررسی دورادور از این پاور داشته ام که با اجازه شما ، توجه دوستان را به آن جلب می کنم (یکی از دوستان تقاضای مقایسه این مدل پاور زالمن با پاور 1030 گرین را داشت که متن ذیل را در جواب ایشان قرار داده بودم):

پاور ZM1000-HP زالمن را اولین بار در نمایشگاه جیتکس سال گذشته دیدم. کمپانی سازنده این پاور Enhance می باشد. در مورد زالمن نمی توانم نظر خاصی داشته باشم ولی در مورد Enhance قضیه فرق می کند. به نظر شصی خودم ، محصولات این کمپانی در بعضی مدلها، هم تراز محصولات درجه یک (چرا که تمام محصولات این کمپانی ها، دارای معایب و محاسن خاص خود هستند) کمپانی های Enermax, Seventeam, Seasonic, Top-Power,CWT, FSP, AcBel,... (به غیر از PCP&C) می باشد. این مدل هم دقیقا از همین سری است. برای آنکه بیشتر با Enhance آشنا شوید ، کافی است بدانید که ایشان برای برندهای Antec, Cooler Master, Silver Stone, Tagan, Zalman,... در مدلهای خاص ، پاور تولید می نماید. (جالب است که چند تا از این کمپانی ها، با Seventeam هم کار می کنند!) مثلا همین پاور 1000 مورد اشاره شما با برند Zalman را می توانید در مدل Real Power Pro 1000 RS-A00-EMBA برند کولر مستر بیابید.

زالمن در سری پاورهای با پسوند HP از یک یا چند Heat-Pipe استفاده نموده است. البته این روش ، ابدایی Zalman نیست و ابتدا Seventeam از این روش در تولید پاورهای Internal Fanless برند Magnum در سال 2005 استفاده نمود. به نظر شخصی خودم، ایشان تمام مسائل گرمایشی پاور را در هیت سینک ها جستجو نموده اند، حال آنکه بسیاری از قطعات داخلی پاور نیز در بعضی اوقات حرارتی بالاتر از هیت سینک ها دارند. (توجه داشته باشید این موضوع صرفا نظر شخصی بنده است و جسارت به این برند خوشنام تلقی نشود)

همانگونه که در عکس فوق ملاحظه می فرمایید، رادیاتور این هیت پایپ ها، بخش اعظمی از فضای مخصوص خروجی هوای گرم پاور را اشغال نموده اند که در جای خود قابل تامل است. از منظر کلی ، اینگونه راهکارها بیشتر جنبه تبلیغاتی دارند و در عملکرد کلی محصول، تاثیر آنچنانی (به غیر از افزایش نامتعارف قیمت محصول) نخواهند گذاشت.

شما می دانید که واقعا نمی توان دو محصول را اینگونه ( بدون بررسی دقیق تر و تست های فنی به عمل آورده) با یکدیگر مقایسه نمود. ولی این کار قبلا توسط سایت معتبر enthusiast انجام پذیرفته است. البته با این تفاوت که هر دو مدل مورد اشاره شما، با برندهای دیگری در این بررسی شرکت نموده بودند. یعنی پاور GP1030 گرین با برند سیلور استون مدل OP-1000 (هردو ساخته Seventeam) و پاور ZM1000-HP زالمن با برند کولر مستر مدل Real Power Pro 1000w (هر دو ساخته Enhance) در این بررسی حضور داشته اند. ( البته در مورد کولر مستر، این بررسی در مورد پکیج Cooler Master Stacker 830 SE & Real Power Pro 1000w انجام پذیرفته است). جالب است که نتایج نهایی هر دو مدل تقریبا نزدیک به یکدیگر بوده و موفق به دریافت نشان طلایی شده اند. توجه شما را به مشاهده این دو بررسی در لینکهای ذیل جلب می نمایم:

بررسی کولر مستر (Only the registered members can see the link)

بررسی سیلور استون (Only the registered members can see the link)

اما بررسی بیشتر در مورد ZM1000-HP :

- تعبیه شش کانال خروجی برای شاخه +12V خروجی پاور، ابتدا توسط کمپانی Super Flower در سال 2005 اجرایی گردید و حتی کمپانی طراز اول Enermax هم در سری Galaxy خود به سراغ 5 لاین 12 رفت. ولی به دلیل وجود مشکلات حاشیه ای مانند ایجاد محدودیت در میزان استفاده سخت افزارها، موجب عقبگرد اکثر کمپانی های مطرح از این طرح شد. پیآمد این ماجرا، در جدیدترین ملاکهای در نظر گرفته شده از طرف کمپانی های صاحب سبک، طرح یک تا چهار لاین خروجی 12 مورد تایید قرار گرفته و اجرایی شده است و طبق آخرین اخبار دریافتی ، طرح دولاین 12 ولت با بازخورد بهتری روبرو شده است. شما قطعا به زودی و تا قبل از سال 2009 ، این تغییر نگرش را در پاورهای جدید کمپانی های مطرح مشاهده خواهید فرمود.
- طبق آخرین اطلاعاتی که دارم، قرار است انشاا.. به زودی این برند خوشنام به بازار داخلی هدایت شود.

به جهت اینکه موضوع کسل کننده نشود و به درخواست یکی از دوستان، عکس پاور GP1230B را در تست آزمایشگاهی عصر شبکه برایتان قرار می دهم و انشاا.. مطالب کاملترش را در شماره های بعدی این مجله مطالعه خواهید فرمود:

این بررسی توسط دوست بسیار عزیزم جناب آقای محمد رضا پناهی (عصر شبکه) در اختیار بنده قرار داده شده که با اجازه ایشان و قبل از چاپ (احتمال عدم چاپ وجود دارد!) برایتان قرار می دهم.

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

مشخصات فنی سیستم مورد تست:

MB: XFX 780i
CPU: Intel Q6600 @ 3.51GHz
Ram: OCZ Enhanced Reaper 4GB
VGA: 2x GeForce 9800GX2 - XFX & Gigabyte
CPU Cooler: Tuniq Tower 120-LFB
PSU: GP1230B

انشاا.. که مشکلات حاشیه ای این تست برطرف گردد و نتایج آن به صورت کامل در عصر شبکه درج شود.

ضمنا با همین شرایط ، Three Way SLI 9800GTX و Cross Fire X 2x HD3870X2 نیز مورد تست قرار گرفته که نتایج آن نیز بسیار جالب توجه بوده است.

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

چیزی که برای خود من اهمیت داشت، پاسخگویی عالی پاور GP1230B بود. طبق اظهار نظر ایشان، در شرایط سخت آورکلاکینگ کارت و پردازنده ، اصلا احساس نمی شد که پاوری در آن کنار مشغول تغذیه ایشان است و ... مابقی را انشاا.. در صورت چاپ کامل ، ملاحظه خواهید فرمود.

حمید جان و مدیریت محترم؛
لطفا اگر صلاح دانستید و موارد فوق را مغایر با قوانین سایت و عرف کاری دانستید، نسبت به حذف پست این حقیر اقدام فرمایید. خدای ناکرده نمی خواهم این نظرات صرفا شخصی ، تاثیر منفی بر کار بسیار خوب و حرفه ای شما و زحمات بی وقفه اتان بگذارد. برای بنده دوستی با شما و اعضای محترم این تالا در اولویت قرار دارد.

با تقدیم احترام

M A H R A D
30-06-08, 21:54
ممنون حمید جان ، بسیار عالی بود :cool:

از مهندس عمرانی هم تشکر میکنم بابت توضیحاتشون :great:

سپاس