PDA

مشاهده نسخه کامل : نصب ASUS 40X

FarshaD22
19-06-08, 21:42
سلام من امروز يه CD-Drive ASUS 40X خريدم وقتي وصلش ميكنم هنگام بالا اومدن كامپيوتر پيغام زير را ميده: Only the registered members can see the link چيكار كنم؟ ممنون

Overclocker
20-06-08, 17:25
سلام من امروز يه CD-Drive ASUS 40X خريدم وقتي وصلش ميكنم هنگام بالا اومدن كامپيوتر پيغام زير را ميده: Only the registered members can see the link چيكار كنم؟ ممنون

دوست گرامی شما این کار را انجام بده ببین جواب میده یا نه :

برو تو بایوس سیستم و قسمت Boot را پیدا کن و در اونجا احتمالا 5 Boot وجود داره و شما اولی را از روی هر چیزی که هست در بیار و بزار روی Hard disk اگر اسم Hard خودت را بدونی اونجا زذه !و بزار روی اون د ر کل Boot 1 باید روی هارد باشه حالا این کارا انجام بده و ببین مشکل حل میشه یا نه ؟

FarshaD22
21-06-08, 13:11
دوست گرامی شما این کار را انجام بده ببین جواب میده یا نه :

برو تو بایوس سیستم و قسمت Boot را پیدا کن و در اونجا احتمالا 5 Boot وجود داره و شما اولی را از روی هر چیزی که هست در بیار و بزار روی Hard disk اگر اسم Hard خودت را بدونی اونجا زذه !و بزار روی اون د ر کل Boot 1 باید روی هارد باشه حالا این کارا انجام بده و ببین مشکل حل میشه یا نه ؟

جواب نداد توي بايوس تو قسمت بوت BOOT 5 نبود Boot Device Priority بود توي Boot Device Priority رفتم 4 تا ترتيب بود كه ميشد اينها را ترتيبشا عوض كرد: 1st FLOPPY DRIVE Hard Drive CDROM:PM-SONY DVD RW DRU-830 Network:Attansic(R) PXE v1.0.20 من هر كدومشا به ترتيب امتحان كردم اما نشد چيكار كنم؟؟ اينم عكساش: Only the registered members can see the link Only the registered members can see the link يه سؤال از مدير: چرا گزينه گذاشتن عكس غيرفعاله؟

Overclocker
21-06-08, 15:04
شما همین اولی را برو داخل :
Only the registered members can see the link

بعد :

اولی را که زده Floppy روش Enter بزن بعد گزینه ی Disable را بزن بعد اولی میشه Hard Drive دیگه مشکل نداره .

هارد شما IDE هست یا Sata ?

FarshaD22
21-06-08, 20:36
نشد بازم. BIOS:Only the registered members can see the link و ERROR:Only the registered members can see the link

M A H R A D
21-06-08, 22:31
فرشاد جان سلام

شما نگفتید که هاردتون IDE هست یا SATA ؟

Overclocker
21-06-08, 23:24
آقای فرشاد نسبتا مهندس هارد شما IDE هست یا Sata ؟

لطف کن این سوال مهم را جواب بده ؟
:1. (27)::whistle:

FarshaD22
22-06-08, 09:03
ببخشيد
حواسم نبود.
هارد من IDE هستش

Overclocker
22-06-08, 15:18
ببخشيد
حواسم نبود.
هارد من IDE هستش

خوب حالا شما نگاه کن ببین که کابلی که به هارد وصله به چیزه دیگه ای هم وصله ؟

کابل IDE یک سرش به مادربرد وصل هست و 2 سره دیگه هم داره حالا برو نگاه کن ببین چطوره ؟

شماره 1 به مادربرد وصل میشه ! و دو سره دیگه به Drive

FarshaD22
22-06-08, 16:24
خوب حالا شما نگاه کن ببین که کابلی که به هارد وصله به چیزه دیگه ای هم وصله ؟

کابل IDE یک سرش به مادربرد وصل هست و 2 سره دیگه هم داره حالا برو نگاه کن ببین چطوره ؟

شماره 1 به مادربرد وصل میشه ! و دو سره دیگه به Drive

الان ديدم
از مادربرد دو تا كابله دو سره بيرون اومده(زرد و خاكستري) كه يكيش به CD-Writer و DVD-Writer (زرد) و ديگري به هارد و همين CD-Drive ASUS 40X (خاكستري)
نميدونم كدومش IDE هست؟LOl
فكر كنم همون خاكستريه باشه

يه سؤال خارج از بحث:HTML چطوري فعال ميشه تو اين صفحه؟

Overclocker
22-06-08, 17:17
الان ديدم
از مادربرد دو تا كابله دو سره بيرون اومده(زرد و خاكستري) كه يكيش به CD-Writer و DVD-Writer (زرد) و ديگري به هارد و همين CD-Drive ASUS 40X (خاكستري)
نميدونم كدومش IDE هست؟LOl
فكر كنم همون خاكستريه باشه

يه سؤال خارج از بحث:HTML چطوري فعال ميشه تو اين صفحه؟

خوب حالا شد یه چیزی !
شما باید جامپر هارد را روی Master قرار بدی و ASUS 40x را روی Slave بعد برو تو همون قسمت بوت بایوس و باید اونجا دیگه اسم هاردت را زده باشه با اعمال این کار .

بوت 1 را بزار روی هارد .

جامپر هم اگه نمیدونی چیه :
بقل کابل IDE که به هارد وصل شده یک فیش ریزی هست که باید اون فیشه با فیشه ASUS 40x یکی نباشه یعنی ماله هاردت روی 2 پین اولی باشه و ماله 40x هم روی وسطی :

اولی Master هست که علامت زدم ماله هاردت روی این باشه و وسطی هم Slave که Asus 40x جامپرش روی وسطی یا دومی از سمت چپ .

اگر بازم جواب نداد ماله هاردت را روی دومی بزار و ماله اون یکی را روی اولی بعد ببین چی میشه !

FarshaD22
22-06-08, 18:04
ممنون
الان تست ميكنم ميگم

FarshaD22
22-06-08, 18:24
من رفتم هاردا ديدم
اما هيچي نفهميدم كه Master و Slave چيه؟
اينا را چطوري بايد بهم وصل كرد؟
جامپر هارد را روی Master قرار بدم يعني چه و چطوري؟
ASUS 40x را روی Slave قرار بدم يعني چه و چطوري؟
ميشه به طور خيلي خيلي ابتدايي تر توضيح بدين؟
ببخشيد

Overclocker
22-06-08, 18:34
من رفتم هاردا ديدم
اما هيچي نفهميدم كه Master و Slave چيه؟
اينا را چطوري بايد بهم وصل كرد؟
جامپر هارد را روی Master قرار بدم يعني چه و چطوري؟
ASUS 40x را روی Slave قرار بدم يعني چه و چطوري؟
ميشه به طور خيلي خيلي ابتدايي تر توضيح بدين؟
ببخشيد

همون عکسی که دادم ماله هارد بود مثل اون پشت Asus 40x هست و جامپر اونو بزار روی دومی و ماله هارد را بزار روی اولی

به عبارتی شما اون فیش را در بیار و بزار روی اولی این ماله هارد وماله درایو 40 ایکس هم از روی اولی درش بیار بزار روی دومی حله ؟:1. (26):

FarshaD22
22-06-08, 18:55
بله
خيلي خيلي ممنون
همونا كه 2باره خوندم فهميدم
من اول اون فيشا فكر كردم مدلشه Whistle
بعد كه از 40X را جابجا كردم ديدم درست شده
يه دنيا ممنون
ديگه درسته درست شد
بازم ممنونم ازتون

Overclocker
22-06-08, 19:06