PDA

مشاهده نسخه کامل : كمك : آيا روشي براي ترميم پيكسل هاي مانيتور هست ؟

vixen357ka
19-06-08, 07:33
سلام دوستان گرامي

ميخواستم بدونم آيا روشي نرم افزاري براي ترميم پيكسل هاي از دست رفته مانيتورهاي LCD وجود داره يا نه ؟

ممنون ميشم كه اطلاعاتتون در اين زمينه رو در اختيار من و ديگر دوستان قرار بدين .

D J V A H I D
19-06-08, 08:45
اگر یک پیکسل از آن از بین برود نه تنها ترمیم نشده بلکه احتمال بیشتر شدن پیکسل های معیوب نیز وجود دارد:yes: . بنابراین کارشناسان رایانه توصیه می کنند حتمآ مراقب باشید تا همه ی پیکسل های صفحه نمایش سالم باشند..در غیر اینصورت هیچ راهی برای ترمیم وجود ندارد ( پیشگیری مقدم بر درمان است):yes: با تشکر

M A H R A D
19-06-08, 13:20
سلام

شما باید اول مشخص کنید که پیکسل مورد نظر سوخته هست یا مرده ؟

پیکسل سوخته معمولا به یکی از سه رنگ آبی و قرمز و سبز (که در واقع همون Sub Pixel ها هستند ) در میاد

پیکسل مرده معمولا همیشه سیاه هست

سپاس

vixen357ka
19-06-08, 15:29
سلام و تشكر از شما

پيكسل مورد نظر به رنگ قرمز هستش .

الان بايد منتظر تكثيرش باشم !!!؟؟؟
:1. (27):

Stream
19-06-08, 15:46
سلام

شما باید اول مشخص کنید که پیکسل مورد نظر سوخته هست یا مرده ؟

پیکسل سوخته معمولا به یکی از سه رنگ آبی و قرمز و سبز (که در واقع همون Sub Pixel ها هستند ) در میاد

پیکسل مرده معمولا همیشه سیاه هست

سپاس

من یکم توضیح رو کاملتر می کنم شاید به درد بخوره!

کلا پیکسها از سه Sub-Pixel درست می شوند که بسته به نوع مانیتور می تونند قرمز، آبی یا سبز باشند ( البته در استاندارد RGB وگرنه استانداردهای دیگه هم وجود داره ) حالا اگه مشکلی برای یک پیکسل پیش بیاد به یکی از سه نوع زیر تقسیم می شوند:

Hot Pixel: یعنی همیشه هر سه Sub-Pixel با تمام روشنایی ممکن کار می کنند و شما پیکسل رو سفید می بینید. اگه Background رو سیاه انتخاب کنید متوجه این پیکسلها می شید.

Dead Pixel: یعنی همیشه هر سه Sub-Pixel دائما خاموش هستند و شما پیکسل رو سیاه می بینید. اگه Background رو سفید انتخاب کنید متوجه این پیکسلها می شید.

Stuck Pixel: یعنی یک و دو تا از Sub-Pixel ها مشکل دائما روشن یا خاموش بودن رو دارند. شما این پیکسلها رو معمولا به رنگ آبی یا قرمز یا سبز می بینید یا رنگهایی بین این سه رنگ.

Stuck Pixel ها معمولا قابل ترمیم و درست شدن هستند. ( با ضربه زدن، ماساژ دادن یا با استفاده از بعضی نرم افزارها که به سرعت رنگ صفحه رو عوض می کنند. )
ولی Hot Pixel ها و Dead Pixel ها معمولا قابل درست شدن نیستند.

سلام و تشكر از شما

پيكسل مورد نظر به رنگ قرمز هستش .

الان بايد منتظر تكثيرش باشم !!!؟؟؟
:1. (27):

پس شما مشکلتون Stuck Pixel یا همون پیکسل سوخته است. با ضربه زدن، ماساژ دادن یا با استفاده از بعضی نرم افزارها که به سرعت رنگ صفحه رو عوض می کنند مشکل شما "ممکنه" حل بشه.

vixen357ka
19-06-08, 17:47
پس شما مشکلتون Stuck Pixel یا همون پیکسل سوخته است. با ضربه زدن، ماساژ دادن یا با استفاده از بعضی نرم افزارها که به سرعت رنگ صفحه رو عوض می کنند مشکل شما "ممکنه" حل بشه

ممنون از الاعات كامل و مفيد .

لطفا يكي دو تا از اين نرم افزارهايي كه فرمودين رو معرفي بفرماييد .

ممنون

M A H R A D
21-06-08, 17:48
ممنون از الاعات كامل و مفيد .

لطفا يكي دو تا از اين نرم افزارهايي كه فرمودين رو معرفي بفرماييد .

ممنون
JScreenFix از جمله این برنامه هاست

ولی فرمتش طوری هست که باید با یکی از برنامه های مربوط به Java باز بشه (فکر میکنم!)

این رو هم ببینید : Only the registered members can see the link

سپاس

Stream
21-06-08, 18:32
استفاده از روشهایی مثل ماساژ دادن یا ضربه زدن مدارم به محل پیکسل "سوخته!!" معمولا بهتر از برنامه ها جواب می ده.

Overclocker
22-06-08, 18:55
اگر یک پیکسل از آن از بین برود نه تنها ترمیم نشده بلکه احتمال بیشتر شدن پیکسل های معیوب نیز وجود دارد:yes: . بنابراین کارشناسان رایانه توصیه می کنند حتمآ مراقب باشید تا همه ی پیکسل های صفحه نمایش سالم باشند..در غیر اینصورت هیچ راهی برای ترمیم وجود ندارد ( پیشگیری مقدم بر درمان است):yes: با تشکر

مثلا من الان دیدم که یک پیکسل سوخته حالا چه اقداماتی باید انجتام بدم که تکثیر نشه !؟

:1. (2):

D J V A H I D
22-06-08, 20:13
یه مقاله بسیار توپ واست پیدا کردم :party: .اطلاعات بسیار کامل و خوبیه .امیدوارم جوابتو با این بگیری :lol:

برای از بین بردنش ، در زیر 3 راه معرفی می کنم>>>

* تعمیر به کمک وارد آوردن فشار بر روی پیکسل سوخته

1 . مانیتور را خاموش کنید .

2 . یک دستمال نم دار تهیه کنید و مطمئن شوید که بر روی مونیتور خش نمی اندازد .

3 . یک خودکار ، مداد نوک تیز ، پیچ گوشتی نوک تیز و یا هر چیزی مشابه آنها بردارید . مسلما سوزن می تواند از تمام آنها بهتر باشد .

4 . دستمال نم دار را چند بار تا بزنید تا مطمئن شوید به مونیتور آسیبی نمی زند و نوک جسم تیز را در دستمال فرو

ببرید ( خیلی احتیاط کنید که جسم نوک تیز از آن ور دستمال بیرون نیاید تا به صفحه مونیتور آسیبی برسد ) حالا به

آرامی شروع کنید و آنرا دقیقا روی پیکسل سوخته فشار دهید . تا جای ممکن سعی کنید دقیقا روی پیکسل سوخته

باشد و گرنه ممکن است به بقیه نقاط صفحه ی مونیتور آسیب بزنید .

5 . در حالی که دستمال را به کمک جسم نوک تیز بر روی پیکسل سوخته فشار می دهید ، مونیتور را روشن کنید .

6 . حال به آرامی دستمال را عقب ببرید . پیکسل سوخته باید از بین رفته باشد .

این روش بر روی پیکسل های سوخته در سایز های کوچک و ریز بازدهی بیشتری دارد .

* تعمیر به کمک ضربه زدن بر روی پیکسل سوخته

1 . کامپیوتر و مونیتور LCD را روشن کنید .

2 . بر روی دسکتاپ به ویژه در محل پیکسل سوخته یک عکس کاملا تیره و سیاه قرار دهید تا پیکسل سوخته به وضوح

دیده شود . ( بهترین کار قرار دادن یک عکس تماما سیاه به عنوان بک گراند می باشد )

3 . یک خودکار یا مداد که انتهای گرد و نسبتا پهنی دارد تهیه کنید ( مثل انتهای بالایی مداد هایی که در بالای خود پاک کن دارند .)

4 . انتهای گرد و پهن مداد را بسیار نرم و آرام بر روی پیکسل سوخته قرار دهید و با ضربه های آرام و ملایم

سعی کنید تابش ( یا موج ) نور سفیدی در اطراف آن پیکسل را ببینید .

5 . به تدریج فشار ضربه های انتهای گرد مداد را بر روی پیکسل سوخته در هر 5- 10 ضربه بیشتر کنید تا پیکسل

سوخته به حالت سالم خود بر گردد .

6 . حالا یک عکس کاملا سفید بر روی بک گراند خود قرار دهید ( می توانید Notepad را باز کنید و قسمت سفید آنرا در

جایی که پیکسل سوخته بود بکشید ) و مطمئن شوید به بقیه نقاط در اثر ضربه های کوتاه آسیبی نرسیده .

این روش بر روی پیکسل های سوخته در سایز های بزرگتر بازدهی بیشتری دارد .

* تعمیر به کمک برخی نرم افزار های ارائه شده در این زمینه

برای از بین بردن پیکسل های سوخته نرم افزار هایی ارائه شده که میتوانید با کمک آنها این پیکسل ها را از بین ببرید .

بعضی از آنها به صورت فایل های اجرایی برای تست مونیتور و از بین بردن آن پیکسل تهیه شده اند و بعضی دیگر به

صورت آنلاین در صفحات وب .

Only the registered members can see the link
مجموعه نرم افزار های اجرایی برای از بین بردن پیکسل های سوخته

!! توجه !! :

1 . به هیچ عنوان برای تعمیر پیکسل سوخته مانیتور را باز نکنید .

2 . از دور بودن وسایل الکتریکی در اطراف LCD و خیس نبودن آن مطمئن شوید

3 . عده ای بر این عقیده اند که فشار دادن و لمس کردن سطح LCD خود باعث سوختن پیکسل ها می شود ، اما با

این حال این مسئله هنوز به اثبات نرسیده است .

4 . اگر LCD نو خریداری کرده اید ، بعد از باز کردن جعبه آن ، از قرار دادنش در محیطی که نور زیادی در آن قرار دارد جدا

بپرهیزید زیرا پیکسل ها در 10 – 20 ساعت اول ، توانایی جذب نور بالایی دارند و نور های بسیار قوی مانند فلاش

دوربین یا نور مستقیم خورشید کاملا می توانند به آنها آسیب بزنند .

5 . این روش ها تنها پیکسل های سوخته را از بین میبرند و نه پیکسل های مرده را( تفاوت آنها در این است که پیکسل های

سوخته معمولا به رنگ های آبی ، قرمز و سبز هستند اما پیکسل های مرده رنگشان همیشه سیاه است )

منبع : از سایت wikihow.com این مقاله توسط دوست خوبم ترجمه شده !!!

vixen357ka
23-06-08, 16:33
یه مقاله بسیار توپ واست پیدا کردم .اطلاعات بسیار کامل و خوبیه .امیدوارم جوابتو با این بگیری

ممنون دوست عزيز . واقعا عالي بود . از روش نرم افزاري جواب گرفتم . با همون برنامه DPT پيكسل سوخته OK شد .

ممنون از همه دوستان واقعا عالي بود . خسته نباشيد

Overclocker
03-07-08, 23:51
سلام
من مشکلم Hot Pixel هست حالا چه کنم تا این پیکسل درست بشه ؟

اگر نمیشه درستش کرد پس چه کار کنم ؟

اگر هیچ اقدامی نکنم برای درست کردنش چی میشه ؟

هر کدوم را نتونستید جواب بدید یا راهی براش نبود به ترتیب سوال بدی را جواب بدید !

tanks.:11():

M A H R A D
05-07-08, 20:35
سلام
من مشکلم Hot Pixel هست حالا چه کنم تا این پیکسل درست بشه ؟

اگر نمیشه درستش کرد پس چه کار کنم ؟

اگر هیچ اقدامی نکنم برای درست کردنش چی میشه ؟

هر کدوم را نتونستید جواب بدید یا راهی براش نبود به ترتیب سوال بدی را جواب بدید !

tanks.:11():
همون روشهای Stuck pixel رو بکار ببرید ببینید درست میشه یا نه

Overclocker
05-07-08, 22:14
Stuck Pixel ها معمولا قابل ترمیم و درست شدن هستند. ( با ضربه زدن، ماساژ دادن یا با استفاده از بعضی نرم افزارها که به سرعت رنگ صفحه رو عوض می کنند. )
ولی Hot Pixel ها و Dead Pixel ها معمولا قابل درست شدن نیستند.

آرمان جان اینجا گفتند که قابل ترمیم نیستند من هم امتحان کردم ولی درست نشد !

حالا چه کنم گارانتی قبول میکنه ؟

اگه درستش نکنم مشکل پیدا نمیکنه یا بعدا تکثیر نمیشه ؟
با تشکر.:11():

M A H R A D
06-07-08, 14:07
آرمان جان اینجا گفتند که قابل ترمیم نیستند من هم امتحان کردم ولی درست نشد !

حالا چه کنم گارانتی قبول میکنه ؟

اگه درستش نکنم مشکل پیدا نمیکنه یا بعدا تکثیر نمیشه ؟
با تشکر.:11():
دقت کنید معمولا قابل ترمیم نیستند ، ولی امتحانش که ضرر نداشت

در مورد گارانتی زنگ بزنید و بپرسید

تکثیر پیدا نمیکنه

Lord_theOne
16-08-08, 21:06
اين برنامه شايد كمكت كرد

اين دوتا برنامه هم كارشون خيلي درسته با كليك چپ رنگها عوض مي شوند و با كليك راست خارج مي شود از برنامه

Overclocker
16-08-08, 21:21
ممنون

ولی من بیخیال شدم هر موقعه که زیادشدن میبرمش گارانتی !!!!!!!:wink:

تا 2 سال وقت دارم !!!!:1. (38):

AMD>INTEL
16-08-08, 23:34
تعمیرکارهائی هستند که پیکسل سوخته رو درست میکنند . پیکسلی 8 تومن میگیرن

™Ali
17-08-08, 18:11
تعمیرکارهائی هستند که پیکسل سوخته رو درست میکنند . پیکسلی 8 تومن میگیرن
یعنی چجوری؟:1. (27)::1. (2):

AMD>INTEL
17-08-08, 19:09
اگر همه میدونستند که درستش میکردند . کار سختی هست ولی شدنی هست .

zilog
26-08-08, 12:09
از مقاله خوبتون راجع به تعمير پيكسلهاي سوخته تشكر ميكنم

بهبش
02-09-08, 03:12
سلام.من مانيتور 19 اينچ وايد سامسونگ مدلBW1932 دارم.يك نقطه قرمز در سمت راست و يك نقطه سبز در پايين مانيتور هست.بهترين روش براي از بين بردن ان چيست؟