PDA

مشاهده نسخه کامل : نیاز به راهنمایی برای خرید CPU و مادربورد مناسب

H3SAM
17-06-08, 02:47
سلام دوستان من میخاستم CPU و مادر بوردم رو عوض کنم و توانایی خریدم در CPU حدود 220,000 تومان و واسه مادر بورد 150,000هست خودم نظرم روی AMD Phenom 9850 و ASUS M2N-E بود به دلایلی که مربوط به فروشنده بود نشد بگیرم.حالا میخام معادل اون رو توی CPU های Intell و مادربردهای ASUS که Intell پشتبانی میکنند هم از نظر قیمت هم از نظر توان به من معرفی کنید.

ممنون از لطف شما.

lord_shire
17-06-08, 05:36
MB: P5K-E WIFI 165,000
CPU : Q6600 205,000

H3SAM
17-06-08, 05:42
این Q6600 از نظر قدرت در چه سطحی قرار داره چون خودم تو فکرش بودم میخام ببینم در حد 9850 هست یا نه ؟...

H3SAM
17-06-08, 05:55
راستی این مادربوردای WiFi که همشون قیمتهای بالای 200,000 دارن چطور این 165,000 تومنه!!!؟؟

PCminister
17-06-08, 08:32
در مورد CPU به نظر من بهتره که همون Q6600 را بگیرین اما اگه بتونی یکم بیشتر هزینه کنی و مادربرد را IP35PRO بگیری خیلی خوبه.

البته اگه اهل اورکلاک و Crossfire نیستی به نظر من یه P35-ds3l بگیر!:wink:

با تشکر

Labyrinth
17-06-08, 10:38
در مورد CPU به نظر من بهتره که همون Q6600 را بگیرین اما اگه بتونی یکم بیشتر هزینه کنی و مادربرد را IP35PRO بگیری خیلی خوبه.

با تشکر

عماد به این قیمت توجه داشته باش

مین ابیت ip35 Pro دست دوم 115 هزار تومان

Shahryar
17-06-08, 12:36

با تشکر

اگه اهل اورکلاک نیست چرا این قدر الکی هزینه کنه ؟ Abit IP35-E را بگیر 115 تومن نوش هست !

اگه هم اهل اورکلاک هستی P5K-E بگیر در اورکلاک قوی تر abit ip35-pro بهتره . :11():

Overclocker
17-06-08, 15:04
به نظر من Cpu Q6600 خیلی عالیه ! و مادربرد هم همون P5ke حرف نداره !:give_rose:

H3SAM
17-06-08, 15:48
نه Micron جان دست دوم اینا نمیخام ترجیها میخام یه چیزی بخرم که هم تو بازار باشه هم قدرت خوبی داشته باشه مثلا مثل مادربورد M2N-E که این یارو که میخام ازش بخرم میگه تولیدش کم شده و نمیتونم بیارم.

سلام آقا شهریار خیلی چاکریم.:wink:

Overclocker
17-06-08, 16:14
دوست عزیز بیخیال AMD بشو اگه همین Q6600 را بگیری 100 در 100 از این AMD بهتره !

تست های AMD و Intel را اگه ببینی خودت متوجه میشی :great:

PCminister
17-06-08, 21:22
عماد به این قیمت توجه داشته باش

مین ابیت ip35 Pro دست دوم 115 هزار تومان

منظورتون از این قیمت دادن چی بود سید امیر عزیز؟

راستشو بخوای به نظر من خرید مادربرد دست دوم اصلا کار درستی نیست چون معلوم نیست نفر قبلی باهاش چکار کرده!:wink:

اگه اهل اورکلاک نیست چرا این قدر الکی هزینه کنه ؟ Abit IP35-E را بگیر 115 تومن نوش هست !

اگه هم اهل اورکلاک هستی P5K-E بگیر در اورکلاک قوی تر abit ip35-pro بهتره . :11():

در مورد p35-ds3l من چون خودم باهاش کار کردم و تجربه اور داشت پیشنهاد کردم (تا حالا یک بار هم CC انجام ندادم!:1. (26):) الان هم داره در حالت اورکلاک با باس پردازنده 333 به مدت 2 ماه مداوم کار میکنه!

اما به نظر میرسه که IP35-E با توجه به قیمتش بهتر باشه:11():

در مورد IP35PRo باید بگم:

علاقه من به این برد بخاطر نتایجی هست که زمان عرضه از سایتهای معتبری مثل آناند و Xbit گرفت:

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

در ضمن من هرچی در سایتهای معتبر میگردم میبینم IP35PRO با بردهای قدرتمندی مثل p5k-deluxe و یا platinum از MSI مقایسه میشه! خبری از p5k-e نیست!:1. (38):

مثلا:

Only the registered members can see the link

یه مقایسه بین قیمت ip35pro و دیگر بردهای این بررسی دشته باشین حتما متوجه خواهید شد که این برد از بهترین بردهای سال 2007 با توجه به PP بوده!:1. (38):

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

با تشکر

H3SAM
18-06-08, 00:28
دوست عزیز بیخیال AMD بشو اگه همین Q6600 را بگیری 100 در 100 از این AMD بهتره !

تست های AMD و Intel را اگه ببینی خودت متوجه میشی :great:
Black Dragon عزیز چون تستهای AMD و Intell رو دیدم انتخاب اصلی من Phenom 9850 بود Q6600 در تست Prey فقط 9 fps در Frame قویتر از Phenom9700 بوده در حالی که Q6600 قیمتی معادل با Phenom9850 داره بی شک Q6600 با این تفاوت نسبت به Phenom9700 اصلا حرفی در مقابل Phenom 9850 نداره.این یه کم بی انصافیه که بگیم بی خیال AMD بشیم.من نمیگم Phenom ها در حد Core 2 Extreme هستن ولی با توجه به قیمتشون میتونن بهترین انتخاب باشن.

دوستان عزیز من اگه Abit Kn9 Ultra بگیرم با یه Phenom 9850 چیز خوبی در میاد یا نه.چون مشکل CPU حل شد و Phenom 9850 رو گیر آوردم.

Overclocker
18-06-08, 00:35
دوست عزیز شما الان داغی متوجه نمیشی که چی میخری بعد که خریدی میگی لعنت بر AMD :whistle:

پولمون رفت توی جوی آب :1. (40):

اینو هم در نظر داشته باش که Q6600 یکی از Cpu های قدیمی Intel هست نه حال :1. (27):

H3SAM
18-06-08, 03:25
دوست عزیز شما الان داغی متوجه نمیشی که چی میخری بعد که خریدی میگی لعنت بر AMD :whistle:

پولمون رفت توی جوی آب :1. (40):

اینو هم در نظر داشته باش که Q6600 یکی از Cpu های قدیمی Intel هست نه حال :1. (27):

حرف و عقیده ی شما صحیح با توجه به اینکه همین الان هم من از AMD استفاده میکنم تا حالا در سطح خودش اشکالی رو در اون مشاهده نکردم.البته قدرت و مقام Intell رو در بازار منکر نمیشم.راستش یکی از عوامل اصلی اینکه Q6600 دلمو زد همین قدیمی بودن اونه ...:wink:

Overclocker
18-06-08, 15:14
حرف و عقیده ی شما صحیح با توجه به اینکه همین الان هم من از AMD استفاده میکنم تا حالا در سطح خودش اشکالی رو در اون مشاهده نکردم.البته قدرت و مقام Intell رو در بازار منکر نمیشم.راستش یکی از عوامل اصلی اینکه Q6600 دلمو زد همین قدیمی بودن اونه ...:wink:

اصلا به منچه هر چی دوست داری بخر از ما گفتن از شما نشنیدن :yes:

اگه آمدی مشورت کنی پس چرا حرف خودت حرف هست .:1. (27):

Overclocker
18-06-08, 15:32
بدون شرح :

2:
3:
4:
5:

اگر خیلی از قدیمی بودنش ناراحتی میتونی Q9300 بخری !:11():

H3SAM
19-06-08, 02:48
اصلا به منچه هر چی دوست داری بخر از ما گفتن از شما نشنیدن :yes:

اگه آمدی مشورت کنی پس چرا حرف خودت حرف هست .:1. (27):

خیلی ممنون از راهنماییتون.به خاطر Chart ها هم خیلی ممنون.:wink:

Overclocker
19-06-08, 15:16
خیلی ممنون از راهنماییتون.به خاطر Chart ها هم خیلی ممنون.:wink:

خواهش میکنم .

mamad64
05-07-08, 14:37
من نمی دونم چرا بعضی افراد با AMD دشمنی دارن یکم با عدالت نظر بدین.به نظر من AMD از نظر قیمت و کارایی انتخاب اول هست.:great:

mamad64
05-07-08, 14:39
دوست عزیز AMD Phenom واقعا انتخاب خوبی هستش.من 9850 رو خودم برای کسی جمع کردم واقعا علی هستش.:great:

Overclocker
05-07-08, 20:20
دوست عزیز AMD حرفی واسه زدن نداره و نخواهد داشت .:great:

و فقط نقش یک تحریک کننده را واسه اینتل داره که اون دست بکار بشه و تکنولوژی جدید را معرفی کنه !

فقط همین .

البته قیمت خیلی مهمه ولی AMD برای بدست آوردن بازار فقط رو قیمت کار میکنه تا رو کارایی CPU نمونه اش :

Phenom 9000 که جدید ترین Cpu های AMD محسوب میشه در صورتی که با یک Q6600 oc پوزش به خاک مالیده میشه !

با تشکر.:11():

mamad64
05-07-08, 23:42
دوست عزیز من نمیدونم شما ماهانه از اینتل چقدر حقوق میگیری که اینقدر تبلیقش رو میکنی.ولی من تبلیق نمیکنم بلکه نتیجه تحقیقاتم رو میگم.در ضمن اگر حرف از تکنولوجی باشه اینتل داره در معماری nehalem خودش از طرح های AMD استفاده میکنه یعنی همون کنترل کننده حافظه داخلی یا یه چیزی شبیه به HYPERTRANSPORT شرکت AMD داره به جای FRONET SIDE BUS استفاده میکنه که اسمش رو دقیقا یادم نیست خودت برو تو مشخصات NEHALEM همه چیز دستگیرت میشه.راستی AMD معماری جدیدی رو معرفی کرده به نام HYDRA برای مقابله با NEHALEM خودت برو تو گوگل ببین AMD چی کار کرده بعد حرف از تکنولوجی اینتل بزن.راستی تکنولوجی SSE5 رو هم AMD قراره در پردازنده های آیندش بزاره.یه چیز وقعامهم یادم رفت بگم هر وقت INTEL تونست پردازنده QUAD CORE ذاتی بزنه نه اینکه بیاد دوتا DUAL CORE رو بکونه تو یه CPU اونوقت بیا حرف از تکنولوجی INTEL بزن.:great:

mamad64
05-07-08, 23:52
در هر صورت drogon جان من قصد توهین ندارم فقط معلوماتم رو میگم ونتیجه تحقیقاتم اینه که فهمیدم AMD از نظر قیمت از اینتل بیشتر میصرفه وا واقعا پردازنده کار راه اندازی هست یعنی شما با پرداخت 920000 تومان میتونی سرعتی معادل یه CPU INTEL که قیمتش 1400000 تومن رو ببری.:11():

Overclocker
05-07-08, 23:58
دوست عزیز من نمیدونم شما ماهانه از اینتل چقدر حقوق میگیری که اینقدر تبلیقش رو میکنی.ولی من تبلیق نمیکنم بلکه نتیجه تحقیقاتم رو میگم.در ضمن اگر حرف از تکنولوجی باشه اینتل داره در معماری nehalem خودش از طرح های AMD استفاده میکنه یعنی همون کنترل کننده حافظه داخلی یا یه چیزی شبیه به HYPERTRANSPORT شرکت AMD داره به جای FRONET SIDE BUS استفاده میکنه که اسمش رو دقیقا یادم نیست خودت برو تو مشخصات NEHALEM همه چیز دستگیرت میشه.راستی AMD معماری جدیدی رو معرفی کرده به نام HYDRA برای مقابله با NEHALEM خودت برو تو گوگل ببین AMD چی کار کرده بعد حرف از تکنولوجی اینتل بزن.راستی تکنولوجی SSE5 رو هم AMD قراره در پردازنده های آیندش بزاره.یه چیز وقعامهم یادم رفت بگم هر وقت INTEL تونست پردازنده QUAD CORE ذاتی بزنه نه اینکه بیاد دوتا DUAL CORE رو بکونه تو یه CPU اونوقت بیا حرف از تکنولوجی INTEL بزن.:great:

داداش مثل اینکه بد جوری طرفداره AMD هستی !!:1. (38):(نکنه چون خودت از AMD استفاده میکنی طرفدارشی مثل من )

این جواب این Quad Core :

AMD میاد 4 هسته ای میزنه بعد با 2 هسته ای اینتل قابل مقایسه هست !!!!!!:1. (10):
خودت را درقید نکن .

من شوخی کردم با شما .

ولی Nehalem باید بیاد با این Hydra مقایسه بشه تا معلوم بشه که چند مرده حلاجه !

البته Nehalem تا آخره 2008 آمده دیگه ولی Hydra اگه خدا عمری بده ! 2010 دیگه زود تر نمیاد . !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mamad64
06-07-08, 00:16
دوست عزیز من شما هم بد جوری طرف دار INTEL هستی.اگه PHENOM بعضی جا ها از DUAL CORE ضعیف تره به خاطر اینکه هنوز بعضی از برنامه توانای پشتیبانی OUAD CORE ذاتی رو ندران شما برو BENCH MARK هایی رو که PHENOM با برنامه ای که پشنیبانیش رو میکنه کار کرده رو ببین کم کم 40% از DUAL CORE قوی تر بوده.در ضمن من همه نوع پردازنده ای که فکرش رو بکونی امتهان کردم وداشتم چه AMD چه INETL چون کارم ایجاب میکنه میگم.پس نگو چون خودت AMD داری.داری ازش طرف داری میکنی.بازم میگم AMD از نظر قیمت و کارایی از اینتل سر تره.:yes::1. (10):

در ضمن اگه NEHALEM هم بیاد تکنولوجی هاش همه شبیه AMD هستش وچیزه جدید تری ارایه نکرده تازه هنوز هم نتونسته چند هسته ای ذاتی بزنه.همون برنامه قدیمش جندت CPU دو هسته رو میکنه تویه یک CPU.:1. (1):

Overclocker
06-07-08, 06:04
دوست عزیز ما که هر چی گفتیم شما حرف خودت را زدی !:1. (27):

Intel همیشه کاراییش بهتر بوده برای اینه که کل مردم دنیا ازش استفاده میکنند.:cool:

اینتل سهم بیشتری از AMD تو بازار داره و این نشون میده که ازش رازی هستند که میرن اینتل میخرن .:great:

تو همین PC Network شما از 100 نفر 10 نفر بیشتر نمیبینی که از AMD استفاده کنه !!!:yes:

بسه یا بازم بگم !:1. (40):

Overclocker
06-07-08, 06:12
در ضمن اگه NEHALEM هم بیاد تکنولوجی هاش همه شبیه AMD هستش وچیزه جدید تری ارایه نکرده تازه هنوز هم نتونسته چند هسته ای ذاتی بزنه.همون برنامه قدیمش جندت CPU دو هسته رو میکنه تویه یک CPU.:1. (1):

آقای نسبتا مهندس عصاب مارا خرد کردی با تکنولوژی !

اصلا مهم نیست که از چه تکنولوژی استفاده بشه مهم کاریی هست که AMd تا حالا 100 دفعه سوکت و .... عوض کرده باز نتونسته با اینتل رقابت کنه !!!

تازه اینم بگم که هی میگی تکنولوژی بدونی AMD هر کاری کنه باز نمیرسه !:

AMD با این مموری کنترلر مجتمع که خیلی زودتر از ایتل معرفیش کرده هیچ کاری نتونست بکنه این ها همش نشون میده AMD اصلا خودش نمیدونه چه میکنه !!!:whistle:

اینتل با FSB که از زمان تیر کمون شاه معرفیش کرده بود داره خیلی راحت با AMD کل میندازه !!!!!!!!:yes:

mamad64
06-07-08, 16:34
شما هم فقط حرف خودت رو میزنی.شما سایت شهر سخت افزارو باز کن میبینی که بیشتر کاربران شهر سخت افزار دارن از AMD Athlon 64 X2 استفاده میکنن البته نظر سنجی این رو میگه.راجع به سوکت هم که AM3 کاملا با AM2+ سازگار هست و اون مشکل دیگه کاملان داره حل میشه.راستی پهنای باند AMD Sempron که ارزون ترین پردازنده AMD هست 17 G.B/S هست در حالی که INTEL CORE 2 DUO که یه پردازنده گرون قیمت هستش همون 17G.B/S هستش.در حالی که پهنای باند یه پردازنده AMD Phenom به 33 gb/s رسیده.دوست عزیز اگه AMD سوکت هاش رو عوض میکرد به خاطر این بود که مموری کنترل کننده او داخل پردازنده بود.که INTEL در NEHALEM هم همون کاری رو داره انجام میده که AMD که 3-4 سال پیش کرده بود.در کل تو از هرکس که تو بازار باشه بپرسی قیمت و کارایی بهت میگن ONLY AMD.

در ضمن کنتر کننده مموری AMD باعث شده که تو CHART MEMORY یه AMD ATHLON 64X2 5600+ از با رم DDR2 از یه INTEL QUAD CORE که DDR3 روش نسبه قوی تر عمل کنه.

در ضمن ببین AMD با ساپورت DDR3 چی کار میخواد بکنه.

راستی راجع به FSB هم بگم که AMD در زمان قدیم وقتی از FSB400 استفاده میکرد INTEL از FSB 800 استفاده میکرد ولی بازم میدی که یه AMD Athlon XP از یه PENTIUM4 قوی تر بود.

Overclocker
06-07-08, 17:43
شما قصد بالا بردن پست را داری نمیتونستی همشو تو یک پست بزنی که انقد تاپیک را شلوغ نکنی

در صورتی که با یک پست همه ی این پست ها رو میشه زد !!!!!!!!!!!!!!!!!:1. (27):
اون دکمه ی ویرایش را برای این گزاشتن نه 200 پست پشت سره هم بزنید.

ببخشید من با این حرف هام قصد توهین ندارم .

آقا مهدی شما یک چیزی بگو آقای MAHRAD شما هم همینتور.
انقد گفتی AMD که ما هم مجبور شدیم به اون مهاجرت کنیم !
البته اگر من کارم با CPU INTEL حل نشه !!!!!

mamad64
06-07-08, 17:58
منم قصد توهین ندارم فقط نتیجه تحقیقاتم:give_rose: