PDA

مشاهده نسخه کامل : چشم در برابر چشم : FireFox 3.6 vs Opera 10

Shahryar
12-06-08, 18:26
کنون رزم آپرا و FF شنو
دگر ها شنیدستی این ها شنو

چندین سال پیش زمانی که IE 6.0 بر روی XP استفاده میشد کاربران بسیاری گمان میکردند که IE 6.0 شاهکار خلقت و مایکروسافت است اما چندی بعد با پر رنگ تر شدن رقیب های این بروزر یعنی FireFox یا همون Mozilla ، آپرا ، نت اسکیپ و کم کم Webkit . نت اسکیپ که جای خود را به فایرفاکس داد . وب کیت هم که مشکلاتی با زبان فارسی دارد و هنوز امکانات و ... آن بر خلاف استاندارد بودنش به پای آپرا و فایرفاکس فعلی نمیرسد .

اما هیچگاه در طی عرضه این دو مرورگر به اندازه این زمان رقابت شدت نداشته و دو نسخه FireFox 3.0 و Opera 9.5 قطعا یکی از مهم ترین نسخه های استراتژیکی برای هر دو تولید کننده می باشد . این جنگ در واقع جنگی بین Open Source و غیر Open Source است ! فایرفاکس نماینده دنیای Open Source و Opera نماینده طرف دیگر ! :yes:

دیروز Opera 9.5 عرضه شد و تا حدود دو هفته دیگر FireFox 3.0 نسخه نهایی اما رقابت این دو به بررسی بین نسخه های Nightly که هر شب توسط Developer های دو سازنده منتشر می شود کشیده است !

در این تاپیک به کمک کلیه دوستان فعال در این زمینه قصد داریم جامع ترین و کامل ترین بررسی ما بین این دو مرورگر را انجام دهیم . :1. (40):

بررسی فعلی ما بین : ( با عرضه هر نسخه جدید از این دو مادر نسخه بررسی به آن نسخه تبدیل می شود ! )

FireFox 3.0 RC3 :1. (39): Opera 9.5 Final
توجه : دوستان خواهشمندیم از صحبت های بی پایه و غیر منطقی و در ضمن توهین بپرهیزید ! :1. (23): ( پست هایی مانند فقط فایرفاکس یا فقط آپرا و از این قبیل پست ها بدون اخطار قبلی حذف خواهد شد ! )

توجه 2 : برای بدست آوردن یک آمار کلی نظرسنجی نیز آماده شده از دوستان خواهشمندیم ضمن شرکت در بحث در نظرسنجی نیز شرکت نمایند ( در صورتی که گزینه مورد نظر شما Opera 9.5 Final می باشد صبر کنید تا Fire Fox 3.0 Final بیاد ! )

دانلود آخرین نسخه :

FireFox 3.0 RC3 (Only the registered members can see the link) | Opera 9.5 Final (Only the registered members can see the link)

باتشکر
شهریار :merci:

Mohamad-sat
12-06-08, 18:54
به نظر من که کاملا مشخص و واضح که موزیلا خیلی سر تره !! شما به عنوان یه کاربر نمیخواد زیاد تو جزئیات برید !! کپی کردن یه متن ساده تو موزیلا به مراتب راحت تر از اپراست !!!

Shahryar
12-06-08, 19:00
به نظر من که کاملا مشخص و واضح که موزیلا خیلی سر تره !! شما به عنوان یه کاربر نمیخواد زیاد تو جزئیات برید !! کپی کردن یه متن ساده تو موزیلا به مراتب راحت تر از اپراست !!!

:1. (38): عزیزم ! محمد جان Step By Step بررسی میکنیم میایم جلو این طور که منظور شماست ادیتور هست درسته ؟ کامل بگید لطفا ! :1. (26):

Shahryar
12-06-08, 22:51
چشم در برابر چشم : SunSpider Java Script Benchmark Result :

FireFox 3.0 RC3 (Only the registered members can see the link) :

Total: 3346.2ms +/- 0.3%
Opera 9.5 Final: (Only the registered members can see the link)

Total: 4548.0ms +/- 1.6%

خوب ! از نظر سرعت لود جاوا اسکریپ :

FireFox 3.0 RC3>Opera 9.5 Final

البته این تازه شروع کار هست و این نتیجه این تست بود وگرنه اسید هست که آپرا بالاتره و ... . قدم به قدم . :yes:

sAsAn.K
13-06-08, 00:21
نتیجه ی نظر سنجی خیلی خیلی جالبه !!! :lol:
شهریار تست Acid3 به تنهایی ملاک نیست همون طور که خودت گفتی ، چون الآن مرورگر Safari با هسته ی WebKit امتیاز 100 رو از این تست گرفته ولی اصلا مرورگر Stable ای نیست .
شاید دلیل هم این باشه که فعلا Stable کردن مرورگر در ضمن حفظ رد کردن تمامی تستهای Acid3 با موفقیت کار چندان راحتی نباشه ، نه ؟
وگرنه که Opera توی همین هسته ی Kestrel هم میتونست کاری بکنه که تست Acid3 با 100 درصد موفقیت پشت سر گذاشته بشه .
جالب شد ، نه ؟! :cool:

ضمنا 28 خرداد یه همون 17 June تاریخ رسمی انتشار Firefox 3 Final اعلام شد ، پس فعلا همین دو نسخه رو روشون بحث می کنیم تا FF3F بیاد !
:give_rose:

Shahryar
13-06-08, 10:39
نتیجه ی نظر سنجی خیلی خیلی جالبه !!! :lol:
شهریار تست Acid3 به تنهایی ملاک نیست همون طور که خودت گفتی ، چون الآن مرورگر Safari با هسته ی WebKit امتیاز 100 رو از این تست گرفته ولی اصلا مرورگر Stable ای نیست .
شاید دلیل هم این باشه که فعلا Stable کردن مرورگر در ضمن حفظ رد کردن تمامی تستهای Acid3 با موفقیت کار چندان راحتی نباشه ، نه ؟
وگرنه که Opera توی همین هسته ی Kestrel هم میتونست کاری بکنه که تست Acid3 با 100 درصد موفقیت پشت سر گذاشته بشه .
جالب شد ، نه ؟! :cool:

ضمنا 28 خرداد یه همون 17 June تاریخ رسمی انتشار Firefox 3 Final اعلام شد ، پس فعلا همین دو نسخه رو روشون بحث می کنیم تا FF3F بیاد !

Stable ایش که Webkit فوق العاده Stable هست با فارسی مشکل داره + امکاناتش کمه .

در مورد ACID3 معتبر ترین تست استاندارد بروزر هست اما مشکل اینجاست که با این همه Opera توی لود صفحات خیلی بیشتر از FireFox مشکل داره با وجود اینکه هم CSS Selector های بیشتری را پشتیبانی میکنه هم توی اسید امتیاز بیشتری گرفته . Opera مشکل اصلیش توی جاوا اسکریپت هست که الان هم دارند روش کار میکنند اما نشون میده نتونستند رفعش کنند و الان اکثر AJAX ها با آپرا لود نمیشه .

sAsAn.K
13-06-08, 11:18
Opera با هسته ی Presto که اصلا و به هیچ وجه Stable نیست و فقط و فقط تونسته Acid3 رو با 100 درصد رد کنه .
البته درسته شهریار ، WebKit نسخه ی r34278 نسبتا Stable هست ولی Build های قبلی مثل r31356 اصلا نمایش خوبی نداشتند و فقط تونستند Acid3 رو رد کنند .

Mehdi_Full
13-06-08, 18:31
خب شهریار جان که مارو یه سه ماهی هست که FF کرده و بد هم نیست اما این نسخه 3 فاینال باید بیاد ببینیم چطوره

Shahryar
13-06-08, 20:01
خب شهریار جان که مارو یه سه ماهی هست که FF کرده و بد هم نیست اما این نسخه 3 فاینال باید بیاد ببینیم چطوره

شما همین RC3 را هم دانلود کنید نیازهاتون را بر آورده میکنه برای رای دادن به فایرفاکس . در ضمن بد نیست ؟! :1. (27):

Quick
13-06-08, 22:35
شهریار جان از این لینکت نمیشه FF رو دانلود کرد

sAsAn.K
13-06-08, 22:51
من لینک رو تست کردم مشکلی نداره ، ولی به هر حال اینم یه Mirror :

ftp://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/releases/3.0rc3/win32/en-US/Firefox%20Setup%203.0%20RC%203.exe

Shahryar
14-06-08, 14:12
دوستانی که به آپرا رای دادند کاملا منطقی برخورد کردند !!! :1. (27): :

1- نسخه FF 3.0 را ندیده روش رای دادید یعنی اصلا مهم نبوده و رای من آپراست در هر صورت حتی اگر بهتر باشه !
2- چه دوستانی که به فایرفاکس رای دادند و چه دوستان عزیزی که به آپرا رای دادند دلیلشون را بیان کنند ( منطقی و علمی ) .

ممنون
شهریار :give_rose:

M A H R A D
14-06-08, 14:41
دوستانی که به آپرا رای دادند کاملا منطقی برخورد کردند !!! :1. (27): :

1- نسخه FF 3.0 را ندیده روش رای دادید یعنی اصلا مهم نبوده و رای من آپراست در هر صورت حتی اگر بهتر باشه !
2- چه دوستانی که به فایرفاکس رای دادند و چه دوستان عزیزی که به آپرا رای دادند دلیلشون را بیان کنند ( منطقی و علمی ) .

ممنون
مشکل از شماست!

باید این تاپیک و تستهای اون رو میذاشتی واسه بعد از اینکه فایرفاکس هم ورژن فاینال رو ریلیز کنه!

در کل فرق زیادی بین RC و Final نیست

صبر میکنم تا FF final تا دیگه مقایسه کامل کامل بشه

سپاس

Shahryar
14-06-08, 14:43
مشکل از شماست!

باید این تاپیک و تستهای اون رو میذاشتی واسه بعد از اینکه فایرفاکس هم ورژن فاینال رو ریلیز کنه!

در کل فرق زیادی بین RC و Final نیست

صبر میکنم تا FF final تا دیگه مقایسه کامل کامل بشه

سپاس

خوب پس چرا رای دادید ؟ شما که میخواین Final را با 9.5 مقایسه کنید صبر میکردید بیاد و منطقی بررسی میکردید نه اینکه اول رای بدید بعد بررسی کنید ! :1. (38):

M A H R A D
14-06-08, 14:48
خوب پس چرا رای دادید ؟ شما که میخواین Final را با 9.5 مقایسه کنید صبر میکردید بیاد و منطقی بررسی میکردید نه اینکه اول رای بدید بعد بررسی کنید ! :1. (38):
چون اصالت اپرا زیر سوال میرفت!

پس قفلش کن بذار واسه بعد از FF 3.0 فاینال:lol:

sAsAn.K
14-06-08, 17:10
شهریار اصلا خودتو ناراحت نکن ، Firefox توی نظر سنجی ها همیشه از Opera بیشتر رای آورده ، خیالت راحت .
مهراد جون دادا 3 روز دیگه صبر می کردی خوب .
گرچه اگر Firefox 3 Final بهتر از آب در اومد هم شما به Opera رای میدادی :1. (38): .
:great:

HoJJaT_007
14-06-08, 19:07
------------

sAsAn.K
14-06-08, 19:20
حجت عزیز دلایل کاملا غیر منطقی بود ، این لینکی که من توی امضام هست به خاطر کار جالبیه که بنیاد Mozilla انجام داده و میخواد رکورد تعداد دانلود یک نرم افزار در عرض 24 ساعت رو به کمک کاربرهاش بشکنه و نام Firefox 3 رو توی کتاب رکوردهای guinness ثبت کنه .
این به نظرتون کار تبلیغاتیه ؟!
Firefox اونقدر طرفدار و محبوبیت داره که احتیاج به هیچ گونه تبلیغات نداره .
ضمنا Firefox به نظرتون چیزیه که باید به مردم قالبش کرد ؟! این حرف واقعا غیر منطقی بود ، فکر می کنم مهراد عزیز و سایر دوستان Opera ای هم این حرف بنده رو قبول داشته باشن .
Opera به کیفیت اهمیت میده و Firefox به تبلیغات !!! چه جالب ! :lol: ( واقعا چقدر تخصصی !!! )

به نظر من بیاید تا به مقایسه های فنی و تخصصی یکی رو نسبت به دیگری برتر بدونیم ، اینایی که شما گفتی اصلا دلایل خوبی بر برتری Opera نسبت به Firefox نیست .
ضمنا پست اول رو حتما و دقیق مطالعه کنید !
موفق باشید . :give_rose:

HoJJaT_007
14-06-08, 19:28
تو نسخه جدید اپرا اسکینش بهتر شده.

سرعت ترانسفرش از فایر فاکس بیشتره.

در هر صورت من الان فایرفاکس هم دارم ولی اپرا اسکینش بیشتر به دل میشینه

در هر صورت موفق باشی

sAsAn.K
14-06-08, 19:41
Skin بهتر شده که نشده دلیل برتر دوست عزیز .
Firefox هم تم های بسیار زیادی داره که ممکنه از تم Opera خیلی خیلی قشنگ تر باشن .
از نظر سرعت Transfer باید بگم که روی اونم باید مقایسه های تخصصی انجام بشه .
شما میتونید تم های مربوط به Firefox رو از اینجا دانلود کنید و استفاده کنید :

Only the registered members can see the link
در حال حاضر تم های فوق العاده زیبایی برای Firefox موجود هست .
موفق باشید .

Armin-N
14-06-08, 20:03
دوستانی که به آپرا رای دادند کاملا منطقی برخورد کردند !!!

من که opera 9.5 final رو با هیمن لینک فایر فاکس که گذاشتین مقایسه کردم و نظر دادم

هنوز هم از لحاظ سرعت که واسه من یکی از مهمترین چیزهاست اپرا یه سر و گردن از فایر فاکس بالاتره
از لحاظ فارسی و نوشتن تو تکست باکس ها و اسکرول و ... هم اپرا دیگه فکر نمیکنم از فایر فاکس کم بیاره
تنها چیزی که قبلا با ورژن های فاینال حل میشد و نشده ذخیره عکس بوده
همین

sAsAn.K
14-06-08, 20:50
سرعت Opera یک زمانی یک سرو گردن از Firefox بیشتر بود ، با اومدن Firefox 3 Beta 5 به بالا Firefox پیشرفت فوقالعاده ای توی Load صفحات داشت ، که به گفته ی برخی ها سری ترین مرورگر موجود هست .
بزارید Firefox 3 Final بیاد از همه نظر با Opera مقایسه خواهیم کرد .

M A H R A D
14-06-08, 21:09
شهریار اصلا خودتو ناراحت نکن ، Firefox توی نظر سنجی ها همیشه از Opera بیشتر رای آورده ، خیالت راحت .
مهراد جون دادا 3 روز دیگه صبر می کردی خوب .
گرچه اگر Firefox 3 Final بهتر از آب در اومد هم شما به Opera رای میدادی :1. (38): .
من از اپرا استفاده میکنم چون محیطش بیشتر به دلم میشینه

چون احتیاجاتم رو بهتر رفع میکنه

چون برتریهایی که فایرفاکس داره به کار من نمیاد!

سپاس:11():

sAsAn.K
14-06-08, 21:20
بهترین توجیه برای یک کاربر میتونه همین باشه مهراد عزیز .
ممنون از جواب قانع کنندت .

Shahryar
14-06-08, 21:36
تو نسخه جدید اپرا اسکینش بهتر شده.

سرعت ترانسفرش از فایر فاکس بیشتره.

در هر صورت من الان فایرفاکس هم دارم ولی اپرا اسکینش بیشتر به دل میشینه

در هر صورت موفق باشی

و خداوند Theme را آفرید !

Keih@n.G
14-06-08, 21:37
یکی از مشکلات بزرگ اپرا : YahooMail جدید مطابقت نداره و باید از کلاسیک استفاده کرد :1. (26):

یک مشکل دیگه : از ادیتور پیشرفته نمیشه استفاده کرد اصلا این گزینه نیست Only the registered members can see the link

Shahryar
14-06-08, 21:42
من که opera 9.5 final رو با هیمن لینک فایر فاکس که گذاشتین مقایسه کردم و نظر دادم

هنوز هم از لحاظ سرعت که واسه من یکی از مهمترین چیزهاست اپرا یه سر و گردن از فایر فاکس بالاتره
از لحاظ فارسی و نوشتن تو تکست باکس ها و اسکرول و ... هم اپرا دیگه فکر نمیکنم از فایر فاکس کم بیاره
تنها چیزی که قبلا با ورژن های فاینال حل میشد و نشده ذخیره عکس بوده
همین

بازم خوبه آرمین جان دلیل آوردید ! :1. (26):

سرعت به چندین و چند عامل بستگی داره و برای تعیین میزانش راه حل های مختلفی هست از جمله تست SunSpider JS که بنده گرفتم . اما اگه به آمار و ارقام کاری ندارید و عملی و در کار میخواین ببینید یا علی ! با تایمر آپرا یک صفحه را لود کنید همون را با فایرفاکسم لود کنید و مقایسه کنید خودتون !

از نظر استاندارد بودن آپرا در صفحات وب بهتره فعلا صحبت نشه ! ( شما هنوز ادیتور پیشرفته فروم را ندارید + بنر تبلیغاتی را سمت راست بالای لوگو میبینید و خیلی چیز های دیگه ) .

و یک چیز دیگه ! سرعت لود جاوا اسکریپت ها و فایل های نمایش فایل های عکس توی آپرا میدونستید سریعتر از حالت معمول هست ؟!

در ضمن طبق آمار های جهانی ( SunSpider و چند تای دیگه ) از نسخه فایرفاکس سه B5 تا به الان رکورد سرعت جهانی دست فایرفاکس هست که به مراتب در هر نسخه ( RC1 ، RC2 و RC3 بهتر شده سرعت ! )

موفق باشید

HoJJaT_007
14-06-08, 23:14
درست در زمانی که موزیلا قصد دارد رکورد میلیونی بزند و نام مرورگر محبوبش یعنی فایرفاکس را در کتاب رکوردهای گینس جاودانه نماید، اپل سعی دارد سافاری را روی ویندوز ثبات بخشد و آن را روی آیفون بیش از پیش توسعه دهد و به نظر می رسد اینترنت اکسپلورر هر روز بیش روز قبل در حال از دست دادن بازار است ممکن است به نظر برسد مرورگر آلترناتیو دیگری وجود نخواهد نداشت. اما اپرا روز گذشته نسخه ی 9.5 از مرورگرش را معرفی کرد تا به صاحبین این تفکر بگوید که سخت مشغول اشتباه کردن هستید.
آنچه در ادامه آمده است نگاهی است کوتاه به ظرایف و قابلیتهای مثبتی که این مرورگر در آخرین نسخه ی خود گنجانده است.

درک استثنائی از ماوس یا قابلیت Mouse Gestures

در دنیای کامپیوتر Mouse Gestures به شیوه یی از کنترل یک نرم افزار گفته میشود که توسط آن کاربر می تواند توسط حرکات ماوس و کلیک های چند گانه یی که انجام می دهد دستوراتی را بر روی نرم افزار صادر کند و آن را کنترل و هدایت نماید، این شیوه عمدتا برای کسانی که خیلی با کیبرد هاشان دوست نیستند بسیار ایده آل است. مرورگر اپر تقریبا به بهترین شکل ممکن این شیوه را به کار بسته است و وقتی شما ماوس را در دست دارید می توانید به شکل بسیار جالبی این مرورگر را هدایت کنید و بسیاری از دستورات پایه مثل باز کردن یک تب یا صفحه جدید، حرکت بین تبها، یا رفتن به صفحه ی قبل و بعد را صادر نمائید. برای مثال اگر می خواهید بین تب ها به تب خاصی بروید کلید راست ماوس را پائین نگه دارید و بعد کلید اسکرول را شروع به چرخاندن کنید، یا فرضا می خواهید در همان تبی که هستید به صفحه ی قبلی که از آن آمده اید بازگردید کلید راست ماوس را نگه دارید و بعد کلید چپ را بزنید حالا باز می خواهید به صفحه ی جلویی بروید کلید چپ را نگه دارید و کلید راست ماوس را بزنید.

Speed Dial

قابلیت Speed Dial در اپرا صفحه ی خانگی یا همان Home Page شما را مشابه یک شماره گیر تلفن می کند، و می توانید در هر یک از شماره ها یکی از سایت های مورد علاقه ی خود را وارد کنید از این به بعد وقتی اپرا را اجرا می نمائید یا یک تب خام می گشایید بلافاصله پیش نمایشی از سایتهایی که در Speed Dial وارد کرده اید به شما نشان داده می شود و با کلیک بر روی هر یک از این پیش نمایش ها بلافاصله به سایت مورد نظر هدایت خواهید شد.

یکسان سازی یا Synchronization

سرویس Opera Link (Only the registered members can see the link) نسخه یی از بوک مارکها، تولبارهای سفارشی شده، یادداشتها و Speed Dial شما را به صورت آنلاین ذخیره می کند از این به بعد اگر کامپیوتر جدیدی بخرید یا گوشی موبایل جدیدی که بر روی آن مرورگر اپرا نصب شده باشد، در عرض چند ثانیه می توانید همه ی این موارد را از طریق سرویس مذکور بر روی آن بارگذاری کنید و مرورگر خودتان را با مرورگری که روی کامپیوتر قبلی سفارشی کرده بودید یکسان سازی نمائید. و از طرفی اگر در شرایطی قرار گرفتید که با کامپیوتر خودتان آنلاین نبودید باز هم این موارد را به صورت آنلاین از طریق این سرویس در اختیار خواهید داشت. (در زمان نگارش این مطلب سرویس مذکور آفلاین است)

یادداشت برداری

اپرا به همراه مرورگرش ابزاری را ویژه ی یادداشت برداری ارائه کرده است که می توانید آن را از طریق منو یا کلیدهای Ctrl+6 در دسترس داشته باشید. یادداشتهای شما باز هم با سرویس اپرا یکپارچه سازی می شود و آنها را به صورت آنلاین هم در دسترس دارید و البته اگر در بین متون یک صفحه ی وب نکته یی را مشاهده کردید که قصد یادداشتش را دارید کافی است آن را های لایت کنید و بعد کلیدهای Ctrl+Shift+C را فشار دهید.

بیت تورنت

دوست ندارید از مرورگرتان خارج شوید تا کلاینت بیت تورنت خود را اجرا کنید؟ مشکلی نیست. اپرا علاوه بر دانلود منیجری که در خودش گنجانده یک کلاینت بیت تورنت داخلی هم دارد که خیلی تجملی و کامل نیست ولی می توانید دانلود های خود را از تورنت به صورت کامل با آن انجام دهید.

کنترل از طریق صوت

بسیاری معتقدند نسل بعدی رابط های کاربری صوتی و لمسی هستند و شما کامپیوترها را از طریق گفتار و حس لامسه کنترل خواهید کرد، خوب اپرا از امروز به سمت این شکل از رابط کاربری گام برداشته و حسابی آینده نگری کرده. برای فعال سازی این قابلیت اپرا بایستی یک پکیج 10 و نیم مگابایتی را دانلود و نصب کنید و در عوضش می توانید مرورگر اپرا را از طریق دستورات صوتی هدایت نمائید و البته اپرا هم می تواند با شما حرف بزند! یعنی شما بخشی از متن یک صفحه را های لایت میکنید و بعد به می گویید آن را بخواند، اپرا هم آن را برای شما می خواند

اطلاعات لاگین های خود را با Wand ذخیره کنید

Wand به ابزارهای کد خوان در اصطلاح عامیانه گفته می شود در فایرفاکس هم این ابزار وظیفه ی مشابهی دارد وقتی شما به سایتی لاگین می کنید اطلاعات لاگین شما را به خاطر می سپارد تا دفعه ی بعدی، و با مراجعت بعدی شما Wand آیکونی را در کنار آدرس بار اضافه میکند که با کلیک بر روی آن یا زدن کلیدهای Ctrl+Enter اطلاعات در باکسهای مربوطه وارد می شود و شما کافی است کلید لاگین را بزنید تا به اشتراکتان وارد شوید. ضمنا اگر در یک سایت چندین اشتراک و یا بهتر بگویم چندین یوزر و پسورد دارید چندان مهم نیست چون Wand همه ی آنها را به خاطر می سپارد و در لحظه ی لاگین به شما حق انتخاب می دهد.

Fit to Width

بعضی وقت ها عرض بیش از حد یک Table یا اشتباه در کد نویسی CSS یک صفحه ی وب سبب می شود عرض صفحه ی مذکور از عرض نمایشگر ما بیشتر شود اینجور مواقع کافی است گزینه ی Fit to Width را کلیک کنید تا مشکل برطرف شود، قابلیت منحصر به فردی که ظاهرا متعلق به اپرا است، ضمنا من از حالت نمایش Full Screen این مرورگر نیز بسیار خوشم آمد.

جمع بندی:
اپرا مرورگر خوش ساختی است و در تست های مرتبط نمره ی کامل را آورده در مدیریت حافظه عملکرد خوبی دارد اما یکی از بزرگترین ضعفهایش این است که سعی می کند کاربر را وابسته به سرویس های آنلاین خود اپرا کند و این اصلا خوب نیست (همین الان بخش عمده یی از این سرویس ها دچار اشکال شده اند و آفلاین هستند).

دوم Widget های اپرا به هیچ عنوان از نظر کارایی و تنوع قابل قیاس با اکستنشن های فایرفاکس نیستند و این می تواند یکی از دلایل عمده ی عدم جایگزینی اپرا به جای فایرفاکس باشد. نکته اینجاست بسیاری از قابلیت ها مثل Speed Dial، Synchronization، یادداشت برداری و… با یک اکستنشن ساده به فایرفاکس اضافه می شوند.

شاید اپرا در آینده با اصلاح سیاستهایش حرفی برای گفتن داشته باشد و می دانم فعلا هم هواداران پر و پا قرصی دارد

این هم دلیل منطقی!

و خداوند Theme را آفرید !

دوست من من به ظاهر اولیه گفتم! کاری به تم ندارم. شاید شخصی باشه که نتونه تم دانلود کنه! پس لطفا برای اینکه بگید فایرفاکس برتره (دروغه محص!) دلیل های غیر منطقی نگید!

sAsAn.K
15-06-08, 08:50
اینکه برتری فایرفاکس دروغ محض غیر منطقی تره یا اینکه شهریار جان گفت تم هست که نصب کنید ؟!
کسی که نسخه ی جدید Opera رو دانلود کرده ، مطمئنم تم هم میتونه دانلود کنه .
اون توضیحات بالا رو هم اگر از جایی کپی کردید منبعش رو بگید خواهشا .

Shahryar
15-06-08, 12:20
درست در زمانی که موزیلا قصد دارد رکورد میلیونی بزند و نام مرورگر محبوبش یعنی فایرفاکس را در کتاب رکوردهای گینس جاودانه نماید، اپل سعی دارد سافاری را روی ویندوز ثبات بخشد و آن را روی آیفون بیش از پیش توسعه دهد و به نظر می رسد اینترنت اکسپلورر هر روز بیش روز قبل در حال از دست دادن بازار است ممکن است به نظر برسد مرورگر آلترناتیو دیگری وجود نخواهد نداشت. اما اپرا روز گذشته نسخه ی 9.5 از مرورگرش را معرفی کرد تا به صاحبین این تفکر بگوید که سخت مشغول اشتباه کردن هستید.
آنچه در ادامه آمده است نگاهی است کوتاه به ظرایف و قابلیتهای مثبتی که این مرورگر در آخرین نسخه ی خود گنجانده است.

درک استثنائی از ماوس یا قابلیت Mouse Gestures

در دنیای کامپیوتر Mouse Gestures به شیوه یی از کنترل یک نرم افزار گفته میشود که توسط آن کاربر می تواند توسط حرکات ماوس و کلیک های چند گانه یی که انجام می دهد دستوراتی را بر روی نرم افزار صادر کند و آن را کنترل و هدایت نماید، این شیوه عمدتا برای کسانی که خیلی با کیبرد هاشان دوست نیستند بسیار ایده آل است. مرورگر اپر تقریبا به بهترین شکل ممکن این شیوه را به کار بسته است و وقتی شما ماوس را در دست دارید می توانید به شکل بسیار جالبی این مرورگر را هدایت کنید و بسیاری از دستورات پایه مثل باز کردن یک تب یا صفحه جدید، حرکت بین تبها، یا رفتن به صفحه ی قبل و بعد را صادر نمائید. برای مثال اگر می خواهید بین تب ها به تب خاصی بروید کلید راست ماوس را پائین نگه دارید و بعد کلید اسکرول را شروع به چرخاندن کنید، یا فرضا می خواهید در همان تبی که هستید به صفحه ی قبلی که از آن آمده اید بازگردید کلید راست ماوس را نگه دارید و بعد کلید چپ را بزنید حالا باز می خواهید به صفحه ی جلویی بروید کلید چپ را نگه دارید و کلید راست ماوس را بزنید.

Speed Dial

قابلیت Speed Dial در اپرا صفحه ی خانگی یا همان Home Page شما را مشابه یک شماره گیر تلفن می کند، و می توانید در هر یک از شماره ها یکی از سایت های مورد علاقه ی خود را وارد کنید از این به بعد وقتی اپرا را اجرا می نمائید یا یک تب خام می گشایید بلافاصله پیش نمایشی از سایتهایی که در Speed Dial وارد کرده اید به شما نشان داده می شود و با کلیک بر روی هر یک از این پیش نمایش ها بلافاصله به سایت مورد نظر هدایت خواهید شد.

یکسان سازی یا Synchronization

سرویس Opera Link (Only the registered members can see the link) نسخه یی از بوک مارکها، تولبارهای سفارشی شده، یادداشتها و Speed Dial شما را به صورت آنلاین ذخیره می کند از این به بعد اگر کامپیوتر جدیدی بخرید یا گوشی موبایل جدیدی که بر روی آن مرورگر اپرا نصب شده باشد، در عرض چند ثانیه می توانید همه ی این موارد را از طریق سرویس مذکور بر روی آن بارگذاری کنید و مرورگر خودتان را با مرورگری که روی کامپیوتر قبلی سفارشی کرده بودید یکسان سازی نمائید. و از طرفی اگر در شرایطی قرار گرفتید که با کامپیوتر خودتان آنلاین نبودید باز هم این موارد را به صورت آنلاین از طریق این سرویس در اختیار خواهید داشت. (در زمان نگارش این مطلب سرویس مذکور آفلاین است)

یادداشت برداری

اپرا به همراه مرورگرش ابزاری را ویژه ی یادداشت برداری ارائه کرده است که می توانید آن را از طریق منو یا کلیدهای Ctrl+6 در دسترس داشته باشید. یادداشتهای شما باز هم با سرویس اپرا یکپارچه سازی می شود و آنها را به صورت آنلاین هم در دسترس دارید و البته اگر در بین متون یک صفحه ی وب نکته یی را مشاهده کردید که قصد یادداشتش را دارید کافی است آن را های لایت کنید و بعد کلیدهای Ctrl+Shift+C را فشار دهید.

بیت تورنت

دوست ندارید از مرورگرتان خارج شوید تا کلاینت بیت تورنت خود را اجرا کنید؟ مشکلی نیست. اپرا علاوه بر دانلود منیجری که در خودش گنجانده یک کلاینت بیت تورنت داخلی هم دارد که خیلی تجملی و کامل نیست ولی می توانید دانلود های خود را از تورنت به صورت کامل با آن انجام دهید.

کنترل از طریق صوت

بسیاری معتقدند نسل بعدی رابط های کاربری صوتی و لمسی هستند و شما کامپیوترها را از طریق گفتار و حس لامسه کنترل خواهید کرد، خوب اپرا از امروز به سمت این شکل از رابط کاربری گام برداشته و حسابی آینده نگری کرده. برای فعال سازی این قابلیت اپرا بایستی یک پکیج 10 و نیم مگابایتی را دانلود و نصب کنید و در عوضش می توانید مرورگر اپرا را از طریق دستورات صوتی هدایت نمائید و البته اپرا هم می تواند با شما حرف بزند! یعنی شما بخشی از متن یک صفحه را های لایت میکنید و بعد به می گویید آن را بخواند، اپرا هم آن را برای شما می خواند

اطلاعات لاگین های خود را با Wand ذخیره کنید

Wand به ابزارهای کد خوان در اصطلاح عامیانه گفته می شود در فایرفاکس هم این ابزار وظیفه ی مشابهی دارد وقتی شما به سایتی لاگین می کنید اطلاعات لاگین شما را به خاطر می سپارد تا دفعه ی بعدی، و با مراجعت بعدی شما Wand آیکونی را در کنار آدرس بار اضافه میکند که با کلیک بر روی آن یا زدن کلیدهای Ctrl+Enter اطلاعات در باکسهای مربوطه وارد می شود و شما کافی است کلید لاگین را بزنید تا به اشتراکتان وارد شوید. ضمنا اگر در یک سایت چندین اشتراک و یا بهتر بگویم چندین یوزر و پسورد دارید چندان مهم نیست چون Wand همه ی آنها را به خاطر می سپارد و در لحظه ی لاگین به شما حق انتخاب می دهد.

Fit to Width

بعضی وقت ها عرض بیش از حد یک Table یا اشتباه در کد نویسی CSS یک صفحه ی وب سبب می شود عرض صفحه ی مذکور از عرض نمایشگر ما بیشتر شود اینجور مواقع کافی است گزینه ی Fit to Width را کلیک کنید تا مشکل برطرف شود، قابلیت منحصر به فردی که ظاهرا متعلق به اپرا است، ضمنا من از حالت نمایش Full Screen این مرورگر نیز بسیار خوشم آمد.

جمع بندی:
اپرا مرورگر خوش ساختی است و در تست های مرتبط نمره ی کامل را آورده در مدیریت حافظه عملکرد خوبی دارد اما یکی از بزرگترین ضعفهایش این است که سعی می کند کاربر را وابسته به سرویس های آنلاین خود اپرا کند و این اصلا خوب نیست (همین الان بخش عمده یی از این سرویس ها دچار اشکال شده اند و آفلاین هستند).

دوم Widget های اپرا به هیچ عنوان از نظر کارایی و تنوع قابل قیاس با اکستنشن های فایرفاکس نیستند و این می تواند یکی از دلایل عمده ی عدم جایگزینی اپرا به جای فایرفاکس باشد. نکته اینجاست بسیاری از قابلیت ها مثل Speed Dial، Synchronization، یادداشت برداری و… با یک اکستنشن ساده به فایرفاکس اضافه می شوند.

شاید اپرا در آینده با اصلاح سیاستهایش حرفی برای گفتن داشته باشد و می دانم فعلا هم هواداران پر و پا قرصی دارد

این هم دلیل منطقی!

دوست من من به ظاهر اولیه گفتم! کاری به تم ندارم. شاید شخصی باشه که نتونه تم دانلود کنه! پس لطفا برای اینکه بگید فایرفاکس برتره (دروغه محص!) دلیل های غیر منطقی نگید!

ممنون از رضا مقدری نویسنده این مقاله در آپدیت بلاگ !!! :1. (23): ( منبع را یادتون نره عزیزم !!! )

خوب خوبه این دوست عزیزمون رضا جان مقاله شیوایی نوشتند اما بهتر بود شما قبل از اینکه این را اینجا پابلیش میکردید یک نگاه سطحی به این مینداختید ! فقط من در شگفتم این همه امکانات خارق العاده را آپرا از کجا آورده ! :1. (38): ( البته این جور مقایسه خیلی عالی هست و هدف این تاپیک مقابله به مثل کردن هست : چشم در برابر چشم ! ) :

Mouse Gesture :

این چیزی که آپرا داره : اکستنشن موس گستچر (Only the registered members can see the link)

و حالا امکانات این شکلی که آپرا نداره :

- All-In The One Gusture (Only the registered members can see the link) که قابلیت های خیلی زیاد تری نسبت به اون امکان آپرا داره بهت توصیه میکنم اینجا (Only the registered members can see the link)را یک نگاه بنداز تا فقط قابلیت های این یکی را کامل بفهمی .

- امکانات Quick Drag (Only the registered members can see the link) و اکستنشن های مشابه که مثلا شما میتونید باهاش عکس سیو کنید ، لینک سیو کنید یا ... . این هم یکی دیگه : Easy-Drag (Only the registered members can see the link)مثلا من همین الان روش سیو کردن عکسم اینه که عکس را میگیرم با موس یکم میبرم بالا سیو میشه ! به همین راحتی توی هر پوشه ای که تازه بخوام ! :give_rose:

Speed Dial :

این چیزی که آپرا داره : اکستنشن Speed Dial آپرا برای فایرفاکس ( Fast Dial ) (Only the registered members can see the link) ضمن اینکه آپرا در حالت معمولی محدود هست و باید با ترفند نا محدودش کنی این نا محدوده !

و حالا امکانات این هم یکی دیگه که یکم با بالایی فرق داره و امکاناتش نسبتا زیاده : Speed Dial FireFox (Only the registered members can see the link) یکسان سازی یا Synchronization :

خیلی نیاز به توضیح نیست شما کافیه Only the registered members can see the link برید و اونجا Sync را سرچ کنید یا هر امکان دیگه که این جوری نیاز دارید من از حدود یکسال پیش یا قبلا تا الان دارم از همچین سرویس در سایت del.isio.us استفاده میکنم . تازه شما فقط یک سایت Opera Link را دارید یک سرچ ساده بکنید ببینید چند تا سایت جهانی همچین اکانتی را به فایرفاکس میدند ! البته لازم به ذکر هست که این مخصوص بوکمارک هست !

یادداشت برداری :

اکستشن Quick Note (Only the registered members can see the link) را امتحان کن حتما ! :1. (40):

بیت تورنت :

من اصلا با این طرح موافق نیستم چون معمولا کاربران از دانلود منیجر ها استفاده میکنند که امکانات دانلود ، سرعت و ... اون ها قابل مقایسه با هیچ دانلود منیجر مرورگری نیست اما فقط اطلاع شما اگه آپرا امکانات محدود برای دانلود از بیت تورنت را داره با این اکستنشن به صورت خیلی کاملی میتونید دانلود کنید :

دانلود FoxTorrent (Only the registered members can see the link)

تازه امکانات دیگه ای هم فایرفاکس داره مثل سرچ تورنت که به صورت حتی یک تولبار میتونه باشه در فایرفاکس ! :1. (23):

اطلاعات لاگین های خود را با Wand ذخیره کنید :

خوشبختانه خود نویسنده اون مقاله گفته که فایرفاکس این امکان را داره اما بهتر هست این را هم بدونید که فایرفاکس در این زمینه اکستنشن های زیادی داره برای همین به بخش Privacy & Security در قسمت Add-Ons سایت موزیلا برو !

Fit to Width :

این امکان را به این صورت فایرفاکس ندارد ! کاربردش هم خیلی زیاد نیست اما !!! اما را داشته باش :

- آموزش Fit To Width در فایرفاکس :

1- اگر این مشکل در عکس ها باشه که در آدرس بار تایپ کنید : about:config و سپس enable_automatic_image_resizing را تایپ کنید و مقدارش را برابر True قرار بدید کار حل هست به احتمال زیاد . در مورد اینکه مشکل در CSS باشه را اطلاع ندارم باید ببینم چه جوری میشه اما تا الان از نظر من توی این امکان آپرا بهتر کار کرده . :1. (26):

کنترل از طریق صوت :

امکان جالب و خلاقانه ای هست و فایرفاکس هم فعلا نداره

در مورد Full Screen اصلا این طور نیست ! شما دکمه F11 را روی مرورگرتون بزنید در آپرا و در فایرفاکس ببینید کدوم بهتره ! در فایرفاکس ضمن Full Screen شدن امکان دیدم تولبار و آدرس بار هم هست اما در آپرا خیر !

این جمله آخر در جمع بندی این رضا جان را Bold کردم که دوستان ببینند ! جدا جالب هست !!! ویدگت ها اصلا انگشت کوچک اکستنشن ها حساب نمیشه من را هم قبول ندارید دوستان دیگه هستند .

نظر من با توجه به دلایل منطقی شما و مقابله به مثل بنده FireFox 3.0 > Opera 9.5 در این مشخصاتش که شما لیست کردید .

موفق باشید

Shahryar
15-06-08, 12:21
من از اپرا استفاده میکنم چون محیطش بیشتر به دلم میشینه

چون احتیاجاتم رو بهتر رفع میکنه

چون برتریهایی که فایرفاکس داره به کار من نمیاد!

سپاس:11():

:1. (27): آپرا چون زیرا ! :1. (27):

مهراد جان میشه احتیاجاتتون را لیست کنید ؟ ( لطفا منطقی نه اینکه مثلا چون آپرا Voice ساپورت میکنه !!! ) :1. (38):

HoJJaT_007
15-06-08, 12:32
قبول کن که اسپید دیال اول مال اپرا بوده بعد فایرفاکس تقلید کرده!

میخوای بازم دلیلای منطقی از وبلاگا جمع کنم؟

Galaxy
15-06-08, 12:41
م

:1. (2): حجت جان خیلی خیلی خیلی خیلی بی انصافی !!!

شهریار این همه دلیل آورد و مقابله به مثل کرد تو اصلا دیدی که میای حرف میزنی ؟!؟! :1. (27): چرا این قدر ما ایرانی ها این قدر متعصبیم . واقعا متاسفم ... :1. (28):

شما دلایلتون کپی کردی شهریار جوابت را داد اما نگاه نکردی !!! کردی ؟!؟! این قدر ولی شهامتش را نداشتی که وقتی یکی یک دلیل خوبی میاره و قشنگ توضیح میده بیای بگی آقا درست و اگه واقعا درست هست قبول کنیم و اگه نیست منطقی ردش کنیم ! همیشه میخواین به هر نحوی حتی غیر منطقی و متعصبانه بگید فلانی ... :1. (28): متاسفم برات حجت جان ( حالا لازم نیست جهبه بگیرید یکم فکر کنید روی حرفم حجت جان ما با هم دوستیم و برای بهتر شدن این حرف را میزنم ، پس خوب روش فکر کن :1. (40):)

===============

اگه نگاه میکردی اون اکستنشنی که لینک داد توش ذکر شده Like Opera Speed Dial ! تقلید که خودش نکرد براش اکستنشن ساختند ! شما یکسری مبانی OpenSource را بگذرون بد نیست .

2- مثلا امکان X توی فلان بروزر هست بعد اون یکی میبینه خوبه و میگذاره اون هم این را هر دوتاشون دارند هم فایرفاکس داره هم آپرا و هر رقیب دیگه ای !!! این حرفتون خیلی جالب بود . مثلا AMD اول 64 بیتی زد بعد اینتل این میشه تقلید ؟! :1. (27):

3- اون دلایلتون جالب بود اما برتری حساب نمیشد جز Voice که یک نوآوری بود . بازم دلیل بیارید اما دقت کنید که اگه بعد جواب دادند بچه ها که توی فایرفاکس هم هست دیگه نمیشه برتری اسمش را گذاشت !

sAsAn.K
15-06-08, 12:57

تمامی حرف های Galaxy عزیز تایید میشه .
دوست عزیز امیدوارم معنی Open Source بودن رو بدونی که فکر نمی کنم اینطور باشه !
خود Firefox اصلا قابلیت Speed Dial نگذاشته به طور رسمی .
این یوزر ها هستن که Add-on های Firefox رو تهیه می کنن ، حالا یکی اومده یه Add-on درست کرده به اسم Opera's Speed Dial برای Firefox ، پس بالاخره Firefox هم Speed Dial داره ، اینطور نیست ؟!؟!؟!
اینکه کدوم یکی زود تر گذاشته این قابلیت رو دلیل برتری نمیشه و کاملا غیر منطقیه .
اون همین الانشم Firefox چون Open Source هست این همه Add-on داره ، ولی Opera چی ؟!
یه مشت Widget های محدود فقط داره Opera .
پیشنهاد می کنم معنی Open Source بودن رو تحقیق کنی و متوجه بشی .
:yes:
موفق باشی ، یا علی .

Quick
15-06-08, 13:23
ساسان جان Open Source یعنی چی؟

Shahryar
15-06-08, 13:25
ساسان جان Open Source یعنی چی؟

میلاد جان برای اینکه موضوع منحرف نشه از سرچ گوگل استفاده کنید یا برید اینجا (Only the registered members can see the link).

قربانت

HoJJaT_007
15-06-08, 14:53
طی بحث با شهریار عزیز در 2 ساعت فهمیدم که فایر فاکس بهتره! ولی من بازم از اپرا استفاده میکنم

Stream
15-06-08, 15:52
:1. (27): آپرا چون زیرا ! :1. (27):

مهراد جان میشه احتیاجاتتون را لیست کنید ؟ ( لطفا منطقی نه اینکه مثلا چون آپرا Voice ساپورت میکنه !!! ) :1. (38):
اتفاقا من شدیدا به این Voice احتیاج دارم. :1. (38):

این پست اسپمی بیش نیست!

Shahryar
15-06-08, 17:05
چشم در برابر چشم : Fit To Width :

این امکان در آپرا واقعا جالب بود و هیچ شکی توش نیست اما مشکل این اکستنشن های لامذهب هستند که نمیگذارند این آپرا جلوه کنه ! :1. (38):

اکستنشن FireSizer را از اینجا (Only the registered members can see the link)دانلود کنید و نصب کنید سپس در کنار هر صفحه میتونید ریزولوشن خاص به اون صفحه بدید ! به این ترتیب میتونید در صورتی که که اسکرول نمیخواین برای یک صفحه از این امکان استفاده کنید ( حجت جان نیاز این امکان را به خوبی دیدند ایشالله توضیح میدند ) .

موفق باشید

Emperatour
15-06-08, 17:37
خوب باید تا اومدن نسخه نهایی فایر صبر کرد. اما چیزههایی که من به ذهنم میرسه
فایرفاکس اپن سورس هست پس:
تعداد برنامه نویساش نامحدوده که این یعنی امکانات نامحدود.
البته خیلی پلاگینهاش باگ هم دارن.
اما چیزی که باعث میشه من درصد استفادم از اپرا بیشتر باشه سرعت بیشتر خود نرم افزار اپرا و سبکی و روونیش هست که مجذوبم میکنه . اما خوب امکانات فایرفاکسم خیلی وقتا بکارم اومده و ازش استفاده میکنم.
یکی مثل شهریار امکانات رو برتری میدونه و براش اهمیت داره و یکی مثل من روونی و سبک بودن براش مهمتره و این رو برتری میدونم. بنابراین دیدگاه رو باید مشخص کرد که از چه نظر فلان برازر برتره

Siavashmusic
15-06-08, 17:43
سلام

من معتقدم که این مقایسه اصلا درست نیست هر دو پروژه قدرتمند هستند و با عیب های خاص خودشون بقیه موارد براساس تعصب هست

من با فایرفکس راحت هستم و دیفالت مروگرهای منه اما اپرا هم کار میکنم
هر چه UserFirendly بیشتر باشه علاقمند بیشتر . . . .

نظر من این بود

Galaxy
16-06-08, 09:22
خوب باید تا اومدن نسخه نهایی فایر صبر کرد. اما چیزههایی که من به ذهنم میرسه
فایرفاکس اپن سورس هست پس:
تعداد برنامه نویساش نامحدوده که این یعنی امکانات نامحدود.
البته خیلی پلاگینهاش باگ هم دارن.
اما چیزی که باعث میشه من درصد استفادم از اپرا بیشتر باشه سرعت بیشتر خود نرم افزار اپرا و سبکی و روونیش هست که مجذوبم میکنه . اما خوب امکانات فایرفاکسم خیلی وقتا بکارم اومده و ازش استفاده میکنم.
یکی مثل شهریار امکانات رو برتری میدونه و براش اهمیت داره و یکی مثل من روونی و سبک بودن براش مهمتره و این رو برتری میدونم. بنابراین دیدگاه رو باید مشخص کرد که از چه نظر فلان برازر برتره

شیخ سعید :1. (38): تیکه آخرش منظورتون دقیق چیه ؟ روونی و سبک بودن را توی سبک بودن هسته تعریف میکنید ؟ توی چی تعریف میکنید ؟

Galaxy
16-06-08, 09:41
سلام

من معتقدم که این مقایسه اصلا درست نیست هر دو پروژه قدرتمند هستند و با عیب های خاص خودشون بقیه موارد براساس تعصب هست

من با فایرفکس راحت هستم و دیفالت مروگرهای منه اما اپرا هم کار میکنم
هر چه UserFirendly بیشتر باشه علاقمند بیشتر . . . .

نظر من این بود

:1. (27): ما هم میدونیم هر دو پروژه قدرتمند هستند اگه نبودند که اصلا همچین بحثی ایجاد نمیشد که !!! :lol:

ما اینجا میخوایم ریتینگ کلی بدیم به این دو تا اون هم توی این دو تا نسخه ! نگفتیم شما کدوم را بیشتر دوست دارید که ! کدوم بهترند ! بهتر بودن را هم با فاکتور ها باید مقایسه کرد مثل سرعت ، امکانات ، راحتی استفاده ، ظاهر مرورگر و ... .

nVIDIA
16-06-08, 09:53
بگذارید یک چیزی را بگم . این را خوب گوش کنید و دیگه هم این جوری بحث نکنید . من طرفدار nVIDIA هستم همین طوری که یوزرم هم مشخصه یک زمانی ATI یک کارتی داده بود که انویدیا را خورد کرد ! توی جمع همه میدونستند من انویدیاییم اون وقت نمیدونستم چرا اما واقعا دوست نداشتم بیام توی اون تاپیک بگم که nVIDIA باخت ، انویدیا ضعیف تره . بعد ها فهمیدم چرا ما ایرانی ها متعصبیم روی علاقه هامون و این باعث میشه که چیز هایی که دوستشون داریم جزو شخصیتمون باشند و اگه اون ها خوب باشند احساس افتخار و غرور میکنیم و وقتی بد باشند دوست داریم در موردش حرف نزنیم نگیم بد ترند . باید اعتراف کنم خود من میترسیدم بگم که انویدیا ضعیف تره و مثلا از ATI خوشم اومد. اینجا هم قضیه همونه اون زمانی که سعید امپراتور ، مهراد جان و ... رفتند طرفدار اوپرا شدند اوپرا سرعتش خیلی عالی تر از فایرفاکس بود و واقعا از این نظر سر تر بود توی این ایران هم حرف اول را با توجه به dial-up بودن رکن اول سرعت بود . بعد این ها شدند اوپرایی سپهر و شهریار و ... هم شدند فایرفاکسی . توی این ورژن هم فایرفاکس بهتره درست اما اصلا انتظارش را نداشته باشید که مهراد جان ، سعید خان یا ... بیاند بگند آپرا ضعیف تر هست !!! به همون دلیلی که بالا گفتم . از نظرسنجی مشخص میشه و اینکه مقایسه کنید که کدوم بهترند اما نخواین که طرفداران بیایند حرف راست بزنند اسم روشونه طرفدار نه قاضی ! منم بعد از اون قضیه دیگه برام هیچ فرقی نداره هر کدوم بهتر باشند طرفدار همونم .

پس مقایسه کنید نه قانع کردن حتی اگه دلیلتون منطقی و درستم باشه مطمئن باشید که هیچ فرقی نمیکنه چون اون ها نمیخواند بگند که اوپرا یا فایرفاکس ضعیف تره . پس سپهر جان ، شهریار جان فکر نکنید اگه اومدید برای تموم حرف های بقیه دلیل آوردید همچین حرفی را از طرفین میشنوید مسکوت مقایسه کنید اون ها هم مثل من بالاخره کور که نیستند ما هم اون وقت میدیدیم که مثلا بنچ مارک ها توش ATI بود .

روی من هم حساب کنید برای مقایسه ها .

توی این نسخه هم Warm Start فایرفاکس بهتره اما Cold Start در یک حدند .

HoJJaT_007
16-06-08, 12:25
درسته! همین دیروز جناب شهریار در یاهو 1.30 ساعت داشت منو قانع میکرد که فایرفاکس بهتره! بابا مثلا اگه شما طرفدار پرسپولیس باشید یه بار پرسپولیس 2 تا گل بخره شما میرید دوستاتونو قانع میکنید که گل آفساید بوده یا ..؟!

این یه مثال بود فقط با تشکر از انویدیا

nVIDIA
16-06-08, 15:44
درسته! همین دیروز جناب شهریار در یاهو 1.30 ساعت داشت منو قانع میکرد که فایرفاکس بهتره! بابا مثلا اگه شما طرفدار پرسپولیس باشید یه بار پرسپولیس 2 تا گل بخره شما میرید دوستاتونو قانع میکنید که گل آفساید بوده یا ..؟!

این یه مثال بود فقط با تشکر از انویدیا

حجت خان خوب نیست که ! من خودمم اون وقت کارم اشتباه بود :11(): آخه اصلا نباید این قدر مهم باشه که طرفدار چه مرورگری هستی که حالا چی به ما میرسه که طرفدار کدوم باشیم ؟ هر کدوم خوبند را به موقش استفاده میکنیم و السلام !

در مورد اون تیم هم خوب اگه پرسپولیس بد بازی کنه عقل حکم میکنه بگیم بد بازی کرد . تو ایران افراط و تفریط و تعصب همین چند وقت پیش ساسان عزیز ( استاد بنده هستند ) اما سر استقلال بی اوایل ( بعد خوب شدند ) بی منطقی بازی در میاوردند میگفتند من متعصب ترین طرفدار فلان تیم هستم . اما بعد خوب شدند این جا هم همین طوره تهش را بگیریم هیچ اتفاقی نمیوفته مثلا فکر میکنید خیانت به nVIDIA یا پرسپولیس و ... هست اگه بگیم فلان تیم الان بهتره . :lol:

Emperatour
16-06-08, 17:28
شیخ سعید تیکه آخرش منظورتون دقیق چیه ؟ روونی و سبک بودن را توی سبک بودن هسته تعریف میکنید ؟ توی چی تعریف میکنید ؟
سبکی خود برنامه . لود منوها و باز کردن تب جدید و استارت و... که البته تو نسخه 3 خیلی بهتر داره میشه

راستی خارج از تاپیک اکشتنشنی هست که کوییک ویو اپرا را به فایر اضافه کنه؟ چون بدردم میخوره شدیدا

sAsAn.K
16-06-08, 17:37
سبکی خود برنامه . لود منوها و باز کردن تب جدید و استارت و... که البته تو نسخه 3 خیلی بهتر داره میشه

راستی خارج از تاپیک اکشتنشنی هست که کوییک ویو اپرا را به فایر اضافه کنه؟ چون بدردم میخوره شدیدا
به قول خارجی ها ، Suuuuuureeeeeeeeee !!!
ولی فعلا با نسخه ی 2 سازگاره :

Shahryar
16-06-08, 18:03
به قول خارجی ها ، Suuuuuureeeeeeeeee !!!
ولی فعلا با نسخه ی 2 سازگاره :

ساسان جان !!! این حرف ها برای ما مشکلی نیست ! :1. (38): انواع و اقسام آموزش ها در این مورد گذاشته شد و تست شد این اکستنشن هیچ مشکلی با RC3 نداره . :1. (23):

sAsAn.K
16-06-08, 18:31
پس مشکلی نیست دیگه ، سعید جان حالشو ببر عزیز ! :give_rose:

Shahryar
17-06-08, 23:31
FireFox 3.0 Final Acid Test Score :

71/100 = قبل ( دوستان اصلاح شد )
پاس کردن کل تست = بهتر شدن و توانستن نمایش ارور ها

(Only the registered members can see the link)

sAsAn.K
18-06-08, 10:55
Firefox 3 Final Acid3 Test Score

Firefox 3.1a1pre Minefield Acid3 Test Score

sAsAn.K
18-06-08, 11:19
سایت WinBeta هم تست گرفته از Firefox و قابل توجه دوستان Opera ای که میگن Opera مصرف حافظه ی کمتری داره ! :

نتیجه تست سرعت و حافظه مصرفی

در گذشته، حافظه مصرفی توسط فایرفاکس با بازشدن هر یک صفحه Tab جدید تدریجاً افزایش پیدا می کرد و به همین دلیل توسعه دهندگان کاهش مصرف حافظه را به عنوان یکی از اهداف اصلی نسخه جدید در نظر گرفتند.

موتور جدید بکار رفته در فایرفاکس 3 جهت بارگزاری صفحات وب Gecko 1.9 می باشد که از هرز رفتن حافظه جلوگیری به عمل می آورد. جزئیات تخصصی در اینباره را می توانید در وبلاگ pavlov.net از برنامه نویسان تیم موزیلا مطالعه نمایید.

در تست های انجام شده در ویندوز ویستا، که اطلاعات دقیقی نسبت به حافظه مصرفی توسط هر برنامه ارائه می کند پس از باز کردن 10 صفحه وب با حجم بالا شامل فایل های صوتی و ویدیویی فایرفاکس 3 تنها 78 مگابایت حافظه را اشغال کرد. نمودار مقایسه بین دیگر مرورگرها را می توانید در تصویر زیر مشاهده کنید. فایرفاکس 3 نه تنها بهتر از دیگر مرورگرها بود بلکه از نسخه پیشین خود نیز بهتر عمل نموده است.

<center>Only the registered members can see the link>

حتی باز کردن یک سایت ر از کدهای جاوا نیز تغییری در عملکرد آن بوجود نیاورد. در تست انجام شده توسط نرم افزار مرجع SunSpider JavaScript بر روی یک سیستم مجهز به پردازنده 2.4 گیگاهرتز Athlon 64 و یک Mac Book نتایج بدست آمده بدین ترتیب بود.

همچنین دو تست در رابطه با سرعت راه اندازی فایرفاکس 3 انجام گرد. تست گرم و تست سرد. که تست سرد مربوط به اجرای فایرفاکس است بلافاصله پس از بالا آمدن سیستم و دقیق تر از تست گرم می باشد.

Shahryar
18-06-08, 17:39
ساسان جان کجا رفتی ؟!

دوستان تست ها به اتمام رسید و تا ساعاتی دیگر اعلام خواهند شد ...

موفق باشید
شهریار :love:

Shahryar
19-06-08, 13:45
چشم در برابر چشم :

FireFox 3.1a1pre
VS
FireFox 3.0 Final
VS
Opera 9.5
VS
Safari 3.1.1

با عرض سلام خسته کلیه کاربران گرامی انجمن های شهر سخت افزار ... :11():

مفتخریم به عنوان تیم ایرانی کامل ترین مقایسه ما بین مرورگر های یاد شده را توانستیم با موفقیت به پایان برسانیم . در این مقایسه 10 ساعتی سعی شد از بهترین سایت های ارائه دهنده تست و بهترین نوع متد های تست برای مرورگر ها استفاده کنیم و سرانجام هر تستی 3 مرتبه انجام شده و نتیجه میانگین به عنوان نتیجه نهایی برای آن تست در نظر گرفته شده است . تست ها همگی بر روی یک سیستم و مشخصات آن به شرح زیر است :

CPU : Intel Dual Core E2180
MainBoard : Abit IP35-E
Memory : 2*512 Patriot PC2-6400

مشخصات شبکه :

ADSL با سرعت 512kbps

تست ها :

- CSS Selector Test : تست ها بوسیله تست ارائه شده در سایت معتبر CSS3.Info انجام شده که مورد تایید w3.org می باشد . این تست تعداد selector هایی که مرورگر پشتیبانی می کند را نمایش می دهد و نتایج به شرح زیر است :

Opera 9.5 = 578/578
FireFox 3.0 Final = 373/578
FireFox 3.1a1pre = 578/578
Safari 3.1.1 = 578/578

- تست ACID 3 : یکی از مشهور ترین تست های استاندارد بودن مرورگر است که توسط سایت acitests.org ایجاد شده و می توانید منابع آن را از اینجا (Only the registered members can see the link)چک کنید . در فایرفاکس 3.1 Pre Alpha یک بهبود کلی انجام شده است که در نتایج مشخص است . در ضمن لازم به ذکر است Safari 3.1.1 همان طوری که در نتایج مشاهده می کنید در ضمن گرفتن نمره پایین Fail نیز شده است ! :1. (26):

Acid 3 Test :

Opera 9.5 = 83/100
FireFox 3.1a1pre = 79/100
FireFox 3.0 Final = 71/100
Safari 3.1.1 Win = 73/100

- تست SunSpider JavaScript ( تست سرعت در جاوا اسکریپت ) : نیر به توضیحات نداره این تست میزان تست مرورگر در لود جاوا اسکریپت ها را نمایش می دهد و ایجاد شده توسط گروه مشهور webkit (Only the registered members can see the link)می باشد . نتایج تست به روال زیر است :

FireFox 3.1a1pre = 3332ms
FireFox 3.0 Final = 3469ms
Opera 9.5 = 4696ms
Safari 3.1.1 win = 4283ms

- تست CSS Rendering Speed : میزان سرعت مرورگر در رندر کردن CSS را نمایش می دهد :

:1. (27):Safari 3.1.1 Win = 31ms
Opera 9.5 = 219ms
FireFox 3.1a1pre = 222ms
FireFox 3.0 Final = 221ms

- تست Cold Start : مدت زمانی که طول میکشه تا یک لود Cold انجام بشه :

FireFox 3.1a1pre = 4.484ms
Opera 9.5 Final = 6.954
FireFox 3.0 Final = 4.781ms
Safari 3.1.1 = 7.453ms

- تست Warm Start : مدت زمانی که طول میکشه تا بعد از اینکه یک بار لود Cold انجام شد و مرورگر بسته شد ، یکبار دیگر مرورگر شروع به کار کنه ( حداقل باید یک بار Cold Start انجام شده باشه ) :

FireFox 3.1a1pre = 0.821ms
Opera 9.5 Final = 0.812
FireFox 3.0 Final = 0.953
Safari 3.1.1 Win = 0.765ms

- تست JavaScript Performance : سرعت دقیقی که مرورگر برای لود جاوااسکریپ ها استفاده می کنه : ( آدرس تست (Only the registered members can see the link) ) لازم به ذکر است از نظر اعتباری این تست به اندازه تست SunSpider اعتبار نداره اما تست خوبی هست یکبار تستش کنید :

FireFox 3.1a1pre = 235ms
Opera 9.5 Final = 241ms
Safari 3.1.1 WIN = 243ms
FireFox 3.0 Final = 235ms

- تست Script Speed :

FireFox 3.1a1pre = 13.469ms | 00:00:18.640 | 00:00:10.140 = 14.083msOpera 9.5 Final = 19.750ms | 00:00:23.984 | 00:00:11.437 = 18.390msFireFox 3.0 Final = 00:00:14.031 | 00:00:18.937 | 00:00:11.110 = 14.692ms
Safari 3.1.1 Win = 00:00:12.516 | 00:00:15.469 | 00:00:09.469 = 12ms

( در سرعت لود صفحات تاثیر داره ) .

- تست میزان استفاده از حافظه :

- در حالت شروع ( بدون لود تب ها و ... ) :

FireFox 3.0 Final = 3.1apre = 50MB
Opera 9.5 Final = 30MB
Safari 3.1.1 = 48MB

- در حالت لود :

FireFox 3.0 Final = 3.1a1pre = 137MBOpera 9.5 Final = 142MBSafari 3.1.1 = 180MB( مایکرون عزیز کار چارت درست کردن و بنچ مارکی کردنش را انجام میدند و در همین تاپیک قرار میدهند :1. (21):) .

باتشکر از ساسان عزیز :1. (21):
موفق باشید

M A H R A D
19-06-08, 13:46
سایت WinBeta هم تست گرفته از Firefox و قابل توجه دوستان Opera ای که میگن Opera مصرف حافظه ی کمتری داره ! :

نتیجه تست سرعت و حافظه مصرفی

در گذشته، حافظه مصرفی توسط فایرفاکس با بازشدن هر یک صفحه Tab جدید تدریجاً افزایش پیدا می کرد و به همین دلیل توسعه دهندگان کاهش مصرف حافظه را به عنوان یکی از اهداف اصلی نسخه جدید در نظر گرفتند.

موتور جدید بکار رفته در فایرفاکس 3 جهت بارگزاری صفحات وب Gecko 1.9 می باشد که از هرز رفتن حافظه جلوگیری به عمل می آورد. جزئیات تخصصی در اینباره را می توانید در وبلاگ pavlov.net از برنامه نویسان تیم موزیلا مطالعه نمایید.

در تست های انجام شده در ویندوز ویستا، که اطلاعات دقیقی نسبت به حافظه مصرفی توسط هر برنامه ارائه می کند پس از باز کردن 10 صفحه وب با حجم بالا شامل فایل های صوتی و ویدیویی فایرفاکس 3 تنها 78 مگابایت حافظه را اشغال کرد. نمودار مقایسه بین دیگر مرورگرها را می توانید در تصویر زیر مشاهده کنید. فایرفاکس 3 نه تنها بهتر از دیگر مرورگرها بود بلکه از نسخه پیشین خود نیز بهتر عمل نموده است.

حتی باز کردن یک سایت ر از کدهای جاوا نیز تغییری در عملکرد آن بوجود نیاورد. در تست انجام شده توسط نرم افزار مرجع SunSpider JavaScript بر روی یک سیستم مجهز به پردازنده 2.4 گیگاهرتز Athlon 64 و یک Mac Book نتایج بدست آمده بدین ترتیب بود.

همچنین دو تست در رابطه با سرعت راه اندازی فایرفاکس 3 انجام گرد. تست گرم و تست سرد. که تست سرد مربوط به اجرای فایرفاکس است بلافاصله پس از بالا آمدن سیستم و دقیق تر از تست گرم می باشد.

متاسفانه عکسها رو نمیبینم!

ولی در مورد کاهش میزان استفاده از رم توسط فایرفاکس، بله همینطوره و توی این ورژن فایرفاکس خیلی خوب ظاهر شده

Shahryar
19-06-08, 15:12
- تست dHtml : این تست میزان سرعت مرورگر در نمایش تصاویر متحرک را نشون میده : ( (Only the registered members can see the link)این تست توسط سایت آپرا طراحی شده :دی (Only the registered members can see the link) ) :

FireFox 3.0 Final : در 300 نقطه 21 فریم در ثانیه
Opera 9.5 Final : در 300 نقطه 43 فریم در ثانیه !
Safari 3.1.1 : در 160 نقطه 21 فریم در ثانیه !

======================

تست دوم باز هم ایجاد کننده Opera :دی :

FireFox 3.0 Final : در 670 شی 29 فریم در ثانیه
Opera 9.5 Final : در 670 شی 62 فریم در ثانیه
Safari 3.1.1 : در 180 شی 29 فریم در ثانیه !

( جالبه آپرا بعد از 500 تا شی یک دفعه از 50 فریم در ثانیه به جای اینکه کم بشه زیاد شد ! )

باتشکر از مهراد عزیز :1. (21):
موفق باشید
شهریار :1. (40):

Galaxy
19-06-08, 21:40
با تشکر از همه عزیزانی که در تهیه این تست های واقعا ارزشمند کمک میکنند این را هم یادگاری از ما داشته باشید :

این هم تست سرعت Rendering Table : (Only the registered members can see the link)

Opera 9.5 Final = Table Start:156ms Table End:266ms Load:1562ms
FireFox 3.1a1pre=3.0 Final = Table Start:190ms Table End:192ms Load:1298ms
Safari 3.1.1 = Table Start:78ms Table End:94ms Load:531ms

M A H R A D
21-06-08, 17:07
با تشکر از همه عزیزانی که در تهیه این تست های واقعا ارزشمند کمک میکنند این را هم یادگاری از ما داشته باشید :

این هم تست سرعت Rendering Table : (Only the registered members can see the link)

Opera 9.5 Final = Table Start:156ms Table End:266ms Load:1562ms
FireFox 3.1a1pre=3.0 Final = Table Start:190ms Table End:192ms Load:1298ms
Safari 3.1.1 = Table Start:78ms Table End:94ms Load:531ms
فکر نمیکنم تست درست و حسابی باشه!

سپاس

Shahryar
21-06-08, 17:38
فکر نمیکنم تست درست و حسابی باشه!

سپاس

این سایت متدش خوبه اما در کل Rendering Table تستی نیست که بشه پایدار روش حساب کرد . :1. (26):

M A H R A D
21-06-08, 18:35
این سایت متدش خوبه اما در کل Rendering Table تستی نیست که بشه پایدار روش حساب کرد . :1. (26):
ولی در کل تست جالبیه + غیر قابل اعتماد!

سپاس

M A H R A D
22-06-08, 15:34
سلام خدمت دوستان

اندکی سرم خلوت تر شده و تونستم یه نگاه بندازم به فایرفاکس 3

یکی از مسائلی که ذهن منو مشغول کرده بود این بود که چطور فایرفاکس میزان استفاده از حافظه رو اینقدر کاهش داده؟!

حس فضولیم گل کرد (:1. (38):) و تصمیم گرفتم خودم تست کنم!

جالب بود ، و نتایج جالب تر!! مشاهده بفرمائید :

1. باز کردن مرورگرهای Opera 9.5 Final و FireFox 3.0 Final در حالی که هیچ تبی باز نبود ( بدون لود هیچ صفحه ای) نتایج میزان حافظه اشغالی:

2. باز کردن فروم خودمون (PCNetwork) بصورت یک تب توسط دو مرورگر و مقایسه حافظه اشغالی:

3. باز کردن فروم پی سی نتورک + سایت شهرسخت افزار ( مجموعاً دو تب ) و مقایسه حافظه اشغالی:

4. باز کردن پی سی نتورک + شهر سخت افزار + گوگل + یاهو ( مجموعا چهار تب ) و مقایسه حافظه اشغالی:

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

واقعا نتایج واسم جالب بود و این سوال هم در ذهن من ایجاد شد که پس این نتایج موجود در وب چی هست؟!

از شما دوستان هم تقاضا میکنم که امتحان کنید و نتایج رو اعلام کنید.

نکته : روی مرورگر فایرفاکس هیچگونه اکستنشنی نصب نشده بود! واضح است که در صورت اضافه کردن اکستنشن معمولا میزان حافظه اشغالی بالاتر میره!!

سپاس ( منتظر باشید! )

M A H R A D
22-06-08, 15:50
در مورد Full Screen اصلا این طور نیست ! شما دکمه F11 را روی مرورگرتون بزنید در آپرا و در فایرفاکس ببینید کدوم بهتره ! در فایرفاکس ضمن Full Screen شدن امکان دیدم تولبار و آدرس بار هم هست اما در آپرا خیر !

بسیار خب!

اگه میخواید در حال Full Screen نوار آدرس رو داشته باشید، فقط و فقط کافیه که اینجا (opera:/button/Leave%20Fullscreen,,,,Enter%20Fullscreen%20%3E%20E nter%20Fullscreen%20&%20View%20address%20bar,6) رو کلیک کنید!!

اگه میخواید در حالت Full Screen نوار آدرس + اسکرولها + تب ها رو داشته باشید فقط کافیه اینجا (opera:/button/Leave%20Fullscreen,,,,Enter%20Fullscreen%20%3E%20E nter%20Fullscreen%20&%20View%20address%20bar,2%20&%20Enable%20scroll%20bars%20&%20View%20page%20bar,2)کلیک کنید!!

با کلیک کردن روی اون لینکهایی که دادم یک دکمه به My Buttons شما اضافه میشه که شما میتونید اون رو Drag کنید و در هر جا که خواستید قرار بدید

سپاس

Shahryar
22-06-08, 15:55
بسیار خب!

اگه میخواید در حال Full Screen نوار آدرس رو داشته باشید، فقط و فقط کافیه که اینجا (opera:/button/Leave%20Fullscreen,,,,Enter%20Fullscreen%20%3E%20E nter%20Fullscreen%20&%20View%20address%20bar,6) رو کلیک کنید!!

اگه میخواید در حالت Full Screen نوار آدرس + اسکرولها + تب ها رو داشته باشید فقط کافیه اینجا (opera:/button/Leave%20Fullscreen,,,,Enter%20Fullscreen%20%3E%20E nter%20Fullscreen%20&%20View%20address%20bar,2%20&%20Enable%20scroll%20bars%20&%20View%20page%20bar,2)کلیک کنید!!

با کلیک کردن روی اون لینکهایی که دادم یک دکمه به My Buttons شما اضافه میشه که شما میتونید اون رو Drag کنید و در هر جا که خواستید قرار بدید

سپاس

ممنون آموزش خوبی بود . من با این طرح موافقم چون من یا هیچ کس دیگه که کامل اطلاعات نداریم من میگم ، یکی دیگه هم یک آموزش دیگه میگه و کم کم روی هم جمع میشه ! :1. (40):

M A H R A D
22-06-08, 15:55
تازه امکانات دیگه ای هم فایرفاکس داره مثل سرچ تورنت که به صورت حتی یک تولبار میتونه باشه در فایرفاکس !

سرچ تورنت بصورت یک امکان Built-in در اپرا در قسمت Search :

حالا شما پاشید برید اکستنشن نصب کنید! (شوخی)

سپاس

Shahryar
22-06-08, 16:24
سرچ تورنت بصورت یک امکان Built-in در اپرا در قسمت Search :

حالا شما پاشید برید اکستنشن نصب کنید! (شوخی)

سپاس

توی کار های این جوری آپرا خودش را بکشه هم نمیتونه به پای FireFox اوپن سورس برسه این را ببینید :

+ اون اکستشنی که برای بیت تورنت هست را یک لحظه نصب کنید و یک مقایسه کوچیک با امکانات آپرا بکنید . :1. (26):

Shahryar
22-06-08, 16:32
سلام خدمت دوستان

اندکی سرم خلوت تر شده و تونستم یه نگاه بندازم به فایرفاکس 3

یکی از مسائلی که ذهن منو مشغول کرده بود این بود که چطور فایرفاکس میزان استفاده از حافظه رو اینقدر کاهش داده؟!

حس فضولیم گل کرد (:1. (38):) و تصمیم گرفتم خودم تست کنم!

جالب بود ، و نتایج جالب تر!! مشاهده بفرمائید :

1. باز کردن مرورگرهای Opera 9.5 Final و FireFox 3.0 Final در حالی که هیچ تبی باز نبود ( بدون لود هیچ صفحه ای) نتایج میزان حافظه اشغالی:

2. باز کردن فروم خودمون (PCNetwork) بصورت یک تب توسط دو مرورگر و مقایسه حافظه اشغالی:

3. باز کردن فروم پی سی نتورک + سایت شهرسخت افزار ( مجموعاً دو تب ) و مقایسه حافظه اشغالی:

4. باز کردن پی سی نتورک + شهر سخت افزار + گوگل + یاهو ( مجموعا چهار تب ) و مقایسه حافظه اشغالی:

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

واقعا نتایج واسم جالب بود و این سوال هم در ذهن من ایجاد شد که پس این نتایج موجود در وب چی هست؟!

از شما دوستان هم تقاضا میکنم که امتحان کنید و نتایج رو اعلام کنید.

نکته : روی مرورگر فایرفاکس هیچگونه اکستنشنی نصب نشده بود! واضح است که در صورت اضافه کردن اکستنشن معمولا میزان حافظه اشغالی بالاتر میره!!

سپاس ( منتظر باشید! )

چشم در برابر چشم :1. (38): برنامه امشب سینماهای شهر سخت افزار و مجموعه :1. (23):

عزیزم تستی که بنده گرفتم در تست ها با تعداد تب های خیلی زیاد تر از این حرف ها بود .

2- آپرا از این نظر توی تب های زیاد بد تر از فایرفاکس شده میدونی چرا ؟ یادتون هست که فایرفاکس برای کاهش استفاده از رم چه تکنیکی استفاده می کرد ؟ ( ترفند بود ) . آپرا نیز از الان از VM داره استفاده می کنه . میگید نه ! یه 20 تا تب باز کنید و VM را ببینید . VM هم که تکنیک کاملا قدیمی در فایرفاکس هست و اگه کسی واقعا بخواد میتونه با چند تا کلیک VM را زیاد تر کنه !

موفق باشید

™Ali
22-06-08, 17:23
مهراد اگه دقت كني مي بيني كه اپرا تو باز كردن تصاوير فوق العاده سريع تر عمل مي كنه.

M A H R A D
22-06-08, 17:25
چشم در برابر چشم :1. (38): برنامه امشب سینماهای شهر سخت افزار و مجموعه :1. (23):

عزیزم تستی که بنده گرفتم در تست ها با تعداد تب های خیلی زیاد تر از این حرف ها بود .

2- آپرا از این نظر توی تب های زیاد بد تر از فایرفاکس شده میدونی چرا ؟ یادتون هست که فایرفاکس برای کاهش استفاده از رم چه تکنیکی استفاده می کرد ؟ ( ترفند بود ) . آپرا نیز از الان از VM داره استفاده می کنه . میگید نه ! یه 20 تا تب باز کنید و VM را ببینید . VM هم که تکنیک کاملا قدیمی در فایرفاکس هست و اگه کسی واقعا بخواد میتونه با چند تا کلیک VM را زیاد تر کنه !

موفق باشید
این بار بدون Virtual Memory و تست با 12 تب، فقط به خاطر تو !!

سپاس

Farshid
22-06-08, 17:27
برای محدود کردن Firefox در استفاده از رم about:config را در آدرس بار تایپ کنید و در درون باکس ف-یلتر عبارت browser.cache را تایپ کنید تا نتایج محدود شوند و سپس browser.cache.disk.capacity را انتخاب کنید در حالت عادی مقداری که برای این گزینه در نظر گرفته شده است 50000 است ولی اگر شما یک رم بین 512 مگابایت الی 1 گیگ دارید توصیه میشود آن را بر روی 15000 بگذارید.

منبع (Only the registered members can see the link)

M A H R A D
22-06-08, 17:31
برای محدود کردن Firefox در استفاده از رم about:config را در آدرس بار تایپ کنید و در درون باکس ف-یلتر عبارت browser.cache را تایپ کنید تا نتایج محدود شوند و سپس browser.cache.disk.capacity را انتخاب کنید در حالت عادی مقداری که برای این گزینه در نظر گرفته شده است 50000 است ولی اگر شما یک رم بین 512 مگابایت الی 1 گیگ دارید توصیه میشود آن را بر روی 15000 بگذارید.

همچین روشی برای اپرا هم وجود داره ولی ما در حالت دیفالت مقایسه کردیم.:great:

مهراد اگه دقت كني مي بيني كه اپرا تو باز كردن تصاوير فوق العاده سريع تر عمل مي كنه.

بله همینطوره

لطفا در نظرسنجی شرکت کنید

Farshid
22-06-08, 17:51
این هم تست با 80تب:

این مقدار برای کسی که بالای 2گیگ رم داره مهم نیست.

این را هم اگه کسی تاحالا لینک نداده ببینید: Only the registered members can see the link

Shahryar
22-06-08, 22:33

این یکی ! این کار را اکستنشن RamBack را میتونید نصب کنید . :1. (26): این بحث این قدر مهم نبود اما حالا که پاش افتاده ادامه میدیم چون من عاشق بحث درست و حسابی هستم چه به نفع فایرفاکس چه به نفع Opera ! :yes:

Labyrinth
23-06-08, 06:12
من نتایج رو بصورت چارت درست کردم و شما میتوانید در اینجا اوها رو مشاهده کنید :great:
موارد مهم : چارتها طبق رنگ میباشند که در بالای صفحه در آنجایی که اسم مرورگر ها آمده رنگ ها تعیین شده و در چارت استفاده شده

مجموعه تست ها در قالب دو تصویر

و در آخر DHTML

وقتی بحث در مورد حافظه به پایان رسید منو خبر کنید تا توی چارت درستش کنم :give_rose:
با تشکر فراوران سیدامیر ( میکرون ) :1. (40):

sAsAn.K
23-06-08, 08:47
ممنون عزیز .
چه غلط املایی هایی تو عکس ها هست :1. (38):

Shahryar
23-06-08, 12:29
امیر جان عالی بود فقط چند تا مسئله اگه میشه رفعش کنید . FireFox 3.1a1pre خیلی فرق داره با FF 3.0pre !

یک جوری توی تصاویر مشخص کنید که مال کدوم رنگ مال کدوم مرورگر هست و یا توی هر عکس یک جوری جاش بدید خیلی عالی میشه + بنویسید که توی تست ها کدوم " مقدار کم تر بهتر است " یا " مقدار بیشتر بهتر است " .

و نکته آخر اینکه اگه میشه هر تست را جدا از بقیه ( توی یک عکس جدا باشه ) + خط آخر انجمن پی سی نتورک و بالا هم Shahr Sakhtafzar e نداره .

عالی شده بود
قربانت شهریار :love:

Shahryar
23-06-08, 12:37
خوب بفرمایید خدمت دوستان :

تست در حالت معمولی ( یک تب ) :

تست در حالت لود در حالت معمولی ( با 9 تب ) :

تست در حالت لود در حالت فوق العاده ( با 53 تب ! ) :

فکر نمیکنم دیگه نیازی به توضیح من باشه در مورد استفاده از Virtual Memory در نسخه جدید آپرا + دوستانی که دوست دارند این طوری از فایرفاکس استفاده کنند ( مثل آپرا و هر جور که مایلند از نظر مقدار استفاده از VM ) بگند تا آموزش اون را هم بگذاریم .

هر دو مرورگر برای اولین بار بود این صفحات را لود میکردند و Cache وجود نداشت + فایرفاکس پروفایل جدید ساختم و تست کردم .

موفق باشید

M A H R A D
23-06-08, 12:41
ممنون سید امیر جان

ولی چند مورد اشکال داره. مثلا مورد اول FireFox 3.1pre هست

توی تست جاوا اسکریپت اندازه Barها درست نیست ( توی Memory Usage هم همینطور )

راستی ShahrSakhtafzar صحیح هست! ( و نه Shahre )

سپاس

M A H R A D
23-06-08, 12:54
خوب بفرمایید خدمت دوستان :

تست در حالت معمولی ( یک تب ) :

تست در حالت لود در حالت معمولی ( با 9 تب ) :

تست در حالت لود در حالت فوق العاده ( با 53 تب ! ) :

فکر نمیکنم دیگه نیازی به توضیح من باشه در مورد استفاده از Virtual Memory در نسخه جدید آپرا + دوستانی که دوست دارند این طوری از فایرفاکس استفاده کنند ( مثل آپرا و هر جور که مایلند از نظر مقدار استفاده از VM ) بگند تا آموزش اون را هم بگذاریم .

هر دو مرورگر برای اولین بار بود این صفحات را لود میکردند و Cache وجود نداشت + فایرفاکس پروفایل جدید ساختم و تست کردم .

موفق باشید
من بدون VM هم تست گذاشتم که.

در کل فکر کنم در این زمینه Opera 9.5 > FireFox 3.0

ها ؟!

Shahryar
23-06-08, 14:45
من بدون VM هم تست گذاشتم که.

در کل فکر کنم در این زمینه Opera 9.5 > FireFox 3.0

ها ؟!

مهراد جان اون تستی بود که شما کردی با 0 کردن Virtual Memory ربطی به قضیه نداشت ببینید :

به غیر از من و مهراد عزیز سایر دوستان هم شرکت کنند در بحث تا هم ما چیز یاد بگیریم از شما و هم شما از ما :1. (40):

قربانت

Labyrinth
24-06-08, 05:18
چشم عزیزان :give_rose: دوباره از اول درست میکنم :wink: و درش اینها رو قرار میدم اگر میبینید غلط انلایی هست بخاطر اینه که شب درست کردم چشمام خمار بود نمیدیدم :1. (38):

بازم ممنون :1. (40):

Shahryar
24-06-08, 12:39
خوب سوالات و مشکلات دیگه ای در مورد مصرف رم و VM در این دو مرورگر نیست ؟ اگه نیست بریم قسمت بعدی ...

M A H R A D
24-06-08, 13:28
والا من که نفهمیدم چی به چی شد!

ولی با توجه به تعداد تبهایی که من استفاده میکنم، اپرا رو ترجیح میدم :great:

مبحث بعدی چی بید ؟!

Shahryar
24-06-08, 13:37
والا من که نفهمیدم چی به چی شد!

ولی با توجه به تعداد تبهایی که من استفاده میکنم، اپرا رو ترجیح میدم :great:

مبحث بعدی چی بید ؟!

شاید دوستان دیگه ای هم همانند شما باشند پس بگذارید یک تصریح سازی بکنم :

- Opera در حالت شروع و یک تب میزان استفاده کمتری داره ( در تصاویر مشخص هست ) .

- Opera هر چه قدر استفاده از حافظه بیشتر میشه تا یک جایی اضافه میکنه و بعد یک دفعه میریزه توی VM و استفاده از VM توی 9.5 بسیار زیاد شده ( اون تست آخر را ببینید غیر فعال شده VM ویندوز اما کاری به اون نداره ) .

- FireFox در حالت مولتی تب ( حدود 10 تا تست شد و 50 تا ) در حالت 10 تا بهتر هست ( میزان حافظه اشغالی + VM ) اما در حالت 50 تب میزان اشغالی حافظه اصلی ( RAM ) بیشتر داره حدود 50 مگابایت ( تقریبا ! ) اما VM ای حدودا 100 مگابایت کمتر استفاده میکنه .

موفق باشید

esikhafan
28-06-08, 21:12
سلام×!
من از اپرا استفاده میکنم فایر فاکس هم دارم اما..اول به خاطر این که واقعا از اینکه اکستنشن استفاده کنم بدم میاد به خاطر هر کار ساده ای باید یه اکستنشن دانلود کنم قبول اکستنشن ها قابلیت های بسیار حالب و به درد بخوری به مرورگر اضافه میکنن اما فایر فاکس بدون اکستشن پس چیه دیگه؟ دوم اینکه من تا حالا از منو های فایرفاکس سر در نیاوردم! خیلی عجیب غریبه در حالی که کل تنظیمات اپرا در Tools=> Preferences قرار داره. سوم به خاطر میانبر های فوق العاده اش نه تنها گستچر ها بلکه کلی خرت و پرت دیگه که البته یکی از مشکلاتش اینه که میانبر های ابتدایی هم با بقیه مرورگر ها فرق میکنه و باید کلی وقت بگذره تا کاملا به اپرا عادت کرد. قابلیت Customize فوق العاده هم خیلی به درد میخوره... هر چیزی رو میشه اضافه، کم کرد یا جاش رو تغییر داد.

Shahryar
28-06-08, 22:10
سلام×!
من از اپرا استفاده میکنم فایر فاکس هم دارم اما..اول به خاطر این که واقعا از اینکه اکستنشن استفاده کنم بدم میاد به خاطر هر کار ساده ای باید یه اکستنشن دانلود کنم قبول اکستنشن ها قابلیت های بسیار حالب و به درد بخوری به مرورگر اضافه میکنن اما فایر فاکس بدون اکستشن پس چیه دیگه؟ دوم اینکه من تا حالا از منو های فایرفاکس سر در نیاوردم! خیلی عجیب غریبه در حالی که کل تنظیمات اپرا در Tools=> Preferences قرار داره. سوم به خاطر میانبر های فوق العاده اش نه تنها گستچر ها بلکه کلی خرت و پرت دیگه که البته یکی از مشکلاتش اینه که میانبر های ابتدایی هم با بقیه مرورگر ها فرق میکنه و باید کلی وقت بگذره تا کاملا به اپرا عادت کرد. قابلیت Customize فوق العاده هم خیلی به درد میخوره... هر چیزی رو میشه اضافه، کم کرد یا جاش رو تغییر داد.

سلام دوست عزیزم ... :give_rose:

یک سمینار در کرمان اگه اشتباه نکنم برگزار شد در رابطه با فایرفاکس اگه شد یا افرادشون را به اینجا دعوت میکنیم یا حداقل بعضی از مطالبش را اینجا میگذاریم چون صحبت هایی که شما کردید در مورد بدون اکستنشن بر میگرده به همون توضیحات Open Source و ... .

اما در مورد منو ها و قابلیت Customize کردن در آپرا ، آپرا نقاط قوت بسیاری داره اما در این زمینه فایرفاکس کمی جلو تر هست چراکه شما از منو ها گرفته تا ... را میتونید به روش دلخواهتون بچینید و خیلی کار های دیگه .

در مورد تنظیمات این بیشتر مربوط به میزان زمانی هست که با یک مرورگر کار کردید و کمی هم سلیقه ای . اما در مورد اون صحبت آسانی کار تنظیمات در آپرا در Appearance ، Quick Pref و Preferences و Advanced به نظرم برای یک کاربر عادی کمی مشکل تر از منوی Tools>Option در فایرفاکس باشه عزیزم :great:

موفق باشید

bill geits
29-06-08, 14:08
من فایرفاکس رو هم نصب کردم و همین طور اپرا
درکل روی استفاده ی عادی و مرور سایت ها به نظرم اپرا روون تر و خوش دست تر بود !
تم و ظاهرش هم که عالیه
در کل خیلی از چیزهایی که توی نسخه ی 9.2 اپرا منو آزار می داد توی نسخه ی 9.5 حل شده

Shahryar
29-06-08, 14:14
من فایرفاکس رو هم نصب کردم و همین طور اپرا
درکل روی استفاده ی عادی و مرور سایت ها به نظرم اپرا روون تر و خوش دست تر بود !
تم و ظاهرش هم که عالیه
در کل خیلی از چیزهایی که توی نسخه ی 9.2 اپرا منو آزار می داد توی نسخه ی 9.5 حل شده

بسیار عالی ! عزیزم اگه فایرفاکس را داری میشه چند تا از قالب هایی که خیلی دوست داری را هم اینجا برامون معرفی کنی ؟ :1. (40):

Galaxy
01-07-08, 11:16
Ctrl + Tab :

این اکستنشن که قرار است در نسخه 3.1 فاینال به صورت پیشفرض در مرورگر قرار گیرد کاری شبیه به Alt + Tab در ویندوز را انجام میدهد . این اکستنشن را فعلا جدا گانه دانلود کنید اما بدونید که در نسخه 3.1 فاینال طبق گفته خود موزیلا قراره به صورت بهتر و زیبا تری به صورت پیشفرض قرار بگیره :

دانلود مشخصات تکمیلی در مورد اکستنشن Ctrl + Tab (Only the registered members can see the link)

نظرتون چیه ؟ به نظرم خیلی قشنگ اومد . :great:

Shahryar
01-07-08, 11:23
Ctrl + Tab :

این اکستنشن که قرار است در نسخه 3.1 فاینال به صورت پیشفرض در مرورگر قرار گیرد کاری شبیه به Alt + Tab در ویندوز را انجام میدهد . این اکستنشن را فعلا جدا گانه دانلود کنید اما بدونید که در نسخه 3.1 فاینال طبق گفته خود موزیلا قراره به صورت بهتر و زیبا تری به صورت پیشفرض قرار بگیره :

دانلود مشخصات تکمیلی در مورد اکستنشن Ctrl + Tab (Only the registered members can see the link)

نظرتون چیه ؟ به نظرم خیلی قشنگ اومد . :great:

سپهر جان نکته ای که اشاره نکردید اینه که با Ctrl + Tab شما میتونید توی تب هاتون سرچ و فیلتر کنید !!!

این هم دو تا اسکرین شات دیگه :

Shahryar
01-07-08, 11:36
Top 10 FireFox 3.0 Features
10 قابلیت برتر در فایرفاکس 3.0 :

در این فایل فلش به بررسی تصویری ده قابلیت برتری که مرورگر فایرفاکس 3.0 نسبت به نسخه های قبلیش داره اشاره میشه که واقعا خوب توضیح میده به خصوص در مورد آدرس بار که فوق العاده زیبا نشون میده بهتون توصیه میکنم اگه کاربر فایرفاکس هم نیستید این فایل را ببینید که در سیستم عامل لینوکس تهیه شده :

نمایش تصویری امکانات جدید در فایرفاکس 3.0 (Only the registered members can see the link)

موفق باشید

Carl
01-07-08, 13:04
اما در مورد منو ها و قابلیت Customize کردن در آپرا ، آپرا نقاط قوت بسیاری داره اما در این زمینه فایرفاکس کمی جلو تر هست چراکه شما از منو ها گرفته تا ... را میتونید به روش دلخواهتون بچینید و خیلی کار های دیگه .

در مورد تنظیمات این بیشتر مربوط به میزان زمانی هست که با یک مرورگر کار کردید و کمی هم سلیقه ای . اما در مورد اون صحبت آسانی کار تنظیمات در آپرا در Appearance ، Quick Pref و Preferences و Advanced به نظرم برای یک کاربر عادی کمی مشکل تر از منوی Tools>Option در فایرفاکس باشه عزیزم :great:

موفق باشید
سلام..
1- شما کافیه اینجارو تو اپرا یه نگاهی بندازی [Shift+F12 > Buttons]

شما تو فایرفاکس تعداد دکمه‌هایی که می‌شه تغییر داد رو ببین و با همون قسمت تو اپرا مقایسه کن.

کُلَن همون قسمت App. کافیه برای قسمت بولدشده‌ی اول (;

2- اتفاقن همین جدا کردن تنظیمات به نظر من یه نقطه‌ی قوت هست برای اپرا !

چون جدا کردن تنظیم‌ها باعث می‌شه دست سازنده‌ها باز بشه و گسترده شدن امکانات رو هم می‌تونه به دنبال داشته باشه :yes:

M A H R A D
01-07-08, 13:37
Top 10 FireFox 3.0 Features
10 قابلیت برتر در فایرفاکس 3.0 :

در این فایل فلش به بررسی تصویری ده قابلیت برتری که مرورگر فایرفاکس 3.0 نسبت به نسخه های قبلیش داره اشاره میشه که واقعا خوب توضیح میده به خصوص در مورد آدرس بار که فوق العاده زیبا نشون میده بهتون توصیه میکنم اگه کاربر فایرفاکس هم نیستید این فایل را ببینید که در سیستم عامل لینوکس تهیه شده :

نمایش تصویری امکانات جدید در فایرفاکس 3.0 (Only the registered members can see the link)

موفق باشید

حالا این 10 ویژگی چی هست ؟!

حجمش زیاده!!

Shahryar
01-07-08, 13:53
سلام..
1- شما کافیه اینجارو تو اپرا یه نگاهی بندازی [Shift+F12 > Buttons]

شما تو فایرفاکس تعداد دکمه‌هایی که می‌شه تغییر داد رو ببین و با همون قسمت تو اپرا مقایسه کن.

کُلَن همون قسمت App. کافیه برای قسمت بولدشده‌ی اول (;

2- اتفاقن همین جدا کردن تنظیمات به نظر من یه نقطه‌ی قوت هست برای اپرا !

چون جدا کردن تنظیم‌ها باعث می‌شه دست سازنده‌ها باز بشه و گسترده شدن امکانات رو هم می‌تونه به دنبال داشته باشه :yes:

قسمت دوم عرض کردم کردم سلیقه ای هست بیشتر و بستگی به نوع کاربر استفاده کننده داره .

اما در مورد Customize کردن گفتم توی پست قبلیم آپرا توی این زمینه خیلی قوی هست . 2- این کاری که گفتید را دیدم تک تکش را خیلی جالب بود و اتفاقا قسمت جالبی بود که بهش اشاره کردید اما به صورت پیشفرض توی فایرفاکس که خیلی از این امکانات هست مثل Space ، Print و ... . اما اون هایی که نیست اصلا نگرانش نباشید ! :1. (38): و من هم سر همین قضیه میگم توی این قسمت فایرفاکس قوی تر هست چون اکستنشن هایی داره که شما میتونید باهاش خیلی بیشتر از این حرف ها Customize کنید ، مثال :

Menu Editor : شما بوسیله این اکستنشن میتونید خیلی راحت منو های اصلی مثل Edit ، View و ... را ادیت کنید یا منوی Context که همون کلیک راست کردن در صفحات هست .

یا یک چیزی شبیه Side Bar آپرا (Only the registered members can see the link)

اما این چیز شاخصی نیست برای فایرفاکس شما این ها را ببینید :

Custom Buttons : :gasp:این قابلیت خودش به تنهایی فکر نمیکنم حرفی برای گفتن بگذاره ! به وسیله این اکستنشن شما میتونید دکمه های دلخواه اضافه کنید ! حالا این یعنی چی ؟! آهان الان میگم ! اینجا را ببینید :

شما میتونید از تمامی این دکمه ها استفاده کنید در فایرفاکس ! :1. (26):

یک نکته دیگه من الان که دارم توی اکستنشن ها دکمه ها و قابلیت های Customizing خیلی زیادی میبینم مثل دکمه امکانات گوگل و ... اما لزومی نداره اکستنشن ها را در این تاپیک همشون را معرفی کنیم چون شما بسته به کاری که داریم انتخاب میکنید !

از این رو پیشنهاد میکنم محمود عزیز و سایر دوستان اگه دنبال دکمه ها و قابلیت های بیشتری هستید یا توی قسمت Add-On یا توی سایت موزیلا سرچ کنید .

( لازم به ذکر هست که من این جور مقایسه ها را خیلی دوست دارم چون منطقی هست شما یک قابلیت میگید که من بلد نیستم و یاد میگیرم و من یک قابلیت میکنم که ممکنه شما بلد نباشید پس اینجا هیچ بحث غیر منطقی وجود نداره :1. (40): )

قربانت

Shahryar
01-07-08, 13:54
حالا این 10 ویژگی چی هست ؟!

حجمش زیاده!!

نمایش تصویری قابلیت های آدرس بار : مثل Tagging ، بوکمارک کردن با استفاده از دکمه ستاره و چند تا آموزش دیگه مثل سرچ کردن Add-On توی فایرفاکس و ... .

حجمش 7-8 مگابایت هست متاسفانه :1. (28):

Galaxy
01-07-08, 14:24
قسمت دوم عرض کردم کردم سلیقه ای هست بیشتر و بستگی به نوع کاربر استفاده کننده داره .

اما در مورد Customize کردن گفتم توی پست قبلیم آپرا توی این زمینه خیلی قوی هست . 2- این کاری که گفتید را دیدم تک تکش را خیلی جالب بود و اتفاقا قسمت جالبی بود که بهش اشاره کردید اما به صورت پیشفرض توی فایرفاکس که خیلی از این امکانات هست مثل Space ، Print و ... . اما اون هایی که نیست اصلا نگرانش نباشید ! :1. (38): و من هم سر همین قضیه میگم توی این قسمت فایرفاکس قوی تر هست چون اکستنشن هایی داره که شما میتونید باهاش خیلی بیشتر از این حرف ها Customize کنید ، مثال :

Menu Editor : شما بوسیله این اکستنشن میتونید خیلی راحت منو های اصلی مثل Edit ، View و ... را ادیت کنید یا منوی Context که همون کلیک راست کردن در صفحات هست .

یا یک چیزی شبیه Side Bar آپرا (Only the registered members can see the link)

اما این چیز شاخصی نیست برای فایرفاکس شما این ها را ببینید :

Custom Buttons : :gasp:این قابلیت خودش به تنهایی فکر نمیکنم حرفی برای گفتن بگذاره ! به وسیله این اکستنشن شما میتونید دکمه های دلخواه اضافه کنید ! حالا این یعنی چی ؟! آهان الان میگم ! اینجا را ببینید :

شما میتونید از تمامی این دکمه ها استفاده کنید در فایرفاکس ! :1. (26):

یک نکته دیگه من الان که دارم توی اکستنشن ها دکمه ها و قابلیت های Customizing خیلی زیادی میبینم مثل دکمه امکانات گوگل و ... اما لزومی نداره اکستنشن ها را در این تاپیک همشون را معرفی کنیم چون شما بسته به کاری که داریم انتخاب میکنید !

از این رو پیشنهاد میکنم محمود عزیز و سایر دوستان اگه دنبال دکمه ها و قابلیت های بیشتری هستید یا توی قسمت Add-On یا توی سایت موزیلا سرچ کنید .

( لازم به ذکر هست که من این جور مقایسه ها را خیلی دوست دارم چون منطقی هست شما یک قابلیت میگید که من بلد نیستم و یاد میگیرم و من یک قابلیت میکنم که ممکنه شما بلد نباشید پس اینجا هیچ بحث غیر منطقی وجود نداره :1. (40): )

قربانت

:1. (27)::1. (27)::1. (27)::1. (27)::1. (27): چرا من تاحالا این اکستنشن Custom Buttons را لینک های اون سایته را ندیده بودم ؟!؟! :1. (2)::1. (2)::1. (2):

میتونم فوق در یک کلمه بگم : خارق العاده هست !!!!!!!!!!!!!!!!!!! :gasp:
تمام دکمه هایی که توی آپرا بود را توش پیدا کردم . راستی این را تست کنید من باهاش خیلی کیف کردم :windows shortcuts :1. (40):

Carl
01-07-08, 16:57
کاش تو مقایسه‌ی فایر با اپرا کم‌تر اد-آن‌ها رو به رخ می‌کشیدند؛

هرچی باشه همین موضوع اد-آن نتیجه‌ی اپن‌سورس بودن برنامه‌ست و چون اپرا اپن‌سورس نیست، از این امکان محرومه

اینجا هم مقایسه‌ی جالبی شده (امکانات اولیه مقایسه شده)

Only the registered members can see the link of web browsers (Only the registered members can see the link)

Shahryar
01-07-08, 17:47
کاش تو مقایسه‌ی فایر با اپرا کم‌تر اد-آن‌ها رو به رخ می‌کشیدند؛

هرچی باشه همین موضوع اد-آن نتیجه‌ی اپن‌سورس بودن برنامه‌ست و چون اپرا اپن‌سورس نیست، از این امکان محرومه

اینجا هم مقایسه‌ی جالبی شده (امکانات اولیه مقایسه شده)

Only the registered members can see the link of web browsers (Only the registered members can see the link)

جالب بود ...

محمود جان در مورد مقایسه امکانات آپرا با اکستنشن های فایرفاکس چون نرم افزار Open-Source هست و دقیقا همین طوره که خودتون میگید و بحث امکانات میشه مقایسه در کل هست . اگه اکستنشن بد بود و یا قدرت مرورگر به بدون افزونه بود آپرا نمیومد Widget اضافه کنه .

بگذریم ... :give_rose:

این را ببینید :

نشون دهنده کاهش رشد استفاده از IE و اضافه شدن به آپرا و فایرفاکس هست . :love:

Carl
01-07-08, 18:04
جالب بود ...

محمود جان در مورد مقایسه امکانات آپرا با اکستنشن های فایرفاکس چون نرم افزار Open-Source هست و دقیقا همین طوره که خودتون میگید و بحث امکانات میشه مقایسه در کل هست . اگه اکستنشن بد بود و یا قدرت مرورگر به بدون افزونه بود آپرا نمیومد Widget اضافه کنه .

بگذریم ... :give_rose:

این را ببینید :

نشون دهنده کاهش رشد استفاده از IE و اضافه شدن به آپرا و فایرفاکس هست . :love:
خب اگه قرار بر اینه که یه نرم‌افزار اپن‌سورس با یه کلوزد‌سورس مقایسه نشه؛ واقعن ایجاد این تاپیک....
+
درصد استفاده از فایر، اصلن نشون‌دهنده‌ی برتری‌ش نسبت به اپرا نیست (همه می‌دونیم)

چون حتا من که از فایر استفاده نمی‌کنم با اون همه تبلیغی که واسه نسخه‌ی 3 شد دانلودش کردم تو همون روز اول (اگرچه حتا اگه این کارها رو نمی‌کردن هم باز دانلودش می‌کردم)

Shahryar
01-07-08, 20:26
خب اگه قرار بر اینه که یه نرم‌افزار اپن‌سورس با یه کلوزد‌سورس مقایسه نشه؛ واقعن ایجاد این تاپیک....
+
درصد استفاده از فایر، اصلن نشون‌دهنده‌ی برتری‌ش نسبت به اپرا نیست (همه می‌دونیم)

چون حتا من که از فایر استفاده نمی‌کنم با اون همه تبلیغی که واسه نسخه‌ی 3 شد دانلودش کردم تو همون روز اول (اگرچه حتا اگه این کارها رو نمی‌کردن هم باز دانلودش می‌کردم)

محمود جان من گفتم اون صفحه ی ویکی پدیا را ببینید که آمار رو به رشدی دارند آپرا و فایرفاکس من کی گفتم دلیل بر برتری هست ؟! :1. (38):

خوب اگه پس مقایسه باید بشند این دو تا پس این را هم باید قبول کرد که در بحث امکانات فایرفاکس جدای از اکستنشن هاش نیست .

ما تا اینجا یک بررسی سیستم پایه ای انجام دادیم مثل تست های اسید ، SunSpider و ... اما این تست ها تست های سیستمی هستند . اگه موافق باشید یک سری تست و مقایسه کاربر پایه ای هم داشته باشیم . از این رو یک پیشنهاد دارم :

به دو تیم تقسیم میشیم :

1- آپرا
2- فایرفاکس

افرادی که توی این دو تیم هستند میاند و یک بررسی دقیق از امکانات و مشخصات نسخه آخر ایجاد کنیم و یک حالت انتخاب به کاربر دادن ایجاد کنیم و هم اینکه این امکان را ایجاد کنیم که کاربران این دو تا مرورگر را با هم آشنا بدیم به این صورت که توی امکانات در آخر میتونیم آموزش هایی که مشابه انجام میشند را بگذاریم که کاربری از آپرا میاد فایرفاکس یا بر عکس دچار مشکل نشه .

نظرتون چیه ؟

موفق باشید

Armin-N
02-07-08, 20:44
سلام خدمت همه دوستان گلم

جند تا نکته بعد از چندین روز کار کردن با اپرا و فایر فاکس دارم که میگم
البته این ها نظر شخصی من هستن.
با اینکه خودم اپرایی هستم اما متاسفانه ورژن جدید اپرا نصبت به ورژن قبلیش با اینکه پیشرفت هایی هم داشته اما یه کمی بد هم شده

مثلا
من تو فرومی که vB هست تو قسمت مدیریتش نمیتونم دیگه منوی مدیریت سمت راست رو ببینم (اپرا 9.5 اینطوریه . قبلی اینطوری نبود)
واسه همین برای مدیریت فروم از فایر فاکس 3 استفاده میکنم

همچنین برای مدیریت مامبو با فایر فاکس روون ترو همخوانیش بیشتره و تو اپرا یکمی اذیت میکنه (دیر باز شدن بخش مدیریت و ... )

و واسه کار با CPanel با فایر فاکس میشه از همه امکاناتش استفاده کرد ولی با اپرا نمیشه

ازطرفی وقتی فایر رو اجرا میکنم و میاد بالا میخوام تو ادرس بار یه سایت رو تایپ کنم متاسفانه چند لحظه ای فایر گیر میکنه
و اینکه احساسم اینه که فایر سرعتش کمتر از اپرا هست هنوز

در کل چون با محیط اپرا راحت تر هستم و سرعت بیشتری داره از نظر من ازش استفاده میکنم
با اینکه یه اپرایی هستم ولی باید واقع بینانه نظر بدم و نظرم اینه که فایر میتونه بزودی جای اپرا رو واسم پر کنه چون خیلی داره عالی عمل می کنه.
این در صورتیه که اپرا تکونی به خودش نده در مورد سازگاری صفحات

ممنون از همه

Shahryar
02-07-08, 20:57
سلام خدمت همه دوستان گلم

جند تا نکته بعد از چندین روز کار کردن با اپرا و فایر فاکس دارم که میگم
البته این ها نظر شخصی من هستن.
با اینکه خودم اپرایی هستم اما متاسفانه ورژن جدید اپرا نصبت به ورژن قبلیش با اینکه پیشرفت هایی هم داشته اما یه کمی بد هم شده

مثلا
من تو فرومی که vB هست تو قسمت مدیریتش نمیتونم دیگه منوی مدیریت سمت راست رو ببینم (اپرا 9.5 اینطوریه . قبلی اینطوری نبود)
واسه همین برای مدیریت فروم از فایر فاکس 3 استفاده میکنم

همچنین برای مدیریت مامبو با فایر فاکس روون ترو همخوانیش بیشتره و تو اپرا یکمی اذیت میکنه (دیر باز شدن بخش مدیریت و ... )

و واسه کار با CPanel با فایر فاکس میشه از همه امکاناتش استفاده کرد ولی با اپرا نمیشه

ازطرفی وقتی فایر رو اجرا میکنم و میاد بالا میخوام تو ادرس بار یه سایت رو تایپ کنم متاسفانه چند لحظه ای فایر گیر میکنه
و اینکه احساسم اینه که فایر سرعتش کمتر از اپرا هست هنوز

در کل چون با محیط اپرا راحت تر هستم و سرعت بیشتری داره از نظر من ازش استفاده میکنم
با اینکه یه اپرایی هستم ولی باید واقع بینانه نظر بدم و نظرم اینه که فایر میتونه بزودی جای اپرا رو واسم پر کنه چون خیلی داره عالی عمل می کنه.
این در صورتیه که اپرا تکونی به خودش نده در مورد سازگاری صفحات

ممنون از همه

آرمین جان این مشکلت را میشه توی آپرا حل کرد اما نه به صورت اصولی ( با این وجود صبر کنید Carl ، مهراد و دوستان آپرا نظر بدند ) . با Mask As و ... اما اصولی خیر !

در مورد این مشکلات همگی مربوط به مشکلات آپرا در پشتیبانی از JavaScript هست .

اما در مورد دو مورد آخر در فایرفاکس من این مشکل را ندارم . مشخصات سیستمتون ؟

در مورد سرعت هم آپرا همیشه قوی بوده و هست اما با توجه به تست هایی که من کردم با اخلاف خیلی کمی فایرفاکس سه سریعتر عمل میکنه در حالت Default و این حرف را سایت های خارجی هم تایید میکنند . با این وجود سرعتی مهم هست که شما تست کنید نه من یا هیچ کس دیگه ای ! :yes:

در مجموع به نظرتون Opera 9.5 Final بهتره یا FX 3.0 ؟

Armin-N
02-07-08, 21:25
با توجه به نیاز های من و با تنظیمات و امکانات پیشفرض فایر فاکس 3 بهتر از اپرا 9.5هست (با وجود این اپرا رو استفاده می کنم چون سرعت و راحتیم مهمتره)
ولی چون نیاز های من محدوده من اپرا 9.26 رو که قبلا استفاده میکردم بهتر از فایرفاکس 3 و اپرا 9.5 دیدم

در ضمن من با تست ها و چیز های دیگههم کاری ندارم
شرایط مطلوب واسه هر کاربر فرق میکنه و هر کاربر چیزهایی رو می پسنده که ممکنه بقیه نپسندن
پس این مسئله که کدوم بهتره کاملا سلیقه ایه

Shahryar
02-07-08, 21:42
با توجه به نیاز های من و با تنظیمات و امکانات پیشفرض فایر فاکس 3 بهتر از اپرا 9.5هست (با وجود این اپرا رو استفاده می کنم چون سرعت و راحتیم مهمتره)
ولی چون نیاز های من محدوده من اپرا 9.26 رو که قبلا استفاده میکردم بهتر از فایرفاکس 3 و اپرا 9.5 دیدم

در ضمن من با تست ها و چیز های دیگههم کاری ندارم
شرایط مطلوب واسه هر کاربر فرق میکنه و هر کاربر چیزهایی رو می پسنده که ممکنه بقیه نپسندن
پس این مسئله که کدوم بهتره کاملا سلیقه ایه

فقط یک پیشنهاد کوچیک دارم با توجه به اینکه مشکلتون روونی و سرعت هست .

فایرفاکس 3.1a1pre را دانلود کنید و نظرتون را بگید . :give_rose:

M A H R A D
02-07-08, 21:54
ممنون آرمین جان

من هم همون اول گفتم که اپرا زود 9.5 رو ریلیز کرد و به نظر من هنوز خیلی کار داشت و داره

البته خوشبختانه مشکلاتی نظیر همین Save عکسها در Transfers حل شده و الان ورژن 9.51 در RC3 چنین مشکلی نداره و فاینالش هم نخواهد داشت!

من منتظر 9.51 میﻣـونم

سپاس

Galaxy
03-07-08, 09:59
ممنون آرمین جان

من هم همون اول گفتم که اپرا زود 9.5 رو ریلیز کرد و به نظر من هنوز خیلی کار داشت و داره

البته خوشبختانه مشکلاتی نظیر همین Save عکسها در Transfers حل شده و الان ورژن 9.51 در RC3 چنین مشکلی نداره و فاینالش هم نخواهد داشت!

من منتظر 9.51 میﻣـونم

سپاس

ما بالاخره نفهمیدیم شما فایرفاکس سه را در کل بهتر میدونید یا آپرا 9.5 فاینال را ! :merci:

Shahryar
03-07-08, 10:23
دوستان به خصوص سپهر عزیز دقت کنند این تاپیک هنوز بحث اصلیش بررسی این دو تا نسخه هست اما همین طوری که داریم پیش میریم با عرضه نسخه های 9.51 فاینال و به زودی 3.1 فایرفاکس از سوی موزیلا به بررسی اون دو تا می پردازیم . برای همین بهتره ارجعیت ندیم فعلا ! جالب اینجاست که نسخه نهایی 3.1 اوایل سال دیگه منتشر میشه و رقابت فعلی بین نسخه های Alpha و بتا این ورژن با آپرا می باشد .

™Ali
03-07-08, 10:27
فعلا بايد منتظر Opera بمونيم چون اون هنوز پاسخي براي فايرفاكس نداده :1. (5):

Carl
05-07-08, 14:56
دوستان به خصوص سپهر عزیز دقت کنند این تاپیک هنوز بحث اصلیش بررسی این دو تا نسخه هست اما همین طوری که داریم پیش میریم با عرضه نسخه های 9.51 فاینال و به زودی 3.1 فایرفاکس از سوی موزیلا به بررسی اون دو تا می پردازیم . برای همین بهتره ارجعیت ندیم فعلا ! جالب اینجاست که نسخه نهایی 3.1 اوایل سال دیگه منتشر میشه و رقابت فعلی بین نسخه های Alpha و بتا این ورژن با آپرا می باشد .
سلام..

همون‌طور که احتمالن خبردار شدید، اپرا 9.51 نهایی اومده؛ اما خودشون هم قبول دارن که این ورژن هم بدون مشکل نیست (هرچند بزرگترین مشکلش [به اعتقاد خیلیا] که همون پنجره‌ی ترنسفر بوده، برطرف شده)

بنابراین اگه قراره یکی دیگه از ورژن‌های اپرا با فایر3 مقایسه بشه، مطمئنن اون نسخه، 9.51 نیست :cool:

Shahryar
05-07-08, 14:59
سلام..

همون‌طور که احتمالن خبردار شدید، اپرا 9.51 نهایی اومده؛ اما خودشون هم قبول دارن که این ورژن هم بدون مشکل نیست (هرچند بزرگترین مشکلش [به اعتقاد خیلیا] که همون پنجره‌ی ترنسفر بوده، برطرف شده)

بنابراین اگه قراره یکی دیگه از ورژن‌های اپرا با فایر3 مقایسه بشه، مطمئنن اون نسخه، 9.51 نیست :cool:

نسخه بهتر سراغ دارید ؟

Carl
05-07-08, 15:59
نسخه بهتر سراغ دارید ؟
9.27 :1. (38):

Shahryar
07-07-08, 11:12
9.27 :1. (38):

بقیه دوستان آپرایی هم همچین نظری دارند ؟!

Galaxy
13-07-08, 10:10
Carl جان موافق نظر شهریار جان مبنی بر مقایسه ندارید ؟

™Ali
14-07-08, 18:56
بقیه دوستان آپرایی هم همچین نظری دارند ؟!
Yeah:1. (38):

Shahryar
14-07-08, 21:54
خوب پس این دیگه چه مقایسه ای هست ! وقتی شما خودتون قبول دارید که مرورگرتون نسخه قبلیش بهتر بوده ! :great:

A L I E N
16-07-08, 08:18
سلام عزیزان دل

کــــــــــــــــــــــمک

اپرا 9.51 رو دارم اما گا هی اوقات که روی یک لینک کلیک می کنم این پیغام رو نشون می ده و وارد اون صفحه نمی شه ؟؟

چه جوری رفعش کنم ؟؟

Shahryar
16-07-08, 11:15
دوست عزیزم این تاپیک مربوط به رفع مشکلات آپرا یا فایرفاکس نیست لطفا در کلوب مربوطه مطرح کنید مشکلاتتون را .

( این مشکل مربوط به فیلتر بودن انجمن هست شما از forum.pcnetwork.ir استفاده کنید .

™Ali
16-07-08, 15:51
بدون تعصب نسبت به اپرا بذار بگم:
فایرفاکس با ADD-ONS هاش قدرتی باور نکردنی داره و تقریبا با تمام سایت ها و فروم ها سازگاره بر خلاف اپرا :gasp:
من الان از FireFoX استفاده می کنم.

خوب پس این دیگه چه مقایسه ای هست ! وقتی شما خودتون قبول دارید که مرورگرتون نسخه قبلیش بهتر بوده ! :great:
الان دیدم که ورژن 9.51 اومده و کاراییش خیلی خوب شده نسبت به تمامی نسخه های قبلیش:yes:

Emperatour
16-07-08, 20:02
تقریبا با تمام سایت ها و فروم ها سازگاره بر خلاف اپرا
اینو بدون تعصب هردوشون مشکل دارن. صفحه کنترل پنل فرومها معمولا با اپرا مشکل داره یا بعضی سایتا. سایتایی هم هستن که با فایرفاکس مشکل دارن. مثل سایت دانشگاه ما. سایت معروف دومین تولز و...

Shahryar
17-07-08, 09:22
اینو بدون تعصب هردوشون مشکل دارن. صفحه کنترل پنل فرومها معمولا با اپرا مشکل داره یا بعضی سایتا. سایتایی هم هستن که با فایرفاکس مشکل دارن. مثل سایت دانشگاه ما. سایت معروف دومین تولز و...

بله همین طوره :great:

سایت هایی که با آپرا مشکل دارند بیشتر مربوط به جاوا اسکریپت ها هست . اما سایت هایی با فایرفاکس مشکل دارند بیشتر مربوط به CSS هست که در نسخه 3.1a1pre که الان بنده دارم استفاده میکنم خیلی بهتر شده چراکه CSS Selector هاش مثل Opera شده و چند تا قابلیت دیگه .

سعید جان 3.1a1pre را تست کن عزیز اون سایت هایی که مشکل داشت را ببین مشکل هنوز دارند .

قربانت

™Ali
17-07-08, 18:32
متاسفانه اپرا با فروم ها هم مشكل داره كه برا من غير قابل هضم هست.

Labyrinth
18-07-08, 19:52
دانلود نسخه جدید (Only the registered members can see the link)Firefox (Only the registered members can see the link) ویرایش 3.0.1 (Only the registered members can see the link)

Carl
18-07-08, 20:45
سلام
دقیقن چه فروم‌هایی مدنظرت هست؟

Shahryar
18-07-08, 20:49

مشکلی که آپرا با فروم ها توی جاوا اسکریپت هست . که البته این مشکل قابل هست به صورت هایی ... :great:

™Ali
18-07-08, 21:28
سلام
دقیقن چه فروم‌هایی مدنظرت هست؟
فروم هایی که Powered by vBulletin هستند البته تو بخش ارسال پیام که اعصاب خرد کن هست.

مشکلی که آپرا با فروم ها توی جاوا اسکریپت هست . که البته این مشکل قابل هست به صورت هایی ... :great:
پروفسور علمت رو در اختیار ما بذار مثلا به چه صورت هایی؟؟؟؟؟

Carl
23-07-08, 18:51
فروم هایی که Powered by vBulletin هستند البته تو بخش ارسال پیام که اعصاب خرد کن هست.
من الان به‌جز مشکل دکمه‌های ادیتور که تو همه‌جا هست، هیچ مشکلی ندارم :party:

شما هم کافیه تنظیمات Browser identificationتون رو درست کنی تا دیگه مشکل نداشته باشی :wink:

Shahryar
23-07-08, 18:57
من الان به‌جز مشکل دکمه‌های ادیتور که تو همه‌جا هست، هیچ مشکلی ندارم :party:

شما هم کافیه تنظیمات Browser identificationتون رو درست کنی تا دیگه مشکل نداشته باشی :wink:

مزاح میفرمایید ؟ :1. (38):

شما همون Browser Identification را کلا همیشه بگذارید ...

Shahryar
07-08-08, 14:04
خوب این هم نتیجه تست ACID3 در فایرفاکس 3.1a2pre :

نظرتون چیه ؟!

™Ali
07-08-08, 19:41
من به دليل مشكل اپرا با اسكريپت هاي فروم دارم از فايرفاكس استفاده مي كنم:yes:

Shahryar
15-10-08, 23:13
:1. (2)::1. (2): :1. (10)::1. (10): نتیجه ی تست جدید بنده با FireFox 3.1 Beta 2 Pre در تست JavaScript SunSpider ... (Only the registered members can see the link):

1453.6ms

</pre>
نظرتون چیه ؟ بچه ها تاپیک را میخوایم بیاریم بالا اگه میشه یکی یک تست با Opera آخرین نسخه بگیره لطفا . :1. (21):

sAsAn.K
16-10-08, 10:11
Opera 9.60 Build 10447 - Final SunSpider JavaScript Benchmark Result :

8021.4ms

Opera 9.60 Build 10447 - Final Acid3 Test Score :

sAsAn.K
16-10-08, 10:31
به نظر میرسه Firefox در حال حاضز از همه نظر از Opera جلوتر هست ، اینطور نیست ؟

Shahryar
05-12-08, 21:02
مقایسه فایرفاکس 3.2 پری 1 آلفا با Opera 10 آلفا 1 در پی سی نتورک ...

به زودی ...

ITI
20-12-08, 02:50
میدونید بچه ها نمیشه گفت 100% این خوبه یا اون

راحتی کار با اپرا بیشتره روان تره ولی خب امکانات فایر فاکس بیشتره

اگه میشد دوتاییشون با هم ترکیب شن و یکسری از اشکالات هر دو برطرف میشدن دیگه حرفی برا گفتن باقی نمیموند

™Ali
20-12-08, 12:32
میدونید بچه ها نمیشه گفت 100% این خوبه یا اون

راحتی کار با اپرا بیشتره روان تره ولی خب امکانات فایر فاکس بیشتره

اگه میشد دوتاییشون با هم ترکیب شن و یکسری از اشکالات هر دو برطرف میشدن دیگه حرفی برا گفتن باقی نمیموند
فعلا که در مرورگر فایرفاکس خیلی بیشتر تو فرآیند وبگردی استفاده داره! و آمار استفاده از این مرورگر خیلی بالاتره!:cool:

arash79
20-12-08, 20:15
فعلا که در مرورگر فایرفاکس خیلی بیشتر تو فرآیند وبگردی استفاده داره! و آمار استفاده از این مرورگر خیلی بالاتره!:cool:

درسته ، ولي سرعت لود صفحات تو اپرا خيلي بيشتره . اينو وقتي ميفهمي كه اينترنت سرعت پايين داشته باشي.

D J V A H I D
20-12-08, 20:33
درسته ، ولي سرعت لود صفحات تو اپرا خيلي بيشتره . اينو وقتي ميفهمي كه اينترنت سرعت پايين داشته باشي.

به هیچ عنوان تایید نمیشه ...!!!

™Ali
26-12-08, 10:55
اتفاقا خوراک فایرفاکس اینترنت ذغالیه! :1. (23):
واسه Dial Up کارایی بسیار بالاست و از IE7 و Opera و Safari بهتر عمل می کنه :11():

demoon
11-02-09, 16:53
من واقعا نمیدونم کدوم بهتره؟؟؟؟؟؟
من از بحث های تخصصی مثل امنیت و چیزای دیگشون سر در نمیارم ولی از جفتشون استفاده کردم و هر چیزی که میگم از تجربمه:
از نظر لود صفحه به نظرم جفتشون توی یه سطح هستن،
پایداری فایر فاکس واقعا عالیه و ظاهر اونم خیلی خیلی توپه (مخصوصا با اون تم های بسیار قشنگش )،
وقتی که صفحه لود میشه اپرا خیلی خوب و بدون گیر به سمت بالا و پایین حرکت میکند البته فایرفاکسم گیر نداره ها ولی اپرا یه کم بهتر،البته بهتره بگم یه کم روون تر و قشنگتر جابه جا میشه،
البته هیچ شکی نیست که محبوبیت فایرفاکس از اپرا بیشتره،
من خودمم از فایر جونم بیشتر خوشم میاد نمیدونم چرا ولی یه جورایی به دل آدم میشینه لامسب،البته من از اپرا هم خیلی راضیم.
به همین خاطر رای نمیدم چون از جفتشون راضیم ولی از فایر جونم یه کم بیشتر.
به دور از هر نتیجه ای که به دست بیاد ( که مطمئنا مثل همیشه فایر فاکس بیشترین محبوبیتو به دست میاره ) از ارزش اپرا هم کم نمیشه وبه نظرم خوب براش زحمت کشیدن وحیف که بی توجهی بهش بشه.
ای کاش این ویندوز اکسپلوره مسخره رو هم توی این نظر سنجی شرکت میدادید تا یه کم بهش میخندیدیم:1. (38):

مرسی :lol:

saman87
11-02-09, 20:24
بنظر من هر کدوم از این مرورگرها از یه جهاتی بر دیگری برتری دارند!!!
مثلا:
firefox بدلیل ابزارها و اکستنشین های بسیار زیاد نسبت به مرورگرهای دیگه برتره!

اما بنظر من باید از هر کدومش تو جاهای خاصی که برتری دارند استفاده کرد.:yes:

توضیح اینکه:
مرورگر Internet Explorer الان با همه صفحات وب سازگاری کاملی داره و براحتی میشه با این مرورگر از همه امکانات وب سایت ها استفاده کرد.

مرورگر OPERA سرعت خیلی عالی داره و براحتی و بسرعت میشه صفحات وب رو حتی تو سرعت های اتصال پایین لود کرد و البته سرعت دانلود بالایی هم داره + سادگی ظاهر !!!

مرورگر FIREFOX بسیار مجهز و کارامد هستش و میشه در یک زمان محدود کارهایی زیادی رو با این مرورگر انجام داد و این برای کاربرانی که زمان براشون اهمیت داره بسیار مناسب هستش!

مرورگر CHROM که اونم باز یه مرورگر مکمل برای گوگل هست .............

خلاصه هر مرورگری ویژگی های خاص خودش رو داره و هر کاربری هم نیازهای خاص خودش رو .

پس نظر من اینه که هر کاربری با توجه به نیازهایی که داره باید مرورگری رو انتخاب کنه که بتونه مهمترین نیازهاش رو برطرف کنه!!!!:great:

Hamid65
12-02-09, 21:07
من با هز دو كار كردم
opera به نظرم خيلي امكانتش كمتر از Firefox .
تو اون مدتي كه با اوپرا كار كردم خيلي اذيت شدم.مخصوصا تو پيج هاي .Html
ولي اپرا سريعتره.

™Ali
13-02-09, 12:14
تو Load تصاویر به نظرم Opera بهتر از FF عمل میکنه! :cool:

sAsAn.K
13-02-09, 15:37
تو Load تصاویر به نظرم Opera بهتر از FF عمل میکنه! :cool:
این نظر شماست !
نظر من برعکسه .
:cool:

™Ali
09-06-09, 18:49
این نظر شماست !
نظر من برعکسه .
:cool:
این حرف ماله موقعی بود که از FireFox2 استفاده می کردم حالا اوضاع با وجود FF 3.2Pre کاملا بر عکسه :1. (38):
فایر فاکس بهترینه ................ :11():

Carl
01-09-09, 17:20
سلام..
اپرا ۱۰ عرضه شد!

فعلاً مشکلش با فارسی هنوز حل نشده؛ امّا امیدوارانه پی‌گیر و منتظر رفع مشکلات هستیم.

بیشتر بدانید: