PDA

مشاهده نسخه کامل : این هارد بیچارم کرده

satttanism
07-06-08, 02:28
سلام دوستان
من یه مشکلی پیدا کردم که کلی کلافم کرده
من روی سیستمم 2تا هارد دارم یکی مکستور 120 IDE و اونیکیم مکستور 160 ساتا
اینا خیلی وقت بود با تفاهم کنار هم زندگی می کردن که یه دفه در اون روز کزایی همه چیز به هم ریخت!
من درایور کارت گرافیکم رو آپدیت کردم و اودم رزولیشن مانیتور رو درست کنم یه دفه اون صفحه آبی مرگ اومد و سیستم ریسیت شد و دیگه بالا نیمد!!!!:1. (27):
اینم بگم که هارد 160 هارد اصلیم بود که ازش بوت می شدم
خلاصه با استفاده از Hiren'sBootCD8.7 بوت شدم و دیدم اصلا هارد 160 دیگه نیست!!!!
با کلی مکافات روی هارد 120 ویندوز نصب کردم و وقتی ویندوز اومد بالا دیدم یکی از درایو های هارد 120 ام نیست تازه بعد هربار رسیت کردن یه درایو دیگم می پره!!!!:gasp:
با مکافات تونستم درایو های هارد 120 ام رو برگردونم و هارد پایدار شد ولی هارد 160 رو هر کاری کردم نشد
از انواع برنامه ها استفاده کردن نشد که نشد
بی خیال شدم گفتم همرو فرمت می کنم از نو پارتیشن بندی می کنم
حالا ام میبینم نه فرمت می شه نه پارتیشن بندی!!!!
با هر برنامه ای که بگین امتحان کردم
هر کدومم یه اروری میدن ولی بیشتر میزنن دیسک دمیجد!!!!
باید چیکار کنم؟؟؟؟؟؟:1. (28)::1. (28)::1. (28):

Shahryar
09-06-08, 20:23
سلام دوستان
من یه مشکلی پیدا کردم که کلی کلافم کرده
من روی سیستمم 2تا هارد دارم یکی مکستور 120 IDE و اونیکیم مکستور 160 ساتا
اینا خیلی وقت بود با تفاهم کنار هم زندگی می کردن که یه دفه در اون روز کزایی همه چیز به هم ریخت!
من درایور کارت گرافیکم رو آپدیت کردم و اودم رزولیشن مانیتور رو درست کنم یه دفه اون صفحه آبی مرگ اومد و سیستم ریسیت شد و دیگه بالا نیمد!!!!:1. (27):
اینم بگم که هارد 160 هارد اصلیم بود که ازش بوت می شدم
خلاصه با استفاده از Hiren'sBootCD8.7 بوت شدم و دیدم اصلا هارد 160 دیگه نیست!!!!
با کلی مکافات روی هارد 120 ویندوز نصب کردم و وقتی ویندوز اومد بالا دیدم یکی از درایو های هارد 120 ام نیست تازه بعد هربار رسیت کردن یه درایو دیگم می پره!!!!:gasp:
با مکافات تونستم درایو های هارد 120 ام رو برگردونم و هارد پایدار شد ولی هارد 160 رو هر کاری کردم نشد
از انواع برنامه ها استفاده کردن نشد که نشد
بی خیال شدم گفتم همرو فرمت می کنم از نو پارتیشن بندی می کنم
حالا ام میبینم نه فرمت می شه نه پارتیشن بندی!!!!
با هر برنامه ای که بگین امتحان کردم
هر کدومم یه اروری میدن ولی بیشتر میزنن دیسک دمیجد!!!!
باید چیکار کنم؟؟؟؟؟؟:1. (28)::1. (28)::1. (28):

سلام دوست عزیز ، شرمنده بابت تاخیر در پاسخ گویی ... :11():

دوست عزیز مشکل شما به احتمال زیاد مربوط به بد سکتور هست که در صورتی که مطمئن هستید که مشکل فیزیکی نیست و نرم افزاری میتونید اون را رفع کنید . اما از قبل از هر کاری باید مطئن بشید به این قضیه که معمولا سایت های سازنده یک نرم افزاری در سایت هاشون برای دانلود میگذارند برای عیب یابی ( Diagnostic ) که میتونید دانلود کنید و از این قضیه مطمئن بشید .

یک نوع ویروس هم هست که Master Boot Record را از بین میبره ابتدا بالایی را تست کنید سپس وارد دومی میشیم اما با توجه به اروری که به شما میده برای فرمت کردن احتمال زیاد مشکل بد سکتور نرم افزاری هست .

موفق باشید
شهریار :give_rose:

satttanism
09-06-08, 22:43
سلام دوست عزیز ، شرمنده بابت تاخیر در پاسخ گویی ... :11():

دوست عزیز مشکل شما به احتمال زیاد مربوط به بد سکتور هست که در صورتی که مطمئن هستید که مشکل فیزیکی نیست و نرم افزاری میتونید اون را رفع کنید . اما از قبل از هر کاری باید مطئن بشید به این قضیه که معمولا سایت های سازنده یک نرم افزاری در سایت هاشون برای دانلود میگذارند برای عیب یابی ( Diagnostic ) که میتونید دانلود کنید و از این قضیه مطمئن بشید .

یک نوع ویروس هم هست که Master Boot Record را از بین میبره ابتدا بالایی را تست کنید سپس وارد دومی میشیم اما با توجه به اروری که به شما میده برای فرمت کردن احتمال زیاد مشکل بد سکتور نرم افزاری هست .

موفق باشید
خیلی ممنون شهریار جان
از نظر فیزیکی که من چیزی ندیدم صدایی هم نمیده ضربه و تکون هم نخورده فقط من ار فن هارد استفاده می کنم که از یه نفر شدیم چون فن مغناطیسی هست هارد رو خراب می کنه درسته؟
اگه می شه یه نرم افزار خوب معرفی کن

Shahryar
10-06-08, 14:14
خیلی ممنون شهریار جان
از نظر فیزیکی که من چیزی ندیدم صدایی هم نمیده ضربه و تکون هم نخورده فقط من ار فن هارد استفاده می کنم که از یه نفر شدیم چون فن مغناطیسی هست هارد رو خراب می کنه درسته؟
اگه می شه یه نرم افزار خوب معرفی کن

فن مغناطیسی ؟! :1. (27): شرمنده ولی متوجه نمیشم فنتون چه طوریه چون قطعه مغناطیسی فکر نمیکنم داشته باشه فن مگر اینکه از فن خاصی استفاده کنید . با این وجود اگه فن خاصیت مغناطیسی حتی یکم قوی داشته باشه احتمال داره که هارد را خراب کنه .

اما اگه بد سکتور نرم افزاری باشه هارد را باید Low-Level فرمت کنی که سکتور هایی که بدی که الان وجود داره را به صورت خوب بشناسه و روی اون ها البته چیزی دیگه نریزه .

در مورد MBR یا حتی ویروس هم میتونید با ویروس اسکن بوتیبل بیایند بالا و چک کنید ( نرتون این ویروس را خوب میگیره ) و اگه مستر بوت رکورد خراب شده باشه میتونی از FIXMBR در Recovery Console استفاده کنی . :great:

موفق باشید

satttanism
22-06-08, 19:38
سلام مجدد
یه اتفاق عجیب افتاده من که دارم شاخ در میارم
هاردم رو دادم بابام بده به یه تمیرگاه که فورا فرداش اوردش و گفت بیا اینکه سالمه طرف هم فرمتش کرده هم پارتیشن بندی گفت خودمم دیدم
بعد من که نصبش کردم بازم همونطور بود!!!!
مشکل از چیه؟

M A H R A D
23-06-08, 12:14
پاورتون چیه ؟

Shahryar
23-06-08, 12:39
سلام مجدد
یه اتفاق عجیب افتاده من که دارم شاخ در میارم
هاردم رو دادم بابام بده به یه تمیرگاه که فورا فرداش اوردش و گفت بیا اینکه سالمه طرف هم فرمتش کرده هم پارتیشن بندی گفت خودمم دیدم
بعد من که نصبش کردم بازم همونطور بود!!!!
مشکل از چیه؟

آهن ربا اون طرف ها دارید ؟

satttanism
24-06-08, 11:36
پاورتون چیه ؟
پاسکال 470 وات

آهن ربا اون طرف ها دارید ؟
اصلا و عبدا حتی فن رو هم باز کردم
من حدود 1.5 سال با این هارد کار کردم و حالا یه دفه اینجوره شده!

M A H R A D
24-06-08, 12:34
مادربردتون رو هم میگید ؟

بایوس رو آپدیت کردید ؟

satttanism
24-06-08, 12:50
مادربردتون رو هم میگید ؟

بایوس رو آپدیت کردید ؟
asrock
بله اونم بر میگرده به یه 2سال پیش چون دیگه آپدیت نداد

WORYA_SH
03-07-08, 11:11
دوست عزیز مشکل از مین هستش البته اگه از روشن شدن هاردبا اون پاور مطمین هستی.