PDA

مشاهده نسخه کامل : رم CORSAIR و مشکل با تایمینگ آن

Gpu_Z
03-06-08, 00:35
دوستان سلام میخواستم ببینم نظرتون راجع به این مارک رم چیه؟
و اینکه من از این مارک این مدل: CORSAIR - Dual Channel 2GB - 800-(2x1GB) - DHX رو خریدم.
تو مشخصات رو جعبه اش تایمینگ رم رو timing: 4-4-4-12 زده اما وقتی خودم با نرم افزار cpu_z تو قسمت memory تایمینگ رو نگاه میکنم نوشته : timing:5-5-5-18 خوب با این وضعییت یکی از اساتید بگه قضیه چیه؟ چرا اینطوریه؟
نکنه رم ها تقلبی باشه.
در ضمن با گارانتی آسمان رایانه هستش و قیمتی حدود 90 تومن داره.
ممنون از همه.....:give_rose:

Mahdi_Moosavi
03-06-08, 11:02
mainbord شما چی هست ؟ bios رو آپدیت کردی ؟

Part Number روی رم چیه ؟ بنویس .

M A H R A D
03-06-08, 12:20
از CPU-Z تب رمش هم لطفا عکس بذارید.

سپاس

Gpu_Z
03-06-08, 13:16
mainbord شما چی هست ؟ bios رو آپدیت کردی ؟

Part Number روی رم چیه ؟ بنویس .
سلام مهدی جان:
مادربرد من M2N-E هستش و بایوس هم جدیدترین آپدیت رو داره.
این PART NUMBER چی هست نکنه همون سریالی که روی هر دو رم نوشته که باید یکسان باشه رو میگی آره؟
یه کم بیشتر توضیح بده.

Gpu_Z
03-06-08, 13:18
از CPU-Z تب رمش هم لطفا عکس بذارید.

سپاس
سلام :
چشم عکس میذارم.

Gpu_Z
03-06-08, 13:26
این عکس از تب MEMORY

Only the registered members can see the link

این هم عکس از تب SPD :

Only the registered members can see the link

Gpu_Z
03-06-08, 13:26
راستی نگفتید مارکش چطوره

Labyrinth
03-06-08, 14:08
عادیه عزیز من قبلا نمونه این رم رو داشتم همینطوری بود :yes: شما باید دستی اون تایمنگ رو بزارید که ....

رمهای خوبیه به نظرم ولی آنچنان فرقی با رم های عادی نداره ولی قدرتمند تره :give_rose:

M A H R A D
03-06-08, 14:15
در Setup مادربرد ، تایمینگها رو دستی وارد کنید ببنیم چی میشه:1. (26):

Gpu_Z
03-06-08, 22:09
عادیه عزیز من قبلا نمونه این رم رو داشتم همینطوری بود :yes: شما باید دستی اون تایمنگ رو بزارید که ....

رمهای خوبیه به نظرم ولی آنچنان فرقی با رم های عادی نداره ولی قدرتمند تره :give_rose:
آقا این جمله رو زحمت معنی کردنش رو خودت بکش من که چیزی سر در نیاوردم.

murizaki_2000
03-06-08, 22:18
مشکلی نیست .... روی رمهای من هم تایمینگ رو زده 5-3-4-4 ولی باید از بایوس روی این مقدار تنظیمش کنم . در واقع شرکت سازنده تضمین کرده که در این تایمینگ شما بهترین کارایی رو خواهید داشت . ولی تا وقتی تمام تنظیمات شما در بایوس در حالت auto هستند این مقادیر دست نیافتنی خواهند بود !!!

Labyrinth
03-06-08, 22:37
یعنی رمت خوبه در اسم ولی در عمل آنچنان فرقی با یک رم باس 800 عادی با تایمینگ 4 نداره ولی مزیتی که داره این است که خنک کننده خوبی دارد + از سری دموداتوره :great: و ...

باید توی اورکلاک تست بشه :yes:

Mahdi_Moosavi
03-06-08, 23:04
بحث این مدل RAM هم داره واسه خودش جالب میشه !

چون تو مشخصات این مدل خیلی تناقض دیده میشه ! به این صورت :

1 - این مدل با توجه به مشخصات سایت رسمی سازنده (Only the registered members can see the link)اصلآ نباید کیت 1024MB داشته باشه !

2 - Part Number رم شما طبق مشخصات CPU-Z این هست : CM2X1024-6400C4DHX

حالا جالی تر اینه که همین part number خودش مشکل داره ! :

اصلآ هیچ Part number ی با این مشخصات نه در سری xms2 معمولی (Only the registered members can see the link) و نه در سری XMS2 DHX (Only the registered members can see the link) وجود خارجی نداره !

ضمنآ این رو در نظر داشته باشید ، که این مدل از تکنولوژِی EPP بهره مند نیست و همان طور که خود کمپانی در اینجا (Only the registered members can see the link)ذکر کرده حتی مدل های CL4 هم با استاندارد JEDEC پروگرم میشند و تایمینگ 4 4 4 12 با اعمال ولتاژ 2.1V و SET کردن تایمینگ ها به صورت دستی امکان پذیر هست ! ( یعنی یه جورایی خود کمپانی این تنظیمات رو تست کرده و از Stable بودنش مطمئن هست ) .

ضمنآ همانطوری که سید امیر عزیز ذکر کرد ، مدل DHX از نظر نوع چیپ ها با نوع معمولی XMS2 (Only the registered members can see the link)فرقی نمیکنه !

تفاوت فقط در استفاده از PCB بهتر و خنک کننده های DHX ( استفاده از سینک ها با آلومینیوم 4 لایه + تکنولوژی انتقال حرارت از pcb به هیت سینک + قابلیت

استفاده فن .... همانند مدل های فوق حرفه ای Dominator هست .

=================================

برای روشن شدن بیشتر موضوع شما لطف کنید و جواب این سوال ها رو بدید ، ممنون میشم :

1 - شما تو setup نایمینگ ها رو 4 4 4 12 set کنید و ولتاژ مموری رو هم 2.1v انتخاب کنید و ببینید سیستم کاملآ پایدار هست .

2 - part number ی که روی هیت سینک مموری هست چی هست ؟

3 - رنگ pcb چه رنگیه ؟ ! ( سبز یا مشکی)

با تشکر .

Gpu_Z
03-06-08, 23:34
بحث این مدل RAM هم داره واسه خودش جالب میشه !

چون تو مشخصات این مدل خیلی تناقض دیده میشه ! به این صورت :

1 - این مدل با توجه به مشخصات سایت رسمی سازنده (Only the registered members can see the link)اصلآ نباید کیت 1024MB داشته باشه !

2 - Part Number رم شما طبق مشخصات CPU-Z این هست : CM2X1024-6400C4DHX

حالا جالی تر اینه که همین part number خودش مشکل داره ! :

اصلآ هیچ Part number ی با این مشخصات نه در سری xms2 معمولی (Only the registered members can see the link) و نه در سری XMS2 DHX (Only the registered members can see the link) وجود خارجی نداره !

ضمنآ این رو در نظر داشته باشید ، که این مدل از تکنولوژِی EPP بهره مند نیست و همان طور که خود کمپانی در اینجا (Only the registered members can see the link)ذکر کرده حتی مدل های CL4 هم با استاندارد JEDEC پروگرم میشند و تایمینگ 4 4 4 12 با اعمال ولتاژ 2.1V و SET کردن تایمینگ ها به صورت دستی امکان پذیر هست ! ( یعنی یه جورایی خود کمپانی این تنظیمات رو تست کرده و از Stable بودنش مطمئن هست ) .

ضمنآ همانطوری که سید امیر عزیز ذکر کرد ، مدل DHX از نظر نوع چیپ ها با نوع معمولی XMS2 (Only the registered members can see the link)فرقی نمیکنه !

تفاوت فقط در استفاده از PCB بهتر و خنک کننده های DHX ( استفاده از سینک ها با آلومینیوم 4 لایه + تکنولوژی انتقال حرارت از pcb به هیت سینک + قابلیت

استفاده فن .... همانند مدل های فوق حرفه ای Dominator هست .

=================================

برای روشن شدن بیشتر موضوع شما لطف کنید و جواب این سوال ها رو بدید ، ممنون میشم :

1 - شما تو setup نایمینگ ها رو 4 4 4 12 set کنید و ولتاژ مموری رو هم 2.1v انتخاب کنید و ببینید سیستم کاملآ پایدار هست .

2 - part number ی که روی هیت سینک مموری هست چی هست ؟

3 - رنگ pcb چه رنگیه ؟ ! ( سبز یا مشکی)

با تشکر .
اگه تایمینگ رو تغییر بدم مشکلی که ایجاد نمیشه؟ میشه؟
در ضمن منظورت از pcb چیه؟

Mahdi_Moosavi
03-06-08, 23:50
اگه تایمینگ رو تغییر بدم مشکلی که ایجاد نمیشه؟ میشه؟
در ضمن منظورت از pcb چیه؟

خیر .

PCB (printed circuit board)i = برد مدار چاپی .

Gpu_Z
04-06-08, 11:51
پارت نامبر روی برچسب رو سینک رم اینه: cm2x1024-6400c4DHX
رنگ برد هم تیره هستش مشکیه دیگه.