PDA

مشاهده نسخه کامل : افتخاري به نام ويستا

KING
26-01-07, 14:47
از: عصر ارتباط
البته يه خورده ق ي هستش ببخشيد
لئون مالين كوفسكي، يك وكيل از شهر نورث هامپتون در ايالت ماساچوست مي پرسد: چرا كاربران خانگي كه نياز به محيط سرگرمي پروضوح ندارد، به ويستا نياز دارند؟ ويژگي اصلي براي كاربران عادي كامپيوترهاي خانگي چه مي تواند باشد؟
من فكر مي كنم اطمينان و امنيت ، ويژگي كليدي است كه بيشتر مردم از ويندوز ويستا انتظار دارند حتي اگر آنها با سرگرمي خانگي يا هيچ يك از زمينه هاي تخصصي سروكار نداشته باشند، با استفاده از اين ويندوز و ويژگي هاي متنوع آن، احساس امنيت بيشتري خواهند كرد، خواه برحسب محافظت ضدخرابكاري يا محافظت ضد جاسوسي. آنها همچنين مي توانند اينترنت اكسپلورر را درون يك محفظه قرار دهند . بدين ترتيب افراد را از گرفتن اطلاعات بد يا كد بد روي سيستم خود، محافظت كنند. نيل كارني از مايكروسافت، برخي از راه ها را كه توسعه دهندگان كاربردها مي توانند براي گرافيك و ارائه داده ها از پلتفرم ويستا استفاده كنند، نشان مي دهد.
استوارد هارت يك مشاور نرم افزاري از رانكو كوكامونگا در ايالت كاليفرنيا مي پرسد شما چطور به نظرهايي كه بيان مي كنند بسياري از ويژگي هاي جديد در ويستا در حال حاضر نيز در ديگر سيستم هاي عامل مانند مك اواس اكس وجود دارند، پاسخ مي دهيد؟ آيا مايكروسافت با مك اواس اكس كه هرچند يك بار عرضه مي شود، رقابت مي كند؟
ميان رويكرد اپل و مايكروسافت تعدادي تفاوت وجود دارند. نخست و مهم تر اينكه ما به خودمان به عنوان پلتفرمي مي نگريم كه با بسياري از شركا همكاري دارد. منظورم اين است كه گسترده ي كاربردهايي كه ما روي ويندوز داريم، آنقدر وسيع است كه كسي نتوانسته از آن پيشي بگيرد.من فكر نمي كنم كه اين روند تغيير كند، حتي در اين صورت نيز اگر شما تخصصي ويژه داشته باشيد و يك كاربرد بخواهيد ، در اين صورت يك كاربرد روي ويندوز در دسترس خواهد بود.
در فضاي تجاري ، من فكر مي كنم آنچه كه ما با ويندوز ويستا عرضه مي كنيم، از هر چه كه با ديگر سيستم عامل هاي در دسترس است، پيشي گرفته است، به ويژه در فضاي وسايل متحرك. من فكر نمي كنم كه اپل سيستمي داشته باشد كه بتواند كنترلي فراگير را كه افراد حرفه اي در عرصه ي فناوري اطلاعات نياز دارند، فراهم نمايد. حتي در فضاي خانگي نيز من فكر مي كنم قابليت هاي بازي ما برتري هاي قاطعي دارند. در نوآوري نيز ما در مديا سنتر و مجتمع سازي تلويزيون، كار را به انجام رسانده ايم، من فكر مي كنم اين يك نوآوري شگفت انگيز است . تصور مي كنم همان كارها را با تبلت و شناسايي دست خط نيز انجام داده ايم، اپل در اين زمينه هيچ محصولي ندارد. اما من فكر مي كنم اپل يك شركت بسيار خوب با محصولات عالي است. من براين باور هستم كه ما محصولاتي باورنكردني براي مردم توليد مي كنيم و به آنها نشان مي دهيم با خريد آنها، بيش از آن چيزي كه مي پردازند، دريافت مي كنند.
دوين آلتون مي پرسد: آيا مايكروسافت بسته اي خانوادگي فراهم مي كند، يا راه هاي ديگري براي تشويق خانه هايي كه چندين پي سي دارند، تا خود را با ويستا روزآمد كنند؟
من فكر مي كنم اين يك ايده ي بزرگ و چيزي است كه من پشتيبان آن هستم و فكر مي كنم براي توسعه ي تجاري، در مورد آن بحث زيادي وجود خواهند داشت. من دقيقا مي دانم كه وي از چه موضعي در اين مورد صحبت مي كند.
پرسش ديويد شاو در ايتاليا، راجع به ويستا در سازمان هاست. محل كار وي قرار نيست به اين زودي ها يك تلويزيون با وضوح بالا خريداري كند. براي كاربران تجاري مانند او و بسياري از كساني كه دغدغه ي اصلي آنها امنيت است، چه چيزي قانع كننده اي به عنوان به روزآوري در ويستا وجود دارد؟
من پيش تر مسئله ي امنيت را مطرح كردم. بسياري از ويژگي هاي امنيتي در ويندوز ويستا وجود دارند و به اين ترتيب من فكر مي كنم اين ويژگي ها براي وي ،‌صرفه جويي در زمان و مطمئنا كاهش نگراني را به دنبال خواهند داشت. اما اجازه بدهيد فرض كنيم اين يك ويژگي مناسب است. توانايي هاي بعدي چه هستند؟ چه چيزي باعث خواهد شد تا وي روزي پربارتر داشته باشد؟ من در مورد برخي از اين ويژگي ها صحبت خواهم كرد. نخستين آنها، اين است كه كاربردهاي جديدي وجود خواهند داشت كه جاذبه اي قوي دارند و مي توانند به وي اطلاعاتي اضافي بدهند كه وي قبل از استفاده از ويندوز FX API نمي توانست آنها را به دست بياورد.
همچنين اگر وي يك كاربر سيار باشد، توانايي هاي انتقال اطلاعات مي توانند خيلي سريع لپ تاپ او را از محل كار به خانه انتقال دهند. امروز اجراي ويندوز اكس پي بسيار دشوار است. ممكن است در محل كار روي دامنه اي باشيد و سپس لپ تاپ خود را به خانه ببريد: حتي مي توانيد چاپ گر خود را پيدا كنيد؟ حتي ظاهر هم نخواهند شد. يا هنگامي كه آن را به يك مكان ديگر مي بريد، از خود خواهيد پرسيد: ام م م ، چطور مي توانم پورت ديوار آتشين را نصب كنم؟ام م م، نگران هستم. ما به اين نوع مسايل نيز رسيدگي مي كنيم.
ما مجموعه اي از بهترين تجارب را با چيزهايي مانند مشاركت ويندوز مستقيما در محصولات قرار مي دهيم . مي توانيد جلسات ويژه را ميان كاربران برقرار كنيد، خواه در يك اتاق همايش، يا در مكاني ديگر. مي توانيد تصويرپردازي بي سيم نيز انجام دهيد. به اين ترتيب، به طور لحظه اي مي توانيد روزآمد باشيد.
چندين خواننده شامل راموتلا ان دي لا و از افريقاي جنوبي ، در مورد موارد لازم براي ويستا پرشس هايي دارند. آيا پي سي هاي امروز واقعا براي اجراي تمام گرافيك هاي جديد ويستا، كافي خواهند بود؟ اگر در حال حاضر كسي در فكر خريد يك پي سي است، مي تواند مطمئن باشد كه صرف نظر از ماشيني كه خريداري مي كند، ويستا را هم مي تواند داشته باشد؟ يا اينكه بايد منتظر پي سي هايي با يك طراحي شده براي لوگوي ويندوز ويستا باشد؟
ما پيش تر ملزومات كلي را داده ايم و توضيح اين امر براي من قدري طول مي كشد. ما مي گوييم ملزومات كلي عبارتند از512 مگا بايت از حافظه. سطح واقعي پردازنده را به ياد نمي آورم . نظر من اين است كه هرچه حافظه ي بيشتري داشته باشيد،‌بهتر است. البته من مي گويم اين امر مستقل از ويندوز ويستا است. اكس پي،‌ اجراي خوبي دارد و ويستا نيز عملكرد بهتري دارد. مقايسه ي عملكرد پردازنده روي اين دو سيستم مسئله ي مهمي نيست.
به طرو كلي، محصول امروزي كه شما خريداري مي كنيد از توان پردازندگي خوبي برخوردار است. ما گرافيك را روي اين سيستم ها تقويت مي كنيم، اما هنوز نتوانسته ايم دقيقا حداقل سطح يك سيستم براي داشتن تأثير شيشه اي را مشخص كنيم. اميدواريم در ظرف چند ماه آينده بتوانيم اين حداقل را تعيين كنيم. اما اگر شما امروز سيستم هاي بازي داريد، اين نوع از سيستم ها مطمئنا تمام سيستم ويستا را روي خود اجرا مي كنند. بدين معنا كه: ما تلاش خواهيم كرد ويژگي ها را براي سيستم هايي از اين دست، گسترش دهيم. بنابراين اگر قرار است امروز يك سيستم خريداري كنيد و ميزان قابل قبولي از حافظه در اختيار داريد، در اين صورت ويستا مي تواند روي آن اجرا شود. اگر حافظه ي بيشتري اضافه كنيد، قابليت هاي بيشتري را دريافت خواهيد كرد.
تريسر نتر در مورد توسعه ي ويندوز فكر مي كند. شما گفته ايد كه قراراست در پايان سال آينده مستقيما براي بيل گيتس كار مي كند و رئيس جديد ويندوز نيز فردي كه آشكار است سابقه خوبي دارد، اما از بخش فروش و بازاريابي مي آيد. كنترل شركت در پخش فني در دست چه كسي خواهد بود؟
چندين مسئله وجود دارندك ما ري اوزي را داريم و ري از بينش خوبي براي كل شركت برخوردار است. امروز تمركز وي، حركت به سمت فضاي خدماتي است، اما او به تمام تيم هاي ما كمك مي كند. روشن است كه تعداد زيادي از تكنولوژيست هاي طلايي در شركت ما وجود دارند. اين فرصتي است براي آنها تا گام بعدي را بردارند و من فكر مي كنم شما را گذشت زمان، چيزهاي بيشتري را از آنها خواهيد ديد. قطعا كوين جانسون يك پديده در رهبري و كسي است كه از سابقه ي درخشاني در قابليت كنار هم قرار دادن افراد شايسته برخوردار است.
وايب هاو شاه يك مهندس نرم افزار در هند مي پرسد كه آيا شما به ويستا به عنوان يك هديه ي كامل نهايي مي نگريد يا خير؟ توضيح اينكه آيا شما براي ويندوز ديگري هم برنامه داريد؟
خوب، اجازه بدهيد به مورد نخست پاسخ بدهم. من يك تكامل گرا هستم و هيچ يك از اين محصولات به تكامل نزديك هم نيستند. البته كار ساخت يك نرم افزار عالي، بسيار دشوار است. اگر شما بخواهيد ان را عرضه كنيد، بايد در مرحله اي توقف كنيد و سپس به عرضه ي آن بپردازيد. بنابراين نمي توانيد به تكامل قطعي برسيد. تكامل، امري است حدي. بنابراين من به آنچه كه در مورد ويندوز اكس پي و اس پي2 يا سرويس پك 2 انجام داده ايم، افتخار مي كنم. من به ويندوز سرور 2003 و 64 بيت افتخار مي كنم. من پس از اتمام كار ويندوز ويستا نيز بدان افتخار خواهم كرد.
در مورد رخدادهاي آينده، هيچ ايده اي ندارم . هيچ ايده اي ندارم.