PDA

مشاهده نسخه کامل : ویستا یا ایکس پی؟چرا؟

Trance
10-05-08, 23:13
عليرغم تلاش مايكروسافت براي جدايي كاربران از ويندوز XP، تحقيقات نشان مي‌دهد كه به‌روزرساني جديد XP به صورت قابل ملاحظه‌آي بر سرعت و توانايي آن مي‌افزايد.
به گزارش بخش خبر تراشه از ایتنا، برخی گروه‌ها که قبلاً ادعای ناکارآمدی سرویس پک 1 ویستا را نموده بودند می‌گویند به‌روزرسانی بعدی XP باعث خواهد شد تا این ویندوز ده درصد سریع‌تر از زمان SP2 کار کند.
یک گروه برنامه‌نویس که وظیفه تست SP3 را برعهده دارند جمعه هفته گذشته اعلام کردند این سرویس‌پک موجب می‌گردد تا نرم‌افزارهای بسته آفیس مایکروسافت ده درصد سریع‌تر از زمانی اجرا شوند که SP2 بر روی دستگاه نصب بود.
Devil Mountain Software که پیش از این ادعا کرده بود Vista SP1 به هیچوجه سریع‌تر از نسخه اصلی ویستا نمی‌باشد، برخی از همان آزمون‌ها را بر روی Windows XP SP3 امتحان کرده و به این نتایج دست یافته است.
«ما خوشبختانه دریافتیم سرویس پک 3 بهبود قابل ملاحظه‌ای را در کارکرد این سیستم عامل قدیمی ایجاد می‌نماید.» این گفته متعلق به Craig Barth مدیر ارشد فناوری گروه Devil Mountain می‌باشد که جمعه هفته گذشته در وبلاگ این شرکت منعکس گردید.
با این که مایکروسافت به خاطر تعطیلات آخر هفته امکان پاسخگویی و اعلام نظر نداشت، اما زمانی که این گروه برای اولین بار از سرویس پک 1 ویستا انتقاد کردند در واکنشی اعلام نمود: «ما از شور و اشتیاقی که برای ارزیابی Vista SP1 وجود دارد کمال تشکر و قدردانی را داریم هر چند این سرویس پک همچنان در فاز توسعه و اصلاح قرار دارد و تا زمان عرضه نهائی متحمل چندین تغییر قرار خواهد شد.»
مایکروسافت در تلاش است تا کاربران را از ویندوز XP شش ساله‌اش جدا کند و آنان را وادار نماید تا به ویندوز ویستا کوچ کنند.
برای مثال در خلال سال 2007 این شرکت چندین امتیاز به XP اعطا نمود. این امتیازات شامل افزایش پنج ساله مدت پشتیبانی از نسخه خانگی و همچنین ادامه فروش نسخه‌های OEM تا ژوئن 2008 می‌باشد.
مایکروسافت زمانی تصمیم به اعطای این امتیازات گرفت که متوجه شد کاربران مایل به ادامه استفاده از این سیستم‌عامل قدیمی هستند.

حالا نظر شما در این رابطه چیه؟به نظر شما XP SP3 یا VISTA SP1 ؟

K A S R A
11-05-08, 00:38
چیزی که Microsoft رو از بقیه سازنده های نرم افزار متمایز می کنه Sopport بی نظیر محصولاتشه ... :great:

هر محصولی که اسم Microsoft به عنوان سازنده یا ناشر و Provider و ... پشتشه , یعنی اینکه خیاله کاربرا از بابت Help , Document , Toturial راحته راحته ... :yes:

نمونه بارزش هم MSDN هست ... :1. (40):

من فکر کنم xp حرفه ای ترین ویندوز Microsoft و حتی سیستم عامل های تو بورس هست . پشتیبانی مایکروسافت از xp با وجود Vista و رضایت کاربران اینو ثابت می کنه . :cool:

:11():

Labyrinth
11-05-08, 04:12
به نظر من هم ویستا خوبه هم ایکس پی ولی من پشتیبانی ایکس پی رو بیشتر دوست دارمهرچند هم که حفره داشته باشه بازم از نظر مجود بودن درایورها ، نرم افزار ها و ... خیلی کاملتره فقط یکم خوشکله که اگر یکم اهل گشت باشی میتونی با نرم افزار و یکم تغییرات توی ایکس پی اون رو از ویستا زیباتر کنی

وندوز ایکس پی فولعاده برای بازی و همچنین دیباگ خوبه من خودم به شخصه بیش از 15 بار ویستا نصب کردم و هردفعه بخاطر یک مسله نتونستم پاکش نکنم

:yes: ایکس پی رو دوست دارم :1. (40):

green_waves
11-05-08, 06:31
همانطور که شما گفتید ویستا مشکلات زیادی داره که اکثر کاربران حرفه ای بخاطر آنها XP ترجیح می دهند مهمترین شون اینها هستند
1- سنگین بودن ویستا نسبت به XP و افزایش لختی این سیستم عامل در طی مدت زمان کوتاه تری که در XP دیده میشد
2- تغییرات کلی در ساختار ها ، منوها ، تول باکس و .... باعث شده که کاربران حرفه ای که در قدیم با XP کار می کردن از محیط جدید زیاد خوششان نیاد
3- یکی مشکلات بزرک و اساسی ویستا این که خیلی از نرم افزارهایی که روی XP اجرا می شوند روی ویستا ساپورت نمی شوند
4 - دومین مشکل اساسی اون مشکل درایور هاست

چیزی که Microsoft رو از بقیه سازنده های نرم افزار متمایز می کنه
:11():

Microsoft یک شرکت نرم افزاری تراز اول هست ولی شرکت های نرم افزاری زیادی هستند که در حد و یا حتی در بعضی شاخه ها فراتر از ماکروسافت نرم افزار تولید می کنند
قدرت Microsoft مطلق نیست

Quick
11-05-08, 15:10
همانطور که شما گفتید ویستا مشکلات زیادی داره که اکثر کاربران حرفه ای بخاطر آنها XP ترجیح می دهند مهمترین شون اینها هستند
1- سنگین بودن ویستا نسبت به XP و افزایش لختی این سیستم عامل در طی مدت زمان کوتاه تری که در XP دیده میشد
2- تغییرات کلی در ساختار ها ، منوها ، تول باکس و .... باعث شده که کاربران حرفه ای که در قدیم با XP کار می کردن از محیط جدید زیاد خوششان نیاد
3- یکی مشکلات بزرک و اساسی ویستا این که خیلی از نرم افزارهایی که روی XP اجرا می شوند روی ویستا ساپورت نمی شوند
4 - دومین مشکل اساسی اون مشکل درایور هاست

Microsoft یک شرکت نرم افزاری تراز اول هست ولی شرکت های نرم افزاری زیادی هستند که در حد و یا حتی در بعضی شاخه ها فراتر از ماکروسافت نرم افزار تولید می کنند
قدرت Microsoft مطلق نیست

نرم افزار ها همه روی ویستا کار می کنن اگر :

موقع نصب روی فایل Setup یا Installer نرم افزار Right Click کرده مراحل ذیل را انجام می دید:

Properties > Compatibility > Compatibility mode > Run This Program in Compatibility mode for Windows XP

در این صورت هرگز هیچ نرم افزاری مشکل نخواهد داشت!

بعضی وقت ها هم اکانتی که از اون استفاده میکنید نیازمد گرفتن permission از اکانت Administrator هستن که در حات عادی نمیتونید این اجازه رو بدید و باید این کار رو بکنید:

Properties > Compatibility > Compatibility mode > Privilege Level > Run this program as an administrator

دیگه همه ی سازندگان درایور های مخصوص ویستا رو می دن البته بازم بعضی وقت ها درایور های قدیمی با این سیستم عامل مشکل دارن مثل مشکل بعضی مودم ها External.

مایکروسافت قدرت مطلق نیست ولی نرم افزار های داره که چیزی نیست که باهاشون رقابت کنه مثل Microsoft Office که واقعا همه بهش نیاز دارن و من نشنیدم کسی از نرم افزار دیگه استفاده بکنه یا همین سیستم عامل تعداد کمی هستن که از سیستم عاملی به جز سیستم عامل مایکروسافت استفاده می کنن که اونا هم همیشه یه XP رو سیستمشون نصب هیت که ازش استفاده کنن

green_waves
11-05-08, 16:16
نرم افزار ها همه روی ویستا کار می کنن اگر :

موقع نصب روی فایل Setup یا Installer نرم افزار Right Click کرده مراحل ذیل را انجام می دید:

Properties > Compatibility > Compatibility mode > Run This Program in Compatibility mode for Windows XP

در این صورت هرگز هیچ نرم افزاری مشکل نخواهد داشت!

بعضی وقت ها هم اکانتی که از اون استفاده میکنید نیازمد گرفتن permission از اکانت Administrator هستن که در حات عادی نمیتونید این اجازه رو بدید و باید این کار رو بکنید:

Properties > Compatibility > Compatibility mode > Privilege Level > Run this program as an administrator

اکثر برنامه های مهندسی خاص با ویستا مشکل دارند

دیگه همه ی سازندگان درایور های مخصوص ویستا رو می دن البته بازم بعضی وقت ها درایور های قدیمی با این سیستم عامل مشکل دارن مثل مشکل بعضی مودم ها External.

خیلی از سخت افزارها هست که درایور ویستا ندارند

مایکروسافت قدرت مطلق نیست ولی نرم افزار های داره که چیزی نیست که باهاشون رقابت کنه مثل Microsoft Office که واقعا همه بهش نیاز دارن و من نشنیدم کسی از نرم افزار دیگه استفاده بکنه

یک نگاه به اینجا بندازید نظرتون درباره MS Office عوض می شه
Only the registered members can see the link

یا همین سیستم عامل تعداد کمی هستن که از سیستم عاملی به جز سیستم عامل مایکروسافت استفاده می کنن که اونا هم همیشه یه XP رو سیستمشون نصب هیت که ازش استفاده کنن

اگر منظورتون تو ایران هست بله حرف شما درسته ولی در جهان انقلابی دیگر در حال شکل گرفتن هست

Overclocker
11-05-08, 18:52
چه خبره اینجا

طرف سیستمش نمیکشه ویستا رو میگه بدر نمیخوره اون یکی سیستمش خفن میگه رو دست ویستا نمیاد هیچ وقط

فن بوی بازی را بزارید کنار

تمام درایور ها را هم از سایت سازنده ی سخت افزار میشه دانلود کرد یعنی ویستا ساپورت هستند هم 32 یبتی و هم 64 ولی رو 64 چه اکس پی چه ویستا هنوز ناز میکنند ونرم افزار بدون مشکل نمیدن بیرون

بازی ها هم هنوز 64 کامل نیستند مثلا کرایسیس رو 64 ناز میکنه و نمیاد حتی من رو اکس پی 64 هم تست

کردم ولی بازم نیامد درایور گرافیک هم upgrade و downgrade کردم ولی فایده نداشت

رو vista ultimate & sp1 و xp sp2 تست کردم جفتشونم 64 هیچکدوم نیو وردنش

بعد xp اصلا برا بازی بدرد نمیخوره به دلیل directx 10 ویستا که حتی تو بازی های قدیمی هم 30 درصد

تاثیر داره تو بازی های جدید که نگو 50 درصد حداقل

من خودم فن بوی اکس پی بودم ولی گفتم که ویستا را باید امتحان کنم اصلا ببینم چیه

حدود 1 ماه که باش کار بکنید بعد وقتی اکس پی را میبینید فکر میکنید طرف داره با 98 کار میکنه یعنی انقد ر ضایع هست اکس پی

هر کس هم سیستم خفن نداره میگه xp بدرد نمیخوره اینو مطمعا باشید

خود من تا وقتی سیستم خفن نداشتم میگفتم ویستا هم ویندوز هست که مایکرو سافت خودش الاف کرده و ساختش بعد خود ماکروسافت بخاطره تحول در بازار کامپیوتر این کارو کرد که قطعات خفن هم فروش بره

و خداییش هم ویندوز عالی هست 4 گیگ رم داشته باشید با ویستا زندگی کنید

به شما قول میدم همتون تا 1 سال دیگه اگه پول هم بهتون بدن xp را نصب نمیکنید اینکه هیچی اگه طرف رایگان واسط نصب هم بکنه بازم مگید نمخوام م م م

ویستا مشکلش سره اینه که اکس پی نرفته کنار که بازار 2 طرفه شده و سازنده های سخت افزار نمیدونن بیشتر کدوم را ساپرت کنن و هر موقعه رفت کنار ویستا به سرعت محبوب میشه چون اون موقعه دیگه اکس پی نیست که یکی بگه خوبه یکی دیگه بگه بده و سازنده هم هی ساپورتش نکنه ویستا را

سرتونو درد اوردم

آخر هم از اکس پی استفاده میکنید

K A S R A
11-05-08, 19:29
بعد xp اصلا برا بازی بدرد نمیخوره به دلیل directx 10 ویستا که حتی تو بازی های قدیمی هم 30 درصد

تاثیر داره تو بازی های جدید که نگو 50 درصد حداقل

حدود 1 ماه که باش کار بکنید بعد وقتی اکس پی را میبینید فکر میکنید طرف داره با 98 کار میکنه یعنی انقد ر ضایع هست اکس پی

هر کس هم سیستم خفن نداره میگه xp بدرد نمیخوره اینو مطمعا باشید

ویستا مشکلش سره اینه که اکس پی نرفته کنار

آخر هم از اکس پی استفاده میکنید

جالب بود :cool:

در مورد بازی که دیگه گفتن نداره XP از ویستا سریعتره ... کاملا هم محسوسه خود من توی Crysis و Assasin Creed و GOW برام ثابت شده . :yes:

منظورت از تاثیر حداقل 50% توی بازی دقیقا چیه ؟ یعنی گرافیک بازی 50% بهتر میشه؟ یا سرعت اجراش ؟

واقعا اینجوریه ؟؟؟؟

یه سوال : چه انتظاری از Vista داری که XP نمیتونه برات براورده کنه ... اصلا Microsoft چرا پشتیبانی از XP رو تمدید می کنه ؟

ویستا هر چقدر هم عالی باشه ( که واقعا هم هست ) از نظر سرعت به پای XP هم نمیرسه ... در حالیکه کارایی XP اگه از Vista بیشتر نباشه کمتر هم نیست ...

برای کسایی که سیستمشون یه کم کنده ( که تعدادشون هم کم نیست ) XP بهترین انتخاب هست .

XP همینطور که از اسمشم پیداست یه OS واقعا حرفه ایه :yes: .

خود Microsoft با کاربرای XP تو این موضوع موافقه ... واسه همینم هست که با وجود Vista هنوز هم Xp رو Support می کنه .

XP محبوبیتش بین اونایی که سیستم های توپی هم دارن کم نیست ... :wink:

Majid ²
11-05-08, 21:10
XP و دیگر هیچ

green_waves
11-05-08, 21:11
ببینید دوست من هر کسی از سیستم عامل یک سری انتظاراتی داره و بین اونها بهترینشو انتخاب می کنه مثلا شما از سیستم عامل انتظار اجرای بازی های قویتر و با سرعت بالا دارید ولی من به دنبال سرعت بیشتر در خود محیط سیستم عامل و امنیت بالاتر و نصب نرم افزارهای مثل فرانکلین ، پروتئوس ، اورکد و از این قبیل چیزها و همچنین تنظیمات شبکه و مشابه این دارم
پارامتر زیبایی در سیستم عامل های ویندوز اصلا برام مهم نیست
برای همین من XP و Linux را انتخاب می کنم ولی شما Vista

یک سوال از شما داشتم شما که سیستم خیلی توپه (حتما از پردازنده های Xeon استفاده می کنید ) و مال بقیه XP کارها ضعیفه اگر روی سیسمتون XP نصب کنید سریعتر هست یا Vista
من شرط می بندم اگر وینتا ( فکر کنم در حروفش اشتباه کرده باشم ) عرضه بشه Vista را کنار می زارید و اونو نصب می کنید

Quick
11-05-08, 21:22
دوستان در این که XP در سرعت بهتره شکی نیست و چه با سیستم خفن ببینید و چه با کومودور به هر حال XP بهتره! من خودم یه مدت سایدبار رو تو ویستا میبستم تا بتونم بازی کنم در حالی XP اصلا ساید بار نداشت که سرعتت رو بگیره!!! با حرف دوستان 100% موافقم و اگر به خاطر به روز بودنم نبود به جای ویستا XP داشتم آخه ویستا و اکس پی باهم سازش ندارن!

همونطور که red_waves عزیز گفتن هر کس انتظاراتی داره از سیستم عاملش من امنیت رو ترجیح میدم که به نظرم توی ویستا بهتر رعایت شده!

در عین حال اکس پی آنقدر سادست و کار باهاش سریعه که کاربرای حرفه ای همه از اون استفاده ممیکنن و افرادی مثل من و شما که بیشتر بازی می کنیم به خاطر Direct X 10 از ویستا استفاده می کنیم که تازگی ها توی بازی ها داره استفاده میشه!!!

Overclocker
12-05-08, 14:34
ببینید دوست من هر کسی از سیستم عامل یک سری انتظاراتی داره و بین اونها بهترینشو انتخاب می کنه مثلا شما از سیستم عامل انتظار اجرای بازی های قویتر و با سرعت بالا دارید ولی من به دنبال سرعت بیشتر در خود محیط سیستم عامل و امنیت بالاتر و نصب نرم افزارهای مثل فرانکلین ، پروتئوس ، اورکد و از این قبیل چیزها و همچنین تنظیمات شبکه و مشابه این دارم
پارامتر زیبایی در سیستم عامل های ویندوز اصلا برام مهم نیست
برای همین من XP و Linux را انتخاب می کنم ولی شما Vista

یک سوال از شما داشتم شما که سیستم خیلی توپه (حتما از پردازنده های Xeon استفاده می کنید ) و مال بقیه XP کارها ضعیفه اگر روی سیسمتون XP نصب کنید سریعتر هست یا Vista
من شرط می بندم اگر وینتا ( فکر کنم در حروفش اشتباه کرده باشم ) عرضه بشه Vista را کنار می زارید و اونو نصب می کنید

آقای محترم من کاری به سیستم عامل جدید ندارم که هر کدوم که جدید تر باشه سریع اونو نصب کنم

من cpu زنون ندارم مگه ویستا چیه که که بری واسش زنون بخری من e8400 دارم و خیلی هم تو ویستا و ...

با سرعت کار میکنه هیچ وقط هم عوضش نمیکنم فکر کردین ویستا cpu هشت هسته ای میخواد نه همون 3.6

هم تو ویستا با سرعت کار میکنه یا e2180

سیستم عامل بر حسب نیاز کار بر استفاده میشه برای بازی ویستا و بقیه کارها اکس پی

اینم ختم کلام

Overclocker
12-05-08, 14:40
دوستان در این که XP در سرعت بهتره شکی نیست و چه با سیستم خفن ببینید و چه با کومودور به هر حال XP بهتره! من خودم یه مدت سایدبار رو تو ویستا میبستم تا بتونم بازی کنم در حالی XP اصلا ساید بار نداشت که سرعتت رو بگیره!!! با حرف دوستان 100% موافقم و اگر به خاطر به روز بودنم نبود به جای ویستا XP داشتم آخه ویستا و اکس پی باهم سازش ندارن!

همونطور که red_waves عزیز گفتن هر کس انتظاراتی داره از سیستم عاملش من امنیت رو ترجیح میدم که به نظرم توی ویستا بهتر رعایت شده!

در عین حال اکس پی آنقدر سادست و کار باهاش سریعه که کاربرای حرفه ای همه از اون استفاده ممیکنن و افرادی مثل من و شما که بیشتر بازی می کنیم به خاطر Direct X 10 از ویستا استفاده می کنیم که تازگی ها توی بازی ها داره استفاده میشه!!!

ویستا واسه گیمر ها خوبه و اکس پی برای همه بجز گیمر ها

خود من هم قبول دارم که اکس پی حرف نداره ولی چه کنم که گیمرم و از اکس استفاده نمیکنیم

یه چیزه دیگه اگه مایکروسافت دایرکت ایکس 10 را واسه اکس پی میداد من اکس پی نصب میکردم !!!!!!!!

دیگه کشش ندید تاپیک را .