PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکلاتی با ویستا

vbigdeli
10-05-08, 19:42
سلام.

بچه ها من یک هفته ای هست که ویستا سرویس پک 1 32 بیتی را نصب کردم و تو این یک مدت خیلی هارد مشغوله و اعصابمو خورد کرده....این سیستم کارمه و هاردش هم 10000 دور هستش...هارد های راپتور هم خیلی پر سر و صدا هستن.

کسی می دونه واسه چی اینقدر هارد کار می کنه؟ فکر می کنم هارد به طور کامل توسط searchindexer.exe ایندکس شده باشه.

راستی ویستا 32 بیت سریع تره یا 64 بیتی؟

ممنون.:give_rose:

K A S R A
10-05-08, 22:44
سلام :love:

این سروصدای هارد معمولا به خاطر Scan ی هست که ویستا در مواقعی که فعالیت سیستم پایینه مثه وقتی که تو اینترنتی انجام میده ... :yes:

برای اینکه این Scan قطع بشه برو تو این مسیر :

Windows Deffender >> tools >> option >> Automatically scan my computer

این گزینه آخری رو غیر فعال کن . همه چی درست میشه :give_rose:

اما در مورد 64 بیتی ( بحث مورد علاقه من :1. (40): ) باید بگم که این موضوع هم به نرم افزار بستگی داره و هم سخت افزار ... نمیشه قطعی گفت 64 بیتی از 32 بیتی سریعتره

توی کارای پردازشی سنگین مثه Render و Compressing و ... این چیزا قدرت 64 بیتی مسلما بیشتره مشروط به اینکه نرم افزار هم 64 باشه ... با یه نرم افزار 32 بیتی تغییر سرعت چشمگیر نیست .

من خودم یه Vista x64 و Vista x86 رو سیستم دارم ... 90 % مواقع هیچ فرقی با هم ندارن , ولی Render کردن توی 64 بیتی واقعا سریعتره ... :cool: . به قول یکی از دوستان هنوز یه کم زوده برای مهاجرت به 64 بیتی :yes:
چون خود ویستا 64 بیتی 13 GB جا میگیره :yes: آنچنان مزیتی هم نسبت به X86 نداره ( البته فعلا )

vbigdeli
10-05-08, 23:03
سلام.

آقا ممنون از جوابت،ولی windows defender کلان turn off شده.

متاسفانه بعد از فرمت درایو سی که ویندوز اکس پی قبلیه روش بود،متوجه شدم که ویندوزی که خریدم 32 بیته و دی وی دی 64 بیت هم جداس که رفتم بخرم،ولی نبود :(

green_waves
11-05-08, 09:45
سلام :love:
. به قول یکی از دوستان هنوز یه کم زوده برای مهاجرت به 64 بیتی :yes:

دقیقا همینطوره تو ویندوز نرم افزار 64 بیتی خیلی کم هست و اگر هم باشه به سختی گیر میاد

vbigdeli
11-05-08, 14:53
این قابلیت superfetch که برنامه هایی که زیاد استفاده میشه را می خونه،را چطوری میشه disable کرد؟

Emperatour
11-05-08, 15:19
برو تو قسمت سرویس ها از کنترل پنل
Only the registered members can see the link
راست کلیک کن رو سرویسش و پراپرتیز

vbigdeli
11-05-08, 22:27
سعید جون دستم به دامنت هنوز هم این هارده سر و صدا می کنه :دی

هم windows defender غیرفعال شده و هم super fetch ...آنتی ویروس هم نیست،ولی تا ده دقیقه اول که ویندوز میاد سر و صداس!

Emperatour
11-05-08, 22:43
جون داش وحید وضع منم همینه. چیز دیگه ای بلد نیستم Only the registered members can see the link

این مقاله رو ببین اگر واقعا تاثیر داشت به منم بگو.

vbigdeli
12-05-08, 00:01
سعید جان مقاله خیلی خوبی بود،ولی در مورد سر و صدای و بزن برقص هارد هیچی ننوشته!

اینایی که این نوشته بود را می دونم..کلان ویستا یخورده ناز پروردس و مثل دخترا لجبازه :دی ....ایشالله که هر چه زودتر حالت بهتر بشه :x