PDA

مشاهده نسخه کامل : اور 6550 با مین ASUS P5E

H.Fisher
06-05-08, 22:11
سلام

یک سری اطلاعات در مورد Bios این مادربورد میخوام.

راستش یک 6550 دارم,می خوام ببینم چه میشه کرد. اگر خواستید که کلا این سیستمو بترکونیم که بگید اطلاعات کامل بدم.

ممنون:give_rose:

یک پوش واسه استارت :merci:

PCminister
07-05-08, 03:19
یک پوش واسه استارت :merci:

یه عکس از تب cpu و مادربرد در cpu-z بذارین و نوع و مدل پاور و رمتون را بگین.:1. (26):

من و دیگر دوستان در خدمتیم!:11():

با تشکر.

H.Fisher
07-05-08, 14:24
سپاس گذارم :1. (23):

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

ادامه صفحه :1. (38):

H.Fisher
07-05-08, 14:31

ASUS P5E X38
E6550
PNY 9800GTX
2GiG Corsair 800 XMS2 DHX
780B Green
Case Galaxy Green
CPU Fan CM Sphere Copper
Vista Ultimate 32 SP1

Mahdi_Moosavi
07-05-08, 15:33
عجب سیستم خفنی !! Only the registered members can see the link

==============================================

بحث جدی میشه !!

خب سیستم خوی داری + اینکه کولر نسبتآ مناسبی هم داری !

برای شروع کار این ها حتمآ لازمه :

1 - bios رو حتمآ update کنید . میتونید برای دانلود آخرین ورژن ، به این لینک (Only the registered members can see the link) مراجعه کنید .

2 - با استفاده از برنامه ORTHOS (Only the registered members can see the link) یه تست 30 دقیقه ای توسط تست Stress CPU بگیر تا max temp حالت defult رو بگو تا دوستان دیگه برای تنظیم فرکانس ها و ولتاژ ها بهتر راهنمایی کنن . ( برای مونیتورینگ دمای پردازنده و NB میتونی از برنامه PC PROBE II استفاده کنی ، که تو CD مادربورد هست .

ضمنآ دمای IDLE ذکر کنی خیلی بهتر میشه .

===========================================

یه سوال !!! RAM شما کدوم یک از این مدل ها (Only the registered members can see the link) هست ؟

چون من تو مدل های XMS2 DHX مدلی که با Part number رم شما همخوانی داشته باشه ، پیدا نکردم !!

Labyrinth
07-05-08, 15:46
سید مهدی هست برو این لینک (Only the registered members can see the link) خط اول اونی که تایمینگش 5 است رو ببین همین کده :yes:

H.Fisher
07-05-08, 15:51
با تشکر از شما دوست عزیز,رم ها XMS2 DHX هستند شکلشونم همونه حالا شاید تقلبی باشه :1. (38):

من قبلا Bios رو دانلود کردم اما یک 2 سالیه اپدیت نکردم و گفتم شاید فرق بکنه,یک توضیح بدید بد نیست.

راستی یک جوری بگین که دیسک و دیسکتو.... نباشه این حرفها,فکر کنم قبلا با استفاده از یک نرم افزار پیش رفتم یادم نیست :lol:

چشم با Orthos هم چک میکنم ,فقط بگید از کجا ها عکس بزارم (Hardware Monitoring??)و...

Mahdi_Moosavi
07-05-08, 15:58
سید مهدی هست برو این لینک (Only the registered members can see the link) خط اول اونی که تایمینگش 5 است رو ببین همین کده :yes:

نیست امیر ! اونی که شما میگی اینه دیگه : TWIN2X2048-6400C5DHX (Only the registered members can see the link)

PART Number رم این دوستمون این : CM2X1024-6400C5 -DHX

این سری مثل اینکه اصلآ ماژول 1GB نداره !! :1. (27): همه 2GB و 4GB هستند !! :1. (27):

من تو سری ، XMS2 (Only the registered members can see the link) هم پیداش نکردم ! :1. (27):

احتمالآ کمپانی تولیدش رو متوقف کرده !

Mahdi_Moosavi
07-05-08, 16:05
با تشکر از شما دوست عزیز,رم ها XMS2 DHX هستند شکلشونم همونه حالا شاید تقلبی باشه :1. (38):

من قبلا Bios رو دانلود کردم اما یک 2 سالیه اپدیت نکردم و گفتم شاید فرق بکنه,یک توضیح بدید بد نیست.

راستی یک جوری بگین که دیسک و دیسکتو.... نباشه این حرفها,فکر کنم قبلا با استفاده از یک نرم افزار پیش رفتم یادم نیست :lol:

چشم با Orthos هم چک میکنم ,فقط بگید از کجا ها عکس بزارم (Hardware Monitoring??)و...

در مورد Update bios از برنامه ASUS UPDATE که اونم تو CD مادربورد هست استفاده کن .

اینم آموزشش : اینجا (Only the registered members can see the link)

البته شما بهتره تو این مرحله :

Only the registered members can see the link

اول فایل رو دانلود کنی و برای UPDATE BIOS از قسمت Update bios from a file استفاده کنی .

منظورم از مونیتورینگ این بود که اول برنامه PC PROBE II رو اجرا کن و دمای از دمای CPU و NB عکس بگیر ، بعد هم وقتی ORTHOS رو اجرا کردی ، در حال که 30 دقیقه از RUN شدن برنامه گذشت ، دوباره از دما CPU و NB عکس بگیر .

H.Fisher
07-05-08, 16:14
اقا این نرم افزاره چی میگه؟؟؟

هم نصب کردم اومد بالا شروع کرد به اژیر زدن,یاد IGI افتادم

پیغام داد :There are some warnings MB Temperature

دمای مین 39 هستش؟طبیعیه؟

البته من اتاقم گرمه جای کیس هم بده و این ها راهی نداره که درست شه:1. (38):

Mahdi_Moosavi
07-05-08, 16:48
اقا این نرم افزاره چی میگه؟؟؟

هم نصب کردم اومد بالا شروع کرد به اژیر زدن,یاد IGI افتادم

پیغام داد :There are some warnings MB Temperature

دمای مین 39 هستش؟طبیعیه؟

البته من اتاقم گرمه جای کیس هم بده و این ها راهی نداره که درست شه:1. (38):

طبیعیه .

اونو بیخیال ! BUG برنامه هستش ! تو برنامه CONFIG رو انتخاب کن و دمای Threshold رو برای مادربورد به 50 درجه تغییر بده .

H.Fisher
07-05-08, 17:10
بازم ممنون,

بایوس که اپدیت شد ریستارت شد و بعد 2 تا پیغام داد یکیش میرفت تو Setup یکی هم ادامه که کلید f2 بود
درسته؟
اینم عکس حوصله ندارم صبر کنم اما یک ربع هستش که دما ثابته...:1. (38):البته درک میکنم مهمه :gasp:

راستی تو Orthos این cpu speed 3333 هست اما گاهی 3332 میشه! درسته؟ تا چه حد عیب نداره!یک توضیح بدید لطفا.

I M A N
07-05-08, 23:50
خوب دوست من همين طور كه استادان گرامي راهنماي كردند شما رو تا اين جاي كار كه عالي بوده..سيستم بسيار خوبي دارين.

راستی تو Orthos این cpu speed 3333 هست اما گاهی 3332 میشه! درسته؟ تا چه حد عیب نداره!یک توضیح بدید لطفا.مظورتون دوست من 2333و 2332 است بله نه اين اشكال نداره چون اينقدر فركانس كم و زياد مي شه توسط خود سيستم.

ميريم سراغ اوور سيستم شما خوب دوست من شما مقدار fsb frequency را روي مقدار 400 قرار بدهيد و dram frequency را هم روي ddr2-800 بگذارين
بعد مقدار vcore voltage را هم روي 1.25 قرار بدهيد. اين يك نمونه از تنظيمات بايوس مادربورد شما البته اين فقط نمونه است منظورم اين نيست شما هم همين نتظيمات رو اعمال كنين..

بعد اين كه دوست من اين تنظيمات رو كه در عكس زير مي بينين در تب advance اعمال كنين

خوب دوست من اگه سيستم بالا اومد تست orthos را هم انجام بدهيد و حالت load , idel
رو اين جا قرار بدين..تا براي ادامه كار آماده بشيم تا فركانس هاي بالاتر رو هم تجربه كنيم.:give_rose:

H.Fisher
08-05-08, 07:42
:11():
ممنون از راهنمایی کامل و دقیقتون.

1-اقا این Advance دقیقا عین عکس باشه اره؟؟؟

2-این Vcore Voltage پایین صفحه tweaker هستش نه؟ چرا روش اینتر میزنم اتفاقی نمی افته؟ البته هنوز وارد بایوس نشدم,شاید با وجود Advance تغییر میکنه!

3-Ratio CMS Setting هم 7 باشه؟
4-اقا زمان لازم برای Orthos رو هم بگید.
((من بعضی کارها رو ممکنه بتونم انجام بدم اما ترجیح میدم مطمئن بشم تا خطری نباشه و بیشتر دوست دارم که کاره تیمی انجام بدم.)):1. (21):

با اجازتون میرم سر کار ظهر بر میگردم تا شب میچسبم به کار خودمون.

H.Fisher
08-05-08, 07:58
سوتی:whistle:

تصحیح شماره 2 :باید برم روی Vcore فقط تایپ کنم نه؟

مین قبلیم منو به اشتباه انداخت:lol:

Mahdi_Moosavi
08-05-08, 11:12
:11():
ممنون از راهنمایی کامل و دقیقتون.

1-اقا این Advance دقیقا عین عکس باشه اره؟؟؟

2-این Vcore Voltage پایین صفحه tweaker هستش نه؟ چرا روش اینتر میزنم اتفاقی نمی افته؟ البته هنوز وارد بایوس نشدم,شاید با وجود Advance تغییر میکنه!

3-Ratio CMS Setting هم 7 باشه؟
4-اقا زمان لازم برای Orthos رو هم بگید.
((من بعضی کارها رو ممکنه بتونم انجام بدم اما ترجیح میدم مطمئن بشم تا خطری نباشه و بیشتر دوست دارم که کاره تیمی انجام بدم.)):1. (21):

با اجازتون میرم سر کار ظهر بر میگردم تا شب میچسبم به کار خودمون.

سوتی:whistle:

تصحیح شماره 2 :باید برم روی Vcore فقط تایپ کنم نه؟

مین قبلیم منو به اشتباه انداخت:lol:

نه ، ببین ایمان چی گفت :

منظورم اين نيست که شما هم همين نتظيمات رو اعمال كنين..

شما فقط تنظیماتی که ایمان گفت ، تغییر بده .

در مورد تغییر ولتاژ که باید از کلید های + و - استفاده کنی .

بله ؛ Ratio CMS رو 7 باشه .

زمان لازم برای تست max temp و stability سطحی حداقل 30 دقیقه هستش .

ولی برای تست stability کامل ، توصیه میشه ، حداقل دو تا windows از این برنامه رو run بشه ، و یکی از برنامه ها تست blend بگیره ، و دیگری تست stress cpu و زمان حداقل 4 ساعت باشه و بدترین شرایط حرارتی محیط در نظر گرفته بشه .

H.Fisher
08-05-08, 13:09
ممنون اقای موسوی

بنده متوجه حرف ایشان شدم اما در مورد عکس دوم تردید دارم اخه زیرش نوشته اینکارا رو هم انجام بده

ROOZB3H
08-05-08, 13:13
اقايون من هم E6550 دارم ولي از 2.9 بيشتر اور نميشه .. يعني سيستم ريست ميشه يا بالا نمياد
اشكال از چيه ؟؟؟

Vcore voltage هم روي 1250 هست ...

اينم سيستم :

Asus P5B with last bios
Intel core2 duo E6550
Vga Geforce 9600GT
Ram 2GB patriot DDR2 800
Power : Acble 510W (470W real) x

I M A N
08-05-08, 13:57
اقايون من هم E6550 دارم ولي از 2.9 بيشتر اور نميشه .. يعني سيستم ريست ميشه يا بالا نمياد
اشكال از چيه ؟؟؟

Vcore voltage هم روي 1250 هست ...

اينم سيستم :

Asus P5B with last bios
Intel core2 duo E6550
Vga Geforce 9600GT
Ram 2GB patriot DDR2 800
Power : Acble 510W (470W real) x

خوب روزبه جان ببينم مشكلت كجاست. چون من هم با همين مادربورد به فركانس 3.6 رسيدم

مقدار fsb چقدر روي 415 است..ولتاژ cpu رو روي 1.3 بزار بعد dram ferquency را هم روي

ddr2-830 بزار يعني كمتريم مقداري كه داره اين گزينه, تغييرات ديگه چيزي احتياج نيست دست بزني

در ضمن توي عكس كه پايين گذاشتم همون قسمت advance شما هم اين تغييرات رو انجام بدين چون

تقريبا اين گزينه ها هم براي مادربورد شما يكي است.

بعد اين كه عزيز دما در حالت idle , load چقدر شما هم يك تست orthos بزارين كولينگ هم دارين يا نه فن استوكه..

ممنون اقای موسوی

بنده متوجه حرف ایشان شدم اما در مورد عکس دوم تردید دارم اخه زیرش نوشته اینکارا رو هم انجام بده

بله دوست من همين طور كه گفتم همه ي اون تغييرات رو اعمال كنين..موفق باشي//:give_rose:

H.Fisher
08-05-08, 14:22
سلام

قبل از اینکه اخرین پستتون رو بدید من شروع کردم و در واقع دست به تنظیمات advance نبردم اما مشکلی نبود و نباید باشه فرکانس روی 2799 ثابت هستش و دما هم مناسبه فعلا. این idle چیه؟ یعنی همون اول که کار سنگینی در کار نیست؟ اون اول 26 بود بعد هم استارن کردم 31 شد و بعد از 10 دقیقه 36 و ثابت موند.

الان Advance رو درست میکنم اما گزینه اخری بعد از گذاشتن Cpu Multiplier روی 7 دیگه نیستش درست؟

I M A N
08-05-08, 14:42
سلام

قبل از اینکه اخرین پستتون رو بدید من شروع کردم و در واقع دست به تنظیمات advance نبردم اما مشکلی نبود و نباید باشه فرکانس روی 2799 ثابت هستش و دما هم مناسبه فعلا. این idle چیه؟ یعنی همون اول که کار سنگینی در کار نیست؟ اون اول 26 بود بعد هم استارن کردم 31 شد و بعد از 10 دقیقه 36 و ثابت موند.

شرمنده منظورم همون idel بود بله يعني مواقعي كه سيستم در حالت بيكاري است پايينترين مقدار دما...

الان Advance رو درست میکنم اما گزینه اخری بعد از گذاشتن Cpu Multiplier روی 7 دیگه نیستش درست؟

بله دوست من درسته...:cool:

خوب عالي دوست من خنك كننده خوبي دارين ولي به جاهاي حساس هم ميرسم...:1. (38):

Only the registered members can see the link

خوب دوست من حالا شروع كنين به بالا بردن fsb و تا فكر كنم 450 مشكلي نداشته باشيند بعد اگه

بالاتر از يك مقداري بالا نيومد خود سيستم چندبار خاموش و روشن كه بشه بر مي گرده به حالت

اول بعد دوباره براي ادامه كار به cpu ولتاژ بدهيد و اگر به فركانس 900 براي رم رسيدين ولتاژ رم را

روي 1.9 بگذاريد dram vcore و دباره ادامه بدهيد ببينم به كجا مي رسيد و اين كه در مقدر هاي بالاتر هم باييد به

پل شمالي مادربورد هم ولتاژ بدين كه ذكر مي كنم چه موقه..موفق باشين.:give_rose:

H.Fisher
08-05-08, 18:03
خوب نتیجه جالبی نگرفتم;

روی 428 که تا 1 ساعت و 40 دقیقه بود بعد من قطع کردم فکر کردم برم جلو بهتره (دما 39 بود)

430 1 ساعت 10 دقیقه ریستارت شد.

445 20 دقیقه صفحه ابی

450 Dram frq روی 1.9 بود اما تا ویندوز میخواست بالا بیاد صفحه ابیه میومد.

مهم:این صفحه ابیه چرا میاد از چیه؟

مجبور شدمCPU Frq ببرم بالاتر بعد بالا اومد اما orthos بعد 5 ثانیه Stop میشد.

نمیدونم ولتاژ رم رو هم بردم روی 1.92 و1.94و 1.96و... تا 2 شاید اصلا باید رم رو ولتاژ ندم ها؟ همون 1.80

باید بفهمم که هر ریستارت مربوط به رم هست یا سی پی یو اینجوری خیلی خوب میشه.

اخرین تست 2996 هستش .(428)

Mahdi_Moosavi
08-05-08, 18:27
خوب نتیجه جالبی نگرفتم;

روی 428 که تا 1 ساعت و 40 دقیقه بود بعد من قطع کردم فکر کردم برم جلو بهتره (دما 39 بود)

445 20 دقیقه صفحه ابی

نمیدونم ولتاژ رم رو هم بردم روی 1.92 و1.94و 1.96و... تا 2 شاید اصلا باید رم رو ولتاژ ندم ها؟ همون 1.80

شما با این تغییرات دوباره تست کنید :

DRAM Voltage : 2.00V

VCORE Voltage : 1.375

در مورد ولتاژ cpu تردید نداشته باش ! چون cpu خیلی خنکه ! این cpu تا 72 درجه به صورت تضمین شده جا داره .

Labyrinth
08-05-08, 18:33
خوب نتیجه جالبی نگرفتم;

445 20 دقیقه صفحه ابی

ببخشید که یکم دیر وارد عمل شدم :give_rose:

خوب شروع میکنم تو پایداری سه تا عامل موثر وجود دار که زیر اونها رو میگم :yes:

دما ، ولتاژ ، دقت در عمل اورکلاک

ببین صفحه ابی که هنگام بالا آمدن ویندوز میآید برای کمبود ولتاژه پردازنده است با توجه به اینکه من با تنظیمات این مین تا حدی آشنا هستم باید یکسری کارها انجام بدی تا سیستم پایدار بشه

قبل از این تنظیمات به این سوالات جواب بده :yes:

دما در فرکانس 445 ؟ دما در حالت لود ؟ ولتاژ پردازنده در این فرکانس ؟

اینها رو جواب بده تا بگم چطوری میتونی بیای بالا :1. (40):

اگر دیدم نیازی هست از بایوس خودم عکس میگیرم :wink: و برات میزارم فعلا اینها رو جواب بده تا بهت بگم ....

یا علی ( امیر)

:merci:

H.Fisher
08-05-08, 20:49
خیلی خیلی سپاسگذارم :11()::11()::11():

روی 445 اولین ولتاژی که باهاش میشه ویندوز رو بالا اورد 1.30000

در حالت عادی 34 هست و در حالت لود نباید از 42 بیشتر بشه

اما من با ولتاژ بالا تر امتحان کردم توی 20 دقیقه اول 45 بود البته ولتاژ الکی دادم:whistle:
زود قطع کردم تا با دوستان مشورت کنم.
با ولتاژ بالا Orthos باهام راه میاد.

اگر ولتاژ اضافه باشه یک مقداری مثلا در حد 2 تا + زدن ایا رو کیفیت تاثیر داره ؟؟؟

ROOZB3H
08-05-08, 20:56
خوب روزبه جان ببينم مشكلت كجاست. چون من هم با همين مادربورد به فركانس 3.6 رسيدم مقدار fsb چقدر روي 415 است..ولتاژ cpu رو روي 1.3 بزار بعد dram ferquency را هم روي ddr2-830 بزار يعني كمتريم مقداري كه داره اين گزينه, تغييرات ديگه چيزي احتياج نيست دست بزني در ضمن توي عكس كه پايين گذاشتم همون قسمت advance شما هم اين تغييرات رو انجام بدين چون تقريبا اين گزينه ها هم براي مادربورد شما يكي است. بعد اين كه عزيز دما در حالت idle , load چقدر شما هم يك تست orthos بزارين كولينگ هم دارين يا نه فن استوكه..

مرسي .

اقا ايمان fsb كه تا 418 هم جواب ميده يعني بالا مياد ولي از اون بيشتر مثلا بالاي 420 ديگه اوضاع خراب ميشه و بايد باتري مادربرد رو در بيارم ...

بعدشم من يادمه گفتيد intel speed step بايد غير فعال باشه ولي تو عكس enable هست ؟؟؟

دما هم روي idle در حالت اوركلاك بين 46 تا 50 هست و فن استوك دارم ...

حالا اين كارها رو ميكنم خبرشو ميدم ...

H.Fisher
08-05-08, 22:57
خوب , روی 445 با ولتاژ 1.36250 اینجوری که میبینید شد؟ این پیغام یعنی چی؟

1:35

I M A N
08-05-08, 23:02
خیلی خیلی سپاسگذارم :11()::11()::11():

روی 445 اولین ولتاژی که باهاش میشه ویندوز رو بالا اورد 1.30000

در حالت عادی 34 هست و در حالت لود نباید از 42 بیشتر بشه

اما من با ولتاژ بالا تر امتحان کردم توی 20 دقیقه اول 45 بود البته ولتاژ الکی دادم:whistle:
زود قطع کردم تا با دوستان مشورت کنم.
با ولتاژ بالا Orthos باهام راه میاد.

اگر ولتاژ اضافه باشه یک مقداری مثلا در حد 2 تا + زدن ایا رو کیفیت تاثیر داره ؟؟؟

خوب دوست من ممنون از دوستاني كه به شما كمك كردند.

بله شما الان در فركانس 3115 هستيد خوب الان شما در fsb بالاتر مشكلي داريد بعد اين كه

شما تا الان ولتاژ 1.3 دايد خوب براي بالاتر رفتن اگه سيستم احتياج داشته باشه داده بشه

يك مقدار ولتاژ رو همين طور كه آقا مهدي گفتند روي
DRAM Voltage : 2.00V
VCORE Voltage : 1.375

بگذاريد و فركانس را بالاتر ببرين و تست را انجام دهيد و نتايج را بگذاريد اگه توي فركانس هاي بالاتر

سيستم با بردن ولتاژ بالا نيومد به پا شمالي هم ولتاژ بدهيد..

مرسي .

اقا ايمان fsb كه تا 418 هم جواب ميده يعني بالا مياد ولي از اون بيشتر مثلا بالاي 420 ديگه اوضاع خراب ميشه و بايد باتري مادربرد رو در بيارم ...

بعدشم من يادمه گفتيد intel speed step بايد غير فعال باشه ولي تو عكس enable هست ؟؟؟

دما هم روي idle در حالت اوركلاك بين 46 تا 50 هست و فن استوك دارم ...

حالا اين كارها رو ميكنم خبرشو ميدم ...

بله دوست عزيز من مقدار intel speed step را گفتم غير فعال كنين ولي خوب توي اين

مادربورد قابل مشاهده ولي توي مادربورد p5b اين مقدار خودش از اين گزينه حذف مي شه

تا اونجاي كه ياد مي آيد ولي اگر باز هم داخل مادربورد شما وجود داره disable كنين.

در مورد fsb هم ببينم دوست عزيز چقدر ولتاژ دادين و اين كه dram frecuency چقدره روي كمترين مقداره.
منتظر هستم.:give_rose:

I M A N
08-05-08, 23:06
خوب , روی 445 با ولتاژ 1.36250 اینجوری که میبینید شد؟ این پیغام یعنی چی؟

1:35

خوب دوست من مثل اين كه تست داراي اشكال مي باشد خوب دوباره تست كردين باز هم همينطور است. اگه اين همين طور است به پل شمالي هم يك مقدار ولتاژ بدهيد به اندازه 0.1 .... تست كنين ببينين چه مي شود

H.Fisher
08-05-08, 23:07
سیستم بالا میاد اما همینطور که در عکس ملاحظه کردید...

H.Fisher
08-05-08, 23:09
کدام گزینه دقیقا مربوط به ولتاژ پل شمالی هستش؟

I M A N
08-05-08, 23:16
قسمت nb vcore.....

H.Fisher
08-05-08, 23:32
قسمت North birdge voltage :1. (38): از 1.25 کمتر نبود که با زرد هم نوشته بود!

شما گفتید 0.1 من هم که مثله همیشه قارچ :1. (10):

I M A N
08-05-08, 23:43
قسمت North birdge voltage Only the registered members can see the link از 1.25 کمتر نبود که با زرد هم نوشته بود!

شما گفتید 0.1 من هم که مثله همیشه قارچ Only the registered members can see the link

دوست من اين مقدار تا 1.65 جاداره شما از 1.25 گزينه بعدي رو انتخاب كنين من اشتباه كردم گفتم 0.1 بايد مي گفتم يك مقدار..:دي

:lol:

H.Fisher
08-05-08, 23:47
قارچم هااااا:whistle:

امشب حتما چک میکنم,اگر اینجوری هم نشد باید ولتاژ رم رو 2 کنم.

ROOZB3H
09-05-08, 00:40
اقا ايمان وقتي كه fsb رو روي 430 ميذارمDram frecuency خود به خود روي 866mhz تنظيم ميشه ... يعني دستي نميتونم تغيرش بدم متناسب با fsb اون هم تغير ميكنه مثلا fsb 425 ميشه 850mhz ...

حالا من بازم با 430 fsb نتونستم بالا بيام .... با اين مشخصات
vcore voltage : 1.3000
Dram frecuency : 866mhz
tempurate : 48 C

I M A N
09-05-08, 00:59
خوب روزبه جان رم شما از كدوم سري است cl4 llk يا مدل معمولي كه سينك آبي رنگ دارد اگه هر

كدوم از اين رم ها هستند... ولتاژ رم را روي 1.9 بگذاريد بعد به پل شمالي هم يكم ولتاژ بدهيد

PCminister
09-05-08, 01:04
ببخشید من یه سوال دارم:

شما در این باسها میخواین دائم با سیستم کار کنین یا فقط میخواین رکورد بزنین؟

آخه به نظر میرسه با air cooling این باسها یکم خطرناک باشه!:whistle:

البته فقط سوال کردم:11():

با تشکر

ROOZB3H
09-05-08, 01:06
واسه من همين پاتريوت ها كه ابي رنگه هست ...

ولتاژ پل شمالي رو روي چند بذارم ؟؟؟

I M A N
09-05-08, 01:11
ببخشید من یه سوال دارم:

شما در این باسها میخواین دائم با سیستم کار کنین یا فقط میخواین رکورد بزنین؟

آخه به نظر میرسه با air cooling این باسها یکم خطرناک باشه!:whistle:

البته فقط سوال کردم:11():

با تشکر

والا عماد جون همين طور كه مي دوني من كه تست مي زنم ولي اگه خنك كننده خوبي مثل واتر باشه و دما مشكلي نداشته باشه من به شخصه اين كار رو مي كنم.:1. (38):

واسه من همين پاتريوت ها كه ابي رنگه هست ...

ولتاژ پل شمالي رو روي چند بذارم ؟؟؟

خوب خوبه رم
پل شمالي رو يادم نيست چندتا گزينه داشت ولي روي يك مقدار بالاتر از مقدار اوليه بگذاريد..فكر كنم اگه اشتباه نكنم 1.3 باشه نه..:cool:

H.Fisher
09-05-08, 02:18
سلام:1. (27): (خوابم میاد)

مشکل حل شد:1. (5):

دقیقا همون مقدار که فرمودید به NB ولتاژ دادم.

راستی من می خوام از سیستم استفاده کنم, هر وقت فکر میکنید که کافیه بگید که فقط برم واسه تمرین و رکورد.

بازم ممنون :give_rose:

H.Fisher
09-05-08, 09:22
سلام:lol:

مهم:یک سری مشکل جالب

بالای صفحه ویندوز ابی کمرنگ میشه گاهی اوقات . دقیقا مثل زمانیکه که درایور هنوز نصب نیست.

مثل این عکس...

تو بازی هم یک ذره تغییرات ریز بود که باید دقت کرد به دیوار که نزدیک بشی اگر تاریک باشه یک ذره شطرنجی هاش دیده میشه,مشکل چیه؟

راستی من امتیاز اولم 10800 بوده که دوسته خوبم اقا روزبه 10000 تا با 9600GT گرفته این یک ذره عجیب میزنه

به هر حال امتیاز الان عجیب تغییر کرده و همچنین ویندوز ویستا هستش که فکر کنم روی XP مقداری فرق کنه,نظر شما چیه؟

ROOZB3H
09-05-08, 10:29
من با 9600GT بدون اوركلاك cpu و VGA حدود 9500 تا اوردم ...

و با اوركلاك CPU و VGA حدود 11000 تا اوردم ... (البته CPU تا 2.9 اور شده بود)

Mahdi_Moosavi
09-05-08, 11:34
سلام:lol:

مهم:یک سری مشکل جالب

بالای صفحه ویندوز ابی کمرنگ میشه گاهی اوقات . دقیقا مثل زمانیکه که درایور هنوز نصب نیست.

مثل این عکس...

تو بازی هم یک ذره تغییرات ریز بود که باید دقت کرد به دیوار که نزدیک بشی اگر تاریک باشه یک ذره شطرنجی هاش دیده میشه,مشکل چیه؟

راستی من امتیاز اولم 10800 بوده که دوسته خوبم اقا روزبه 10000 تا با 9600GT گرفته این یک ذره عجیب میزنه

به هر حال امتیاز الان عجیب تغییر کرده و همچنین ویندوز ویستا هستش که فکر کنم روی XP مقداری فرق کنه,نظر شما چیه؟

این مشکلات وقتی که fsb از حالت متعارف قابل تحمل توسط NB خارج بشه ، عادیه ! :1. (26): تازه این که خوبش هست !! بعضی مواقع H.D.D هم شناخته نمیشه !!

FSB متعارف و کاملآ تضمین شده توسط X38 تا حدود 1600MHZ هست ، که میشه این مقدار رو با 100mv ولتاژ اعمال شده به nb کاملآ پایدار کرد . چون اصلآ مقدار official این مقدار برای چیپست x38 1333mhz هست !

بنده ، اورکلاک مطمئن و تضمین شده برای سیستم شما رو این مقادیر میدونم :

FSB : 420MHZ (1680MHZ)4MP
DRAM Voltage : 1.90V
FSB:DRAM = 1:1
North Bridge Voltage : +0.1v
Vcore Voltage : 1.3625V

در مورد تست های 3D MARK 06 که باید بگم دلایل نداشتن اختلاف زیاد با 9600GT مسائل زیر هستش :

1 - چون VGA هایی مثل 9600GT و 9800GTX مدل های قدرتمندی هستند ، تو تست نام برده شده ، FPS معمولآ بالای 50FPS هست ، تو این جور تست ها هم چون به VGA فشار زیادی اعمال نمیشه ، به خاطر همین اختلاف زیادی هم مشاهده نمیشه . برای تست این کارت من 3DMARK VANTAGE (Only the registered members can see the link) رو به شما پیشنهاد میکنم . البته تو تست های اون این ورژن FPS بالای 30 رو حتی با 9800GTX هم تجربه نخواهید کرد !! :lol:

2 - کلآ GPU کارت شما ( G92 ) به توانایی پردازنده ، به شدت ، محتاجه !! اینو اگه سرچ کرده باشی ، دقیقآ متوجه میشی . برای مثال اگه شما از یک پردازنده 4 هسته ای با فرکانس هسته ، 3GHZ به بالا استفاده کنید ، جهش امتیاز قابل توجهی خواهید داشت . :great:

H.Fisher
09-05-08, 12:57
مرسی ,بازم مثل همیشه اطلاعات جالب و نو بود.

من سعی میکنم که روی یه ذره بالاتر باشم البته پایدار و مطمئن اما اگر نشد همین که شما گفتید:1. (38):

خوب مشکلات رو میگم البته اطلاعات کامل میدم:yes:
رسیدم به fsb 464 با1.38750 بالا میاد اما هم orthos ران میشه صفحه ابی میاد.روی 1.41875 بهترینش هستش که 3 دقیقه دووم میاره:1. (27):.من تا 6 تا مثبت بالاتر هم دادم که تاثیر نداشته.
در ضمن رم ها کمی عجیب نیستند؟ با ولتاژ 2.10 ویندوز بالا میاد.

NB voltage هم روی 1.29 هستش یعنی 2 بار بیشتر کردم کلا که تو تست ها این از همه بهتر بوده.

فکر کنم باید کارهای دیگه ای کرد که یاد ندارم:1. (38):

لطفا بازم راهنمایی کنید . (3200 تا هم حال میده):lol:

Mahdi_Moosavi
09-05-08, 13:10
لطفا بازم راهنمایی کنید . (3200 تا هم حال میده)

اگه بخوای بترکونیش !؟! دور منو کلآ خط بکش !! :lol: حوصله دردسر نداریم !! :1. (38):

از اینجا به بعدش کار ایمان و امیر و .... بقیه اساتید هست !! :1. (38):

H.Fisher
09-05-08, 13:57
:lol:

من حدود 2 سال پیش چند تا از این 3.4 D950 فکر کنم مدلشو یادم نیست

تا 3.96 اوردم اونجا هم به همین مشکلات بر خوردم البته با چیپست 975X حالا می خوم بفهمم قضیه چیه؟

حالا اگر خدای ناکرده اتفاقی هم بیفته در راه تلاش بوده :lol:البته دما هم منو امیدوار میکنه
-------------
من به شما بدهکارم ,بعد شما میگید حوصله دردسر ندارید:yes:
-------------
دوستان اگر میشه در مورد این 2 تا پل شمال و جنوب یک توضیح بدید تا بفهمم چرا اصلا باید به اینها ولتاژ داد
البته من تا به حال جنوب نرفتم:1. (38):
این Termination رو هم اگر ممکنه یک کوچولو توضیح بدید.

:merci:

Labyrinth
09-05-08, 14:05
ولتاژ جفت پلها رو بزار روی اتوماتیک ولتاژ سی پی یو رو بزار روی 1.4 ولتاژ رم ها رو بزار روی 2.2 حالا تنظیمات رو ذخیره کن یا علی آمد بالا :1. (38):

:yes: