PDA

مشاهده نسخه کامل : آموزش ساخت واتر كولينگ (به صورت pdf)

I M A N
30-04-08, 20:03
خوب دوستان بلاخره مقاله ساخت واتر كولينگ من آماده شد اميدوارم ارزش خواندن داشته باشه و

حداقل كمكي به شما بزرگواران كرده باشه..دوستان اگه مشكلي در مقاله بود همينجا مطرح كنند يا
جاي از اين مقاله نا مفهوم بود به اطلاع بنده برسانند.:give_rose:

.:لينك مقاله:. (Only the registered members can see the link)

یا از پیوست این پست دانلود کنید:

Only the registered members can see the linkآموزش-ساخت-واتر-كولينگ-(به-صورت-pdf)?p=216214&viewfull=1#post216214

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

K A S R A
30-04-08, 23:21
بیا اینجا ایمان جون :1. (40):

کارت عالیه ... بی تعارف بگم فکر نمی کردم بتونی همچین چیزی از آب در بیاری . ( مطلب خیلی خیلی عالیه ) ... حیفم میاد بخوام انتقاد کنم ...
ولی چند تا پیشنهاد واست دارم ایشالا واسه مقاله های بعدیت ... :1. (21):

فرمت مقاله :

- فهرست مطالب
- چکیده
- متن اصلی
- نتیجه گیری
- خلاصه و مرور
- (تشکر و قدر دانی ) اختیاری
- فهرست منابع
- (ضمائم) در صورت وجود

چند تا نکته ویراستاری :

- برداشتن کادر دور متن
- فونت ZAR ( می دونی که فونت رسمی مقالات همینه :yes:) به رنگ مشکی
- شماره دار کردن شکل ها
- شماره گذاری کردن صفحات

دستت درد نکنه همین که این مقالتو که این همه هم براش وقت گذاشتی توی سایت قرار دادی کلی ارزش داره ...

موفق باشی ایمان جان . :11():

I M A N
01-05-08, 07:44
ممنون كسزاي جان عزيز چشم سعي مي كنم همه ي اين مطالبي را كه گفتي رو پياده كنم شايد هم اين مقاله رو اديت كنم و تغييرات رو روش اعمال كنم ورسي.:love::1. (1):

astronix
03-05-08, 19:43
میخواستم بگم کارت حرف نداره
سر فرصت حتما می سازمش
لطفا کارهای دیگه هم که تو این زمینه انجام دادی رو هم توی این تاپیک قرار بده
ممنون

M A H R A D
03-05-08, 21:39
تاپیک مهم شد

ولی من نتونستم فایل رو دانلود کنم! ظاهرا پرشین گیگ قاطی کرده

اگه ممکنه در خود PCNetwork آپلود کن ایمان جان:love:

سپاس

™Ali
03-05-08, 21:50
عالی بود ایمان جان.آفرین به این خلاقیتت.
فقط می خواستم بدونم تو ایران واتر کولینگ استاندارد پیدا میشه یا نمیشه؟

I M A N
03-05-08, 23:04
سلام دوستان عزيز ممنون از همه شما ببخشين سرور پرشين گيگ مشكل داشت :love:

astronix پاسخ: آموزش ساخت واتر كولينگ (به صورت pdf)

میخواستم بگم کارت حرف نداره
سر فرصت حتما می سازمش
لطفا کارهای دیگه هم که تو این زمینه انجام دادی رو هم توی این تاپیک قرار بده
ممنون

چشم دوستان سر فرصت حتما به اين مطالب اضافه مي كنم...

mamajo32 پاسخ: آموزش ساخت واتر كولينگ (به صورت pdf)
عالی بود ایمان جان.آفرین به این خلاقیتت.
فقط می خواستم بدونم تو ایران واتر کولینگ استاندارد پیدا میشه یا نمیشه؟
والا فكر مي كنم توي تهران پيدا بشه ...ولي 100% قيمتش خيلي بالاست ولي اين رو هم بگم كه هزينه ساخت اين سيستم براي من در حدود 60تا70 در اومده...:1. (40)::give_rose:

PCminister
11-05-08, 00:56
برای پمپ ایمان عزیز نظر خوبی داشتن (پمپ آکواریوم داخل آب) اما به نظر من میشه از پمپهای دیگه ای هم استفاده کرد مثل پمپ بنزین ماشین! نظر شما چیه؟

امروز یکم تحقیق کردم تو مشهد اینارو پیدا کردم:

1- این ماله پرشیا و سمند هست البته مغازه داره میگفت اصله (خیلی شبیه اصلش بود) اما قلابی بود! چون اصلش 80 هست! این میگفت 36!

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

به اون دو تا پیچ که اومده بیرون سیمهای مخصوص تغذیه 12 ولت وصل میش:

2- اینو برای بنز قیمت گرفتم 75!:1. (27): یه مدلش هم بود 120 که موجود نداشت (یا نمیخواست رو کنه):

Only the registered members can see the link

به نظر من اینا میتونن (به خاطر بیرون بودن از آب) بهتر باشن و فضای کمتری میتونه به مخزن (reservoir) در درون کیس اختصاص پیدا کنه!:1. (38):

البته صدای اینا یکم زیاده که به نظر من قابل صرف نظر هست!:wink:

اینم یه شمای ساده از طرز کار watercooling:

با تشکر

I M A N
11-05-08, 01:11
آفرين به آقا عماد عربر ولي يك چيز عماد جان اگه صداي اين پمپ ها زياد باشه در مدت زمان طولاني

اعصاب خراب كن است با اين كه پمپ هاي داخل آب به يك محفظه براي قرار دادن داخل آب اختياج داره

ولي اصلا صدا توليد نمي كنه..و مخزن بسيار بزرگ هم احتياج نداره ...در مورد قيمت اين

سيستم ها هم :1. (27):...و اين كه در فكر ساخت يك flow metter هم باش كه توضيح دادم

در موردش بي صبرانه منتظر نتايج شما هستم موفق باشي عزيز

PCminister
12-05-08, 00:04
در مورد قیمت با شما موافقم:wink: یکم زیاده!:whistle:

اما در مورد اینکه صداش زیاده:

درسته صداش زیاده! پمپ آکواریوم را وقتی داخل آب قرار میدی خود آب به عنوان عایق صدا عمل میکنه (که خودت بهش اشاره کردی) اما این پمپها به خاطر ساختار زغالی داخلشون و همچنین قدرت زیادی که نسبت به جسه کوچیکشون دارن صدای نسبتا زیادی تولید میکنن اما به نظر من دردسر آدم در نصب و همچنین ساخت مخزن کمتر میشه ضمن اینکه قدرت این پمپا زیادتره و سیرکولاسیون آب در مسیرها و همچنین در رادیاتور بهتر انجام میشه.

اما خب بدیهایی هم مثل صدای زیاد داره که باید تحمل کرد!:1. (38):

باید امتحان بشه تا در موردش بهتر قضاوت کرد!:1. (26):

با تشکر.

Shahryar
12-05-08, 17:44
ایمان جان الان شما دارید از واتر کولینگ به صورت 24/7 استفاده می کنید ؟ بعد صداش چه طوره ؟ میتونی یک صدا با گوشیت از صداش بگیری ؟

ممنون
شهریار :love:

I M A N
12-05-08, 17:51
سلام شهريار جان سيستم واتر كه كلا صدا نداره به هيچ عنوان بعد اين كه بله تا 10روز پيش سيستم

روي 24/7 بود و هيچ مشكلي نداشت... كه مادربوردم از قبل مشكل داشت فرستادم گارانتي الان فعلا

ازش استفاده نمي كنم..هر موقع كه برگرده روي چشمم حتما مي گذارم.تنها صداي موجود مال فن

پاوور است و فن روي راديات كه كم صدا است.

2008
13-05-08, 08:35
ایمان جان اگه ممکنه بگو کل هزینه ای که کردی چقدر بود؟
بعد اگه همین جریان رو بخوایم روی 8800Gt هم پیاده کنیم آیا میشه؟
یعنی با یه پمپ و یه جریان آب هم CPU و هم VGA رو خنک کنیم؟
بعد فقط از آب استفاده می کنید یا یه مایع دیگه هم استفاده می کنید؟

I M A N
13-05-08, 16:30
ایمان جان اگه ممکنه بگو کل هزینه ای که کردی چقدر بود؟سلام دوست عزیز 2008 خوبی

والا کل هزینه ای که برای ساخت این سیستم برای من خرج برداشته در حدود 70تا80 است.

بعد اگه همین جریان رو بخوایم روی 8800Gt هم پیاده کنیم آیا میشه؟در مورد vga هم بله خیلی ها هستند که برای گرفیک هم میسازند چون گرافیک دمای بیشتری داره

بیشتر به طرف ساخت واتر برای گرافیک می روند..البته طرح های خاص خودش را دارا است..مثلا
توی این فروم می توانید ثبت نام و کل تاپیک های این قسمت را دیدن کنید.

بعد فقط از آب استفاده می کنید یا یه مایع دیگه هم استفاده می کنید؟والا من به گفته دوستم که در این مورد خیلی نحقیق کرده بود یعنی آقا امیر به مقدار 20تا30 % را زدیخ با جنس مرغوب و بقیه آن را از آب مقطر استفاده کردم.

SOHR@B
07-07-08, 22:55
سلام دوستان
من کلی تحقیق کردم در مورد مدا مسی و ....واسه دوستان علاقمند هم یه طرح کشیدم
الان رفتم رو ویستا ولی هر کدوم از دوستان طرح خاصی دارن بگن براشون میکشم به صورت 3 بعدی با کتیا خواستن استفاده کنن
ممنون

SOHR@B
07-07-08, 22:58
در مورد ترکیب من پیشنهاد میکنم یه مایع هست تو صنعت که عامیانه بهش میگن اب صابون که وحشتناک قدرت انتقال حرارت و خنک کنندگی داره ولی باید تقریبا هر هفته مایع رو عوض کنیم چون بوی ماهی مرده میگیره
ولی میرزه به عوض کردنش حلالشم اب هست پس بیه نظر نمیاد مشکلی باشه

Majid OC
13-07-08, 12:39
در مورد ترکیب من پیشنهاد میکنم یه مایع هست تو صنعت که عامیانه بهش میگن اب صابون که وحشتناک قدرت انتقال حرارت و خنک کنندگی داره ولی باید تقریبا هر هفته مایع رو عوض کنیم چون بوی ماهی مرده میگیره
ولی میرزه به عوض کردنش حلالشم اب هست پس بیه نظر نمیاد مشکلی باشه

ماده نباید غلیظ باشه مثلا آب صابون غلظتش زیاده به نظر من آب مقطر و نمک حل شده در آن بهترین ماده است
راستی لینکتم خرابه عزیز:
:party:Only the registered members can see the link

SOHR@B
16-07-08, 00:01

اصلاح شد

Dark Devil
16-07-08, 03:13
دوستان برای مایع میتونن از پروپیلن گولیکل استفاده کنند یا هر مایعی که شرکت های تولید کولینگ استفاده میکنند چون آب به مرور زمان باعث خورده شدن فلز های به کار رفته در پمپ و بریدج ها میشه و عمر سیستم رو پایین میاره

AMD>INTEL
05-08-08, 00:23
این هم شاید مفید مفید باشه .

Surpriser
14-09-08, 14:02
سلام.کارتون حرف نداره...
چند تا سوال داشتم:
1)اگر بخوام بلاک رو به سورت آماده بخرم چقدر خرج بر میداره؟
2)اگر پیش تراش کار ببرم چقدر میگیره؟
3)اون رادیاتور + فن 8 سانتیمتری برای چیه؟
4)فایلهای .Catpart رو با پی میشه دید؟

Majid OC
14-09-08, 18:04
سلام.کارتون حرف نداره...
چند تا سوال داشتم:
1)اگر بخوام بلاک رو به سورت آماده بخرم چقدر خرج بر میداره؟
2)اگر پیش تراش کار ببرم چقدر میگیره؟
3)اون رادیاتور + فن 8 سانتیمتری برای چیه؟
4)فایلهای .Catpart رو با پی میشه دید؟

سلام عزیز خوش اومدی :party:
می دونم که ایمان جان توضیحات کاملی رو داده
واما جواب سوالاتتون :

1)الان چند مدل بیشتر تو بازار نیست که توسط آواژنگ و فونیران وارد میشه مثل گیگابایت یا ترمالتیک که توسط همین دو شرکتی که گفتم گارانتی میشه مثلا یک مدلش رو آقا مهراد گل بررسی
کردن ببینید :GigaByte Liquid Cooling ( سیستم خنک سازی بوسیله آب ) (Only the registered members can see the link) (کلیک کنید )
درمورد قیمت هم حدود 100 تا 120 تومن بخوای بخری در می آد:1. (38):

2) ببین بستگی به جنس قطعه داره آلومینیوم ، مس، برنج . . .فرق می کنه هزینه تراش ولی اگه به دستگاه فرز نیازی نباشه و فقط تراش باشه از20 هزار تومن تا 50 هزار تومن بستگی به انصافش داره خرج بلاک میشه :yes:

3) برای اینکه آبی که روی CPU پمپ میشه و گرمای حاصله از اون رو میگره باید یه جایی دفع حرارت کنه که برای این دفع حرارت به فن و رادیاتور نیاز ه تا دمای آب پایین تر بیاد و دوباره روی CPU پمپ شه :1. (26):

4) برنامه اتو کد رو نصب می کنی که مربوط به نقشه کشیه اون پسوند رو می خونه !می تونی باز کنی

اگر علاقه مندی کار دیگر دوستان هم ببین در ساخت واتر بلوک :

کار محمد گل :11(): ببینید (Only the registered members can see the link)

mhaf
05-10-08, 11:20
سلام
ایمان جان دستت درد نکنه
راستش من فقط به خاطر پست تو اینجا عضو شدم
بعد که اومدم دیدم بقیه بچه ها از جمله جواد شاهوند و بهادر امید و .... هم هستند
من خودم خیلی وقته که میخوام یه واتر کولینگ بسازم
برای رادیات هم رفتم همون رادیات پراید که خودت استفاده کردی بگیرم
یه چیزی اضافه کنم
فن و رادیات بخاری پراید رو رو هم 10 تومن میفروشن
اما فنش سه دور هست که خیلی به صرفه تره تا بیای خودت یه فن روش نصب کنی
من راستش الکترونیک کار میکنم
شاید بتونم یه سیستمی بچینم که بسته به دمای آب سرعت فن رو تغییر بده
اونوقت نور علی نوره
فکرش رو بکنین یه سیستم دست ساز خیلی پیشرفته تر از سیستم های آماده
راستی یه فکری برای بلاک سی پی یو بکنید.
راستش چند وقت پیش امید یه مدل از OCZ رو تو سایت سخت افزار معرفی کرد
میخوام ببینم اگه بخوام اونو بگیرم باید از کجا بگیرم؟

Surpriser
05-10-08, 13:44
سلام
ایمان جان دستت درد نکنه
یه چیزی اضافه کنم
اونوقت نور علی نوره
سلام.خوش اومدی؟ببین اسم کاربریت خیلی واسم آشناست!فکر کنم توی فروم سخت ازار دیدم نه؟

Majid OC
05-10-08, 18:00
سلام
ایمان جان دستت درد نکنه
یه چیزی اضافه کنم
اونوقت نور علی نوره

با اجازه آقا ایمان گل:11():
من این طور که متوجه شدم طرح شما :
در مورد فن برای رادیاتور بهتره از دو تا فن های دور بالا بلبرینگی 2800 دور در دقیقه استفاده کنید که هم دور بالا و هم هوادهی بهتری دارند و قمیت شون هم 6500 تومنه .

در محصولات ترمال تیک به طور خودکار توسط نمایشگر دما و سنسور حرارتی سیستمی که فرمودید تعبیه شده
برای متعادل نگه داشتن دمای Coolant که در سیستم واتر در گردش است .

برای بلاک CPU هم بحث و بررسیش در اینجا (Only the registered members can see the link) شده !مطالعه کنید

در مورد مدل کولینگ OCZ هم مشخص کنید مدلش رو ، وعکس بزارید تا باهم بررسیش کنیم .

قربانت:give_rose:
مجید

mhaf
05-10-08, 19:55
سلام.خوش اومدی؟ببین اسم کاربریت خیلی واسم آشناست!فکر کنم توی فروم سخت ازار دیدم نه؟
سلام
بله من اونجا عضوم
البته خیلی جاهای دیگه هم عضوم
pt , p30 , .....
هر جا mhaf دیدی بدون منم

با اجازه آقا ایمان گل:11():
من این طور که متوجه شدم طرح شما :
در مورد فن برای رادیاتور بهتره از دو تا فن های دور بالا بلبرینگی 2800 دور در دقیقه استفاده کنید که هم دور بالا و هم هوادهی بهتری دارند و قمیت شون هم 6500 تومنه .

در محصولات ترمال تیک به طور خودکار توسط نمایشگر دما و سنسور حرارتی سیستمی که فرمودید تعبیه شده
برای متعادل نگه داشتن دمای Coolant که در سیستم واتر در گردش است .

برای بلاک CPU هم بحث و بررسیش در اینجا (Only the registered members can see the link) شده !مطالعه کنید

در مورد مدل کولینگ OCZ هم مشخص کنید مدلش رو ، وعکس بزارید تا باهم بررسیش کنیم .

قربانت:give_rose:
مجید
سلام
مرسی
منظور من این بود
Only the registered members can see the link پست 67
و البته اینم سایت اصلی

Labyrinth
05-10-08, 20:12
ببخشید مجید جان این فن ها رو از کجا میشه تهیه کرد ؟ اگر میشه آدرسش رو لطف کن :great:

Majid OC
06-10-08, 12:59
ببخشید مجید جان این فن ها رو از کجا میشه تهیه کرد ؟ اگر میشه آدرسش رو لطف کن :great:

خواهش می کنم عزیز جان
شما تهران- خیابان جمهوری - تقاطع جمهوری پل حافظ - ساختمون امجد - طبقه زیر همکف- همگام الکترونیک -
پلاک 26 - که فن های متنوعی داره از ریز تا درشت

بیرون ساختمان امجد چند تا پاساژ هست همون حول حوش که کوچه آلیک رو رد می کنی اولین پاساژ عباسیان
که همون طبقه همکف اسم مغازه یادم نیست ولی بگردی حتما مغازه فن فروشی پیدا می کنی ، اون مغازه هم فن 12*12 داره .از اینم می تونید تهیه کنید :1. (38):

سوال دیگه ای بود در خدمتم عزیز
با تشکر:11():
مجید

Jagvar
12-04-09, 12:25
دوستان عزیز
یه مطلبی رو من یه جا خوندم که انتقال مایعاتی که ظرفیت گرمایی کمتری دارن انتقال حرارت بیشتری رو میشه از اونا دید !!!
اگه اینطوره الکل، نفت و بنزین بهترین ماده هایی هستن که میشه استفاده کرد تازه اگه نشت کنه به قطعاط آسیب نمی زنه نظرتون چیه:gasp:

lorn
21-04-09, 11:38
لينك مقاله خرابه لطفا درست كن

Shahryar
21-04-09, 11:48
لينك مقاله خرابه لطفا درست كن

لینک مقاله چک شد ، درسته دوست عزیز ... :great:

lorn
23-04-09, 11:47
پس چرا من وقتي كليك مي كنم Dl نمي كنه واقعا گيج شدم حاجي .
:1. (28):

Shahryar
23-04-09, 15:58
پس چرا من وقتي كليك مي كنم Dl نمي كنه واقعا گيج شدم حاجي .
:1. (28):

لینک Direct نیست عزیز باید برید 4Shared اونجا Download را بزنید . :love:

lorn
23-04-09, 22:24
:gasp::surprised:
ببخشيد حاجي من اسكل (خطاب به خودم) هي روئ عكس كليك مي كنم مي گم چرا dl نمي شه وقت شما هم گرفتيم شرمنده اصلا اين روزا حواسم نيست

risheha
28-06-09, 00:53
آقا ترو خدا این لینک ها رو درست کنید
یکیشون کار نمیده
کسی آموزش ساخت سیستم کولینگ رو نداره ؟ همراه با عکس ؟
مرسی مرسی

Saeed-Milan
28-06-09, 01:13
بیا

((یاعلی))

vahid-s
28-06-09, 21:20
بیا

((یاعلی))
ممنون بابت لینک

saghi86
23-09-09, 10:51
اینم واتر کولینگ دست ساز ما بیاین نظر بدین

اینم یدونه عکس از بلوکش

arashmidos200x
23-09-09, 22:55
اقا دمت گرم باحال بود اما خدائیش سخته و حوصله میخواد همون قسمت تراشکاری داغون میشه ادم نا یه چیز خوب بسازن واسه ادم

واتر کولینگه استانداردم از 100 تومن هست به بالا دوستان مارکای خوب thermaltake coolermaster va....

nima_hl
24-09-09, 01:56
اینم واتر کولینگ دست ساز ما بیاین نظر بدین

اینم یدونه عکس از بلوکش

سلام و خسته نباشید

کارتون جالب بود ولی گمان میکنم این سیستم بعد از ۵-۱۰ دقیقه کار توی لود دماش به صورت خطی بالا بره و نتونه گرما رو محار کنه

امیدوارم اینگونه نباشه ولی اگر به این صورت هست بگین تا راه کار بهینه شدنش رو بگم

اما از پمپتون خیلی خوشم اومد اگر امکان داره مشخصات ، قیمت و محل فروشش رو بفرمائید

ممنون و موفق باشید

PUMAOC
24-09-09, 02:15
شما محشرین آفرین آفرین.................

saghi86
24-09-09, 10:04
سلام و خسته نباشید

کارتون جالب بود ولی گمان میکنم این سیستم بعد از ۵-۱۰ دقیقه کار توی لود دماش به صورت خطی بالا بره و نتونه گرما رو محار کنه

امیدوارم اینگونه نباشه ولی اگر به این صورت هست بگین تا راه کار بهینه شدنش رو بگم

اما از پمپتون خیلی خوشم اومد اگر امکان داره مشخصات ، قیمت و محل فروشش رو بفرمائید

ممنون و موفق باشید
ببین دوست عزیز من این لینک رو تو انجمن شما گذاشتم تا اگه اشکالی تو کارم دیدید به من بگین تا رفعش کنم پس اگه نظری دارین بگین من خوشحال می شم.
درباره سوال اخری هم بگم که چند روز اینده اموزش ساخت و قیمت ها رو به صورت کامل و مو به مو می گم ......

nima_hl
24-09-09, 10:46
ببین دوست عزیز من این لینک رو تو انجمن شما گذاشتم تا اگه اشکالی تو کارم دیدید به من بگین تا رفعش کنم پس اگه نظری دارین بگین من خوشحال می شم.
درباره سوال اخری هم بگم که چند روز اینده اموزش ساخت و قیمت ها رو به صورت کامل و مو به مو می گم ......

دو مورد اشکال توی سیستمتون وجود داره

۱- استفاده از آلیاژ برای ساختن بلاک : معمولا آلیاژها رسانش پائینی دارند ، صرف سبکی یا خوش تراش بودنشون دلیل مناسبی برای اتخاب نیست

۲ - موتور انتخابی : موتور انتخابی شما قادر نیست از تمام ظرفیت رادیاتورتون استفاده کنه و چون احتمال زیاد با بلاک هم سریال شده باز موضوع بدتر میشه یعنی شما با تمام قدرت دما رو از cpu دریافت میکنید ولی با یک دهم توان دما رو بوسیله رادیاتور از مایع میگیرید ( اگر این نکته درست باشه شما باید دمای مایع بالا و دمای رادیات پائین داشته باشید )

راه حل هم اینه که از دو موتور استفاده کنید یکی مایع رو از مخزن بگیره و در یک سیکل در مدار cpu گرم کنه و موتور دوم که بهتره قدرتی متناسب با رادیاتورتون داشته باشه ، مایع رو با سرعت مناسب درون رادیاتور به جریان بندازه

اگر دمای رادیاتور دیدید بالا هستش یک فن در سوی دیگر رادیاتور نصب کنید ، جریان هموا تا ۳۰ ٪ بهتر میشه

البته اینها تخمینهای منه ممکنه درست نباشه ، اگر سیستم به خوبی داره کار میکنه که جای صحبتی نمیمونه :whistle:

ولی اگر مشکلی هست شما لطف کنید و دماهای core ، ihs ، بلاک ، مایع و رادیاتورتون رو توی فول بار بفرمائید تا دقیق‌تر بشه صحبت کرد

در مورد اطلاعات موتور ممنون و منتظرم

موفق باشید

saghi86
24-09-09, 18:01
دو مورد اشکال توی سیستمتون وجود داره

۱- استفاده از آلیاژ برای ساختن بلاک : معمولا آلیاژها رسانش پائینی دارند ، صرف سبکی یا خوش تراش بودنشون دلیل مناسبی برای اتخاب نیست

۲ - موتور انتخابی : موتور انتخابی شما قادر نیست از تمام ظرفیت رادیاتورتون استفاده کنه و چون احتمال زیاد با بلاک هم سریال شده باز موضوع بدتر میشه یعنی شما با تمام قدرت دما رو از cpu دریافت میکنید ولی با یک دهم توان دما رو بوسیله رادیاتور از مایع میگیرید ( اگر این نکته درست باشه شما باید دمای مایع بالا و دمای رادیات پائین داشته باشید )

راه حل هم اینه که از دو موتور استفاده کنید یکی مایع رو از مخزن بگیره و در یک سیکل در مدار cpu گرم کنه و موتور دوم که بهتره قدرتی متناسب با رادیاتورتون داشته باشه ، مایع رو با سرعت مناسب درون رادیاتور به جریان بندازه

اگر دمای رادیاتور دیدید بالا هستش یک فن در سوی دیگر رادیاتور نصب کنید ، جریان هموا تا ۳۰ ٪ بهتر میشه

البته اینها تخمینهای منه ممکنه درست نباشه ، اگر سیستم به خوبی داره کار میکنه که جای صحبتی نمیمونه :whistle:

ولی اگر مشکلی هست شما لطف کنید و دماهای core ، ihs ، بلاک ، مایع و رادیاتورتون رو توی فول بار بفرمائید تا دقیق‌تر بشه صحبت کرد

در مورد اطلاعات موتور ممنون و منتظرم

موفق باشید
کاملش رو تو لینک زیر ببین

Curtis
29-09-09, 00:24
حتما به این آدرس سر بزنید

saghi86
29-09-09, 11:25
حتما به این آدرس سر بزنید
ببین حاجی جون من یا هر کسی دیگه که بخواد اینقدر خرج کنه و زحمت بکشه میره یه اماده اونم بهترینشو می خره این کسی رو هم که معرفی کردی به پول خودمون فقط نزدیک 200 تومن پول شمش مس و ورق ها شو داده در صورتی که من فقط 40 تومن خرج کردمبرای کل کار حالا خودت قضاوت کن..:lol:

Curtis
02-10-09, 00:00
من نگفتم که کار اونو انجام بده فقط می خواستم پشتکار طرف و سلیقشو ببینید نه اینکه از روی اون بسازی
حرف شما از نظر قیمت درسته

Curtis
02-10-09, 00:08
یه سوال داشتم که این آب رادیات و ضد یخ خوردگی ایجاد نمی کنن

nima_hl
02-10-09, 00:26
یه سوال داشتم که این آب رادیات و ضد یخ خوردگی ایجاد نمی کنن

در صورتی که شما از آب رادیاتور آماده استفاده کنید اگر مارکش معتبر باشه خوردگی ندارید

ولی اگر آب مقطر و ضد یخ رو خودتون میخواهید مخلوط کنید دقت کنید که بیش از اندازه مجاز ضد یخ استفاده نکنید ( روی بسته بندی میزان ترکیب رو نوشته ) چون اگر غلظت بالا بره خوردگی پیدا میکنید

HoSsEiN.iR
06-12-09, 03:06
سلام به همه عزیزان

من درباره water cooling اطلاع زیادی نداشتم تا این پنج صفحه رو خوندم و یه چیزایی فهمیدم و واقعا دست همتون درد نکنه

با تشکر ...

denjoores
13-03-10, 08:41
لطفا دوباره آپلود کنید فایل موجود نیست

hd2010
03-11-10, 00:11
خوب دوستان بلاخره مقاله ساخت واتر كولينگ من آماده شد اميدوارم ارزش خواندن داشته باشه و

حداقل كمكي به شما بزرگواران كرده باشه..دوستان اگه مشكلي در مقاله بود همينجا مطرح كنند يا
جاي از اين مقاله نا مفهوم بود به اطلاع بنده برسانند.:give_rose:

.:لينك مقاله:. (Only the registered members can see the link)

با تشکر از شما
عرض کنم که لینک خرابه

K1LOU
03-11-10, 12:42
با سلام
لطفا لینک رو اصلاح کنید
با تشکر

ommolfesad
20-12-10, 10:36
اولا " دست همتون درد نكنه كه مطالب آموزنده و جالب هستن .

2سوال از كارشناسمون :

1: خودتون كه از اين واتر كولينگ استفاده كردين ، بعد از گذشت 1 ساعت از كاركرد سيستم ميانگين دماي آب و cpu چقدر بوده ؟؟
2: شنيدم يه فلزي هست پشت فن پرايد كه با خوردن كمي باد به اون دماش سريعا" پائين مياد ! ( پرايدهاي فاقد كولر روشون بود )، جنس اون ميدونيد چيه ؟ و فكر ميكنيد ميشه ازش كاربردي گرفت تو اين داستان ؟؟

Curtis
20-12-10, 21:48
اینم لینک......

I M A N
26-12-10, 13:39
سلام دوستان ببخشید که معطل کردم

ممنون از Curtis
به خاطر نبود بنده شهریار بنده را سرچ کردند :دی

این هم لینک فایل از پرشین گیگ (Only the registered members can see the link)

طرح های دیگر هم با p/p بهتری فکر کنم دوستان آماده کردند .

amir311
16-03-11, 20:06
اینهم ساخت بلاک واتر کولینگ ساخت خودمOnly the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Reza-sony
26-04-11, 02:44
دوستان من در به در یه پمپ هستم که اینجا تو ایران گیر بیاد . 2-3 مدل از این پمپ های چینی خریدم همشون زودی سوختن ، کل ساختمان پلاسکو هم رفتم ، هیچ چیز به درد بخوری نبود . کسی مغازه یا پاساژ خاصی سراغ داره که پمپ های جنس خوب داشته باشه ؟

Reza-sony
09-05-11, 23:16
دوستان من در به در یه پمپ هستم که اینجا تو ایران گیر بیاد . 2-3 مدل از این پمپ های چینی خریدم همشون زودی سوختن ، کل ساختمان پلاسکو هم رفتم ، هیچ چیز به درد بخوری نبود . کسی مغازه یا پاساژ خاصی سراغ داره که پمپ های جنس خوب داشته باشه ؟
::::::: :whistle: ::::::::::

Curtis
10-05-11, 00:27
توی خیابان نواب پایین تر از ایستگاه مترو اکواریوم فروشی زیاد هست از اونجا میتونید تهیه کنید

mo_og2012
22-11-11, 19:37
لینک مقاله چک شد ، درسته دوست عزیز ... :great:
نه لینکت خرابه دوست خوبم

Curtis
22-11-11, 21:05
از پست 55 میتونید دانلود کنید.:yes:

hamidparniyan
09-06-13, 22:05
درود دوستان یک سوال؟
نمیدونم جاش اینجا هست یا نه ؟
تاریخ تاپیک هم یکم قدیمی هست!
برای واتر کولینگ دست ساز انتخاب پمپ باید چه ویزگی هایی داشته باشه؟چی بهتر هست؟چه نکاتی رو باید مدنظر داشت؟
برای استفاده برای خنک کردم هم سی پی یو و هم گرافیک؟

alirezairn
11-06-13, 12:57
استفاده کردیم

omidhat
21-02-14, 20:45
طرح پردردسر و پرهزینه ایه
قسمت سی پی یو بلاک رو میشه از خود هیتسینک استفاده کرد
رادیاتور هم خودت بسازی

hamid25
14-05-14, 14:28
اول سلام به همگی

ممنون خیلی جالب بود به خاطر این پستت مثبت نام کردم :1. (10):
حتما یه سر جشنواره خوارزمی تشریف ببر حداقل از طرح اب گرم کن برقی و یا تخته پاک کن خودکارکه اونجا ارائه میشه خیلی بهتره :yes:

I M A N
06-11-14, 20:02
یاد اون روزا بخیر .:love:

الان که به اون زمان فکر می کنم
با همه ی ناپختگی های که داشتم چقدر با شوق دنبالش می کردم
خاطرات خوبی برام زنده کرد این تاپیک .
ممنون از همه دوستـــان .:11()::Love-ssa~! (1):

AMD>INTEL
15-06-19, 11:49
تاپیک قفل میشه . این تاپیک برای سالها پیش هست . لطفا در تاپیک های قدیمی از ارسال پست خوداری کنید .