PDA

مشاهده نسخه کامل : بهبود کیفیت یک تصویر

green_waves
29-04-08, 06:19
من سه تا سوال داشتم
1- وقتی یک عکس با دوربین های دیجیتال معمولی می گیریم ابعاد بزرگی داره ولی مثل عکس های افراد معروفی که از اینترنت دانلود می کنیم کیفیت نداره
2- یک عکس در ابعاد کوچک را چگونه با کمترین افت می توان بزرگ کرده
3- وقتی یک بنر با ابعاد بزرگ طراحی می کنیم نیازمند تصایری با ابعاد بزرگ هستیم تا وقتی چاپ می شود افت کیفیت نداشته باشیم این عکس ها به سختی گیر میاد راه حلی برای این موضوع نیست که بشه با عکس هایی با ابعاد استاندارد استفاده کرد.

leili1
29-04-08, 21:26
من سه تا سوال داشتم
1- وقتی یک عکس با دوربین های دیجیتال معمولی می گیریم ابعاد بزرگی داره ولی مثل عکس های افراد معروفی که از اینترنت دانلود می کنیم کیفیت نداره
3- وقتی یک بنر با ابعاد بزرگ طراحی می کنیم نیازمند تصایری با ابعاد بزرگ هستیم تا وقتی چاپ می شود افت کیفیت نداشته باشیم این عکس ها به سختی گیر میاد راه حلی برای این موضوع نیست که بشه با عکس هایی با ابعاد استاندارد استفاده کرد.
1.دوربین های اوناااا خیلی بهتر و حرفه یی تر از دوربین های دیجیتال معمولیه ماست به خاطر همون اصلا قابل مقایسه نیست (مهمترین چیزم نورپردازیشونه)
2.هرچی راه بگی من امتحان کردم ولی بازم افت کیفیتو داره
3.یه کم افت کیفیت مسئله یی نداره معمولا بنراا با سایز های خیلی بزرگ فاصله ی نصبشون از زمین زیاد پیکسل پیکسل شدنشون زیاد معلوم نمیشه
به قول یکی از بچه ها
بیننده هیچوقت برای تماشای یه بیلبورد بینیش رو به بیلبورد نمیچسبونه.

PSLover
30-04-08, 17:49
سلام

درسته، به صورت واضح نمیشه اینکارو کرد، ولی استفاده از برنامه Photo Zoom کمی این افت کیفیت رو جبران میکنه!
ولی بازم خیلی جوابگو نیس!

3.یه کم افت کیفیت مسئله یی نداره معمولا بنراا با سایز های خیلی بزرگ فاصله ی نصبشون از زمین زیاد پیکسل پیکسل شدنشون زیاد معلوم نمیشه
به قول یکی از بچه ها

اینم درسته!
ولی با یه کم جستجو میشه عکسایی با کیفیت بالا گیر آورد!

green_waves
02-05-08, 20:14
دوربین های اوناااا خیلی بهتر و حرفه یی تر از دوربین های دیجیتال معمولیه ماست به خاطر همون اصلا قابل مقایسه نیست (مهمترین چیزم نورپردازیشونه)

بله تکنولوژی های CCD,SuperCCD,APSCMOS و بخصوص DSLR و همچنین 3CCD در این دوربین هاحرف اول را میزنند

ولی منظورم من این بود که تصاویری تو اینترنت هست با اینکه ابعاد کوچکی دارند ولی کیفیت فوق العاده بالایی نسبت به عکس هایی که با دوربین های معمولی من H9 داره با اینکه ابعاد تصویری که توسط دوربینم میگیرم بالاتر هست
راه حلی برای کاهش ابعاد تصویر ولی افزایش کیفیت اون نیست ؟
فکر کنم باید یک فیلتری باشه که در بین پیکسل ها یک گرادیان ایجاد بکنه تا تصویر بهتره داشته باشیم
یک تابع مشتق گیر فکر کنم راه بندازش اینطور نیست ؟

ولی با یه کم جستجو میشه عکسایی با کیفیت بالا گیر آورد!

ابدا این حرف شما را قبول ندارم :1. (2):

شما خیلی با نمک صحبت می کنید خدا را چه دید شاید یکی خودشه چسبونده بود به بیلبورد :1. (38):
درسته ولی من برای طراحی استند که ابعادش در حدود 2 در 0.5 هست لازم دارم و متاسفانه استندها از نزدیک هم نباید افت کیفیت داشته باشند
:merci:

Armin-N
02-05-08, 23:25
Only the registered members can see the link عکس با سایز های بزرگ داره

green_waves
03-05-08, 06:14
ممنون از راهنمایی تون
تصاویرش هم که پولی هست اگر بخوام پول بدم از منبعش می گیرم

leili1
03-05-08, 16:29
1- این برمیگرده به اصول عکاسی و نوع دوربین و نور مناسب و خلاصه خیلی چیزای دیگه! مثلا عکسای دوربین های کاملا حرفه ای SONY با دوربینهای کامپکت و آماتور که فقط برای عکسای خانوادگی استفاده میشن کلی فرق داره! حتی بین مدلهای مختلف یه مارک خاص مثل SONY هم تفاوت وجود داره. عکاسای معروف و بزرگ دنیا هیچ وقت از دوربینای کامپکت و معمولی استفاده نمیکنن. دوربینهاشون کاملا حرفه ای و لنزهای مختلفی هم که استفاده میکنن کلی تاثیر دارن. مسئله ی مهم دیگه نور محیط هست. مثلا خیلی مواقع برای گرفتن یه عکس از چندین پرژکتور مختلف با نورهای مختلف استفاده میشه. اصول عکاسی هم که باید کاملا رعایت بشه. مثلا عکاس باید بدونه در یه محیط خاص از چه نوع ISO یا چه سرعت شاتری استفاده کنه. خلاصه تمام اینا دست به دست هم میدن تا یه عکس با بهترین کیفیت ممکن ایجاد بشه.
2.قاعدتا عکس پیکسلی رو نمیشه و نباید بزرگ کرد! چون با بزرگ کردن یه عکس در واقع داریم فاصله پیکسلها رو زیاد میکنیم. اگر میتونستیم همزمان با زیاد کردن این فاصله تعداد پیکسلها رو هم زیاد کنیم میشد امیدوار بود که عکس افت کیفیت پیدا نکنه. خیلی از نرم افزارایی که الان ادعا میکنن عکس رو بدون افت کیفیت بزرگ میکنن حرفشون اینه که میتونن پیکسلهای عکس رو زیاد کنن! ولی در واقعیت اینکار فعلا امکانپذیر نیست. و بهتره که عکس رو به هیچ عنوان بزرگ نکنیم چون نتیجه ی کار اصلا قابل تحمل نخواهد بود!!
3.راه حلش اینکه یه کم پول خرج کنی

PSLover
03-05-08, 17:19
سلام.

ابدا این حرف شما را قبول ندارم
چرا؟
من خودم خیلی مواقع از موضوعی که میخواستم عکسایی با کیفیت و حجم بالا پیدا کردم که به خاطر حجمشون از دانلود شون پشیمون شدم.
آره، واسه هر موضوع که بخای عکس خوب پیدا نمیشه، ولی بعضی مواقع هم چیز خوبی پیدا میشه.