PDA

مشاهده نسخه کامل : Case Modding - مود کیس

ALIRE7A
25-04-08, 12:44
با سلام خدمت تمامی دوستان

خوب دوستان بنده تصمیم گرفتم یه کیس مود کنم که به کمک شما دوستان نیاز دارم
اول از همه اگر بخوام پیچ برای کیس پیدا کنم باید کجا دنبال پیچ برم ( حسن آباد رو خودم بلدم دیگه کجا ) .
دوم به نظر شما طرز قرار گیری فن ها توی کیس باید به چه شکلی باشه .
سوم کسی از استانداردها خبر داره یا نه چون من سینی یا قطعه ای که مادربد روی اون سوار میشه رو نمیدونم باید جای پیچها کجا قرار بگیره که بعدا بشه به راحتی روی اون مادربرد رو سوار کرد .
چهارم شما آیا جایی سراغ دارین که فیلتر فن بفروشن یا بهتر خودم درست کنم .
- اگر جای پاور رو از بالای کیس به پائین کیس منتقل کنم اشکالی به وجود میاد .
فعلا این ها مشکلات بنده هستند لطفا کمک کنید با تشکر

ALIRE7A
25-04-08, 18:13
با تشکر از دوستان
لطفا دوستان اطلعاتی که دارند قرار بدن شاید بی ارزش ترین ارزشمند باشه

PCminister
25-04-08, 18:48
همه کار میشه کرد برادر به شرظی که امکاناتش باشه!:wink:

مثلا برای این کار شما باید یه سری ابزار ها رو داشته باشید مثلا یه آدم وارد برای کار با آلومینیوم. (تا کار تمیز دربیاد!)

در مورد مواردی که میخواین بدونین من چون تهرانی نیستم نمیتوم کمکتون کنم!:whistle:

با تشکر.

ALIRE7A
25-04-08, 21:02
با سلام
با تشکر از شما
جنس کیس از آلومینیوم نیست و از اکرولیک هست و امکاناتش رو هم فراهم کردم

دوم به نظر شما طرز قرار گیری فن ها توی کیس باید به چه شکلی باشه .
دوست من این که دیگه تهرانی غیر تهرانی نداره

I M A N
25-04-08, 21:12
دوست عزيز من هم دنبال يك كيس مي گردم كه ابعادش مي خوام بالا باشه ولي گيرم نمي آد يك

سري هم وجود داره كه قيمت بالاست و براي سرور و تعداد هارد و گرفيك بالا استفاده مي شه اگه

امكان داره عكس يا هر چيز ديگه و يا نقشه اين رو براي من هم بزارين ممنون..

شاييد امكانش باشه بتونم بسازم ممنون..:give_rose:

ALIRE7A
25-04-08, 21:21
با سلام
بعد از این که کامل شد چشم ولی بهت پیشنهاد نمیکنم چون من الان نصف راه رو اومدم مجبور شدم تا حالا هم تقریبا 150 آب خورد و تا 200 حداقل آب میخوره و کاملا اعصاب خورد کنی چون وقتی اولین کارت باشه کار هی خراب میشه

PCminister
25-04-08, 21:41
دوست عزیز یعنی شما تا الان 150 برای کیس خرج کردی؟!

خب چرا galaxy (Only the registered members can see the link)نمیخری؟! شما هر چقدر هم خوب بتونی کیس بسازی از این که بهتر نمیشه!:whistle:

در مورد قرار گیری فنها من خودم از tuniq3 و 3dcore خیلی خوشم اومده!:1. (38):

با تشکر.

ALIRE7A
25-04-08, 22:04
دوست من ، همین طوری بپری وسط میدون همین میشه دیگه
اشتباهی کردم که موندم توش
خوب در مورد فن به چه شکلی هست

PCminister
25-04-08, 22:35
اینم عکسش:

Only the registered members can see the link

ALIRE7A
25-04-08, 23:22
ابعادش 54 ارتفاع 52 طول 28 عرض هست .

alieblice
03-08-08, 16:12
سلام
امیدوارم این اطلاعات بدرد بخوره
فضای استاندارد:
درهنگام تهیه کیس ، برای ابعاد و مقدار فضای داخلی آن اهمیت ویژه ای قائل شوید ، چرا که کلیه قطعات سخت افزاری تولیدکننده حرارت می باشند و ما هر چه محیط بیرونی آنها را بزرگتر تعریف کنیم، ازتاثیرات حرارت آنها برروی یکدیگر جلوگیری نموده ایم ورعایت این قضیه قطعابه طول عمروکارآیی سیستم شما کمک خواهد نمود. ابعاد کیسهای استاندارد این گروه متغیر ومرتبط با سخت افزاربه کاربرده شما می باشد. ابعادآن درعرض حداقل 180 و در ارتفاع حداقل 400 و در عمق حداقل 450 میلیمتر باشد وحداقل تعداد محفظه درایو ها و اسلاتها در آن به اینگونه باشد: چهار عدد محفظه اپتیکال درایو ، یک عدد محفظه فلاپی ، سه عدد محفظه هارد و هفت عدد شیار مخصوص اسلات های مادربرد .

رعایت اصول ایمنی:
موارد ایمنی در استاندارد آتش سوزی و زیست محیطی در طراحی آن در نظر گرفته شده باشد. چراکه ممکن است در شرایط کاملا غیر طبیعی و در بدترین شرایط ، سیستم شما دچار آتش سوزی شود. دراین مورد یک کیس استاندارد ازسرایت آین آتش به بیرون جلوگیری می نماید.به طورواضح ترمی توان گفت که درساختمان داخلی کیسها به هیچ عنوان نباید ازمواد قابل اشتعال مانند پلاستیک وعناصر مربوطه استفاده نمود.همچنین کلیه منفظ های مرتبط بافضای بیرون کیس، بسته شده باشند.به عنوان مثال درهنگام اسمبل نمودن سیستم،حتما ملاحظه نموده ایدکه محافظ های فلزی کیس در محلهای استقرار اپتیکال درایوها، به غیر ازیک مورد، به طور کامل بسته شده اند و شما در صورت نصب بیش ازیک عدد اپتیکال درایو مجبور به جدا کردن این محافظ ها می باشید. دلیل این مسئله جلوگیری از سرایت آتش به فضای بیرون کیس و پنل جلوی آن می باشد.

تخلیه و هدایت صحیح گرما:
حال اگرکیس انتخابی شمااز نظر ابعاد مناسب باشد ولی هدایت و تعریف صحیح عبور هوابه درستی درآن اجرا نشده باشد، مشکل همچنان پابرجا خواهد بود.مهمترین قسمت در انتخاب یک کیس استاندارد ، بحث Air Circulation (هدایت صحیح گرما به بیرون کیس، آن هم بدون ایجاد صدای اضافی) می باشد. در این مبحث تولیدکنندگان مختلف، طراحی های مختلفی انجام داده اند. ولی چند اصل مهم درهمه آنهاوجود دارد:

*کیس حداقل باید قابلیت نصب 2 عدد فن را داشته باشد و حداقل یک فن در قسمت انتهایی کیس نصب شده باشد.

* حتی المقدورو جهت بی صدا تر وخنک تر شدن سیستم، نوع فنهای درنظر گرفته شده12*12 سانتی متریباشد. درصورت استفاده از این نوع فنها علاوه بر تخلیه حجم بیشتری ازهوا، صدای کمتری نیزتولید می شود.

* توجه داشته باشید که هر گاه قصد نصب فن بر روی کیس داشتید، فن های قسمت جلو و کناری کیس ، هوا رابه سمت داخل کیس و فنهای پشت و بالای کیس هوا را به سمت بیرون کیس هدایت نمایند . بدیهی است رعایت این استاندارد از ایجاد گردباد بیهوده در سیستم شما جلوگیری می نماید.

* حتما در نظر داشته باشید، بهترین و مناسب ترین حالت تهویه هوا در صورت نصب فنها، مطابق استاندارد، بسته بودن کلیه منفظ های جانبی ، کاورهای بغل و حتی اسلاتهای مورد ا ستفاده قرارنگرفته پشت کیس می باشد.از این رواغلب تولید کنندگان، اسلاتهای پشت کیس را باحالت فنریت درنظرمی گیرند تادرصورت عدم استفاده، آنرا مجددا در جای خود نصب نمایید.بعضا مشاهده می شود که کاربران، کاور بغل های کیس خود را باز می گذارند و فکر می کنند که در این صورت تهویه بهتری انجام می پذیرد. درحالی که در این روش اشتباه، جریان عبوری هوای گرم داخل سیستم می ماند و نمی توان به موقع تخلیه گردد.

* یکی ازشکایات مطرح شده توسط مصرف کنندگان ، صدای زیاد پردازشگرهای امروزی می باشد. طبق استاندارد شرکت اینتل ، وجود یک (CPU Air Guide) کانال بر روی کاور بغل کیس به همراه ----- قابل شستشو الزامی می باشد. این امر موجب می گردد که فن پردازشگر میزان هوای مورد نیاز خود را از فضای بیرون کیس تامین نماید وازتاثیرپذیری هوای گرم اطراف پردازشگربرروی آن جلوگیری گردد.این مورد حتی باعث بی صدا ترشدن فن پردازشگر نیز می شود. در این مورد باید تذکر داده شود ازنصب فن برروی این کانال جداخودداری نمایید.چراکه فنهای مخصوصی جهت این کاردرنظرگرفته شده است که دور RPM آنها متناسب با فن پردازشگر تغییرمی کند ودر صورت استفاده از فن نا متناسب نتیجه کار معکوس می شود ، یعنی هم صدای زیاد و هم لرزش اضافی تولید خواهد شد. (حتما شما هم در بازار کیسهایی را دیده اید که بر روی کاور بغل آنها دو تا سه فن 8*8 سانتی نصب شده است ودرنگاه اول فکرمی کنیم این کیس بسیار مناسب و خنک می باشد.درحالی که این یک اشتباه از سر نا آگاهی می باشد و بدتر ایجاد گردباد اضافی ، صدای نا مناسب و موجب ورود گردوغباربه داخل کیس می گردند). توجه کافی داشته باشیدکه فنهایی که درقسمت جلوی کیس و احیانا بر روی کاور بغل کیس نصب می نمایید ،حتما دارای فیلترهای قابل شستشو باشند. تا از ورود گرد وغبار به داخل کیس جلوگیری گردد و قطعات داخل سیستم به مرور زمان آسیب نبینند.

استفاده از فن استاندارد:
در مورد فن استاندارد ، نکات بسیار زیادی را می توان عنوان نمود. به صورت کلی و مختصر موارد ذیل در ایجاد صدای اضافی فن تاثیر گذار می باشد :

* طراحی ساختار داخلی فن ( rpm و کنترلر سرعت )

* استفاده از فن های بزرگتر با ابعاد 12*12 سانتی متر.

* حالت و شکل پره های فن ، تعداد پره ها و بالانس صحیح حرکتی پره ها.

* نوع روانگردان استفاده شده در فن ( به ترتیب کیفیت: 1- Ball Bearing 2- Brush Less 3- Sleeve Bearing و....)

* در تکنولوژی جدیدی که از طرف کارخانه های مطرح در زمینه تولید کیس مطرح گردیده است، استفاده از فنهای بزرگ با ابعاد 22 الی 25 سانتی متری برروی کاور بغل می باشد. دراین روش علاوه بر دمیدن حجم بالایی ازهوای خنک بیرون کیس به درون کیس، صدای ایجاد شده توسط فن به مراتب کمتر از فنهای 12*12 و 8*8 سانتی متری شده است.این مدل ازفنها برروی کاوربغلهای جداگانه باقابلیت نصب برروی کیسهای 2002,2005Plus,2006,Prince,X Blade و .. توسط شرکت تولیدی سیستمهای آینده سیما عرضه شده است.

* محل مورد استفاده از فن ؛ همانطور که می دانید دربسیاری از موارد، فن به صورت مستقل ، کاملا بی صدا می باشد ولی پس از نصب برروی محل مورد استفاده ( مانند کیس ) ، صدای نا هنجاری تولید می نماید. در این مورد چند نکته را باستحضار شما می رسانم ؛

* اسکلت وبدنه کیس مورداستفاده ازاستحکام کافی برخوردارباشد.چراکه لرزش فن برروی بدنه ضعیف،موجب افزایش تصاعدی لرزش وصدای غیرمعمول می گردد.

* نصب صحیح فن ؛ توجه داشته باشید که حتما جهت فن و مسیر عبورهوا مطابق استاندارد بوده وکلیه پیچهای درنظرگرفته شده برای اتصال به بدنه، بسته شده باشند.

* محافظ فن ؛ این مورد دارای اهمیت فوق العاده ای دربحث نویز صوتی می باشد. شما حتما ملاحظه فرمودید هنگامی که فن به صورت جداگانه روشن می باشدو شما دست خود رابه آن نزدیک ونزدیک تر می کنید، صدای گردباد ایجاد شده افزایش پیدامی کندوهنگامی که فاصله انگشتان خودرابیشترمی کنید،مجدداصداکمترمیشود. همین قضیه درموردمحافظ هم صدق می کند.به عبارتی هرچه سوراخهای موجود بر روی محافظ ( یا بدنه کیس ) با ابعاد بزرگتری ( درشت تر ) باشند وفاصله آنها ازیکدیگرکمتر ( نزدیک تر ) باشد ، صدای عبور هوای کمتری ، شنیده می شود.

* درموردفیلتراستانداردکه قبلاهم به آن اشاره داشتیم، یکی ازمواردمثبت آن صدای کمتری می باشدکه درمقایسه بافیلتر غیر استاندارد دارد . این مطلب را در نظر داشته باشید که قرار دادن فیلتردرمداخل ورودی هوای کیس ، طبیعتا در افزایش صدا تاثیرگذار می باشد . ولی نباید اصل ( عدم ورود گرد و غبار محیط ) را فدای فرع ( افزایش نا محسوس صدا ) نماییم.

استحکام بدنه:
شما قطعابا این مسئله برخورد نموده ایدکه پس ازنصب سیستم، کیس شما لرزش زیادی پیداکرده است. این قضیه مربوط به ضخامت بدنه کیس واتصال صحیح بدنه به یکدیگر می باشد. یکی ازموارداصولی در زمینه تولیدکیس، تعیین حداقل ضخامت برای اجزای داخلی کیس می باشد. معمولااین ضخامت بین 600 الی1000 میکرو درنظر گرفته می شود.همچنین تعداد پرچهای اتصال قطعات داخلی کیس به یکدیگر، تعبیه صحیح شکاف و ریلهای کاوربغل و تعبیه تقویت کننده های اتصال، در کمک به رفع لرزش اضافی کیس تاثیر گذار می باشند.

آلیاژ ورق :
معمولا در ساخت بدنه کیسها ، از آلیاژهای مختلف مانند آلومینیوم، استیل، آهن و... استفاده می شود. ولی متداولترین و به صرفه ترین روش ، استفاده از یک نوع ورق فولادی معروف به SECC می باشد. ازمحاسن این نوع ورق ، ضد زنگ بودن، هدایت صحیح الکتریکی، وزن کمتر، فنریت بیشتر، مقاومت در برابر ضربه، دفع صحیح لرزش، هدایت صحیح نویز صوتی و از همه مهمتر دفع تشعشعات الکترو مغناطیسی می باشد.

رنگ کاری :
نوع رنگ کاری بدنه کیس باید مطابق با استاندارد باشد.این مسئله بدان معناست که نوع رنگکاری، کوره ای باشد وحداقل ضخامت لایه رنگ 030/0 میلی متردر نظر گرفته شده باشد. ضخامت لایه رنگ نیز در جلوگیری از ورود و خروج تشعشعات الکترومغناطیس تا ثیر گذار می باشد . همچنین در پروسه رنگ کاری دقت لازم به عمل آورده شود تادررنگ کاری کلیه قطعات ازیک ترکیب رنگ استفاده گردد. دراین رابطه حتما کیسهایی راملاحظه نموده اید که در زوایای مختلف ، رنگ قسمتهای مختلف بدنه با یکدیگر همخوانی ندارند. در ضمن بهتر است از نوع رنگی استفاده گردد که مطابق با شرایط استاندارد زیست محیطی RoHS باشد و به چرخه محیط زیست آسیب جدی نرساند.

نصب سریع و آسان قطعات:
اغلب ما درهنگام اسمبل نمودن سیستم، دستهای خود را بریده ایم و یااینکه مجبور شده ایم با فشار بیش از حد متعارف ، هارد و یا سایر قطعات را داخل کیس نصب نماییم. این موضوع به نوع خمکاری و پرسکاری بدنه کیس و محاسبه محل دقیق اتصال آنها به یکدیگر مرتبط می باشد. تولیدکنندگان مطرح در این زمینه اقدام به خم نمودن قسمتهای منتهی الیه ورقهای به کاربرده شده و محاسبه بسیار دقیق محل پرچکاری کیسها نموده اند تا علاوه بر جلوگیری از خراشیدگی بر روی دستها ، کلیه قطعات کاملا در جای خود قرار گیرند و با ایجاد شکاف و برآمدگی برروی ورقها، استحکام کیس رابه طرز چشمگیری افزایش داده اند.همچنین امکانات ویژه ای در کیسهای رده بالا در نظر گرفته شده است تاکاربر نیازی به پیچ نمودن قطعات نداشته باشد و به راحتی با فشردن یک اهرم ، قطعه مورد نظر را برجای خود ثابت نگه دارد.

طراحی پنل جلوی کیس:
رعایت تمامی موارد فوق به همراه زیبایی پنل جلوی کیس، می تواند یک محصول عالی به شمار آید. پنل جلوی کیس به عنوان نماد ظاهری سیستم در کنار مانیتور و کیبورد، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. رعایت تقارن و سادگی در کنار طراحی جذاب ، تنها از عهده طراحان کارکشته در این زمینه بر می آید. اغلب ممکن است ظاهر یک کیس بسیار عجیب و جذاب دریک فروشگاه توجه ما را جلب نماید، ولی پس ازخرید وگذشت مدت زمان کوتاهی،ازظاهر بسیار عجیب و غیر متداول آن خسته شویم. طراحی زیبا و در عین حال ساده در این مورد، هیچگاه شما را ازدیدن کیس خود خسته نمی کند وهمواره برای شما جذاب خواهد ماند. تعبیه پورتهای USB, Audio, Phone ... ازالزامات طراحی پنل های جدید می باشد. طراحی صحیح کلیدها که در صورت استفاده مکرردچار آسیب نگردندوهمچنین تعبیه شیارهای نامرئی عبور هوا در این بخش دارای اهمیت می باشند. مواردی مانند تعبیه Display و کنترل دمای داخلی کیس نیز ، بسته به نیازمشتریان، ازامکانات ویژه ای می باشند که تولیدکنندگان، بسته به شرایط بازارآنها را بر روی مدلهای مختلف عرضه می کنند و طبیعتا هر کدام به فراخور خود، موجب افزایش قابلیت های جانبی به همراه قیمت تمام شده کیس می گردند.

AMD>INTEL
03-08-08, 18:55
یکسری at قدیمی هست که فول تاور هستند خوراک این کار هست . من تجربش رو داشتم . یک مدت مریض شدم . یکی از پارکینگ پیچوندش چون رنگ مشکی زده بودیم که خشک بشه . کلا کاره سختی هست .

AMD>INTEL
04-08-08, 02:07
Easy and Economical Case Modding

PCminister
10-09-08, 23:23
در وبگردی ها به یک سیستم جالب برخوردم که یک نفر برای کم صداتر عمل کردن هاردیسکهاش از اون استفاده کرده بود! به نظر میرسه ضمن حفظ سادگی سیستم کارآمد و کم خرجی باشه!

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

باید مواظب بود که هاردها بخوبی روی کش فیکس بشن!

با تشکر

AMD>INTEL
11-09-08, 00:44
خیلی وقته دنبال ساخت یک کیس شیشه ای هستم . ولی هم وقتش رو پیدا نمیکنم و هم در حال حاضر شرایط مالیم اجازه نمیده .

ALIRE7A
11-09-08, 10:37
با سلام

من دارم میسازم پیشنهاد میکنم فکرش رو از سرت بیرون کنی چون خیلی درد سر داره البته خودتون در جریان هستید و انشاالله تا دو هفته دیگه تموم میشه و خیلی خرج بر میداره . به نظر خودم صرف با اینه که یه کیس حرفه ای آدم بخره اگر خواستی از جنس اکرولیک باشه در خدمتم .

با تشکر

Shahryar
11-09-08, 12:58
من خیلی وقته توی فکر ساخت یک کیس بی صدا هستم یعنی ضمن محاسبه خنک کردن بی صدا هم باشه . موافقید یک تاپیک داشته باشیم و توش روش های بی صدا تر کردن سیستم را مورد بررسی قرار بدیم چون همش به مود کردن کیس مربوط نمیشه .

ALIRE7A
11-09-08, 13:17
من موافقم

شهریار خودت شروع کن ما هم ادامه میدیم

Surpriser
16-09-08, 00:58
با سلام

من دارم میسازم پیشنهاد میکنم فکرش رو از سرت بیرون کنی چون خیلی درد سر داره البته خودتون در جریان هستید و انشاالله تا دو هفته دیگه تموم میشه و خیلی خرج بر میداره . به نظر خودم صرف با اینه که یه کیس حرفه ای آدم بخره اگر خواستی از جنس اکرولیک باشه در خدمتم .

با تشکر
سلام.اگر وقت کردید به سوالات من جواب بدین.
1)خرج شما فقط خرج لوازم بوده یا خرج تجربه هم شده؟مثلا یه چیزی رو خراب کنی مجبور بشی دوباره بگیریش؟
2)آیا کیس شما آماده نشد؟اگر نشده یه عکس از حالت نیمه کارش میزاری؟
3)شروع شما از کجا بوده ؟آیا مطلبی ترجیهن فارسی در این زمینه سراغ دارید؟
4)حالا ما بخوایم شروع کنیم چه ابزارهایی لازمه؟
با تشکر از وقتی که میزارین.

AMD>INTEL
16-09-08, 01:44
با سلام

با تشکر

سلام ميشه بيشتر توضيح بدي از جنس اكروليك چقدر هزينش ميشه

ALIRE7A
16-09-08, 12:56
با سلام

1 شیت اکرولیک 70 با احتساب حمل و بقیه چیزها
یه فرز انگشتی 30 + وسایل برش برای فرز انگشتی
فن هرچقدر که خودتون بزارین
5 پیچ
و بقیه چیزها حداقل 20
اینها رو روی هوا گفتم چون مثلا 20 بار باید بری بازار یا وسایلی که باید بگیری

امید جان بعضی چیزها هم که اصلا پیدا نمیشه مثلا پیچهای کیس که باید دست به دامان یکی بشی که توی کاره اسمبل هست که باز هم اون بعضی از پیچها رو نداره مثلا پیچ پشت کیس که با دست راحت باز و بسته میشه . توی فروم سخت افزار هم گفتم وقتی تموم شد توضیحاتی میدم
با تشکر

ALIRE7A
16-09-08, 13:08
سلام.اگر وقت کردید به سوالات من جواب بدین.
1)خرج شما فقط خرج لوازم بوده یا خرج تجربه هم شده؟مثلا یه چیزی رو خراب کنی مجبور بشی دوباره بگیریش؟
2)آیا کیس شما آماده نشد؟اگر نشده یه عکس از حالت نیمه کارش میزاری؟
3)شروع شما از کجا بوده ؟آیا مطلبی ترجیهن فارسی در این زمینه سراغ دارید؟
4)حالا ما بخوایم شروع کنیم چه ابزارهایی لازمه؟
با تشکر از وقتی که میزارین.

با سلام

1 - خرج تجربه هم بوده مثلا امروز قسمت پشت کیس خراب شد که آخر کار بود و مونده بود جای یک فن رو در بیارم که خراب شد یا مثلا تیغم شکست دیروز مجبور شدم برم حسن آباد 3 پیاده بشم یا چیزهای دیگه
2- آماده نه تقریبا یکی دو هفته دیگه چون میدونی وقتی کار رو اولین بار انجام بدی و تجربه هم نداشته باشی به بعضی از مشکلات بر میخوری برای عکسم چشم

3 - شروع از اول و هیچ منبعی فارسی وجود نداره ولی ملب خارجی رو پیدا میکنم برات میزارم
4 - اون هم میگم

و همون طور که گفتم تقریبا تا حالا 150 خرج کردم که بیشتر هم میشه اما بعض از خرجها اصلا معلوم نیست

با تشکر

Surpriser
16-09-08, 14:44
با سلام

1 - خرج تجربه هم بوده مثلا امروز قسمت پشت کیس خراب شد که آخر کار بود و مونده بود جای یک فن رو در بیارم که خراب شد یا مثلا تیغم شکست دیروز مجبور شدم برم حسن آباد 3 پیاده بشم یا چیزهای دیگه
2- آماده نه تقریبا یکی دو هفته دیگه چون میدونی وقتی کار رو اولین بار انجام بدی و تجربه هم نداشته باشی به بعضی از مشکلات بر میخوری برای عکسم چشم

3 - شروع از اول و هیچ منبعی فارسی وجود نداره ولی ملب خارجی رو پیدا میکنم برات میزارم
4 - اون هم میگم

و همون طور که گفتم تقریبا تا حالا 150 خرج کردم که بیشتر هم میشه اما بعض از خرجها اصلا معلوم نیست

با تشکر
سلام علی جان.ممنون از جوابت.دستت درد نکنه.راستش من 100% میخوام یکی درست کنم که هم تجربشو بدست بیارم هم خودم حال کنم.از نظر وسایل فکر نکنم مشکلی داشته باشم چون همسایه پایینیمون یک کارگاه درست کرده که از دستگاه جوش - کمپرسور گرفته تا جرثقیل داره(البته الان ایران نیست و به زودی میاد).حالا چند تا سوال دارم:
1)از بین طرححایی که پیشنهاد شد شما کدوم رو انتخواب کردی؟
2)بدنه رو با چی ساختی؟خودت ساختی یا دادی بیرون ساختن؟
3)از نظر ظاهری چطور کیسیه؟(خیلی بیسبرانه مشتاقم عکسهارو ببینم)
4)آیا میشه بقلشو مپل Tuniq 2 درست کرد؟

اگر بتونی یه مقاله بنویسیفکر کنم اولیننفری باشی که همچین مقاله ای مینویسی.پس اگر وقت پیدا کردی زحمتشو بکش.
با تشکر!

ALIRE7A
22-09-08, 17:07
با سلام شما کدوم یکی رو زیبا تر میبینید

از چپ به راست بگین شماره چندمی ، ببخشید یادم رفت شماره بزارم براشون

با تشکر

Labyrinth
22-09-08, 17:16
اگر موافق باشید من یک طرح بکشم براتون بگذارم !! من قبلا هم جبوی کیس طراحی کردم :love:

ALIRE7A
23-09-08, 10:51
با سلام

خوب ببینیم شما چکار میکنی

در مورد اون رنگ خاکستری باید بگم که اکرولیک با رنگ دودی قرار میگره روی اکرولیک شفاف . و فنها با هم تقریبا 2 تا 3 سانت فاصله داره و دیگه اون دایره های سیاه اطراف فنها حتما باید باشه برای پیچ کردن و قرار دادن توری و اندازه مجاز در طراحی 19*51 هست .

خوب دوست من ببینیم شما چکار میکنی ، چند تا عکس میزارم تا بهتر بتونید تجسم کنید

خوب دو تا نمایش داده نشد پیوست کردم

با تشکر

N@VID
23-09-08, 12:48
سلام :
این سایت خوبه برای جرقه اول ...

من هم یواش یواش دارم وسوسه می شم یک کیس بسازم .

good_punisher
23-09-08, 16:40
سلام عزیزان
آقا یه لطفی بکنی ممنون میشم .
یه عکس از این فرز انگشتی که داری بزاری و بگی که از کجا میشه خرید .
ممنون
فعلا

ALIRE7A
24-09-08, 11:22
با سلام

تقدیم به شما این مارکش Einhell هست و من خودم 31 + یه قطعه برای برش که 3 شد خریدم تقریبا 34 و برای خرید این جور قطعات باید بری حسن آباد ، به جز این مدلهای دیگه هم هست و بهترینشون درمل هست که 80 بدون خرطومی هست که باید برای اون هم یه 8 پیاده بشی . و اگر کسی بخواد اساسی کار کنه صنعتیش هم هست که دندونپزشکها ازش استفاده میکنن با قیمت 120 . ولی اگر بخواهی من میتونم همینی رو که دارم رو به عنوان دست دوم بهت بفروشم .
اینهم بگم که همشون خیلی ضعیف هستن یعنی شما با دست میتونید جلوی چرخشش رو بگیرید ولی در عوض با دور بالا میچرخه مثلا اینی که من دارم با max دور 35000 میچرخه که البته میتونید تنظیم کنید .

Surpriser
24-09-08, 13:14
با سلام

تقدیم به شما این مارکش Einhell هست و من خودم 31 + یه قطعه برای برش که 3 شد خریدم تقریبا 34 و برای خرید این جور قطعات باید بری حسن آباد ، به جز این مدلهای دیگه هم هست و بهترینشون درمل هست که 80 بدون خرطومی هست که باید برای اون هم یه 8 پیاده بشی . و اگر کسی بخواد اساسی کار کنه صنعتیش هم هست که دندونپزشکها ازش استفاده میکنن با قیمت 120 . ولی اگر بخواهی من میتونم همینی رو که دارم رو به عنوان دست دوم بهت بفروشم .
اینهم بگم که همشون خیلی ضعیف هستن یعنی شما با دست میتونید جلوی چرخشش رو بگیرید ولی در عوض با دور بالا میچرخه مثلا اینی که من دارم با max دور 35000 میچرخه که البته میتونید تنظیم کنید .
علیرضا جان آفرین خیلی باحال شده.فقط اگر اجازه بدی یه نظر کوچکی بدم.اگر قسمت جلو رو از یه اکرولیک مات دودی رنگ استفاده کنی بهتر میشه چون قراره دکمه پاور - ریست بیاد وسط و یه ذره شاید بد جلوه بده.در ضمن کار خوبی کردی از اون فن TT استفاده کردی.فن پایینیشو چند گرفتی؟

good_punisher
24-09-08, 16:36
سلام
آقا به نظرت میشه باهاش فلزی مثل مس رو تراشید یا مثلا با اون سنگ انگشتی ها سوهان کاریش کرد ؟ منظورم اینه که کم نمیاره ؟ اگه حتی با یکمی حوصله بشه ازش کار کشید پایه ام .
اگه تهران هستی شماره ات رو برام بفرست به پیام خصوصی . ما نارمک میشینیم . بهت زنگ میزنم و راجع به قیمت و این چیزاش چک و چونه میزنیم و ان شاء الله چشم شیطون کر و گوش شیطون کور ( همون گوش شیطون کر درسته ها ) بعد از عید فطر ازت می خرمش . ولی خداییش قیمت رو منصفانه حساب کنی .
راستی 2 تا سوال
این فرز همونیه که توی طلا سازی استفاده میشه ؟
و دوم این که اگه اون خرطومی سرش رو وصل نکنی چی میشه ؟ اون وقت میشه روی این حساب کرد که توانش بالاتر بره و بتونه با وجود سرعت بالا قدرت هم داشته باشه ؟
فعلا

good_punisher
24-09-08, 16:38
راستی . خیلی خیلی قشنگ شده . به نظرم اگه بتونی فکری که این دوستمون هم گفت رو اجرا کنی زیبا تر میشه . ولی در کل خیلی جالب شده . این طوری که توی تصویر پیداست به نظر میاد که با حدود ارتفاع کیس های فول تاور ساخته باشیش .
موفق باشی

ALIRE7A
24-09-08, 22:00
سلام
آقا به نظرت میشه باهاش فلزی مثل مس رو تراشید یا مثلا با اون سنگ انگشتی ها سوهان کاریش کرد ؟ منظورم اینه که کم نمیاره ؟ اگه حتی با یکمی حوصله بشه ازش کار کشید پایه ام .
اگه تهران هستی شماره ات رو برام بفرست به پیام خصوصی . ما نارمک میشینیم . بهت زنگ میزنم و راجع به قیمت و این چیزاش چک و چونه میزنیم و ان شاء الله چشم شیطون کر و گوش شیطون کور ( همون گوش شیطون کر درسته ها ) بعد از عید فطر ازت می خرمش . ولی خداییش قیمت رو منصفانه حساب کنی .
راستی 2 تا سوال
این فرز همونیه که توی طلا سازی استفاده میشه ؟
و دوم این که اگه اون خرطومی سرش رو وصل نکنی چی میشه ؟ اون وقت میشه روی این حساب کرد که توانش بالاتر بره و بتونه با وجود سرعت بالا قدرت هم داشته باشه ؟
فعلا

در مورد برش باید بگم که من خورم چندتا پیچ که بلند بود خواستم کوتاه کنم زیاد جالب نبود حالا من نمیدونم این خارجی ها چه طوری با این وسیله برش میدن ولی اگر بخواهی استفاده کنی باید حوصله به خرج بدی و دیگه اینکه باید یه سری وسیله مخصوص برش فلز رو بخری اینهایی که میبینی برای چیزهای نرم هست مثل اکرولیک در ضمن خیلی هم نباید ازش کار کشید
در مورد قیمت هم دیگه قیمت منصفانه هست و انتظار ندارید چیزی رو که 34 خریدم بهتون 5 بفروشم که .

در مورد سوال اول تا حالا که ندیدم یعنی نمیدونم .
سرعتش بالا میره ولی اون خرطومی رو خودم بهش وصل کردم یعنی جدا میشه و برای راحتی کار هست . و همون طور که گفتم 35 هزار دور در دقیقه هست البته عدد هست ولی خوب میشه تا یه جاهایی روش حساب کرد .ولی من این تضمین رو به شما نمیدم که براحتی بتونید باهاش فلز ببرید همون طور که خودم به راحتی نتونستم باهاش اکرولیک ببرم در واقع این برای برش نیست برای ریزه کاری هست مثل سمباده زدن .

good_punisher
25-09-08, 07:23
سلام
آقا این عکس رو ببینید .

آقا می خواستم یه راهنمایی بکنید چطوری میتونم کیسم رو به این شکل رنگ کنم . یا حتی شده با برچسب . یعنی راستش یکی از دوستان بهم پیشنهاد داد که می تونی طرح ها رو بکشی و به صورت برچسب در بیاری و بچسبونی روی کیس . کیس که من دارم thermal take ARMOR هستش . خودش دارای یه در شیشه ایه . ولی تماما مشکی .
خلاصه . اگه بتونید راهنماییم کنید که چطوری این چنین طرح هایی رو توی کامپیوتر بکشم و بعد هم ببرم برای پرینت کردن روی یه کاغد برچسب دار ممنونتون میشم .
فعلا

ALIRE7A
25-09-08, 07:51
با سلام
عکس لود نمیشه چه عادی چه با فیل تر شکن

good_punisher
26-09-08, 00:57
سلام
دوباره آپلودش کردم . ببین میاد

N@VID
26-09-08, 04:19
سلام :
این طلقی که با هاش کیس رو می سازند از کجا می شه تهیه کرد ؟
من هم دارم یک کیس طراحی می کنم ...
الان در قدم های اولم و در حال طراحی و شکل بندی کیس هستم .
به این نتیجه رسیدم که اول باید از کفه ی مادربرد یا همون صفحه زیرین مادر برد شروع کنم تا آروم آروم ، مثل
یک پازل جمعش کنم .

ALIRE7A
26-09-08, 15:49
با سلام

کیس که من دارم thermal take ARMOR هستش
یه عکس از کیس بزار لطفا چون ARMOR خودش چند نوعه

باید اول یه پس زمینه داشته باشی که طرف از سیاه استفاده کرده و بعد با اسپری قهوه ای زده و در پایان از سفید استفاده کرده در واقع ساه کامل و رنگ قهوه ای و سفید رو به طور نا منظم استفاده کرده . شما برای نا منظم از ارتفاع تقریبا 20 سانتی اول سفید به طور نامنظم میپاشی و بعد از ارتفاع نزدیکتر دوباره میپاشی طبق نمونه اونجاهایی که زمینه مشخصه از ارتفاع بالا و جاهایی که زمینه مشخص نیست از ارتفاع پائین اقدام کرده رنگ زرد هم که از اشل استفاده کرده .

چطوری این چنین طرح هایی رو توی کامپیوتر بکشم و بعد هم ببرم برای پرینت کردن روی یه کاغد برچسب دار
اینو که بچه های فتوشاپی باید بگن ، کارگاهیش رو هم که گفتم اگر سوالی بود در خدمتم .

ALIRE7A
26-09-08, 15:49
سلام :
این طلقی که با هاش کیس رو می سازند از کجا می شه تهیه کرد ؟
من هم دارم یک کیس طراحی می کنم ...
الان در قدم های اولم و در حال طراحی و شکل بندی کیس هستم .
به این نتیجه رسیدم که اول باید از کفه ی مادربرد یا همون صفحه زیرین مادر برد شروع کنم تا آروم آروم ، مثل
یک پازل جمعش کنم .

از تهران - پامنار ( طرفهای توپ خونه و بازار ، نزدیکهای ایستگاه متروی ملت )

آفرین ، موفق باشید . ولی من باشم دیگه همچین کاری نمیکنم . خود کیس هزینه بر نیست وسیلهاش هزینه بر هست .

من برعکس شما عمل کردم یعنی آخر بار سینی کیس رو طراحی کردم البته نمیشه گفت طراحی . برای من سخت ترینش پشت کیس ( تنظیم کردن سینی مادربد با جای کارتها ) جای درایو های نوری و هارد ( هنوز به نتیجه خوبی نرسیدم یعنی تنها جایی که هنوز نساختم ) و یک سری جا های دیگه .

موفق باشید .

ALIRE7A
24-10-08, 17:20

N@VID
24-10-08, 23:29
از تهران - پامنار ( طرفهای توپ خونه و بازار ، نزدیکهای ایستگاه متروی ملت )

آفرین ، موفق باشید . ولی من باشم دیگه همچین کاری نمیکنم . خود کیس هزینه بر نیست وسیلهاش هزینه بر هست .

من برعکس شما عمل کردم یعنی آخر بار سینی کیس رو طراحی کردم البته نمیشه گفت طراحی . برای من سخت ترینش پشت کیس ( تنظیم کردن سینی مادربد با جای کارتها ) جای درایو های نوری و هارد ( هنوز به نتیجه خوبی نرسیدم یعنی تنها جایی که هنوز نساختم ) و یک سری جا های دیگه .

موفق باشید .

سلام
من تقريبا تهران رو مثل کف دستم بلدم ولي اين آدرس رو نفهميدم !
پامنار کجا ملت کجا ...
شما مي فرماييد ايستگاه ملت ... يعني توي خيابون ملت يا همون چراغ برق خودمون ...
اونجا لوازم فروش هاي ماشين هستند، کجاش طلق مي فروشند ؟
آخه کيس هاي بازار اوني نيستند که ما مي خواهيم و بايد از روي اجبار اون ها رو بخريم ...
کولينگشون هم توي افسايد هست :1. (26):
من مي خوام دقيقا يک کيسي بسازم که از جلو حجم وسيعي هوا رو بکشه تو و از بغل بده بيرون
توي کسي هم بخش بندي مي کنم و يک تکه نمي سازم . مثل اتاق !

با تشکر ويژه

ALIRE7A
24-10-08, 23:57
با سلام

آقا شما میدان پانزده خرداد رو که به طرف چها راه سیروس بری یه خیابون هست به نام پامنار که کلا میگن پامنار -

یا ایستگاه پانزده خرداد رو پیاده میشی به طرف شرق 1 کیلومتر میری که تابلو زده پامنار .

یا همون گوچه برق که وسایل اسپورت ماشین میفروشن رو که میخوره به توپ خونه 1 کیلومتر به سمت شرق میری

یا ایستگاه امام خمینی رو که پیاده شدی بالا که میای بگی پامنار با این تاکسی های جدید ( ون ) با 250 تومن میبرن پامنار .

دیگه راهی یادم نمیاد بگم

با تشکر

good_punisher
25-10-08, 00:50
سلام .
آقا نوید گل . شما موقع ساخت کیس اول توی ذهنت طرح رو بررسی کن . یعنی به صورت سه بعدی شبیه سازیش کن . بعد هم اگه تونستی بهتره که نوع کولینگی که مد نظرته رو سعی کنی که با مقوا در بیاری . یعنی با مقوا یا ورق های پلاستیکی ( همون هایی رو مد نظر دارم که خیلی شبیه به کارتون میسازنشون . یعنی 2 تا ورق پلاستیک کنار همن و بینشون حالت شبکه شبکه ساخته شده . ) کیستون رو شبیه سازی کنید و ببینید که واقعا جواب میده یا نه . یعنی میارزه که از این طرح استفاده کنید یا نه . این کار رو بهش میگن ماکت سازی اگه اشتباه نکنم . مزیتش هم اینه که شما بدون هزینه زیاد به راحتی نتیجه آخر رو شبیه سازی کردی . ولی همیشه نمیشه روی این نتیجه ها حساب کرد و گاهی تفاوت فاحشی دارن .
بگذریم . راستی . پیشنهادم برای شما اینه که طراحیت بیشتر جوری باشه که بتونی به آسانی به هر جای وسایلت توی کیس که خواستی دسترسی داشته باشی . و اینکه روی مسئله مهمی فکر کنی که بنده الان شدیدا درگیرشم . این که بتونی حتی مادر بردت رو با اتصالاتی غیر از پیچ کردن به سرعت در عرض کمتر از 10 دقیقه باز کنی یا ببندی .
یه مطلب دیگه رو هم که می خواستم بگم . اقای iriali که اگه اشتباه نکنم اسمتون باید علی باشه ، شما هنوز تصمیم داری اون فرز انگشتی رو بفروشی ؟ اگه آره که ما خریداریم . البته بازم به شرط چاقو . یعنی همون به شرط بریدن و سوراخ کردن مس . اگه جوابتون بله هست لطف کنید یه پیام خصوصی بفرسیتد ممنون میشم . اگرم که نه خوب دیگه تکرارش نمیکنم و میرم خودم رو خلاص می کنم و یکی میخرم .

ممنون
فعلا

N@VID
25-10-08, 01:08
سلام :

با تشکر فروان ...
اين سايت رو گير اوردم که براي الگو برداري خيلي عالي هست :

ALIRE7A
25-10-08, 12:14
یه مطلب دیگه رو هم که می خواستم بگم . اقای iriali که اگه اشتباه نکنم اسمتون باید علی باشه ، شما هنوز تصمیم داری اون فرز انگشتی رو بفروشی ؟ اگه آره که ما خریداریم . البته بازم به شرط چاقو . یعنی همون به شرط بریدن و سوراخ کردن مس . اگه جوابتون بله هست لطف کنید یه پیام خصوصی بفرسیتد ممنون میشم . اگرم که نه خوب دیگه تکرارش نمیکنم و میرم خودم رو خلاص می کنم و یکی میخرم .

با سلام

محمد رضا اسم من علیرضا هست که البته دوستان میگن علی

در مورد فروش باید بگم شما اگر میتونید چند وقت صبر کنید چون الان خودم احتیاج دارم و نمیتونم به این فکر باشم و مطمئا باشید اون رو به شما میدم حالا اگر هم نخوام بفروشم حتما بهتون میدم که تست بکنید ببینید به دردتون میخوره یا نه چون اگر خودتون بخرید و ببینید کارائی براتون نداره ضرر میکنید . قبلا هم به شما گفتم اگر کاری که میخواهید بکنید قدرتی باشه کم میاره چون من خودم وقتی باهاش دارم چیز سختی رو سوراخ میکنم بعضی اوقات توی کار گیر میکنه .

نوید جان این که همش فروشی هست و اصلا هیچ کدومش توی ایران گیر نمیاد من خودم دنبال مهتابی برای توی کیس گشتم که آخرش توی بازار ماشین فروشها سر در آوردم که من رنگ آبی میخواستم ولی اونها سفید داشتن و 10 هزار تومان میفروختن .

سلام .
آقا نوید گل . شما موقع ساخت کیس اول توی ذهنت طرح رو بررسی کن . یعنی به صورت سه بعدی شبیه سازیش کن . بعد هم اگه تونستی بهتره که نوع کولینگی که مد نظرته رو سعی کنی که با مقوا در بیاری . یعنی با مقوا یا ورق های پلاستیکی ( همون هایی رو مد نظر دارم که خیلی شبیه به کارتون میسازنشون . یعنی 2 تا ورق پلاستیک کنار همن و بینشون حالت شبکه شبکه ساخته شده . ) کیستون رو شبیه سازی کنید و ببینید که واقعا جواب میده یا نه . یعنی میارزه که از این طرح استفاده کنید یا نه . این کار رو بهش میگن ماکت سازی اگه اشتباه نکنم . مزیتش هم اینه که شما بدون هزینه زیاد به راحتی نتیجه آخر رو شبیه سازی کردی . ولی همیشه نمیشه روی این نتیجه ها حساب کرد و گاهی تفاوت فاحشی دارن .

برای این کار اگر بخواهید از اکرولیک برای ساخت کیس استفاده کنید که قیمت یک شیت 120*183 با ضخامت 3 میل 40 هزار تومان هست ، و بخواهید اول ماکت اون رو بسازید میتونید از شیت کریستال استفاده کنید که خصوصیاتی همچون اکرولیک داره با قیمت 14 هزار تومان که ایرانی هست .

با تشکر

good_punisher
25-10-08, 14:19
سلام
ممنون ازت علی رضا جان . لطف داری که راهنمایی میکنی . هر وقت کارت باهاش تموم شد یه قرار کوچولو بزاریم که یه تست سریع ازش بگیرم . اگه دیدم این مدل کم میاره با یکی دیگه از دوستان یه دونه اشتراکی میگیریم . بازم ممنون از رانمایی هات در این زمینه ها
و اما این مهتابی که گفتی توی پاساژ ایران میتونی پیدا کنی . برو سبز سیستم . بگو پرفکت لایت ( PERFECT LOGHT ) می خوام . یا هر نوع توضیحی که می خوای بهش بده . اگه اون نداشت یه جا توی جمهوری بهت میگم . اگه سبز سیستم داشته باشه فکر نمی کنم بیشتر از 10 تومن قیمت بزاره . ولی اونی که توی جمهوریه چند مدل دیگه هم ازش داره . یعنی فقط میله ای نداره . به صورت یه حلقه هم هست . اون موقعی که از این که تو جمهوریه پرسیدم ترانسش رو میداد 5 تومن و هر لامپی با هر رنگی که می خواستی هم 5 تومن بود . ولی این که الان هم داشته باشه یا نه نمیدونم . و اینکه اگه داشته باشه چه قیمتی می خواد بده .
با این قیمتی که برای شیت ایرانیش گفتی منو یه جورایی به هوس انداختی ها ... . البته فکر نمی کنم الان فرصت این کار رو داشته باشم . ولی یه چیزایی توی ذهنم دارم میپرورونم .
موفق باشی . تا اینجا که بنده نگاه می کنم خیلی خوب پیش رفتی . ان شاءالله بقیه اش هم عالی پیش بره .
فعلا

ALIRE7A
25-10-08, 15:44
با این قیمتی که برای شیت ایرانیش گفتی منو یه جورایی به هوس انداختی ها ... .

با سلام
باشه
محمد جان اگه این کم بیاره مطمئن باش نوع های دیگه هم کم میاره ، خفن ترینشون نوع صنعتی هست که دندان پزشکها ازش استفاده میکنن ، اون موقع که من میخواستم این رو بخرم 120 میگفتن نوع صنعتیش رو .

اینو بگم از این شیت نمیشه استفاده کرد برای اصلی چون توش حباب داره و باید بگم افتضاحه ولی برای ماکت خیلی خوبه .

آقا اون آدرسها هم بده خیلی نیاز دارم .

N@VID
25-10-08, 23:09
سلام :

آب در کوزه و ....

ALIRE7A
26-10-08, 07:44
.... ما گرد جهان میگردیم .
ولی 12 زیاده

با تشکر

ALIRE7A
26-10-08, 19:45
و اما این مهتابی که گفتی توی پاساژ ایران میتونی پیدا کنی . برو سبز سیستم . بگو پرفکت لایت ( PERFECT LOGHT ) می خوام . یا هر نوع توضیحی که می خوای بهش بده . اگه اون نداشت یه جا توی جمهوری بهت میگم . اگه سبز سیستم داشته باشه فکر نمی کنم بیشتر از 10 تومن قیمت بزاره . ولی اونی که توی جمهوریه چند مدل دیگه هم ازش داره . یعنی فقط میله ای نداره . به صورت یه حلقه هم هست . اون موقعی که از این که تو جمهوریه پرسیدم ترانسش رو میداد 5 تومن و هر لامپی با هر رنگی که می خواستی هم 5 تومن بود . ولی این که الان هم داشته باشه یا نه نمیدونم . و اینکه اگه داشته باشه چه قیمتی می خواد بده .

با سلام

محمد جان یه مغازه 3*4 که گروه خونیش به PERFECT LOGHT نمیخوره ، رفتم نداشت و فقط مادربد و کارت گرافیک داشت که اون رو هم با قیمت نجومی میداد .

من کلا بیخیال این PERFECT LOGHT شدم

با تشکر

good_punisher
26-10-08, 22:19
سلام .
ببینم . جدا سبز سیستم دیگه پرفکت لایت نداره ؟ این جوری که خیلی بد میشه . یه سر برو طبقه 4 پاساژایران مغازه با نام cooling sys . از اون بپرس شاید داشته باشه .
اون مغازه هم که توی جمهوری بود آدرسش اینه .
تهران . خیابان جمهوری . بین حافظ و سی تیر . کوچه آلیک . ( از این جا به بعد رو لری میگم چون اسم مغازه رو یادم نیست ) سمت شرقی کوچه که در واقع میشه سمت روبرویی نیوکیت . بغل یه مغازه کوچیک به نام ژورک . این مغازه هم کوچولوئه .
برید توی مغازه ولی نگید : " پرفکت لایت " . چون با این نام نمیشناسه . همون جا جلوی ویترینش رو نگاه کنید احتمالا داشته باشه . هم به صورت حلقوی داره هم به همون حالت میله ای . اون حلقوی ها برای دور فن خیلی حال میده .
امید وارم که تونسته باشم کمک کنم .
راستی . اگه بتونی همه تجربیاتت رو در زمینه ساخت کیس به صورت یه فایل pdf دربیاری و بزاری توی سایت خیلی عالی میشه .
فعلا

N@VID
26-10-08, 23:41
.... ما گرد جهان میگردیم .
ولی 12 زیاده

با تشکر

سلام :
فون ايران گرون فروشه ! من اين رو گذاشتم که يعني توي ايران هم موجود هست ...
فقط يکم بايد گشت تو بازار ...

ALIRE7A
27-10-08, 00:18
یه سر برو طبقه 4 پاساژایران مغازه با نام cooling sys . از اون بپرس شاید داشته باشه .

ای بابا کیوان رو دقیقا وقتی از سبز سیستم اومد بیرن دیدم یه سلام احوال پرسی کردیم باهاش چون چند بار از طرف لیون کامپوتر پیشش رفتم مارو میشناسه ، من آمار کل اجناسش رو دارم اون اصلا نداره یه فن Tt آورده که اون رو هم ازش گرفتم .

راستی . اگه بتونی همه تجربیاتت رو در زمینه ساخت کیس به صورت یه فایل pdf دربیاری و بزاری توی سایت خیلی عالی میشه .

تموم بشه باشه

با تشکر

AMD>INTEL
28-10-08, 02:36
ساخت لوگو روي كيس

AMD>INTEL
28-10-08, 02:46
Making a custom PC enclosure with Protocase

ALIRE7A
29-10-08, 09:29
90% کار

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

D J V A H I D
29-10-08, 09:34
90% کار

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

آقا عالی شده... حسابی کردیش شاهچراغ ... یه عکس هم تو روز روشن میگیری ببینیم ؟ :11():

ALIRE7A
29-10-08, 11:03
یه عکس هم تو روز روشن میگیری ببینیم ؟

D J V A H I D
29-10-08, 11:12

FANTANSTC ... نمیفروشیش ؟ :love:

N@VID
29-10-08, 14:30
سلام :
ترکوندي ....
من دستم به تايپ کردن نمي ره !

ALIRE7A
29-10-08, 16:43
با تشکر از شما دوستان که لطف دارین .

خوب راستش اون چیزی که میخواستم نشد یعنی کاری ازم بر نمیومد مثلا میخواستم براش فن کنترل بزارم ولی رئوستا پیدا نکردم در اون رنجی که میخواستم ولی خودم دیشب به طور کامل سر هم کردم و روشن کردم و در یک لحظه :1. (27): اینطوری شدم و بعد :1. (5): خوب دوستان ولی .....

fantastic

not

FANTANSTC
:1. (38):

نمیفروشیش ؟

خواستی بگو برات درست کنم :love:

با تشکر

N0m@d
29-10-08, 18:38
این هم بهم ریخته ترین کیس دنیا!:1. (38):

کسی پیشنهادی برای بتر شدنش نداره؟!:1. (28):

D J V A H I D
29-10-08, 18:46

کیس خودته ؟!

Dark Devil
29-10-08, 19:06

این همون CM690 بیچاره نیست؟!؟ چرا اینجوریه....:1. (27):

N0m@d
29-10-08, 19:56
کیس خودته ؟!

بله وحید جان:whistle:...خیلی ضایست...نه؟!:1. (38):

این همون CM690 بیچاره نیست؟!؟ چرا اینجوریه....:1. (27):

بابا بخدا من تمام تلاشم رو کردم که به بهترین حالت ممکن کابلهارو قرار بدم...ولی آخر همینی که میبیند شد!

ماشالله از بس این کیس و پاور سیم و کابل اضافی دارن!!!

تازه اشکش مونده...فن VGA و CPU در راهه...خدا رحم کنه!:yes:

بنظر شما راهی برای بهتر شدن هست؟
از این لوله های مخصوص کابل پاور از کجا میشه گیر آورد؟
!چند هست؟
LED کیس چی؟...آخه شبها مثل قبرستون میشه!:1. (38):

Dark Devil
29-10-08, 20:38
CM690 شما مگه یه جعبه همراهش نبود که یکسری گیره داره؟ اونارو ببند و سیم هارو از توش رد کن خیلی بهتر میشه

-------------------------

علیرضا جان کارت حرف نداشته تنها چیزی که به نظرم خیلی بد شده جای ODD ها بود واقعا بد در اومده نسبت به بقیه طراحی هاش واگرنه بسیار زیبا شده (چه چراغ بارونی کردی؟!:1. (38):)
برای قسمت بالاش هم اگه دوتا فن 14 یا 12 میذاشتی بهتر میشد

ALIRE7A
29-10-08, 21:22
علیرضا جان کارت حرف نداشته تنها چیزی که به نظرم خیلی بد شده جای ODD ها بود واقعا بد در اومده نسبت به بقیه طراحی هاش واگرنه بسیار زیبا شده (چه چراغ بارونی کردی؟!)
برای قسمت بالاش هم اگه دوتا فن 14 یا 12 میذاشتی بهتر میشد

با سلام

خیلی ممنون

شایان جان اگر بدونی ساخت جای ODD چقدر کار برد و چقدر روی اعصابم رفت دیگه خدا رو شکر میکنی که تونستم به این صورت در بیارم . حالا اگر طرحی داری که بشه بهتر در آورد استقبال میکنم .

چراغ بارون هم مال فن ها هست دیگه تازه میخواستم پرفکت لایت بزارم :1. (27):

منظورت همون فن های 8 سانتی هست دیگه ؟ باید بگم جای دو عدد فن 12 نمیشد و همچنین فن 14 هم که توی بازار نداریم وگرنه از فن 8 و 12 اصلا استفاده نمیکردم .

شایان دیگه نظری نداری و همچنین دیگر دوستان

با تشکر

good_punisher
29-10-08, 21:59
سلام
خیلی عالی شده .
یه پیشنهاد برای جای ODD ها . از طرحی که در کیس هایی مشابه با TRANSFORMER هست میتونی استفاده کنی . اون جوری شاید جالب تر بشه . ولی الان چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه .
آهان . یه طرح دیگه . برای جای ODD ها از طرحی که برای جلوی asus vento استفاده شده هم میتونی طرح بگیری . این جوریئ به نظرم کم خرج تر بشه برات . و اینکه کلا از هر طرحی که استفاده می کنی بهتره که دور و اطراف اونها رو هم رنگ باهاشون بسازی . یعنی اطراف odd رو مثلا به رنگ سفید در بیاری .
یه سوال هم دارم .
من دارم دنبال یه سری لوله شفاف میگردم . به قطر تقریبی 10 سانتی متر . چیزی توی بازار دیدی یا نه ؟ خیلی کارم گیره . برای مخزن می خوام . ( باز یاد مخزن افتادم . تو روح بعضیا که می گرخن و میرن اسم عوض می کنن ... )
اگه لوله شفاف پیدا نمیشه به نظرت این طرح خوبه ؟ :
قبلا تویبرنامه به خانه بر میگردیم دیده بودم که یه نفر یاد میداد با ورق های آکرولیت یا آکرولیت که شبیه به طلق بودن بعضی وسایل تزئینی یا کاربردی زیبا برای خونه میساخت . مثلا سینی یا جا روزنامه ای و یا هر چیز دیگه ای . طرف برای شکل دادن به اون ورق ها از حرارت استفاده می کرد . وقتی ورق گرم میشد شروع میکرد به فرم دادنش . خیلی قشنگ میشد .
حالا طرحم اینه که اگه لوله شفاف پیدا نکردم از این ورق ها بگیرم و خودم به صورتی که می خوام مخزن طراحی کنم . ( اه بازم ... ) به نظرت طرح خوبیه ؟ اصلا این ورق های آکرولیت یا اکرولیک که شما خریدی این قابلیت رو داره ؟
راستی . اون شخصی که این کار ها رو انجام میداد با استفاده از یه المنت بخاری برقی که یک جا ثابت شده بود و با 2 تا آجر که کنارش بود یه چیزی شبیه به این منقل های پیکنیک درست کرده بود . بعد هم که می خواست اون قسمت ها رو گرم که دیگه به هیچ وجه المنت به ورق نمیچسبید .
راستی . چسب خاصی برای این کار استفاده می کنی؟
یادت هم نره که اموزشش رو بزاری . شدیدانه مشتاقیم ببینیم چه می توانیم بکنیم .
فعلا

N0m@d
29-10-08, 22:53
CM690 شما مگه یه جعبه همراهش نبود که یکسری گیره داره؟ اونارو ببند و سیم هارو از توش رد کن خیلی بهتر میشه

بابا مگه نمی بینی مادر برد تا کجا اومده...همه رو باز کردم...کابل IDE و 24pin احتیاج به راه دست داشتند!:whistle:

تازه مشکل اصلی 4pin برق CPU بود که از روی VGA باید رد بشه!:yes:

ViViD
29-10-08, 23:04
من دارم دنبال یه سری لوله شفاف میگردم . به قطر تقریبی 10 سانتی متر . چیزی توی بازار دیدی یا نه ؟ خیلی کارم گیره . برای مخزن می خوام . ( باز یاد مخزن افتادم . تو روح بعضیا که می گرخن و میرن اسم عوض می کنن ... )

فعلا

من از این یونولیتها زیاد دیدم که تقریباً قطر 15 سانتی متر داشتند و داخلشون خالی بود که برای بیشتر گلفروشیها هم استفاده میشه میشه برای تانک واترکولینگ استفاده کرد فکر خوبیه:merci: به شکل استوانه هم هست

ALIRE7A
30-10-08, 09:05
ای بابا من دیشب کلی مطلب ارسال کردم پس کو :1. (27): :1. (27): :1. (27):
نکنه خرضو خان میاد پستها رو پاک میکنه :1. (27):

Dark Devil
30-10-08, 09:57
پست های شما اصلا ارسال نشده که کسی پاک کنه:1. (26):
به نظرم همونطور که good_puisher گفت مثل طرح اسوس ونتو میتونی یک قاب طراحی کنی که کشویی بالا و پایین بره زیرش هم چندتا LED آبی بذاری محشر میشه

-------------------------

Nomad جان چه طور برا من مشکلی پیش نیومده؟! من تمام کابل های ساتا و 24 پین پاور رو از توش رد کردم

N0m@d
30-10-08, 12:54

دوست عزیز حالا ساکنان این شهر فضائیت چیا هستند؟

نکنه یه وقت سخت افزار زیر 500 تومن توش ببندی؟!:1. (38):

در ضمن من از اول در جریان نبودم میشه بگی کلا این کیس با فنهاش چقدر هزینه برداشت؟!
اصلا مدل کیس چیه؟!
:1. (40):

Shahryar
30-10-08, 15:28
90% کار

بسیار عالی شده کارتون علی جان .

اگه میشه عکس های بیشتری قرار بدید . :11():

ALIRE7A
30-10-08, 16:04
پست های شما اصلا ارسال نشده که کسی پاک کنه
به نظرم همونطور که good_puisher گفت مثل طرح اسوس ونتو میتونی یک قاب طراحی کنی که کشویی بالا و پایین بره زیرش هم چندتا LED آبی بذاری محشر میشه

با سلام خدمت دوستان .

باور کن من ارسال کردم و توی تاپیک هم ثیت شد. حالا نمیدونم خلاف قوانین هم نبوده که بگم مدیران پاک کردن ولی نیست . حالا بگذریم چون کلی زحمت کشیدم جواب محمدرضا (good_puisher) رو دادم .

شایان جان میتونی یه عکس از این کیس بزاری ببینم چی هست .

دوست عزیز حالا ساکنان این شهر فضائیت چیا هستند؟

نکنه یه وقت سخت افزار زیر 500 تومن توش ببندی؟!

در ضمن من از اول در جریان نبودم میشه بگی کلا این کیس با فنهاش چقدر هزینه برداشت؟!
اصلا مدل کیس چیه؟!

سیستم زیر 500 که خوبه سیستمی که توش قرار میگره برای 6 سال پیشه :1. (27):

انشا الله اگر بشه توی یک pdf مطالب رو میزارم اینطوری سخته یکی یکی بگم

بسیار عالی شده کارتون علی جان .

اگه میشه عکس های بیشتری قرار بدید .

خیلی ممنون . از چه جهتی میخوای شهریار جان بزارم .
ئلی فردا دیگه تموم میشه . من خودم با n82 عکس میگرم که اون چیزی که میخوام نیست حالا فردا قراره از رفیقم دوربین سونی h9 بگیرم تا باهاش عکس بگیرم . پس فردا عکس های کامل رو میزارم .

با تشکر

ALIRE7A
30-10-08, 16:16
یه طرح دیگه . برای جای ODD ها از طرحی که برای جلوی asus vento استفاده شده هم میتونی طرح بگیری

آقا این نه خیلی دردسر داره اصلا امکانش نیست .

با تشکر

good_punisher
30-10-08, 16:22
سلام
خوشحال میشم اگه بتونی دوباره زحمت بکشی و جواب بدی . منتظرم ببینم نظرت راجع به طرح ها چی هست و آخر سر می خوای چکارش کنی.
فعلا

Dark Devil
30-10-08, 16:23
اتفاقا زیاد کار سختی به نظر نمیاد فقط ممکنه تو درست کردن پوشش جلوش یکم گیر کنی

حالا دقیقا هم لازم نیست مثل این بشه میتونی یک چیزی شبیه در درست کنی به دو طرف بالای کیس پیچ کنی و دستی بکشی پایین یا بدی بالا
تو این کیس طوری طراحی شده که فقط قسمت جلو رو فشار بدی خودش میره بالا برا همین سخته

ALIRE7A
30-10-08, 16:34
شایان من گیج شدم

شما نمای جلو رو میگی خوب نشده یا جای odd ها

آقا من باید برم جای odd ها رو الان رنگ کنم شب میام بهتون جواب میدم

با تشکر از شما دوستان

Dark Devil
30-10-08, 22:36
شایان من گیج شدم

شما نمای جلو رو میگی خوب نشده یا جای odd ها

آقا من باید برم جای odd ها رو الان رنگ کنم شب میام بهتون جواب میدم

با تشکر از شما دوستان

بنده منظورم این بود که با این طرح جای ODD ها مخفی بشه و توی چشم نباشه

AMD>INTEL
30-10-08, 23:15
اگر بتوني به طريقي مخفي كني odd ها رو عالي ميشه .

AMD>INTEL
30-10-08, 23:51
دوستان اين لينك رو حتما ببينيد :

ALIRE7A
31-10-08, 23:25
با سلام

جای odd ها رو رنگ مشکی کردم و دیگه وقت تغییرات اصلا ندارم باید به درسم برسم که دیگه اصلا بیخیالش شدم .

خوب دوستان پروژه به طور کامل تموم شد .

عکسها هم باشه برای بعد و همچنین آموزش اگر خدا خواست

با تشکر

ALIRE7A
01-11-08, 09:18
با سلام

ای خدا ،

من شب پست دادم باز نیستش آخه کوووووووووووووووووووووووو ووو

خوب دوستان کار کیس تمام شد و عکسها و آموزش رو براتون میزارم

با تشکر

ALIRE7A
02-11-08, 17:54
با سلام

تقدیم به شما دوستان

با تشکر

Surpriser
02-11-08, 19:30
عالی شده علیرضا جان.ماشاالاه به پشتکارت... انشالاه نتیجه درسات هم مثل این بشه ولی بدون هزینه(!!!).باید قبول کرد که ظاهرش از خیلی از کیس های گرون قیمت عالیتره.راستی اکرولیک در جذب گرما چطور عمل میکنه؟اگر وقت کردی و درسات اجازه دادن میشه یه عکس هم از بقلش بزاری(اسمبل شده)؟
با تشکر...

good_punisher
02-11-08, 23:45
سلام .
خدا وکیلی که خیلی عالی شده .
راستی . یه چیزی که از اولش باید می پرسیدم . اینی که شما ساختی ابعادش در حد فول تاور هست یا میدل تاور .
یه چیز دیگه هم اینکه اگه بتونی یه راهنمایی در باره اون چیزی که برای مخزن می خواستم بفرمایی خیلی ممنون میشم . منظروم اینه که لوله آکرولیت پیدا میشه یا نه باید بدم برام گردش کنن .
بازم میگم . خیلی عالی شده . منتظر آموزش هستیم استاد .
اوه !!!!! :gasp:این کیه تو اون عکس بالاییه ؟؟؟؟؟؟؟:1. (27): اِاِاِاِاِاِاِ ... علی ه :1. (38): :whistle:
فعلا بای

N@VID
02-11-08, 23:58
سلام :

راستي بد نيست آدرس محل فروش طلق رو اين جا مجددا بنويسم !

ميدان پانزده خرداد - بين ناصر خسرو و مصطفي خميني - سمت چپ ( ضلع شمالي ) خيابان پامنار - نبش خيابان اولين فروشگاه طلق هايي رنگي دارد . من فردا مسيرم اون سمت هست و حتما رنگ هاشون براتون آمار مي گيرم .
براي نئون توي کيس هم يک فکر عالي و صد در صد عملي به ذهنم رسيد که اجرا مي کنم و بعد مي گم ...

من بيشتر تو فکر يک کيس با بازده خنک کنندگي بالا هستم تا ظاهر کيس ...

N@VID
03-11-08, 00:17
کنترل دور فن نسبت به دما

با استفاده از ای سی mc1502 می توان یک کنترل کننده نسبت سنج ساده برای فن را ساخت.با این ای سی سرعت چرخش فن در دماهای پایین ، کند تر شده و نویز کاهش می یابد . هر فنی را می توان با استفاده از سیگنال خروجی مدولاسیون عرض پالس و به واسطه یک ترانزیستور راه انداز ، کنترل کرد.
استفاده از روش کنترل با pwm این مزیت را دارد که می توان فن را با سرعت خیلی کمتری نسبت به روش کنترل با ولتاژ متغییر dc به کار انداخت.به این ای سی می توان دو عدد ترمیستور ntc وصل کرد.

در عکس زیر به یک از ورودی ها ntc وصل شده است و ولتاژکنترل دومی را می توان از خروجی dac یک سیستم پردازشگر گرفت.

ای سی mic502 با ولتاژ تغذیه بین 4.5 ولت تا 13.2 ولت کار می کند.
خروجی ای سی به وسیله یک ترانزیستور به فن وصل شده است که ترانزیستور نقش سوییچ کننده را بر عهده دارد.
چون ترانزیستور راه اندازی فن را انجام می دهد از همین رو می توان ولتاژ فن از ولتاژ تغذیه ای سی بالاتر باشد.این ای سی نسبت ولتاژ ورودی های vt1 و vt2 را استفاده می کند . ولتاژ 0.3 vcc موجب افزایش سیکل کار خروجی به میزان صفر درصد می شود لذا فن از کار باز می ماند . ولاتژ 0.7 vcc در ورودی vt1 و یا vt2 موجب می شود که سیکل کاری خروجی 100 درصد شود که در این حالت فن با حداکثر سرعت خواهد چرخید.
هر یک از ورودی ها که ولتاژ بالاتری داشته باشد اولویت بالاتری نیز خواهند داشت.ورودی vslp برای تنظیم ولتاژی است که کمتر از ان فن خاموش می شود ( حالت خواب ). در این باید هر دو ولتاژ vt1 و vt2 از ولتاژ فوق الذکر کمتر باشد.
هرگاه ولتاژ ورودی vt1 و vt2 بیشتر از vslp + 0.12 v شود فن شروع به کار می کند.
اگر نیازی به حالت خواب نباشد ورودی vslp باید به زمین وصل شود.
خازن وصل شده به پایه cf فرکانس مرکزی سیگنال pwm را تعیین می کند.مقدار پیشنهادی 100 nf برای تولید فرکانس مرکزی 30 hz می باشد.
یک خروجی کلکتور باز OTF برای حرارت بیش از حد وجود دارد که می توان به کمک مقاومت PULL-UP بیرونی به مدار منتطقی مورد نظر وصل کرد.هرگاه ولتاژ یکی از دو ورودی VT1 یا VT2 بیش از 0.75 VCC شود ، خروجی OTF در وضعییت پایین قرار خواهد گرفت.
R3=56K R4=56K

منیع:سایت یزد کیت دات کام (Only the registered members can see the link)

AMD>INTEL
04-11-08, 03:21
يك لينك ديگر براي مدينگ كيس

ALIRE7A
04-11-08, 10:36
با سلام خدمت دوستان

باید عرض کنم طبق هماهنگی هایی که شده قراره ساخت این کیس رو توی نمایشگاه الکامپ 2008 بدیم .

عالی شده علیرضا جان.ماشاالاه به پشتکارت... انشالاه نتیجه درسات هم مثل این بشه ولی بدون هزینه(!!!).باید قبول کرد که ظاهرش از خیلی از کیس های گرون قیمت عالیتره.راستی اکرولیک در جذب گرما چطور عمل میکنه؟اگر وقت کردی و درسات اجازه دادن میشه یه عکس هم از بقلش بزاری(اسمبل شده)؟
با تشکر...

خیلی ممنون ، انشاالله که همین طور باشه و بشه توی درس هم این طور پشت کار داشت . خوب آره ولی این هم خودش همچین قیمت پائینی نداره چون برای من 200 آب خورد البته اگر بخوام مجددا بسازم خیلی ارزونتر میشه ولی اولین بار خیلی خرج گزاشت روی دستم . در جذب گرما نمیدونم چی بگم ولی وقتی تمام فنها روشن هست بدنه خود کیس یعنی اکرولیک هم سرد میشه . عکس بغل هم چشم .

سلام .
خدا وکیلی که خیلی عالی شده .
راستی . یه چیزی که از اولش باید می پرسیدم . اینی که شما ساختی ابعادش در حد فول تاور هست یا میدل تاور .
یه چیز دیگه هم اینکه اگه بتونی یه راهنمایی در باره اون چیزی که برای مخزن می خواستم بفرمایی خیلی ممنون میشم . منظروم اینه که لوله آکرولیت پیدا میشه یا نه باید بدم برام گردش کنن .
بازم میگم . خیلی عالی شده . منتظر آموزش هستیم استاد .
اوه !!!!! این کیه تو اون عکس بالاییه ؟؟؟؟؟؟؟ اِاِاِاِاِاِاِ ... علی ه
فعلا بای

خیلی ممنونم .ابعاد بود 54*52*28 که طول ، ارتفاع ، عمق کیس هست حالا خودتن قضاوت کنید میدل هست یا فول . در مورد اون مخزن هم دردسر زیاد داره یعنی خوب در نمیاد بهتره بری بگردی چون اول باید یه ورق اکرولیک با توجه به ابعاد خودت ببری بعد اون رو گرم کنی که میتونی روی اجاق گاز خونه هم انجام بدی ولی دور از چشم مادر خونه چون اگر ببینه کارت پس معرکس ( شوخی کردم مشکلی نداره چون یه مقدار آتیش میگره ولی راحت خاموش میشه ) بعد که گرم بکنی شل میشه و اینجا باید از یک استوانه استفاده کنی و روی اون اکرولیک رو حالت بدی و بعد دوسر اون رو با یک ماده به نام کولور فوم به هم بپسبونی که خوده این ماده دردسرهای خودش رو داره که البته توی نمایشگاه اگر خدا بخواد نشون میدم . و اینکه لوله تو خالی فکر نکنم باشه با اون قطری که شما میخوای .

سلام :

راستي بد نيست آدرس محل فروش طلق رو اين جا مجددا بنويسم !

ميدان پانزده خرداد - بين ناصر خسرو و مصطفي خميني - سمت چپ ( ضلع شمالي ) خيابان پامنار - نبش خيابان اولين فروشگاه طلق هايي رنگي دارد . من فردا مسيرم اون سمت هست و حتما رنگ هاشون براتون آمار مي گيرم .
براي نئون توي کيس هم يک فکر عالي و صد در صد عملي به ذهنم رسيد که اجرا مي کنم و بعد مي گم ...

من بيشتر تو فکر يک کيس با بازده خنک کنندگي بالا هستم تا ظاهر کيس ...

نوید جان شما دقیقا رفتی سراغ گرون فروشترین فروشگاه اون منطقه .

با تشکر از تمامی دوستان .

N@VID
05-11-08, 00:49
سلام :

واقعا خسته نباشي ... کارت خيلي عالي شده .

راستي آدرس فروشگاهي که ازش طلق ها رو خريدي لطف مي کني ...
من رفتم از جلوش هم رد شدم ، گفتم بزار برم به کارم برسم و برگردم بعد بخرم که امدم ديدم بسته !
شرمنده بابت بدقلي بالا ...:1. (28):

N@VID
09-11-08, 23:47
سلام :
بعد از سرچ هاي زيادي که انجام دادم ، بالاخره تونستم يک جايي رو گير بيارم که لوازم مودينگ کيس رو
توش بشه پيدا کرد و خريد !

کابل :

فن :

چراغ :

ساير :

AMD>INTEL
10-11-08, 00:17
وب سایت تا اطلاع ثانوی غیر فعال خواهد بود و به سوالات و سفارشات انجام شده در وب سایت به هیچ وجه رسیدگی نخواهد شد. با تشکر تیم وب سایت شاپیکس

N@VID
10-11-08, 00:29
سلام :
راستش رو بخواهي وقتي اون لوارم رو تو سايتش ديدم ، انقدر حول شدم که به اين موضوع توجه نکردم !

ALIRE7A
11-11-08, 21:53
با سلام

دوستان میخوام آموزش رو بنویسم به نظرتون چه چیزهایی رو باید بگم و بهتره به چه صورت باشه

با تشکر

ALIRE7A
12-11-08, 22:39
با سلام

دوستان نظری ندارند

Shahryar
13-11-08, 11:13
با سلام

دوستان میخوام آموزش رو بنویسم به نظرتون چه چیزهایی رو باید بگم و بهتره به چه صورت باشه

با تشکر

شما آموزش را بنویسید بعد بچه ها روش نظر میدند چون تا ننویسید کم و کاستی ها و محاسن مشخص نمیشه ( آموزش ساخت واتر بلاک ایمان جان را هم ببینید ) .

قربانت
شهریار :11():

ALIRE7A
15-11-08, 21:42
محمد جان امروز که رفته بودم برای کیس جدید که میخوام برای نمایشگاه آماده کنم اکرولیک بگیرم چیزی که میخوای بود وی گرون بود هر یک سانتی متر 400 تومان
با تشکر

Olesius
16-11-08, 00:42
سلام به همه دوستان...

یه سوال کوچیک داشتم دیگه جایی بهتر از اینجا پیدا نکردم خلاصه ببخشید...!!
یه چیزی به عنوان فیلتر هوا که جلو رد و بدل شدن هوارو نگیره در عین حال کارایی لازم رو داشته باشه تا گرد و خاک تو کیس نره...!! و نازک باشه!! می خوام رو فن کنار کیس نصب کنم... (اندازه فن 25*25)

چیزی سراغ دارین؟؟ چیزی که در دسترس باشه و جواب هم بده...؟؟؟(یه چیزی که این طرفا پیدا شه!!)

خداییش خسته شدم سر هر ماه باید کیس رو باز کنم تمیز کنم...:1. (28): حالا با جارو شارژی یا سشوار البته باد سرد!!

ممنون می شم راهنمایی کنین...:11():

AMD>INTEL
16-11-08, 01:20
از توري هاي نازك هم پارچه اي و هم فلزي ميتوني استفاده كني .

Olesius
16-11-08, 01:44
از توري هاي نازك هم پارچه اي و هم فلزي ميتوني استفاده كني .

همون توری نازک یا پشه گیر!! احیانا منظورتونه دیگه...؟؟!!

یه بار استفاده کردم نمی دونم شاید خیلی ریز بود هوارو پس می زد... بین فن و داخل کیس نصب کردم... که می شه گفت جلو هوارو می گرفت...!!
می خوام جلوی فن نصب کنم رو جداره ی خارجی فن که واسه کشیدن هوا مشکلش کمتر شه...

ولی توری سفید این عیب رو داره که این طوری کیس رو از ریخت می ندازه...!! کیس من green_trio...

انگار چاره ای نیست جز همون گرد گیری...:1. (28):

AMD>INTEL
16-11-08, 02:45
شايد بتونم توري كيس هاي subneamtech رو واست بگيرم . اگر خواستي خبر بده .

Olesius
16-11-08, 03:27
شايد بتونم توري كيس هاي subneamtech رو واست بگيرم . اگر خواستي خبر بده .

شرمنده درست نفهمیدم...!!!
همون کیس های دست ساز رو می گین؟؟؟

می شه فن کنار trio رو پوشش بده؟؟؟ (مابین قاب بیرونی و فن قرار بگیره)...

اگه اطلاعات بیشتر بدین ممنون می شم...:11()::11():
عکس یا لینکی...
آخه زیاد روشن نشدم...:whistle:

ALIRE7A
27-11-08, 21:46
با سلام

این مطلبی بود که برای نمایشگاه آماده کرده بودم حالا شما دوستان بخونید و بگید چه چثیزهایی باید اضافه کنم البته خودم خیلی چیزها رو میگم ولی میخوام ببینم این مطلب چه نقایصی داشته البته چون برای نمایشگاه بود سعی شد خیلی مختصر باشه .

با تشکر

AMD>INTEL
30-11-08, 00:05
How To Cut & Install A Window