PDA

مشاهده نسخه کامل : اولين فستيوال اووركلاك در ايران توسط آواژنگ

I M A N
22-04-08, 13:00
خوب دوستان همين طور كه ميدانيد اولين فستيوال اووركلاك در اين ماه يعني ارديبهشت انجام خواهد شد دوستان تهراني بشتابند براي ثبت نام اي كاش من هم مي تونستم شركت كنم...:love: :cry:

دوستان مي توانند از مقالات اين سايت بهره ببرند. (Only the registered members can see the link)

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Mahdi_Moosavi
22-04-08, 16:58
من هم چند روز پیش سایت رو دیدم !

قضیه چیه ؟ مسابقه در کاره ؟ hardware رو خودشون میدن ؟ ما باید ببریم ؟

اگه مسابقه هست ، چرا ما تیم ندیم ؟ بچه ها که هستن !! تیم میدیم !

بیشتر توضیح بدین !

Stream
22-04-08, 17:14
یک سوال!
باید قطعاتمون Gigabyte باشه تا بتونیم شرکت کنیم؟

Emperatour
22-04-08, 17:16
خوشبخال مدیر اواژنگ. چه فروشی کنن.

Shahryar
22-04-08, 17:28
یک سوال!
باید قطعاتمون Gigabyte باشه تا بتونیم شرکت کنیم؟

احتمال زیاد ! آخه مثلا به نظر تو آواژنگ این مسابقه را در راه رضای خدا برگزار میکنه ؟! :1. (27): این مسابقه در جهت تبلیغاتش هست پس نمیگذاره برای مثال یکی با مادربورد Asus بره مادربورد Gigabyte هم رده را مقلوب کنه که ! :1. (38):

Mahdi_Moosavi
22-04-08, 17:31
احتمال زیاد ! آخه مثلا به نظر تو آواژنگ این مسابقه را در راه رضای خدا برگزار میکنه ؟! :1. (27): این مسابقه در جهت تبلیغاتش هست پس نمیگذاره برای مثال یکی با مادربورد Asus بره مادربورد Gigabyte هم رده را مقلوب کنه که ! :1. (38):

به نکته کاملآ حساسی اشاره کردی ! :merci:

ولی اگه مسابقه باشه ، عاقلانه هست که تمام قطعات برای همه شرکت کنندگان یکی باشه !! پس باید خودش قطعات رو فراهم کنه !

Shahryar
22-04-08, 17:34
به نکته کاملآ حساسی اشاره کردی ! :merci:

ولی اگه مسابقه باشه ، عاقلانه هست که تمام قطعات برای همه شرکت کنندگان یکی باشه !! پس باید خودش قطعات رو فراهم کنه !

برای اوایل تابستون مسابقه اورکلاکینگ شهر سخت افزار را داریم که بدون محدودیت قطعه برگزار میشه ... این مسابقه هم حالت دوره اورکلاکینگ داره احتمالا یعنی یک سری آموزش ها را میدند بعدش امتحان اورکلاکینگ و ... میگیرند البته این ها حدس زد . باید منتظر اخبار بعدی باشیم ...

موفق باشید
شهریار :give_rose:

Emperatour
22-04-08, 17:48
در اخر هم p35-dq6 به عنوان مثال برنده میشه :دی

I M A N
22-04-08, 19:43
خوب دوستان 100% قطعه رو خود آواژنگ فراهم مي كنه و ميده به دست شما تا بتركونينش بعد پولش رو ازتون مي گيره..:1. (38):

ولي در كل سياست بسيار خوبيه كه اين شركت به كار مي بره مهدي حواست باشه اونجا مي ري

بگو بهت ln2 بدن.....:lol:....يك عكسم بگير واسه ما بزار..آخه ما كه نمي تونيم بيايم انشالله سال ديگه دانشگاه تهرانيم مي آييم اونجارو مي تركونيم..:love:

Labyrinth
22-04-08, 22:46
یک سوال به نظرتون اگر ما با مینهای خودمون بریم برنده میشیم ؟ :1. (38): من که شک دارم چون مشالله آدم خبره زیاد داریم یکیش وریاست که الان نیستش :1. (38):

در کل شک نکنید توی مسابقع تابستون من برنده میشم :lol:

Trance
22-04-08, 22:50
یک سوال به نظرتون اگر ما با مینهای خودمون بریم برنده میشیم ؟ :1. (38): من که شک دارم چون مشالله آدم خبره زیاد داریم یکیش وریاست که الان نیستش :1. (38):

در کل شک نکنید توی مسابقع تابستون من برنده میشم :lol:

حتما برنده میشی .کار نشد نداره سعی کن اول بشی:wink::yes:

PCminister
22-04-08, 23:53
شما تهرانیها این جشنواره را برین جای مارو هم خالی کنین ما که فقط میتونیم خبراشو بخونیم:1. (28):

اما هر کی بتونه با x48-dq6 یا striker II در این مسابقه شرکت کنه برنده است!:1. (38):

البته باید دید اینا میذارن با قطعه ای غیر از گیگا شرکت کنی یا نه!

با تشکر.

=================

البته مشخصه که نمیذارن از IP35 PRO یا IX38 در این مسابقه استفاده بشه چون همه محصولات گیگا میره زیر سوال!:whistle:

Labyrinth
23-04-08, 09:10
شما تهرانیها این جشنواره را برین جای مارو هم خالی کنین ما که فقط میتونیم خبراشو بخونیم:1. (28):

اما هر کی بتونه با x48-dq6 یا striker II در این مسابقه شرکت کنه برنده است!:1. (38):

البته باید دید اینا میذارن با قطعه ای غیر از گیگا شرکت کنی یا نه!

با تشکر.

=================

البته مشخصه که نمیذارن از IP35 PRO یا IX38 در این مسابقه استفاده بشه چون همه محصولات گیگا میره زیر سوال!:whistle:

در این زمینه با عماد موافقم چون ابیت در آخرین بایوس خیلی از مادبردها رو برد زیر سوال :1. (38): یکیش مین من که از زیز سوال در آمد چون توی بایوس جدید ولتاژها تغییر کرد و شد مثل سری PK3 :wink:

گیگا تا چند وقت دیگه باید بره بوق بزنه :1. (38): چون ایسوز داره مین هاش رو تغییر میده که باعث کم شدن میزان ولتاژ در اورکلاک میشه اینم یک خبر برای ایسوز دوستان

:yes:

Majid OC
24-04-08, 09:26
به نظر من اونایی که تهرانی هستن و ثبت نام کردند خودشون رو معرفی کنند

من ثبت نام کردم منتظر هم گروهییم. . . . . .

تا اونجا می رییم هم دیگه رو بشناسیم راستی ایمان جان سعی کن خود تو برسونی!!! :party:
کاش می شد تی شرت مخصوص با لوگوی شهر سخت افزار داشتیم معلوم می شد از طرف
کدوم سا یتیم :1. (38)::yes:

I M A N
24-04-08, 09:36
مجيد جان من هم خيلي دلم مي خواد شركت كنم اما چطوري خودم رو برسونم

در مورد لباس آره حق با شما است واقعا اگه داشته باشين عالي ميشه ....اميدوارم اونجا بتوانيد خوب عمل كنين و باعث افتخار اين فروم بشين عزيزان....
================================================== ===
مجيد توي ياهو آن هستي......./

A-Ahmadi
24-04-08, 09:41
با سلام

خبر این مسابقه اورکلاک انگاری خیلی داغه ...

اگه میشد با مین های خودمون شرکت کنیم که محشره
من تیم اورکلاک DFI رو آماده دارم برای اینجور موقعها که بحث مسابقه که پیش بیاد معلوم بشه اونی که ادعای تولید مادربرد اورکلاک رو میکنه به موقش چی تو چنته داره ... :great:

Mahdi_Moosavi
24-04-08, 10:53
به نظر بنده هم اگه کار به جاهای باریک ( خنک کننده نیتروژن مایع و ......) بکشه !! ، مین بورد های High-End کمپانی های ABIT و DFI که همیشه توانایی فوق العاده در تغذیه قطعات داشتن ، تو گود باقی میمونن !

murizaki_2000
24-04-08, 14:49
با سلام

خبر این مسابقه اورکلاک انگاری خیلی داغه ...

اگه میشد با مین های خودمون شرکت کنیم که محشره
من تیم اورکلاک DFI رو آماده دارم برای اینجور موقعها که بحث مسابقه که پیش بیاد معلوم بشه اونی که ادعای تولید مادربرد اورکلاک رو میکنه به موقش چی تو چنته داره ... :great:

آقاي احمدي اگه ميشه منم تو تيمتون راه بديد ....:1. (38): منم طرفدار dfi هستم ..:great:

I M A N
21-05-08, 16:28
گزارش فستوال اوركلاكينگ ايران

سرانجام در روزهای پنج شنبه و جمعه، 26 و 27 اردیبهشت، گروه شرکت های آواژنگ و شرکت گیگابایت پذیرای بیش از ششصد نفر از علاقه مندان به اورکلاکینگ بودند. دوستانی

که با لطف و علاقه در وب سایت ثبت نام کرده بودند و آمادگی خود را برای حضور در فستیوال اعلام کرده بودند. اولین فستیوال اورکلاکینگ ایران بالاخره برگزار گردید.

فستیوال در مجموعه فرهنگی ورزشی نارنجستان تهران، واقع در خیابان عطار نیشابوری و طی چهار سانس برگزار شد. علاقه مندان هر روز در دو سانس صبح و عصر و هر یک به

مدت سه ساعت به تجربیات متفاتی در مورد اورکلاکینگ پرداختند. هدف از این فستیوال به گفته کوروش عباسی، مدیر بازاریابی و روابط عمومی گروه شرکت های آواژنگ، فراهم

آوردن فرصت برای افرادی بود که تا به حال تجربه ای از اورکلاکینگ نداشته اند. ایشان ضمن احترام به افراد با تجربه و با دانش در مقوله اورکلاکینگ این فستیوال و هدف آن را

معرفی اورکلاکینگ به کاربران عادی و مشتاق آشنایی با این مبحث دانستند.

Only the registered members can see the link

در ابتدا خانم ورونیسکا هسیائو، مدیر بازاریابی شرکت گیگابایت به توضیح مفاهیم پایه اورکلاکینگ و ارائه کلیاتی در مورد آن چیزی که در دنیا به عنوان اورکلاکینگ شناخته می شود

پرداختند.
اورکلاکینگ چیست؟ شاید در بیان ساده یعنی مجبور کردن قطعات کامپیوتری و بخصوص تراشه ها به کار در فرکانس بالاتر. اورکلاکینگ باعث صرفه جویی مالی، بهبود سرعت رایانه

و هیجان و سرگرمی کاربران می شود و در عین حال ممکن است در صورت عدم آشنایی کاربر به رایانه او صدمه بزند، قطعه او را از شرایط گارانتی خارج کند و یا باعث کوتاه شدن

عمر قطعات او شود.

Only the registered members can see the link Only the registered members can see the link

آفت اورکلاکینگ و بزرگترین تهدیدی که کاربر با آن مواجه است، حرارت است. در اثر اورکلاکینگ و افزایش فرکانس تراشه و طبعا افزایش ولتاژ آن، گرمای بیشتری توسط آن تولید می

شود. برای دفع این گرمای اضافه که مخرب و صدمه زننده است باید تدبیری اندیشید. استفاده از فن های حجیم تر با دور بالا و یا سیستم های خنک کننده آبی به مقدار زیادی

جواب گو است ولی برای آنهایی که جنون دارند و به هیچ حد و مرزی برای بالابردن فرکانس راضی نیستند باید فکر چاره ای دیگر بود. استفاده از کمپرسور، یخ خشک یا نیتروژن مایع

دمای تراشه را حتی در بالاترین فرکانس ها و بیشترین بار کاری، زیر صفر نگه می دارد! این چیزی بود که شرکت کنندگان در اولین فستیوال اورکلاکینگ ایران آن را از نزدیک تجربه

کردند.
نیاز به عایق بندی مادربرد نکته ای بود که هنگام خنک کردن تراشه به کمک یخ خشک یا نیتروژن مایع باید توجه زیادی به آن شود. رطوبت قاتل قطعات الکترونیکی است و در دو

شیوه نام برده به علت سرمای فوق العاه زیاد تولید شده، بخار هوا به مایع تبدیل شده و ممکن است سطح قطعات را مرطوب کند.

بعد از معرفی کلی اورکلاکینگ و مفاهیم آن نوبت به یک زنگ تفریح کوتاه رسید. در مدت این زنگ تفریح شرکت کنندگان فرصت داشتند از بخش های جانبی فستیوال استفاده

کنند.
یک نمایشگاه کوچک از آخرین محصولات شرکت گیگابایت بخش جذابی بود که به علت برگزاری مسابقه و اهدای جایزه، طرفداران زیادی پیدا کرد.

در غرفه نشریه بازی نما دیوانگان و علاقه مندان به بازی های کامپیوتری فرصت پیدا کردند تا تجربه ای از کنسول Nintendo Wii پیدا کنند و ضمن مسابقه اشتراک رایگان مجله را

هدیه بگیرند.
غرفه نشریه عصر ارتباط هم با اهدای اشتراک و جواب به سوالات متداول پذیرای مخاطبانش بود.

اما جالب ترین قسمت زنگ تفریح میز کار آقای جنس اورکلاکر تایوانی و کارشناس بخش سخت افزار شرکت گیگابایت بود که از فرصت به دست آمده استفاده می کرد و به عایق

بندی سطح مادربرد و CPU خود می پرداخت تا در انتهای فستیوال، اورکلاکینگ با استفاده از یخ خشک را به نمایش بگذارد.

Only the registered members can see the link Only the registered members can see the link

در بخش دوم نوبت به صحبت های آقای جنس و توضیح مفاهیم فنی اورکلاکینگ بود. در این قسمت جنس با ورود به بايوس سیستم و توضیح در مورد فرکانس، FSB، ضریب مالتی

پلایر و دست بردن در ولتاژ تغذیه تراشه، شرکت کنندگان را با همه آن چیزی که باید برای اورکلاکینگ در مورد بایاس بدانند، آشنا کرد. هم زمان شرکت کنندگان با قرار گرفتن در

پشت میز ها و سیستم های کارگاه آموزشی خود فرصت پیدا کردند تا قدم به قدم اورکلاکینگ را تجربه کنند.

جنس در ابتدا یک تراشه 2.33 گیگاهرتزی E6550 شرکت اینتل را با استفاده از یک سیستم خنک کننده آبی شرکت گیگابایت و مادربرد GA-EP35-DS3R این شرکت تا مرز 2.8

گیگاهرتز اورکلاک کند. همزمان شرکت کنندگان فرصت داشتند تا با استفاده از نرم افزار Super-Pi که یک بنچ مارک معتبر برای سنجش قدرت تراشه است، تفاوت سرعت را در هر

دو حالت مقایسه کنند. عملیاتی که در حالت معمولی 22 ثانیه زمان می برد تا انجام پذیرد، در حالت اورکلاک در عرض 18 ثانیه صورت پذیرفت. نزده درصد بهبود سرعت فقط با

کمتر از نیم گیگاهرتز اورکلاک کردن تراشه.

در مرحله بعد جنس با استفاده از شیوه یخ خشک فرکانس را باز هم بالاتر برد و تراشه E6550 را تا مرز 3.5 گیگاهرتز اورکلاک نمود که نتیجه آن انجام عملیات مذکور در عرض فقط

چهارده ثانیه بود. نزدیک به سی و هفت درصد افزایش سرعت. این در حالی بود که دماسنج ایشان دمای کاری تراشه را در بار کاری کامل فقط 5 درجه سانتی گراد نشان می داد!

بعد از نمایش جالب و پر طرفدار یخ خشک که برای اولین بار به این صورت در ایران انجام می گرفت و تقریبا برای همه شرکت کنندگان تازگی داشت، نوبت امتحان فرا رسید. امتحان

به صورت کتبی برگزار شد که شامل پنج سوال تستی و پنج سوال تشریحی بود. سوالات به زبان انگلیسی مطرح شده بودند و شرکت کنندگان باید به زبان انگلیسی به آنها

پاسخ می دادند. اهمیت این امتحان آن بود که قرار است از نفرات برتر آن برای شرکت در مسابقه نهایی بهترین اورکلاکر ایران دعوت شود تا نفر برگزیده از طرف شرکت گیگابایت

راهی مسابقات جهانی اورکلاکینگ شود. بعد از امتحان شرکت کنندگان فرصت آن را داشتند تا سوالات خود را مطرح کنند و تجربیات خود را در مورد اورکلاکینگ را به اشتراک

بگذارند.

Only the registered members can see the link

>> براي مشاهده گزارش تصويري اين قسمت (Only the registered members can see the link) را انتخاب نماييد.
Only the registered members can see the link >> سرفصل های مورد بررسی توسط خانم ورونیکا هیسائو در قالب PDF از اين قسمت (Only the registered members can see the link) قابل دسترسی است.

A-Ahmadi
21-05-08, 17:05
با سلام

من که شرکت کردم، خوب از حق نگذریم حرکت خوبی بود که شرکت آواژنگ انجام داد که اگه حواشی اون رو در نظر نگیریم جای تشکر دارد.

I M A N
21-05-08, 17:28
بله واقعا حرکت خوبی بود برای کشور ما امیدوارم همه شرکت ها رو به این کارها بیاورند.....

و باعث بشه کاربران با اوورکلاک آشنا بشوند و از هیجانش لذت ببرند..:give_rose:

Godess
22-05-08, 16:42
آقای احمدی
شنیدم DFI امسال تو نمایشگاه تایوان چند مدل جدید LP UT که هنوز معلوم نیست چیه به نمایش میذاره..اگر اطلاعاتی در این مورد دارید به ما هم بگید....
شما خودتون هم اونجا می رین؟

A-Ahmadi
23-05-08, 01:21
آقای احمدی
شنیدم DFI امسال تو نمایشگاه تایوان چند مدل جدید LP UT که هنوز معلوم نیست چیه به نمایش میذاره..اگر اطلاعاتی در این مورد دارید به ما هم بگید....
شما خودتون هم اونجا می رین؟

یعنی شما نمیدونید، اون مدلهای جدید چی هستند... :whistle:

قضیه جالب شده ... :lol:

Black-Black
23-05-08, 10:03
به نظر من که کاملا بدموقع بود .

Godess
23-05-08, 17:40
حتما" هم نمی دونم..............:1. (26):