PDA

مشاهده نسخه کامل : کند شدن سیستم و مشکلات گرافیکی سیستم و ...

Salar2007
19-04-08, 18:15
من یک سیستم دارم که مشخصات قطعات اصلیش این هست :

پردازنده : ATHLON X2 5200 PLUS

مادربرد : GIGABYTE GA-M55S-S3

حافظه : PATRIOT 2 x 512 MB

کارت گرافیک : GIGABYTE GV-NX86T256D // GeForce 8600 GT

منبع تغذیه : GREEN 480A

راستش دو روز پیش که با سیستم کار می کردم یهو دسکتاپ ریخت بهم تکست ها نمیومدن یا ناقص میومدن بعضی تصاویر یا بزرگتر از حد معمول به نمایش در میومدن یا کلا قاطی میومدن.

سرعت سیستم خیلی پایین اومد و موقعی که به قسمت تنظیمات گرافیک ویندوز میرفتم یه ارور میومد که کارت گرافیک شناسایی نمیشه و هیچ کدوم از اسکرین سیور های سه بعدی هم یا کار نمی کردند یا اینکه ارور میداد که سخت افزاری که با direct 3d کار کنه وجود نداره اگرم چیزی میومد به صورت مربع یا مثلث رنگی متجرک ظاهر میشد.

خلاصه ریستارت کردم حل شد.

اما نیمساعت بعد دوباره همون طور شد

گفتم شاید ویروس باشه با کسپر کل سیستم رو اسکن کردم اما دریغ از یه ویروس و بعد رفتم سراغ درایور کارت گرافیک و به یه ورژن بالاتر که قبلا از سایت انویدیا داونلود کرده بودم ارتقا دادم اما نیم ساعت بعد از نصب و ریستارت دوباره بهم ریخت.

دوباره ویندوز ریختم اما بارم نشد از سرویس پک 2 به سرویس پک 3 ارتقا دادم ولی این اشکال پابرجا هست الان هر نیم ساعت یک بار ریستارت میکنم.

من شخصا فکر کنم کارت گرافیکم ایراد داره حالا میخوام بدونم حدسم درسته؟ و اگه حدسم درسته مشکل از کجاست؟؟

ضمنا کارت گرافیک سایلنت هست و دماش تو حالت عادی رو 53 تو تو بازی به 72 درجه میرسه.

خواهشا زود جواب بدبد.

مرسی

Mahdi_Moosavi
19-04-08, 21:22
سلام عزیز !

شما این برنامه رو دانلود کن ، بعد که 20 دقیقه از بوت سیستم گذشت یه عکس بزار بیشتر بررسی کنیم :

دانلود با حجم 320Kb (Only the registered members can see the link)

Salar2007
20-04-08, 10:04
اینم تصویر وضعیت سیستم بعد از 20 دقیقه کار البته دمای گرافیک پایین تر هست چون دیشب موقع باز کردن کیس دیدم فنی که رو بدنه کیس و مجاورت کارت گرافیک نصب شده پره هاش به بدنه گیر کرده و کار نمی کنه که به کارش انداختم.

I M A N
20-04-08, 10:14
خوب دوست عزيز الان خوب شد عاليه...

مشكلتون ديگه رفع شد بله.

D J V A H I D
20-04-08, 10:16
این نرم افزاره کار دقیقش چیه ؟

I M A N
20-04-08, 10:23
اين نرم افزار حداكثر دماي رو ثبت مي كنه و اكثر دماهاي قطعات و مقدار ولتاژ ها رو هم نشون مي ده..

D J V A H I D
20-04-08, 10:26
اینم رو سیستم داغون من . میتونه خطرناک باشه ؟ :1. (27):

Only the registered members can see the link

I M A N
20-04-08, 10:32
وحيد جان هم چيز عادي مشخصات سيستم رو بدين مادربورد و cpu...

D J V A H I D
20-04-08, 10:37
وحيد جان هم چيز عادي مشخصات سيستم رو بدين مادربورد و cpu...

عزیزم متوجه نشدم چی گفتی :1. (27)::1. (27)::1. (27):

I M A N
20-04-08, 10:39
عزيز گفتم كه دما سيستم عادي مشكلي نداره..

مشخصات مادربورد و cpu تون رو بدين مدلشون...

Salar2007
20-04-08, 10:54
من یک سیستم دارم که مشخصات قطعات اصلیش این هست :

پردازنده : ATHLON X2 5200 PLUS

مادربرد : GIGABYTE GA-M55S-S3

حافظه : PATRIOT 2 x 512 MB

کارت گرافیک : GIGABYTE GV-NX86T256D // GeForce 8600 GT

منبع تغذیه : GREEN 480A

راستش دو روز پیش که با سیستم کار می کردم یهو دسکتاپ ریخت بهم تکست ها نمیومدن یا ناقص میومدن بعضی تصاویر یا بزرگتر از حد معمول به نمایش در میومدن یا کلا قاطی میومدن.

سرعت سیستم خیلی پایین اومد و موقعی که به قسمت تنظیمات گرافیک ویندوز میرفتم یه ارور میومد که کارت گرافیک شناسایی نمیشه و هیچ کدوم از اسکرین سیور های سه بعدی هم یا کار نمی کردند یا اینکه ارور میداد که سخت افزاری که با direct 3d کار کنه وجود نداره اگرم چیزی میومد به صورت مربع یا مثلث رنگی متجرک ظاهر میشد.

خلاصه ریستارت کردم حل شد.

اما نیمساعت بعد دوباره همون طور شد

گفتم شاید ویروس باشه با کسپر کل سیستم رو اسکن کردم اما دریغ از یه ویروس و بعد رفتم سراغ درایور کارت گرافیک و به یه ورژن بالاتر که قبلا از سایت انویدیا داونلود کرده بودم ارتقا دادم اما نیم ساعت بعد از نصب و ریستارت دوباره بهم ریخت.

دوباره ویندوز ریختم اما بارم نشد از سرویس پک 2 به سرویس پک 3 ارتقا دادم ولی این اشکال پابرجا هست الان هر نیم ساعت یک بار ریستارت میکنم.

من شخصا فکر کنم کارت گرافیکم ایراد داره حالا میخوام بدونم حدسم درسته؟ و اگه حدسم درسته مشکل از کجاست؟؟

ضمنا کارت گرافیک سایلنت هست و دماش تو حالت عادی رو 53 تو تو بازی به 72 درجه میرسه.

خواهشا زود جواب بدبد.

مرسی

:1. (28): متاسفانه مشکلم رفع نشده دیگه فکر نمی کنم از دما باشه اخه دمای 47 درجه نباید برای کارت گرافیک خیلی بالا باشه

D J V A H I D
20-04-08, 12:11
عزيز گفتم كه دما سيستم عادي مشكلي نداره..

مشخصات مادربورد و cpu تون رو بدين مدلشون...

البته سیستمم قدیمی شده ... دارم جدید میگیرم . حدود 1 ماه دیگه .اما در حال حاضر
mb: albatron px915p4c pro
cpu : 2.4 full 478 pin
ram:512ddr
power:500viera gold
hdd: 120 maxtor
و...

Mahdi_Moosavi
20-04-08, 15:19
:1. (28): متاسفانه مشکلم رفع نشده دیگه فکر نمی کنم از دما باشه اخه دمای 47 درجه نباید برای کارت گرافیک خیلی بالا باشه

خب در حالت عادی که مشکل حرارتی نداری !

شما این (Only the registered members can see the link) برنامه رو هم دانلود کن و باز هم بعد از 20 دقیقه که روی تست blend برنامه رو run کردی ، یه عکس درحال اجرا برنامه ، با همون برنامه قبلی ، یعنی hw monitor بزار تا دما و ولتاژ های حالت load بودن سیستم رو هم بررسی کنیم .

ضمنآ revision مادربورد و ورژن bios مادربوردت رو هم بگی بد نیست !

Salar2007
21-04-08, 16:43
مرسی دوستان عزیزم مشکلم حل شد.

دیروز یه کم با سیستم ور رفتم داخل کیس رو پاک کردم و یه فن در مجاورت کارت گرافیک نصب کردم که بازم حل نشد

اما موقعی که خواستم نرم افزارها رو اجرا کنم دیدم درست تو مواقعی که دسکتاپ میریزه بهم کل برنامه ها اجرا نمشن و ارور میدند که نمیتونند که فلان فایل dll رو پیدا کنند ، فکر نکنم ایراد کارت گرافیک از اجرای نرم افزار جلو گیره کنه.

منم اینبار ویندوز ویستا نصب کردم و کل مشکلات برطرف شد

ویروس نداشتم اماااا فکر کنم سی دی ویندوز اکس پی نمی تونسته ویندوز رو درست نصب کنه.

همگی موفق و سلامت باشید ممنون.