PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل با Asus P5K_E

Olesius
17-04-08, 01:39
سلام
راستش مادر بورد من موقع کار کردن خیلی گرم میشه! در حالی که من همه چیزو در مورده کولینگ داخل کیس رعایت کردم. حتئ کیسی انتخاب کردم که بتونه کارت گرافیکی و مادر بوردمو خنک کنه...
من Q_fan رو هم فعال کردم و همهء فنها هم با مادر بورد کنترل میشن. حتئ تو بایوس دمای هدف رو برای مادر بورد 37 درجه انخاب کردم...
ولی بازم از 44 درجه کمتر نمیشه. موقع بازی کردن حتئ به 52 هم میرسه...!!! :1. (28):
ممنون میشم راهنماییم کنید...

My Sistem:
intel e6550
Asus p5ke
XFX_8800GT_ydf4
Ocz 2*1 800
Green 530AB
Case: green_TRIO

Labyrinth
17-04-08, 05:24
شما به این میگید مشکل ؟ :1. (38):

توی این فرم من تنها کسی هستم که این مین قدرتمند ( توجه کنید قدرتمند:1. (38): ) رو دارم

عزیزم این امر توی این سری خیلی عادیه شما بیشتر به فکر خنک کردن رم هات باش + حتما یک کولر فن بخر !! :yes:

بایوس رو هم بروز رسانی کن

برای Qfan کدوم رو گداشتی کلاسیک یا مدرن ؟ به نظرم خاموشش کن چون زیاد فرقی نمیکنه :1. (38):

درمورد توضیحات این مادبرد فقط میتونم بگم تنها مینی که ایسوز به عنوان اختصاصی شده ازش نام میبره و هی بهش تنظیمات اضافه میکنه :1. (38):

یادم رفت این رو بگم درجه حرارت 42 تا 55 درجه با فن استوک عادیه :great: البته توی این مین :wink:

یا حق موفق باشی :1. (40):

Labyrinth
17-04-08, 10:39
Only the registered members can see the link

این هم نسخ جدید بایوس این مادربرد + توضیحات

Download BIOS (Only the registered members can see the link)

Olesius
17-04-08, 11:03
سلام میکرون عزیز
ممنون به خاطر جوابی که دادی.:merci:
راستش منم این MB رو به خاطر قابلیتهایی که داشت انتخاب کردم...:great:
در واقع میشه گفت تعجب کردم چرا دماش باید اینطور بالا باشه. در حالی که AI Suite حداکثر دمارو واسش 46 درجه زده ...
بهر حال الان که فن پشت کیس رو مستقیم به پاور وصل کردم. دماش تا 42 پایین اومده... :1. (5):
من QFAN رو واسه cpu & chassis fan فعال کردم. واسه cpu گذاشتم رو performance و اون یکی هم رو auto ...
فقط عزیز رم Ocz_ Gold XTc بازهم احتیاج به کولینگ داره؟؟؟ زیاد گرم نمیشن ها.....؟؟؟؟

ygh
17-04-08, 11:12
سلام
من هم یه سوال در مورد این مادربورد داشتم . من هم همین مادربورد رو دارم ولی مدل wi-fi رو دارم .ASUS p5k -wifi

وقتی تنظیمات بایوس رو تغییر میدم و میخوام save کنم سیستم برای چند ثانیه انگار خاموش میشه و بعد خودش روشن میشه .
میخواستم بدونم که این مورد طبیعیه؟ جزو تکنولوژیهای جدیده یا مشکلی داره ؟

Mahdi_Moosavi
17-04-08, 11:41
سلام
من هم یه سوال در مورد این مادربورد داشتم . من هم همین مادربورد رو دارم ولی مدل wi-fi رو دارم .ASUS p5k -wifi

وقتی تنظیمات بایوس رو تغییر میدم و میخوام save کنم سیستم برای چند ثانیه انگار خاموش میشه و بعد خودش روشن میشه .
میخواستم بدونم که این مورد طبیعیه؟ جزو تکنولوژیهای جدیده یا مشکلی داره ؟

دوست عزیز ، من هم همین وضعیت رو با ASUS - P5K دارم ، ولی مثل اینکه برای stabilize شدن کلاک ها لازمه .

اینجا رو هم حتمآ نگاه کن : ASUS FAQ (Only the registered members can see the link)

javadshahvand
17-04-08, 12:38
سلام
راستش مادر بورد من موقع کار کردن خیلی گرم میشه! در حالی که من همه چیزو در مورده کولینگ داخل کیس رعایت کردم. حتئ کیسی انتخاب کردم که بتونه کارت گرافیکی و مادر بوردمو خنک کنه...
من Q_fan رو هم فعال کردم و همهء فنها هم با مادر بورد کنترل میشن. حتئ تو بایوس دمای هدف رو برای مادر بورد 37 درجه انخاب کردم...
ولی بازم از 44 درجه کمتر نمیشه. موقع بازی کردن حتئ به 52 هم میرسه...!!! :1. (28):
ممنون میشم راهنماییم کنید...

My Sistem:
intel e6550
Asus p5ke
XFX_8800GT_ydf4
Ocz 2*1 800
Green 530AB
Case: green_TRIO

سعی کن دمای 2 پل (Northbridge) و (Southbridge) رو بیاری پایین

Labyrinth
17-04-08, 13:39
سعی کن دمای 2 پل (Northbridge) و (Southbridge) رو بیاری پایین

میشه شما بگید این مورد چه ربطی به دمای سی پی یو داره ؟

بنده خدا اور نکرده که دماش بره بالا + من دمای پل هام توی اور کردن یک سی پی یو 2.8 تا 4.7 حدودا 38 میشه به نظرت زیاده ؟ دمای بدن من از درجه حرارت پل های مادبرد بیشتره عزیز

ولی بازم دستت درد نکنه :great:

Mahdi_Moosavi
17-04-08, 14:52

بنده خدا اور نکرده که دماش بره بالا + من دمای پل هام توی اور کردن یک سی پی یو 2.8 تا 4.7 حدودا 38 میشه به نظرت زیاده ؟ دمای بدن من از درجه حرارت پل های مادبرد بیشتره عزیز

خب سوال این دوستمون هم از اول درباره دمای NB بود دیگه !! :1. (27):

ولی امیر دمای این NB مادربوردت خیلی پایینه !! اونم رو اون FSB !! :gasp: فن گذاشتی رو NB ؟؟

با AI SUITE یه شات میزاری ؟!

javadshahvand
17-04-08, 16:17

javadshahvand
17-04-08, 16:18

Olesius
19-04-08, 13:21
ممنون از همهء دوستان به خاطر راهنمایی هایی که کردن...:merci:

راستش من تونستم دمای مین رو تا 35 درجه پایین بیارم... که فک نمی کنم زیاد بد باشه. فقط می خوام تا اونجا که میشه پایین بیارم تا واسه اور cpu مشکلی نداشته باشم...:1. (5):
در ضمن طبق راهنمایی MICRON عزیز QFAN رو خاموش کردم که خیلی مفید بود...

تنها جایی که زیاد گرم میشه پل شمالیه که اگه نتونم تا 32-33 پایین بیارمش میخوام یه فن واسش نصب کنم...
به هر حال از همتون ممنونم... ببینم چی کار میکنم...:great: