PDA

مشاهده نسخه کامل : هیدرولیک و نیوماتیک

aMiR HosSeiN
12-04-08, 15:40
حالا که تالار مکانیک را افتاد می تونیم یه مقدار تخصصی تر به مکانیک بپرداریم
یکی از شاخه های مکانیک که خیلی پر کاربرد و محبوب هست، شاخه ی هیدرولیک و نیوماتیک میباشه.هیدرولیک و نیوماتیک از دروس تخصصی رشته ی مکانیک گرایش ساخت و تولید هست.

کاربرد های سیستم های هیدرولیکی رو میشه در بالابر ها ، جر ثقیل ها ،بیل های مکانیکی و ... دید.
و سیستم های نیوماتیکی ، رو میشه در سیستم های اتومسایون، بسته بندی، داروسازی ، و .... مشاهده کرد.

سعی میکنم توی این تاپیک به کاربرد هیدرولیک و نیوماتیک بپردازم.

Only the registered members can see the link

چکش هیدرولیک ابزاري جهت تخريب سنگ وبتن كه متشكل ازمته يا قلم

A-Ahmadi
12-04-08, 19:31
آقا این 2 سیستم پر کاربر رو هم میتونید در صنایع هواپیمایی هم مورد بررسی قرار بدید.

اراداتمند ... :1. (23):

aMiR HosSeiN
12-04-08, 19:44
آقا این 2 سیستم پر کاربر رو هم میتونید در صنایع هواپیمایی هم مورد بررسی قرار بدید.

اراداتمند ... :1. (23):
درسته توی صنایع هواپیمایی هم ،کاربرد داره ،مثلا تا حالا فکر کردید اون فشار زیادی که به چرخ های هواپیما وارد میشه چه طوری دمپ میشه؟ از اینتسیفایر های هیدرولیکی استفاده میکنن.کلا هیدرولیک برای فشار بالا کاربرد داره.
یا به شکل زیر توجه کنید،
یه شبیه ساز هواپیما هست که برای حرکت های هواپیما از یه سیستم هیدرولیکی استفاده شده البته سیستمش سرو هیدرولیک هست.(سیستم های دقیق هیدرولیکی)

Armin-N
12-04-08, 23:22
جدا این دو سیستم فوق العاده کاربرد دارن
و خیلی ها حتی اسمش هم نشنیدن

هر جایی که فکرش رو بکنی میشه ازش استفاده کرد
با شیر ها وسایل کنترلی ای که هست همه کار میشه کرد الان دیگه

متاسفانه تو دانشگاه 2 - 3 واحد بیشتر نداشتیم ازش

ممنون از امیرحسین عزیز Only the registered members can see the link

aMiR HosSeiN
13-04-08, 00:09
جدا این دو سیستم فوق العاده کاربرد دارن
و خیلی ها حتی اسمش هم نشنیدن

هر جایی که فکرش رو بکنی میشه ازش استفاده کرد
با شیر ها وسایل کنترلی ای که هست همه کار میشه کرد الان دیگه

متاسفانه تو دانشگاه 2 - 3 واحد بیشتر نداشتیم ازش

ممنون از امیرحسین عزیز Only the registered members can see the link
خوشبختانه ما استاد خوبی تو این زمینه داشتیم و با 2 واحد خود درس و 1 واحد آزمایشگاه خیلی توی هیدرولیک و نیوماتیک پیشرفت کردیم،پروژه های بسیار هوبی بهمون داده میشد، و آخرین پروژمون طراحی خط تولید بود.

Emperatour
13-04-08, 00:37
نیروهای برآ و پسا ؟ :دی کتاب پرواز بدون فرمول خیلی ساده اینهارو توضیح داده. ادم لذت میبره میخونه

aMiR HosSeiN
13-04-08, 00:43
نیروهای برآ و پسا ؟ :دی کتاب پرواز بدون فرمول خیلی ساده اینهارو توضیح داده. ادم لذت میبره میخونه
سعید راست میگه این مبحث خیلی لذت بخشه.
اگه دوستان مایل باشن من میتونم یه دوره آموزشی هیدرولیک نیوماتیک مجازی توی انجمن بزارم.به طوری که بعدش به راحتی میتونید از این سیستم ها استفاده کنید خیلی هم پول سازه

A-Ahmadi
13-04-08, 08:02
آقا جسارتا چون مدرک لیسانس بنده، مهندسی هواپیما هم بوده در بخش صنایع هواپیمایی یه جورایی با این 2 تا سیستم تا تهش آره...:cool:
چون تایپ موتور و بدنه هواپیماهایی مثل Boeing 727 - ATR72- Dornier 228 رو در سالیان دور اخذ کردم یادم هست که این موارد در هر کدوم از این دسته هواپیماها بصورت جداگانه ای کاربردهای ویژه ای دارند.
مثلا در سری هواپیمای F-27 یا Fokker 27 کل سیستم ترمز، Landing از نوع نیوماتیک هست.

دوستان اگه در بحثتون جسارت کردم ببخشید.
لطفا ادامه بدید که من نیز فیض ببرم :1. (23):

aMiR HosSeiN
13-04-08, 14:47
آقا جسارتا چون مدرک لیسانس بنده، مهندسی هواپیما هم بوده در بخش صنایع هواپیمایی یه جورایی با این 2 تا سیستم تا تهش آره...:cool:
چون تایپ موتور و بدنه هواپیماهایی مثل Boeing 727 - ATR72- Dornier 228 رو در سالیان دور اخذ کردم یادم هست که این موارد در هر کدوم از این دسته هواپیماها بصورت جداگانه ای کاربردهای ویژه ای دارند.
مثلا در سری هواپیمای F-27 یا Fokker 27 کل سیستم ترمز، Landing از نوع نیوماتیک هست.

دوستان اگه در بحثتون جسارت کردم ببخشید.
لطفا ادامه بدید که من نیز فیض ببرم :1. (23):

جناب احمدی بسیار عالی،
آقا پس شما اول شروع کنید. ما فیض ببریم.
من خودم تسلط کامل روی هیدرولیک و نیو ماتیک،مدار های الکترو هیدرولیک و الکترونیوماتیک دارم، تازه دوره Plc هم دارم توی این زمینه میبینم.

خیلی دوست دارم کاربرد کاملشون رو توی سیستم های هواپیمای بودنم،
اگه نقشه مدار هاش رو هم دارید بذارید که دیگه معرکست،

منتظریم جناب احمدی
:give_rose:

sahlan
07-08-08, 11:43
با سلام خدمت دوستان.
امیدوارم با لینک زیر تونسته باشم کمکی کرده باشم.
:1. (5)::1. (5)::1. (5)::1. (5):
اولین و بهترین وب سایت تخصصی آموزش هیدرولیک و پنیو ماتیک در ایران.
آموزش دوره ای هیدرولیک و پنیو ماتیک در وب سایت بصورت رایگان
جهت بهره مندی از امکانات آموزشی ،دانلود کتاب و مقالات آموزشی و کلاس آوزشی هیدرولیک و پنیو ماتیک از وب سایت ما بازدید نمایید و جهت پیگیری مطالب آموزشی در خبرنامه عضو شوید.
با سپاس

حمیدرضا بخشی
:whistle::whistle:
09121557033

:merci::merci::1. (10):