PDA

مشاهده نسخه کامل : دمای بالای کارت گرافیک XFX 8500 gt ؟

ygh
10-04-08, 23:14
سلام دوستان
من این کارت گرافیک رو دارم:
XFX 8500 GT
Only the registered members can see the link
مشکلی که من با این کارت دارم اینه که دماش فکر میکنم خیلی بالاست . در هر حالت معمولی دماش حدود 78 درجه است . حداکثر دماش رو هم با نرم افزار ATI Yool گرفتم از 95 هم بالاتر میرفت میخواستم بدونم مشکل از این دما بالاست یا طبیعیه ؟

در ضمن میشه رو این کارت فن نصب کرد ؟ اگه میشه لطفا بگید چه فنی باید بگیرم ؟

Mahdi_Moosavi
10-04-08, 23:28
تهویه کیس شما مناسب نیست ! می تونی از فن های مختلف استفاده کنی . مشکلی نداره .

WORYA_SH
10-04-08, 23:53
دوست عزیز این کارت دمای بالایی داره اگه گیم زیاد بازی می کنی حتما فکری برای تهویه کیس بکن .

Majid OC
11-04-08, 00:35
سلام دوستان
من این کارت گرافیک رو دارم:
XFX 8500 GT
مشکلی که من با این کارت دارم اینه که دماش فکر میکنم خیلی بالاست . در هر حالت معمولی دماش حدود 78 درجه است . حداکثر دماش رو هم با نرم افزار ATI Yool گرفتم از 95 هم بالاتر میرفت میخواستم بدونم مشکل از این دما بالاست یا طبیعیه ؟

در ضمن میشه رو این کارت فن نصب کرد ؟ اگه میشه لطفا بگید چه فنی باید بگیرم ؟

طبیعیه !؟ چون میشه روش نیمرو پخت!!!:1. (38):

به نظر من فن 4*4 بزار:1. (26):
که پشت پاور هم است دا حدود 60 میشه اگه در کیست باز باشه

ygh
11-04-08, 13:47
دوست عزیز این کارت دمای بالایی داره اگه گیم زیاد بازی می کنی حتما فکری برای تهویه کیس بکن .

البته اینو بگم که من هنوز این سیستم رو تو کیس نبستم رو میز دماش رو تست کردم . ولی اگه تو کیسی با تهویه خوب هم ببندم فکر نمیکنم دماش از 10 درجه بیشتر کم بشه ؟ که باز هم دمای بالایی داره . میشه بگید چه فکری بکنم ؟

طبیعیه !؟ چون میشه روش نیمرو پخت!!!:1. (38):

به نظر من فن 4*4 بزار:1. (26):
که پشت پاور هم است دا حدود 60 میشه اگه در کیست باز باشه
برق این فن 4*4 رو باید مستقیم از پاور بگیرم ؟

تهویه کیس شما مناسب نیست ! می تونی از فن های مختلف استفاده کنی . مشکلی نداره .

میتونید چند نمونه از این فن ها رو به من معرفی کنید ؟ اسم خاصی دارند ؟

به طورکلی دما از چه حد بالاتر نره خویه ؟
با تشکر از همه دوستان

Majid OC
11-04-08, 15:36
برق این فن 4*4 رو باید مستقیم از پاور بگیرم ؟
[/SIZE]

نه پس بزن به برق 220 ولت :1. (38):
به سیم چهار پین پاور قرمزو مشکی

Mahdi_Moosavi
11-04-08, 22:25
به طورکلی دما از چه حد بالاتر نره خویه ؟
با تشکر از همه دوستان

دمای کاملآ مطمئن حداکثر 80 درجه هست ! البته برای اورکلاک تا 90 درجه هم مشکلی پیش نمیاد . بالای 90 درجه به هیچ وجه توصیه نمیشه .

البته این Gpu ها تا دمای 115 درجه رو هم تحمل میکنند ، ولی تاثیرات مخرب دمای بالا خودش رو در دراز مدت نشون میده !

ygh
12-04-08, 01:30
بچه ها اگه عکسی از فن دارید بذارید تا ببینم چه مدلی باید بگیرم .

در ضمن این فن رو چطوری باید روی هتسینک گرافیک سوار کنم . رو هتسینک که جای پیچ نداره . میشه راهنمایی کنید ؟

K A S R A
12-04-08, 01:47
بچه ها اگه عکسی از فن دارید بذارید تا ببینم چه مدلی باید بگیرم .

در ضمن این فن رو چطوری باید روی هتسینک گرافیک سوار کنم . رو هتسینک که جای پیچ نداره . میشه راهنمایی کنید ؟

سلام ... این HeatSink جواب کارتو نمیده .
شما میتونی از یه فن 60 mm باریک استفاده کنی ... من قبلا همین کارو باگرافیک 8400 کردم اونم Heat Sink داشت .
ولی موقع Over مثه یه اتو داغ میشد . بعید می دونم با پیچ بتونی رو HeatSink فن ببندی ... باید با چسب مایع و خیلی با حوصله فنو روش سوار کنی ... اگه این فنو بذاری ... دماش از 40 بالاتر نمیره ... حتی با over سنگین .

موفق باشی
:11():

WORYA_SH
12-04-08, 13:44
به هر کدوم از فروشگاههای فروش قطعات مراجعه کنی فن کیس که برای کار شما مناسب هستش موجود هست.

ygh
13-04-08, 19:24
سلام ... این HeatSink جواب کارتو نمیده .
شما میتونی از یه فن 60 mm باریک استفاده کنی ... من قبلا همین کارو باگرافیک 8400 کردم اونم Heat Sink داشت .
ولی موقع Over مثه یه اتو داغ میشد . بعید می دونم با پیچ بتونی رو HeatSink فن ببندی ... باید با چسب مایع و خیلی با حوصله فنو روش سوار کنی ... اگه این فنو بذاری ... دماش از 40 بالاتر نمیره ... حتی با over سنگین .

موفق باشی
:11():

یعنی اصلا با پیچ نمیشه فن رو نصب کنم ؟
مطمئنی میشه با چسب این کار رو کرد ؟

ygh
13-04-08, 19:29
اگه دقت کنید یه سوکت 2 پین هم روی کارت هست . میخواستم بدونم اون مال چیه ؟ میتونه مال برق فن باشه ؟
در ضمن دوستان بگن میشه فن رو با چسب نصبش کرد ؟

K A S R A
13-04-08, 20:07
آره با چسب میشه چسبوند ... گفتم که من خودم با 8400 این کارو کردم .:great:
البته اگه نتونستی با پیچ ببندی برو سراغ چسبکاری :cool:

اون Connector هم برای برق فن هست اگه بخوای هم می تونی ازون استفاده کنی هم از Molex بستگی به connector برق فن داره . اگه فن بدون کانکتور گرفتی سیم های زرد و مشکی 12 ولت رو وصل کن به فن .