PDA

مشاهده نسخه کامل : ATI Vs Nvidia

Master
07-04-08, 20:38
سلام ..
اخیرا مسائلی برای من پیش اومد که کاملا نظر من رو نسبت به ATI عوض کرد !
سابقا بدون هیچ بحث و جدلی انویدیا رو پیروز میدان کارتهای گرافیک میدونستم و به همه این کارت ها رو معرفی و پیشنهاد میکردم و از قدرت بسیار بالای اون نسبت به ATI میگفتم .. تا اینکه زد و کارت گرافیک بنده به علت اور کردن بیش از حد به دیار باقی شتافت ! . و بعد از اون بود که از روی ناچاری به کارت ناقابلی بنام ATI Radeon 7000 بسنده کردم که فکر کنم مربوط به 7 سال پیش باشه ... ! بعد از مدتی که گذشت و شروع با کار با این اعجوبه کردم دیدم که واقعا کارت محشریه .. !! اونواع او اقاسم بازی ها از رزیدنت اویل 4 گرفته ..موست وانتد .. پرنس 2 ... و الی اخر که من با کارت گرافیک انویدیای خودم 5500 .تجبه ای که با این بازی ها داشتم رو دگرگون کرد ... ! علاوه بر اون چیزی که واقعا منو شوکه کرد ..درایو های نرم افزاری و سپورت ATI بود که بعد این همه سال درایو ری بروز رو عرضه میکرد اونم برای کارتی ه امروزه از رده خارج در معنای واقعی اون طلقی میشه ... !
این باعث شد کمی بیشتر در مورد ATI تحقیق کنم و کارتهای اون رو از نظر بگزرونم و بنچمارکهای اون رو با همتای دیرینش در نظر بگیرم .. ! بسراغ تست ها مختلف رفتم و باز شگفت زده شدم .. تو تست های متفاوت ATI هر وقت فشار زیادی بهش وارد میشد عملکردش بشدت افزایش پیدا میکرد .و این در حالتی بود که همتای اون کم میاورد !
این سوای تفاوتی بسیار کم در توانایی بین اینها در حالت عادی بود .. و وقتی هم که کار به قیمت میرسید .. باز بیشتر متعجب شدم ... با قیمتی تقریبا همیشه نصف همتای خودش یعنی Nvidia عرضه میشد و کارایی در همون حد و بعضا بسیار عالی ترو چشم گیر تر ارائه میداد ..
علاوه بر اون سیاست پدر سوختگی (به قول خودم ) انویدیایی و انحصار طلبی اون رو هم نداشت .. چیزی که من مجبور بودم برای بدست اوردنش درانویدا ول هنگفتی رو بپردازم و سرانجام نتیچه ای رو که میخوام بدست نیارم ..
نمونه ای که در سری 8 انویدیا رخ داد و عدم پشتیبانی دایرکت ایکس 10.1 بود .. همچنین در سری 9600 اون اگر اشتباه نکرده باشم .. و این در حالی بود که ATI بسیار موجه و بی آلایش بهترین امکانات ممکنه رو با قیمتی مناسب و رعایت حق مشتری به افراد ارائه میداد و میده ! ...

این ها نظر من رو کلا به عنوان یک انویدایی متمامیل به سمت ATI کرد .. و بسیار خرسندم که ازاین به بعد از این برند استفاده خواهم کرد .!
حالا نظر شما رو هم در این رابطه میخوام بدونم .. و از نقاط ضعف و قوت این دو همتای دیرینه !

ممنون
یا علی

Fusion
07-04-08, 22:43
سلام موضوع خوبي اشاره كردي من هم به شدت با شما موافقم سياست انوديا واقعا به شدت بده تا الان Ati كارت هاي خودش 6 بار كات پريس داده البته تو سري جديد و لي انوديا تا الان فكر كنم 1 بار اون درسري هاي خاص كه اگر هم Ati نبود همچين كاري نمي كرد سياست انوديا از اينتل هم بدتر بازهم اينتل انوديا به هر دري ميزنه تا خوديش بالا نگه داره !!
مهمترين نقات ضعف Ati البته سري قبل تا حدودي نميدونم ولي تو اين سري فقط مشكل در رزيوليشن و انتي فيلتر هست كه در حات ها كمي افت پيدا ميكنه
قوت هم به نظر من هميشه به روز كيفيت خوبي داره اور خوب ميشه و ...

PCminister
07-04-08, 23:54
بحث جالبه به نظر من.

اما چند نکته :

1- انویدیا کارتهای بهتری را نسبت به ATI به بازار عرضه کرده.

2- اگر ATI قیمتاشو پایین نیاره با توجه به موفقیتهایی که انویدیا در زمینه کارت گرافیک بدست آورده حتما ورشکست میشه.

اینو (Only the registered members can see the link) ببینین جالبه!:wink:

با تشکر.

Stream
08-04-08, 00:06
2- اگر Ati قیمتاشو پایین نیاره با توجه به موفقیتهایی که انویدیا در زمینه کارت گرافیک بدست آورده حتما ورشکست میشه.

اقتصاد هم دنیایی داره ها! :1. (27):

PCminister
08-04-08, 00:27
اقتصاد هم دنیایی داره ها! :1. (27):

خیلی بزرگتر اونی که فکرشو بکنی: دی

نظرتون را در این تاپیک عنوان کنین ممنون میشم آرمان جان! بالاخره شما بیشتر از ما با انویدیا و کارتهای اون کار کردین و میتونین در این زمینه نظرات بهتری بدین.:give_rose:

با تشکر.

green_waves
08-04-08, 10:26
خوب اهل فن ها شروع کنند

Master
08-04-08, 13:45
بحث جالبه به نظر من.

اما چند نکته :

1- انویدیا کارتهای بهتری را نسبت به ATI به بازار عرضه کرده.

2- اگر ATI قیمتاشو پایین نیاره با توجه به موفقیتهایی که انویدیا در زمینه کارت گرافیک بدست آورده حتما ورشکست میشه.

اینو (Only the registered members can see the link) ببینین جالبه!:wink:

با تشکر.

سلام .. ابتدا این مطلب رو عنوان کنم .. هر مطلبی که بنده عنوان میکنم بعنوان یک فرد اماتور بوده و کسی که تو این زمینه تبحر خاصی نداره صرفا تجربه استفاده از چند کارت مختلف از این برندها و مدلهای مختلف بوده .. و قطعا در صورت ناصحیح بودن مطالب بنده اساتید عزیز تصحیح بفرمایند ...
با تشکر
خوب حالا بحث اصلی :
ولی همیشه اینطور نبوده به نظرم .. .طی سالین قبل ای تی ای کارتهایی زده که به مراتب بهتر بوده از انتویدیا .. اما بعد مدتی رو به افول رفت .. اما انگار باز داره برمیگرده به دوران اوجش ...
چیزی هم که باعث شده این مطلب رو باور کنم (بالا ) استفاده خودم از کارت 64 مگ انویدیا .. 4000 ام ایکس انویدا 5500 انویدا و سری 9550 ای تی ای (فککر کنم مدلش رو درست تنوشتم دقیق خاطرم نیست چون مدتها میگزره 128 مگ بوده ) ...
البته قبول مبیکنم که از نظر قدرت پردازشی انویدا سر تره ..ولی خوب کارایی همچین به من نچسبیده ...

حالا منتظر بحث شما دوستان هستم ...
راستی تو اون تام هاردور به عدم پشتیبانی8800 از دایرکت ایکس 10.1 اشاره نکرد .در صورتی که فکر کنم سری 3870ساپورت میکنه .. و این اهمیت زیادی داره .. چون برنامه ها بازی ها و خلاصه کارتی که دارید پول میدی پاش اونم این همه ..میشه گفت یه محدودیت بزرگ داره و اون عدم پشتیبانی از ورژن بعدی دایرکت ایکس هست که موارد فوق به اون نیاز دارند ... !

A-Ahmadi
08-04-08, 13:51
با سلام
بحث جالبی رو دوستان آغاز کردند،
از نظرات بزرگواران استفاده میکنم... :give_rose:

PCminister
08-04-08, 16:44
بحث داره پا میگیره! عالیه!:great:

در مورد directx10.1 که گفتین به نظر من این ورژن همونطور که از اسمش پیداست اونقدرها هم ارزش فوق العاده ای نداره که بخوای بخاطرش خصوصیات انویدیا را ندیده بگیری!

در مورد 3870 که گفتین به نظر این نمودارها گویای همه چیز هست!

Only the registered members can see the link

همونطور که میبینین کارتهای 'گرافیکی سری G92 به راحتی از پس 3870 و حتی 2900xt بر اومدن ضمن اینکه در بعضی از تستها حتی 2900XT از 3870 بهتر عمل کرده! در مورد اورکلاکینگ و میزان نویز تولید شده توسط این کارتها هم نظرتون را به نمودار زیر جلب میکنم:

توضیحات بیشتر از سایت tomshardware در مورد 3870:

It remains, however, disappointing that once again AMD hasn't been able to offer a card with a performance level outgrowing the new actual mainstream range.

لینک منابع:

AMD Radeon HD 3800: ATI Strikes Back
(Only the registered members can see the link)
Nvidia's GeForce 8800 GTS 512 MB (Only the registered members can see the link)

با تشکر.

CROSSHAIR
08-04-08, 20:19
بنظر من ATI خوب پیشرفت کرده.و گاه در تکنولوژی هم جلو زده .مانند تعداد واحد سایه زنی .وفرکانس بالاتر واز همه مهمتر قیمت.ولی خیلی از اینها رو مدیون AMD هم هست.
اصلی ترین مورد در کارایی در عمله .در اخرین حد یعنی پر هزینه ترین قسمت .که هر کاری میکنه نمیتونه بالاخره جلو بزنه.واین یعنی سایه NVIDIA بالای سرشه.ونوعی تبلیغ بنفع NVIDIA .که شاید در بعضی از موارد گول زننده باشه.
واصلی ترین مورد بنظر بنده تولید چیپست های متنوع از سوی NVIDIA مانند این اخری 790i ultra که بر روی مادر بوردها میبینیم.نوعی رقابت همزمان با اینتل.و خود ست شدن سیستم و هماهنگی در مورد چیپست وکارت گرافیک باعث انتخاب اول بودن برای گیمرهاست.که خود مزید بر علت میشه.و تبلیغی دیگر.
در صورتی که intel و amd رقیبن و کارت این شرکت با چیپ intel یکم غیر متعارف میشه.
حالا می پرسید خوب amd هم چیپست می زنه ولی من می گم در اول راهه.و هنوز اطمینان کردن زوده.
و سیاست دیگه nvidia منحرف کردن بعضی از علاقه مندان به amd , ati و وسوسه کردن اونها.مثلا با 590 sli mcp , و این اخری 780a .که بنده هم یکی از اونهام.
دوستان این نظر منه و با پستهای منطقی تر ممکنه کاملا عوض بشه.پس امیدوارم بحث مفید بدون طرفداری از برند خاصی ادامه پیدا کنه.
با تشکر:love:

$$$B.K$$$
08-04-08, 20:28
كاملا درسته
اگر قيمت رو در نظر بگيريم در يك رنج قيمت معمولا ati بهتره
اما مدل هاي آخر هر دو رو كه بررسي ميكني nvidia خيلي شاختره

Master
08-04-08, 21:33
یه مقاله خوب در این زمینه ...
انویدا وینز ..ای تی آی سام هَو لوزز :دی

نتیجه گیری اخرشو ببینید خیلی جالبه ! بعضی جاها ای تی آی تو بازی ها از 8800 سر تره ..بعضی جاه هم بلعکس ...
با توجه به این موارد وقتی پای قیمت میاد وسط ای تی آِ وینز