PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمایی کنید : ایجاد یک شبکه با کابل و وایرلس توام با هم

™Enter_The_Love
04-04-08, 16:43
سلام

من یک Pc دارم و دو لپ تاپ ، Pc رو بوسیله ی کابل با لپ تاپ A شبکه کردم و از اینترنت Adsl که روی Pc هست روی لپ تاپ A استفاده میکنم حالا میخوام لپ تاپ B رو بوسیله ی وایرلس با لپ تاپ A شبکه کنم که از اینترنت روی لپ تاپ B هم استفاده کنم .
لطفا راهنمایی کنید که چیکار کنم

Gabana
04-04-08, 18:46
Pc شما کارت وایرلس داره ؟

™Enter_The_Love
04-04-08, 19:05
Pc شما کارت وایرلس داره ؟

نه Gabana عزیز ، PC کارت شبکه داره فقط

Gabana
04-04-08, 19:58
خب ببین من یه پروسه بهت می گم .
اما اصولا شبکه کردن این حالتی یه جورایی میشه سعی و خطا . امتحان کن ببین جواب میده یا نه ..

™Enter_The_Love
04-04-08, 21:15
مرسی
خب الان چیکار کنم؟

Gabana
04-04-08, 22:44
ببین تو سوالت دقیقا مثله شهریار بود که راهی که بهش گفتم و جواب گرفته ..
شما این مسیر رو طی کن :

1. روی کامپیوتر اول ICS اجرا می کنی .
2. لپتاپ 1 با کامپیوتر ارتباط کابلی داره و بایستی روی کارت شبکه لپ 1 تعریف کنی که از DHCP آدرس IP بگیره .
3. نکته مهم اینه که باید کارت شبکه Wire و Wireless روی لپ 1 رو Bridge کنی . و بعد تعریف کنی که این Bridge از DHCP آدرس IP بگیره .
4. در مرحله آخر باید روی لپ 2 و بخش تنظیمات کارت شبکه اش آدرسی در رنج مناسب ( 192.168.0.0 ) بدی و برای Gateway اون هم آدرس 192.168.0.0 رو تعریف کنی .

mtbirir
05-04-08, 07:16
بهترین و بدون دردسرترین راه استفاده از یک سوییچ بین pc و دوتا لبتاپ هستش که بنظر من در آینده نگری کار ارزششو داره چون میتونی مودم ADSL روتر دار رو بهش وصل کنی واز DHCP و GATEWAY اون استفاده کنی
روش دوم استفاده از کارت وایرلس روی PC هستش و دوتا لب تاپ رو بروش WIRELESS به PC وصل کنی و PC خودش GATEWAY اونها بشه
و روش سوم و سخت تر و با ضریب قطعی ارتباط بالا اینست که PC رو با کابل به لب تاپ شماره یک وصل کنی و GATEWAY لب تاپ شماره یک PC باشه و اینترنت رو در لب تاپ شماره یک SHARE کن و با لب تاپ شماره دو بریج بزن و GATEWAY اون رو لب تاپ شماره یک قرار بدی
بنظر من روش اول ارجح تر از روش دوم وروش دوم ارجح تر از روش سوم میباشد

™Enter_The_Love
16-04-08, 23:43
اصلا یادم رفته بود اینجا سوال کردم :1. (38):

امتحان میکنم ببینیم چی میشه
مرسی