PDA

مشاهده نسخه کامل : English Forum‌ يا انجمن فارسي زبان ؟!

Galaxy
02-04-08, 15:55
سلام به بچه هاي بامرام انجمن .

يك سوالي پيش اومده . اينجا مگه انجمن فارسي زبان نيست ؟ مگه پي سي نتورك شبكه كامپيوتري ايرانيان نبود و هست ؟!‌ پس اين چه معني داره كه دوستان از رده هاي بالا گرفته تا كاربر پست كامل با زبان انگليسي ميدند ! :1. (27): اصلا و ابدا ارزشي نداره شما يك پست را از جايي كپي يا پيست كنيد از منابع خارجي چون اگه كسي بخواد اين قدر سايت و انجمن انگليسي زبان هست كه از نظر منابعي اكثر سايت هاي فارسي زبان را در زمينه هاي مختلف مي خوره ( ببخشيد مستقيم ميگم :1. (40): )

به نظر من يك قانون بايد گذاشته بشه و سفت اعمال بشه چون الان ديگه خيلي راحت پست ميزنند دوستان و كپي ميكنند بدون اينكه كمكي به انجمن بكنه . :wink:

ممنون
سپهر :great:

PCminister
02-04-08, 20:00
به نکته خوبی اشاره کردید سپهر جان!

به نظر من این خوبه که منابع کاملا ترجمه بشن و در اختیار کاربرا قرار بگیرن اما به نظرت در یک سری موارد خود کاربر هم نباید یکم سواد انگلیسی داشت باشه؟! آخه نمیشه که همه یک ریویو مثلا 5 الی 6 صفحه ای را ترجمه کرد و گذاشت! البته حق با شماست چون اینجا یک انجمن فارسی هست باید سعی کنیم کمی هم به فارسی در مورد موضوع مورد بحث توضیح بدیم.

من شخصا تا حالا به این مورد توجه نکرده بودم!:wink:

انشاءالله از این به بعد بیشتر دقت میکنم.:give_rose:

با تشکر از انتقادتون.:11():

sAsAn.K
02-04-08, 20:36
دوستان دقت کنید Galaxy جان منظورش فقط من بودم . :cool:

Galaxy جان اگه دقت کرده باشید توی همه ی فروم های ایرانی نرم افزارهایی که گذاشته میشه ، changelog ها و features اون نرم افزار به صورت انگلیسی گذاشته میشه .
آخه اگر ما بخوایم اینا رو فارسی کنیم شما خودت فکر کن ، کلی طول می کشه که بشه اینا رو فارسی کرد ، اگرم فارسی بشه ممکنه قابل فهم نباشه . ولی اگه با changelog و توضیحات انگلیسی بزار اینطوری هم میتونیم نرم افزارهای بیشتر معرفی کنیم و هم وقت خودمون کمتر گرفته میشه .
به هر حال من مشکلی ندارم اگه میخواید از این به بعد اصلا توضیحات در مورد برنامه نمیدم .
چه انگلیسی و چه فارسی .

K A S R A
03-04-08, 01:17
بله خب هم سواد انگلیسی باید داشت و هم منابع معتبر فارسی . :wink:
منم با سپهر موافقم ... یه پست کاملا انگلیسی تقریبا بی ارزشه ...
چون هر کسی به راحتی با دیدن همچین پستی از خیرش می گذره و میره سراغ پستهای بعدی .
ارزش چند خط ترجمه شده از یه مطلب انگلیسی خیلی بیشتر از کل همون مطلب به زبان لاتین هست .

موفق باشید
:11():