PDA

مشاهده نسخه کامل : توليد كننده واقعي منبع تغذيه شما كيست ؟

X Ray
24-09-06, 18:18
مقدمه
شركت‌هاي توليد كننده منبع تغذيه را مي‌توان به سه دسته تقسيم بندي كرد : آنهايي كه محصولاتشان را خود طراحي و توليد ميكنند (اقليت شركت‌ها) ، آنهايي كه محصولاتشان را خود طراحي كرده اما سفارش توليد آن را به شركت‌هاي ديگر مي‌دهند و آنهايي كه از محصولات OEM استفاده مي‌كنند، به بيان ديگر شركت‌ ديگري محصولات آنها را طراحي و توليد كرده و تنها مارك تجاريشان را بر روي جعبه منبع تغذيه الصاق ميكند. تقريبا تمام برند‌هاي شناخته شده كه اصالتا بيزينس منبع تغذيه، ماركت اصلي انها نيست، از دسته سوم هستند.
به نظر شما اين موضوع بد است ؟ شايد . چرا كه كيفيت منبع تغذيه وابسته به مارك تجاري كه بر روي جعبه آن چسبانده شده نيست بلكه وابسته به سازنده اصلي آن است . شركت فروشنده منبع تغذيه امكان دارد خطوط توليد پر ترافيك ديگري در حیطه اصلي کارخود (مانند مادربرد يا ماژول حافظه يا كولينگ) داشته باشد و اولويت كمتري براي خط محصولات منبع تغذيه خود در نظر گرفته باشد.
Only the registered members can see the link
با اين فرضيات مشاهده يك منبع تغذيه با دو نام تجاري و دو قيمت گذاري متفاوت در بازار امكان پذير است . همه چيز به تفاهم‌نامه ميان دو شركت سفارش دهنده و توليد كننده مربوط مي‌شود و در شركت سفارش دهنده ميتواند امتياز محصول را به طور كامل خريداري كرده و مانع از فروش مجدد آن به ساير شركت‌هاي سفارش دهنده شود.
در نظر داشته باشيد كه شركت‌هاي سفارش دهنده ، ميتوانند از چندين منبع مختلف خريد كنند، به عنوان مثال منبع تغذيه مدل a از شركت x توسط شركت y طراحي و ساخته شده است اما نميتوان در مورد منبع تغذيه مدل b شركت x نيز اين ادعا را داشت.
در ادامه به صورت کامل نحوه تشخیص این موضوع را شرح خواهیم داد :
طراح یا تولید کننده واقعی را شناسایی کنید!
چگونه مي‌توان توليد كننده اصلي منبع تغذيه را پيدا كرد ؟ تقريبا بر روي برچسب تمامي منبع تغذيه‌ها شماره‌اي موسوم به Underwriters Laboratories به اختصار UL نوشته شده است كه اغلب زير لوگويي كه به UR بيشتر شباهت دارد نوشته شده است. به كمك اين شماره ميتوانيد به وب‌سايت UL مراجعه كرده و مالك اصلي طرح را بيابيد.

برای مراجعه به صفحه مورد نظر اینجا (Only the registered members can see the link) را کلیک کنید.

سپس شماره UL را از روي منبع تغذيه خود يادداشت كرده در بخش UL File Number‌ وارد كنيد، پس از اينكه توليد كننده اصلي منبع تغذيه را يافتيد ، ميتوانيد مشخصات اصلي منبع تغذيه خود را با آنچه كه بر رويش با نام شركت ديگري درج شده مقايسه و از صحت كالاي خود اطمينان حاصل كنيد.

X Ray
24-09-06, 18:20
من هر كار كردم نتونستم عكس بزارم...اگه متوجه نشديد بگيد تا عكس ها رو براتون آپلود كنم و لينكشو بزارم...

Shahryar
24-09-06, 18:47
مرسی بسیار جالب بود
فقط باید ذکر کنم که نویسنده ی این مقاله آقای علیرضا حقدوست هستند
عزیزم منبع را بگو چون بعدا برای ما دردسر میشه
باتشکر شهریار

X Ray
24-09-06, 18:54
اوه راست مي گي...از حالا به بعد مي گم...
آقاي عليرضا حقدوست مترجم اين مقاله هست...
اصل اين مقاله مال سايت Hardware sercets هستش...

Shahryar
24-09-06, 18:55
عکس را من اضافه کردم.
باتشکر شهریار