PDA

مشاهده نسخه کامل : مشكل در netbeans

ali199
31-03-08, 12:36
درخواست كمك عاجزانه در موردnetbeans
من براي اتصال به database در netbeans تقريبا از اين كد استفاده مي كنم و مشكلي هم ندارم باهاش:
Class.forName("com.mysql.jdbc.Driver").newInstance();
Connection=DriverManager.getConnection(
"jdbc:mysql://localhost/account?user=&password=");
Statement statement connection.createstatement();
ResultSet rs=statement.executeQuery(
"SELECT*FROM TABLE");
اما مي خوام بدونم روش ديگه اي كه با چندتا كليك بشه به فيلدها و ركوردهاي db دسترسي پيدا كرد تا بتونم در توابع برنامه نوسيم استفاده كنم وجود داره؟.
البته من يه گزينه توش ديد كه Entity Classes from database بود.اما تو اينترنت گشتم و چيز زيادي در موردش نديدم.تو كتابي هم كه مال خود netbeans بود چيزي نبود در موردش.تو اين كلاس تمام نامهاي جداول بانك قابل دسترسيه اما وقتي مي خوام ازشون استفاده كنم خروجيش NULL ميده.
كلا منظورم اينه كه روش ميانبر و ساده اي كه بشه به راحتي به بانك دسترسي داشت و فيلدهاي بانك رو insert يا query يا delete و يا هركار ديگه اي كرد تا در وقت صرفه جويي بشه وجود داره؟
فكر ميكنم تو netbeans نكات آموزشيش خيلي ضعيفه.
ببينيد اگه تو دلفي كار كرده باشيد ميبينيد كه چه راحت ميشه از طريق odbc به database وصل شد.با دوتا آيكون در application .من مطمئن هستم كه java خيلي راحت تره اما تا حالا نتونستم چيزي پيدا كنم.فكر ميكنم كه بدونيد كه application فلسفه به وجود اومدنش اين بود كه هزينه و زمان برنامه نويسي رو كاهش بده.خوب تو جاوا اين قضيه چطوريه؟اگه قراره من كد تايپ كنم و توش طبق چيزي كه بالا نوشتم پسوورد database كاملا درونش معلومه.اصلا چيز جالبي نيست.هم از نظر امنيتي هم از نظر كد زدن.

MoBiN.R
31-03-08, 13:06
سلام .. دوست عزیز ورود شما رو به این انجمن تبریک میگم .... در مورد سوالتون باید بگم من با NetBean کار نکردم .. من برنامه های جاوا رو توی JBuilder مینویسم .. منم به شما پیشنهاد میکنم از JBuilder استفاده کنید چون قدرتمنده .هم امکاناتتش نسبت به NetBean بیشتره و هم امکانات محاوره ای زیادی داره ... در مورد جاوا هم باید بگم خود شرکت سان هم اعتراف کرده که زبان جاوا زبان سختی هست و بیشتر کد ها هستن که نقش اساسی رو تعیین میکنن