PDA

مشاهده نسخه کامل : چرا مجله تایم «آی‌فون» را بهترین اختراع سال انتخاب کرد؟

D J V A H I D
28-03-08, 20:17
Only the registered members can see the link

گوشی‌ای که باید unlock شود ، MMS‌ نمی‌شود با آن فرستاد ، بلوتوث ندارد ، دوربینش در مقابل مدل‌های جدید سونی اریکسون و نوکیا ، عددی نیست! ، فیلمبرداری هم نمی‌کند ، چرا از سوی مجله معتبر تایم بهترین اختراع سال انتخاب شده (Only the registered members can see the link) است؟
1- زیبایی : استیو جابز عقیده دارد که طراحی خوب به اندازه کیفیت فناوری به کار رفته در محصول ، اهمیت دارد. آی‌فون با صفحه لمسی بزرگش یک گوشی زیباست.
2- لمسی بودن : اپل صفحات لمسی را اختراع نکرد ، حتی صفحات لمسی را دوباره اختراع نکرد. اپل در سال 2005 فناوری‌ای به نام Fingerworks را خرید. اپل دقیقا می‌دانست که با این فناوری چه کار کند و مهندسانش به خوبی از فناوری صفحات لمسی برای ایجاد یک نوآوری در رابط گرافیک کاربری استفاده کردند.
کاربران آی‌فون وقتی با صفحات لمسی کار می‌کنند این توهم را پیدا می‌کنند که به طور فیزیکی و با دست‌هایشان در حال دستکاری اطلاعات هستند ، در بین آلبوم‌های می‌گردند ، روی لینک‌ها کلیک می‌کنند و تصاویر را بزرگ و کوچک می‌کنند.
سال گذشته شاهد گسترش فناوری‌های مشابه بودیم ، کافی است به فناوری وی Wii نینتندو و کامپیوتر سطحی Surface مایکروسافت دقت کنید و یا ببینید که چگونه خود اپل این فناوری را به iPod line و یا مدل آی‌پاد لمسی‌اش هم منتقل کرد.
آیا می‌توانیم امیدوار باشیم که روزی iMac Touch را هم ببنیم؟
3- آی‌فون کمک کرد که مدل‌های دیگر گوشی موبایل سعی در بهتر شدن کنند : مذاکره اپل با AT&T و سپردن وظیفه مخابراتی آی‌فون به این شرکت ، باعث شد که آی‌فون بتواند خصوصیات ویژه خود را بتواند نشان دهد.
4- آی‌فون گوشی نیست ، پلت‌فرم است : آی‌فون در واقع یک گوشی پرتابل است. استفاده از کامپیوتر و اینترنت نباید محدود به کامپیوترهای دسکتاپ شود ، بلکه باید بتوان در جهان واقعی از آن استفاده کرد.
آی‌فون استفاده از اپلیکیشن‌هایی مانند گوگل مپ را در خیابان‌ها یعنی جایی که واقعا مورد نیاز است ، ممکن کرد.
ماه گذشته اپل تصمیم گرفت که ساخت اپلیکیشن برای آی‌فون را برای همه ممکن کند.
5- آی‌فون جای کار برای بهتر شدن دارد : همانطور که آی‌پاد در عرض 6 سال از یک پخش‌کننده موسیقی تک‌رنگ به آی‌پاد لمسی مبدل شد ، آی‌فون هم می تواند همین مسیر پیشرفت را طی کند.

من خودم این گوشی را خیلی دوست دارم ولی اگه از حق نگذریم فکر نمی کنم زیبایی این گوشی بتواند جای کمبود های این گوشی را بگیره !

D J V A H I D
20-04-08, 08:57
نظر شما در مورد این گوشی چیه ؟ این الان در صدر پر فروش ترینهای اروپا قرار گرفته :1. (40):

I M A N
20-04-08, 10:50
يك گوشي به تمام معنا خوش دست خوش قيافه خوش صدا ....

صفحه نمايش بسيار بزرگ و خوش كيفيت..

ولي خداي تا موقعي كه باهاش كار نكردي نمي فهمي چيه..

Emperatour
20-04-08, 11:23
خوش صدا ...
اتفاقا صداش افتضاحه. رو هدفون خوبه یکمی. رو اسپیکر ازین بدتر نمیشد

I M A N
20-04-08, 11:29
خوب سعيد جون نمي دونم شما مي گي چرا افتضاحه من مشكلي كه نديم.../

تا خوش صدا بودن از نظر شما چي باشه......؟

من كه انتظار ازش نداشتم كه خيلي قوي باشه...هيمن كه بود به نظرم كفايت مي كرد.

D J V A H I D
20-04-08, 12:14
صداش خیلی قوی نیست !!! ولی شفافه . شفافیت صدا هم خوی چیزیه نه ؟:yes:

mojtaba_n87
12-05-08, 13:53
به تازگی نرم افزار های بسیار زیادی واسش اومده...

sibsabz
13-05-08, 09:50
به نظر من مهمترین دلیل انتخاب رسیدن مایه به میزان کافی به مجله تایم بوده !

mostafaeshghi
29-05-08, 16:25
اتفاقا صداش افتضاحه. رو هدفون خوبه یکمی. رو اسپیکر ازین بدتر نمیشد

صدای اسپیکر خود گوشی شاید ضعیفباشه! (که به نرم همونقدر کافیه)

ولی خداییش کیفیت و کمیت صدای هدفونهاش را در هیچ گوشی دیگه ای ندیدم! واقعا معرکه است!

Stream
29-05-08, 20:34
جالبه بدونید Headphone ای که Bundle آی فون هست، با Creative Aurvana ای مقایسه میشه که 70 دلار قیمتشه!