PDA

مشاهده نسخه کامل : ریکاوری لبتاب سونی

adel28
27-03-08, 13:06
من لبتاب سونی مدل Vaio - Vgn-n365e با ویندوز ویستا رو حدود 2 ماه پیش خریداری کردم. از طرف خریدار هیچ سی دی یا دی وی دی بهم برای ریکاوری کردن نداد. از طرف نمایندگی هم همین طور.
حالا:
1- راهی وجود داره به بتونم ویستای نصب شده روی سیستم رو دوباره به ویستای روز اول تبدیل کنم؟ (بکر و دست نخورده)
2- چطور باید ریکاوری کنم؟ (آخه تو انجمن شنیدم که یکی از اساتید می گفت بعضی سیستم ها که سی دی ندارند بخش ریکاوری رو هارد بصورت مخفی وجود داره)، چطور میتونم به قسمت ریکاوری دسترسی پیدا کنم؟
3- و سوال آخر که شاید به بحث ریکاوری مربوط نباشه اینه که راحترین راه برای اینکه تک درایو لبتابم رو به چند تا درایو تبدیل کنم چیه؟ (پارتیشن مجیک؟)

پیشاپیش ممنوم.

adel28
27-03-08, 13:06
من این کارا رو انجام دادم:

1- برای رفتن به ریکاوری F10 رو زدم، بعد یه پنجره باز شد بالاش نوشته Edit Boot Options، برای ادامه Enter رو زدم.
2- بعد پنجره VAIO Recovery Center باز شد. که شامل گزینه های زیر است:

Windows System Restore
VAIO Hardware Diagnosrics
Restore C:\ Driver
Rescue Data

3- من گزینه Restore C:\ Driver رو انتخاب و بعد Start کردم.
4- در پنجره بعد 3 تا دکمه رادیویی بود که شامل گزینه های :

Windows System Restore
VAIO Hardware Diagnostics
Skip

گزینه Skip را انتخاب کردم و با Next به مرحله بعدی رفتم.
5- در پنجره بعد یه سری توضیحات وجود داشت که میگفت درایو c فرمت میشه، بعد Restore میشه و در آخر هم نرم افزار های لازم نصب میشه. با زدن تیک گزینه I Understand ودکمه Start و بعد از آن گزینه Yes به مرحله بعد رفتم .

ولی
ولی چشمت روز بد نبینه. بعد از فرمت کردن پیغام خطا داد و 2 تا ok
و بعدشم دیگه هیچ خبری نشد.
همه کارا را دوباره از نو انجام دادم ولی بعد از زدن گزینه Start در مرحله 5 پیغام زیر داده میشه.
Your System drive is too small or may not exist. Select "Restore Complete System" to perform a computer system recovery.

به دادم برسید ویندوز دیگه بالا نمیاد.:gasp:

Emperatour
27-03-08, 14:08
همون گزینه که گفته رو نداری که ریستور کنه به اولش؟ برای تیکه تیکه کردن درایوهات اگر از پارتیشن مجیک استفاده میکنی حتما حواست باشه نسخه اخرش باشه که با ویستا سازگاره . ولی من خوذم با Acronis Disk Director تیکش کردم درایور رو

adel28
27-03-08, 16:09
نه، یه همچین گزینه ای نداره!
کل گزینه ها رو هم که براتون گذاشتم.

در ضمن الان دیگه ویستا بالا نمیاد.:gasp: