PDA

مشاهده نسخه کامل : صفحه آبي مرگ

maryam-n
13-03-08, 09:15
سلام به دوستان عزيز.
من به دفعات به صفحه آبي برخورد كردم و الان متوجه شدم كه با اسم صفحه آبي مرگ معروفه. طبق چنيدن تجربه ام اين صفحه در صورت خراب بودن رم و گاهي هم هارد سيستم در طي نصب ويندوز ظهور پيدا مي كنه. اما برام جالب بود كه با همديگه بشينيم و بيشتر در مورد اين صفحه صحبت كنيم و تجارب و نظراتمونو در مورد ظهور اون بيان كنيم. تا بتونيم بيشتر در مورد اين مشكل و عيب يابي اون بدونيم. از همه شما كه در اين مورد نظراتتونو بيان مي كنيد پيشاپيش تشكر مي كنم.

sAsAn.K
13-03-08, 10:16
سلام دوست عزیز .
خوش اومدید به انجمنهای PCNetwork .
ولی ورودتونو با خطا شروع کردید !
چرا 3 بار تاپیک با همین اسم و همین محتوا زدید ؟
هر2 پاک شدن .
دقت کنید دوست عزیز .
موفق باشید .
:great:

maryam-n
13-03-08, 10:33
سلام ممنونم از شما متاسفانه به خاطر يك بي دقتي اين مورد ايجاد شد. از تذكرتون ممنونم.:11():

K A S R A
13-03-08, 11:01
سلام ... اطلاعات زیادی در موردش ندارم ولی تا دلت بخواد این صفحه خوشگلو دیدم :love:... بدیش اینه که دستت به هیچ جا بند نیست . فقط چند تا Error هگزادسیمال بهت میده . بیشترم به خاطر هارده .
یه بارم تونصب Driver کارت گرافیک دیدمش ...:wink:
تاحالا که خیلی به من حال داده ...:lol:

maryam-n
13-03-08, 11:44
دقيقا من هم يك بار در حين نصب درايور گرافيك بااين مشكل برخورد كردم. به نظرتون چيه چيز مشتركي بين اين قطعات مي تونه منجر به ظهور اين صفحه بشه؟

sAsAn.K
13-03-08, 11:45
اگر هاردتون Ide هست و در حین نصب ویندوز صفحه ی آبی مرگ رو میبینید ممکنه از کابل Ide هاردتون باشه ، عوضش کنید شاید حل شد .
در غیر اینصورت هر دلیلی میتونه داشته باشه ، هارد ، مادربورد ، رم گرافیک ، رم و ...

Gabana
13-03-08, 12:13
سلام ..
دوست عزیز . معمولا صفحات آبی یا به اصطلاح BSOD یه کد هگزادسیمال 10 رقمی دقیقا اون وسط ( یا کمی پایین تر ) بهت میده که اونو باید برداری و توی سایت مایکروسافت ( یا خیلی ساده تر در گوگل همراه با کلمه Error ) جستجو کنی تا بفهمی مشکل از چی می تونه باشه .
تجربی هم میشه گفت مشکل هارد , مشکل رم , مشکل درایور اداوات Plug and Play مشکل کارت گرافیک یا درایورش و .. ممکنه باشه .

Only the registered members can see the link

Trance
20-03-08, 21:55
یه سئوال دارم همین جا مطرح می کنم.

این سیستم

min:asus maximus formula x38
ram:2gig cors air bass 800 xms
vga:gainward 1024 8800 gt pci 2
cpu:intel q6600
power:green 780 wat
hard:samsung 250 sata sp

مشکل من اینه که بعضی اوقات سیستم فریز می کنه (هنگ میکنه) یا موقع لود ویندوز بعد لود کامل ویندوز بالا نمیاد و صفحه مانیتور خاموش می شه.

به نظر شما مشکل از کجا می تونه باشه؟

البته بایوس رو اپدیت کردم. قبل از اپدیت هم این مشکل رو داشت.

داریور ها رو اپدیت کنم یا اینکه برق سیستم یا همون پاور ضعیفه؟

یا مشکل جای دیگه است؟با سپاس

PCminister
21-03-08, 02:08
پاور کافیه برای این سیستم اما ممکنه خراب باشه با یک پاور دیگه تست کردین؟

با تشکر.

a_k
21-03-08, 08:35
یه سئوال دارم همین جا مطرح می کنم.

این سیستم

min:asus maximus formula x38
ram:2gig cors air bass 800 xms
vga:gainward 1024 8800 gt pci 2
cpu:intel q6600
power:green 780 wat
hard:samsung 250 sata sp

مشکل من اینه که بعضی اوقات سیستم فریز می کنه (هنگ میکنه) یا موقع لود ویندوز بعد لود کامل ویندوز بالا نمیاد و صفحه مانیتور خاموش می شه.

به نظر شما مشکل از کجا می تونه باشه؟

البته بایوس رو اپدیت کردم. قبل از اپدیت هم این مشکل رو داشت.

داریور ها رو اپدیت کنم یا اینکه برق سیستم یا همون پاور ضعیفه؟

یا مشکل جای دیگه است؟با سپاس

هميشه نمي شه همه چي رو گردن پاور انداخت كه.مطمئني مشكل نرم افزاري نداره سيستم شما.اگه با نصب دوباره آپديت ها مشكل رفع نشد اون وقت برو دنبال مشكل سخت افزاري.
راستي سيستم عامل شما چيه؟
راستي كابل هاي داخل كيس رو هم دقيق چك كن ببين درست هستند.
يكي از رم ها رو دربيار و با سيستم كار كن ببين بازم همين مشكل رو داري يا نه(يعني از دوال چنل درش بيار)

a_k
21-03-08, 08:41
در مورد صفحه آبي(حالم ازش بهم مي خوره)
دليل اصليش ناسازگاري.
مثلا ناسازگاري سيستم عامل با نرم افزار جديد نصب شده
ناسازگاري درايور با سيستم عامل(بسيار رخ مي ده.اين موردي كه گفتم خوراك ويندوز ايكس پي.)
يا بعضا(ويروس هاي خطري كه يه حركاتي رو حافظه مي زنند كه سيستم عمل به اون ها اين اجازه رو نمي ده يه هو صفحه آبي ميشه)
تا اينجا مشكل نرم افزاري بود و با هيچ هزينه اي مي توانستيد مشكل رو حل كنيد ولي اگه مشكل سخت افزاري باشه ديگه واويلا
مثلا ناسازگاري مودم با مادربورد
يا...

Trance
21-03-08, 08:46
هم توی ویستا(32_64 )اینجوری می شه.هم توی ایکس پی(32_64)

همه چی رو چک کردم.من خودم احتمال می دم داریور رو باید اپدیت کرد.یا اینکه برقی که به جامپر های روی مادربورد می خوره شاید یکی اضافی یا کم زده باشم.

موندم چیکار کنم؟تک تک قطعات . کابل های برق و ....... چک کردم.با سپاس

Mahdi_Moosavi
21-03-08, 23:41
هم توی ویستا(32_64 )اینجوری می شه.هم توی ایکس پی(32_64)

همه چی رو چک کردم.من خودم احتمال می دم داریور رو باید اپدیت کرد.یا اینکه برقی که به جامپر های روی مادربورد می خوره شاید یکی اضافی یا کم زده باشم.

موندم چیکار کنم؟تک تک قطعات . کابل های برق و ....... چک کردم.با سپاس

با HWMonitor (Only the registered members can see the link) یه ss بزار ، ببینم مشکل از چیه .