PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل با رم

Persiastore
01-01-07, 18:27
با سلام
من یه رم ژل دارم ddr2 ,256mb خوب روی یه مین گیگا m55plus خوب این رم با این سیستم نمی خونه یعنی سیستم ریست می کنه و صفحه آبی معروف میاد و میگه یه dump در physical memory به وجود اومده
حالا هیچ سیستمی هم ندارم که ddr2 باشه با چه نرم افزاری میتونم اونو تست کن
اگه امروز جواب بدید خیلی خوبه که اگه رم خرابه فردا برم گارانتی
ممنون:25:

KING
01-01-07, 22:11
با سلام
من یه رم ژل دارم ddr2 ,256mb خوب روی یه مین گیگا m55plus خوب این رم با این سیستم نمی خونه یعنی سیستم ریست می کنه و صفحه آبی معروف میاد و میگه یه dump در physical memory به وجود اومده
حالا هیچ سیستمی هم ندارم که ddr2 باشه با چه نرم افزاری میتونم اونو تست کن
اگه امروز جواب بدید خیلی خوبه که اگه رم خرابه فردا برم گارانتی
ممنون:25:

سلام دوست من
1 شما يه رم ديگه رو اين مادربردت تست كن از كجا معلومه كه از رم باشه Only the registered members can see the link اگه رمت مشكل داشته باشه همون اولش بوق ميزنه ؟
2 عزيز شما نفرموديد كه رم شما باسش چنده و مادربرد شما اين باس ساپورت ميكنه يا نه
3 شما جاي رم عوض كن ببين بالا مياد يا نه Only the registered members can see the link

CENTRALPC
02-01-07, 07:59
من هم کاملا با X Man موافقم

M A H R A D
10-01-07, 14:30
من هم با CENTRALPC که با X Man موافقه ، موافقم !

==============================

دوست عزیز رم های Geil با اینکه قیمت بالاتری دارند ولی به نظر من رمهای خوبی نیستند ... چون تا حالا خیلی مشکل توی این نوع رمها دیده ام !

سپاس

Persiastore
29-01-07, 08:14
من رم رو تست کردم و دیدم خرابه بردم گارانتی و عوضش کردم ولی باز در چند روزی که باهاش کار کردم یه بار Blue Screen of Death رو دیدم ولی هر چی باهاش کار کردم دوباره ندیدم میتونه این از رمهای ddr2 باشه یا از cpu am2 ؟
ممنون میشم اگه جواب بدید چون برای یه نفر باز می خوام am2 و ddr2 بخرم

M A H R A D
29-01-07, 14:00
نمیشه بطور 100% گفت که مشکل از کجاست ... شاید نرم افزارها هنگ کرده بودند ... شاید سیستم بیش از حد داغ کرده بوده ... در حالت کلی به نظرم ، مشکل نمیتونه از سخت افزار باشه چون فقط یه بار اون صفحه آبی مرگ اومده . Only the registered members can see the link

شما بدون هیچ گونه شک و تردیدی میتونید CPU AMD AM2 Socket + RAM DDR2 بخرید ... ولی به نظر من اگه رمهای KingSton بخرید خیلی بهتره ...

Shahryar
29-01-07, 14:26
من رم رو تست کردم و دیدم خرابه بردم گارانتی و عوضش کردم ولی باز در چند روزی که باهاش کار کردم یه بار Blue Screen of Death رو دیدم ولی هر چی باهاش کار کردم دوباره ندیدم میتونه این از رمهای ddr2 باشه یا از cpu am2 ؟
ممنون میشم اگه جواب بدید چون برای یه نفر باز می خوام am2 و ddr2 بخرم

دوست عزیزم این مادربورد در کل هیچ وقت خیلی پیشنهاد نمیشه چون یکم ناسازگار هست چون چیپست خیلی خوبی نداره ( از نظر مدلی ) .
در مورد رم هم باید بگم که Geil برند گرونی هست اما اصلا کیفیت نداره من چند تا از دوستام داشتند هیچ کدوم راضی نبودند . چون ببینید فقط سرعت رم و مموری مهم نیست دمای رم و تایمینگ و لایتنسی هم خیلی مهمه که اگه با سیستم خوب مچ نشه این مشکلات خواهد بود.
در مورد رم های DDR2 و سوکت AM2 ای ام دی هم اصلا شک نکنید چراکه هم AM2 جزو دو سوکت برتر دنیا هست و DDR2 هم بهترین رم های دنیا را الان توی این رده هستند....

باتشکر شهریار:26:

Persiastore
29-01-07, 20:11
پس یعنی میگید دیگه من جیل نگیرم پس چی بگیرم کینگستون ها همه ریمارک هستند حداقل این جیل ها تایوانند و این خودش یه مزیت خیلی عالیه

Zero
29-01-07, 22:20
خدا وكيلي هيچي Dr Google نميشه :
Only the registered members can see the link

Trance
08-04-07, 19:29
اقا شما توی سایت گیگا برو مدل مادر بورت رو سرچ کن ببین چه مدل رم ساپورت می کنه .اگه Ddr 2 باشه رم کینگ مکس.کینگ استون.توین موس .ای دی تا فکر کنم خوب باشه رم جیل یک مقدار با مار بوردها گیگا همخوانی نداره من هم از رم جیل استفاده کردم روی مادر بورد Ga-k8n-sli کار نمی کرد سیستم بوت نمی شد.ولی توین موس انداختم سیستم جواب داد.

ebidriver
24-03-08, 05:43
از اونجایی که دوستان زیادی با رمهای ژل مشکل داشتند بر خودم لازم دیدم ، توضیحات زیر رو بنویسم :

بسیاری از دوستان هنگام نصب ویندوز یا بالا آمدن ویندوز ( خوصوصاً ویندوز ویستا) با صفحه آبی اخطار ویندوز مواجه می شدند
و فکر می کردند که مشکل از رم ژل است

در صورتی که در جواب این دوستان باید عرض کنم که رمهای ژل به ولتاژی بالاتر از رمهای معمولی احتیاج دارند
بنابراین برای رفع همه ی مشکلات ذکر شده کافیست ولتاژ مربوط به رم را حدود 1 ولت اضافه نمایید
برای این کار کافیست هنگام post (بوت شدن کامپیوتر) کامپیوتر به پنجره Setup رفته و ...

پیشنهاد می کنم برای انجام این کار از متخصص سخت افزار کمک بگیرید

PCminister
24-03-08, 08:37
از اونجایی که دوستان زیادی با رمهای ژل مشکل داشتند بر خودم لازم دیدم ، توضیحات زیر رو بنویسم :

بسیاری از دوستان هنگام نصب ویندوز یا بالا آمدن ویندوز ( خوصوصاً ویندوز ویستا) با صفحه آبی اخطار ویندوز مواجه می شدند
و فکر می کردند که مشکل از رم ژل است

در صورتی که در جواب این دوستان باید عرض کنم که رمهای ژل به ولتاژی بالاتر از رمهای معمولی احتیاج دارند
بنابراین برای رفع همه ی مشکلات ذکر شده کافیست ولتاژ مربوط به رم را حدود 1 ولت اضافه نمایید
برای این کار کافیست هنگام post (بوت شدن کامپیوتر) کامپیوتر به پنجره Setup رفته و ...

پیشنهاد می کنم برای انجام این کار از متخصص سخت افزار کمک بگیرید

رمهای ژل اصولا در اور بخوبی جواب نمیدن (تجربه شخصی)!:wink:

اما در مورد ولتاژ من خودم شخصا در حالت معمولی با برد p35-ds3l یا p5k مشکلی با این رم ندارم.

به نظر من ژل یه زمانی خوب بود اما الان رمهای خیلی بهتری هم میشه با قیمتهای کمتر از این رم و کیفیت بهتر در بازار پیدا کرد!:yes:

با تشکر.:11():

M A H R A D
24-03-08, 21:47

یک ولت ؟!

چه خبره :1. (38):

منظور دوستمون احتمالا 0.1 ولت بوده

سپاس