PDA

مشاهده نسخه کامل : باس و تايمينگ رم

a_k
10-03-08, 03:53
سلام
بچه ها سرعت رم با تايمينگ 4-4-4-12 با باس 266 بيشتره يا سرعت رم با تايمينگ 5-5-5-15 و باس 333 .خواهشا كاملا توضيح دهيد.

a_k
10-03-08, 04:00
راستي چرا هر چه تايمينگ مي ياد پايين ، باس هم مياد پايين؟

Red Hat
10-03-08, 18:05
به این سوال شما پاسخ دقیق نمی شه داد
باس برای یک سری از کارها اثر مفید داره و تایمینگ برای یک سری دیگه
در کل برای یک user عادی باس مهمتره (یعنی بین گزینه های شما cl5 333mhz بهتره)
ممنون

a_k
11-03-08, 05:20
باس برای یک سری از کارها اثر مفید داره و تایمینگ برای یک سری دیگ

مي توني دقيق تر توضيح بدي و بگي براي كدام كار ها؟!

K A S R A
11-03-08, 13:12
سلام
بچه ها سرعت رم با تايمينگ 4-4-4-12 با باس 266 بيشتره يا سرعت رم با تايمينگ 5-5-5-15 و باس 333 .خواهشا كاملا توضيح دهيد.

سوال خیلی خوبیه :yes:... قطعا رم با Bus بالاتر کارایی بهتری داره :cool:... ببین یه رم 1G با Bus 333 دارای پهنای باند 5330 در حالت DDR هست و نسبت به رم با Bus 266 در حدود 1100 واحد بیشتره ... Timing یه پارامتریه که فقط توی کارای حرفه ای خودشو نشون میده :wink:. مقایسه Timing رمهایی با ظرفیت و فرکانس یکسان منطقی تره . چون پهنای باند بیشتر در اولویت بالاتری نسبت به Timng قرار داره ...
موفق باشی
:11():

a_k
13-03-08, 09:13
چرا من هر چه cpu رو اور مي كنم تايمينگ و باس رم كمتر ميشه ؟

a_k
13-03-08, 09:15
تايمينگ یه پارامتریه که فقط توی کارای حرفه ای خودشو نشون میده

راستي اين كار هاي حرفه اي چه كار هايي است؟
در بازي چطور! باس بيشتر يا تايمينگ كمتر؟

K A S R A
13-03-08, 17:20
راستي اين كار هاي حرفه اي چه كار هايي است؟
در بازي چطور! باس بيشتر يا تايمينگ كمتر؟

توی بازی که قطعا پهنای باند بیشتر بهتره ... کلا کارای این رقمی مخصوصا Render کردن فریم پهنای باند بالا می خوان ...
Timing توی Overclock سیستم (CPU , Main و...) خیلی تاثیر داره ...
بعضی وقتا تو Overclock فقط با کم کردن Timing می تونی سیستمو Stable نگه داری , واسه همینم مجبور میشی فرکانس Ram کم کنی .
این کارا رو معمولا همه کسی نمی کنن . اگه فقط برای Game میخوای که پهنای باند بیشتر بهتره اگه هم هوس Over حرفه ای کردی برو سراغ این چنتا ...
I M A N
PCminister
Micron
Mehdi_moosavi
همشون این کارن ... یه سری هم به تاپیک بزن
تست و محک قدرت سیستم شما توسط نرم افزار PC Wizard 2008 (مسابقه قدرت کامپیوترها) (Only the registered members can see the link)

موفق باشی :11():

Red Hat
14-03-08, 02:06
بعضی وقتا تو Overclock فقط با کم کردن Timing می تونی سیستمو Stable نگه داری

کم کردن یا زیاد کردن ؟
توضیح بیشتر می دهید ؟

a_k
14-03-08, 05:59
متشكر
ولي كسي اين سوال منو جواب نداد :

I M A N
14-03-08, 10:46
بعضی وقتا تو Overclock فقط با کم کردن Timing می تونی سیستمو Stable نگه داری کم کردن یا زیاد کردن ؟
توضیح بیشتر می دهید ؟

كسري خان كه گفتند كه كم بشه بهتره....البته بستگي به رم داره كه تايمينگ هاي پايين تر رو بكشه.

متشكر
ولي كسي اين سوال منو جواب نداد :

a_k عزيز تا جاي كه من مي دونم هرچي fsb cpu رو بالا ببري مقدار باس رم بالاتر مي ره....
با توجه به ضريب انتخاب شده...تايمينگ هم در بعضي از مين ها به طور اتوماتيك اگه احتياج باشه بالا ميره تا رم جواب بده....

PCminister
14-03-08, 13:12
این مادربردای asrock اصلا حساب کتاب نداره!

من توصیه میکنم با یه مادربرد بهتر اور کنید! مثل ایسوس یا گیگا و البته abit

در مورد کم شدن باس رم و تایمینگ با ایمان موافقم با بالا بردن باس CPU باس رم هم به طبع اون بالا میره مگه اینکه خودتون کمش کنین. به وسیله ضریبی که در خود تنظیمات بایوس براتون گذاشته شده.

با تشکر.

AMD>INTEL
14-03-08, 13:21
كتاب حالفظه اصلي نوشته دوست خوبم استاد علي حقدوست تمام نكات رو درباره رم توضيح داده ژيدا نكردي بگو برات كپي كنم . البته من از خودش ميپرسم . بهترين كتاب فارسي تو اين زمينه هست .

Red Hat
14-03-08, 15:43
كسري خان كه گفتند كه كم بشه بهتره....البته بستگي به رم داره كه تايمينگ هاي پايين تر رو بكشه.

در آورکلاک معمولا timing رو میبرن بالا تا سیستم stable بمونه
یعنی تا اونجا که من می دونم ؛ این طوری است

K A S R A
14-03-08, 21:08
در آورکلاک معمولا timing رو میبرن بالا تا سیستم stable بمونه
یعنی تا اونجا که من می دونم ؛ این طوری است

بله , ولی از یه حدی که بیشتر بخوای Over کنی , حتما بایدTiming رو کم کنی .
یعنی باید فرکانس RAM رو بیاری پایین مثلا از 400 بیاری رو 333 ...
با این کار Performance یه کم کمتر میشه , ولی سیستم Stable میمونه ...:cool:

Mahdi_Moosavi
15-03-08, 00:27
دوستان تو این تاپیک تا حدودی به موضوع پرداخته شده : فلسفه اورکلکینگ پردازنده و چگونگی رفع محدودیت های موجود برای رسیدن به فرکانس های بالاتر (Only the registered members can see the link)

Red Hat
15-03-08, 12:37
بله , ولی از یه حدی که بیشتر بخوای Over کنی , حتما بایدTiming رو کم کنی .
یعنی باید فرکانس RAM رو بیاری پایین مثلا از 400 بیاری رو 333 ...
با این کار Performance یه کم کمتر میشه , ولی سیستم Stable میمونه ...:cool:
ولی بهتر نیست که فرکانس رو بیاریم پایین ولی timing همون بمونه
مثلا از 800mhz cl5 بیاریم 667mhz cl5 (به جای این که در حالت 667 بذاریمش روی cl4)
ممنون

Stream
15-03-08, 12:57
ولی بهتر نیست که فرکانس رو بیاریم پایین ولی timing همون بمونه
مثلا از 800mhz cl5 بیاریم 667mhz cl5 (به جای این که در حالت 667 بذاریمش روی cl4)
ممنون
بستگی به کاری که دارید انجام می دید، اینکه فرکانس بهتره یا Timing تفاوت داره. در کل باید بالاترین فرکانس همراه با بهترین تایمینگ رو پیدا کنید.

a_k
16-03-08, 06:59
كتاب حالفظه اصلي نوشته دوست خوبم استاد علي حقدوست تمام نكات رو درباره رم توضيح داده ژيدا نكردي بگو برات كپي كنم . البته من از خودش ميپرسم . بهترين كتاب فارسي تو اين زمينه هست .

بذاريد متشكر مي شوم.

a_k
16-03-08, 07:10
بله درسته يك اشتباهي ، باعث به اشتباه افتادن من شده بود.در نتيجه : 1) با اور كردن باس سي پي يو ، باس رم هم به تعادل آن افزايش مي يابد.2) هر چه باس رم افزايش يابد ، تايمينگ آن هم بيشتر مي شود.3) در كار هاي معمولي باس بيشتر ، بهتر از تايمينگ كمتر است.اگر موارد بالا مشكلي بود يا خواستيد آن را كامل بفرماييد متشكر مي شوم.

ALIRE7A
20-03-08, 00:24
با سلام
دوست گرامی به لینک زیر هم یه سر بزن

رازهایی از رم (Only the registered members can see the link)

با تشکر

a_k
20-03-08, 07:03
iriali (Only the registered members can see the link) جان دمت گرم چيز بدرد بخوريه
منم شفارش مي كنم بقيه بچه ها هم يه نگاهي بندازند

ALIRE7A
20-03-08, 21:09
با سلام
خوب دوستان قابلی نداشت امیدوارم که هم میهنان و هم وطنان گرامی خودم بتونن استفاده بکنن
با تشکر