PDA

مشاهده نسخه کامل : سوال درباره اسپيكر و رابطش با رابطهاي hdmi و hd و optical و وروديها و خروجيهايي از اين قبيل !!

DOMINATOR2
09-03-08, 22:47
سلام ! از اساتيد محترم خواهش ميكنم به سوالات من در باره اسپيكر ها و رابطهاي hdmi - - optical - يا صداي hd توضيحات كاملي بدن ! البته به صورت كاربردي تا بدونبم چه استفاده هايي ميشه از اين رابط ها كرد ! مثلا من هوم تيوتر هايي ديدم كه از hdmi پشتيباني ميكنند يا همين رابطهاي hdmi رو با optical رو از نظر كيفيت مقايسه كنيد ! و همچنين راجع spdf - coaxial و اينكه ورودي يا خروجيهاي ديجيتال با انالوگ چه فرقهايي دارند و چه استفاده هايي ميشه ازشون كرد ! و بهتره از كدوم نوع استفاده كرد و ايا راهي براي تبديل انالوگ به ديجيتال براشون هستش ! و همينطور كارت گرافيك چه رابطه اي با صداي hd داره و يك رابط روي گرافيك ها هست كه مربوط به صدا هستش ! به چه كاري مياد ! يا چه رايطه اي با hdcp داره و همچنين hdcp چيه !...و رابطه lcd ها با hdcp چيه ؟ خلاصه هر انچه به اين موضوعات hd - hdmi - hdcp - ...... مربوط ميشه چه راجع اسپيكر و چه راجع lcd ها رو اگه لطف كرده و براي من و ديگر عزيزاني كه اين گونه سوالات رو دارن بگيد ! كلي ازتون ممنون ميشيم !! با تشكر !!!

Red Hat
10-03-08, 18:18
دوست عزیز
کارت صدا وظیفه اش اینه که سیگنالهای دیجیتالی که از طرف cpu میاد رو به انالوگ تبدیل کنه
حالا اگه پورت دیجیتال باشه بار پردازشی روی کارت کم میشه و کیفیت هم زیاده
hdmi از همشون بهتره.
ممنون

DOMINATOR2
11-03-08, 07:00
ممنون از پاسخ تون ولي بازم به تمام مواردي كه مطرح كردم پاسخي داده نشد !!