PDA

مشاهده نسخه کامل : یک کولینگ مناسب برای cpu

صفحات : [1] 2

PCminister
08-03-08, 14:59
در آخرین تلاشها برای اور کردن سیستمم تونستم تا باس 305 برم اما همونطور که بعضی از دوستان میدونند نتونستم در این باس سیستم را با خنک کننده استوک پایدار کنم.:1. (38):

برای همین تصمیم گرفتم یک خنک کننده مناسب برای cpu تهیه کنم.:yes:

در مشهد فقط tuniq را تونستم پیدا کنم با فیمت 60 اما قصد دارم تا 80 هم در این مورد هزینه کنم.:great:

اگر دوستان از این بهتر سراغ دارند و قیمتش را هم دارند در این مورد من را راهنمایی کنن.

در مورد خنک کننده های آبی هم اگه خنک کننده خوبی سراغ دارید پیشنهاد بدید.:wink:

با تشکر.:11():

AMD>INTEL
08-03-08, 15:05
يكي از دوستان V1 شركت Tt دارد . انگار يك بار بسته ولي نميز هست . خواستي برات بگيرم . تو ايران نيست غير از ايني كه اين دارد

I M A N
08-03-08, 15:09
والا عماد جون من كه از واتر راضي هستم و 70بيشتر نشد كل هزينه .حتي اگه

بتونم ماده مخصوصش رو هم گير بيارم از واتر هاي شركتي چيزي كم نداره در مورد فن هم به نظرم

V1 شركت ترمالتك عاليه......او Tuniq هم فكر كارش خوب باشه ولي خيلي كتو كلفته...:دي...

در هر صورت تصميم گيرنده اصلي خودتون هستي عزيز...

PCminister
08-03-08, 15:19
تو مشهد من به میلگرد میبرم میدم به تراشکار میگم 3 میلی متر کوتاهش کن بعد میرم میبینم 4 میلیمتر کوتاه کرده میگم چرا اینجوریش کردی میگه: حالا چه فرقی میکنه:gasp: بعد تو میگی واتر بلوک:1. (28):

من از کیس tuniq3 استفاده میکنم به نظر میرسه تونیک جا بشه. کسی امتحان نکرده؟!

با تشکر.

Stream
08-03-08, 15:21
تو مشهد من به میلگرد میبرم میدم به تراشکار میگم 3 میلی متر کوتاهش کن بعد میرم میبینم 4 میلیمتر کوتاه کرده میگم چرا اینجوریش کردی میگه: حالا چه فرقی میکنه:gasp: بعد تو میگی واتر بلوک:1. (28):

من از کیس tuniq3 استفاده میکنم به نظر میرسه تونیک جا بشه. کسی امتحان نکرده؟!

با تشکر.
توی Tuniq 3 همه فنهای Tower استاندارد مثل Tuniq Tower یا Zerotherm Nirvana یا TT V1 جا می شن!

yemojud
08-03-08, 15:47
دوستان
يعني غير از Tuniq Tower 120 و NV120 چيزي پيدا نميشود؟ حتي آبي؟

PCminister
09-03-08, 00:29
این بحث هنوز به نتیجه نرسیده بیاین نظز بدین.:1. (38):

من نظرم بیشتر روی Btf90 از زیروترم هست کسی قیمت نداره؟

در مورد خنک کننده های ترمالتیک هم نظر بدین V1 خوبه؟!

با تشکر.

Stream
09-03-08, 00:48
این بحث هنوز به نتیجه نرسیده بیاین نظز بدین.:1. (38):

من نظرم بیشتر روی Btf90 از زیروترم هست کسی قیمت نداره؟

در مورد خنک کننده های ترمالتیک هم نظر بدین V1 خوبه؟!

با تشکر.
V1 جزو فنهاي High-End به حساب مياد. يادش بخير قديما خاطرات خوبي با V1 داشتيم Only the registered members can see the link

Shahryar
09-03-08, 14:12
V1 و BTF90 جفتشون خوب هست از نظر من اما تاحالا مقايسه اي نشده كنار هم ببينم كدوم بهتر كار ميكنه ولي از نظر گير آوردن BTF90 را ميتوني از كيوان (‌coolingsys.ir بخري بدون هيچ زحمتي )

قربانت شهريار:love:

yemojud
09-03-08, 17:23
دوستان نظرتان در مورد Tuniq Tower 120 چي است؟

murizaki_2000
09-03-08, 17:58
nv120 به مراتب از tuniq tower 120 بهتره !!

yemojud
09-03-08, 19:12
ميشه بپرسم از چه نظر؟ در آور هم به پايداري Tuniq Tower 120 است؟
دوستان مقايسه واقعي بين اين دو دارند بگذارند.

Stream
09-03-08, 19:42
nv120 به مراتب از tuniq tower 120 بهتره !!
به مراتب که نه ولی NV120 هم خوبه! البته 15 هزار تومان هم نسبت به Tuniq Tower 120 قیمت بالاتری داره!

AMD>INTEL
09-03-08, 19:43
tuniq tower رو حتما روي كيسهاي استاندارد و بردهاي ضعيف نبنديد .

yemojud
09-03-08, 20:01
به مراتب که نه ولی NV120 هم خوبه! البته 15 هزار تومان هم نسبت به Tuniq Tower 120 قیمت بالاتری داره!

از پولش كه بگذريم، واقعا بهتر است؟ نه از لحاظ آسان بسته شدن و سبكي، بلكه از لحاظ
كارايي و پايينتر آوردن دما.

wellcan
09-03-08, 21:02
سلام... اگه عجله نداری بزار بعد عید کیوان میخواد بیاره... تو تست ها دیده باشی ترمال رایت مدل اولترا 120 اکستریم خیلی خوبه... کیوان گفت میاره... درضمن واتر کول ام باز به قول Mr کیوان ترمال خوب نیست ....

murizaki_2000
09-03-08, 22:37
Thermal Light Ultra 120 < Zero Therm Nirvana Nv120 > Toniq Tower 120
یه لینک مقایسه داشتم .... باید بگردم دوباره پیداش کنم .

murizaki_2000
09-03-08, 22:45
ایناهاش پیداش کردم ... البته مقایسه بین NV120 و ULTRA 120 هست ولی پایین صفحه لینک معرفی TUNIQ هم وجود داره ... خودتون مقایسه کنید ....:
Only the registered members can see the link

PCminister
09-03-08, 23:00
از همه دوستان ممنونم اما هنوز به نتیجه نرسیدم !

کی بخرم بهتره؟

کدوم بهتره؟

از کی؟

چطوری؟

با تشکر.

Stream
09-03-08, 23:17
از همه دوستان ممنونم اما هنوز به نتیجه نرسیدم !

کی بخرم بهتره؟

کدوم بهتره؟

از کی؟

چطوری؟

با تشکر.

این هم یک رده بندی که مدلهای خوبی توش هستند از سایت Anandtech :

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

همونطور که می بینید واقعا تفاوت زیادی نیست. :great:

yemojud
10-03-08, 05:39
دوستان درست است كه از لحاظ كارايي در آوركلاك زياد فرقي ندارند، اما مسئله ميزان خنك تر بودن و
كاهش حرارت است، كدام يك خنكتر حتي 1 درجه كار ميكنند؟
NV120 يا Tuniq Tower 120 ?

Labyrinth
10-03-08, 12:08
این هم بررسی کولر های Cooler Master که دو مدل TX2 و 212 رو بررسی میکند شاید براتون جالب باشه در خنک کردن چیزی از تونیک و ترمالتک کم نداره

برای مشاهده بررسی اینجا (Only the registered members can see the link) کلیک کنید :great:

yemojud
10-03-08, 12:39
دوستان خواهشا كمك كنيد

من اختلاف قيمت NV120 و Tuniq واسم مسئله نيست، كدوميك حتي 1 درجه بهتر عمل ميكند؟

Labyrinth
10-03-08, 12:51
NV120 خیلی بهتره
طراحی جالبی داره + اینکه دما رو بهتر پایین می آورد :great:

wellcan
10-03-08, 20:19
اینم 2 تا عکس از کولینگ تونیک :

کیس من ونتو 7700 اسوس ه... درش رو می بندم 1سانت بیشتر فاصله نداره!

.... نیروانا سبک تره و یک جفت لوله انتقال گرما بیشتر داره... اما تونیک صفحات اش بیشتره...

تو تست ها هم اختلاف حتی به 5درصد هم نمیرسه!
پیشنهاد من اینه که صبر کن ترمال رایت بیاد... البته با کیوان اوکی کن...

درضمن... میتونم بپرسم ای ام دی داری یا اینتل؟ برای ای ام دی یه فرق محسوس هست که خواستی توضیح میدم....

wellcan
10-03-08, 20:43

yemojud
10-03-08, 22:27
واسه Q6600 و آور پايدار طولاني 3.2 مي خواهم.

AMD>INTEL
10-03-08, 23:03
دوستاني كه قصد خريد tuniqtower دارند . اگر كيسشون atx قديمي هست . ممكنه . در كيس بسته نشه .

CROSSHAIR
11-03-08, 00:53
يكي از دوستان V1 شركت Tt دارد . انگار يك بار بسته ولي نميز هست . خواستي برات بگيرم . تو ايران نيست غير از ايني كه اين دارد
دوست عزیز خواهشن کمک کنید.منم در ارومیه موندم.
من از ZALMAN 9700 NT خیلی خوشم میاد. فقط بخاطر 4 پین بودنش.وخیلی قبولش دارن .در مقابل TT120 چطوره.و چطوری میتونیم تهیه کنیم .هر چه تلفن شما رو میگیرم .میگه در محدوده نیستید.
خدایی من گرفتار AMD و حرارتش هستم .با استوک تا 3.24 می ره تا چند میتونم با این فن ها بالا ببرم .ارزش داره .البته قصد خرید 9900 فنوم هم دارم اگه اومد.
و در غیر این صورت شدیدا دنبال فن ابی هم هستم .مشکل تا 100 تومان هم ندارم .بهترینی که بودجم اجازه بده میخوام 100% .
ما که کار نکردیم.دست به دامن شماییم.یکم واضح تر در مورد برتری هاشون توضیح بدید.خصوصا در مورد ZALMAN جدید نه قدیمی.
Only the registered members can see the link(0).jpg

Labyrinth
11-03-08, 02:53
یک سوال دارم این کولری که من معرقی کردم موردی داره ؟

چون گمونم حتی یک نقر هم نگاهش نکرده :1. (27):

این تصویر از همون دو نوع بالا به نظرم باقیمت نزید به 42 هزار تومان واقعا خوب هست :great:

مدل TX 212

مدل TX2

از آقا امید خواهش میکنم اگر این فن رو دارند بگن آیا این هم مثل تونیک است منظورم مدل TX 212 است :great:

a_k
11-03-08, 05:38
آقا يه سوال فني:1. (27):
اين كه كولينگ رو براي cpu amd يا cpu intel ميگيري فرق مي كنه؟ يا نه هيچ فرقي نمي كنه؟
و اگه كولينگ cpu هاي amd با كولينگ cpu هاي intel فرق مي كنه تو خودشون كه ديگه فرقي چيزي نداره؟
مثلا يه كولينگ واسه يه cpu intel pentium 4 بگيري بعد به cpu intel دو هسته اي نخوره.
ميشه يه توضيحي بديد.

yemojud
11-03-08, 05:55
یک سوال دارم این کولری که من معرقی کردم موردی داره ؟

چون گمونم حتی یک نقر هم نگاهش نکرده :1. (27):

این تصویر از همون دو نوع بالا به نظرم باقیمت نزید به 42 هزار تومان واقعا خوب هست :great:

مدل TX 212

مدل TX2

از آقا امید خواهش میکنم اگر این فن رو دارند بگن آیا این هم مثل تونیک است منظورم مدل TX 212 است :great:

دوست عزيز
فن هاي كولر مستر معرفي شما عالي نيستن، بدم نيست، اما از استوك بهترند.
در مقايسه ها نگاه كنيد حدود حداقل 8 درجه دما اختلاف با همان Tuniq دارند.

Labyrinth
11-03-08, 08:46
یک چیز جالب از شما شنیدم به نظر شما تونیک بهتر ؟ اصلا اون بررسی که گذاشتم دیدید ؟

این صفحه رو نگاه کنید (Only the registered members can see the link)

yemojud
11-03-08, 08:55
دوست عزيز
من اون بررسي ها را ديدم

اما يك نكته كه بايد بگم اينه كه خيلي از اين تست ها و بررسي ها را قبول ندارم
چرا؟ چون تبليغ محصول است و اومدن محصول را در بهترين شرايطش تست زدند
و مابقي را در حالت هاي ديگر!!! شرايط يكسان بايد تست زد.

Labyrinth
11-03-08, 10:14
شما تامز رو قبول دارید که ؟ خوب مدل TX2 رو این سایت بررسی کرده خودتون نتیجه رو ببینید

اگر یکم بگرید میبینید سری TX 212 سه درجه خنک تر از سری TX2 است ( توی نت بررسی ها رو نگاه کنید ) خب به طور مثال شما در این برسی دمای 67.5 را دارید ما میگویم 3 درجه کمتر که میشود 64.5 حالا نظرتون چیه باز هم در این تست عدالات رعایت نشده

این هم صفحه ی اصلی بررسی (Only the registered members can see the link)

yemojud
11-03-08, 13:31
عزيز اين يه چيزي
اما چرا زود عصبي ميشوي!!!:11():

اما شما در حالت Fan Speed‌ مد Low دقت كنيد، همين NV120 حدود 9 درجه خنكتر است:1. (26):
آيا 9 درجه جاي تفكر ندارد؟
:yes:

Labyrinth
11-03-08, 14:30
خوب ایم حرفی هست ولی به نظر شما حدود 38 هزار تومان بیشتر جای تفکر نداره :wink:

چون قیمت TX 212 الان گمونم 40 هزار تومان است :great:

PCminister
11-03-08, 20:19
با تشکر از همه دوستان بخصوص سید امیر عزیز:love:

من مشهد eclipse از کولر مستر را گیر آوردم به 75 نظرتون چیه؟! (البته یکم قدیمیه اما من ازش خوشم اومده به نظرتون میصرفه؟! البته میدونم تو این قیمت انتخابهای بهتری هم هست اما مشهد بهتر از این نتونستم پیدا کنم!)

با تشکر.

yemojud
11-03-08, 21:20
دوستان نظرتان در مورد

KOOLANCE EX2-750BK Liquid Cooling System با قيمت 250 تومن چيست؟
اين سيستم هاي واتر كولينگ عمر مفيدشان چقدر است؟

AMD>INTEL
11-03-08, 22:48
با تشکر از همه دوستان بخصوص سید امیر عزیز:love:

من مشهد eclipse از کولر مستر را گیر آوردم به 75 نظرتون چیه؟! (البته یکم قدیمیه اما من ازش خوشم اومده به نظرتون میصرفه؟! البته میدونم تو این قیمت انتخابهای بهتری هم هست اما مشهد بهتر از این نتونستم پیدا کنم!)

با تشکر.

در مقابل v1 كه بت گفتم هيچي نيست .

I M A N
11-03-08, 23:11
عماد جون تو كه مي خواهي 70 بابت اين بدي بده اميد يك v1 برا پيدا مي كنه كه اينو مي خوره عزيز......در ضمن فكر كنم اميد يك v1 دست دوم تميز هم داشته باشه اگه اشتباه نكنم.....

AMD>INTEL
12-03-08, 00:06
اين v1 نميشه گفت دسته دوم . به دليل گمركي جعبه نداره . جخبه داشت 100 كمتر نميدادم .

PCminister
12-03-08, 02:08
جنس دسته دوم هرگز! خصوصا در این مورد خاص اصلا دوست ندارم جنس دسته دوم بخرم.:wink:

البته توهین به امید جان نشه اما من جنس دسته دوم نمیخوام.:1. (38):

فقط نو.

البته به نظر میرسه اگه بعد از عید اقدام کنم بهتر باشه.

با تشکر.

wellcan
12-03-08, 16:11
خوب ایم حرفی هست ولی به نظر شما حدود 38 هزار تومان بیشتر جای تفکر نداره :wink:

چون قیمت TX 212 الان گمونم 40 هزار تومان است :great:

چند؟!!؟!؟ 78 تومن؟!!؟ من نیروانا رو برای شما 50 تومن تهیه میکنم! البته اگر تا الان تموم نشده باشه!!

wellcan
12-03-08, 16:16
یه لینک از فروم Bmc گذاشته بودم... یکی از دوستان با کمتر 100 هزار تومن یه واتر کول خفن درست کرده بودن!! اگر کمی ابتکار به خرج بدید کاراییش که عالیه!

AMD>INTEL
12-03-08, 20:34
راستي بلوك آب و شيلنگها و راديوتار . واتر كول رو دارم

I M A N
12-03-08, 23:14
Only the registered members can see the link پاسخ: یک کولینگ مناسب برای cpu
یه لینک از فروم Bmc گذاشته بودم... یکی از دوستان با کمتر 100 هزار تومن یه واتر کول خفن درست کرده بودن!! اگر کمی ابتکار به خرج بدید کاراییش که عالیه!

نكنه دوست عزيز منو مي گي.......:دي

DOMINATOR2
13-03-08, 11:11
سلام دوستان ! اي كاش ميشد عزيزان موارد مورد نظرشون رو به همراه عكس اون قطعات ميذاشتن تا من و امثال من هم سر در بيارن ! راستش شما با كلمات مخفف حرف ميزنيد و حداقل امثال من ! متوجه ننميشن ! اگه عكس كولينگهاي مورد نظر و بحثتون رو بذاريد ! خيلي كمك كرديد و مطالبتون براي اينده و كساني كه مطالعه و مراجعه ميكنند هم قابل استفاده و كاربردي ميشه ! عذزر ميخوام و اميدوارم دوستان و اساتيد ! ترتيب اثر بدن ! با تشكر

I M A N
13-03-08, 12:35
سلام دوستان ! اي كاش ميشد عزيزان موارد مورد نظرشون رو به همراه عكس اون قطعات ميذاشتن تا من و امثال من هم سر در بيارن ! راستش شما با كلمات مخفف حرف ميزنيد و حداقل امثال من ! متوجه ننميشن ! اگه عكس كولينگهاي مورد نظر و بحثتون رو بذاريد ! خيلي كمك كرديد و مطالبتون براي اينده و كساني كه مطالعه و مراجعه ميكنند هم قابل استفاده و كاربردي ميشه ! عذزر ميخوام و اميدوارم دوستان و اساتيد ! ترتيب اثر بدن ! با تشكر

خوب دوست عزيز كولينگ ها چندين سري هستند كه براتون شرح ميدم....

ware cooling كه با آب خنك مي شه و براي كساني كه اوور مي كنند در حد نيمه حرفه اي خوبه البته قيمت بالاي هم دارند مثل اين....
كه از يك رادياتور و يك پمپ و يك سوكت كه نامش water bolck است و شيلنك و آب و ماده مخصوص كه با آب قاطي مي شه....و روي cpuيا vga يا chipset قرار مي گيره....

نمونه ديگه air cooling ها هستند كه نمونه فن هاي معمولي رو cpu است كه كارايش بهتره و كم صداتر و بهتر خنك مي كنه....

نمونه ديگر كه ln2 نام داره و دما رو تا -190درجه مي رسونه... كه با نيتروژن كار

مي كنه و خطر زيادي داره و كار عايق بندي و خيلي چيز هاي ديگه كه من ازش

سر در نمي آورم كه مخصوص ركورد زدنه و حرف اي ها باهاش كار مي كنند.:lol: البته همين طور توي عكس مي بيني داخل اون لوله مسي نيتروژن مي ريزند...

و نمنه ديگر phase change ها هستند كه با موتور يخچال كار مي كنه و دما رو تا

-50درجه مي رسونند كه قيمتشون اغلب بالاست و يك خوبي كه داره اينه كه

درد سر ln2 رو نداره و نياز به عايق بندي و كار هاي ديگه نداره و مثل يك

air cooling نصب مي شه.........

نمونه ديگر هم است كه tec نام داره كه من ازش بي اطلاعم اميدوارم عزيز به

درد شما و ديگراني كه اطلاعاتي نداشتند خورده باشه........:11()::1. (21)::merci:

yemojud
13-03-08, 12:40
اين phase change داخل ايران پيدا ميشود؟

I M A N
13-03-08, 12:44
نه دوست عزيز اگه بود الان من خريده بودم من خودم water cooling درست كردم شايد phase change هم درست كردم در ضمن من قيمت جهانيشو گرفتم در حدود 1000$ fبود كه خيلي بالاست ايران بياد مي شه 1300$....:دي

wellcan
13-03-08, 19:54
نه دوست عزيز اگه بود الان من خريده بودم من خودم water cooling درست كردم شايد phase change هم درست كردم در ضمن من قيمت جهانيشو گرفتم در حدود 1000$ fبود كه خيلي بالاست ايران بياد مي شه 1300$....:دي

نمیشه ساخت؟

AMD>INTEL
13-03-08, 23:00
واتركولينگ ساختش زياد سخت نيست . فقط مايع coolandt بسيار گرونه . من aircooling زو ترجيح ميدم . درديرش كمتر و سرويسش بي دردسرتر

PCminister
14-03-08, 13:16
حوب تا حالا به این نتیجه رسیدم که Tx 212 از کولر مستر به درد من میخوره کس دیگه ای نظری نداره؟!

با تشکر.

wellcan
15-03-08, 22:00
حوب تا حالا به این نتیجه رسیدم که Tx 212 از کولر مستر به درد من میخوره کس دیگه ای نظری نداره؟!

با تشکر.

سلام دوست عزیز .... دلیل انتخواب اتون رو میگید؟
چون هم نیروانا و هم تونیک کارایی بهتری دارند...بررسی کردم در مورد این کولرمستر وزن خیلی مناسب و قیمت بهتر میتونه دلیل انتخواب ات باشه... دلیل دیگه هم هست؟!

PCminister
15-03-08, 23:08
اگر منظورتون nv120 هست که در اینجا میتونید نتایج مقایسه ی این خنک کننده را با tx2 ببینید:

در مورد tuniq باید بگم طبق اطلاعاتی که دوستان دادن این دو خنک کننده در یک رده هستند (البته کولر مستر کوچیکتره یکم!) البته با کیس tuniq3 مشکلی برای نصب ندارم اما خب...... این دیگه خیلی کولر بزرگیه!

اگر شما دلایل دیگه ای دارین خوشحال میشم همینجا مطرح کنین تا به نتیجه بهتری برسیم.:give_rose:

با تشکر از توجهتون.

Labyrinth
15-03-08, 23:15
چرا هی میخواین این تونیک رو بزرگ کنید ؟ تونیک وزنش مین های پنجلایه رو خم میکنه چه برسه ... ( خداوکیلی وقتی میگیری دستت احساس میکنی پاره آجر گرفتی دستت :1. (38): )

نیروانا حدود 80 هست و با 1 درجه و نیم کمتر از Hyper 212 که اصلا به چشم نمیاد یکم گرونه :great:

البته یک رقیب بزرگ اینجا هست که گمون نمیکنم بشه نادیداش گرفت اونم واتر ک.لینک کولرمستره که فقط با اختلاف 7 - 8 دلار با نیروانا به نظر منطقی تر میاد :yes:

بازم نظر خودتونه به قول عماد صلاح مملکت خویش را خسروان دانند :wink:

yemojud
16-03-08, 05:35
واتر ک.لینک کولرمستره?

a_k
16-03-08, 05:48
چرا كسي جواب ما رو نداد؟!؟!؟!؟

آقا يه سوال فنيOnly the registered members can see the link
اين كه كولينگ رو براي cpu amd يا cpu intel ميگيري فرق مي كنه؟ يا نه هيچ فرقي نمي كنه؟
و اگه كولينگ cpu هاي amd با كولينگ cpu هاي intel فرق مي كنه تو خودشون كه ديگه فرقي چيزي نداره؟
مثلا يه كولينگ واسه يه cpu intel pentium 4 بگيري بعد به cpu intel دو هسته اي نخوره.
ميشه يه توضيحي بديد.

Labyrinth
16-03-08, 06:54
اون بالا منظورم واتر کولینگ ساخت کولر مستر بود :great:

و در جواب AK :

ببین در کل کولینگ ها طبق سوکت ساخته میشوند مثل اینتل های جدید 775 هستند و AMD دو سوکت AMD و AMD2

اکثر برنده های کولینگ در بسته کولینگ خودشون قاب برای هر دو چردازنده رو میگدارند وگر نه زیاد فرقی با هم ندارند فقط به طور مثال برای اینتل 4 بست به شکل مربع هست ولی برای AMD جور دیگه ای

بعد شما باید بگید P4 شما برای چه سوکتی هست :love:

یا علی

با تشکر فراوان امیر

a_k
16-03-08, 07:17
ايول مال منم سوكت 775 .
ولي ميكرون جان يه سوال ديگه : سوكت 2 هسته اي هاي اينتل هم 775 هست.چون الان سي پي يو من P4 هست و تا يه مدت ديگه يه 4 هسته اي يا دو هسته اي ميگيرم.مي خواستم ببينم به اون ها هم مي خوره.
با سپاس

$$$B.K$$$
16-03-08, 15:05
آره عزيز همشون 775
خيالت راحت

PCminister
20-04-08, 02:30
یک عدد خنک کننده hyper 212 با قیمت 48 در مشهد با گارانتی یک ساله دریا کامپیوتر تهیه شد!:love:

از دوستانی که منو راهنمایی کردن ممنونم!:give_rose:

با تشکر.

Stream
20-04-08, 06:08
یک عدد خنک کننده hyper 212 با قیمت 48 در مشهد با گارانتی یک ساله دریا کامپیوتر تهیه شد!:love:

با تشکر.
خوب بتستش نتایج رو بگذار!

Labyrinth
20-04-08, 08:34

با تشکر.

ازش راضی هستی عماد جان ؟ البته این رو فراموش نکن خمیر خنک کننده خودش زیاد جالب نیست به فکر یک خمیر خوب باش :yes: من تهران Zero رو 16 قیمت دارم ( سرنگ بزرگش )

Gabana
20-04-08, 10:52
ازش راضی هستی عماد جان ؟ البته این رو فراموش نکن خمیر خنک کننده خودش زیاد جالب نیست به فکر یک خمیر خوب باش :yes: من تهران Zero رو 16 قیمت دارم ( سرنگ بزرگش )

چند گرمیش 16 تومن هست ؟

Labyrinth
20-04-08, 15:14
چند گرمیش 16 تومن هست ؟

دقیق نمیدونم عزیز فقط میدونم سرنگش بزرگه گمونم 50 گرم باشه شاید هم بیشتر :yes:

murizaki_2000
20-04-08, 15:19
من 3.5 گرمیش رو خریدم 8 تومن ......!!!

سرنگش بزرگه ولی چیز زیادی توش نیست !!!

Mahdi_Moosavi
20-04-08, 15:52
سرنگش بزرگه ولی چیز زیادی توش نیست !!!

یعنی برا چند دفعه کافیه ؟

Labyrinth
20-04-08, 16:31
یعنی برا چند دفعه کافیه ؟

مهدی جان به قیافش میخورد 3 -4 بار جواب بده :love:

murizaki_2000
20-04-08, 18:35
من روی سی پی یو و چیپ شمالی استفاده کردم و فکر کنم هنوز بیشتر از نصفش مونده باشه .

PCminister
20-04-08, 23:39
من با خمیر خودش فعلا تا باس 240 برای CPU با دمای 37 درجه تونستم بیام و 30 دقیقه با occt ازش تست گرفتم مشکلی نداشته!

با تشکر.

Labyrinth
21-04-08, 08:17
من با خمیر خودش فعلا تا باس 240 برای CPU با دمای 37 درجه تونستم بیام و 30 دقیقه با occt ازش تست گرفتم مشکلی نداشته!

با تشکر.

بابا عماد جان خیلی عقبی :1. (38): من باهاش تا 328 امدم یعنی 4.6 :1. (38): و سیستم برای 3 روز پایدار بود :wink:

البته سیستم خنک کنندرو یکم تغییر دادم خمیرش هم دست سازه یکسری تغییرات توش دادم که فوق العاده دما رو پایین میاره :yes:

PCminister
21-04-08, 09:49
شما کارت درسته برادر!
با pentium D تا 328 اونم 3 روز تست!:gasp:

بابا سید تو دیگه خیلی دل داری!

من انشاءالله به زودی نتایج را اعلام میکنم.

با تشکر.

Mahdi_Moosavi
21-04-08, 11:17
بابا عماد جان خیلی عقبی :1. (38): من باهاش تا 328 امدم یعنی 4.6 :1. (38): و سیستم برای 3 روز پایدار بود :wink:

البته سیستم خنک کنندرو یکم تغییر دادم خمیرش هم دست سازه یکسری تغییرات توش دادم که فوق العاده دما رو پایین میاره :yes:

امیر جان یه کم بیشتر توضیح بده ، چه تغییراتی ؟

رو فرکانس 4.6GH یه تست MAX TEMP سی ( 30 ) دقیقه ای با ORTHOS میزاری ؟ :1. (26):

Labyrinth
21-04-08, 12:24
امیر جان یه کم بیشتر توضیح بده ، چه تغییراتی ؟

رو فرکانس 4.6GH یه تست MAX TEMP سی ( 30 ) دقیقه ای با ORTHOS میزاری ؟ :1. (26):

دیگه شرمنده اخلاق ورزشیتم عزیز چون این تغییرات رو از یک اورکلاکر پرسیدم و اعمال کردم قرار نیست شما بدونید :1. (38):

درمورد تست لینک نرم افزار رو بده تا تست رو بزارم برات من تستهای سنگینی رو گرفتم که شاید باورت نشه :wink:

I M A N
21-04-08, 12:47
دیگه شرمنده اخلاق ورزشیتم عزیز چون این تغییرات رو از یک اورکلاکر پرسیدم و اعمال کردم قرار نیست شما بدونید

جون داش امير...:1. (27): چه تغييرات مثلا عجـــــــب ديگه اوور كلاك شاخ دو نداره كه...؟

ديگر از تنظيمات بايوس و ولت مود ديگه بالاتر كه نيسته عزيز..:1. (26):

بعد اينجا همه حاضرهستند تا به هم كمك كنند نه از هم بپوشونند اگر مساله اي رو بلد باشند..

Mahdi_Moosavi
21-04-08, 12:58
دیگه شرمنده اخلاق ورزشیتم عزیز چون این تغییرات رو از یک اورکلاکر پرسیدم و اعمال کردم قرار نیست شما بدونید :1. (38):

درمورد تست لینک نرم افزار رو بده تا تست رو بزارم برات من تستهای سنگینی رو گرفتم که شاید باورت نشه :wink:

خب میتونستی ، از اول همچین بحثی رو مطرح نکنی !! :1. (27): پس انجمن واسه چیه ؟!؟! واسه آموزش هست دیگه ! :great:

بابا ! hard overclocker !!! :lol:

این لینک دانلود : orthos_exe_20060420 (Only the registered members can see the link)

CoD4
25-04-08, 18:26
اگر بخواهم يه كولر آبي براي پردازنده بگيرم،همين‌طوري بايد بگيرم يا بايد مادربورد يا پردازنده قابليت پشتيباني رو از يه كولر آبي رو داشته باشه؟
ديگر اينكه مي‌خواهم پردازنده را اور كنم.اگر مي‌شه يه كولر مناسب معرفي كنيد؟
يه كولر خيلي قوي مي‌خوام!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
قيمتش مهم نيست.
حد‌اكثر برقي كه يه كولر مي‌كشه چقدره؟

I M A N
25-04-08, 18:55
والا دوست عزيز امروزه اكثر كولر ها و واتر كولينگ ها همه براي cpuو مادربورد هاي مختلف ساخته
مي شود..و اكثرآ همه روي بيشتر قطعات كار مي كنند ولي توي ايران واتر پيدا فكر نكنم به راحتي پيدا
بشه
اگر هم پيدا بشه خيلي گران است.../ من خودم به شخصه يك واتر كولينگ ساختم و لذتش رو هم ميبرم...

و در مورد كولر هم فكر كنم مدل thermaltake v1 عاليه ولي از سري هاي hyperو tuniq هم خوب باشند كه

قيمت پاييت تري دارند .../:give_rose:

CoD4
25-04-08, 23:22
يعني خودت يه واتر كولينگ دستي ساختي؟چگونه؟

I M A N
26-04-08, 12:47
بله دوست عزيز خودم ساختم و طرهش هم خودم بود اين هم لينكش...

Shahryar
26-04-08, 18:40
سلام به دوستان عزیز . از امروز بنده را هم به این بحث اضافه کنید :1. (40):

فقط داشتم صفحات میخوندم دو تا نکته : یکی اینکه پیشنهاد میشه حتما از کیس های Full Tower و مادربورد های 6 لایه برای تونیک تاور استفاده کنید .

در مورد کولینگ هم دو سه روزی فرصت بدید تا من هم برسم به بحث شما ... :1. (38):

فقط یک نکته که برای همه دوستان میگم نه شخص خاصی ( حتی خودم ! ) :

این لینک را نگاه کنید . (Only the registered members can see the link)

یا افراد دیگه ای مثل Linskingdom که شخصا دوست بنده هست . به نظر شما این درست تر نیست ؟ این درست تر نیست که وقتی که اطلاعاتی ، تکنیکی چیزی بلدیم در اختیار همدیگه بگذاریم تا زمانی هم بتونیم انتظار داشته باشیم دیگران کمکمون کنند ؟ بنده که خودم را در سخت افزار و کلا در اطلاعات هیچ حساب می کنم اما فکر نمی کنید شما استادان هم در کل بخواین حساب کنید در همچین زمینه هایی از افرادی مثل افراد بالا به خصوص CyberDruid (Only the registered members can see the link) اطلاعات کمتری دارید ؟ ( ببخشید رک حرف میزنم و شما خطاب را خود بنده را فرض کنید که اطلاعاتی ندارم ) . اما همین طوری که لینک دادم میبینید که ایشون چندین و چند تا آموزش و ... داره که خودش میتونه برای ما آموزش حسابی در نظر بیاد . دقت کنید در انجمن ها و سایت های خارجی اکثرا این حکم هست . چرا به نظر شما پیشرفت می کنند ؟ به خاطر اینکه هر کی هر چی بلده برای خودش بلده ؟ نه برای اینکه از کوچک ترین اطلاعاتشون در به اشتراک گذاشتن دریغ نمی کنند . :1. (26): برای همین به نظر من ( نظر سایرین را نمیدونم ) باید اطلاعات یا تکنیک هایی که بلدیم را آموزش بدیم تا ضمن اینکه خودمون هم چیزی یاد میگیریم بتونیم دوستمون یا هم وطنمون را با اطلاعات بیشتر ببینیم . نباید بگذاریم مثل قبل که در ایران کار های تیمی به نتیجه نمیرسید باز هم نرسه . :1. (23): :1. (40):

شرمنده از بحث خارج شدم ولی فکر کنم بد نبود این نکته را هم مطرح می کردیم .. :give_rose:

موفق باشید
شهریار :1. (21):

I M A N
26-04-08, 19:16
سلام به دوستان عزیز . از امروز بنده را هم به این بحث اضافه کنید :1. (40):

فقط داشتم صفحات میخوندم دو تا نکته : یکی اینکه پیشنهاد میشه حتما از کیس های Full Tower و مادربورد های 6 لایه برای تونیک تاور استفاده کنید .

در مورد کولینگ هم دو سه روزی فرصت بدید تا من هم برسم به بحث شما ... :1. (38):

فقط یک نکته که برای همه دوستان میگم نه شخص خاصی ( حتی خودم ! ) :

این لینک را نگاه کنید . (Only the registered members can see the link)

یا افراد دیگه ای مثل Linskingdom که شخصا دوست بنده هست . به نظر شما این درست تر نیست ؟ این درست تر نیست که وقتی که اطلاعاتی ، تکنیکی چیزی بلدیم در اختیار همدیگه بگذاریم تا زمانی هم بتونیم انتظار داشته باشیم دیگران کمکمون کنند ؟ بنده که خودم را در سخت افزار و کلا در اطلاعات هیچ حساب می کنم اما فکر نمی کنید شما استادان هم در کل بخواین حساب کنید در همچین زمینه هایی از افرادی مثل افراد بالا به خصوص CyberDruid (Only the registered members can see the link) اطلاعات کمتری دارید ؟ ( ببخشید رک حرف میزنم و شما خطاب را خود بنده را فرض کنید که اطلاعاتی ندارم ) . اما همین طوری که لینک دادم میبینید که ایشون چندین و چند تا آموزش و ... داره که خودش میتونه برای ما آموزش حسابی در نظر بیاد . دقت کنید در انجمن ها و سایت های خارجی اکثرا این حکم هست . چرا به نظر شما پیشرفت می کنند ؟ به خاطر اینکه هر کی هر چی بلده برای خودش بلده ؟ نه برای اینکه از کوچک ترین اطلاعاتشون در به اشتراک گذاشتن دریغ نمی کنند . :1. (26): برای همین به نظر من ( نظر سایرین را نمیدونم ) باید اطلاعات یا تکنیک هایی که بلدیم را آموزش بدیم تا ضمن اینکه خودمون هم چیزی یاد میگیریم بتونیم دوستمون یا هم وطنمون را با اطلاعات بیشتر ببینیم . نباید بگذاریم مثل قبل که در ایران کار های تیمی به نتیجه نمیرسید باز هم نرسه . :1. (23): :1. (40):

شرمنده از بحث خارج شدم ولی فکر کنم بد نبود این نکته را هم مطرح می کردیم .. :give_rose:

موفق باشید
شهریار :1. (21):

سلام شهريار جان و همه دوستان گل خوبي هستين كه...

در مورد قسمت قرمز رنگ بگم كه كه بله من هم موافقم اگه بدوني من بدبخت بابت اين كولينگ چه

بيچارگي كشيدم چون مشكل جا داشت به هر بدبختي كيس رو بعضي از جاهاش رو حذف كردم تا

بتونم جاي پمپ و واتر بلوك و رادياتور رو قرار بدم داخل كيس بهترين كار همين داشتن كيس خوب است./
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

و اما در مورد قسمت آبي رنگ بگم كه وقعا حق با شماست ما ايراني ها واقعا خصلت هاي بدي داريم

كه خود شما هم به همون اشاره كرديم (كه نمونه بارزش خودم.) و اين كه فكر مي كنيم يك چيز رو

كه بلديم نباييد به ديگري اين موضوع رو انتقال بديم و گر چه اطلاعاتمون در حد 0هم نيست..(باز هم خودم رو مي گم دوستان) و اين كه مثلا سر ساخت واتر كولينگ بنده واقعا

دوستان به من كمك شاياني كردن دل گرمي هاي دوستان و كمك هاي اقا حميد و همه واقعا آدم لذت مي بوردم واقعا از دوستاني

كه كمكم كردن تشكر مي كنم و اين كه بنده هم گر چه اطلاعات زيادي در مورد اين محصول نداشتم

ولي اطلاعاتم الان از اون موقع خيلي بهتر شده و يك دوست داشتم كه اون هم مي خواست واتر

كولينگ بسازه كه چون زبانش عالي بود خيلي توي سايت هاي خارجي وقت خودش رو صرف مي كرد

كه اطلاعاتي كسب كنه و واقعا من بهد زده بود كه چطور اين قدر يك فرد در كشور خارجي وقت صرف

مي كنه و آموزش هارو داخل سايت ها قرار مي دهند تا ديگران استفاده كنند و يا اين كه يك قسمت

ديدم طرف مي گفت گول coolanet هاي شركتي رو نخورين دستور ساخت اون رو داده بود كه

خرجش چند برابر كمتر شده بود.و راندمان كاري هم بالاتر بود..و من هم استفاده كردم بنده هم به عنوان يك عضو كوچيك از اين

انجمن كه شاييد اطلاعات من به 1صدوم اساتيد خودم و دوستان ديگر نرسه واقعا اگه اطلاعاتي در

وجودم باشه كه به درد كاربران عزيز اين انجمن و يا هر جاي ديگه بخوره حاضرم از تمام وجودم مايه

بزارم..و اين كه خيلي دوست دارم همه دوستان اين فروم يك روزي بتونيم در مسابقات سخت افزاري
بزرگ دنيا شركت كنيم با تشكر از همه ايمان كوچيكتونم....:give_rose:

Labyrinth
26-04-08, 21:04
دقیقا با شهریار موافقم :wink: خوبه که هرکی هرچی بلده بگه :yes: من توی فرم های زیادی عوضم ( خارجی ) و چیزهایی به دستم میرسه که اگر ضبر کنید برای شما هم قرار میدم فقط باید صبر کنید :great:

در کل بیاین کاری کنیم که توی این دنیای بزرگ ایران رو هم جزو قوی ترین افراد در سخت افزار ببیند :yes:

موفق و سلامت باشید :yes:

vbigdeli
27-04-08, 02:54
اوور واسه چی می کنین؟ چند نفرتون هستید که واقعا از منطق اوورکلاکینگ سر در میارین؟ وقتی مانیتورتون 75 یا 60 هرتز هست...اوور چقدر فایده داره؟ خودمو نمیگم که سیستم خیلی خوبی دستمه..ولی بعضی ها هنوز دلیل کارشون هم مشخص نیست.

بهترین air cooling تو ایران همین zerotherm nirvana هست و بعدش کولر مستر 212 و بعد هم تونیک و محصولات ترمال تیک...خمیر سی پی یو هم باید جدا خریداری بشه.

Mahdi_Moosavi
27-04-08, 12:17
اوور واسه چی می کنین؟ چند نفرتون هستید که واقعا از منطق اوورکلاکینگ سر در میارین؟ وقتی مانیتورتون 75 یا 60 هرتز هست...اوور چقدر فایده داره؟ خودمو نمیگم که سیستم خیلی خوبی دستمه..ولی بعضی ها هنوز دلیل کارشون هم مشخص نیست.

بهترین air cooling تو ایران همین zerotherm nirvana هست و بعدش کولر مستر 212 و بعد هم تونیک و محصولات ترمال تیک...خمیر سی پی یو هم باید جدا خریداری بشه.

سوال خیلی خوبی کردی وحید جان !! :1. (10): اونایی که دست به این کار میزنن چند گروه هستن !!

1 - کسانی که واقعآ نیاز دارن ( میتونن یه run پنج ساعته رو تو 3 ساعت بگیرن ) یا بازی میکنن و به fps بالاتری دست پیدا کنن ! ( این مورد همه جا یافت میشه ! )

====================================

2 - کسانی که واسه هیجانش این کار رو میکنن ( بچه مایه دار .... بی کاری و ....... ) ( این مورد هم همه جا یافت میشه !! ) .

3 - کسانی که علمش رو دارن و بر اساس پایه و منطق سراغ این کار میرن ( معمولآ هم بدبخت بیچارن ) و می خوان چیزهای جدید یاد بگیرن و کلآ با نحوه تغذیه و پاورینگ پردازنده و رم ...... در حالت اورکلاکینگ آشنا بشن و شاید هم چیزهای جدیدی ابداع کنن ! و صد البته نتایج تحقیقاتشون رو هم در اختیار همه قرار میدن !
( این مورد بیشتر در کشورهای خارجی ( جهان اول ) یافت میشه تا تو ایران !! ) ( :1. (38): )

4 - کسانی که هدفشون از این کار اینهاست که نام میبرم :

1 - پوز زنی !!

2 - پز دادن !!

3 - حریف طلبیدن !!!

این گروه معمولآ نتایج تحقیقاتشون رو هیچ وقت منتشر نمیکنن ! و در جواب سوال دوستانشون درباره ، نتایج تحقیقات این جواب ها رو میدن :

1 - وقت ندارم (یعنی برو بینم حال نداریم ) ! :yes:

2 - به زودی ( یعنی عمرآ داداش ) :1. (38): !!

3 - مجبور میشن ، تا میتونن دروغ بگن و بلوف بزنن تا قضیه ماست مالی بشه !!

این جور افراد بیشتر تو ایران یافت میشن ، ( دلیل پیشرفت نکردن ما ایرانی ها همینه !! :1. (28): ) . :1. (27):

البته مورد چهارم فکر نمیکنم بین ما دوستان وجود داشته باشه ! چون یکی از دلایل پیشرفت سریع این فروم این بود که تا چند وقت پیش کاربرهای صادق و صاف و ساده داشته !! :great:

دیگه از اون موقع به بعدش رو نمیدونم ! :whistle:

Majid OC
27-04-08, 17:17
خدا وکیلی حرف دلم و زدی دمت گر م مهدی جان :love::yes:
انقدر موضوع رو قشنگ تحلیل کرد که منم به حرف اومدم

راست میگه دیگه مثلا واتر کولینگ دست ساز ایمان هی چی ساخت و این تجربه ی به این مهمی و با ارزشی که به مستند تبدیل شده بود. . . .

بعدشم موضوعش رفت آخر و اصلا روی صفحه اصلی نمو ند

اگر بود تا الان همه دیده بودن و یه همچین تاپیکی اصلا ایجاد نمی شد (یک کولینگ مناسب برای cpu)
چون همه می رفتن خودشون یه دونه می ساختن نه اینکه بخرن و این اشکال سا یت ماست
که موضو عاتی که ارزشمندند و بار علمی بیشتری دارند و یک نفر فکر و ایده شو به کار انداخته (ایمان عز یز)
و داره از نمونه خارجی بهترو در ایران می سازه حما یت نمی کنیم و حتی تاپیکش و روی صفحه اصلی قفل
نمی کنیم کاش من مدیر بودم اونوقت یه انجمن خلاقیت نو آوری در زمینه خنک کننده کامپیوتر و هر چیزی مربوط به اون را می انداختم :yes:

:1. (21):(( به امید اون روز )):1. (21):

Shahryar
27-04-08, 17:38
خدا وکیلی حرف دلم و زدی دمت گر م مهدی جان :love::yes:
انقدر موضوع رو قشنگ تحلیل کرد که منم به حرف اومدم

راست میگه دیگه مثلا واتر کولینگ دست ساز ایمان هی چی ساخت و این تجربه ی به این مهمی و با ارزشی که به مستند تبدیل شده بود. . . .

بعدشم موضوعش رفت آخر و اصلا روی صفحه اصلی نمو ند

اگر بود تا الان همه دیده بودن و یه همچین تاپیکی اصلا ایجاد نمی شد (یک کولینگ مناسب برای cpu)
چون همه می رفتن خودشون یه دونه می ساختن نه اینکه بخرن و این اشکال سا یت ماست
که موضو عاتی که ارزشمندند و بار علمی بیشتری دارند و یک نفر فکر و ایده شو به کار انداخته (ایمان عز یز)
و داره از نمونه خارجی بهترو در ایران می سازه حما یت نمی کنیم و حتی تاپیکش و روی صفحه اصلی قفل
نمی کنیم کاش من مدیر بودم اونوقت یه انجمن خلاقیت نو آوری در زمینه خنک کننده کامپیوتر و هر چیزی مربوط به اون را می انداختم :yes:

:1. (21):(( به امید اون روز )):1. (21):

مجید جان ببخشید به نظر شما واقعا حرف دلتون اون بود مهدی زد ؟ ببخشیدا ما اینجا دوستیم برای همین میگم شما حتی حاضر نشدید برای حمایت از ما ( ایمان ، مهدی یا هر کس دیگه ای ) توی تیم شهر سخت افزار عضو بشید توی HWBOT بعد میگید حمایت ؟! :1. (27): در مورد اون پروژه در جریان نیستید ! بنده با ایمان جان چند روز پیش صحبت کردم که یک PDF کامل از روند کار و ... بسازه شما صبر کنید ببینید آیا اگه حمایتی از ما ندید بعد همچین صحبتی بکنید ... :1. (26): در مورد بخش خلاقیت و نوآوری ما الان در تیم مدیریت داریم روی یک موضوعی بحث میکنیم در مورد انجمن سخت افزار برای همین منتظریم اون بحث به نتیجه برسه بعد از تغییرات طرح های جدید را مطرح کنیم . خیالتون راحت از بابت بها دادن به خلاقیت کاربران :1. (23):

اگه بخوایم کاری کنیم واقعا که پیشرفت کنیم باید واقعا بخوایم و بعدش همه در جهتش کار کنند ، قبول دارید ؟

=====================

اما برای اینکه خیلی هم از بحث خارج نشیم . در مورد کولینگ این درست هست که میتونند بسازند اما توی همین تاپیک عماد عزیز گفت که چرا نمیخواد بسازه و یک دلیل دیگه هم اینکه یکسری دوست دارند راحت کولینگ را آماده بگیرند یا وقتشو ندارند یا امکاناتشو یا نمیخواند و ... :wink:

موفق باشید
شهریار :give_rose:

PCminister
27-04-08, 19:51
من این تاپیکو ایجاد کردم تا از دوستانم کمک بخوام:wink: و دوستان لطف کردن و کمکم کردن و تونستم به یک انتخاب خوب برسم:love: نتیجه این کمک را هم در همین تاپیک اعلام کردم:great:

هدفم از خرید کولینگ: استفاده از CPU در کلاکهای بالاتر >>>>> الان سیستم من (با E4500) داره در باس285 به صورت کاملا پایدار برام کار میکنه

در مورد ساخت کولینگ همون اول هم ایمان عزیز (که خیلی در این زمینه قبولش دارم) به من توصیه ساخت watercooling را کردن که من هم دلیل عدم انجام چنین کاری رو خدمتشون گفتم:great: (عدم وجود آدم وارد برای ساخت این وسیله در مشهد) ضمن ایینکه به عنوان یه آدم شاغل و دانشجو (همزمان) وقتی برای ساخت این وسیله را نداشتم.

اما یه نکته جالبه برای من :

چرا دوستان الان دارن میان و میگن چه کولینگی بهتره؟ چرا همون موقع که من کمک خواسته بودم نیومدن و بگن مثلا nirvana از 212 بهتره و دلیلشو ذکر نکردن؟ چرا الان دارن میان و این نکات رو متذکر میشن؟

اوناییکه دارن میان و الان ادعا میکنن چرا یک تاپیک آموزشی نمیزنن و علمشونو در اختیار دیگر دوستانشون قرار نمیدن؟ (مثل دوست خوبم مهدی موسوی که این کارو کرده و در چند تاپیک واقعا برای یادگیری دیگران وقت گذاشته)

من شخصا از وسیله ای که انتخاب کردم راضیم و اینو مدیون دوستانی هستم که در این تاپیک منو راهنمایی کردن.
:love:

به نظر من hyper 212 یک خنک کننده مناسب با قیمتی عالی هست البته همونطور که وحید جان هم گفتن بهتره که خمیر پردازنده جدا خریداری بشه:yes:

با تشکر.

Shahryar
27-04-08, 22:19
من این تاپیکو ایجاد کردم تا از دوستانم کمک بخوام:wink: و دوستان لطف کردن و کمکم کردن و تونستم به یک انتخاب خوب برسم:love: نتیجه این کمک را هم در همین تاپیک اعلام کردم:great:

هدفم از خرید کولینگ: استفاده از CPU در کلاکهای بالاتر >>>>> الان سیستم من (با E4500) داره در باس285 به صورت کاملا پایدار برام کار میکنه

در مورد ساخت کولینگ همون اول هم ایمان عزیز (که خیلی در این زمینه قبولش دارم) به من توصیه ساخت watercooling را کردن که من هم دلیل عدم انجام چنین کاری رو خدمتشون گفتم:great: (عدم وجود آدم وارد برای ساخت این وسیله در مشهد) ضمن ایینکه به عنوان یه آدم شاغل و دانشجو (همزمان) وقتی برای ساخت این وسیله را نداشتم.

اما یه نکته جالبه برای من :

چرا دوستان الان دارن میان و میگن چه کولینگی بهتره؟ چرا همون موقع که من کمک خواسته بودم نیومدن و بگن مثلا nirvana از 212 بهتره و دلیلشو ذکر نکردن؟ چرا الان دارن میان و این نکات رو متذکر میشن؟

اوناییکه دارن میان و الان ادعا میکنن چرا یک تاپیک آموزشی نمیزنن و علمشونو در اختیار دیگر دوستانشون قرار نمیدن؟ (مثل دوست خوبم مهدی موسوی که این کارو کرده و در چند تاپیک واقعا برای یادگیری دیگران وقت گذاشته)

من شخصا از وسیله ای که انتخاب کردم راضیم و اینو مدیون دوستانی هستم که در این تاپیک منو راهنمایی کردن.
:love:

به نظر من hyper 212 یک خنک کننده مناسب با قیمتی عالی هست البته همونطور که وحید جان هم گفتن بهتره که خمیر پردازنده جدا خریداری بشه:yes:

با تشکر.

عماد جان ، راستش بنده اون زمان اطلاعاتم در مورد بورس کولینگ های توی بازار خیلی کم بود ! پس چرا بیام یک چیزی را بگم که تست نکردم و نمیدونم حالا چند هفته ای هست که سفت وارد اوضاع کولینگ شدم . این دلیل اینکه راهنمایی نکردم . دلیل دومش وقت هست شهر سخت افزار ، مدیریت انجمن ، درس ، بخش های دیگه و ... که واقعا وقت گیر هست . :1. (26):

در مورد تاپیک آموزشی که والا ایمان جان که زدند ، مهدی هم که زده ، من موندم دیگه ؟ والا من مقاله زیاد نوشتم در مورد هایی که بلد بودم کولینگ هم تازه وارد شدم به زودی ... :1. (40): ( با توجه به آمار میتونید بفهمید کم آموزش منتشر نکردیم من و یکسری دوستان دیگه ) .

حالا شما پیش قدم شو برای دیگران ! برید تست های سنگین بگیرید و با فن استوک مثلا مقایسه کنید این خودش میتونه برای بقیه کمک باشه . :love:

Majid OC
27-04-08, 23:24
مجید جان ببخشید به نظر شما واقعا حرف دلتون اون بود مهدی زد ؟ ببخشیدا ما اینجا دوستیم برای همین میگم شما حتی حاضر نشدید برای حمایت از ما ( ایمان ، مهدی یا هر کس دیگه ای ) توی تیم شهر سخت افزار عضو بشید توی HWBOT بعد میگید حمایت ؟! :1. (27): در مورد اون پروژه در جریان نیستید ! بنده با ایمان جان چند روز پیش صحبت کردم که یک PDF کامل از روند کار و ... بسازه شما صبر کنید ببینید آیا اگه حمایتی از ما ندید بعد همچین صحبتی بکنید ... :1. (26): در مورد بخش خلاقیت و نوآوری ما الان در تیم مدیریت داریم روی یک موضوعی بحث میکنیم در مورد انجمن سخت افزار برای همین منتظریم اون بحث به نتیجه برسه بعد از تغییرات طرح های جدید را مطرح کنیم . خیالتون راحت از بابت بها دادن به خلاقیت کاربران :1. (23):

اگه بخوایم کاری کنیم واقعا که پیشرفت کنیم باید واقعا بخوایم و بعدش همه در جهتش کار کنند ، قبول دارید ؟

=====================

اما برای اینکه خیلی هم از بحث خارج نشیم . در مورد کولینگ این درست هست که میتونند بسازند اما توی همین تاپیک عماد عزیز گفت که چرا نمیخواد بسازه و یک دلیل دیگه هم اینکه یکسری دوست دارند راحت کولینگ را آماده بگیرند یا وقتشو ندارند یا امکاناتشو یا نمیخواند و ... :wink:

موفق باشید
شهریار :give_rose:

در مورد HWBOT حق با شماست یعنی فکر می کردم هر کی باید بره خودش یه تیم بزنه !!!
همین الان هم عضو تیم شهر سخت افزار شدم از من بخشیید که دیر شد :cry:
بعدشم من اصلا تا الان یه تست هم بیشتر نذاشتم فقط هم کارت گرافیک رو اورش کردم امتیازمpoint0.9 هستش ولی الان عضو تیم شهر سخت افزار هستم :yes:
بعدشم خدا وکیلی تا الان که حرف واتر بولک دست ساز ایمان پیش نیومده بود تاپیکش اون آخر بود
یعنی هیچ کسی دنبالشو نگرفته بود آخرین نفرم که پست داده بود خودم بودم پس حمایت از یه
ایده و طرح گرو هیه و کاملا قبول دارم :yes:

راستی ما تا شما رو داریم خیا لمون راحته:1. (21): :1. (38):

vbigdeli
28-04-08, 15:15
بچه ها اگه می خواهید با اوور حال کنید(سیستم اوور شده)،هیچی مثله کارت صوت xfi نمیشه..الان با اوور معمولی میشه به حد 75 هرتز که اکثر LCD ها هستن رسید..پس دیگه الان محدودیت از خروجی تصویر هست و نه از توان سیستمتون...بهتره روی کارت صوت هم سرمایه گذاری بشه..کافیه ی بار FEAR با xfi بازی کنید که تک تک موهای بدنتون سیخ بشه :دی

تازه برای گرفتن بالاترین response time باید کنتراست و روشنایی را به حداکثر برسونید که چشم آدم کور میشه...چون نسبت کنتراست و روشنایی با زمان پاسخدهی ربط داره و بخاطر همینه که تو تنظیمات اکثر مانیتور ها بالاترین نور و کنتراست واسه تنظیم برای بازی گذاشته شده.

تاپیک خوبی شد....همیشه دوست داشتم بحث ها واقعی و از تجربه باشه،نه اینکه صرفا بحث ها تئوری بره جلو.

vbigdeli
28-04-08, 15:18
خوب همه که پست هارو چک نمی کنن...دوران فروم گردی از ماها گذشته داداش!

نیروانا و هایپر 212 یا تونیک تازه اومده....6 ماه نمیشه.

Shahryar
28-04-08, 15:25
بچه ها اگه می خواهید با اوور حال کنید(سیستم اوور شده)،هیچی مثله کارت صوت xfi نمیشه..الان با اوور معمولی میشه به حد 75 هرتز که اکثر LCD ها هستن رسید..پس دیگه الان محدودیت از خروجی تصویر هست و نه از توان سیستمتون...بهتره روی کارت صوت هم سرمایه گذاری بشه..کافیه ی بار FEAR با xfi بازی کنید که تک تک موهای بدنتون سیخ بشه :دی

تازه برای گرفتن بالاترین response time باید کنتراست و روشنایی را به حداکثر برسونید که چشم آدم کور میشه...چون نسبت کنتراست و روشنایی با زمان پاسخدهی ربط داره و بخاطر همینه که تو تنظیمات اکثر مانیتور ها بالاترین نور و کنتراست واسه تنظیم برای بازی گذاشته شده.

تاپیک خوبی شد....همیشه دوست داشتم بحث ها واقعی و از تجربه باشه،نه اینکه صرفا بحث ها تئوری بره جلو.

راستش تقصیر من شد این تاپیک داره منحرف میشه ... :1. (38):

وحید جان اگه موافق باشید یک تاپیک با نام بحث و گفتمان در مورد فلسفه اورکلاکینگ بزنیم . چه طوره ؟

vbigdeli
28-04-08, 15:29
راستش تقصیر من شد این تاپیک داره منحرف میشه ... :1. (38):

وحید جان اگه موافق باشید یک تاپیک با نام بحث و گفتمان در مورد فلسفه اورکلاکینگ بزنیم . چه طوره ؟

منحرف بشه..مهم نیست...زیاد تو عنوان و نخ تاپیک نرو،هیچ فرومی رو ندیدم که بحثاش فقط هول موضوش باشه..چه ایرانی و چه خارجی.

صاحب اختیار شما هستید

PCminister
29-04-08, 05:57
مسایل پشت پرده یکی یکی داره رو میشه!:1. (38):

من نگفتم nirvana بهتره این حرف وحید جان بوده خودشم باید ازش دفاع کنه من فقط مثال زدم برادر!:rules:

با تشکر.

PCminister
29-04-08, 23:02
خب اینم یه ریویو در مورد hyper 212 (Only the registered members can see the link) تا به دوستانی که در مورد این cpu cooler هنوز شک دارن ثابت بشه که در price range حدود 50 این یکی از بهترین انتخابهاست!:yes:

Pros: مزایا

Easy to Install: راحتی در نصب
Ability to House Up to Two Fans: توانایی در نصب دو فن
Four Heatpipe Design: دارای 4 لوله حرارتی
Comparable Temperatures With Other High Performance Coolers: نتایج قابل مقایسه با دیگر خنک کننده های با کارایی بالا
Pure Copper Base: دارای مس خالص
Useable With AMD and Intel Setups: قابل نصب بر روی پردازنده های اینتل و AMD
Price: قیمت (با این قسمتش من هم موافقم)
Cons: معایب

No 3 pin-to-molex Converter Included With Package: عدم وجود تبدیل 3 پین به مولکس در بسته Only the registered members can see the link

با تشکر.

vbigdeli
30-04-08, 02:26
خدا شفاتون بده...با پاک کردن پست هیچی حل نمیشه...ضمنا مگه سی پی یو دارید که fsb wall نداره ؟ اینو همه میدونن که آلیاژی که برای Tr extreme 120 و نیروانا بکار رفته از مس که هایپر 212 و امثالهم باشه بهتره و همه هم میگن توان خنک کنندگی بهتری داره...

PCminister
30-04-08, 03:04
خدا شفاتون بده...با پاک کردن پست هیچی حل نمیشه...ضمنا مگه سی پی یو دارید که fsb wall نداره ؟ اینو همه میدونن که آلیاژی که برای Tr extreme 120 و نیروانا بکار رفته از مس که هایپر 212 و امثالهم باشه بهتره و همه هم میگن توان خنک کنندگی بهتری داره...

یه لطفی میکنین و در مورد این FSB WALL یکم توضیح بدین دوست عزیز؟

قیمت نیروانا رو هم اگه بگین ممنون میشم! همچنین خنک کننده ای که در سیستم خودتون ازش استفاده کردین فکر میکنم blueOrb از TT باشه! ازش راضی هستین؟ قیمتش چنده؟

باتشکر.

vbigdeli
02-05-08, 21:34
من چون نرم افزاری های خیلی مهمی دارم..زیاد اوور نمی کنم،پس بلو اوربه هم سره کاریه و اصلان اهل اوور سنگین نیستم..

fsb wall هم یعنی حد محدودیتی که بعضی از سی پی یوها برای اوور دادن(wall یعنی دیوار دیگه!)..مثلا C2D 6300 که اوایل اومده بود تا fsb 500 میرفت و عین خیالش هم نبود!! ولی الان اینتل اومده مدل های بالاتر خودشو با fsb wall بالا میزاره که اوور کلاکر ها دیگه نرن 2140 بخرن و اندازه 9770 ازش کار بکشن! اینتل میگه که 6850 بگیرید و اوور کنید..

بعضی از سی پی یو ها هم fsb wall اصلان ندارن و کلان باید از طریق سریال نامبر یا پکیج نامبر بتونید حدس بزنید که کدوم 6750 اوور میشه و کدوم نمیشه...پس همه نمی تونن 6750 را به 4 گیگاهرتز برسونن و بغیر از بحث کولینگ نیاز به تجریه قبل از خرید سی پی یو هم هست..

همینا بسه فعلا :دی

PCminister
02-05-08, 22:23
من چون نرم افزاری های خیلی مهمی دارم..زیاد اوور نمی کنم،پس بلو اوربه هم سره کاریه و اصلان اهل اوور سنگین نیستم..

fsb wall هم یعنی حد محدودیتی که بعضی از سی پی یوها برای اوور دادن(wall یعنی دیوار دیگه!)..مثلا C2D 6300 که اوایل اومده بود تا fsb 500 میرفت و عین خیالش هم نبود!! ولی الان اینتل اومده مدل های بالاتر خودشو با fsb wall بالا میزاره که اوور کلاکر ها دیگه نرن 2140 بخرن و اندازه 9770 ازش کار بکشن! اینتل میگه که 6850 بگیرید و اوور کنید..

بعضی از سی پی یو ها هم fsb wall اصلان ندارن و کلان باید از طریق سریال نامبر یا پکیج نامبر بتونید حدس بزنید که کدوم 6750 اوور میشه و کدوم نمیشه...پس همه نمی تونن 6750 را به 4 گیگاهرتز برسونن و بغیر از بحث کولینگ نیاز به تجریه قبل از خرید سی پی یو هم هست..

همینا بسه فعلا :دی

اگه اهل اور نیستین چرا از خنک کننده اختصاصی (اونم از TT) استفاده میکنین؟ مگه خنک کننده خود CPU جوابگو نبود؟

با IP35 PRO تا حالا سعی کردین با این کولینگی که دارین یه اور سنگین انجام بدین؟ اگر تا حالا اینکارو کردین میشه نتایج را اعلام کنین؟

در مورد FSB wall هم ممنون اما اطلاعات جزئی تری میخواستم... مثلا اینکه چه پردازنده هایی و در چه باسی wall دارن؟

با تشکر.

vbigdeli
03-05-08, 02:57
خوب گهگدار باید اوور کرد دیگه(واسه بازی)..خوبی این فن اینکه موسفت و چیپست و رم هارو هم خنک نگه میداره و اصلان با فن استاک که قابل غیاس نیست،ولی با تاور ها هم قابل غیاس نیست...

PCminister
03-05-08, 08:21
خوب گهگدار باید اوور کرد دیگه(واسه بازی)..خوبی این فن اینکه موسفت و چیپست و رم هارو هم خنک نگه میداره و اصلان با فن استاک که قابل غیاس نیست،ولی با تاور ها هم قابل غیاس نیست...

نتایج اور را نذاشتی برادر!:1. (38):

خیلی کنجکاوم بدونم با مین بردی که داری تا کجا تونستی CPU را اور کنی!:wink:

با تشکر.:11():

Overclocker
09-05-08, 16:54
سلام من تاپیک را نخوندم و نمیدونم که چه کردید ولی من tuniq را دارم و دماع cpu در بدترین شرایت کاری و با نهایت اور تا 55 بیشتر نمیره بالا

cpu:e8400 over: clock:4000 mhz fsb: 2200 mhz

Labyrinth
09-05-08, 17:11
دوست من فرکانس 4.0 برای این پردازنده زیاد نیست ان هم به این دلیله که پردازنده های 45 نانومتری هم خنک تر هستن و هم ولتاژ کمتری نیاز دارند

ولی بازهم خوب همتی داشتید که به این فرکانس رسیده اید

انشالله خدا فرکانس بیشتر قسمتتون کنه :yes:

با سپاس امیر :1. (40):

Overclocker
24-06-08, 10:22
آقایون مهندس سلام عرض شد .

من میخوام بدونم که بهترین Air cooler واسه Cpu چه مدل از چه شرکتی هست ؟ :merci:

Labyrinth
24-06-08, 18:53
من پیشنهادم نیروانا 120 است :great: چون از نظر اندازه ای و خنک کردن خیلی بهتر از Hyper212 است :give_rose:

Stream
24-06-08, 19:43
آقایون مهندس سلام عرض شد .

من میخوام بدونم که بهترین Air cooler واسه Cpu چه مدل از چه شرکتی هست ؟ :merci:
محصولات Thermalright هم توسط فونیران عرضه میشن. بد نیست یک نگاه هم اونجا بندازید... (مثلا مدل IFX-14)

Shahryar
24-06-08, 19:51
دوست عزیز سوال خودتون را در همون تاپیک دنبال کنید ... :love:

Overclocker
27-07-08, 01:08
آقا این V1 از Thermaltake چطوره ؟

این بهتره یا Zerotherm Ze FZ 120 (Only the registered members can see the link) ؟
ممنون.:give_rose:

Overclocker
27-07-08, 13:55
این نتایجی که من گیر اوردم :

Performance

The system being used to test the heatsink is as follows:
CPU:Intel E6850 Core2 DuoClock speed:9 x 333 MHz = 3.0 GHz, Memory at DDR2-667Motherboard:Asus P5W DH DeluxeMemory:2 x 1GB G.Skill F2-6400PHU1-2GBHZVideo Card:Sapphire HD 2900XT PCI-eHarddisk:4 x 250 GB Seagate 7200.10 in Matrix Raid 0/5Power Supply:ThermalTake ToughPower 850WCase:Lian Li PC-A10BSoftware:Windows XP Pro SP2, Catalyst 8.1Ambient temperature was kept to 22º Celsius (+/- 1 degree) and was measured by a standard mercury thermometer.

Only the registered members can see the link Only the registered members can see the link
At stock speeds the Thermaltake V1 does a decent job of keeping the E6850 cool. Performance is in the middle of the group, as there are some heatsinks that do better and some that are worse.

Only the registered members can see the link Only the registered members can see the link
When the voltage and the CPU speed are increased the V1 is still working fine. Again, the V1 is performing around the middle of the pack. While this may not sound good, to be honest these are some tough competitors. The V1 is still cooling a good 15 to 20º C better than the stock heatsink and the Akasa Revo.

Fan Noise

To measure fan noise we used an IEC Type 2 sound level meter on the dbA setting. Measuring distance was 10 cm from the heatsink fan hub. The short distance of 10 cm is necessary to get proper readings with very silent fans. All fans were tested outside of the case at 12V supplied by a lab PSU. On fans that come with a fan controller or allow control of fan speed in any other way, "low" and "high" indicate the settings on the fan controller.

The fan noise for the V1 was typical for most Thermaltake variable speed fans. Surprisingly, the top end was much quieter than other Thermaltake fans tested previously.

والا ما که مخمون هنگ کرد لطفا کمک کنید ؟

من میخوام Q6600 را باهاش اور کنم باید جواب بده !

ممنون:1. (1):

Overclocker
28-07-08, 08:11
هیچ کی نیست یا الله !:1. (27):

بابا من میخوام اینو بخرم کمک کنید بد نیست ها !!!!!!

:1. (2):

™Ali
31-07-08, 00:15
دوستان قیمت این NV120 چقدره تو ایران؟؟؟
اسم کاملش ذکر کنید خوبه

نظرم رو این ها هم هست کدوم بهتره (بودجه حداکثر 40 هزار تومان)
TT MaxPrb
CoolerMaster Hyper TX 212
CoolerMaster CM Sphere
CoolerMaster Hyper TX2
اگه بر سر TT V1 با یکی از دوستان به توافق نرسم.
دنبال یکی از اینها رو می گیرم.:great:
هر کی برا فروش هر مدلی رو داره اینجا اعلام کنه
با تشکر:love:

markiii
18-08-08, 14:53
سلام.

دوستان یه خنک کننده میخوام واسه E8400 . من خودم ZEROtherm FZ120 در نظر دارم میخواستم بدونم با میین DFI DK-x38 T2RB مشکل نداره .یعنی به خنک کننده های خود مین گیر نمی کنه ؟

Overclocker
18-08-08, 15:50
این کولری که گفتی خیلی خوبه ولی من نمیدونم که روی این مین نصب میشه یا نه !!!!:1. (38):

N@VID
18-08-08, 16:31
سلام :
بنده از این که در این سایت جامع عضو شدم بسیار خوشحالم .
من در یک شب تمام تایپیک ها رو گشتم و مطالعه کردم . سایت از نظر علمی جامع است ...
فقط یک نقص دیدم . اون هم کم اطلاعی از قیمت قطعات موجود در بازار بود و یا تردید در وجود قطعاتی در بازار .
از این رو تصمیم گرفتم که به لطف خدا و یاری اساتید محترم این نقص رو ، هر چند جزیی برطرف کنم .
حالا برای شروع این صفحه که مدل و قیمت فن ها است رو قرار دادم که در بازار این فن ها از 2 الی 5 هزار تومان
ارزانترند .
فن های کولر مستر : Only the registered members can see the link
فن های گیگابایت : Only the registered members can see the link
در این سایت هم در مورد المان های سرد کننده توضیحاتی موجود است .
المان سرد کننده کامل با فن و هیت سینک مخصوص 40.000 هزار تومان
المان سرد کننده کامل با فن و هیت سینک مخصوص 45.000 هزار تومان
المان سرد کننده 12 ولت 56 وات در اندازه 40x40 میلی متر درحه یک 18.000
با تشکر .

Moein
18-08-08, 17:10
پیش نهاد من اینه

markiii
18-08-08, 17:59
دوستان ممنون یه چرخ تو وب زدم دیدم با مین مشکلی نداره .:wink:

چند تا نقد هم از تونیک نگاه کنم بعد تصمیم میگیرم.
سپاس.

Overclocker
18-08-08, 19:08

سپاس.

به نظر من دور تونیک را خط بکش آشغال ترینه !!!:great:

من داشتمش هم بیخوده هم سنگین هم سخت بسته میشه ! هم گرون هم از 212 ضعیف تره هم فنش مسخره هست وسط هیت سینگ هست ! هم لوله هاش از 212 کم تره یا از FZ 120 ! تونیک 6 تا هست و اونها 8 !!!

در کل از من میشنوی تا 212 و FZ 120 مونده نگاه هم بهش نکن :yes:

AMD>INTEL
18-08-08, 20:12
thermaltake v1 و tuniq tower , minibigtyphon عالی هستند . سراغ hyper 212 نرید خیلی ها از دستش ناراضی هستند .

AMD>INTEL
18-08-08, 20:17

Overclocker
18-08-08, 22:06
thermaltake v1 و tuniq tower , minibigtyphon عالی هستند . سراغ hyper 212 نرید خیلی ها از دستش ناراضی هستند .

هر چی باشه از تونیک بهتره چون من هم اونو داشتم و هم 212 را !!!!:whistle:

V1 که 5 الی 10 درجه با 212 و تونیک فاصله داره ! تو چارت های صفحه ی قبل فکر کنم باشه !!!:1. (38):

markiii
19-08-08, 00:42
:merci:

وقت محدود بود همون fz 120 رو گرفتم . دستم رسید ....

پدرم در اومد این فن استوک اینل رو جا بندازم.

ممنون از دوستان.

AMD>INTEL
19-08-08, 00:55
خمیر سیلیکون خوب واقعا تاثیر دارد . مثلا artic silver 5 واقعا عالی هست .

markiii
19-08-08, 01:17

خمیری که با خودش هست چی ؟ خوب نیست ؟ please no money

AMD>INTEL
19-08-08, 01:32
معمولا خمیر سیلیکونها که تو جعبه این فنها هست از نوع معمولی هست . برای اور باید از خمیر سیلیکون های ترکیبی که نقره یا آلمینیوم یا سرامیک دارند استفاده کرد . چون میزان انتقال حرارت رو به بالا ترین میزان بالا میارن و ماندگاری بیشتری دارند .

Overclocker
19-08-08, 11:05
خمیری که با خودش هست چی ؟ خوب نیست ؟ please no money

خمیر داخل جعبه ی FZ 120 عالیه ! چون اگر جدا بخوای بخریش 10 هزار پول باید بدی !! :whistle:

Overclocker
19-08-08, 11:10

اینی که فرمودید قیمتش چنده ؟ و چند درجه تفاوت داره ؟ چون من الان دارم از آشغال ترین نوع سیلیکون استفاده میکنم و باید به فکر یک سیلیکون خوبش باشم ؟:1. (26):

:give_rose:

Majid OC
19-08-08, 13:42
اینی که فرمودید قیمتش چنده ؟ و چند درجه تفاوت داره ؟ چون من الان دارم از آشغال ترین نوع سیلیکون استفاده میکنم و باید به فکر یک سیلیکون خوبش باشم ؟:1. (26):

:give_rose:

از بهادر تشکر می کنم چون خمیری که معرفی کرد در تست ها یی که دید م در اثر استفاده از این خمیر
دما گاهی اوقات تا 5 درجه کاهش نسبت به قبل با یه cooling ثابت داشته که خودش رکورده البته قیمت شو ندارم

مشخصاتش:

Thermal Conductance:
>350,000W/m2 °C (0.001 inch layer)

Thermal Resistance:
<0.0045°C-in2/Watt (0.001 inch layer)

Average Particle Size:
<0.49 microns <0.000020 inch

Extended Temperature Limits:
Peak: –50°C to >180°C Long-Term: –50°C to 130°C

Performance:
3 to 12 degrees centigrade lower CPU full load core temperatures than standard thermal compounds or thermal pads when measured with a calibrated thermal diode imbedded in the CPU core.

Coverage Area:
Arctic Silver 5 is sold in 3.5 gram and 12 gram tubes. The 3.5 gram tube contains enough compound to cover at least 15 to 25 small CPU cores, or 6 to 10 large CPU cores, or 2 to 5 heat plates. At a layer 0.003" thick, the 3.5 gram tube will cover approximately 16 square inches.

Overclocker
19-08-08, 21:04
از شما تشکر میکنم آقا مجید که زحمت مقایسه را کشیدی :give_rose:

و اآقا بهادر شما چی نمیدونید که قیمتش چنده ؟ و در بازار ایران موجوده یا خیر ؟:1. (26):

با تشکر

™Ali
19-08-08, 21:21

سپاس.
تونیک خیلی آشغاله
رو CM Hyper TX212 حساب باز کنی بهتره:cool:

CaptainMitchell
20-08-08, 00:21
سلام ,
دوست عزیز , کولینگ ZEROtherm Nirvana NV120 هم اکنون در بازار قیمتی معادل 60 هزار تومن داره.
در ضمن Green Tuniq Tower هم نسبت به قیمت 43 هزار تومنیش چیز بدی از آب در نیومده.
ولی به نظر من استفاده از محصولات ZEROtherm بهتره.

AMD>INTEL
20-08-08, 00:51
تونیک که تو تست ها خیلی خوب بوده . من review هاش رو زیاد دیدم . مخصوصا نسبت price/performance

™Ali
20-08-08, 10:41
میگن Green Tuniq Tower خیلی سنگینه و اگه کیس Mid Tower باشه در کیس بسته نمیشه:great:

Overclocker
20-08-08, 11:51
تونیک خیلی آشغاله

اونقدرا هم آشغال نیست .

markiii

در ضمن Zerotherm بهتر جوابتو میده نهایتا برو سراغ محصولات کولر مستر :yes:

Merlin360
20-08-08, 12:33
تونیک خیلی آشغاله

کی گفته تونیک آشغاله؟:1. (27):

درسته که خیلی خوب نیست ولی خیلی بد هم نیست.:yes:

CaptainMitchell
20-08-08, 14:25
با توجه به قیمتش به نظر من از Mini Typhoon بهتره !
در ضمن همونطور که در پست 134 اشاره شد , این خنک کننده در تست ها بسیار عالی کار کرده .
ولی من محصولات Thermal right رو به همه ی برند های دیگه ترجیح میدم ,
مخصوصا Thermal right IFX-14 که فقط کافیه دو تا فن 12 سانتی متری بهش اضافه کنیم.
بین محصولات ZEROtherm یک راست برو سراغ Nirvana NV-120 و بعد از آن هم ZEN.

Thermalright IFX-14
همونطور که میبینید قسمتی از این سیستم کولینگ به چیپست مادربرد متصل میگردد
( برای خنک کردن چیپست مادربرد )

Xtreme
20-08-08, 14:32
سلام ..
اون قسمت اضافی هم که در IFX-14 وجود داره برای خنک کردن چیپست نیست دوست من .
اون برای خنک کردن محیط زیر CPU هست ..

اینجا (Only the registered members can see the link) می تونید نحوه نصبشو ببینید ..

Majid OC
20-08-08, 15:01
خب
عزیز نماینده محصولات Thermal right تو ایران میشه بگید چه شرکتیه یا از کجا میشه تهیه کرد
با تو جه به قیمتش خنک کننده آبی به صرفه تر نیست ؟منظورم giga galexy water cooling هستش؟

CaptainMitchell
20-08-08, 15:53
شرکت فونیران چند تا IFX-14 و چند تا Ultra 120 Extreme آورده بود چند هفته ی پیش ,
که قیمتشون کمتر از 80 هزار تومن بود.
ولی , وارد کننده ی اصلی Thermal right به زودی شروع به کار می کنه که دیگه شرکت فونیران نیست.
قرار بود محصولات Thermal right تا خرداد ماه وارد ایران بشه ولی نمیدونم چه مشکلی پیش اومد که نیاوردن.
در ضمن من بودم Gigabyte نمیخریدم.

markiii
20-08-08, 17:28
دوستان ممنون همون ZEN FZ120 گرفتم.

یه سوال دیگه : از همین خمیر cpu میشه برا خنک کننده گرافیک هم استفاده کرد ؟

(Only the registered members can see the link)

AMD>INTEL
20-08-08, 23:39
برای گرافیک خمیر سیلیکون باید کمی حالت چسبندگیش بالاتر باشه .

AMD>INTEL
20-08-08, 23:39
Ultra 120 Extreme کولینگ خوبیه .

Overclocker
21-08-08, 00:00
در ضمن من بودم Gigabyte نمیخریدم.

چرا ؟:1. (27):

CaptainMitchell
21-08-08, 00:26
چرا ؟:1. (27):

ببخشید ها , اینو میگم ولی خیلی آشغاله !!! تست ها رو ببین میفهمی !
حیف نیست پولتو بریزی توی شکم شرکت گرون فروشی مثل آواژنگ ؟

good_punisher
21-08-08, 07:26
ببخشید ها , اینو میگم ولی خیلی آشغاله !!! تست ها رو ببین میفهمی !
حیف نیست پولتو بریزی توی شکم شرکت گرون فروشی مثل آواژنگ ؟
سلام . آقا من توی بحث نیستم ولی خدا وکیلی با این دوستمون موافقم :1. (10)::love::give_rose::1. (38):
اصلا تا وقتی asus هست چرا (؟؟؟؟؟؟؟) gigabyte چه برسه به اینکه از آواژنگ هم باشه :1. (38)::whistle:

Xtreme
21-08-08, 10:30
سلام ..
دوستان لطفا اسمی از شرکت های داخلی به شکل نامناسب ( توهین و یا تمسخر و .. ) به میان نیارن .
فقط روی محصولات و کیفیت اونها بحث کنید .

ممنون .

H3SAM
21-08-08, 12:26
سلام دوستان من یه مشکلی با فن Phenom 9850 دارم که میخام عوضش کنم مشکل که نه ولی فن خودش دیگه قابل استفاده نیست چون یکی از پره های توربینش شکست حالا میخام بدونم تا سقف 45 تومن چه فنی رو میتونم جایگزین کنم.

Overclocker
21-08-08, 14:14
سلام دوستان من یه مشکلی با فن Phenom 9850 دارم که میخام عوضش کنم مشکل که نه ولی فن خودش دیگه قابل استفاده نیست چون یکی از پره های توربینش شکست حالا میخام بدونم تا سقف 45 تومن چه فنی رو میتونم جایگزین کنم.

با توجه به خنک کنندگی عالی و قیمت عالی فقط Hyper 212 از کولر مستر با گارانتی دریا کامپیوتر :1. (38):

با تشکر.

™Ali
21-08-08, 18:46
با توجه به خنک کنندگی عالی و قیمت عالی فقط Hyper 212 از کولر مستر با گارانتی دریا کامپیوتر Only the registered members can see the link
شما که میگفتید کولینگ ها گارنتی ندارند:1. (27):
راستی سایت این گارانتی رو هم بگو حسین

سلام ..
دوستان لطفا اسمی از شرکت های داخلی به شکل نامناسب ( توهین و یا تمسخر و .. ) به میان نیارن .
فقط روی محصولات و کیفیت اونها بحث کنید .

ممنون .
آره زشته غیبت میشه بد بد بد ........:gasp:

Overclocker
21-08-08, 19:05
شما که میگفتید کولینگ ها گارنتی ندارند:1. (27):
راستی سایت این گارانتی رو هم بگو حسین

چند بار مثل الان حرف گزاشتی تو دهنم ! حواست باشه که دیگه تکرار نشه :1. (27):

من کی گفتم کولر گارانتی نداره :1. (2)::1. (2)::1. (2):

دریا کامپیوتر (Only the registered members can see the link)

H3SAM
22-08-08, 00:03
با توجه به خنک کنندگی عالی و قیمت عالی فقط Hyper 212 از کولر مستر با گارانتی دریا کامپیوتر :1. (38):

با تشکر.

رفتم دیدمش از شکلش خوشم اومد به دوستم گفتم یه قیمت واسم بگیره.اینا LED هست وسطش یا چراق فسفره ؟

AMD>INTEL
22-08-08, 00:04

blue orb 2 و قرار هست thermallight هم بیاد صبر کنید تا thermalight بیاد . تونیک تاور هم کولینگ خوبیست

H3SAM
22-08-08, 00:07
blue orb 2 و قرار هست thermallight هم بیاد صبر کنید تا thermalight بیاد . تونیک 3 هم کولینگ خوبیست

راستش Blueorb قیمتش یه 75 تومن باید باشه اونقد نمیخام هزینه کنم نمیدونم شاید این Hyper212 هم همین قیمت باشه من گفتم حداکثر 45 تومن زیادهم نمیخام قوی باشه حداقل از فن Stock قویتر باشه.

AMD>INTEL
22-08-08, 01:36
TUNIQ TOWER هم خیلی از دوستان ازش راضی بودند .

AMD>INTEL
22-08-08, 01:42
این هم بررسی تونیک تاور نکته مهم این خنک کننده گارانتی خیلی خوب شرکت آینده سیما هست . اگر به مشکلی بخورید قابل حل هست . کولینگ های دیگر عمدتا قطعات یدکی ندارند

AMD>INTEL
22-08-08, 01:51
این لینک شاید به سوالات خیلی از دوستان جواب بده . مرجعی که خیلی از کولینگ ها رو تست کرده .

N@VID
22-08-08, 01:53
سلام :
آقایان ... اساتید ... دوستان ...
بعد از مطالعه 16 صفحه من هنوز به شخصه متوجه نشدم که با 50 هزار تومان چه کولینگی رو می شه خرید ؟!
Hyper 212 رو دریا کامپیوتر پیشنهاد داد گفت برای اور هم عالی جواب می ده . قیمتش هم حدود 55هزار تومان گفت . خودم این 3 مدل رو می پسندم .
Cooler Master Hyper TX2
Cooler Master Hyper Z600
Cooler Master Hyper 212
به نظر اساتید کدامش رو شنبه بخرم ! چون وقت تلف کردن باعث ضرر سنگینی برام می شه !
دریا گفت شنبه بار جدیدمون می رسه ...
باتشکر ...

PCminister
22-08-08, 02:29
اصولا مقایسه TX2 با Hyper212 و Z600 درست نیست چون نه از نظر قیمت و نه از نظر کارایی در یک رده نیستن!

به نظر من Z600 به علت داشتن Heatpipe بیشتر قاعدتا کارایی بهتری خواهد داشت ضمن اینکه میتونین به صورت passive هم ازش استفاده کنین بنابراین نتیجه میگیریم Z600 انتخاب مناسبتری هست اما همینطور که در اینجا (Only the registered members can see the link) میتونین مشاهده کنین تفاوت خیلی زیادی با هم ندارن (hyper212)!

با تشکر

Overclocker
22-08-08, 11:04
رفتم دیدمش از شکلش خوشم اومد به دوستم گفتم یه قیمت واسم بگیره.اینا LED هست وسطش یا چراق فسفره ؟

4 طرف فن LED ابی رنگ داره ! و شما اگر پولت نقده از اینجا (Only the registered members can see the link)بخر کلکوشو بکن با قیمت 45 هزار :yes:

و اونجا که گفتی از فن استوک میخوام قوی تر یاشه :

من Q6600 را با فن استوک اور کردم 400*6 و دمای بیکاری 70 بود لود هم به 90 میرسید ! ولی با 212 در حالت بیکاری 35 الی 40 و لود 55 الی 60 تازه 400*8 :yes: بستگی به دمای اتاق داره :1. (38):

راستی شماره تماسش را بالای صفحه زده سمت چپ تماس بگیر تلفنی صحبت کن تا تخفیف هم بتونی بگیری ! شماره حساب بهت میدن و پولو میریزی بعد آدرستو میگیرن برات ارسال میکنن :great:

H3SAM
22-08-08, 17:11
4 طرف فن LED ابی رنگ داره ! و شما اگر پولت نقده از اینجا (Only the registered members can see the link)بخر کلکوشو بکن با قیمت 45 هزار :yes:

و اونجا که گفتی از فن استوک میخوام قوی تر یاشه :

من Q6600 را با فن استوک اور کردم 400*6 و دمای بیکاری 70 بود لود هم به 90 میرسید ! ولی با 212 در حالت بیکاری 35 الی 40 و لود 55 الی 60 تازه 400*8 :yes: بستگی به دمای اتاق داره :1. (38):

راستی شماره تماسش را بالای صفحه زده سمت چپ تماس بگیر تلفنی صحبت کن تا تخفیف هم بتونی بگیری ! شماره حساب بهت میدن و پولو میریزی بعد آدرستو میگیرن برات ارسال میکنن :great:
راستش پولم نقد نیست چون بابام نمیدونه فن CPU شکسته واسه همین بهش نگفتم میخام از به یه دوستام بگم تا واسم بیاره.همین که حدود قیمت رو میدونم کافیه.حالا با این قیمت بهترین انتخاب همینه ؟

Overclocker
22-08-08, 17:21
راستش پولم نقد نیست چون بابام نمیدونه فن CPU شکسته واسه همین بهش نگفتم میخام از به یه دوستام بگم تا واسم بیاره.همین که حدود قیمت رو میدونم کافیه.حالا با این قیمت بهترین انتخاب همینه ؟

یک بار گفتم دوباره هم میگم :

کارایی نسبت به رقبا عالیه

P/P اش از همه بهتره !

N@VID
22-08-08, 22:28
سلام :
کسی این جا 212 یا TX یا TX2 یا Z600 نداره ؟
از معایب و مزایاش برامون بگه !
بلاخره با 50 هزار تومان کدوم رو بخرم ؟
برای اور می خوام ...

با تشکر ...

Moein
22-08-08, 22:45
سلام :
کسی این جا 212 یا TX یا TX2 یا Z600 نداره ؟
از معایب و مزایاش برامون بگه !
بلاخره با 50 هزار تومان کدوم رو بخرم ؟
برای اور می خوام ...

با تشکر ...

دوست عزیز من برای فروش دارم اما استفاده نکردم

اگه می خوای بهترین انتخاب بکنی بهتره tuniq tower 120 از گرین رو بگیری چون به دلیل سیستم ساخت شاید بهتر ار 212 جواب بده متاسفانه کمتر Review از 120 هست اما چیزی که از حالتش معلوم هست اینه که می تونه دمای پایداری بالا تری داشته باشه

Overclocker
22-08-08, 23:00
دوست عزیز من برای فروش دارم اما استفاده نکردم

اگه می خوای بهترین انتخاب بکنی بهتره tuniq tower 120 از گرین رو بگیری چون به دلیل سیستم ساخت شاید بهتر ار 212 جواب بده متاسفانه کمتر Review از 120 هست اما چیزی که از حالتش معلوم هست اینه که می تونه دمای پایداری بالا تری داشته باشه

کولر مستر هایپر 212 از تونیک خنک تر عمل میکنه ! 1 الی 5 درجه :yes:

میتونید بنچ هاشو دیدن کنید :whistle:

H3SAM
23-08-08, 09:14
من که خیلی ازش خوشم اومد تا این دوستم قیمت بگیره ببینم چقد میخاد بده...

N@VID
23-08-08, 18:22
سلام :

من امروز یک فن با هسته مسی خریدم ( فابریک ، LGAِ اینتل )
ولی بجای کاهش دما که 52 بود در حالت عادی رفت با سیلیکون روی 85 بود و بدون سیلیکون 72 :gasp:
رفتم ایر فن بخرم ... دریا z600 رو اورده بود باز کردم کلی نگاهش کردم ولی بدون فن بود ...
خیلی هم تمیز بود و بزرگ ! قیمت 65 هزار تومان . ( بدون فن )
212 هم 47 هزار تومان ... ولی هنوز نفهمیدم چه فنی رو بخرم این CPU یا بخاری مارو خنک کنه !
آخه من نمی دونم دمای یک سی پی یو در حالت نرمال باید 52 درجه باشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
این دمای سی پی یو من عادیه ؟
بلاخره چه فنی رو بخرم ؟
212 یا TX2 یا ... ؟

با تشکر ...

N@VID
23-08-08, 19:27
دمایی که در سی موس یا همون صفحه ستاپ نمایش داده می شود ؛ دمای هسته است ؟
دمایی که در برنامه اورست نشان داده می شود تقریبا 10 درجه اختلاف داد با سی موس !

قیمت 212 هم 47 هست و قیمت TX2 هم 43 هزار تومان .

Overclocker
23-08-08, 19:38
دمایی که در سی موس یا همون صفحه ستاپ نمایش داده می شود ؛ دمای هسته است ؟
دمایی که در برنامه اورست نشان داده می شود تقریبا 10 درجه اختلاف داد با سی موس !

قیمت 212 هم 47 هست و قیمت TX2 هم 43 هزار تومان .

1: شما در برنامه ی اورست در قسمت سنسور و Temperatures و CPU را چک کن ببین چه دمایی زده ؟

2: دمای Core ها رو هم چک کن و بگو؟

CPU :3 شما چیست؟ اورکلاک شده هست ؟ که دما را چک میکنی میگی 72

:11():

N@VID
24-08-08, 02:20
1: شما در برنامه ی اورست در قسمت سنسور و Temperatures و CPU را چک کن ببین چه دمایی زده ؟

2: دمای Core ها رو هم چک کن و بگو؟

CPU :3 شما چیست؟ اورکلاک شده هست ؟ که دما را چک میکنی میگی 72

:11():

سلام :
1 - دما در برنامه اورست 42 درجه در حالت نرمال است .
2 - دمای هسته هم 51 الی 52 است .
3 - 3.2 پنتیوم 4 . اورکلاک نشده .
اور کنم تا 4200 جواب می ده ولی دما خیلی بالا می ره تقریبا تا 10 تا 20 درجه افرایش دما دارم و سیستم هم پایداری خوبی نداره ...

با تشکر ...

Overclocker
24-08-08, 10:15
سلام :
1 - دما در برنامه اورست 42 درجه در حالت نرمال است .
2 - دمای هسته هم 51 الی 52 است .
3 - 3.2 پنتیوم 4 . اورکلاک نشده .
اور کنم تا 4200 جواب می ده ولی دما خیلی بالا می ره تقریبا تا 10 تا 20 درجه افرایش دما دارم و سیستم هم پایداری خوبی نداره ...

با تشکر ...

خوب فن شما کار خودشو انجام میده ولی CPU های سری پنتیوم مثل تنور میشه وقتی اورکلاک میشن :1. (38):

حالا این هاپر 212 خیلی خنک میکنه ولی بازم با اورکلاک بالاتر دیگه کولینگ Air جوابگو نیست !:1. (28): به نظر من اصلا برو یک کولینگ آبی بخر یا بساز :yes: که کولر آبی دیگه آخرت خنک کنندگی را داره البته یخ خشک هم هست ولی اونها برای همیشه نمیشه استفاده کرد :1. (40):

Overclocker
24-08-08, 15:05
من 212 ام را میخوام بفروشم اگر میخوای برو تو تاپیکش و بگو .......... .:whistle:

™Ali
26-08-08, 09:43
من 212 ام را میخوام بفروشم اگر میخوای برو تو تاپیکش و بگو .......... .:whistle:
کدوم تاپیک ...
من میخوام بخرم Only the registered members can see the link

N@VID
26-08-08, 17:56

Overclocker
26-08-08, 20:03
کدوم تاپیک ...
من میخوام بخرم Only the registered members can see the link

اینجا (Only the registered members can see the link):1. (38)::1. (38):

N@VID
26-08-08, 20:15
این پست به اشتباه در این تایپیک درج شد . پوزش !

Olesius
27-10-08, 14:34
سلام به همه دوستان...
من یه آرزو دارم کسی میتونه بابا نوئل من شه...؟؟؟ :11()::11()::11():

این طرفا که اصلا کسی zalman به گوشش نخورده چه برسه به این که داشته باشن تبریز هم نایابه اگه هم پیدا شه به قیمتی شگفت انگیز!! میدن...
تهران هم که اومدم اولا کم یاب بود بعدشم قیمتا اختلاف زیادی داشتن مگه zalman9700 خودش 50-60$ نیس؟؟

بهر حال چون نمی خوام Nirvana 12p بگیرم از coolingsys.com راهنمایی میکنین ازکجا میتونم 9700 با قیمت متعادلی بخرم...؟؟؟ والبته مطمئنم باشه...!!

با تشکر...

زندگی زنگ تفریح کوتاهیست
یادمان نرود زنگ بعد حساب داریم...Only the registered members can see the link

--------------------------------------------------------------------

Intel >.
(. is AMD)_ok:yes:

Overclocker
27-10-08, 16:07
سلام به همه دوستان...
من یه آرزو دارم کسی میتونه بابا نوئل من شه...؟؟؟ :11()::11()::11():

این طرفا که اصلا کسی zalman به گوشش نخورده چه برسه به این که داشته باشن تبریز هم نایابه اگه هم پیدا شه به قیمتی شگفت انگیز!! میدن...
تهران هم که اومدم اولا کم یاب بود بعدشم قیمتا اختلاف زیادی داشتن مگه zalman9700 خودش 50-60$ نیس؟؟

بهر حال چون نمی خوام Nirvana 12p بگیرم از coolingsys.com راهنمایی میکنین ازکجا میتونم 9700 با قیمت متعادلی بخرم...؟؟؟ والبته مطمئنم باشه...!!

با تشکر...

چرا زلمان ؟

میشه این مدلی که گفتی رو عکسشو هم بزاری ؟

و نیروانا 120 مشکلش چیست ؟

Musketeer™ Pro
27-10-08, 16:17
عزیز، زلمان با اینکه پرفورمنس خوبی داره، ولی به خاطر ظاهر زیبای محصولاتش، گرونتر میفروشتشون... اگه قیافه برات مهم نیست، کولینگ های دیگه برات بهتره
اگه برات قیافه مهمه که خوب هیچی... همون زلمان بهترینه!

ViViD
27-10-08, 16:53
من 3 ماه پیش Zalman CPNS 9700 از پاساژ ایران خریدم 80 هزار تومان
این هم ظاهرش به نظرم خیلی هم کارآمد بود

دمای لود کامل پردازنده بدون اور از 40 عبور نمیکرد

Musketeer™ Pro
27-10-08, 16:58
من 3 ماه پیش Zalman CPNS 9700 از پاساژ ایران خریدم 80 هزار تومان
این هم ظاهرش به نظرم خیلی هم کارآمد بود

دمای لود کامل پردازنده بدون اور از 40 عبور نمیکرد

خدایی خوب خریدی!! من که تو ایران ندیدمش، ولی اگه ببینم فکر نکنم زیر 100 تومن پیداش کنم. مخصوصا که محصولات زلمان رو زیاد تو ایران نمیشه پیدا کرد.
آره خوب، کاراییش که خیلی خوب تو بنچ مارک های مختلف خودش رو نشون داده، و ظاهر خیلی زیبایی داره، به نظر من که 80 می ارزه.

Olesius
27-10-08, 17:41
واقعا از همه ی دوستان ممنونم...:11()::11()::11():

فکر نمی کردم تو یکی دو ساعت اینقدر بحث شه رو این موضوع و نکات جالبی هم مطرح شه...!!!

درسته منم به خاطر کارایی بالا (حتی تو دور پایین و سکوت محضش!!!) و ظاهر زیبایی که داره تو کفش موندم!!!
آخه کم پیش میاد یه کولر کارایی بالایی داشته باشه و ظاهر زمختی نداشته باشه مثلا تونیک...!!!!
حالا نیروانا باز یکم بهتره ولی به پای زلمان نمیرسه...

یه قابلیت دیگه ای که داره به راحتی میتونی بازش کنی و ببندی واسه تمیز کردن یا عوض کردن خمیر حرارتی...!!

چند تا عکس هم از بنچمارک زلمان می زارم واستون...

(فقط توجه کنید که تستها رو X6800 انجام شدن!!)

Overclocker
27-10-08, 18:04
فکر کنم اینو ببینی نظرت عوض بشه :

Q6600@3.60 1.5v

Musketeer™ Pro
27-10-08, 18:13
آره عزیز... air cooling خوبیه. خیلی هم قشنگه... اگه مدل مسیش (همین که تو عکسه) رو 80 تومن بخری، فکر کنم معامله ی خوبی باشه. مخصوصا اینکه میگی ظاهرش هم مهمه برات.

N@VID
27-10-08, 18:20
خدایی خوب خریدی!! من که تو ایران ندیدمش، ولی اگه ببینم فکر نکنم زیر 100 تومن پیداش کنم. مخصوصا که محصولات زلمان رو زیاد تو ایران نمیشه پیدا کرد.
آره خوب، کاراییش که خیلی خوب تو بنچ مارک های مختلف خودش رو نشون داده، و ظاهر خیلی زیبایی داره، به نظر من که 80 می ارزه.

سلام :

محصولات زلمان رو در تمامي مدل ها ،‌در ايران مي شه پيدا کرد !
فقط بايد يک مقدار بگردي ...
من گشتم فروشگاه يا به اصطلاحي نمايندگيش رو پيدا کردم ...
فقط اين رو يگم که ارزونترين مدل در حدودو 60 هزار تومان هست !
يعني اگر زير 70 هزار داشتيد نزديک برند زلمان نشويد !
مثل ما فقير بي چاره ها يک هايپر زد 600 از کولر مستر بخريد که نمايندگي و گارانتيش دريا کامپيوتر هست .
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
نمايندگي زلمان
اگر اشتباه نکنم آدرسش اين هست :
پاساژ ايران - طبقه هم کف - شماره 9 - فروشگاه سبز سيستم
ولي اين هم يه مدلش :
وارد پاساژ که شدي روبروت همون پله برقي هست که شما بايد بري طرف راست خودت ...
همون طرفي که آسانسور ها هست . بعد مي ري سمت چپ ... بعد مي ري تا اولين عقب نشيني
که مثل کوچه هست !
اين هم يه مدل ديگه !‌:
وارد پاساژ که شدي روبروت همون پله برقي هست از بغل پله برقي مياي تا مي رسي روبروي يک
کيبرد و سي دي و موس فروشي ... بعد مي ري سمت راست خودت ... اولين کوچه ! سر نبش !
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
دريا کامپيوتر :

پاساژ ايران - طبقه همکف - پلاک A44
بازار رضا - طبقه همکف - واحد 55
پاساژ ايران طبقه اول - دقيقا بالاي فروشگاه همکف .
(( حتما براي خريد به فروشگاه طبقه اول مراجعه کنيد که فرق قيمتش با دو فروشگاه ديگر در حدود 5 تا 15
هزار تومان است ))
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
اين هم لينک دريا و مدل هاي کولينگش :

Musketeer™ Pro
27-10-08, 18:31
سلام :

محصولات زلمان رو در تمامي مدل ها ،‌در ايران مي شه پيدا کرد !
فقط بايد يک مقدار بگردي ...
من گشتم فروشگاه يا به اصطلاحي نمايندگيش رو پيدا کردم ...
فقط اين رو يگم که ارزونترين مدل در حدودو 60 هزار تومان هست !
يعني اگر زير 70 هزار داشتيد نزديک برند زلمان نشويد !
مثل ما فقير بي چاره ها يک هايپر زد 600 از کولر مستر بخريد که نمايندگي و گارانتيش دريا کامپيوتر هست .
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
نمايندگي زلمان
اگر اشتباه نکنم آدرسش اين هست :
پاساژ ايران - طبقه هم کف - شماره 9 - فروشگاه سبز سيستم
ولي اين هم يه مدلش :
وارد پاساژ که شدي روبروت همون پله برقي هست که شما بايد بري طرف راست خودت ...
همون طرفي که آسانسور ها هست . بعد مي ري سمت چپ ... بعد مي ري تا اولين عقب نشيني
که مثل کوچه هست !
اين هم يه مدل ديگه !‌:
وارد پاساژ که شدي روبروت همون پله برقي هست از بغل پله برقي مياي تا مي رسي روبروي يک
کيبرد و سي دي و موس فروشي ... بعد مي ري سمت راست خودت ... اولين کوچه ! سر نبش !
دريا کامپيوتر :

پاساژ ايران - طبقه همکف - پلاک A44
بازار رضا - طبقه همکف - واحد 55
پاساژ ايران طبقه اول - دقيقا بالاي فروشگاه همکف .
(( حتما براي خريد به فروشگاه طبقه اول مراجعه کنيد که فرق قيمتش با دو فروشگاه ديگر در حدود 5 تا 15
هزار تومان است ))
داداش، ایول دمت گرم... من سر میزنم ببینم چی پیدا میکنم... خدایی یه چیزایی میخوام که اگه گیر بیارم تا آخر عمر دعات میکنم... ایول

N@VID
27-10-08, 18:35
سلام :
وظيفه بود ... کاري نکردم .

اين هم لينک کمپاني زلمان و کولينگ هاي CPU
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

اين هم لينک کمپاني کولر مستر :

تمامي مدل هاي سايت رو فروشگاهي که در بالا گفتم داره ...
مي گم حالا چه مدلي رو مي خواي بگو ، شايد گشتيم برات پيدا کرديم .

Musketeer™ Pro
27-10-08, 18:48
سلام :
وظيفه بود ... کاري نکردم .

اين هم لينک کمپاني زلمان و کولينگ هاي CPU

مي گم حالا چه مدلي رو مي خواي بگو ، شايد گشتيم برات پيدا کرديم .
دمت گرم...

من راستش، دنبال چند مدل از واتربلاک هاش بودم...

ببین، جایی میشناسی محصولات Koolance رو داشته باشه؟ ببخشید ها... دیگه منبع ما شما شدی!! :love:

Olesius
27-10-08, 19:02
ممنون آقا N@vid عزیز...:11()::11():
تهران که اومدم حتما یه سر میزنم پاساژ ایران...

اینم چندتا عکس دیگه از این موجود دوست داشتنی...!!!

N@VID
27-10-08, 19:09
سلام :

شرمنده من نمي شناسم :1. (28):
انقدر چوب کاري نکنيد :1. (38): :1. (26):

اين لينک کمپاني koolance
اين هم لينک واتر بلوک :

شما دنبال واتر بلوک هستي ؟
اين سايت رايانه يک مدل واتر بلوک گيگابايت مي فروشه ، شکل و مواد خوبي داره .

راستي مي شه از آواژنگ هم تهيه کني .

Musketeer™ Pro
27-10-08, 19:40
سلام :

شرمنده من نمي شناسم :1. (28):
انقدر چوب کاري نکنيد :1. (38): :1. (26):

اين لينک کمپاني koolance
اين هم لينک واتر بلوک :

شما دنبال واتر بلوک هستي ؟
اين سايت رايانه يک مدل واتر بلوک گيگابايت مي فروشه ، شکل و مواد خوبي داره .

راستي مي شه از آواژنگ هم تهيه کني .
دشمنت شرمنده... چوب کاری کجا بود؟ شما شکسته نفسی میکنی...

راستش، به نظر من، اصلا این واتربلاکای کیگابایت ارزش ندارن بهشون بگیم واتربلاک!! بدون اغراق، واتربلاکایی که بچه های این سایت ساختن، به نظرم بهتر از مال گیگابایت میآد.
این واتربلاکای کولنس، که مال GPU و NB ساخته رو خیلی دوس دارم!! گیرم بیاد حتما میخرم!! بنچ مارکاشم دیدم، مسیاش که دیگه خیلی شاخن...

Musketeer™ Pro
27-10-08, 19:44
شما این رو ببین:

یا اینو:

من اینا رو خیلی دوس دارم!! مخصوصا اولی... اگه از اینا گیر بیارم، با کله میرم میخرم!

Stream
27-10-08, 19:49
شما این رو ببین:

یا اینو:

من اینا رو خیلی دوس دارم!! مخصوصا اولی... اگه از اینا گیر بیارم، با کله میرم میخرم!
چند وقت پیش یک نفر سیستم های کولینگ Koolance رو بطور محدود وارد می کرد...! ولی چون قیمتشون نسبتا بالا بود و خب ملت هم نمی دونستند Koolance چیه و ... سود خوبی براش نداشت و بی خیال ادامه کار با Koolance شد!

اگه کسی قصد واقعا قصد خرید داره به من اطلاع بده تا باهاش تماس بگیرم و اگه تعداد قابل قبول باشه به احتمال زیاد می تونه دوباره وارد کنه.

Musketeer™ Pro
27-10-08, 19:52
چند وقت پیش یک نفر سیستم های کولینگ Koolance رو بطور محدود وارد می کرد...! ولی چون قیمتشون نسبتا بالا بود و خب ملت هم نمی دونستند Koolance چیه و ... سود خوبی براش نداشت و بی خیال ادامه کار با Koolance شد!

اگه کسی قصد واقعا قصد خرید داره به من اطلاع بده تا باهاش تماس بگیرم و اگه تعداد قابل قبول باشه به احتمال زیاد می تونه دوباره وارد کنه.
ایول استریم جان

ولی تعداد منظورت چیه؟ من واسه استفاده ی خودم میخوام... اونجوری نه که مثلا تعداد زیاد بخوام، یا مثلا بخوام بفروشم... واسه خودم میخواستم...
مثلا چقدر بشه، میشه بیاره؟ یه توضیح بیشتری بده، دمت گرم

Surpriser
27-10-08, 21:45
فکر کنم اینو ببینی نظرت عوض بشه :

Q6600@3.60 1.5v

سلام.راستش من شدیدا به این تست شک دارم!یا شایدم با یک کیس آلمینیومی محشر تست گرفتن چون من از کولر TX2 استفاده میکنم و بدون هیچ اورکلاکی دما از 25 پایینتر نیومده ولی اینجا تا 3.6 اور کرده بعد دماش 24 درجست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Stream
27-10-08, 21:54
ایول استریم جان

ولی تعداد منظورت چیه؟ من واسه استفاده ی خودم میخوام... اونجوری نه که مثلا تعداد زیاد بخوام، یا مثلا بخوام بفروشم... واسه خودم میخواستم...
مثلا چقدر بشه، میشه بیاره؟ یه توضیح بیشتری بده، دمت گرم
خب من خودم هم چند تا از Block ها + چند تا از Cooling System هاش رو می خوام.
حالا باهاش صحبت می کنم ببینم چی میشه (خبرش رو با پ.خ. میدم)

اگه شخص دیگه هم دنبال خرید این محصولاته پ.خ. بده.

Musketeer™ Pro
27-10-08, 21:59
خب من خودم هم چند تا از Block ها + چند تا از Cooling System هاش رو می خوام.
حالا باهاش صحبت می کنم ببینم چی میشه (خبرش رو با پ.خ. میدم)

اگه شخص دیگه هم دنبال خرید این محصولاته پ.خ. بده.
دمت گرم استریم جان... من منتظرم خلاصه... به نظرت لازم نیست یه تاپیک بزنی واسش؟ همه که اینجا رو نمیخونن... البته این فقط یه پیشنهاده ها!!

خیلی چاکریم خلاصه...:3925:

Stream
27-10-08, 22:10
حالا فردا باهاش صحبت می کنم ببینم شرایط چطوره بعدش تاپیک می زنم.

این تاپیک رو هم خفن منحرف کردیم :1. (38):

Overclocker
27-10-08, 22:19
سلام.راستش من شدیدا به این تست شک دارم!یا شایدم با یک کیس آلمینیومی محشر تست گرفتن چون من از کولر TX2 استفاده میکنم و بدون هیچ اورکلاکی دما از 25 پایینتر نیومده ولی اینجا تا 3.6 اور کرده بعد دماش 24 درجست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

منبع (Only the registered members can see the link)معتبره !

Surpriser
27-10-08, 23:17
كاري به مطمعن بودنش ندارم.ميگم اين دما ها در حالت عادي حاصل نميشن.اصلا Stream جان شما كه تونيك تاور داشتي بگو دماهات مثل جدول بالا بوده؟

Olesius
18-11-08, 01:33
سلام به همه دوستان...

من هنوز نتونستم یه کولینگ خوب پیدا کنم... در آخرین تلاش ها زالمن یافت نشد...:1. (28):
امشب این تاپیک رو کلا از اول نگاه کردم تا شاید یه گزینه دیگه پیدا کنم ولی هیچی...

دوستان از تونیک تاور زیاد راضی نبودند... دلیل روشنی هم بیان نشده جزء سنگینی...؟؟ فقط همین؟؟؟؟؟
در حالی که این کولر رتبه اول رو در کاهش دما داره...
در مورد هایپر 212 هم دماهای مختلفی بیان شده که من به شخصه نتونستم کارایی این کولر رو به طور واضح درک کنم...!!
نیروانا هم فکر می کنم بی عیب و نقص باید باشه...؟؟؟ وزن مناسب کارایی بالا و طراحی مناسب...
( V1 هم عالی... ولی با قیمت بالا...)

بهر حال با مد نظر قرار دادن چند نکته واسه جمع بندی صحبت های قبلی و رسیدن به یه نتیجه گیری دوستان کدوم کولینگ رو پیشنهاد می دین...؟؟

1-فکر می کنم اولین نکته کارایی بالا با نویز پایین باید باشه...
2-پشتیبانی مناسب قطعات...(اگه پیچ و مهره ای یا قسمتی از کولر دچار مشکل شد بشه قطعه یدکی جایگزین کرد) این یه نمونه!! Only the registered members can see the link
3-باز کردن و سوار کردن راحت...(باز کردن تونیک احتیاج به باز کردن مین داره؟؟؟(سوالی بود آخه خودمم نمی دونم!!!))
4-وزن کمتر... (احتمال ترک برداشتن مین با کولر سنگین در جابجایی وجود داره... این طور نیست؟؟)
5-قیمت حداکثر 60 تومن...

اگه چیزی رو از قلم انداختم دوستان راهنمایی کنند... واسه من که نویز پایین و پشتیبانی خیلی مهمه...!!!

بهر حال اینجا 3 پیشنهاد وجود داره که رقیب های اصلی Tuniq & Zerotherm nirvana هستند
به همراه Cooler Master Hyper 212

مشکل اصلی نیروانا تا اونجا که من می دونم تنها نبود قطعات یدکی(به دلیل نبود گارانتی) و تونیک به غیر از ظاهر زمخت وزن زیادش...

در مورد هایپر 212 هم اطلاع زیادی ندارم اگه دوستان راهنمایی کنن ممنون می شم و اینکه در ولتاژ 1.4 پردازنده E6550 این کولر به چه دمای نرمال و لودی می تونه برسه...

در آخر اینکه به چه مین هایی 6 لایه گفته می شه؟؟ (آیا p5k-e جزء این دسته هست؟؟ و می تونه وزن تونیک رو تحمل کنه)

فقط دوستان توجه داشته باشین که غیر از راهنمایی بنده قصد داریم بهترین کولینگ تا مرز 60 تومن رو انتخاب کنیم با حداکثر کارایی و حتی الامکان(تا اونجا که مقدوره!!!:1. (38):) ظاهری قابل قبول... هرچند می شه در مقابل کارایی از زیبایی چشم پوشید...

هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم...:1. (21):

با تشکر...

AMD>INTEL
18-11-08, 01:38
دوستمون آرمان جان با همين tuniqtower ركورد پنجم رو تو howbot دارد . از نظر كارائي روي اين كولينگ شكي نيست . من بررسي رو نديدم كه نظر مثبتي رو دربارش نداشته باشه .

Olesius
18-11-08, 01:56
دوستمون آرمان جان با همين tuniqtower ركورد پنجم رو تو howbot دارد . از نظر كارائي روي اين كولينگ شكي نيست . من بررسي رو نديدم كه نظر مثبتي رو دربارش نداشته باشه .

سلام آقا امید عزیز:11():

واقعا همین طوره...
منم تو این 3-2 روز زیاد گشتم هرچی سیستم خفن دیدم تونیک داشتن... انصافا هم کارایی بالایی داره...:great:
تنها مشکلش وزنشه...!!!
خودش 780 باید باشه یه جا دیدم با فن و پایه تا 900 می رسه...:1. (27):
راجع به تحمل p5k-e و اینکه 6 لایه هست یا نه... نظری ندارین؟؟؟ اینکه وزن تونیک رو می تونه تحمل کنه؟؟؟

AMD>INTEL
18-11-08, 02:11
اكثر كولينگ هاي حرفه اي وزن بالائي دارند . شركتي كه اين كولينگها رو طراحي ميكنن . وزن رو در محده در نظر ميگيرن كه مشكلي براي برد پيش نياد . نوع كيس و نحوه اسمبل سيستم واقعا روي اين مسئله تاثير گذار هست . معمولا بايد با صبر و حوصله اينكار رو انجام داد .

Labyrinth
18-11-08, 03:52
اگر یکم توی فرم گشته باشید هایپر 212 از من سرچشمه میگیره :1. (38): و حتی میتونید سبک های بستن این کولر رو هم توی پست های من ببینید :wink:

من خودم بشخصه همین الانش هم هایپر 212 رو به بقیه کولر ها ترجیح میدم و روی مین من یعنی P5K-E کاملا خوب جواب میده

من با این کولر 2180 رو تا 3.6 بصورت کاملا پایدار اوردم ( بالاتر هم میاد مثلا 3.8 ولی پایداری 100 درصد نیست )

هایپر 212 رو میتونید هم عمودی ببندید و هم افقی در صورتی که بخواهید فاصله از پاور زیاد باشه باید حتما افقی ببندید که بازم نظریش رو من داده بودم :1. (38): و جواب هم داد فقط فراموش نکنید باید گرافیکتون خنک باشه :yes:

و جواب سوال بعدیتون : P5K-E شش لایه است :yes:

سوالی بود در خدمتم :1. (40):

Olesius
18-11-08, 10:29
به به آقا امیر... دوست گرامی بنده...!!
آره عزیز دیشب که داشتم فروم رو زیرو رو می کردم آثاره 212 رو کشف کردم که از کجا نشاءت گرفته...:1. (38):
من اطلاع چندانی ازش ندارم... می تونی یه بنچمارک مقابل نیروانا واسم پیدا کنی ؟؟؟
واقعیت اینه که از کاراییش اطلاع چندانی ندارم شنیدم خوبه ولی نمی دونم چقدر دما رو پایین میاره...؟؟

2180 باید توانش از 6550 کمتر باشه. درسته؟؟؟ پس نمی شه مقایسه کرد ولی می تونی بگی چقدر اختلاف داشتی با فن استوک تو یه فرکانس مشخص(نرمال و لود)؟؟
دیگه اینکه واسه باز کردن و بستن 212 که پیچ و مهره هست (مثلا واسه عوض کردن خمیر!) باید مین حتما باز شه؟؟؟

از لحاظ قطعات هم توضیح بدی ممنون می شم! عکسی که بالا گذاشتم رو دیدی؟؟؟ Only the registered members can see the link
212 که قطعه یدکی پیدا می شه واسش؟؟؟ بالاخره گارانتی دریا داره؟؟؟

با سپاس...

راستی یه جا نیروانا رو هم تایید کردی می شه تو یه نظر بگی 212 یا نیروانا؟؟؟ همه این شرایطم در نظر بگیر...:1. (26):

Labyrinth
18-11-08, 10:55
2180 قدرتش شاید کمتر از 6550 باشه ولی دماش اصلا این طوری نیست 2180 خیلی داغ هست باور نداری از شایان بپرس ببین وقتی تا 3.9 اور بشه چطور دماش میره بالا

خو.ب درمورد قطعات یدکی هایپر 212 تنها یک چیزی میتونم بگم ( تنها چیز پلاستیکیش واشرهاش هست :1. (38): )
این رو هم بگم اگر سرعت فن زیاد بره بالا امکان داره لامپ های فن بسوزه :1. (38):

فرکانس 3.0 از سی پی یو خودم رو مثال میزنم من الان در حالت لود به دمای 72 میرسم ولی با هایپیر بالاتر از 52 نمیرفت و من از این بابت تاییدش میکنم

شما برای خودت روی دمای 49 تا 50 حساب کن

توی حالت بکار هم حدودا بیشتر مواقع دماش 42 درجه بود

درمورد باز کردن مین این رو فقط میگم که کولرهای سنگین و بزرگ باید از زیر مین پیچ بشن تا استقامت داشته باشند

قطعاتش هم که دریا کامپیوتر فقط فنش رو گارانتی میکنه ( یک سال )

من وقتی میخواستم هایپر رو بخرم مقایسه های زیادی رو خوندم و حتی با نیروانا مقایسه کردمش و تفاوت دما فقط در حالت لود بود که اونم گمون نمیکنم 2 درجه چیز زیادی باشه

اگر مسله مالی نداری از شهریار بپرس یادمه یک فن از ترمالتک معرفی کرده بود رفتم دیدم خوف ورم داشت بس که باحال بود :yes: اون تفاوت دماش با هایپر در حالت عادی 3 درجه و در حالت لود 6 درجه بود تازه جمع و جورتر هم بود

اونجایی که دیدی نیروانا رو تایید کردم بخاطر اینه که نیروانا الیاژ جالبی داره هرچند طبق معماری که من برای هاپیر بلدم حتی اون ترمال تک 5 درجه گرم تر از هایپر 212 درمیاد ولی چون الان هایپر ندارم تستهاش کامل نیست

بازم سوال داشتی بگو تا جواب بدم

Olesius
18-11-08, 11:29
واسه فرکانس 3 لود 52 درجه نمی تونه بد باشه ولی نرمال فکر کنم یه خورده زیاد باشه...؟؟؟ خصوصا اختلاف دما که 10 درجه بین دو حالت کم به نظر میاد...
به هر حال من با استوک (البته وقتی که سالم بود رو 3 دمای 34 داشتم ولی الان رو 2.3 رو 40 وایستاده...!!!)

منم چندتا تست از 212 دیدم حدودا 6 درجه از بقیه کولر ها عقب تره... ولی خوب سبکی خودش رو داره و یه خورده قیافه...!!!

این چندتا بنچ مارک رو یه نگاه می ندازی؟؟؟
منم حداکثر دورو بر 60 می خوام خرج کنم... نیروانا گرون نیست با خمیری که داره 60 درمیاد پس حدودا 50 می شه؟؟
اگه کمک کنی یکی شو انتخاب کنم ممنون می شم... خسته شدم از این وضعیت... :1. (28):

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Labyrinth
18-11-08, 11:44
من 49 تا 50 رو توی لود گفتم نه حالت عادی :yes: تو یک عکس از کیست بگذار تا بگم بهت کدوم رو بخری:wink:

من بیشتر نظرم روی هایپر هست چیزی که باید گفت اینه که زیاد به تست های سایتها اعتبار نیست چون معلوم نیست توی چه شرایطی تست گرفته شده

مشکلی که کولر های بزرگ دارن اینه که امکان داره توی بعضی کیس ها درش بسته نشه مثلا برای من بسته نمیشد ولی برام فرقی نمی کرد بعضی ها میگن اگر در کیس باز باشه هوا خوب هدایت نمیشه که من این نظریه رو رد میکنم و میگم همیشه انجوری نیست خودم رو مثال میزنم

من اگر در کیس رو ببندم دمای هارد میره روی 48 درجه ولی وقتی باره در بدترین شرایط دما 38 درجه هست ( کیسم Shadow هست

هایپر با خمیر زیرو ترم میشه 50 تا 52 هزار
نیروانا گمونم 57 بود

بازم اگر سوالی داشتی بگو

Olesius
18-11-08, 12:00
من دمای عادی رو گفتم 40 نسبتا زیاده...؟؟!!

نکته خوبی گفتی اینکه رو تونیک نظر خوبی ندارم همینه...:cool:
فکر نکنم مشکلی از نظر جا شدن داشته باشه... من trio دارم عرضش 20 سانته... فن پشتی هم 12 سانته 3-2 سانت هم جا می مونه...(دوتا عکس بیشتر نداشتم شرمنده...)

فقط یه مشکلی هست... فن کنار کیس...!!!!
اندازه 3-2 سانت بیرون زدگی داره از داخل...

مساله پیچیده شد...:1. (27):

Labyrinth
18-11-08, 12:25
برای من فن چسبیده به لبه کیس شاید برای تو بشه یک عکس از در کیس بگیر ببینم :love:

CROSSHAIR
18-11-08, 12:35
من دمای عادی رو گفتم 40 نسبتا زیاده...؟؟!!

نکته خوبی گفتی اینکه رو تونیک نظر خوبی ندارم همینه...:cool:
فکر نکنم مشکلی از نظر جا شدن داشته باشه... من trio دارم عرضش 20 سانته... فن پشتی هم 12 سانته 3-2 سانت هم جا می مونه...(دوتا عکس بیشتر نداشتم شرمنده...)

فقط یه مشکلی هست... فن کنار کیس...!!!!
اندازه 3-2 سانت بیرون زدگی داره از داخل...

مساله پیچیده شد...:1. (27):

عزیز بهترین
Thermalright Ultra 120 Extreme
اگه پیدا کنی
Only the registered members can see the link PG
tt120
کولر مستر هم با دو فن قوی که من عوض کردم بد نیست
دمای مجاز حداکثر 74 برای 8400

Olesius
18-11-08, 12:46
برای من فن چسبیده به لبه کیس شاید برای تو بشه یک عکس از در کیس بگیر ببینم :love:

منظورتو دقیق نفهمیدم...
فن پشتی 12 سانتی با لبه کیس 3-2 سانت فاصله داره... در کناری کیس رو که می خوام جا بزنم فن کناری یه خورده گیر می کنه بهش ولی رد می شه...

می شه گفت فن کناری دقیقا همین شکلیه با این تفاوت که فن trio یه خورده از اون ور زده بیرون...:1. (38):
کفایته یا عکس بگیرم...؟؟

Olesius
18-11-08, 12:55
عزیز بهترین
Thermalright Ultra 120 Extreme

اگه پیدا کنی

بعد هم من
tt120
کولر مستر هم با دو فن قوی که من عوض کردم بد نیست
دمای مجاز حداکثر 74 برای 8400

سلام آقا بهرنگ عزیز... درست گفتم؟؟؟

حق داری دوست عزیز خیلی خفن هستن ولی یه جوری تنها عیبشون وزن زیادشونه...:1. (38):
بهر حال دور از دسترس هستن... همون طور که زالمن می خواستم ولی پیدا نشد...

حالا بین گزینه های موجود می خوام انتخاب کنم... واقعا لازم دارم دیگه فن استوکم کار نمی کنه...:1. (28):

فقط دوست عزیز امکان داره 3 تا عکس آخرو لینک بذاری؟؟(خصوصا دسکتاپ رو!!) صفحه خفن سنگین شد!! هوای ما رو هم داشته باش... 128 کم آورد...:1. (38):

ممنون...:11()::11():

Olesius
18-11-08, 13:06
راستی فکر کنم 2-1 صفحه ای از موضوع دور شدیم(202#)... Only the registered members can see the link

دوستانی که تازه به بحث ما وارد شدند می تونن نظرشونو راجع به بهترین کولینگ از بین تونیک & زرو ترم نیروانا & هایپر 212 مطرح کنند ...

هدف: نتیجه گیری و انتخاب بهترین کولینگ با کارایی بالا & نویز پایین & وزن مناسب و (یه کم زیبایی!!) در این محدوده از قیمت...

با سپاس...:11()::11():

Olesius
18-11-08, 14:10
اینم چندتا عکس...

فکر می کنم همه چیز داره به نفع نیروانا تموم می شه...؟؟؟

Olesius
18-11-08, 14:32
و یک تست فنی که روی E6400 انجام شده...
(البته به روزنامه بریده بیشتر شبیهه!!!):1. (38): از صفحه مانیتور و وبی که باز بود عکس انداختم و کوچیک کردم!!

تفاوتش رو با فن استوک به خوبی می شه دید...
تنها نقطه ضعفی که تست اشاره کرده تفاوت اندک دما در دور فن بالا و پایین هست... (اینجاست که تفاوت زالمن با بقیه مشخص میشه!!!)
و نویز محسوسی که در دور بالا انجام ایجاد می شه...!!! البته با این عمل کرد فکر نمی کنم احتیاجی به دور بالای فن باشه...؟؟

Olesius
21-11-08, 23:10
سلام به همه ی دوستان خوبم...

در گرمای برگزاری الکامپ که تب IT بدجوری بالا گرفته... احتمالا تو این 2-1 روزه مزاحم پایتختی های عزیز می شیم به همراه خاله پسر...!!! :love:
غرض از مزاحمت خرید فن کولر واسه cpu که متاسفانه همه جا گیر نمیاد...:1. (28):
اگه آدرس مشخصی از نیروانا یا زالمن 9700 سراغ دارین لطف می کنین تا کمتر توی شهر غریب!! علاف بشیم...؟؟؟

می دونم که پیدا کردنشون آسون نیست چندتا آدرس سراغ گرفتم ولی اگه شما هم راهنمایی کنین ممنون می شم خصوصا واسه زالمن...!!!

خلاصه می خوام خونگرمی تهرونی ها رو تو این سرما!! (هوای ابری) پاییز حس کنم...:1. (38):

مخلص همه...
یا علی...:11():

Olesius
22-11-08, 18:21
با سلام...

متاسفانه قیمت هایی که من دستم اومده با قیمت هایی که دوستان گفتن زمین تا اسمون فرق داره...!!

Zalman9700 بسیار نایاب 100 تومن...!!
Zerotherm nirvana 120 premium در حال حاضر کم شده تو بازار 80 تومن...!!!!!

و همین...

Labyrinth
22-11-08, 20:44
بیا من برات کمتر میگیرم ولی فراموش نکن باید سود من رو بدی :1. (38):

Olesius
22-11-08, 20:58
بیا من برات کمتر میگیرم ولی فراموش نکن باید سود من رو بدی :1. (38):

بابا مشکل سود نیست به روی چشم...
مشکل اینجاست پیدا نمی شه...............................!!!!!!!!!!!!:1. (28):

نامردا... پسر خالم زالمان پیدا کرده طرف یکی مونده واسش... گفته 100 کمتر نمی ده...

نیروانا هم همین طور... پیدا نمی شه!! اونم به قیمت کذایی می دن... می گن عید تو راهه!!! بابا عید قربانه چه ربطی به Pc داره...........................!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!

این وسط coolingsys هم از کار افتاده تو سایت هیچی نیست حتی نتونستم شماره تماس پیدا کنم ببینم اونا چند می دن...؟؟؟

بدجوری حالم گرفته شده...:cry:

Labyrinth
22-11-08, 21:41
ببین باید سریع عمل کنی وگرنه اون یکی هم از دست میدی شماره ام رو هم که داری

ViViD
22-11-08, 21:49
من یک زالمان 9700 دارم اما سیستم فعلاً ندارم
قصد فروش داشتم اما حالا منصرف شدم ایشالله که بتونی پیدا کنی من 80 خریده بودم اگر دوباره قصد فروش داشتم خبر میدم بهت

Labyrinth
22-11-08, 21:55
یکجا سراغ دارم البته اگر تا الان نفروخته باشه این کولر

Olesius
22-11-08, 22:03
ببین باید سریع عمل کنی وگرنه اون یکی هم از دست میدی شماره ام رو هم که داری

درسته... ولی آخه آدم چقدر پول مفت بریزه تو جیب این خدا نشناس ها...؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:1. (9):

لاجیتک MX3200 گرفتم 120 تومن در حالی که خودش 90-80 دلار بیشتر نیست...(اینو مجبور شدم انتخاب دیگه ای نداشتم):whistle:

زالمن خودش 70-60 دلاره ولی این میده 100 تومن!!! آخه چه قدر آختلاف...؟؟؟؟؟؟؟؟؟:1. (12):

نیروانا از اونم ارزونتره 60-50 دلار فکر می کردم دیگه این قیمت بهتری داشته باشه ولی 80 هم خیلی زیاده....

فقط می تونم بگم تا وقتی که تو ایران هستیم دور تکنولوژی رو باید خط بکشیم... نظارتی نیست هر چقدر دلشون بخواد می فروشن....:slap:

من که بی خیال خرید زالمان از ایران شدم... یکی از اقوام به آذربایجان رفت و آمد داره فکر می کنم بتونه پیدا کنه نشد همون نیروانا رو با 50-45 تومن می گیرم و خلاص...:1041:
واقعا این مدت زیاد حرص خوردم...!!
بهر حال ممنون امیر جان زیاد زحمت دادم...:11()::11():

--------------------------------------------------
راستی v8 کولر مستر رو دیدم خیلی خفنه خدا می دونه اگه ایران بیاد چند می خوان بدن... یه سرچ کن ظاهر خفنی هم داره...!!!

Olesius
22-11-08, 22:08
من یک زالمان 9700 دارم اما سیستم فعلاً ندارم
قصد فروش داشتم اما حالا منصرف شدم ایشالله که بتونی پیدا کنی من 80 خریده بودم اگر دوباره قصد فروش داشتم خبر میدم بهت

ممنون از لطفت...

ولی از من می شنوی 2دستی بچسب ولش نکن... چون خداییش نمی تونی بهتر از این کولر چیزی پیدا کنی...

راستش نمی دونم چه سیستمی داری ولی ایشالا... سیستم توپ که گرفتی واقعا دستت میاد چقدر کارایی داره...
خصوصا واسه 4هسته ای ها کم نمیاره...:cool:

CROSSHAIR
22-11-08, 22:22
یکجا سراغ دارم البته اگر تا الان نفروخته باشه این کولر

دوستان عزیز اگه یکم دقیق نگاه کنیم
این کولر ها چند عدد اول با هم زیاد فرق نمیکنند
دمای محیط بیشتر می تونه تاثیر گذارتر باشه
زالمان کولینگ های خوبی داره
ولی هم گرونه و هم یک اشکال بزرگ داره خصوصا برای ما ایرانی ها
فن بعد از از کار افتادن دیگه پیدا نمیشه .
فن کولر مستر من از کار افتاد نه کامل ولی دورش از حدود 2100 به 1550 کم شد .
چاره ای جز تعویض نبود
و با یک فن 12 سانتی دیگه عوضش کردم بهتر وقوی ترش 5 وات
ولی اگه نیروانا و زالمان دورشون بعد از مدتی کمتر شد که قول میدم حتما میشه با گرم شدن
بعد از 1 سال چی میکنید.
شما که این قدر به فکر با صرفه بودن و خوش قیمت بودن هستید یک کولری باید انتخاب کنید که فن براحتی تعویص بشه.
مثل سلطان ترمالرایت اولترا 120 اکستریم
یا اگه پیدا نشد کولر خوب دوم tt120
و هر کولر دیگه که فن استاندارد 12 سانتی بخوره
و تا مدتها قابل استفاده باشه

Olesius
23-11-08, 01:29
دوستان عزیز اگه یکم دقیق نگاه کنیم
این کولر ها چند عدد اول با هم زیاد فرق نمیکنند
دمای محیط بیشتر می تونه تاثیر گذارتر باشه
زالمان کولینگ های خوبی داره
ولی هم گرونه و هم یک اشکال بزرگ داره خصوصا برای ما ایرانی ها
فن بعد از از کار افتادن دیگه پیدا نمیشه .
فن کولر مستر من از کار افتاد نه کامل ولی دورش از حدود 2100 به 1550 کم شد .
چاره ای جز تعویض نبود
و با یک فن 12 سانتی دیگه عوضش کردم بهتر وقوی ترش 5 وات
ولی اگه نیروانا و زالمان دورشون بعد از مدتی کمتر شد که قول میدم حتما میشه با گرم شدن
بعد از 1 سال چی میکنید.
شما که این قدر به فکر با صرفه بودن و خوش قیمت بودن هستید یک کولری باید انتخاب کنید که فن براحتی تعویص بشه.
مثل سلطان ترمالرایت اولترا 120 اکستریم
یا اگه پیدا نشد کولر خوب دوم tt120
و هر کولر دیگه که فن استاندارد 12 سانتی بخوره
و تا مدتها قابل استفاده باشه

دوست عزیز حرف شما رو منم قبول دارم منم اول همین قصد رو داشتم که از کولر های موجود استفاده کنم... خصوصا تونیک ولی منصرف شدم به خاطر دلایل زیادی و البته وزن زیادش....
هایپر 212 باز به نسبت بهتر بود ولی مساله ای که مشکل ایجاد کرد فن 25 سانتی کناری کیس بود...

بهر حال چیزی که باعث شد نیروانا رو انتخاب کنم وزن مناسب & کارایی بالا(حتی در دور پایین) & نویز پایین(خیلی واسم مهم بود) و یه خورده ظاهرش!! چیزی که من روش زیاد حساسم...

اما در مورد فن...
فکر می کنم یه فرقی رو باید قائل بشیم بین فنی که زالمان یا زرو ترم تولید می کنه و فن های 12 سانت عادی...؟؟
بهرحال کیفیت عمر و دوام بیشتری رو باعث می شه... در مورد زالمن می تونم بگم که توان کاری 5000 یا 50000 ساعت (دقیق یادم نمونده!) رو واسه فن تضمین کرده... پس می شه انتظار داشت که حداقل 4-3 سال بدون نگرانی کار کنه...

تو این رنج کارایی سبک ترین ها اینها بودن... من زیاد با کولر سنگین موافق نیستم... کولر سنگین لنگر به مراتب بیشتری ایجاد می کنه خصوصا اگه ارتفاع زیادی داشته باشه تو جابجایی ها امکان آسیب دیدن بورد وجود داره...

به هر حال ارزش تست داره...!!

با سپاس... :11()::11():

Hamid65
23-11-08, 02:42
بچه ها من كولر ocz ديدم تو بازار.چطورن؟
قيمت ها كه خوب ارزون نيست.ولي ميخوام ببينم كاراييشون چطوره؟
فكر ميكنم بيشتر از زالمن يا زروترم پيدا بشه تو بازار.
اين دو مارك رو كه هر هركيه.(البته ميشه بسط داد به همه ي مارك ها!!!!)
هر كي هرچقدر دوست داشت قيمت ميده!:127fs3556139:

Olesius
23-11-08, 04:13
بچه ها من كولر ocz ديدم تو بازار.چطورن؟
قيمت ها كه خوب ارزون نيست.ولي ميخوام ببينم كاراييشون چطوره؟
فكر ميكنم بيشتر از زالمن يا زروترم پيدا بشه تو بازار.
اين دو مارك رو كه هر هركيه.(البته ميشه بسط داد به همه ي مارك ها!!!!)
هر كي هرچقدر دوست داشت قيمت ميده!:127fs3556139:

واقعا همین طوره دوست عزیز... بازار ایران از هیچ قائده و قانون خاصی پیروی نمی کنه...:whistle:
کولر چیز لوکسی نیست لازمه ی سیستم به شمار میاد...:1. (8):

بهر حال همین طوره که شما گفتین از موجودهای بازار می تونین انخاب های مناسبی داشته باشین...
کولر مستر هم مدل های زیادی داره که با قیمت خوب می تونین پیدا کنین...
ocz هم کولرهای خوبی داره حالا من نمی دونم دقیقا کدوم یکی مد نظر شماست...؟؟؟ ولی به مدل دقیق اشاره کنید دوستان بهتر می تونن راهنمایی کنن...

اینم یکی از کولر های Ocz با نام Vendetta که اتفاقی یه عکس جالب پیدا کردم...
به نظرم کولر با فن 12 سانت بهتر می تونه جواب بده صدای کمتری هم داره به نسبت 8 سانت...
برو سراغ سری هایپر از کولر مستر... :cool:

Hamid65
23-11-08, 13:42
واقعا همین طوره دوست عزیز... بازار ایران از هیچ قائده و قانون خاصی پیروی نمی کنه...:whistle:
کولر چیز لوکسی نیست لازمه ی سیستم به شمار میاد...:1. (8):

بهر حال همین طوره که شما گفتین از موجودهای بازار می تونین انخاب های مناسبی داشته باشین...
کولر مستر هم مدل های زیادی داره که با قیمت خوب می تونین پیدا کنین...
ocz هم کولرهای خوبی داره حالا من نمی دونم دقیقا کدوم یکی مد نظر شماست...؟؟؟ ولی به مدل دقیق اشاره کنید دوستان بهتر می تونن راهنمایی کنن...

اینم یکی از کولر های Ocz با نام Vendetta که اتفاقی یه عکس جالب پیدا کردم...
به نظرم کولر با فن 12 سانت بهتر می تونه جواب بده صدای کمتری هم داره به نسبت 8 سانت...
برو سراغ سری هایپر از کولر مستر... :cool:

من مدل خاصي مد نظرم نيست.كلا گفتم OCZ چطوره؟ميشه روش حساب كرد.در مقايسه با سه مارك ديگه.(Zerotherm--Zalman--coloermaster)

Olesius
23-11-08, 14:03
من مدل خاصي مد نظرم نيست.كلا گفتم OCZ چطوره؟ميشه روش حساب كرد.در مقايسه با سه مارك ديگه.(Zerotherm--Zalman--coloermaster)

دوست عزیز در این مورد اگه کلی نظر بدیم zalman & zerotherm & TT جزوء 3 کولر ساز مطرح هستند...

ولی نمی شه گفت کولر مستر برند خوبی نیست کیفیت خوبی داره ولی محصولات High end کمتری داره... آخرین محصولش خیلی خفنه... !!! cooler master v8

Ocz با پاور و رم شناخته می شه که تعداد محدودی کولر هم تولید می کنه... کیفیتش نمی تونه بد باشه ولی در مقایسه با برند های دیگه که کارشون تولید کولر به طور حرفه ای هست عقب می مونه...

کلا همه چیز بستگی داره به اینکه چقدر می خوای هزینه کنی...؟؟؟ و چه ملاک هایی واست مهمه...؟!

اینم یه بنچمارک کلی و تقریبا کامل...

CROSSHAIR
23-11-08, 15:21
دوست عزیز در این مورد اگه کلی نظر بدیم zalman & zerotherm & TT جزوء 3 کولر ساز مطرح هستند...

ولی نمی شه گفت کولر مستر برند خوبی نیست کیفیت خوبی داره ولی محصولات High end کمتری داره... آخرین محصولش خیلی خفنه... !!! cooler master v8

Ocz با پاور و رم شناخته می شه که تعداد محدودی کولر هم تولید می کنه... کیفیتش نمی تونه بد باشه ولی در مقایسه با برند های دیگه که کارشون تولید کولر به طور حرفه ای هست عقب می مونه...

کلا همه چیز بستگی داره به اینکه چقدر می خوای هزینه کنی...؟؟؟ و چه ملاک هایی واست مهمه...؟!

اینم یه بنچمارک کلی و تقریبا کامل...

دوست عزیز یه نگاه به v12 بکنی v8 رو بیخیال میشی که چیزی نیست
اخرین محصول Cooler Master V12

Olesius
23-11-08, 15:41
دوست عزیز یه نگاه به v12 بکنی v8 رو بیخیال میشی که چیزی نیست
اخرین محصول Cooler Master V12

درسته دوست عزیز v10 & v12 are very great ولی صحبت ما سر کولینگ هایی بود که عمدتا در حد ما بین تمام حرفه ای و آماتوری قرار می گیرند... می شه گفت مصارف گیم و اورکلاک Safe....

این کولر ها رو فکر می کنی میشه افقی کرد؟؟؟ v8 حدودا 850 گرم بود یعنی حتی سنگین تر از تونیک... حالا v10 & v12 رو خدا می دونه...؟؟؟؟؟؟!!!:1. (27):

این ها بیشتر برای اورکلاک شدید که سیستم روی میز اسمبل می شه ساخته می شه... دقیقا مثل سیستم خنک کننده نیتروژنی که نمی شه تو کیس جا داد...!!!
(هرچند از نظر نوع فرق می کنن بهر حال کولر های بزرگ رو عمدتا در سیستم های free air نصب می کنن...!!!)

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Moein
24-11-08, 02:04
دوستان با عرض فوضلی

تممی عکس هایی که در بالا قرار گرفته از کولر مستر fake هست چ.ن هیچ جایی بغیر از چند تا سایت بی خودی ثبت نکرده و در سایت کولر مستر اخرین مدل v8 هست

AMD>INTEL
24-11-08, 02:12

CROSSHAIR
24-11-08, 07:58
دوستان با عرض فوضلی

تممی عکس هایی که در بالا قرار گرفته از کولر مستر fake هست چ.ن هیچ جایی بغیر از چند تا سایت بی خودی ثبت نکرده و در سایت کولر مستر اخرین مدل v8 هست

خواهش
عزیز این رو همه میدونن
ولی این ها رو به صورت نمونه در نمایشگاه 2008 به معرض دید گذاشتن
تا تولید انبوه و قیمت گذاری طول خواهد کشید:yes:

DaaDaa
06-02-09, 07:33
دوستان Hyper TX212 رو از دریا کامپیوتر 40 هزار و پانصد قیمت گرفتم
به نظرتون این رو بگیرم یا Tuniq یا Nirvana?
قیمت نیروانا و تونیک رو هم اگر کسی داره بگه ممنون میشم. بعدش درسته که نیروانا فنش قابل تعویض نیست؟

////////////

مدیران محترم فکر کنم خوب باشه که این تاپیک استیکی بشه!

DaaDaa
06-02-09, 07:35
راستی v8 چنده؟!

فکر کنم هر کدوم که خمیر همراهش بیشتر و بهتر باشه رو بگیرم. از این حهت کسی می‌تونه اطلاعاتی در اختیارم بزاره؟!

Olesius
07-02-09, 00:33
دوستان Hyper TX212 رو از دریا کامپیوتر 40 هزار و پانصد قیمت گرفتم
به نظرتون این رو بگیرم یا Tuniq یا Nirvana?
قیمت نیروانا و تونیک رو هم اگر کسی داره بگه ممنون میشم. بعدش درسته که نیروانا فنش قابل تعویض نیست؟

////////////

مدیران محترم فکر کنم خوب باشه که این تاپیک استیکی بشه!

راستی v8 چنده؟!

فکر کنم هر کدوم که خمیر همراهش بیشتر و بهتر باشه رو بگیرم. از این حهت کسی می‌تونه اطلاعاتی در اختیارم بزاره؟!

دوست عزیز انتخاب کولر به نظر شما و انتظار شما از کولر بر میگرده...
اگر طرفدار اوورکلاک شدید هستید تونیک بهترین انتخاب هست! با قیمتی حدود 60 تومن...

نیروانا علاوه بر ظاهر زیبا صدای بسیار کمی داره! این کولر حتی در دور 1000 دور هم قابلیت کولینگ بالایی داره!
بله فن های یدکی این کولر به سختی شاید در ایران یافت بشه! ولی از اونجا که خودمم همین کولر رو دارم! کیفیت ساخت فنش بسیار بالاست...

بهر حال قیمت روز نیروانا رو باید پرس وجو کنید... احتمالا بین 60-70 می تونید پیدا کنید...

هایپر هم انتخاب خوبی می تونه باشه! کارایی به نسبت خوبی داره... توانایی تعویض فن 12 رو هم داره...

در آخر تصمیم با خود شماست...:11():

AMD>INTEL
07-02-09, 01:25
coolermaster z600 يا tuniqtower

DaaDaa
07-02-09, 06:41
ممنون دوستان ... کیس Coolermaster CM690 هستش که کولینگ باید توش یه مشکلی نخوره ... هدفم هم کار کردن پایدار 5200 توی 3.6 تا 3.8 با دمای زیر 60 توی بدترین حالت لود هستش!

اما همون‌طور که گفتم بین نیروانا و تونیک و Z600 که طبق توصیه آقای امید گرامی به جای Hyper 212 گذاشتم هر کدوم که همراهش خمیر بیشتر و بهتری دار ه رو انتخاب خواهم کرد. از نظر هزینه هم مشکل دارم ... هر چی کمتر بهتر .... مثلا اگر همین 212 کارم رو راه می‌ندازه لطفا بگید که سراغ چیز گرون‌تر نرم.

حالا نظرتون چیه؟ کدمشون خمیر بیشتری داره و این کار رو راه می‌ندازه؟

AMD>INTEL
07-02-09, 14:12
Z600 بگير .

DaaDaa
07-02-09, 16:20
رفتم امروز از بازار ایران بگیرم ولی حاجی اینکه 1 کیلو وزنشه اون هیچی خمیر همراهش نداره اونم هیجی گرون‌تر از tuniq 120 ه که!!!!

خب تونیک که توی همه چارت‌هایی که دیدم بهتر از z600 عمل کرده وزنشم که خیلی کمتره!!!!

نگرفتم آخرش ... آخه 70 خیلی زیاده ....همون حدود 50 بگید بابا!!!

Overclocker
07-02-09, 21:54
شما 212 یا تونیک بگیر هر دو در یک سطح هستند با این وجود که 212 کمی بهتر عمل میکنه و از لحاظ نصب و شکل و شمایل راحت تر و زیبا تر هست .

AMD>INTEL
08-02-09, 01:47
z600 رو تست كردم . نتايج واقعا عالي بود . با hyper212 واقعا فرق ميكنه .

چون PR رو ديدم نظرم روي اين هست .

DaaDaa
08-02-09, 11:36
نیروانا رو آقای علی‌نژاد با ساپورت 1366 میدن 60 تومن .... z600 خودش رو فروشگاه دریا کامپیوتر میده 75 و خود دریا کامپویتر میده 69 ولی برای اور باید فن هم بخرم که اونم ده تومن به بودحه من نمی‌‌رسه ....

تصمیم گرفتم برم سراغ تونیک تاور 120 ... که قیمت داقیقش رو البته نمی‌دونم.

در ضمن حسین جان عملکرد تونیک بارها بهتر از 212 هستش توی همه چارت‌ها در واقع قابل مقایسه نیستن.

با تشکر از آقای امید و بقیه دوستان که لطف کردن.

Overclocker
08-02-09, 13:24
والا من 120 رو داشتم و 212 رو هم داشتم اینجور که من تست کردم دیدم قوی تر عمل میکنه و مزایای بیشتری داره !

Shahryar
08-02-09, 15:44
از بین کولر های موجود در بازار ایران IFX-14 با قیمت بالا بهترین گزینه هست بعدش هم Nirvana 120 و TT 120 که در یک حد هستند . :love: