PDA

مشاهده نسخه کامل : یک مشکل عجیب دررابطه با کاهش فرکانس حافظه کارت گرافیک

mohammad.r
08-03-08, 11:20
باسلام
چندی است که من یک کارت گرافیک Geforce 8800 GT بامموری کلاکی برابر 1800Mhz خریداری کرده ام
وآن رادریک مادربرد تقریبا رده متوسط (GA M55sli-s4) نصب کرده ام ولی وقتی که با نرم افزارهای مختص تست کارتهای گرافیکی مانند Riva tuner 2.7 تست کردم مشخص شد که دقیقا بانصف فرکانسی که دربالا ذکر شد کارمی کند بعنی با memory clock 900 Mhz لطفا اگه کسی میدونه کمک کنه .

K A S R A
08-03-08, 12:49
باسلام
چندی است که من یک کارت گرافیک Geforce 8800 GT بامموری کلاکی برابر 1800Mhz خریداری کرده ام
وآن رادریک مادربرد تقریبا رده متوسط (GA M55sli-s4) نصب کرده ام ولی وقتی که با نرم افزارهای مختص تست کارتهای گرافیکی مانند Riva tuner 2.7 تست کردم مشخص شد که دقیقا بانصف فرکانسی که دربالا ذکر شد کارمی کند بعنی با memory clock 900 Mhz لطفا اگه کسی میدونه کمک کنه .

سلام ... مبارکت باشه :party:
RivaTuner فرکانس کارت شما رو درست نشون میده ... :cool:
1.8 GH فرکانس موثر کارت هست ... ولی Riva فرکانس کاری کارت رو نشون میده که اگه در 2 ضرب بشه میشه همون فرکانس موثر ...
یعنی
مقدار فرکانس کاری * 2 = مقدار فرکانس موثر
توی قسمت Graphic Subsystem Diognastic Report مقدار فرکانس موثر رو بهت نشون میده ...
موفق باشی
:11():

M A H R A D
08-03-08, 14:13
بله.

این به دلیل همون تکنولوژی DDR هست که بحث Effective Clock و Real Clock پیش میاد.

AMD>INTEL
08-03-08, 15:08
يك اسكرين شات با برنامه Gpu-z بذار . از سايت Techpowerup دان كن

M A H R A D
08-03-08, 15:18
يك اسكرين شات با برنامه Gpu-z بذار . از سايت Techpowerup دان كن
امید جان اصلا مشکلی نیست که این دوستمون شات بذارن!

mohammad.r
08-03-08, 23:37
بله.

این به دلیل همون تکنولوژی DDR هست که بحث Effective Clock و Real Clock پیش میاد.

خیلی ممنون ازراهنماییتان ولی اگه میشه کمی درمورد Effective Clock و Real clock بیشتر توضیح دهید باتشکر

M A H R A D
09-03-08, 16:02
خیلی ممنون ازراهنماییتان ولی اگه میشه کمی درمورد Effective Clock و Real clock بیشتر توضیح دهید باتشکر
سلام.

امروزه دیگه در کارتهای گرافیک از تکنولوژی DDR استفاده میشه و همونطور که میدونید این تکنولوژی میتونه در هر سایکل،

دو بار کار انتقال Data رو انجام بده. پس میتونیم برای یک مموری از نوع DDR دو نوع کلاک تعریف کنیم :

1. کلاک واقعی (کاری) یا Real Clock که مقدار کلاک اصلی ( بدون احتساب DDR ) چیپ رو نشون میده

2. کلاک موثر یا Effective Clock که به دلیل وجود DDR ، این فرکانس دو برابر Real Clock خواهد بود.

سپاس:11():