PDA

مشاهده نسخه کامل : مقایسه ی برترین ها هارد دیسک ها

XFXForce
06-10-06, 16:25
در این تاپیک هم با کمک دوستان مقایسه ی برترین هارد های جهان رو از سایت های تست سخت افزار می گذاریم.
سریعترین هارد جهان = Western Digital RaptorX 150 GB

Only the registered members can see the link

Benchmark:

XFXForce
06-10-06, 16:33

XFXForce
06-10-06, 16:42

X Ray
07-10-06, 14:10
فوق العادست اين وسترن...
خيلي عالي كار مي كنه...

XFXForce
07-10-06, 23:48
Western is Digital & Others are analog

KING
11-10-06, 21:29
هار وسترن خيلي سرعتش فوق العاده است منم دارم

Shahryar
12-10-06, 14:32
مرسی...
مکستور برنده میشه..

X Ray
13-10-06, 11:50
مرسی...
مکستور برنده میشه..

مکستور که اصلآ به درد نمی خوره...

Shahryar
13-10-06, 13:44
مرسی...
مکستور برنده میشه..

مکستور که اصلآ به درد نمی خوره...

دلیل داری که میگی مکستور بده؟!
ممنون
شهریار

M A H R A D
13-10-06, 15:34
احتمالا به خاطر صدای گوش خراشش میگه که مکستور خوب نیست ...

XFXForce
13-10-06, 18:46
آره مکستور برنده میشه اگه وسترن و سیگیت و هیتاچی و سامسونگ رو از بنچمارک ها حذف کنی.

M A H R A D
13-10-06, 20:30
بالایی رو خوب اومدی ...!

اول وسترن ، دوم هیتاچی یا سیگیت ، سوم مکستور

Shahryar
15-10-06, 12:56
احتمالا به خاطر صدای گوش خراشش میگه که مکستور خوب نیست ...

مکستور صدا داره؟! والا من که خودم دو تای وسترن و مکستور را داشتم صدای وسترن و گرماش خیلی زیاد تر بود..
:167:

Shahryar
15-10-06, 12:58
آره مکستور برنده میشه اگه وسترن و سیگیت و هیتاچی و سامسونگ رو از بنچمارک ها حذف کنی.

:101::15:
عزیز تونی بنچ مارک های تامز که الماس مکستور اول بود نه؟؟!؟!
دوم هیتاچی که اصلا جزو آما حساب نمیشه :15:
در پست بعد جواب میدم...
باتشکر شهریار:20:

Shahryar
15-10-06, 13:02
بالایی رو خوب اومدی ...!

اول وسترن ، دوم هیتاچی یا سیگیت ، سوم مکستور

عزیزم به دلایل زید همگی سوسکند :
1- گرما و تعبییر نکردن سیستم خنک کننده درست و حسابی برای همشون به خصوص وسترن ... که باعث اومدن پایین سرعت میشه بعد از مدتی که کار کنی....
2- صدا هم که کمترین را سامسونگ داره ... بعدش هم مکستور بد نیست .... یعنی صدا هیچی تقریبا نداره....
3- از نظر تکنولوژی و ظرفیت هم مکستور و سی گیت و وسترن خوبند...
پس حالا میشه خودتون قضاوت کنید؟
:95:

M A H R A D
17-10-06, 13:37
یعنی میگی شما که مکستور صدا نداره ؟!!!

برو از بهنام بپرس ... همیشه گله داشته از صدای هاردش ...

سپاس

Shahryar
17-10-06, 14:18

سپاس

والا من دارم صدا نداره !
دوستم داره صدا نداره !
پسر خالم داره صدا نداره!
عموم داره صدا نداره !
دیگه کیا بگم !؟!؟
در ضمنا شما اون چند تا فاکتور دیگه را هم جواب بدی ممنون میشم...

M A H R A D
17-10-06, 14:57
من خودم دارم صدا داره ...

بهنام داره صدا داره ...

عموم هم داره صدا داره ...

...

سپاس

Shahryar
17-10-06, 15:49
من خودم دارم صدا داره ...

بهنام داره صدا داره ...

عموم هم داره صدا داره ...

...

سپاس

ببین مهراد میشه بگی صداش چه جوریه ؟!
ساتا هست یا IDE ... من فکر کنم شما مشکلتون ربطی به هارد نداره چون پس باید برای همه این مشکل باشه...
باتشکر شهریار:23:

M A H R A D
17-10-06, 16:23
مال من که IDE مال عموم هم همینوطور

مال بهنام هم که ظاهرا ساتا2 هستش ...

سپاس

M A H R A D
17-10-06, 16:24
صداش هم یه جوریه .... حالت غژ غژه عزیز ...

اما خیلی خفن ، مرسی

سپاس

X Ray
18-10-06, 13:49

سپاس

شهریار جون,مهراد راست می گه صداش منو کلافه کرده....!!:97::97::97::102:ولی همیشه صدا نمی ده...مثلآ موقع بالا اومدن ویندوز صدامیده...یا هر وقت که ازش زیاد کار بکشی...
اتفاقآ هارد سیستم قبلیم هم مکستور بود...اون IDE بود و اصلآ صدا نداشت...خیلییییییییییییییی ی توووووووووووپ بود...یادش بخیر...ولی این جدیداش(مخصوصآ ساتا2) همشون چینی شدن...اصلآ به درد نمی خوره...تو برو یه جدید بخر ببین چه طوریه...!!!!:101:

Shahryar
19-10-06, 20:14
البته من خودم چون IDE را ترجیح می دم صدا هم ندیدم ولی دوستم ساتا داره اونهم نداشت همچین چیزی ...
عزیز صداش زیاد که نیست ؟

X Ray
20-10-06, 09:20
خیلی نه...موقع بالا اومدن ویندوز و کار های سنگین فقط صدا می ده...

Web
23-10-06, 01:08
سلام دوستان
اول از هرچيز از دوست عزيزمون XFXForce بابت گذاشتن بنچ مارك تشكر ميكنم.

بعد اينكه منم با حرفهاي دوستمون شهريار موافقم. بنده يك هارد 250 مكستور ساتا 2 دارم كه الحق و الانصاف صداش در حد صفره و خيلي خفيفه.
نكته اي كه تو اين هارد خيلي جلب نظر ميكنه اينه كه حتي بعد از 5 ساعت كار مداوم سيستم باز هم به اونصورت داغ نميشه و سرعتشم كه محشره. واقعا راضيم ازش.

هاردهاي وسترن هم خوبن و من جديدا تجربه ي كار با اونا رو هم دارم فقط يك اشكالشون بنظر من گرم شدن بيشتر نسبت به مكستور بود و دراين هنگام احساس ميشد سرعتشون كمي افت ميكنه.

ياعلي

X Ray
23-10-06, 19:55
web عزیز,هارد شما ساخت کجاست؟

Web
24-10-06, 14:08
بهنام جان هارد من چينيه و مدلشم هست 6V250F0

X Ray
24-10-06, 17:49
مال من هم چینیه و مدلش 6V320F0 هست...!!!!!!
پس چرا مال تو صدا نداره؟؟!؟؟!؟!اصلآ صدا نمی ده یا صداش کمه؟!

Web
24-10-06, 17:54
ببين صداي صفحاتشو فقط در حالتيكه دارم كار سنگين ازش ميكشم ميشنوم. در حالت عادي و معمولي مثل مرور صفحات وب - باز و بسته كردن فولدرها - كپي پيست - بالا اومدن ويندوز - اجراي برنامه هاي مختلف و ... بايد تمركز كني تا صداشو بشنوي.

شايد چون ظرفيت هارد شما بالاتره صداش بيشتره؟

X Ray
24-10-06, 19:33
خدا خیرت بده...
مال من هم همینطوریه...مثلآ وقتی که ویندوز می خوا بیاد بالا و برنامه ها لود بشن صدا می ده...در بقیه موارد مسه کپی پیست مال من هم صدا نداره...!!

Web
25-10-06, 14:56
بابا من ميگم وقتي ويندوز مياد بالا و كلا تو كارهاي عادي صدا نميده ولي مال شما صدا ميده.
كلا وقتي سيستمو تو Standby ميذارم با هارد وسترن صداي سيستم كم شد ولي تو سيستم خودم هيچ فرقي نكرد چون هارد خاموش ميشه و از قبل هم صداش درحد صفر بوده ولي فنها همچنان روشنن و صدا ميدن.

Shahryar
25-10-06, 15:04
عزیزم هارد مکستور صدا نمیده ! صدا هم بده صداش در حدی گوش خراش نیست فوقش در حد فن هست ! ! ! خوبه که داغ نمیکنه ! والا من تجربه کار با وسترن را هم دارم خیلی وحشتناک داغ می کنه ... مثلا من که روزی 7 ساعت پای پی سی هستم بعدش از 4ساعت زده توی جاده خاکی باید خاموش بشه ولی من مکستور را سر یه پروژه تست کردم 30 ساعت پای پی سی که بودم تازه اون حال 7 ساعت وسترن را پیدا کرد !
ممنون
شهریار

Web
25-10-06, 15:37
شهريار جان منم كه حرف شما رو ميزنم.
اصلا مكستور با اون همه سابقش در هارد زدن كجا و وسترن كجا!

وسترن ديجيتال نه اينكه هاردهاي بدي بزنه ها. ولي هنوز خيلي راه داره تا به مكستور برسه. گواه حرفامم مقايسه هاي تامز هست.

XFXForce
25-10-06, 18:40
نه مثل اینکه مرغ پا نداره. لطفا اطلاعات رو از تامز بذارین. در ضمن همه چی که سابقه نیست اگه بنا به سابقه باشه که اینتل سابقش از ای ام دی بیشتر و ای تی آی سابقش از انویدیا بیشتره و کوانتوم هم سابقش از مکستور بیشتره.

Shahryar
25-10-06, 19:44
عزیزم ای ام دی یک سال بعد از اینتل تاسیس شد !!!
عزیز این دلیلش نیست شما همون دلیل گرما را رفع کن ...
باتشکر شهریار

X Ray
26-10-06, 06:01
عزیزم هارد مکستور صدا نمیده ! صدا هم بده صداش در حدی گوش خراش نیست فوقش در حد فن هست ! ! ! خوبه که داغ نمیکنه ! والا من تجربه کار با وسترن را هم دارم خیلی وحشتناک داغ می کنه ... مثلا من که روزی 7 ساعت پای پی سی هستم بعدش از 4ساعت زده توی جاده خاکی باید خاموش بشه ولی من مکستور را سر یه پروژه تست کردم 30 ساعت پای پی سی که بودم تازه اون حال 7 ساعت وسترن را پیدا کرد !
ممنون
شهریار

گوش خراش که نیست...فقط یکم تق تق می کنه...
من تجربه کار با وسترن رو ندارم...
من هارد قبلیم هم مکستور بود و اصلآ صدا نداشت به خاطر همین این یکی یکم برام صداش زیاده...:15:

X Ray
26-10-06, 06:03
عزیزم ای ام دی یک سال بعد از اینتل تاسیس شد !!!

خوب امیرحسین هم گفت که سابقه اینتل از ای ام دی بیشتره...!:8:

Mehdi_Full
17-11-06, 23:12
منم چندین ساله که از مکستور استفاده میکنم و فقط بعضی از مدلهاش یه کمی به مرور به صدا می افته و به نظر من بدترین عیبش هم گرمای زیاد اونه که این هم با یه فن حل میشه
من دوست دارم سیگیت هم تجربه کنم ببینم چجوریه

Shahryar
18-11-06, 16:57
منم چندین ساله که از مکستور استفاده میکنم و فقط بعضی از مدلهاش یه کمی به مرور به صدا می افته و به نظر من بدترین عیبش هم گرمای زیاد اونه که این هم با یه فن حل میشه
من دوست دارم سیگیت هم تجربه کنم ببینم چجوریه

عزیزم اتفاقا مکستور توی همه هارد ها کمترین گرما را :20: 2- سیگیت هم مثل مکستور هست و خیلی هم خوبه تقریبا تکنولوژی هاشون یکی هست و کیفیت خوبی هم داره چون سیگیت ائتلاف داره با مکستور برای ساخت هارد ..
باتشکر شهریار:83:

Mehdi_Full
18-11-06, 18:33
با اینحال شخصا مکستور رو دوست دارم چون خیلی باحاله
البته تو بازار هم فکر میکنم 80 درصد مکستور فروش بره

M A H R A D
19-11-06, 14:15
بله مهدی جان ... همینطوره ...

چون مکستور جزء نامهای تجاری برتر در ایران هست ... دقیقا مثل سونی (البته در حوزه هارددیسک)

سپاس

CENTRALPC
02-01-07, 07:37
خیلی قویه
===
خیلی خوب
====
بهترین انتخابه

---------------

پستهای پشت سر هم ادغام شد >>> M A H R A D

M A H R A D
23-01-07, 16:01
سلام.

دیگه وسترن سریعترین هارد جهان رو نداره !!!

برید اینجا :

سپاس

ali16437
14-02-07, 20:43
بالاخره ما نفهمیدیم کدوم هارد بهتره .
من از هر چی جنس چینی حالم بههم میخوره.
حاضرم جنس اشغال باشه ولی چینی نباشه
وقتی چینی باشه یعنی ابر اشغال است.

M A H R A D
14-02-07, 21:17
بالاخره ما نفهمیدیم کدوم هارد بهتره .
من از هر چی جنس چینی حالم بههم میخوره.
حاضرم جنس اشغال باشه ولی چینی نباشه
وقتی چینی باشه یعنی ابر اشغال است.

اگه منظورتون سریعترین و بهترین هارددیسک در حال حاضره که باید بگم این رکورد مال کمپانی Seagate هست ...

ولی در کل من خودم به شخصه هاردهای Western Digital رو ترجیح میدم ...

سپاس

Shahryar
27-03-07, 11:51
در با جمع بندی ای که من از آناندتک و تامز هاردور و چند جای دیگه کردم به نظر من برای خرید این دو تا فاکتور مهم اند :

سرعت : ( منظور یکی از هارد ها نیستند بلکه منظور میانگین هست و هارد های رایج هستند ) :

Hitachi > WD > Maxtor > Seagate

صدا :

Seagate > WD > Maxtor > Hitachi

به نظر من الان بهترین کار خرید هارد های Seagete ، هیتاچی و یا WD .

سعید جان به نظر من شما WD بگیر ...

قربانت شهریار:1. (26):

Emperatour
27-03-07, 12:19
ممنون. دارم ميرم بازار وسترن يا هيتاچي بگيرم.

Dark Devil
27-03-07, 12:23
عزیزم شما جدی خوت اینو تجربه کردی ؟؟؟ من هم مکستور IDE داشتم هم MAxtor SATA2 داشتم الان هم Western دارم از مکستور IDE راضی بودم بد نبود ولی این ساتا جدا میگم خیلی بیخود بود صدا رو هم که نگو!!!!
الان Western دارم دقیقا سیستمم هم از اول عید تا الان خاموش نشده همین الان که این پست رو دارم میدم لمسش کردم هیچ گرمایه خاصی نداره کاراییشم مشکلی نداره تازه سرعت بوتش هم حرف نداره!

Shahryar
27-03-07, 15:48
عزیزم شما جدی خوت اینو تجربه کردی ؟؟؟ من هم مکستور IDE داشتم هم MAxtor SATA2 داشتم الان هم Western دارم از مکستور IDE راضی بودم بد نبود ولی این ساتا جدا میگم خیلی بیخود بود صدا رو هم که نگو!!!!
الان Western دارم دقیقا سیستمم هم از اول عید تا الان خاموش نشده همین الان که این پست رو دارم میدم لمسش کردم هیچ گرمایه خاصی نداره کاراییشم مشکلی نداره تازه سرعت بوتش هم حرف نداره!

دوست عزیز متاسفانه سری جدید ( نه خیلی جدید البته ) این طوری هستند . من IDE مکستور را داشتم ساتا معمولی را هم یه مدت کوتاه داشتم بد نبودند اما ساتا-2 سری جدید (تولید جدید ) را برای یکی از اقوام گرفتم صدا زیاد می داد برای همین میگم الان WD یا سیگیت ...

موفق باشید
شهریار:1. (26):

Emperatour
27-03-07, 16:13
اقا رفتم 250 گيگ وسترن با 16 مگ بافر خريدم 77 تومان. الان ميخام نصب كنم. فقط نميدونم از نظر نصب چطوري ميشه؟ از نظر بوت. نشون دادن درايوا و.... راهنماي كنيد

Dark Devil
27-03-07, 18:26
اقا رفتم 250 گيگ وسترن با 16 مگ بافر خريدم 77 تومان. الان ميخام نصب كنم. فقط نميدونم از نظر نصب چطوري ميشه؟ از نظر بوت. نشون دادن درايوا و.... راهنماي كنيد

عزیزم هیچ فرقی با هارد های دیگه نمیکنه فقط تنضیمات Raid یادتون نره!:1. (26):
فقط یه چیزی که باید دقت میکردین تو خریدن باید میرفتین یه سایت مثل Tomshardware و بهترین مدل 250GIG رو انتخاب میکردین!!
مثلا الان وسترن من مدل WD1600AAJS هست با 8 مگ بافر ولی از نظر کارایی خیلی از 16 مگ بافری ها و حجم های مختلف رو میخوره!!!:1. (35):

Emperatour
28-03-07, 16:00
دوستان رفتم يك هارد وسترن 250 گيگ خريدم و چسبوندم تنگ 80 مكستور معموليم. حالا با نرم افزار hd tune يا hdd life‌ كه چك ميكنم دما روي 46 اينطوراس. زياد نيست؟؟؟ مكستور روي 40 هست حدودا. كيسم دوتا فن زپرتي داره و پاور پورشه . دما زياد نيست؟

XFXForce
28-03-07, 17:22
نه زیاد نیست.ولی جای تعجبه چون منم یه 80 کستور دارم یه وسترن 400 که دمای مکستور 42 و دمای وسترن 38 ه.

Emperatour
29-03-07, 01:56
بالاخره نفهميديم ميشه ريد كرد؟؟‌ بعضيها مثل شايان جان ميگن ميشه.

XFXForce
29-03-07, 02:28
اگه Sataست میشه دیگه.

Dark Devil
29-03-07, 06:29
بالاخره نفهميديم ميشه ريد كرد؟؟‌ بعضيها مثل شايان جان ميگن ميشه.

سعید جان گفتم که فقط باید از توی اون قسمت Sata + Pata رو انتخاب کنی:1. (26):

Emperatour
29-03-07, 12:06
اخه قبليه معموليه و جديده ساتا. بعدشم من تو مجله خوندم اگرم بشه نبايد اينكارا كرد. مخصوصا اگر حجمها زياد فرق كنه مثل مال من.

XFXForce
29-03-07, 13:22
چون حجمشون فرق می کنه خاصیت Raid دیگه به درد نمی خوره. در ضمن من ندیدم بشه Pata رو با Sata به حالت Raid کرد و مادربورد من که نمی تونه و بعید می دونم بشه.