PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل عجیب با Celeron 2.8

CYBER
04-03-08, 12:01
سلام به دوستان .!!!
به یک چیزی بر خوردم که برای من جای سوال داره . گفتم از شما اساتید بپرسم شاید مشکل حل شد .

CPU من Celeron D 2.8 LGA هست . وقتی که به قسمت Propertise آیکون MyComputer خودم می رم. در اون قسمت پایین (که مشخصات RAM & CPU رو نوشته ) اسم CPU رو Intel(R) Celeron(R) CPU 2.80GHz
و در خط بعد عبارت 2.11GHz رو می بینم . استنباط من این است که CPU من 2.8 است ولی تنها به دلیلی که نمی دانم می تواند به اندازه 2.11GHz می تواند کار کند .

سیستم های متعددی رو دیدم که اونها در هر دو خط 2.8 نوشته بود . نمی دانم ماله من چرا این طور است .

آیا استنباط من درست است یا نه ! لطفا راهنمایی کنید که علت چیست . در ضمن با برنامه CPU-Z هم تست کردم که در قسمت COre SPEED همین 2.11 رو مشاهده کردم که کم و زیاد می شد . همواره در حال UPDATE شودن بود . !!!

M A H R A D
04-03-08, 14:30
سلام

مادربردتون چیه ؟

در Setup گزینه Intel Speed Step رو غیر فعال کنید ببنید درست میشه یا نه

سپاس

CYBER
04-03-08, 14:49
گیگا هست مادر بورد من !
GA-8I915P Duo
سعی می کنم پیداش کنم ، اما اگه میشه بگید کجای SETUP هست این گزینه !

HamidFULL
05-03-08, 01:29
BIOS ---> Disable EIST
Windows Power Managment = Always ON

CYBER
05-03-08, 20:11
دستتون درد نکنه مهراد و حمید عزیز . اما من در مورد سخت افزار مبتدی هستم . بسیار مبتدی .
اگه میشه قدم به قدم توضیح بدید . مثلا :
1- به Setup و به گزینه Bios Advanced Fiutcher رفته و ..
2- .....
.
من همه گزینه های Setup رو گشتم هیچ مشابهی براشون پیدا نکردم . با توجه به مدل مادربورد من ، لطفا بگید کجای Setup هست . من که جایی پیدا نکردم .

و حمید جان شما هم اگه میشه همین طوری توضیح بدید . ممنونتم !!!

AMD>INTEL
05-03-08, 20:18
موقع بالا اومدن چي ديتيكت ميشه /

CYBER
07-03-08, 02:01
بهادر جان چیزه خاصی DETECT نمیشه . مثل قبلا اول نوشته :

INTEL 915 BIOS for 8I915P duo FG
بعد مموری DETECT میشه :

Memory Runs At Dual Channel ayomaric ( لغت آخر املاش رو یادم نیست )

بعد :
IDE CHANNEL 0 MASTER : Maxtor 80
IDE CHANNEL 0 Slave : None
IDE CHANNEL 1 MASTER : Lite-ON
IDE CHANNEL 1 Slave : ASUS
بعد هم ویندوز لود میشه

AMD>INTEL
07-03-08, 03:05
اگر تهراني كاش ميتونستي بياري يك نگكاهي بش بندازم

CYBER
08-03-08, 10:40
نه متاسفانه من تهران نیستم . من کرمانشاه هستم .

مهراد و حمید عزیز این راهی که شما گفتید میشه بیشتر توضیح بدید ؟؟ . خواهش می کنم کمک کنید !

اساتید دیگر هم اگه میشه کمک کنید . ممنون میشم ! Plzzzzzzzzzzzz

murizaki_2000
08-03-08, 11:18
مي توني از صفحه بايوس مادربوردت چند تا عكس بذاري ؟؟؟

CYBER
08-03-08, 18:43
ببخشید murizaki_2000 (Only the registered members can see the link) منظور از صفحه بایوس اونجاست که سیستم رو RESTART می کنی و بعد DELETE میزنی میره یه صفحه ؟ ؟
اگه آره چشم حتما با موبایل عکس می گیرم !

CYBER
09-03-08, 13:17
این چندتا عکس رو از صفحه مانیتور از SETUP انداختم ! امیدوارم کمک کنه .

Only the registered members can see the link

WORYA_SH
09-03-08, 14:31
دوست فرکانس سی پی یو شما به هم خورده . گزینه ای هم که یکی از دوستان اشاره کرده بود دنبالش نگرد سیستم شما نداره با تنظیم فرکانس مشکلتون حل میشه. با cpu-z یه عکس بزار تا ببینم مولتی پلر سی پی یو چنده و دقیقتر راهنمایتون کنم.

CYBER
09-03-08, 17:33
عکس از کل برنامه CPU-Z

WORYA_SH
09-03-08, 21:05
fsb را بزار روی 133 مشکلت حل میشه.

CYBER
10-03-08, 11:38
دوست گلم میشه بگی چه طوری این کار رو انجام بدم ؟ با چه برنامه ای ؟ از چه روشی .

I M A N
10-03-08, 15:24
Only the registered members can see the link توي اين عكس ديدم كه شما بايد cpu host clock control را enable كنين بعد مقدار cpu host frocuency را به مقدار 133 تغيير بدين تا درست بشه در ضمن براي اوور هم از همين گزينه استفاده كي كنند موفق باشي/

WORYA_SH
10-03-08, 15:39
Only the registered members can see the link توي اين عكس ديدم كه شما بايد cpu host clock control را enable كنين بعد مقدار cpu host frocuency را به مقدار 133 تغيير بدين تا درست بشه در ضمن براي اوور هم از همين گزينه استفاده كي كنند موفق باشي/

تایید میشه.

CYBER
10-03-08, 19:23
متاسفانه درست نشد . هنوز روی 2.11 هست.

M A H R A D
10-03-08, 21:22
رو 133 گذاشتی ؟ Save کردی ؟

CYBER
10-03-08, 22:10
بله گذاشتم و Save کردم . آخه Worya گفت ( تایید کرد ) . الان اگه مشکلی هست و به 100 (پیشفرض) تغییر بدم و غیر فعال کنم اون گزینه رو !!
چی کار کنم مهراد جان ؟

M A H R A D
10-03-08, 22:19
احساس میکنم یه جایی اشتباه کردی
یه بار دیگه چک کن

CYBER
10-03-08, 23:35
مهراد جان دوباره چک کردم . به SETUP رفتم و بعد هم گزینه cpu host clock control رو ENABLE کردم و از گزینه زیر 133 رو نوشتم . بعد هم SAVE کردم . من دوباره بعد از Save و بعد هم Restart دوباره به SETUP رفتم و دیدم که SAVE شده . مشکلی نیست .
نمی دونم مشکل کجا است ! گیچ زدم

AMD>INTEL
10-03-08, 23:45
ببخشييد مشكل رو دوباره بگيد تا من هم ببينم با اين علم و فهم ضعيفم كمكي از دستم بر مياد

CYBER
11-03-08, 08:32
بهادر خان من روی MyComputer کلیک راست کردم و گزینه Propertise رو زدم . در پایین صفحه که مشخصات RAM & CPU رو نوشته خط اول نوشته CPU من 2.8 است ولی در خط دوم نوشته 2.11GHz . با برنامه CPU-Z هم چک کردم و CPU CLOCK روی 2.11 بود . WORYA عزیز گفتند که مشکل و تداخلی در فرکانس CPU من رخ داده و گفتند اگه به SETUP بروم و fsb رو روی 133 بزارم مشکلم کل میشه.
اما باز هم توی برنامه CPU-Z و سایر قسمت ها ، CPU CLOCK 2.11 هست.

حال شما چه دستوری می دهید

CYBER
11-03-08, 19:40
خبری نشد ؟ کسی چیزی به نظرش نمی رسه ؟؟؟
Any body here ?

WORYA_SH
11-03-08, 19:53
دوست عزیز اگه تغییرات save نمیشه شما از clear cmos استفاده کنید باطری را در بیارید بعد جامپر را دستکاری کنید اگه بازم نشد بایاس را اپ دیت کنید حتما درست میشه مطمین باش.

CYBER
11-03-08, 20:35
باتری رو در می آرم . اما جامپر رو چه طوری دستکاری کنم ؟ یعنی درش بیارم ؟ در ضمن چند وقت پیش بایوس رو آپدیت کردم .
و این رو بگم که وقتی به SETUP می رم اون عدد 133 هست و گزینه که ذکر شد ENable هست !!

AMD>INTEL
11-03-08, 21:17
روي cpu چي نوشته

CYBER
14-03-08, 21:53
چیز خاصی ننوشته . مگاهرتز اون ( 2.8 ) و Fsb و مدل Celeron D از این اطلاعات عمومی .
به نظر شما می چه کار کنم که مشکل حل شه ؟ دیگه دارم دیوانه میشم .

fsb رو 133 نوشته بود . مدل چینی هست CPU من . از این چیزا !

خبری نشد !؟ دوستان چیزی به نظرتون نمی رسه ؟

CoD4
21-03-08, 03:48
اشكال خاصي ندارد.دوست من هم ‍وقتي تو My Camputer مي‌رفت يجا مي نوشت 3 پاينش مي‌نوشت 3.01
اون دومي مقدار فركانسي هستش كه در حال حاضر Cpu داره كار مي‌كنه. اگر تو Cpu-z كه توجه كني اگر ضريب X توي سرعت Bus ضرب كني عدد دومي بدست مي‌ايد.اون عدد دوم مقدار فركانس كنوني پردازنده را نشان مي‌دهد.

CYBER
02-04-08, 11:17
پس یعنی دلیلی نداره که مقدار فرکانس به حداکثر برسه همیشه و در همه حال !

اگه اینطور باشه که خیلی خوبه . اساتید این رو تایید می کنید ؟

M A H R A D
02-04-08, 13:13
پس یعنی دلیلی نداره که مقدار فرکانس به حداکثر برسه همیشه و در همه حال !

اگه اینطور باشه که خیلی خوبه . اساتید این رو تایید می کنید ؟
اساس تکنولوژی های Eist و C&q هم همینه.

یعنی با توجه به بار پردازشی Cpu ، مقدار فرکانس تغییر میکنه

سپاس

WORYA_SH
02-04-08, 14:02
البته مهراد جان این قضیه شامل سیستم ایشون نمیشه .

درمورد سیستم دوستمون اگه مراحلی که گفتم را واقعا درست انجام میده و تغییرات اعمال نمیشه دلیلش باگی هست که تو بایاس مین هست و تنها راه حلش اپدیت مجدد بایاس هست .

البته یه نکته هم هست که باید بهش اشاره کنم اونهم نوع رم هست اگه فرکانس رم استفاده شده در سیستم مذکور با فرکانس کاری سی پی یو هماهنگی نداشته باشه احتمال داره مین بصورت هوشمند و اتوماتیک این تنظیمات را در نظر بگیره.

پس پیشنهاد من برای رفع مشکل شما : 1) اپ دیت مجدد بایاس 2) استفاده از یه رم دیگه.

CYBER
05-04-08, 11:33
وریا جان اون اوایل تاپیک من بایوس رو آپدیت کردم . تقریبا دو ماه پیش بود که با امیر عزیز ( Micron) تلفنی صحبت کردم و همین تغییر فرکانس رو انجام دادیم با همدیگر و هیچ تاثیری نداشت .

بایوس رو من برای بار 4 هست که آپدیت می کنم . اون روز که با امیر صحبت می کردم آپدیت کردم . 3روز پیش هم آپدیت کردم . !!!

در مورد رم :
من یک رم 512 از مارک V-Data با باس 533 دارم و یک رم Apacer 1gig با باس 800 .
مادربورد من باس رم DDR2 ش 533 هست . و دو Slot دیگرش که DDR هستند باس 400 دارند .
مشکل از چی می تونه باشه ؟ RAM رو چه طوری عوض کنم ؟

Labyrinth
05-04-08, 11:47
عزیز تو اول باید رمهات رو بفروشی + اینکه من بیشتر احتمال به مشکل مین میدم اون موقع هم بهت گفتم ببر گارانتی ببین نظر اونها چیه البته یک راه دیگه هم هست اونم اینه بایوس رو به نسخه های قبل تغییر بدی و همچنین رم ها رو تک تک تست کنی چون امکان داره این مورد از ناساگاری رم باشه بازم میگم بیشتر نظرم روی مین هست تا فطعات دیگه

CYBER
05-04-08, 19:05
امیر جان من شهرستان هستم . کرمانشاه . برام سخته که ببرم گارانتی . شرکتی هم که ازش سیستم گرفتم مسئول گارانتیش از 1 عید رفته مسافرت که هنوز نیامده . به محض اینکه آمد حتما می فرستم گارانتی .
در حال تست تک تک RAM ها هستم . و اینکه بایوس رو چه طوری برگردونم به مدل قبلی ؟
می دانم با Qflash این کار رو انجام باید داد ولی من اون ورژن اولی رو SAVE نکردم !! جایی هست دانلود کنم؟

احتمال فراوان از RAM ها است .

Labyrinth
05-04-08, 19:49
آره هست خواستی بگو برات بگذارم :love:

CYBER
06-04-08, 18:26
از اینجا گیر آوردم !!

WORYA_SH
07-04-08, 14:15
دوست عزیز همون طور که گفتم باید از رم ddr2 با باس 533 یا ddr با باس 400 استفاده کنی سعی کن طوری رم را انتخاب کنی که دوباس مختلف را همزمان نداشته باشی .
موفق باشی.

CYBER
08-04-08, 15:21
وریا جان من یک رم 1گیگ باس 800 دارم و یک 512 با باس 533 دارم .
به نظر شما اگه 512 رو بزارم کنار و با 1گیگ کار کنم ( که باس 800 داره و Slot رم مادربورد من 533) مشکلی نیست ؟