PDA

مشاهده نسخه کامل : PC .VS. Console

bamy
28-02-08, 22:05
جدال Pc با Consoleها ......

چند وقت پیش در تاپیک بهترین گرافیک همچین بحثی در گرفته بود که ترجیه دادم در یک تاپیک جدا راجع بهش بحث بشه....

واقعا چرا بیشتر ایرانی ها با کنسل ها رابطه ی خوبی ندارند ؟؟؟؟

bamy
28-02-08, 22:15
به نظر من مشکل بیشتر گیمرهای ایرانی با کنسل سر GAMEPAD یا به قول معروف همان "دسته" هست:wink:

اشتباه ما ایرانی ها اینه که فکر میکنیم بازی کردن با Game Pad خیلی سخته!!!
اما شما فقط کافی یک بازی مثل Gear Of War رو روی XBOX360 تموم کنید ... دیگه به Game Pad عادت خواهید کرد:yes:... یا مثلا 5 مرحله از بازی Black رو روی PS2 بازی کنی!!!

البته افراد کمی هم واقعا و به صورت مادر زادی با Game Pad مشکل دارن که بحثشون جداست...

PCminister
28-02-08, 23:28
من خودم خیلی سعی کردم یک بازی FPS روی ps2 تموم کنم نشد که نشد!

اما وقتی آندرگروند 2 (NFS) بازی کردم واقعا راحت بودم!

اما واقعا بدون ماوس چطور میتونین FPS بازی کنین؟!

AMD>INTEL
29-02-08, 00:11
من گیم رو کنسول ترجیح میدم دردسرش کمتره . ولی pc دنیائی متفاوت هست

K A S R A
29-02-08, 02:29
سلام بر همه :give_rose:
به نظر من بازی رو کنسول بسی بهتر از بازی روی PC هست .
ولی برای کسایی مثه من که دسترسی به کنسول ندارن و نمی خوان Game هایی مثه GOW رو از دست بدن PC واقعا نجات بخشه .
البته بازی روی PC خیلی گرون تموم میشه , من فکر کنم برای اینکه یه بازی رو روی PC و با گرافیک قابل قبول ( جزئئیات روی high و رزولوشن 1024*768) بشه بازی کرد حداقل یه تومن باید بایدخرج کنی ... نسبت به کنسول که تقریبا نصفه این قیمته و همه چیز از قبل ok شده .
:11():

bamy
29-02-08, 11:18
من خودم خیلی سعی کردم یک بازی FPS روی ps2 تموم کنم نشد که نشد!
اما واقعا بدون ماوس چطور میتونین FPS بازی کنین؟!

من واقعا نمیتونم درک کنم که چرا PC بازها اینقدر با کنترل کنسل ها در بازیهای اول شخص و گاهی اوقات سوم شخص مشکل دارن...؟؟؟:1. (27):
به نظر من شما فقط باید عادت کنی.... اول بازیهای رو بازی کنی که روی دشمن به صورت خودکار LOCK میکنن ... بعد که دستت کمی گرم شد بازیهای مشکل تری بازی کنی که روی دشمن LOCK نمیکنن....

برای عادت کردن به GAMEPAD باید صبر داشته باشی..... ولی وقتی یاد بگیری بهت قول میدم از بازی کردن با کنسل لذت خواهی برد....:yes::cool:

mahdibassam
29-02-08, 11:41
آخه عزیزان من وقتی ما سال 95 داشتیم رو pc فیفا 95 بازی می کردیم 360 کجا بود؟!

کنسول های next gen هم 3 4 سال دیگه می میرن، اما pc جاودانست!

بعدشم اگه pc نبود دیگه کنسول وجود نداشت بازیای کنسولو با می خواستن درست کنن؟

اما ps3 بحثش جداست... کنسولی با اون قدرت واقعا pc رو خرد می کنه.

در کل pc علت و کنسول معلول هستند!

bamy
29-02-08, 11:51
کنسول های next gen هم 3 4 سال دیگه می میرن، اما pc جاودانست!

دوست من.... کجای PC جاودانست؟؟؟؟
اگه منظورت بدنه ی PC هست....خب معلومه:lol:.... ولی سیستم رو که باید به روز کنی....
حداقل 2سال یکبار باید کلی خرجش کنی..... قبول کن اصلا به صرفه نیست.....
اگر هم راجع به PS3 صحبتی داری به این تاپیک برو:
Only the registered members can see the link

mahdibassam
29-02-08, 11:54
[quote=bamy;66697]دوست من.... کجای PC جاودانست؟؟؟؟
اگه منظورت بدنه ی PC هست....خب معلومه:lol:.... ولی سیستم رو که باید به روز کنی....
حداقل 2سال یکبار باید کلی خرجش کنی..... قبول کن اصلا به صرفه نیست.....

به پست قبلی مراجعه کن می فهمی کجاش جاودانست. :lol:

bamy
29-02-08, 11:58
اگه منطورت اینه: بعدشم اگه pc نبود دیگه کنسول وجود نداشت بازیای کنسولو با می خواستن درست کنن؟
باید بدونی ما داریم راجع به بازی کردن صحبت میکنیم نه بازی ساختن....

mahdibassam
29-02-08, 12:02
اقا منطق داشته باش من میگم pc همیشه بوده و خواهد بود یعنی جاودانست و منقرض نمیشه! ترکی بگم؟!

bamy
29-02-08, 12:04
اقا منطق داشته باش من میگم pc همیشه بوده و خواهد بود یعنی جاودانست و منقرض نمیشه! ترکی بگم؟!
من هم میگم فقط بدنش منقرض نمیشه آلمانی بگم؟!:lol:

mahdibassam
29-02-08, 12:08
من دیگه نمی دونم چی بگم، منطق نباشه جان در عذابه!

mahdibassam
29-02-08, 12:15
بابا کل تاپیک رو ما دونفر می چرخه بقیه هم چیزی بگن!

Quick
29-02-08, 13:08
سلام
اولا اینجا حرف از Pc vs Consol هست نه Pc Future / past vs Console Future /past و در ضمن پیسی واسه بازی ساخته نشده عده ی کثیری از مردم تا حالا روی پی سی به جر کارت بازی و پین بال چیز دیگه ای بازی نکردن چون فقط کارشون با اینترنت بوده یا کارای گرافیکی و غیره فوقش نشستن Call4 بازی کردن!

ولی کنسول واسه بازی ساخته شده حالا پی سی جاودانه هم که باشه طی عمر گیمری آدم مگه چقدر میتونه خرجش کنه؟

من اولین بار 8 سال پیش پیسی گرفتم تا الان حساب کردم حدود 6 بار سیستم عوض کردم که کلا حدود 5 میلیون خرج کردم تازه هیچ وقت High End نگرفتم! اما از اول اگه Ps2 می گرفتم الانم 360 میگرفتم کلا تو زندگیم 1 میلیونم خرج این چیزا نمیکردم!!!!

وقتی با کنسول میشینی با نهایت گرافیک و High Res و همه چی راحت بازی میکنی ، میفهمی که پیسی با اون همه لگ تو بازی و ریست شدن و ساپورت نکردن قطعات از بازی وقت گذاشتن واسه نصب بازی و فلان و فلان ارزش نداره!!!!

بعدم کسی درباره Ps3 و 360 حرف نمیزنه بحثی دارین برین همون تاپیکی که bamy گفت!

bamy
29-02-08, 16:31
ایول به آدم چیز فهم......

Keih@n.G
29-02-08, 17:04
Console می ایند و می روند ولی این pc است که جاودانست

PCminister
29-02-08, 17:37
اصولا فلسفه خلق کنسول این بود که هزینه اولیه برای یک بازیباز کاهش پیدا گنه تا همه بتونند با کمترین هزینه یک وسیله مناسب برای بازی داشته باشند اما Pc برای اونایی خوبه که میخوان واقعا بهترین گرافیک را تجربه کنند و پول خرج کردن براشون مهم نباشه.

اما وجود ماوس در Pc را نباید فراموش کرد!:1. (38): (اگه این کنسولها ماوس داشتن باور کنین حتما یکی میخریدم)

با تشکر.

Quick
29-02-08, 17:57
Console می ایند و می روند ولی این pc است که جاودانست

خوب دوست منظورت اینه که کیسش جاودانست؟ سی پی یوش جاودانست ؟ بوردش جاودانست ؟ چیش منظورته؟

اگه کلا پی سی منظورته که خوب معلومه Personal Computer جاودانست!
ولی اگه پی سی واسه بازی منظورت هست خوب جاودانه نیست چون نمیتونی با کومودور کرایسیس بازی کنی پس پیسی هم مثل کنسول آپگرید میخواد بعد از چند سال!

bamy
29-02-08, 18:33
از نظر جاودانگی ( در Game ) با هم تفاوتی ندارند.....

نتیجه گیری از آغاز بحث ما تا اکنون :
نکات + Pc :
-داشتن ماوس (البته این موضوع برای بعضی از دوستان که با Gamepad مشکل دارن نکته ی خوبیه ، اما برای سایرین فرقی نداره...)

نکات + کنسول ها:
-به صرفه بودن اقتصادی
-بازی کردن با حداکثر گرافیک بدون افت فریم

bamy
29-02-08, 18:43
اصولا فلسفه خلق کنسول این بود که هزینه اولیه برای یک بازیباز کاهش پیدا گنه تا همه بتونند با کمترین هزینه یک وسیله مناسب برای بازی داشته باشند اما Pc برای اونایی خوبه که میخوان واقعا بهترین گرافیک را تجربه کنند و پول خرج کردن براشون مهم نباشه.
با تشکر.
من کاملا با شما مخالفم.....
آیا شما گرافیک BIOSHOCK و COD4 و ... رو روی XBOX360 دیدی؟؟؟؟؟
من این 2 بازی رو روی سیستمی دیدم که از 8500GT بهره میبره.... اصلا نسخه ی PC با XBOX360 قابل مقایسه نیست......
برای مثال PS3 که از CPU 8 CORE بهره میبره شاید معادل با یک کامپیوتر 4 میلیونی باشه..... حتی به شما قول میدم اگر این مقدار برای PC خود هزینه کنید باز هم به پای PS3 نخواهد رسید.....

PCminister
29-02-08, 18:55
شما CRYSIS را بایک سیستم SLI با دوتا GTX اجراکن با یک CPU مثل Q6600 و یک مادربرد مثل STRIKER ببین گرافیک چیه! البته برای CPU جایگزینهای بهتری هم هست اما همینو اگه اور کنی جواب این بازی را تا حدودی میده!:yes:

8500 که گرافیک نیست! :beurk:

البته هزینه میره بالا اما به نظر من ارزششو داره حتی آدم برای یک بار تجربه کنه!:love:

اما برای کسی که فقط میخواد بازی کنه و قصد هزینه کردن زیاد نداره همون کنسول بهتره اما به شرطی که مثل من GAMEPAD براش شکنجه نباشه!:whistle:

با تشکر.:give_rose:

Quick
29-02-08, 19:04
آقا بزارین ببینیم این کرایسیس واسه 360 میاد یا نه اگه اومد معلوم میشه که روی کدوم بهتره!

به نظر من Witcher رو هم نباید نادیده گرفت (پی سی) خیلی به نظر خدا میاد!!!

PCminister
29-02-08, 19:32
این کارگردان crysis خیلی روی PC تعصب داره! به نظر نمیرسه برای xbox اونو عرضه کنند.

البته یکی از اهداف اصلی عرضه این بازی بر روی pc نشان دادن قدرت اون در برابر کنسولها بوده.

یکی از دلایلی هم که من برای بهتر بودن pc میتونم بگم اینه که بخاطر همین آپگریدهایی که مجبوری انجام بدی همیشه به روزی و همین حس جدید بودن برای من خیلی لذت بخشه!:love:

یکی دیگه از دلایل بهتر بودن pc همین بازیهای استراتژی هستن مثل C&C3 که یکی از بازیهاییه که من ازشون سیر نمیشم! دیگه اینارو که بدون ماوس نمیشه بازی کرد!:whistle:

با تشکر.

bamy
18-04-08, 19:52
میبینم که آخر میخوای Xbox360 بخری!!!!!.... خوشحالم...

ایشالا Xbox360 گوشت بشه به تنت....

با این حساب پی سی دیگه طرفدار نداره؟؟؟؟؟

Quick
18-04-08, 19:57
چرا داره. 4 نفر بهش رای دادن + منم نظرم اینه که پیسی میتونه بهتر باشه ولی اگه خرجش کنی!!!!

bamy
18-04-08, 20:05
پس تنها راهی که میتونی با پی سی حال کنی اینه که بابات چاه نفت داشته باشه .....

1 چیز دیگه هم هست : خیلی از بازیهایی که روی کنسول عرضه میشه روی Pc نیست... مثلا : Army Of 2

Quick
18-04-08, 20:07
بله ولی یه چیزایی هم روی پیسی میاد که آدم حاضره بره تو معدن کار کنه ولی High End بازی کنه مثل کرایسیس!

PCminister
19-04-08, 01:48
دوستان عزیز من:

تنها دلیلی که به نظر من باعث برتری کنسول بر PC میشه اینه>>>>>>>>>>>>> ارزانتر بودن

سیاست شرکتهای بازی سازی هم بر همین اصل استواره تا بتونن بازی را برای قشر بزرگتری از بازی دوستان با قیمت کمتر ارائه بدن چون:

قیمت کمتر >>> توانایی خرید بیشتر>>>> فروش بیشتر >>>> سود بیشتر

البته خیلی واضح بود!:1. (38):

برای همین به نظر من این سیاست باعث میشه که در آینده احتمال کمرنگ شدن PC در عرصه بازی بیشتر بشه.

مثلا شما در نظر بگیرید به جز کرایسیس چند تا بازی معروف میتونین پیدا کنین که برای کنسول هم عرضه نشده باشن؟ (منظورم بیشتر بازیهای جدیده!)

اما بر عکسش وجود داره مثلا این امکان وجود داره که سری جدید و دوست داشتنی GTA بر روی PC عرضه نشه!:1. (28):

بنابراین برای یک بازی دوست خرید کنسول زیاد دور از انتظار نیست!:1. (38):

اما به همون شرطی که گفتم :دی:whistle:

با تشکر.

Stream
19-04-08, 08:10
من نظر خودم رو می گم! ( به عنوان کسی که هم Xbox 360 داره و PS3 و هم یک سیستم High-End و دلیل فنی ای هم برای حرفهام ندارم! )

باید بگیم Xbox 360 بهترین Price/Performance رو داره. اکثر بازیهای جالب برای عرضه میشه، الان Microsoft توی ارائه SDK اش به حد خیلی خوبی رسیده، قیمت خودش و بازیهاش هم خیلی مناسبه. (خب دیگه مشکلش چیه؟)

Play Station 3 هم خوبه ولی Price/Performance اونچنانی نداره! SONY هنوز که هنوزه یک SDK درست و حسابی عرضه نکرده، قیمت بازیهاش هم سر به فلک می زنه ولی آینده خوبی داره (شاید 2-3 سال دیگه یه فرجی شد!) البته یک BlueRay Player با خروجی 1080p هم هست که باز هم بعدا به درد می خوره!

PC (عشق من :دی) هم می تونه Price/Performance داشته باشه هم می تونه نداشته باشه، کلا دستت اینقدر باز هست که می تونه همه امکانات قبلی ها رو حتی با هم داشته باشه.

در مورد گرافیک بازیها:

من بازیهای مشترک رو روی کنسول و PC بازی کردم، (اکثرا روی تلویزیون Full HD هم بوده) واقعا کمی کنسولها از High یا Very High (دیگه بسته به بازی داره!) پایینتر هستند ولی اونقدرها نیست که بخواییم ضعف به شمارش بیاریم و به خاطرش بگیم کنسولها بدرد نمی خوند! نمیشه از عنوانهایی که برای کنسولها زودتر عرضه میشه گذشت ( نمونش Devil May Cry یا Resident Evil یا MGS ... )
در کل نمیشه گفت کدوم بهتره، برای هر کس این قضیه فرق می کنه!

جالب اینه که همه به خاطر Game Pad از کنسولها می نالند ولی من بازیهای PC رو هم با Game Pad بازی می کنم!

در کل رای من : PC

Fusion
19-04-08, 12:10
سلام
اگر كنسول 8 كور داره يا 3 كور به هيچ وج از نظر فني و مقايسه هم شده به يك سي پي چهار هسته PC نميرسه
فيزيكي كه در PC وجود داره در كنسول خيلي كمرنگ تر همين Crysis
كنسول فقط بهانه اي بود براي خالي كردن جيب مردم واقعا اگر اين امر نبود ميوبن همين PC كه مهبويت بيشتري داره كاري ميكردن كه هزينه هاي PC بياد پايين
البته اين چيز خودشون هم رسيدن همه چيز معلوم تا 1 يا 2 ديگه كه با ورود نسل جديد PC وارد شد كه شما همان مقدار كه براي كنسول ميديد براي PC و اين هم مطمئن باشيد كنسل هر چه قدر نسلش بالا بره (در زمان حال كه همه چيز مثل برق باد اپ گرد ميشه و 1000 چيز نو مياد در همين IT) به شدت قيمت كنسل ها بالا ميره
و همين امر باعث معكوس شدن ميشه يعني همه كنسول ترك ميكنن
همه چيز كه شما ميبينيد در كنسل و فكر ميكنيد بهترين كيفيت رنگ نه تصوير واقعي (با يك تلويزيون فول HD ميشه به كيفيت بالا دست پيدا كرد)
فقط PC و جاودانگي = نامش جاودانس

Quick
19-04-08, 14:09
والا اگه روزی بیاد که من بتونم Geforce Ultra 8800 رو با بهترین CPU و رم DDR3 و مین بورد خوب و .... رو با 600 تومن تهیه کنم که بهترین بازی روش بدون لگ و High End بیاد حتما میرم پیسیم رو آپ میکنم!!!!

bamy
19-04-08, 14:47
ایول میلاد... خوب جواب دادی.....:wink:

مشکل ما ایرانیها اینه که روی پی سی تعصب بیش از حد داریم..... تا هر چی میشه میگیم کنسول اله بله.....
آخه از نظر منطقی که بخواهیم بسنجیم کنسول به صرفه تره...... حالا چه علتی هست که از پی سی طرفداری کنیم....؟؟؟
من وقتی میتونم با 600 تومن پول مفت برم یه X360 بخرم مگه خر مغزم رو گاز گرفته که برم n تومن پول خرج پی سی کنم:1. (27):.... که چی؟؟؟ که فقط بشینم کرایسیس HiGH-END بازی کنم....؟؟؟؟ تازه پی سی GTA IV:love: هم نداره...
-------------------------------------------

1 سوال مهم : من هنوز نفهمیدم کسانی که می گویند پی سی جاودانست منظرشون چیه..... اگه میشه یکی به من توضیح بده که کجای پی سی جاودانه است.....؟؟؟
----------------------------------------------------------

Fusion
19-04-08, 16:15
والا اگه روزی بیاد که من بتونم Geforce Ultra 8800 رو با بهترین CPU و رم DDR3 و مین بورد خوب و .... رو با 600 تومن تهیه کنم که بهترین بازی روش بدون لگ و High End بیاد حتما میرم پیسیم رو آپ میکنم!!!!
همچين چيزي نزديك و ميشه
اونهايي كه در خبر سخت افزار هستن بايد بفهمم منظورم چي
در پست قبلي ببخشيد من كمي تندي كردم :whistle: (من كلا رو پي سي حساسم خيلي ):wink: (بنياد PC) :love:

Quick
19-04-08, 17:01
درسته نزدیگه ولی هنوز تحقق پیدا نکرده! الان قطعاتی که گفتم رو بخایم باید 2 تومن کم کم بدیم! ولی جدی میگم اگه روزی این اتفاقی که شما گگفتین بیفته من حاما پیسیم رو آپ میکنم و دیگه کنسول نمیخرم! مگه پول زیادیم کنه....

Ramin_Zero1818
19-04-08, 20:14
به نظر من هم بازی در کنسول خیلی بهتر و زیبا تر هست.
هرچند pc هم دنیایی داره.

PCminister
20-04-08, 07:54
آیا یک PC حدود 600 هزار تومانی میتونه performance یک XboX360 رو داشته باشه؟ (بدون اورکلاک)

جواب این سوال قطعا نه هست (همونطور که میلاد عزیز هم گفتن) پس چرا باید یک نفر که فقط میخواد بازی کنه PC بخره؟

الان یه سیستم 4 هسته ای (اگر نخواین اور کنین) بدون مانیتور ولوازم جانبی حداقل (با کارت گرافیک خوب) براتون 800 هزار تومان در میاد دوست عزیز!:wink:

با توجه به این موضوع فقط برای بازی کردن به نظر من کنسول بهتره!

اما داشتن یک Xbox360 و یک PC با قیمت میانه به نظر من ایده آل ترین شرایط برای یک بازی دوست هست.

با تشکر.

D J V A H I D
20-04-08, 08:38
آیا یک PC حدود 600 هزار تومانی میتونه performance یک XboX360 رو داشته باشه؟ (بدون اورکلاک)

جواب این سوال قطعا نه هست (همونطور که میلاد عزیز هم گفتن) پس چرا باید یک نفر که فقط میخواد بازی کنه PC بخره؟

الان یه سیستم 4 هسته ای (اگر نخواین اور کنین) بدون مانیتور ولوازم جانبی حداقل (با کارت گرافیک خوب) براتون 800 هزار تومان در میاد دوست عزیز!:wink:

اما داشتن یک Xbox360 و یک PC با قیمت میانه به نظر من ایده آل ترین شرایط برای یک بازی دوست هست.

با تشکر.

الان دقیقا قیمت 360 چنده ؟ لازم شد بریم یکی بخریم ! :1. (21):

D J V A H I D
20-04-08, 08:39

با تشکر.
الان دقیقا قیمت 360 چنده ؟ لازم شد بریم یکی بخریم ! :1. (21):

bamy
20-04-08, 14:36
600 تومن..... :1. (38):

البته انواع مختلف داره....

اگه توضیح بیشتر خواستی به من Pm بده....

Quick
24-04-08, 18:51
بچه ها هر کس که گفته پی سی بهتره در صورتی که کنسول نداره بره غاز بچرونه که Gta Iv برای پی سی نمیاد ، توی تاپیک Gta Iv هم گفتم فقط 5 روز تا عرضه ی این بازی شده اگه می خواهید بازی هایی مثل این رو که فقط روی کنسول هست بازی کنین پیشنهاد میکنم برین توی کار کنسول! الانم توی ایران X360 روی دوره!

Stream
24-04-08, 19:27
بچه ها هر کس که گفته پی سی بهتره در صورتی که کنسول نداره بره غاز بچرونه که Gta Iv برای پی سی نمیاد ، توی تاپیک Gta Iv هم گفتم فقط 5 روز تا عرضه ی این بازی شده اگه می خواهید بازی هایی مثل این رو که فقط روی کنسول هست بازی کنین پیشنهاد میکنم برین توی کار کنسول! الانم توی ایران X360 روی دوره!
من که خیالم راحته :1. (38):

bamy
23-06-08, 19:11
سلام...

میبینم که PC لوله شد (مثل ایتالیا:1. (38):)

بچه ها در سال 2008 بازی انحصاری خوب واسه PC سراغ دارید؟؟؟

من که چیزی نشنیدم.... خدا کن دوباره یه CRYSIS بیاد بیرون PC رو نجات بده از درست: MGS4 & GOD OF WAR & GEARS OF WAR 2 & GTAIV

واقعا PC به درد نمیخوره ...:lol:

نظر شما چیه؟؟؟

Quick
23-06-08, 22:27
به درد میخوره چون کرایسیس 2 و این برگ برنده ی پی سی هست + فار کرای 2 هم بهتر هست رو پیسی نسبت به کنسول ولی خوب اون بازی ها رو کسی که کنسول نداره نخواهد کرد...

Overclocker
23-06-08, 23:10
انقدر بحث بیخود نکنید که PC بهتره یا کنسول !

هر کسی که پول پارو میکنه Pc براش بهتره از کنسول ولی کسی که پول نداره باید بره سراغ کنسول در کل کنسول واسه همین ساخته شده که ملت هزینه ی کمتری برای انجام بازی بدن .

من خودم عشق اور و قطعات جدید و آپگرید هستم و فقط تنها دلیل من اینه اگر اینها نبود Pc بدرد نمیخورد .

بحث را کش ندید کلا کنسول جاش بالا تره .

من الان 500 میدم 360 میگیرم و با با بالا ترین کیفیت بازی را اجرا میکنم در صورتی که این بازی کردن با آخرین کیفیت واسه Pc یک هزینه ی زیادی داره . فقط اگر بخوای کارت گرافیک بگیری باید 1200000 خرج کنی واسه 2 تا 9800gx2 SLI آخه این ارزونه ؟

گیم پد هم آخرشه شما کجا لن بدی روی مبل بازی کنی کجا پشت Pc از درد عضلات نتونی بازی کنی ؟!

مخصوصا بازی ماشینی که مخصوص گیم پد ساخته شده !

کلا هر کی پول داره Pc و هر کی نداره کنسول !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

هر کی عشق Pc داره بره بگیره هر کی هم نداره کنسول راه حلشه !:merci:

دیگه بحث رو تعطیل کنید .:1. (40):

Quick
23-06-08, 23:20
خوب عزیز من ما می خواستیم بحث رو تعطیل کنیم تاپیک نمیزدیم هدف اینه که خیلی ها از کنسول و گیم پدش بدشون میاد و ما میخوایم بگیم که اصلا اینطور نیست!! خیلی از دوستام وقتی می گم برین کنسول بخرین از شر خرج بالای پی سی در بیاین میگن دوست نداریم و گیم پد سخته و فلان و فلان! ولی باید بدونن که نسل داره میشه نسل کنسول و با وجود Ps3 با اون سخت افزار قوی دیگه وقت کسی مثل شما که عشق پی سی و عشق سخت افزار هست پی سی به دردش میخوره نه کسی که میخواد بازی کنه!

Âli rângêr
06-07-08, 22:20
فعلا شما برید GTA IV بازی کنید ما میریم crysis warhead و diablo3 و starcraft 2 بازی میکنیم!

™Ali
07-07-08, 11:04
با هزينه كمتر براي كنسول ميتونيد بهتر بازي كنيد تا PC
نگا كنيد يه كارت گرافيكي 600 هزار تومن!!!!!:great:

Quick
07-07-08, 22:05
فعلا شما برید GTA IV بازی کنید ما میریم crysis warhead و diablo3 و starcraft 2 بازی میکنیم!

علی جان مام بازی زیاد داریم بازی کنیم واسه کنسول :wink:

Musketeer™ Pro
07-07-08, 23:03
آقا این بحث تمومی نداره!! به نظرم خیلی روش فکر نکنید!!
من خودم طرفدار هیچکدوم نیستم! همه رو بازی میکنم... الآن هم با کنسول بازی میکنم هم با پی سی... ولی واقعیت اینه که PC یه مقدار حرفه ای تره!! ضمنا:

من الان 500 میدم 360 میگیرم و با با بالا ترین کیفیت بازی را اجرا میکنم در صورتی که این بازی کردن با آخرین کیفیت واسه Pc یک هزینه ی زیادی داره . فقط اگر بخوای کارت گرافیک بگیری باید 1200000 خرج کنی واسه 2 تا 9800gx2 SLI آخه این ارزونه ؟

با دو تا 9800gx2 در حالت SLI شما کیفیت بازیت از کنسول بالاتر میره!! میخوای یه مثال باحالتر بزنم برات؟!
من GRID رو با 9600 با بالاترین تنظیمات اجرا کردم. قیمتش هم حدود 200 هزار تومن!! فکر کنم ارزونتر از X360 باشه!!!!!!!!!!! یعنی با یه کامپیوتر نهایت 500 تومنی... هم کارایی کنسول رو دارم هم هزار و یک مدل کار دیگه میتونم باهاش انجام بدم!! پس لطفا اینجوری قیمتها رو به رخ هم نکشید چون همیشه میشه براش مثال نقض آورد
با تشکر :1. (21):

Quick
07-07-08, 23:21
خوب محمد جان شما فقط گرافیکت رو 200 خریدی این 360 کلا 500 هست! (قطعات دیگه ی پیسیت رو حساب کنی میبینی بالاتر میشه والا من یه سیستم 600 تومنی بستم به خدا نصف 360 هم برم بازده نداره!!!

SOHR@B
07-07-08, 23:37
سلام...

میبینم که PC لوله شد (مثل ایتالیا:1. (38):)

بچه ها در سال 2008 بازی انحصاری خوب واسه PC سراغ دارید؟؟؟

من که چیزی نشنیدم.... خدا کن دوباره یه CRYSIS بیاد بیرون PC رو نجات بده از درست: MGS4 & GOD OF WAR & GEARS OF WAR 2 & GTAIV

واقعا PC به درد نمیخوره ...:lol:

نظر شما چیه؟؟؟
دوست من شما تقریبا یه دو ماه صبر کنید رد الرت 3 که اومد.... دیابلو 3 که اومد ....استار کرافت 2 که اومد...چهرتون یکمی دیدنیتر میشه

آقا این بحث تمومی نداره!! به نظرم خیلی روش فکر نکنید!!
من خودم طرفدار هیچکدوم نیستم! همه رو بازی میکنم... الآن هم با کنسول بازی میکنم هم با پی سی... ولی واقعیت اینه که PC یه مقدار حرفه ای تره!! ضمنا:

با دو تا 9800gx2 در حالت SLI شما کیفیت بازیت از کنسول بالاتر میره!! میخوای یه مثال باحالتر بزنم برات؟!
من GRID رو با 9600 با بالاترین تنظیمات اجرا کردم. قیمتش هم حدود 200 هزار تومن!! فکر کنم ارزونتر از X360 باشه!!!!!!!!!!! یعنی با یه کامپیوتر نهایت 500 تومنی... هم کارایی کنسول رو دارم هم هزار و یک مدل کار دیگه میتونم باهاش انجام بدم!! پس لطفا اینجوری قیمتها رو به رخ هم نکشید چون همیشه میشه براش مثال نقض آورد
با تشکر :1. (21):
تایید میشه شما الان پی سی و کنسول رو مقایسه کنید به نظر من رو تلویزیون معمولی نمیشه قدرت پی سی و کنسول رو مقایسه کرد رزولیشن به تناسب احتیاج هست امتحان کنید ضرر نداره
ولی در کل بازیهای استرتژی فقط پی سی ولی بازی هایی که احتیاج به دسته داره مثل فوتبال ..ماشین و..... کنسول بهتر هست ولی در کل هر دو باهم خوبه:1. (10):

Musketeer™ Pro
08-07-08, 23:46
خوب محمد جان شما فقط گرافیکت رو 200 خریدی این 360 کلا 500 هست! (قطعات دیگه ی پیسیت رو حساب کنی میبینی بالاتر میشه والا من یه سیستم 600 تومنی بستم به خدا نصف 360 هم برم بازده نداره!!!

من که گفتم این بحث تمومی نداره میلاد جان! میگی نه نگاه کن!

شما چجوری سیستم خریدی که نصف 360 هم پرفورمنس نداره؟! نکنه داری یه سال پیشو میگی؟! شما یه لطفی کن قطعه های سیستم 600 تومنیت رو بگو تا بگم جریان چیه!!
حالا اگه میگفتی PS3 باز یه حرفی!! دیگه X360 چیه که پی سی نصفشم نباشه!!

Quick
09-07-08, 00:09
VGA : Geforce 8600 GT
Ram : 4 x1GB ddr2
Processor : AMD Athlon 64 X2 Dual Core
Hard : 160 gb sata
Mainboard : MSI

اینا رو من پارسال خریدم 590 تومن
همون تابستون 360 رو خریده بودم 480 تومن (Premium)
==============================
ویرایش : برای PC پول کیس + مانیتور + کیبورد + موس + دیویدی رام رو حساب نکردیم حدود 200 تومن میشن مطمئنا!
و برای 360 هم پول تلویزیون رو حساب نکردیم که اون هم دقیقا 200 تومن شد
==============================

این سیستمی که بنده خریدم نمیتوه Call 4 رو روی High End اجرا کنه و توی دود لگ میزنه +UT3 رو هم به خوبی اجرا نمیکنه! کرایسیس رو هم که هیچی اصلا!!!! نصف high End هم نمیره!

محمد جان اگه نمیخواستیم بحث کنیم که چیزی به نام Topic (در لغت به معنی مبحث و موضوع بحث) نمیزدیم!!

Quick
09-07-08, 00:28
دوست من شما تقریبا یه دو ماه صبر کنید رد الرت 3 که اومد.... دیابلو 3 که اومد ....استار کرافت 2 که اومد...چهرتون یکمی دیدنیتر میشه

تایید میشه شما الان پی سی و کنسول رو مقایسه کنید به نظر من رو تلویزیون معمولی نمیشه قدرت پی سی و کنسول رو مقایسه کرد رزولیشن به تناسب احتیاج هست امتحان کنید ضرر نداره
ولی در کل بازیهای استرتژی فقط پی سی ولی بازی هایی که احتیاج به دسته داره مثل فوتبال ..ماشین و..... کنسول بهتر هست ولی در کل هر دو باهم خوبه:1. (10):

سهراب جان شما هم یه 4 ماه صبر کن.

GeOW2 - GOW3 - GT5 - GTA IV - Halo 3 - MGS4 - Battlefield Badcompany - Resident Evil 5 - Halo Wars - Fable 2 - و..... که الان خاطرم نیست.
یه سری ریلیز شدن و یه سری هم نشدن.

البته بازی های باحال پی اس پی رو حساب نکردیم چون دیگه زیادی پیسی تنها میشد وگرنه خیلی ها واسه بازی هایی مثل Patapon و Exit 2 کنسول PSP رو خریدن.

PC : Diablo 3 - Red Alert 3 - Crysis - Starcraft 2

چیز دیگه ای به خاطرم نمیرسه.

حالا قیافه ی کی دیدنیه؟ :wink: ( GTA IV - Resident evil 5 - MGS4 - Battlefield : Bc از ابر عنوانهایی هستن که خیلی پسی بز ها دلشون میخواست داشته باشن اگر چه در مقابل هم پیسی همون چهار عنوان که البته ابر عنوان هم هستن رو داره)

البته اینا همش بحث دوستانست سهراب جان

bamy
09-07-08, 02:29
سلام

بازیهای pc هیچوقت به پای بازیهای کنسول نرسیده و نمیرسه.......

این رو هیچ کسی نمیتونه تکذیب کنه .... این همه بازی داره روزانه روی کنسول ها میاد .... خودتون هم میدونید...

اصلا از نظر اقتصادی بازی ساختن برای PC صرف نداره ... فکر کردید همه ایرانی و بیخودی متعصب هستند که بچسبند به PC ؟؟؟؟؟

خوداییش Crysis و diablo3 و starcraft2 به این همه بازی میرسه ............؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دیگه حرفی برای گفتن نمینونه ....

Musketeer™ Pro
09-07-08, 19:16
اینا رو من پارسال خریدم 590 تومن
دیدی گفتم پارسال؟! امسال قضایا کلی فرق کرده میلاد جان! از سالها پیش قیمت یه PC متوسط روز حول و حوش 500-600 دلار بوده و الآن هم همینطوره... هر سال سیستم 500-600 تومنی که که میشه خرید بهتر میشه! اگه شما پارسال این سیستم رو 600 جمع کردی، امسال میتونی 450 جمعش کنی! و سال بعد دیگه قطعات نوش گیر نمیآد!! همینها باعث میشه که PC بروزتر باشه... فکر میکنی چند سال دیگه بشه با 500-600 تومن یه سیستم جمع کرد با 2 برابر پرفورمنس X360 ?! به نظر من حداکثر 2 سال دیگه این اتفاق میافته :yes:

محمد جان اگه نمیخواستیم بحث کنیم که چیزی به نام Topic (در لغت به معنی مبحث و موضوع بحث) نمیزدیم!!
بله خوب... بحث کلا چیز خوبیه! پس بحث میکنیم... احتمالا اگه همین شکلی بحث رو ادامه بدیم، این تاپیک بعد از تاپیک دوتا (!) به عنوان دومی میرسه!! ما که از خدامونه بتونیم از تجربیات شما استفاده کنیم... So Go On

سلام

بازیهای pc هیچوقت به پای بازیهای کنسول نرسیده و نمیرسه.......

این رو هیچ کسی نمیتونه تکذیب کنه .... این همه بازی داره روزانه روی کنسول ها میاد .... خودتون هم میدونید...

اصلا از نظر اقتصادی بازی ساختن برای PC صرف نداره ... فکر کردید همه ایرانی و بیخودی متعصب هستند که بچسبند به PC ؟؟؟؟؟

خوداییش Crysis و diablo3 و starcraft2 به این همه بازی میرسه ............؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دیگه حرفی برای گفتن نمینونه ....
سلام عزیز دل برادر
کی گفته؟! اگه اینطوره لطف کنید بگید معروف ترین بازیهای دنیا کدومان؟ یه لطفی هم بکنید بگید چرا تو مسابقات رسمی، سهم اول برای بازیهای PC هست؟ مثل Counter و Warcraft و کوایک؟! یه محبتی هم کنید بگید کدوم بازی هست که طبق آمار بیشترین ساعت بازی کردن رو به خودش اختصاص داده؟! باز هم بگم؟

این چه ربطی داره به ویتامین A که تو گلابی هست؟! فروش کمتر نسخه های پی سی مال اینه که بازی زیاد کپی میکنن... وگرنه که...

با تشکر از همه ی دوستان

Âli rângêr
09-07-08, 19:53
علی جان مام بازی زیاد داریم بازی کنیم واسه کنسول :wink:
آره منم حسودیم میشه به بازی های 360 :1. (38)::1. (38):
و کلن با کنسول موافقم
ولی به هر حال الان اکثر بازی ها به صورت مولتی عرضه میشه

Quick
09-07-08, 19:56
دیدی گفتم پارسال؟! امسال قضایا کلی فرق کرده میلاد جان! از سالها پیش قیمت یه PC متوسط روز حول و حوش 500-600 دلار بوده و الآن هم همینطوره... هر سال سیستم 500-600 تومنی که که میشه خرید بهتر میشه! اگه شما پارسال این سیستم رو 600 جمع کردی، امسال میتونی 450 جمعش کنی! و سال بعد دیگه قطعات نوش گیر نمیآد!! همینها باعث میشه که PC بروزتر باشه... فکر میکنی چند سال دیگه بشه با 500-600 تومن یه سیستم جمع کرد با 2 برابر پرفورمنس X360 ?! به نظر من حداکثر 2 سال دیگه این اتفاق میافته :yes:

بله خوب... بحث کلا چیز خوبیه! پس بحث میکنیم... احتمالا اگه همین شکلی بحث رو ادامه بدیم، این تاپیک بعد از تاپیک دوتا (!) به عنوان دومی میرسه!! ما که از خدامونه بتونیم از تجربیات شما استفاده کنیم... So Go On

سلام عزیز دل برادر
کی گفته؟! اگه اینطوره لطف کنید بگید معروف ترین بازیهای دنیا کدومان؟ یه لطفی هم بکنید بگید چرا تو مسابقات رسمی، سهم اول برای بازیهای PC هست؟ مثل Counter و Warcraft و کوایک؟! یه محبتی هم کنید بگید کدوم بازی هست که طبق آمار بیشترین ساعت بازی کردن رو به خودش اختصاص داده؟! باز هم بگم؟

این چه ربطی داره به ویتامین A که تو گلابی هست؟! فروش کمتر نسخه های پی سی مال اینه که بازی زیاد کپی میکنن... وگرنه که...

با تشکر از همه ی دوستان

دقیقا درست میگی محمد جان این سیستمی رو که هیچ بازی ای رو نیتونه High End اجرا کنه مسلما الان 400 تومن هم میشه جور کرد!! ولی چیزی در حد 360 و پی اس 3 باشه مطمئنا میشه با حداقل با 1 میلیون جور کرد!!

ویرایش :

درباره ی مسابقات رسمی بازی هایی مثل کانتر و وارکرفت خوب اینها اولا فقط روی پی سی هستن دوما همونطور که میدونید الان حدود 90% گیم نت ها پی سی هستن! ئلی کم کم داره کنسول جای پی سی ر توی گیم نت میگیره چون هم بازی های استراتژیک داره واسه کنسول زیاد میشه و هم اینکه خرج کمتری روی دوش صاحب گیم نت میندازه. واسه همین تا چند سال دیگه همه شاید وجود پی اس 3 و 360 در گیم نت ها خواهیم بود!

محمد جان بازی کنسول هام الان همه کپی میشه. ولی خوب روی پی سی بیشتره همونطور که راک استار اعلام کرد که GTA IV برای پیسی به دلیل عدم رعایت کپی رایت عرضه نخواهد شد! این سرنوشت پیسی هست به خاطر افراد سودجو که البته به نفع ما هم هست چون ما که نمیتونیم 100 تومن پول یه بازی بدیم!!!

SOHR@B
09-07-08, 21:23
ما که حرف بدی نزدیم فقط نظرمون رو گفتیم
ولی خداییش من هیچی شما بگید چی جوری میشه با کنسول دوتا بازی کرد یا جنرال یا کانتر یا ورد یا کواک 4 دووم 3 بابا این رو که دیگه نمیتونید بگید اینا محبوب نیستن همین الان هم تو دنیا دوتا ورد استار کرافت کانتر دارن تو سرورای هک شده بازی میکنن
ولی در کل من میگم دوتاش با هم خوبه

Musketeer™ Pro
09-07-08, 22:32
دقیقا درست میگی محمد جان این سیستمی رو که هیچ بازی ای رو نیتونه High End اجرا کنه مسلما الان 400 تومن هم میشه جور کرد!! ولی چیزی در حد 360 و پی اس 3 باشه مطمئنا میشه با حداقل با 1 میلیون جور کرد!!
بله خوب... عوضش دو سه هزار تا کاربرد دیگه هم داره اون سیستم که فقط 20 درصد بازیها رو سخت تر اجرا میکنه!

درباره ی مسابقات رسمی بازی هایی مثل کانتر و وارکرفت خوب اینها اولا فقط روی پی سی هستن دوما همونطور که میدونید الان حدود 90% گیم نت ها پی سی هستن! ئلی کم کم داره کنسول جای پی سی ر توی گیم نت میگیره چون هم بازی های استراتژیک داره واسه کنسول زیاد میشه و هم اینکه خرج کمتری روی دوش صاحب گیم نت میندازه. واسه همین تا چند سال دیگه همه شاید وجود پی اس 3 و 360 در گیم نت ها خواهیم بود!
البته میلاد جان! تو ایران هیچی غیر ممکن نیست! مثال دلیلی که اول آوردی اصلا قانع کننده نبود! چون مثلا فیفا 08 هم روی همه ی پلتفرما هست... ولی فقط با PC مسابقه داره

محمد جان بازی کنسول هام الان همه کپی میشه. ولی خوب روی پی سی بیشتره همونطور که راک استار اعلام کرد که GTA IV برای پیسی به دلیل عدم رعایت کپی رایت عرضه نخواهد شد! این سرنوشت پیسی هست به خاطر افراد سودجو که البته به نفع ما هم هست چون ما که نمیتونیم 100 تومن پول یه بازی بدیم!!!
بله... بازی کنسول هم کپی میشه ولی کمتر... دلیلش هم تعداد کمتر کنسولهاست! چند وقت پیش خوندم به ازای هر هفت نفر یک کامپیوتر در دنیا وجود داره! به نظرت به ازای چند نفر یک کنسول خونگی هست؟! ضمن اینکه کپی شدن بازیهای PC به این دلیل رایج تره که کپی کردن نمیخواد... ولی کنسول باید کپی خور بشه تا بشه روش بازی کپی اجرا کرد...
راستی واقعا فکر میکنی برامون خوبه که بازی کپی میخریم؟! جالبه! فکر نکنم آمریکایی ها پولشون رو از سر راه آورده باشن! اگه اینقدر بازی کپی بهتر بود، احتمالا کل دنیا فقط بازی کپی استفاده میکردن... این مساله ریشه در اقتصاد کشور ما داره... که اینجا اصلا جاش نیست در موردش بحث کنیم...
با تشکر از دوستان که بحث به این خوبی رو ایجاد کردن... :11():

Quick
10-07-08, 00:19
بله خوب... عوضش دو سه هزار تا کاربرد دیگه هم داره اون سیستم که فقط 20 درصد بازیها رو سخت تر اجرا میکنه!

بله محمد جان چند هزار کاربرد دیگه هم داره که با یه پیسی نفتی هم میشه انجام داد! و فقط چند تا کاربرد هست که به پیسی قدرت مند احتیاج داره که یکیش بازی هست.

البته میلاد جان! تو ایران هیچی غیر ممکن نیست! مثال دلیلی که اول آوردی اصلا قانع کننده نبود! چون مثلا فیفا 08 هم روی همه ی پلتفرما هست... ولی فقط با PC مسابقه داره

خوب ببین فیفا مسابقاتش مطرح هست یا بازی هایی مثل کانتر و وارکرفت که مسابقات جهانی مختلف دارن؟

بله... بازی کنسول هم کپی میشه ولی کمتر... دلیلش هم تعداد کمتر کنسولهاست! چند وقت پیش خوندم به ازای هر هفت نفر یک کامپیوتر در دنیا وجود داره! به نظرت به ازای چند نفر یک کنسول خونگی هست؟! ضمن اینکه کپی شدن بازیهای PC به این دلیل رایج تره که کپی کردن نمیخواد... ولی کنسول باید کپی خور بشه تا بشه روش بازی کپی اجرا کرد...

خب به ازای هر 7 نفر یه پیسی درسته ولی مگه همه ی کسانی که پیسی دارن گیمرن؟ به قول خودت دو هزار تا کار دیگم پیسی انجام میده پس این ربطی به کنسول نداره. مثلا بابای من یه لپ تاپ داره داداشم یه لپ تاپ داره خودمم یه پیسی ولی فقط من بازی میکنم با کامپیوترم نه بابا و داداشم! کم کپی شدن بازی های کنسول ها فقط به دلیل کم بودن کنسول نیست دلیل دومش اینه که 60% گیمر های ایرانی حتی تو زندگیشون یه بار هم گیم پد کنسول به دست نگرفتن! شما انتظار داری بازی پیسی کم تر کپی بشه؟ در مورد کپی خور شدنم که زیاد کار سختی نیست 20 تومن بدی کنسولت رو کپی خور میکنن پی اس پی هم که خود آدم هم میتونه کپی خور کنه.

در ضمن کنسول از اونجایی که 99% کاراییش بازی هست بنابر این مسلما مثل پیسی پیشرفت نکرده!

راستی واقعا فکر میکنی برامون خوبه که بازی کپی میخریم؟! جالبه! فکر نکنم آمریکایی ها پولشون رو از سر راه آورده باشن! اگه اینقدر بازی کپی بهتر بود، احتمالا کل دنیا فقط بازی کپی استفاده میکردن... این مساله ریشه در اقتصاد کشور ما داره... که اینجا اصلا جاش نیست در موردش بحث کنیم...
با تشکر از دوستان که بحث به این خوبی رو ایجاد کردن... :11():

خوب بله کل دنیا الانم میتونن بازی کپی استفاده کنن ولی در عرض یه هفته کل شرکت های بازی ساز نابود میشن و دیگه بازی ای وجود نخواهد داشت که کپی بشه و به قولت خودت ریشه توی اقتصاد داره که حرف نزنیم راجع بهش بهتره چون همش یه دامین برامون مونده.

بچه ها فراموش نشه بحث کاملا دوستانست.
ممنون
میلاد

Âli rângêr
10-07-08, 11:41
البته من یه چیزی بگم
این پدیده ی اور کردن خیلی به نفع گیمر هاست شما شاید زیاد خرج سیستمت نکنی ولی میتونی یه cooler خوب براش بگیری و بشینی اور کنی الان هم که توانایی اورکلاک CPU های اینتل خفن بالاست!

Musketeer™ Pro
10-07-08, 15:27
بله محمد جان چند هزار کاربرد دیگه هم داره که با یه پیسی نفتی هم میشه انجام داد! و فقط چند تا کاربرد هست که به پیسی قدرت مند احتیاج داره که یکیش بازی هست.
آره خوب میلاد جان! با پی سی نفتی میتونی یکی از این کارها رو تنهایی انجام بدی... و با یه پی سی قدرتمند میتونی همزمان همه رو انجام بدی .... و با یه کنسول خونگی، غیر از یکی دو تا، هیچکدوم رو نمیتونی انجام بدی!!

خوب ببین فیفا مسابقاتش مطرح هست یا بازی هایی مثل کانتر و وارکرفت که مسابقات جهانی مختلف دارن؟
کانتر و وارکرفت.
چه نتیجه ای میشه گرفت؟

خب به ازای هر 7 نفر یه پیسی درسته ولی مگه همه ی کسانی که پیسی دارن گیمرن؟ به قول خودت دو هزار تا کار دیگم پیسی انجام میده پس این ربطی به کنسول نداره. مثلا بابای من یه لپ تاپ داره داداشم یه لپ تاپ داره خودمم یه پیسی ولی فقط من بازی میکنم با کامپیوترم نه بابا و داداشم! کم کپی شدن بازی های کنسول ها فقط به دلیل کم بودن کنسول نیست دلیل دومش اینه که 60% گیمر های ایرانی حتی تو زندگیشون یه بار هم گیم پد کنسول به دست نگرفتن! شما انتظار داری بازی پیسی کم تر کپی بشه؟ در مورد کپی خور شدنم که زیاد کار سختی نیست 20 تومن بدی کنسولت رو کپی خور میکنن پی اس پی هم که خود آدم هم میتونه کپی خور کنه.

در ضمن کنسول از اونجایی که 99% کاراییش بازی هست بنابر این مسلما مثل پیسی پیشرفت نکرده!
یه اشتباهی داره صورت میگیره به نظرم میلاد جان... من اصلا منظورم ایران نبود... ایران به عنوان یک بازار هدف برای بازی سازها به حساب نمیآد... راحت تر بگم: "اصلا قرار نیست تو ایران بازی ارجینال فروش بره!!" من منظورم توی بقیه ی دنیاس... مثلا خود آمریکا... که مردمش توی ترسو بودن در زمینه عدم رعایت کپی رایت معروفن!!
ضمنا، اصلا کاری به تقریبا یک میلیارد پی سی موجود در دنیا ندارم! فقط خودت همینجوری حدسی بگو گیمرهای پی سی چند برابر گیمرهای کنسول خونگی هستن؟!

چون همش یه دامین برامون مونده.
:lol: خیلی باحال بود جمله ات!! تو دفترم ثبت کردم

بچه ها فراموش نشه بحث کاملا دوستانست.
تایید میشه

ین پدیده ی اور کردن خیلی به نفع گیمر هاست
غیر از بار اقتصادی اورکلاک، این قضیه کلی جنبه ی آموزشی هم داره... که باعث میشه آدم کلی چیز یاد بگیره... میبینید پی سی چه خوبه؟! حتی میخواید باهاش بازی هم بکنید، با اجبار کلی چیز باید یاد بگیرید!!

SOHR@B
10-07-08, 22:41
سلام به همه
ببینم اقایونی که کنسول دارن ps3 رو بیشتر قبول دارن یا360 رو؟
میخوام بگیرم ولی دو دلم تو بازی و ساپورت بازی خیلی مهمه برام که بازی کدوم بهتره و ارزونتره بازیش؟

Quick
11-07-08, 03:15
اینجا بهتر دربارش بحث شده:

Only the registered members can see the link

bamy
14-07-08, 23:20
سلام عزیز دل برادر
با تشکر از همه ی دوستان

معروف ترین ها:
gears of war - halo - gta - metal gear solid - crysis - farcry - god of war - diablo - BURN OUT - splinter cell - resident evil 5 - mortal combat - ace combat - red alert - lord of the ring battle for middle earth - star wars - star craft - play station home - the sims - world of warcraft - world in conflict - company of heroes - wii fit - fifa - PES - prototype - alan wake - alone in the dark -end war -fallout 3 - GT5 - halo wars - kill zone 2 - lil big planet - final fantasty - fable2 - call of duty - mafia2 - prince of persia - miror's edge - resistance - saints row - tekken - too human
قرمز ها مال کنسول هستند ... آبی ها مال PC ....

دوست من اگه هر کدام از این عنوان های قرمز رنگ را برای 10 دقیقه بازی میکردی الان PC رو هم که شده میفروختی تا کنسول جور کنی ....
...............
چون توی پی سی آنلاین بیشتر میچسبه چون بازیکن های بیشتری توی یه مپ جا میشند...
.................
فکر میکنم بیشترین ساعت بازی کردن مال بازی WOW باشه ....!!!
..............
لیست بازیهای بالا رو ببین .... خودت قضاوت کن !
انصافا" دست بر دارید ..... PC به تاریخ پیوست !!!!! قبول کنید .... دیگه کم کم داره میمیره !!!! همینطوری بازیهاش رو از دست میده !!!!تا چند سال دیگه هم مطمءن باشید دیگه کرایسی یا دیابلویی وجود نخواهد داشت تا یک تنه آبروی PC رو توی یک سال حفظ کنه !!!

Fusion
15-07-08, 00:05
لیست بازیهای بالا رو ببین .... خودت قضاوت کن !
انصافا" دست بر دارید ..... PC به تاریخ پیوست !!!!! قبول کنید .... دیگه کم کم داره میمیره !!!! همینطوری بازیهاش رو از دست میده !!!!تا چند سال دیگه هم مطمءن باشید دیگه کرایسی یا دیابلویی وجود نخواهد داشت تا یک تنه آبروی PC رو توی یک سال حفظ کنه !!!نه اگر در خبر ها بودي اين حرف نميزدي اين كنسول هم اگر ميبيني به وجود اومد به لطف PC و اين صنعت بود
پس اگر PC بباز كنسل هم باخته و مطمئن باشيد امسال هم اگر ببيني بيشتر بازي معرفي شده در E3 مختص PC هست البته نه فقط PC يا انحصاري منظورم عنوان بيشتري داره
الان فعلا جرقه هاي داره ميخورده و پلتفورم PC به كلي تغيير ميكنه (lbexpeak-PCH)و شكل جديدي ميگره
امكان داره كمي شركت بازي سازي كناره بگيرن ولي اين محدود و خيلي كوتاه چند روز پيش خبري ديدم براي اجراي جديدي از كپي رايت ها از سوي ماكروسافت كه گفته شده قرار با شروع و توضيح ويندوز هفتم اغاز بشه همين طور با خبر پشتيباني و ورود به DX11 كلا در اوايل 2009 ميشه روح جديدي از PC ها رو ديد