PDA

مشاهده نسخه کامل : مشورت در انتخاب دوربين عكاسي ديجيتال

yemojud
28-02-08, 13:12
يكي از دوستانم قصد خريد يه دوربين عكاسي در سطح آماتور پيشرفته و نيمه حرفه ايي
دارد، در ضمن حداكثر پولي كه ميتوان هزينه كرد 430 هزار تومن است.

بعد از بررسي هايي كه انجام داده ايم دو مدل زير را انتخاب كرديم

Sony Cybershot DSC-H3
Only the registered members can see the link

Fujifilm FinePix S9600

ممنون ميشوم دوستان نظراتشان را در مورد اين دو مورد بگويند، و گر هم پيشنهادي
دارند خوشحال ميشيوم:11():

بي نهايت ممنون ميگرديم كه كمك كنيد تا تصميم قطعي بگيريم، چون بايد تا قبل از سال خريد را انجام داده شود:merci:

M A H R A D
28-02-08, 13:23
سلام دوست عزیز

دوربینهای خوبی رو انتخاب کردید ولی پیشنهاد میکنم یه نگاهی به کانن پاورشات S5 Is هم بکنید

حتما چشمتون رو خواهند گرفت!

Mehdi_Full
28-02-08, 13:55
پیشنهاد بنده بترتیب :

Canon S5 IS (Only the registered members can see the link)

Sony H9 (Only the registered members can see the link)

yemojud
28-02-08, 14:43
دوستان
بي نهايت ممنون

اما در مورد

Canon Powershot S5 IS (Only the registered members can see the link) بايد بگم قرمزي چشم در عكسها و عدم پشتيباني از مود RAW
باعث حذف اين انتخاب شد

و

Sony Cybershot DSC-H9 بايد بگم عدم تجهيز به مود RAW و اعوجاج بالاي متوسط باعث حذف
اين انتخاب گرديد

ممنون ميشوم دوستان نظرات خود را بگويند:11():

Mehdi_Full
28-02-08, 15:36
دوستان
بي نهايت ممنون

اما در مورد

Canon Powershot S5 IS (Only the registered members can see the link) بايد بگم قرمزي چشم در عكسها و عدم پشتيباني از مود RAW
باعث حذف اين انتخاب شد

و

Sony Cybershot DSC-H9 بايد بگم عدم تجهيز به مود RAW و اعوجاج بالاي متوسط باعث حذف
اين انتخاب گرديد

ممنون ميشوم دوستان نظرات خود را بگويند:11():
ببینید تقریبا تمام دوربینهای دیجیتال مشکل قرمزی چشم رو دارند هر چند که گزینه ای در ستینگ خود دوربین وجود داشته باشه مبنی بر کاهش آن مگر اینکه شما بخواهید یک دوربین دیجیتال تمام حرفه ای بگیرید که تمام گزینه ها درش وجود داشته باشه که مسلما با این بودجه نمیشه اینکارو کرد

در مورد هک هم بنده کلا اعتقادی بهش ندارم نه تو دوربین بلکه در تمام وسایل الکترونیکی و دیجیتال حتی در گوشی موبایل
به این دلیل که اگر قرار بود مثلا با فرمت RAW یکسری امکانات به گوشی اضافه بشه این سوال برای بنده بوجود میاد که چرا خود شرکت سازنده این امکانات رو به دوربین اضافه نمیکنه ؟

خلاصه مطلب اینکه اسفاده از هر وسیله ای بصورت استاندارد خیلی منطقی تر هست
در ضمن از بین این دو موردی که فرمودید ، کم بودن قرمزی چشم بسیار مهمتر از فرمت RAW هست البته به نظر بنده :cool:

با تشکر
مهدی :1. (23):

Emperatour
28-02-08, 16:24
به این دلیل که اگر قرار بود مثلا با فرمت RAW یکسری امکانات به گوشی اضافه بشه این سوال برای بنده بوجود میاد که چرا خود شرکت سازنده این امکانات رو به دوربین اضافه نمیکنه ؟
ولی من میگم دلیلش اینه که همین دوربین رو با ظاهری بهتر و امکانات نرم افزاری بیشتر در قالب یک مدل بفروشه.

در مورد دوستمون من خودم Fuji S9600 را دارم و بعد از کلی تحقیقات به این نتیجه رسیدم بخرمش. امکانات فول. حلقه فوکوس و زوم . نویز بسیار کم و.. تنها ایرادش میتونه نداشتن لرزه گیر اپتیکال باشه . گزینه های دیگه هم نظر من روی به ترتیب
Panasonic FZ50
Fuji S6500
Canon S5IS
FZ18
هست.

yemojud
28-02-08, 19:11
ولی من میگم دلیلش اینه که همین دوربین رو با ظاهری بهتر و امکانات نرم افزاری بیشتر در قالب یک مدل بفروشه.

در مورد دوستمون من خودم Fuji S9600 را دارم و بعد از کلی تحقیقات به این نتیجه رسیدم بخرمش. امکانات فول. حلقه فوکوس و زوم . نویز بسیار کم و.. تنها ایرادش میتونه نداشتن لرزه گیر اپتیکال باشه . گزینه های دیگه هم نظر من روی به ترتیب
Panasonic FZ50
Fuji S6500
Canon S5IS
FZ18
هست.

ممنون دوست عزيز

شما كه اين مدل Fuji S9600 را داريد، پس كاملا از آن راضي هستيد؟
اگر قرار باشد باز هم خريد انجام دهيد اين مدل را بر ميداريد يا نه يكي از گزينه هاي
پيشنهاديتان را انتخاب ميكنيد؟

امكانش هست يه نمونه عكس برايم بگذاريد؟ ميزان قرمزي چشم در عكس چگونه
است؟

:merci:

Emperatour
28-02-08, 19:37
اگر قیمت هم برام مهم باشه صد در صد همینو.بهترین انتحابه با این پول به نظر خودم. تنها عیبش هم گفتم که نداشتن لرزه گیر اپتیکال هست که در سرعتهای پایین شاتر ممکنه یکمی عکس تار بشه .ولی درکل بسیار راضیم /اگر پول مفت داشته باشم FZ50 هم ممکنه بخرم با پول بالای 500 .و اگر پولم کمتر باشه یخورده S6500 که کمی از 9600 نداره بجز مگاپیکسل کمتر
نمونه عکس هم بیا
Only the registered members can see the link این تاپیک رو برو جلو. البته چنتا از عکسام با موبایله. اشتباه نشه.

yemojud
28-02-08, 20:11
تنها عیبش هم گفتم که نداشتن لرزه گیر اپتیکال هست که در سرعتهای پایین شاتر ممکنه یکمی عکس تار بشه

بي نهايت ممنون دوست عزيز:give_rose:
اما اين نداشتن لرزه گير اپتيكال چند درصد ممكنه مشكل ساز بشود؟
چيزي در اين مايه دوربين كه اين مشكل را نداشته باشد با اين قيمت
مدل ديگري نيست:whistle:

Emperatour
28-02-08, 20:48
Panasonic Lumix DMC-FZ18 هم میتونید انتحاب کنید که معایب خودشو داره. لرزه گیر اپتیکال هم توی سرعتهای زیر 1 ثانیه معمولا تاثیر داره و اگر زمان خیلی بشه تاثیری نداره خیلی. داشتنش حُسن بزرگیه.

Actros
28-02-08, 23:57
panasonic fz18 یک دوربین سوپر زوم
Panasonic Lumix DMC-FZ18

moojooleh
12-03-08, 00:48
سلام دوستان کسی میدونه که دوربین canon 960 is واقعا ساخت ژاپنه یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ممنونم عزیزانم

Red Hat
12-03-08, 21:11
سلام دوستان کسی میدونه که دوربین canon 960 is واقعا ساخت ژاپنه یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ممنونم عزیزانم
تو این زمونه دیگه ژاپن گیر نمیاد
این دوربین هم به احتمال زیاد چینی هست
یا کشورهای دیگه مثل سنگاپور

514
12-01-11, 00:06
سلام خسته نباشید من میخواستم ببینم برای کار عکاسی تبلیغاتی چه دوربینی بخرم وبا چه رنج قیمتی شما از کانون ونیکون کدام را پیشنهاد میکنید من تا یک میلیون هم میتوانم هزینه کنم وفقط میخوام اگر پول می دهم یک چیز درست درمن بگیرم که عوض بدل نکنم چون من تو کار فیلم کوتاه هم هستم راستی توی عکس تبلیغاتی وصنعتی دوربین حداقل باید چند مگا پیکسل باشد وباچه لنزی وایا نورپردازی خاصی لازم است راستی اگر قیمتش هم کمتر بشه بهتره چون من عکس هنری هم کار میکنم وباید لنز های متفاوت بخرم راستی درسته که میگن دوربینهای دیجیتال بعداز یک مدت باتریای لیتیوم مدل اون دوربین گیر نمیاد راستی برای کار عکس تبلیقاتی ایا غیر از دوربین وسه پایه وسیله دیگیری هم نیاز است گران است یاارزان کمی راهنمایی کنید لطفا ممنون
از لطف شما ......وحید هستم