PDA

مشاهده نسخه کامل : یک سیستم نسبتا خوب ولی فقط برای 3روز!

ali744
27-02-08, 22:26
سلام ،
این مشخصات سیستم من هست:
CPU: Intel E6850
MB: Gigabyte P35-DS3R
RAM: 2*1GB CORSAIR DUAL
VGA: XFX 8800GT
PSU: GREEN 680B Real
که فقط بعد از بستنش 3 روز بیشتر بی دردسر نبود یعنی در انتهای روز سوم بعد از SHUT DOWN دستگاه طبق عادت برق کل دستگاه را هم از کلید پشت پاور قطع کردم و روز بعد که دستگاه را روشن کردم مشکل زیر را داشتم:
قبل از این مشکل سیستم به طور نرمال بعد از روشن کردن دستگاه فن ها با ماکزیمم دور خود کار کرده و بعد از صدای بوق معروف دور فن ها افت کرده و نرمال می شن و چراغهای LED رو مادربرد هم خاموش شده و سیستم بالا می یاد اما بعد از این مشکل:
موقع روشن کردن دستگاه فن ها با دور زیاد شروع بکار کرده و چراغهای روی برد روشن می مونه ولی سیستم قبل از بوت دوباره خاموش میشه (کل این مرحله از لحظه روشن تا خاموشی 2الی3ثانیه بیشتر نیست) حالا تقریبا 3ثانیه خاموش میمونه ولی دوباره خودش روشن میشه اما باز موفق نمیشه و بعد از 3ثانیه خاموش میشه این روند همین طور ادامه داره تا خودتون برق سیستمو قطع کنید.

اما قسمت جالبش اینه طبق روال برخورد با مشکلات سخت افزاری شروع به قطع سخت افزارها کردم مثلا کافیه برق و کابل (جالبه هر دوش) برای DVD-ROM وDVD-writer رو قطع کنید بعد که برق دستگاه را وصل کنید و سیستم را روشن کنید بالا میاد حالا دیگه حتی قبل از راه اندازی ویندوز هم سیستم را خاموش کنید و کابل پاور رو هم دوباره بکشید و برقها و کابل DVD-ROM وDVD-writer را وصل کنید سیستم براحتی بالا می یاد!
دیروز صبح این روش هم جواب نداد اینبار برق و کابل SATA هارد رو هم قطع کردم و بعد سیستم رو بالا آوردم!
امروز صبح برق و کابل DVD-ROM وDVD-writer را قطع و یکی از رم ها رو درآوردم و سیستم را بالا آوردم!
وقتی هم سیستم بالا میاد برای ساعت ها ممتد بدون کوچکترین مشکلی کار می کنه!

همه اتصالات را چک کردم ، بدادم برسید که بعد از مدتها انتظار سعی کردم از هر قطعه تقریبا نگم بهترین ولی لااقل خوب انتخاب کنم این آخر عاقبت من! مثلا توی اکثر فرمها برای این سیستم (بدون اور) پاور 580R پیشنهاد میکردن در صورتیکه با انتخاب 680B Real خواستم کمترین سیستم فشار رو پاور باشه همینطور انتخاب GA-P35-DS3R از بابت کیفیت اجزار و ..سایر حسنهای Ultra Durable .....

ممنون میشم کمکم کنید که حسابی بعد از اینهمه هزینه به هم ریختم ....:1. (28):

از آنجا که من مشکلم را در دو انجمن دیگه هم مطرح کردم اگه برای بعضی دوستان موضوع تکراریه ، شرمندم

WORYA_SH
27-02-08, 22:59
دوست عزیز بایاس مین را اپ دیت کن اگه مشکلت حل نشد مین و بقیه قطعات را خارج از کیس تست کن اگه بازهم نتیجه نگرفتی از یه پاور دیگه استفاده کن .

ali744
02-03-08, 23:51
متاسفانه با آپگرید بایوس از F9 به F11 مشکل حل نشد.
دیروزسیستم رو با یک پاور جدید امتحان کردم، (گارانتی گرین پاور قبلی رو تعویض کرد) ولی متاسفانه مشکل همچنان باقی بود تا امروز فرصتی یش اومد تا برد سیستم رو با یک برد مشابه جایگزین کنم ، در حال حاضر سیستم بی دردسر کار می کنه و به نظر می رسه مشکل حل شده ، برد تحویل گارانتی آواژنگ شد تا سه روز دیگه جواب میدن، امیدوارم کمک کنند مشکل حل بشه.
شب و روزتون بخیر