PDA

مشاهده نسخه کامل : پروردگارا به تو پناه می برم

درفش کاویانی
24-02-08, 12:07
پروردگارا به تو پناه می برم

شنیدم ما ایرانی ها به هنر خیلی علاقه داشتیم ، شنیدم علم و فرهنگ و تمدن از ایران متولد شده ، آره ؟ یعنی اینا راسته ؟ چی ؟ تو هم نمی دونی ؟ پس اگه تو که ایرانی هستی نمی دونی کی می خواد بدونه ؟

پروردگارا به تو پناه می برم ؛

کجاست اون همه شور و شوق ایرانی به فرهنگ و ادب ، کجاست اون همه احساس زیبایی به هنر ، انگار سازندگان این همه بناهای تاریخی ایرانی نبودن ، نمی دونم شاید از کشورهای دیگه بودن ، شاید هم از سیارات دیگه ، اصلا چرا از کشورهای دیگه مگه اون موقع ما حرف اولو تو جهان نمی زدیم ؟!

این طور فراموشی ، یعنی یک ایرانی باید این طور خودشو ، اصالتشو ، پدرانشو فراموش کنه ؟!

یک ایرانی باید با تاریخ زندگی کنه ، اگه بدونیم کی بودیم و از کجا اومدیم ، این طور افتخاراتمونو رو فدای بی توجهی هامون نمی کردیم ؛ ولی شوربختانه ( متاسفانه ) در ابن دوره ، تاریخو حتی بخشی از زندگیمونم قرار نمی دیم ، خودمونو تشویق به فراموشی می کنیم ؛ تاریخمونو ، هویتمونو ، گذاشتیم در آخرین و تاریک ترین نقطه ی ذهنمون .

چرا ایران ، که یک زمان بهترین بود ، کامل ترین بود و فرهنگ رو به همه دنیا داد حالا باید جزو پایین ترین کشورها باشه و به نام جهان سوم شناخته بشه ، میدونین چرا ؟ چون یادمون رفته کی بودیم ، اگه می دونستیم به این نقطه نمی رسیدیم .

تو بگو چه کنم که ایران دوباره ایران بشه ، جدشونو بشناسن و نگذارن تنها یادگارهای پدرانشون از بین بره ، چی شد که ما اینقدر نادان و فراموشکار شدیم ؟ چی شد که تاریخ اینقدر برای ما بی اهمیت شد ؟ به هر گوشه ایران که نگاه می کنی می بینی که داره نابود می شه ولی شوربختانه خیلی از ماها حتی صداشو یا ناله هاشو هم نمی شنویم ، مثل پاسارگاد که تا چند وقت دیگه سد سیوند چکه چکه و آرام آرام نابودش می کنه . چقدرر دلم به حال پدر ایران « کوروش بزرگ » می سوزه که توی کشور خودش هست ولی غریبه ، دلم می خواد تمام عمر براش اشک بریزم .

ایرانی بیدار شو ، توروخدا ، تورو به خاک ایران بیدارشو .... تاریخ رو قسمتی از زندگیت نکن ، زندگیت رو قسمتی از تاریخ کن ، چون اگه یه نگاه به گذشتت بندازی آیندت رو بهتر می سازی .

ما رو ببخش کوروش بزرگ به خاطر این ناسپاسی و بی توجهی به خاکمون و تشکر نکردن به خاطر خوبی های شما مردان بزرگ ، ما رو ببخش و برای همه ی ما دعا کن ، ماهایی که الان به خودمون اومدیم و دستامونو به هم دادیم تا دوباره ایرانی رو که شما دلاوران" ایران" کردین از نو بسازیم ، پس برای ما دعا کن .