PDA

مشاهده نسخه کامل : کمک در مورد خرید رم bus800 dual Patriot

Emperatour
23-02-08, 13:20
دوست عزیزم رضا (MRK) که قبلا با مشورتتون یک سیستم براش خریدیم
main abit kn9 sli
cpu am2 4200
میخاد رم بخره برا سیستمش. میگه قیمتش گرفته پتریوت 2 گیگ دوال باس 800 رو میدن 57 . بگم بخره؟ نظری ندارید؟ رم فعلیش 512 هست (667 فکنم) . بگم بخره همینو؟

Labyrinth
23-02-08, 14:16
سلام سعید جان از من میشونی بهش بگو پاتریوت نگیره درسته قیمتش خوبه ولی جالب نیست اوضاعش

من پیشنهادم رم Crosair است قیمتش بالاتره ولی بجاش می ارزه

اگر خواست خودم هم میتونم براش جور کنم :great:

PCminister
23-02-08, 20:27
gskill هم پیشنهاد میشه قیمتش احتمالا یکم بالاتر هست (حدود90) اما با همین مشخصاته (باس 800 و دوال 2 گیگ) البته پیشنهاد سید امیر را اول عمل کن اگه نشد این.
البته به احتمال زیاد corsair بهتر پیدا میشه تا gskill! :1. (38):

با تشکر.

M A H R A D
23-02-08, 20:51
سید جان چرا پاتریوت اوضاعش خوب نیست ؟

Labyrinth
23-02-08, 21:15
من رم پاتریوت رو فقط با تایمنگ 4 پیشنهاد میکنم :wink:

بعد به نظر خودت مهراد کدوم بهتره Crosair یا پاتریوت ؟

دلیلهای زیادی داره که من میگم اوضاعش خوب نیست !!

اگر اون قیمتی که دوستمون داد برای تایمینگ 4 باشه عالیه :great:

M A H R A D
23-02-08, 21:31

سید جان دلایلت رو نگفتی ...

Haroon
23-02-08, 21:44
من نظرم پاترئیت هست خودمم دارم رو سیستمم هیچ فرقی با ژیل و او سی زد نمیکنه
خیلی هم ازش راضی هستم ولی تایمینگش 5 :lol:
رم کرسر یه بدی داره اینه که بد فروشه هیشکی نمیخره منظورم دست دوم فروش های بازاره

Actros
23-02-08, 21:54
پاتریوت یکی از خوش قیمت ترین رمها ی بازاره
ddr2 800 cl4

$$$B.K$$$
23-02-08, 22:19
اگه پولش بيشتر از اينا نيست همين بهترين انتخابه

A-Ahmadi
24-02-08, 14:08

سلام دوستان

سعید عزیز موردی رو مطرح کردند که بنده شدیدا علاقمند هستم دلایل ایشون رو بدونم

بیان یک سری مسائل سربسته جزء اینکه حساسیت ایجاد میکنه و باعث برخی موضع گیریهای منفی میشه واکنش دیگری به همراه نداره، که خوب بنده به عنوان مدیر فروش گروه مهندسین فرآیند که تنها نماینده رسمی محصولات پاتریوت در ایران هست، خیلی تمابل دارم که این موارد رو بدونم تا اگر نقیصه ای از سوی مجموعه فروش گروه و شبکه فروش ما وجود داره اونها رو برطرف کنیم.

با تشکر

Labyrinth
24-02-08, 14:21
شما میتونید این موضع گیری رو انجوری برداشت کنید که اکثر فورشنده ها رم رو از شما میخرن و با حدود 10 هزار تومان تفاوت قیمت به مشتری میفروشند + اینکه وقتی رو رم پاتریوت 10 هزار تومان بیا برنده Crosair با کمی آخلاف قد علم میکند

دلایل من شاید برای من منطقی باشه و برای شما نه ( هرکسی نظری داره و نرش برای خودش با ارزشه )

رم های پاتریوت رمهای عالی هستن به شرطی که فقط با قیمت اصلی فروخته بشوند
بازم میگم شما که توضیع کننده پاتریوت هستید بیاید روشن سازی کنید

برای خوب بودن یا بهترین انتخاب باید دلیل داشته باشید ( شما دلیل اینکه میگید خوبه رو بگید تا من نویی اطلاعاتم بره بالا و سرم رو کلاه نگذارند

یا علی مهندس احمدی یادتون نره خودتون باید از این رم دفاع کنید نه کسه دیگه ای !!

Labyrinth
24-02-08, 14:30
یک چیزی یادم رفت از یکی از فروشنده ها پرسیدم رم پاتریوت با تاینگ 4 چنده زنگ زد یکجایی گفت 106 هزار تومان

لطفا این رو هم برسی کنید

به نظر من یک تاپیک بزنید و قیمت هاتون رو اونجا بنویسید چون من هنوز بعد کلی گشت تو
نت و بازار آخر نفهمیدم قیمت این پاتریوت رو چه مقایسی هیت

بجا میگه گرونتر - یجا ارزون تر

سری مشکی رو قیمت بدید آقای احمدی ( با هیتینک سیاه )

در کل برای روشن سازی باید بررسی بشه که اونهم توسط عصر شبکه انجام شد خوبه به مقالش یک نگاهی بندازید

بازم میگم قیمته که این موضوع رو روشن میکند

با تشکر امیر :great:

A-Ahmadi
24-02-08, 23:03
با سلام
ابتدا میخواستم یه معذرت بخوام بابت اینکه اسم شما رو به اشتباه سعید صدا زدم.

من هنوز موضوع کامل برام روشن نشد، اینکه شما فرمودید رمهای پاتریوت رو نخرید چون مشکل دارند، منظورتون از مشکل بحث قیمتی بود یا بحث دیگه ای.

اگر بحث دیگه ای بود که هنوز منتظر هستم بشنوم
اما اگر منظور قیمت بود که دوست خوبم اگر بخواهیم وارد وادی قیمت شویم و صرفا رمی را متهم کنیم که همردیفان و رقبای اصلی اون بدلیل کاهش قیمت این محصول در تنگنای عجیبی قرار گرفته اند و با تبلیغات مختلف خبری سعی در خدشه دار کردن عملکرد توزیع این محصول را دارند.
اگر قرارا است در مورد قیمت این محصول مسئله ای را در غالب اعتراض بیان نماییم من هم در صف اول خواهم بود به شرطی که شمشیر انتقاد شما به سمت تمامی برند ها باشد و کفه ترازو برای همه آنها یکسان باشد.

بدون اقرار و تبعیض باید قبول کرد در حال حاضر نسبت توزیع به قیمت محصولات این برند در مقایسه با سایر رقبای هم ردیف آن کاملا برتر و چشمگیر است.

البته بنده کاملا قبول دارم که هنوز در شبکه توزیع و قیمت گذاری این برند مشکلاتی وجود دارد که ما در جهت برطرف نمودن آن هستیم اما نمیتوان تنها به قیمت های محصولات این برند اشاره کرد و بقیه را چشم پوشید.

در مورد مقالات چاپ شده در مجلات و هفته نامه های مختلف نیز بحث مصلحت اندیشی درج اخبار موردی است که سالیان سال است متاسفانه در نشریات ما وجود دارد. این موضوع را با واقع بینانه عرض مینمایم نه صرفا از ان جهت که مقاله میخوانم بلکه این حقیر خود سابقه 4سال کار خبرنگاری، نویسندگی و روزنامه نگاری را در کوله بار تجربیات خود یدک میکشم.
بقول معروف دیگه هر نوشته ای که چاپ بشه تا ته قضیه برای من روشن است پس مطالب خبری نشریات داخلی خودمون هم زیاد نمیتوان ملاک قرار داد.

باز اگر موردی بود در خدمتم.
سایر دوستانم نیز اگر نظری داشتند محبت کنند بیان نمایند.

شاد باشید.

Emperatour
24-02-08, 23:10
اقای احمدی عزیز سعید منم :دی ما اخرش نفهمیدیم بخریم برا دوستمون یا نه.

PCminister
24-02-08, 23:17
من مقاله عصر شبکه را روی سایت خوندم. به نظر من این مقاله نمیتونه منبع خوبی برای خرید باشه و صرفا با توجه به اون دست به خرید زد. دلیلش هم اینه که اصولا انتخاب رمها درست و در یک سطح انجام نشده مثلا رمی مثل xlc flex از ocz با رمی مثل kingmax مقایسه شده:1. (27): البته به یک بار خوندنش میرزه و نویسنده واقعا زحمت کشیده اما میتونست خیلی بهتر باشه.

به نظر من پاتریوت جزو خوش قیمت ترین رمهای بازاره البته حیف که مشهد پیدا نمیشه.:1. (28):

البته مهندس احمدی خبرای خوبی در مورد نمایندگی مشهد دادن که امیدوارم هر چه زودتر عملی بشه.:great:

با تشکر.

Labyrinth
24-02-08, 23:34
آقای احمدی تسلیم Only the registered members can see the link

آقا بخدا من قصدم ضربه زدن نیست

بعد انگار من نتونستم منظورم رو برسونم Only the registered members can see the link

من هم درکنار شما هستم شک نکنید من قبلا هم در این مورد بحث کردم که نمونه اون مین های ایسوزه که بالاتر از قیمت جهانی هستن

بعد من منظورم قیمت بود مشکل قیمته ( مورد دارن گمونم به کار رفته باشه )

در همینجا اعلام میکنم من تسلیم هستم و کاملا قانع شدم

آقای احمدی جواب پست دوم من رو ندادیدها در رابطه با قیمتها Only the registered members can see the link

A-Ahmadi
25-02-08, 11:52
امیر جان
من هم در همون موضع شما و دقیقا از منظر شما به قضایا نگاه میکنم، چون اعتقاد دارم زمانی میشود موفق شد که انتظارات شما ( مصرف کننده ) مورد توجه قرار گیرد.

سعید عزیز، مخلص شما هم هستم.

یک اصل مهم رو هیچ وقت فراموش نمیکنم.
نظرات شما عزیزان که در واقع دوستان واقعی هستید برای من بیش از هرچیزی اهمیت داره و همین نظرات است که راه گشا و باعث پیشرفت کاری و علمی و عملی من شده است.

باز هم ممنون دوستان :great:

murizaki_2000
25-02-08, 14:04
مي بخشيد كه من بدون دعوت وارد اين بحث ميشم ولي چون اين سوال براي خود من هم پيش اومده بود و يه كم پرس و جو كردم اين حرفها رو مي زنم .... واقعيتش 90% كاسبهاي بازار درباره رم پاتريوت ميگن تقلبيه !!! راست يا دروغش رو من نمي دونم ...... گردن اونايي كه مي گن ! ولي مسئله اينه كه در حال حاضر بغير از فرآيند واردكننده هاي ديگري هم اين رم رو ميارند و چون ميخوان يه جوري بازار رو از چنگ فرآيند در بيارند بايد قيمتشون زير قيمت اونا باشه ..... چجوري ..... خيلي راحت هيت سينك ها رو ميرن جداگونه از چين ميخرن دونه اي مثلا" يه دلار و رم متفرقه هم كه خدا بده بركت ...... خلاصه با ده پونزده دلار ناقابل ره پنجاه شصت دلاري توليد و روانه بازار مي كنند و اينجوري ميشه كه دو دستگي بوجود مياد ....
حالا من مشتري از كجا بدونم اين رم پاتريوت اصليه يا بدليه ؟؟؟ خوب خيلي سادست .... نميتونم تشخيص بدم و نميتونم اعتماد كنم ..... پس ميرم و يه رم گرونتر ولي خوشنام تر ميخرم ....
البته از جناب احمدي عذر مي خوام ولي بدون رودربايستي اين وضعيت بازار ماست و بايد گفت ..:1. (38):

Labyrinth
25-02-08, 17:35
این کاری که شما میگید یکم بعده

من که توی بازار گشتم رم با گارانتی دیگه دیدم ولی نه انقدر واضح

بعد اصل یا تقلبی بودن رو با برنامه هایی مثل CPUz و Everest خیلی ساده میشه فهمید

بازم آقای احمدی باید توضیحات رو بدن ( گمون نمیکنم اینطوری ها هم باشه )

:yes:

A-Ahmadi
25-02-08, 18:40
با سلامی مجدد خدمت دوستان خوبم

موردی که در مورد حضور رمهای تقلبی پاتریوت در بازار اعلام نمودید، کاملا بعید است.
این در نه از این جهت که زینفع هستمیم بلکه این صحبت هم از همان مواردی است که دوستانمان در بازار برای جلوگیری از داغ شدن تنور رقابت و خراب شدن کار و کاسبی خودشان این موارد رو بیان میکنند.

دراینکه شرکت گروه مهندسین فرآیند تنها نماینده رسمی این برند در بازار ایران هست که خوب جای بحث نیست اما سایر شرکتهایی که در امر واردات این امر از طریق کانالهای غیر مستقیم اقدام نمودند تاکنون مشاهده نشده که در سبد کالاشون موردی تقلبی وجود داشته باشه.

البته نه اینکه علت این کلا بعید نباشه ولی خوب احتمالش به 1 درصد هم تا کنون نرسیده.

M A H R A D
25-02-08, 22:36
اقای احمدی عزیز سعید منم :دی ما اخرش نفهمیدیم بخریم برا دوستمون یا نه.
آره عزیز ، چرا نخری ؟!

Emperatour
25-02-08, 23:31
چشم. میگم داش رضا بخره

a_k
26-02-08, 04:25
آقاي احمدي عزيز
ميتونيد چند مدل رم پاتريوت 1 گيگ با ، باس 667 را بگوييد.(كه در بازار پيدا بشه)
با قيمت خواهشا.

murizaki_2000
26-02-08, 08:43
با سلامی مجدد خدمت دوستان خوبم

موردی که در مورد حضور رمهای تقلبی پاتریوت در بازار اعلام نمودید، کاملا بعید است.
این در نه از این جهت که زینفع هستمیم بلکه این صحبت هم از همان مواردی است که دوستانمان در بازار برای جلوگیری از داغ شدن تنور رقابت و خراب شدن کار و کاسبی خودشان این موارد رو بیان میکنند.

دراینکه شرکت گروه مهندسین فرآیند تنها نماینده رسمی این برند در بازار ایران هست که خوب جای بحث نیست اما سایر شرکتهایی که در امر واردات این امر از طریق کانالهای غیر مستقیم اقدام نمودند تاکنون مشاهده نشده که در سبد کالاشون موردی تقلبی وجود داشته باشه.

البته نه اینکه علت این کلا بعید نباشه ولی خوب احتمالش به 1 درصد هم تا کنون نرسیده.

جناب احمدي عزيز
من هم به نوبه خود اميدورام اين مطالب فقط در حد شايعه باشد اما مشكل اين است كه اين شايعه اي است كه در سرتاسر بازار پخش شده و خوب مسلما" بر روي ذهن خريدار اثر بدي بجاي ميگذارد . جالب اينجاست كه اين مطلب تنها در مورد پاتريوت نيست بلكه درباره رمهاي ديگري مثل corssair هم شنيده مي شود !!!!
به هر حال من شخصا" تو يكي از مغازه هاي پاساژ ايران اون هيت سينكهاي يك دلاري وارد شده رو ديدم و ............ نميدونم ديگه چي بگم ..
موفق باشيد .:give_rose:

M A H R A D
26-02-08, 14:40
آقاي احمدي عزيز
ميتونيد چند مدل رم پاتريوت 1 گيگ با ، باس 667 را بگوييد.(كه در بازار پيدا بشه)
با قيمت خواهشا.

با این قیمتها دیگه باس 667 زیاد معقول نیستااا :1. (26):

A-Ahmadi
27-02-08, 13:30
جناب احمدي عزيز
من هم به نوبه خود اميدورام اين مطالب فقط در حد شايعه باشد اما مشكل اين است كه اين شايعه اي است كه در سرتاسر بازار پخش شده و خوب مسلما" بر روي ذهن خريدار اثر بدي بجاي ميگذارد . جالب اينجاست كه اين مطلب تنها در مورد پاتريوت نيست بلكه درباره رمهاي ديگري مثل corssair هم شنيده مي شود !!!!
به هر حال من شخصا" تو يكي از مغازه هاي پاساژ ايران اون هيت سينكهاي يك دلاري وارد شده رو ديدم و ............ نميدونم ديگه چي بگم ..
موفق باشيد .:give_rose:

نمیشه از وضعیت نابسامان بازار خودمون به سادگی گذشت.

اما در مورد اینکه هت سینکهای یک دلاری دیدید، میشه واضح تر صحبت کنید و توصیفشون کنید:
رنگ
قیافه
بار کد
گارانتی کجا

تا من یه سری موارد رو بعد از صحبتتوت بیان کنم.

murizaki_2000
27-02-08, 14:56
آقاي احمدي سوالهاي سخت سخت نكن ديگه ..... اينقدرها هم ديگه دقت نكردم .... شما وارد كننده ها چه توقعاتي از ما مصرف كننده ها داريد !! يه سري هم رفتم مغازه آقا كيوان بهش گفتم فلان مغازه تو پاساژ ايران هم رم gskill داره ..... آقا گير داده بود گارانتي كجا بود ... چه رنگي بود ... شماره سريالش چي بود ... از اين جور سوالها ..... نگاه شما با نگاه ما زمين تا آسمون با هم فرق داره .... از ديد من هيت سينك پاتريوت بود و همين براي ايشون جهت قالب كردن به ما كافيه !! غير از اينه ؟؟

Stream
27-02-08, 18:03
من رمهاي Patriot با گارانتي آسمان رايانه هم ديدم.

A-Ahmadi
27-02-08, 22:40
با سلام مجدد بله رمهای پاتریوت رو شرکتهای مختلف خوبی وارد بازار ایران کرده و میکنند، مانند ایمانتک، آسمان رایانه، ایستا و مهندسین فرآیند (feg) . صرفا تنها شرکتی که نمایندگی رسمیش رو در کل خاورمیانه داره، گروه مهندسین فرآیند هست که اصلا طیف کامل محصولات پاتریوت رو وارد ایران میکنه و برای نمونه از قدرت این شرکت باید عرض کنم که یه سری رم پاتریوت با هت سینگ قرمز بصورت کاملا اختصاصی و فقط برای مهندسین فرآیند تولید شده که هیچ شرکت دیگه ای آنها را ندارد و حتی اجازه توزیع آنها را نیز ندارد. ابیته اگه گیرشون بیاد ... از قابلیت ویژه این سری این است که : 1 - 64 بیتی هست، یعنی برای کار با ویندوزهای 64 بیتی برنامه ریزی شده (البته روی 32 بیتی هیچ مشکلی نداره ) 2 - از برد شش لایه استفاده شده. حالا سر این موضوع و بدلیل اینکه قدرت رقابت دیگه کمرنگ شده، حرف و حدیث بسیاری در بازار جریان داره ...

saeed25
28-02-08, 01:08
با درود بر شما!
قیمتشون چنده؟