PDA

مشاهده نسخه کامل : به نظر شما بهترین بازی سال 2007 چیه؟

bamy
16-02-08, 17:12
Bioshock: Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

شکار Big daddy ها آغاز شد!

بهترین گرافیک! گیم پلی بی نقص! داستان پیچیده! صداگذاری میخکوب کننده! خداییش دیگه چی میخوای؟

میگی نه؟ این هم لیستی که نمره ی Bioshock رو در سایت های معتبر نشان میده!

1UP.com=10/10
10/10=Electronic Gaming Monthly (Only the registered members can see the link)
10/10=Eurogamer (Only the registered members can see the link)
9/10=GameSpot (Only the registered members can see the link)
Ign=9.7/10
10/10=Game Informer (Only the registered members can see the link)
9.5/10=GameTrailers (Only the registered members can see the link)
10/10=Official Xbox Magazine (Only the registered members can see the link)
95/100=PC Gamer UK (Only the registered members can see the link)
96/100=PC Zone (Only the registered members can see the link)

نسخه ی xbox360 این بازی حدود 76 بررسی رو شامل میشه که در این 76 بررسی به عمل اومده نمره ی 95 از 100 رو گرفته

نسخه ی PCاین بازی هم حدود 35 بررسی رو شامل میشه که در این 35 بررسی به عمل اومده نمره ی 95 از 100 رو گرفته

دیگه چی بگم؟ هر چی بگم، کم گفتم!

این بازی از unreal engine 3 استفاده میکنه! و برای طراحی فیزیک این بازی از موتور قوی Havok استفاده شده. احتمالا به خوبی unreal engine 3 که شک ندارید. اما باید راجع به havok بگم که موتور کاملا سر شناس که در سیستم عامل های " Unix, Linux, PS3, PS2, PSP, GameCube, Wii, Mac, Xbox 360, Xbox, Windows " به کار گرفته شده. و در بازیهای سر شناسی چون : Assassin’s creed – company of heroes- starcraft2 استفاده شده. از برنامه های قدرتمند 3d max و maya هم بهره مند هست. اولین بار Version 1.0 این موتور در سال 2000 به کار گرفته شد. وجود این 2 موتور قدرتمند هم باگهای بازی رو به حداقل رسانده!

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
راستی Bioshock برای PC از Direct x 10 هم پشتیبانی میکنه!
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

2k فروش این بازی رو در 13 september 2007 شروع کرد(در آسیا) و در روز اول بیشتر از 1.5 میلیون نسخه به فروش رفت!!!

درE3 2006 عنوان بهترین نمایش را به خود اختصاص داد و در spike TV عنوان بهترین بازی سال ، بهترین موسیقی ، بهترین داستان ، بهترین گرافیک ، بهترین بازی xbox360 ، بهترین بازی PC ، بهترین بازی سبک Shooter را دریافت کرد. و در BAFTA بهترین بازی سال 2007 نامیده شد. و از طرف سایت معتبر ign نیز بهترین بازی در E3 2007 و نامزد بهترین بازی سال شد نسخه ی pc این بازی هم از رقیب خود یعنی crysis پیشی گرفت و بهترین بازی سال شد البته از دیدگاه سایت بزرگ ign . gamespy این بازی رو سومین بازی برتر سال 2007 خواند. و از طرف gamespot هم برنده ی جایزه ی بهترین داستان شد. Gamepro هم به این بازی بزرگ جایزه ی بهترین داستان، بهترین بازی xbox360 و بهترین موسیقی و صدا گذاری رو داد!

برتری های Bioshock در اینجا خلاصه نمی شه.

Quick
16-02-08, 19:04
ممنون جالب بود به نظر منم بایوشاک دستپخت تو کی خیلی بازی خوبی بود که رئی همه چیش کار شده بود باگ هم توش ندیدم.

PCminister
16-02-08, 19:23
آفرین بر bamy.

یک نفر آخرش تو این تاپیکای بازی پیدا شد که با من هم عقیده باشه!

جالبه بدونید که بایوشاک از معدود بازیهایی هست که روی خیلی از سیستمها (منظور ضعیف و قوی بودن هست) بخوبی اجرا میشه،با کمترین افت فریم بر خلاف crysis.

من خودم تجربه این بازی را بر روی یک سیستم با 7300gt داشتم جابه بدونید افت فریمش خیلی کمتر از crysis بود.

با تشکر.

sAsAn.K
17-02-08, 01:46
دوستان ، COD4 رو دست کم نگیرید .
نظر من و 70000 نفر دیگه COD4 هست :

Only the registered members can see the link

I M A N
17-02-08, 15:17
به نظر من هم که cod4 از همه بهتر بود ...البته crysis هم خوب بود ولی به خاطر احتیاج به سخت افزار بالا به من که نچسبید..........

bamy
17-02-08, 15:57
درسته دوست عزیز!
اما نمیدونم آیا شما هر دو این بازی ها رو بازی کردی یا نه؟
من هر دو رو با XBOX360 تجربه کردم و call4 رو تموم کردم اما به نظر من Bioshock واقعا زیبا تره!
البته دلایل من کاملا سلیقه ای هستن! ولی 3دلیل برای بهتر بودن Bioshock دارم!
1- بازیCall4 بسیار کوتاه است!
2- افت فریم در بعضی سکانس ها در Call4
3-گرافیک call4 خوبه اما Bioshock گرافیک چشم نواز تری داره! میگی نه؟ خب پس این دو تصویر رو ببین:
Bioshock:
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link></b>:open_image_viewer('931329','1','6176947','2007/231/reviews/931329_20070820_embed001.jpg','Rapture%2Bis%2Ban%2 Bamazing%2Bcity%2Bthat%2Bsits%2Bat%2Bthe%2Bbottom% 2Bof%2Bthe%2Bocean%252C%2Bbut%2Bsomething%2527s%2B gone%2Bhorribly%2Bwrong%2Bdown%2Bthere.','');)

Call of duty 4:

هر دو این عکس ها real time و در حال بازی گرفته شده!
گرافیک هر دو فوق العاده است. من این 2 عکس رو zoom کردم و خیلی بررسی روشون انجام دادم:
-نور پردازی Bioshock به صورت غیر قابل انکار بهتره!
-پیکسل های عکس Bioshock با کیفیت تر بود! البته اندازه های عکس هم در نظر گرفتم!
در کل من فقط به خاطر کوتاهی بازی call4 اون رو از Bioshock کمتر میدونم!

PCminister
17-02-08, 20:17
cod4 داستان زیاد گیرایی نداره ولی در مورد بایوشاک اگر کمی انگلیسی بدونید داستان قشنگی داره علاوه بر اینکه گیم پلی این بازی واقعا زیباست و آدمو برای ساعتها پای کامپیوتر نگه میداره.

با تشکر.

Actros
18-02-08, 14:21
cod 4.....:1. (40):

lord_haze
18-02-08, 15:01
ولی بازی assassn`s creed از هر لحاظ عالی کار شده
و مخصوصا بر روی ps3

bamy
18-02-08, 15:13
من شنیده بودم روی PS3 خیلی بد کار شده... و باگهای زیادی هم داره! طوری که من شنیدم یکی از موتور های Assassin's با ps3 مشکل داشت
در هر حال قراره بهترین نسخه این بازی روی PC باشه!

lord_haze
18-02-08, 15:29
من شنیده بودم روی PS3 خیلی بد کار شده... و باگهای زیادی هم داره! طوری که من شنیدم یکی از موتور های Assassin's با ps3 مشکل داشت
در هر حال قراره بهترین نسخه این بازی روی PC باشه!

اولن کامل ترین نسخه برایه nds است و بر روی ps3 هیچ مشکلی نداره مگر شما که معلوم هم نیس که بر روی ps3 بازی کردید روش ایراد بزارید

bamy
18-02-08, 15:34
نه ! گفتم که من فقط شنیدم!
در ضمن فکر نمیکنم بازی کردن اون روی Nintendo ds جالب باشه!!! البته نظر شخصی منه...

lord_haze
18-02-08, 15:44
۱ سوال شما کیفیت nds را دیدید ؟
نظر شخصی شما درست ولی خوده شما گفتید که :(من شنیده بودم روی PS3 خیلی بد کار شده... و باگهای زیادی هم داره! طوری که من شنیدم یکی از موتور های Assassin's با ps3 مشکل داشت)
در این جا شما حرف از نظر شخصی نزدید
و با این کیفیتی که ps3 داره محاله باگ داشته باشه یا اگر هم باشه من ندیدم

bamy
18-02-08, 19:47
دوست عزیز من هم نمیدونم که شما چند ساعت Assassin's بازی کردید (روی PS3) اما به شما قول میدهم اگر بیش از 15 ساعت بازی کنید بیش از 7 باگ خیلی ناجور خواهید دید(شخصا تجربه کرده ام). اگر هم قبول ندارید میتونید از دوست خوب و نزدیک من Quick بپرسید !

Ps3 هم همچین چیز خاصی نیست... طوری که اگر برید و تحقیق کنید میبینید که 90% بازی ها ، روی Xbox360 امتیاز بالا تری گرفته اند. حاضرم این حرفم را ثابت کنم!

NDS هم با توجه به اینکه یک کنسل دستی به شمار میرود از اون انتظار بالایی نمیره... هم از نظر گرافیکی و هم از نظر Gameplay.

PCminister
18-02-08, 20:22
حالا بیخیالش بشید بذارید برای PC بیاد ببینیم دنیا دست کیه!

اما جالبه که یک بازی مثل cod4 این همه رای آورده شاید بخاطر این باشه که گیم پلی bioshock یکم پیچیده است و آدم باید یکم وقت بذاره تا باهاش آشنا بشه.

virgil تو چرا به crysis رای دادی؟! آها فهمیدم! چون گرافیک خوبی داره و تو هم با اون سیستم حسابی حال میکنی مگه نه؟!:wink:

با تشکر.

Stream
18-02-08, 20:27
حالا بیخیالش بشید بذارید برای PC بیاد ببینیم دنیا دست کیه!

اما جالبه که یک بازی مثل cod4 این همه رای آورده شاید بخاطر این باشه که گیم پلی bioshock یکم پیچیده است و آدم باید یکم وقت بذاره تا باهاش آشنا بشه.

virgil تو چرا به crysis رای دادی؟! آها فهمیدم! چون گرافیک خوبی داره و تو هم با اون سیستم حسابی حال میکنی مگه نه؟!:wink:

با تشکر.
من هم BIOSHOCK هم COD4 هم CRYSIS رو کامل بازی کردم. چه از نظر گرافیک و چه از نظر Game Play نظرم CRYSIS بوده و هست...

Quick
18-02-08, 20:29
بچه ها در این که روی PS3 بد کار شده شک نکین چون دچار افت فریم حاد هست روی PS3 مثل ساکر 2008 البته نمیدونم برطرف شد یانه......

در رابطه با کرایسیس و کاد و بایوشاک هم بگم که گیم پلی بازی ای مثل کاد هرگز به پیچیدگی بایوشاک نیست . در بایوشاک شما ده ها کار انجام میدید ولی توی کاد فقط تیر اندازی میکنید!!

در ضمن بایوشاک به خاطر تخیلی بودنش خیلی ها اونو بازی نکردن ولی کار چیزیه که از قدیم بوده و همه میشناسنش مخصوصا که الان دومین بازی بعد از WOW هستش توی Multiplayer!!!!

-----
در مورد کرایسیس هم اگه میبینید که خیلی ها بازی کردن دلیلش این بود که تبلیغات زیادی براش شد!

lord_haze
18-02-08, 20:52
باشه باشه.....................
شما هر جوری که دوست دارید فکر کنید ......
ولی ps3 دارای 8 سی پی یو core ولی xbox 3 core cpu داره و حتی god of war for ps2 هم از ۶۰٪ گرافیگ استفاده کرده است و هنوز هم نتونستد از کل گرافیگ کنسول ها استفاده کنن و company های دیگه اینکار را نخواهند کرد (به علت منافع مالی خوده شون) و هنوز نمی تونن از کل grafic ps3 استفاده کنن و به همین دلیل Xbox360 امتیاز بالا تری داره

Stream
18-02-08, 21:32
باشه باشه.....................
شما هر جوری که دوست دارید فکر کنید ......
ولی ps3 دارای 8 سی پی یو core ولی xbox 3 core cpu داره و حتی god of war for ps2 هم از ۶۰٪ گرافیگ استفاده کرده است و هنوز هم نتونستد از کل گرافیگ کنسول ها استفاده کنن و company های دیگه اینکار را نخواهند کرد (به علت منافع مالی خوده شون) و هنوز نمی تونن از کل grafic ps3 استفاده کنن و به همین دلیل Xbox360 امتیاز بالا تری داره
دوست عزیز این تاپیک مقایسه کنسول ها نیست. دلیل اصلی بهتر اجرا شدن بازیهای یکسان در Xbox 360 نسبت به Play Station 3 ، عدم ارائه یک SDK مناسب از SONY و برعکس اون ارائه یک SDK مناسب از Microsoft است و فعلا ربطی به قدرت سخت افزاری کنسول ها نداره...

lord_haze
18-02-08, 22:47
باشه پس در topic جدیدی که باز کردم ادامه می دیم خواهش می کنم همه شرکت کنن
از bamy عزیز خواهش می کنم در این تاپیک جواب دهد
PS3 or XBOX 360)i مسله این است)

bamy
18-02-08, 22:58
من کریسیس رو با سیستم گرافیک 7600GS تجربه کردم! واقعا چیز خاصی ندیدم!!!
حتی از نظر گیم پلی! البته بازی خوبی بود اما در حد Halo3-Bioshock-COD4-Assassin نبود....
البته این نظر شخصی منه... ولی باز هم CRYSIS تو PC اوله!!!
از نظر موتور جدید اون که crytek نام داره و خیلی هم سر و صدا کرده باید بگم که موتور فوق العاده ای داره اما بعیده به پای Unreal Engine3 برسه.

باز هم تاکید میکنم که این مطالب نظر شخصی منه.
1 سوال هم از Virgil داشتم: SDK چیست؟
اگه پاسخ بدی ممنون میشم...

bamy
18-02-08, 23:17
باید در مورد افت فریم ساکر (PES:2008) هم که Quick به اون اشاره ای کرده بود بگم که در پک جدیدی که ps3 با ساکر داده این مشکل حل شده...

bamy
29-02-08, 16:30
بحث به این توپی.... یه کم فعالیت کنید ..... لطفاOnly the registered members can see the link(26).gif

Keih@n.G
29-02-08, 17:10
:love:CoD4:love:

:whistle:

K A S R A
08-03-08, 01:24
قطعا Crysis بهترین بازیه سبک FPS هست .... :yes:

bamy
08-03-08, 12:46
اگه دقت کرده باشید میبینید که سال گذشته (میلادی) بازیهای FPS خیلی شاخ بودن.... مثلا تو همین نظر سنجی:
HALO 3
UT3
COD4
CRYSIS
BIOSHOCK
ORANGE BOX
همه FPS هستن و این داغ بودن این سبک در سال گذشته رو نشان میده.
بر عکس اون سبک RACING و استراتژی که واقعا کم رونق بودن
سبک RACING که فقط PGR4 و FORZA2 رو داشت... NFS هم در حد اسمش ظاهر نشد.....BURN OUT هم که به تاخیر افتاد....
استراتژی بازها هم فقط World in Conflict رو داشتند... نسخه ی جدید COH هم که همه رو نا امید کرد....

PCminister
08-03-08, 13:39
در سبک استراتژی احتمالا C&C3 را جا انداختین چون این بازی در این سبک برای من یاداور خاطرات red alert و اولین c&c بود که در این سبک توسط westwood ارائه شده بود.

ساخت ساختمانها در یک محدوده مشخص یکی از امتیازات این بازی بود که خیلی به بهتر شدن گیم پلی کمک کرده بود. (بر خلاف generals که هر جای نقشه میتونستید ساختمان سازی کنید)

در این بازی برای ساخت ساختمان در جاهایی دورتر از ساختمانهای اصلی باید یک توسعه دهنده بسازید و در محل مورد نظر deploy کنید که این کار هم زمانبر هست و هم کنترل کامل شما روی منطقه مورد نظر را میطلبه.

برای من در سبک استراتژِی این بهترین بازی ساخته شده بود اما به هر حال FPS یه چیز دیگه است!:wink:

با تشکر.

mohammad amin
08-03-08, 14:46
با Assassin's Creed خیلی حال کردم مخصوصا از ترور کردن مردم با نیزه مخفی یایا خیلی Assassin's Creed با حال بود

Quick
08-03-08, 19:32
درسته بازی قشنگی بود سبکش هم خیلی جالب بود بی صرانه منتظر نسخه ی بعدیش هستم!

DOMINATOR2
09-03-08, 07:46
سلام ! راستش من بين بازيهايي كه شما راجعشون صحبت ميكنيد ! همون CRYSIS رو ترجيح ميدم ! ولي بنظر من بهترين بازي GOST RECON 2 هستش اونم فقط شماره 2 ! راستش من دوست دارم تو بازي همه عناصر تو دستم باشند و محدوديتي نداشته باشم ! تو بازي GOST RECON 2 هر كدوم از افراد گروهت رو هر جا ميخواي ميذاري يا از رو نقشه بهش ادرس ميدي ! يا از رو دوربينه رو دوشش اطرافشو ميبيني و خلاصه كلي مورد ديگه ! البته CRYSIS هم بد نبود و تعويض قدرتهاش و يا تجهيز اسلحه هاش ! اينا خوب بودن ولي بازم ....! در ضمن من COD4 رو يك بار با DIRECTX 9 يه چند قسمتي بازي كردم و از اونجاييكه گرافيك بازي برام مهمه ! خيلي باهاش حال نكردم ! ولي وقتي دوباره و تو ويستا و با DIRECTX 10 بازي كردم واقعا تعجب كردم ! چون گرافيكش كلي با حال شده بود ( البته در بالاترين تنظيمات ممكن ) ! اينو گفتم ! نتيجه بگيرم كه مثلا بازي CRYSIS در DIRECTX 9 و كيفيت HIGHY اصلا قابل قياس با DIRECTX 10 و VERY HIGHY نيست و اين قضيه انچنان با اهميته كه خواه نا خواه رو سليقه و انتخاب ادم تاپثير ميذاره ! پس به نظر من وقتي ميتونيم انتخابي ميان بازيها داشته باشيم كه ! اونارو با كيفيت ايده ال شون بازي كنيم و اون وقت اقدام به انتخاب كنيم !! شايد با خودتون بگيد كه گيم پلي و .. براي ما مهمتره ! ولي تا حرف منو تجربه نكنيد ! منظورمو درك نخواهيد كرد !! معذرت طولاني شد ! با تشكر !!

CoD4
15-03-08, 22:37
بدون شك ‍Crysis بهترينه.البته من هنوز bioshock را بازي نكرده‌ام ولي قاطع مي‌گم Crysis.:party::love::great::give_rose::1. (5)::1. (27)::wink::whistle::gasp::lol::1. (1)::1. (26)::yes::1. (23)::11()::1. (21)::1. (28)::1. (40)::1. (10)::cry::merci:

PCminister
15-03-08, 23:17
من به وضوح نوشته هاتونو در یک مونیتور 17 اینچ میبینم لازم نیست full size بتایپین!!

البته توصیه میکنم بایوشاک را هم بازی کنین و بعدا این همه اسمایل خرج کنین!!!

Quick
21-03-08, 15:03
بچه ها از نظر گیم اسپات بهترین بازی سال سوپر ماریو شد یا کال 4؟

bamy
21-03-08, 16:02
از دید مردم در Gamespot کال4 شد....
اما از دید کارشناسان Gamespot سوپر ماریو

Quick
04-04-08, 13:47
بچه ها توی تاپیک های مختلف همه رقابت بین کال 4 و کرایسیس هست به نظرتون 2008 نسخه های جدیدشون بازم این رقابت رو خواهند داشت؟

PCminister
04-04-08, 14:00
با وجود Far Cry 2 یکم سخته گفتنش!:wink:

با تشکر.

A-Ahmadi
04-04-08, 15:32
با سلام به دوستانم بازی خور خودم
خیلی سخت هست که برای سال 2007 به نظر من بخواهیم به چند بازی مطرحی که اینجا عنوان شده بهترین رو رای بدیم.
ولی حالا که فقط یک انتخاب وجود داره، من میگم Call of Duty 4

شاد باشید ... :great:

Emperatour
04-04-08, 15:54
سوپر ماریو هم مگه جدیدش اومده؟ بابا ایول لینکشو بدید :دی

CROSSHAIR
04-04-08, 16:50
بدون کوچکترین تردید
crysis
دوم:cod4

Quick
04-04-08, 19:24