PDA

مشاهده نسخه کامل : ** کلوپ اختصاصی Xperia X1 سونی اریکسون **

Mehdi_Full
12-02-08, 21:42
سلام

دوستان در این تاپیک میتونید در مورد Xperia X1 بحث و گفتگو کنیم :yes:

Only the registered members can see the link

aMiR HosSeiN
13-02-08, 10:12
خیلی خوشگله.دست Se درد نکنه.
مگه توی ایران اومده مهدی خان؟

Emperatour
13-02-08, 17:24
تازه معرفی شده

R@R#M@N
13-02-08, 21:17
گوشی واقعآ عالی هست
یه چیز جالبی که الان فهمیدم (آرمین جان گفتند)
جوی استیک اپتیکال این گوشی هست
این جوی استیک اصلآ نیازی به ضربه زدن یا حتی لمس کردن هم نداره بلکه با حرکت دست از راه دور میفهمه و عمل میکنه
خیلی خیلی سیستم جالبی داره
کلآ سونی توی این گوشیها یه مقداری قدرت نمایی کرده و تو هر کدوم یه نو آوری کرده

Mehdi_Full
14-02-08, 00:39
بهراد جان اون لینک عکسها و تصویری های X1 رو تو همین تاپیک ادامه بده (ممنون)

این جوی استیک اصلآ نیازی به ضربه زدن یا حتی لمس کردن هم نداره بلکه با حرکت دست از راه دور میفهمه و عمل میکنه

بله دقیقا همینه :
Optical joystick navigation

سونی اریکسون یعنی خلاقیت :yes:

Armin-N
15-02-08, 08:17
من توی تاپیک نوکیا یا سونی اریکسون گفتم سونی اریکسون توی استفاده از تکنولوژی سرتره همه گفتن نه

خیلی se کارش درسته
واقعا خیلی حال کردم
هر کدوم از گوشی هاش عالیه
X1 هم که نیازی به تعریف نداره
یه PPC عالی

سی پی یو 500
رام 512
رم 128

همه میگفتن سونی اریکسون نمیتونه گوشی با سی پی یو قدرتمند بزنه

سونی اریکسون قدرت همه چیز رو داره
و حتی خیلی بیشتر از شرکت های دیگه
تولید نکردن دلیل بر قدرت تولید نداشتن نیست
خیلی دلایل مختلفی هست که ما ازش خبر نداریم

3 اینچ صفحه نمایش
800 در 480
درسته 65000 رنگه
ولی به خاطر سایزش اصلا به چشم نمیاد
در ضمن ویندوز موبایل بیشتر از این تعداد رنگ ساپورت نمیکنه
ویندوز موبایل 6
حرکت منوهاش رو دیدین؟
حال کردین خدایی؟

شبکه نسل سومش رو دیدین:
HSDPA 850 / 1900 / 2100 / 1700
در حالی که نوکیا ان 96 :
HSDPA 850 / 2100

جالبه که بدونید چندین نوع مموری هم بهش میخوره
auto-rotate هم که یکی از خلاقیت های سونی اریکسون بود اینجا با کیفیت بهتری به نمایش گذاشته

و فیلمبرداری به صورت VGA یعنی 30 فریم در ثانیه هم خیلی ها رو ساکت کرد هم دل هوادارانش رو شاد کرد

Mehdi_Full
15-02-08, 09:50
بله کاملا این گوشی و به اصطلاح Ppc بسیار کاملی هست و تنها یک دوربین 5 مگاپیکسلی میتونست جایگزین دوربین 3 بشه

و البته باز هم سیاست سونی که همیشه تو گوشیهاش یه چیز رو کم میزاره

مثل نوکیا نیست که بیاد تمام امکانات رو بزاره رو یک گوشی و دیگه هوادارانش منتظر بعدی نباشن !!

Shahryar
15-02-08, 12:18
بله کاملا این گوشی و به اصطلاح Ppc بسیار کاملی هست و تنها یک دوربین 5 مگاپیکسلی میتونست جایگزین دوربین 3 بشه

و البته باز هم سیاست سونی که همیشه تو گوشیهاش یه چیز رو کم میزاره

مثل نوکیا نیست که بیاد تمام امکانات رو بزاره رو یک گوشی و دیگه هوادارانش منتظر بعدی نباشن !!

در مورد حرف آخرتون مطمئنيد ؟! :1. (27):

كليه شركت ها اين كار را مي كنند تا بتونند گوشي هاي بعدي را بفروشند .

در كل PPC خوبي هست فقط بايد منتظر بود چه جور از آب در مياد .

ممنون
شهريار:love:

Emperatour
15-02-08, 12:32
خوب اول از همه خوشحالم بالاخره سونی اریکسون بعد از گندی که تو اسمارتفونها زد یه تکونی داد و گوشیهای واقعا عالی روانه بازار کرد ولی چنتا نکته » یکی که این تکنولوژی کیپد مال سونی اریکسون نیست و قبلا شرکتهای دیگه (اگر اشتباه نکنم اولین بار سامسونک) بهش رسیدند . خیلی از تکنولوژیهایی که داره رو برندهای معتبر پاکت پیسی مثل o2 و htc و.. بهش رسیدند . پاکت پیسی خوبی هست و توش شکی نیست ولی همین سایز صفحه غیر استانداردش که نه vga هست و نه qvga . احتما ناسازگاری بالاس با برنامه های پاکت پیسی. مگر اینکه سازندگان نرم افزار بعدا سایز جدیدی برای برنامه هاشون ارائه کنند. درکل باتوجه به اینکه اولین پی دی ای سونی هست خوبه و نمیشه خیلی خورده گرفت .قصدم شفاف سازی و تبادل نظر بود و نه خراب کردن سونی اریکسون. باید بیاد تو بازار ببینیم چطور میشه. تا عملا تجربه نکنیم نمیشه نظر قطعی داد . طرفدار نوکیا و ... هم نیستمو اونا هم ضعفای خودشونو دارن که تو تاپیک خاصشون میشه بحث کرد.:yes:

Armin-N
15-02-08, 12:51
خوب اول از همه خوشحالم بالاخره سونی اریکسون بعد از گندی که تو اسمارتفونها زد یه تکونی داد
گند نزد
کمی در جا زد
اما با این حال بهترین گوشی سال 2007 دبل910 سونی اریکسون بود:

Mehdi_Full
15-02-08, 14:51
بله با نظرات سعید جان موافقم و اینکه اولین ppc سونی بود اما برای شروع به نظر من خوب کار کرد و باید بیاد تو بازار ببینم عملا چطوریه

R@R#M@N
15-02-08, 16:41
دقیقآ
ایشالله که گوشی خوبی از آب در بیاد
کسی در مورد قیمت احتمالیش چیزی نمیدونه ؟

Emperatour
15-02-08, 18:37
موشن سنسورش باید جالب باشه/ با چرخوندن گوشی تصویر هم میچرخه. حرکتی که توی ایفون دیدیم

K A S R A
15-02-08, 21:56
سلام مهدی جان ... فوق العادست این گوشی:great: ... خداییش خیلی کف بره . اگه از امکاناتش هم چیزی می دونید حتما بگید . کی میاد تو ایران ؟ :1. (40):

Mehdi_Full
15-02-08, 22:57
بهراد جان پیش بینی بنده اینه که روزای اول رو یک میلیون باشه
بعد از دو ماه رو 600-700 فیکس بشه

موشن سنسورش باید جالب باشه/ با چرخوندن گوشی تصویر هم میچرخه. حرکتی که توی ایفون دیدیم
بله کاملا موافقم گزینه بسیار عالی هست این Motion Sensor

سلام مهدی جان ... فوق العادست این گوشی:great: ... خداییش خیلی کف بره . اگه از امکاناتش هم چیزی می دونید حتما بگید . کی میاد تو ایران ؟ Only the registered members can see the link(40).gif
سلام کسری جان بله تمامی دوستان و اهالی گوشی کف بر بودن گوشی رو اعلام کردند :whistle:
امکانات :
400 مگابایت مموری داخلی
ویندوز موبایل 6 حرفه ای
3 اینچ LCD
گیرنده جی پی اس
CPU 500 Mhz
دوربین 3.2مگاپیکسل با اتوفوکوس
فیلمبرداری VGA با 30 فریم در ثانیه
صفحه نمایش فینگرتاچ
تاریخ تولید : فبریه 2008
عرضه : بزودی (Coming Soon)

Emperatour
16-02-08, 20:39
یسری عکس براتون میزارم باز.

Mehdi_Full
17-02-08, 21:59
سعید جان ممنون از عکسهایی که گذاشتی

راستی این Ppc خیلی قشنگه مخصوصا با ویندوز موبایل 6 نظرت چیه ؟

Emperatour
17-02-08, 22:22
روی پرفورمنسش هیچ نظری نمیشه داد. ولی کلا سیپیوهای کوالکام جالب در نیومده(کلی گفتم) . برای مثال کسانی که کایزر داشتند با کامل تعجب خیای از سرعتش مینالند. . ایشاللا این یکی خوب در بیاد و سونی بتونه خوب اپتیمایزش کنه. ضمن اینکه باید اینترفیس جالبی داشته باشه . ترکیب ویندوز موبایل با جلوه های بصری سونی

nVIDIA
18-02-08, 15:44
Ppc خوبي هست فقط سرعتش به يقين پايين هست ( يك نگاه به سي پي يو و يك نگاه به سيستم عامل بندازيد )

Mehdi_Full
19-02-08, 09:03
Ppc خوبي هست فقط سرعتش به يقين پايين هست ( يك نگاه به سي پي يو و يك نگاه به سيستم عامل بندازيد )
چون X1 اولین PPC سونی اریکسون هست نمیشه این مورد رو یک ضعف کلی دونست

مطمئنا تو مدلهای بعدی این نقص اصلاح خواهد شد :yes:

R@R#M@N
22-02-08, 14:36
همونطور که سعید جان عکس گذاشتن
توی عکسا میبینید که ایکس وان با ویندوز 6.1 که جدیدترین نسخه هست ارائه شده
اینو فک میکنم کسی دقت نکرده بود

چیزی که من توی فیلمها دیدم این بود که گوشی وقتی باز میشد (کیبوردش) تصویر میچرخید و افقی میشد و وقتی بسته میشد تصویر عمودی میشد
فک نکنم موشن سنسور داشته باشه (فقط با باز و بسته شدن تصویر میچرخه)
ولی من با اپتیک جوی استیکش حال کردم

Mehdi_Full
22-02-08, 15:01
البته من بهش اشاره کرده بودم :wink:
اما جالب بود که سونی تو اولین Ppc خودش ، ویندوز موبایل 6 رو ارائه کرده بود :1. (23):

Emperatour
22-02-08, 15:03
والا من تا جایی که دیدم تو یک ویدئو حتی بدون باز کردن اخرش که گوشیو چرخوند تصویرشم چرخید.

اما جالب بود که سونی تو اولین Ppc خودش ، ویندوز موبایل 6 رو ارائه کرده بود
شرمنده داش مهدی میپرسم. مگه چیز دیگه ای هم میتونست باشه جز 6؟

Mehdi_Full
22-02-08, 15:27
شرمنده داش مهدی میپرسم. مگه چیز دیگه ای هم میتونست باشه جز 6؟
سعید جان منظورم ورژن 6 ویندوز موبایل هست یعنی نیومد از ورژنهای قبلی ویندوز موبایل استفاده کنه (5) :wink:

Emperatour
22-02-08, 16:17
اصلا 5 نمیتونست استفاده کنه. منقرض شد رفت. 7 اش هم داره معرفی میشه (فوتون) .

nVIDIA
22-02-08, 16:37
از 6.1 استفاده ميكنه در ضمن ! (Only the registered members can see the link)

R@R#M@N
24-02-08, 14:58
اما جالب بود که سونی تو اولین Ppc خودش ، ویندوز موبایل 6 رو ارائه کرده بود
مهدی جان ویندوز موبایل 6 که قدیمی تر نسبت به 6.1 هست
سونی در اولین PPC از ورژن 6.1 استفاده کرده (البته همه ی پاکت پی سی های امسال همینطور بودن (البته بیشترشون))

Emperatour
24-02-08, 15:25
زمانی که 6.1 تو بازاره خوب کاملا طبیعیه که تولیدات جدید با 6.1 عرضه بشند. من 6.1 رو نصب کردم. نکته جالبش chat Style شدنش هست تو اس ام اس

mostafa_khan
24-02-08, 21:37
دقیقآ
ایشالله که گوشی خوبی از آب در بیاد

واسه شروع یه 50-60 تومنی کمتر از 1 میلیون هست

نه فکر نکنم موشن سنسور داشته باشه

سلام مهدی جان ... فوق العادست این گوشی:great: ... خداییش خیلی کف بره . اگه از امکاناتش هم چیزی می دونید حتما بگید . کی میاد تو ایران ؟ :1. (40):
نیمه یدوم سال میلادی...مثلا وسط های تابستون

بهراد جان پیش بینی بنده اینه که روزای اول رو یک میلیون باشه
بعد از دو ماه رو 600-700 فیکس بشه

پیش بینیت درسته...اما مهدی جان این پیپی سی هست نه یک اسمارت فون و یا...
پاکت پی سی به این راحتی و توی این مدت کمی که شما فکر میکنی قیمتش پایین نمی یاد

[QUOTE=Emperatour;62771]روی پرفورمنسش هیچ نظری نمیشه داد. ولی کلا سیپیوهای کوالکام جالب در نیومده(کلی گفتم) . برای مثال کسانی که کایزر داشتند با کامل تعجب خیای از سرعتش مینالند. . ایشاللا این یکی خوب در بیاد و سونی بتونه خوب اپتیمایزش کنه. ضمن اینکه باید اینترفیس جالبی داشته باشه . ترکیب ویندوز موبایل با جلوه های بصری سونی
میشه کمی درباره ی این بحث سی پی یو ها بیشتر صحبت کنی؟نمونه هم مثال بزن کدوم گوشی کوالکام بوده و بد درامده؟

همونطور که سعید جان عکس گذاشتن
توی عکسا میبینید که ایکس وان با ویندوز 6.1 که جدیدترین نسخه هست ارائه شده
اینو فک میکنم کسی دقت نکرده بود
چیزی که من توی فیلمها دیدم این بود که گوشی وقتی باز میشد (کیبوردش) تصویر میچرخید و افقی میشد و وقتی بسته میشد تصویر عمودی میشد
فک نکنم موشن سنسور داشته باشه (فقط با باز و بسته شدن تصویر میچرخه)
ولی من با اپتیک جوی استیکش حال کردم

بله منم با بهراد موافقم..موشن سنسور نداره...فقط واسه باز و بسته شدن منوها تغییر شکل میده
بدین منظور که وقتی کیبورد رو میاری...منوها از زاویه دید شما قرار میگیره و وقتی بسته است مبنا برای دید شما رو عمودی میگذاره و در نتیجه منوها هم حالت عمودی داره
-------
راستی میدونید چرا منوها حالت کمانی داره و صاف نیست؟این واسه راحتی کار با یک دسته....گوشی رو که در دست بگیرید..مسیر انگشت شصت شما روی صفحه یک مسیر کمونی هست..از فصد منوها کمونی ایجاد شده تا با یک دست و انگشت شصت راحت باهاش کار کنید:1. (2):ببین فکر تا به کجا رفته:1. (26)::11():

Emperatour
24-02-08, 22:34
کوالکام نمونش کایزز. یکی دوتا از رفقا دارن ولی نسبت به مشخصات عددیش ضعیفتره و از سرعتش تا حدی نارضایتی وجود داره.

mostafa_khan
26-02-08, 16:50
همچین شما با قاطعیت از ضعف سی پی یو حرف زدی...من گفتم اینقدر دربراش میدونی که الان 2 صفحه توضیح میدی
پس مبنای حرفت 2-3 تا گوشی دوستان هست
منتظر توضیح کاملتری بودم ولی....

Emperatour
26-02-08, 22:42
من کدوم جملم با قاطعیت گفتم؟ من کلی گفتم. ضمن اینکه بنده جایی ادعا نکردم متخصص سیپیو هستم. شما هستی توضیح بده ماهم استفاده کنیم. یک جوری موضع میگیرید که انگار طلبکارید یا...

مثلا دستگاه اتم من با سیپیو اینتل 400 مگاهرتز از همین کایزر به مراتب سریعتره و این زیاد و کم گفتن سرعتها نسبیه و نظر شخصیه.
دوست دارید با Spb Benchmark خودتون شخصا تست کنید .

hamed1297
03-03-08, 23:37
سلام به دوستان.

در مورد X1 تاریخ ورود اون به بازار بر اساس آمار غیر رسمی و جدول زیر 1 سال دیگه هست.

ولی مثل اینکه این خبر چندان هم درست نیست..چون یکی از مسولین سونی اریکسون اعلام کرده که همون نیمه دوم سال 2008 وارد بازار میشه.
امیدواریم که همینطور بشه.

Mehdi_Full
05-03-08, 22:41
یکسری عکس جدید براتون از X1 آپ میکنم

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Mehdi_Full
05-03-08, 22:45
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

مهدی :1. (23):

Emperatour
05-03-08, 23:02
کشته مرده اینترفیسش شدم. خیلی خوشگل شده

Mehdi_Full
05-03-08, 23:19
سعید جان این Ppc واقعا معرکس

دارم ویدئوهاش رو پیدا میکنم تا آپ کنم تو این تاپیک

hamed1297
05-03-08, 23:41
مثل اینکه شرکت سونی اریکسون تایید کرده که تاریخ ورود این گوشی به بازار همون نیمه دوم 2008 هست.
ایول.
پس نگران نباشید.

hamed1297
05-03-08, 23:50
این هم چند تا عکس دیگه از این گوشی:

بقیه عکسها رو اینجا ببینید:

Mehdi_Full
05-03-08, 23:58
مثل اینکه شرکت سونی اریکسون تایید کرده که تاریخ ورود این گوشی به بازار همون نیمه دوم 2008 هست.
ایول.
پس نگران نباشید.

سلام حامد جان ضمن خوشامد گویی به جنابعالی به انجمن PcNetwork :11():

بله این گوشی تو نیمه دوم سال 2008 وارد بازار میشه

البته اگر مشکلات ورودی مثل P990 رو نداشته باشه و به قولشون وفا کنند :1. (26):

Mehdi_Full
06-03-08, 00:00
قیمت X1

$999.99 (Only the registered members can see the link)

R@R#M@N
06-03-08, 15:20
ممنون بابت عکسها مهدی و حامد جان
مهدی جان شما که Adsl داری و ویدئو میبینی . چک کن ببین اتو روتیت داره یا با باز و بسته کردن گوشی اون چرخش منوها صورت میگیره
!!!

Keih@n.G
06-03-08, 18:51
مگه اومدن X1 یه سال عقب نیوفتاده بود؟

R@R#M@N
07-03-08, 17:59
مگه اومدن X1 یه سال عقب نیوفتاده بود؟

نه داداش
خود سایت سونی اریکسون خبر رو تکذیب کرد و نوشته که گوشی های جدید سونی سر موعد مقرر وارد بازار میشن

mojtaba_n87
02-05-08, 13:27
این گوشی کیفیت صفحش پایینه و قابلیت مولتی تاچ هم نداره