PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل . حرارت Cpu من خیلی بالا می ره !

CYBER
07-02-08, 02:40
سلام . ببخشید اگه جای مناسبی پست ندادم . بهتر از اینجا پیدا نکردم !

چند روزی هست ( حدود یک هفته ) که حرارت CPU من بالا رفته و اگه دست به برنامه خاصی مثلا WORD ببرم حرارت می ره روی 59 و 60 . و هنگ مطلق میشه . و باید یا RESET کرد یا اگه شد برنامه رو ببنید که Usage و حرارت بخوابه ! !

من با برنامه SensorView کار می کنم حرارت به طور معمول روی 48 هست و با کوچک ترین کاری روی 52 میره و اگه کاری کنم روی 60 یا 63 هم میره . FAN CPU رو تازه خریدم و خمیر سیلیکون هم داره . نمی دانم چی کار باید کنم .

راستی در برنامه SensorView در قسمت فن ها ، سه قسمت دارد :
1-CPU FAN : که فعال است و سرعت را نمایش می دهد
2-SYS FAN : سرعتش روی 0 RPM است . که فکر کنم معنی آن این است که FAN SYSTEM وصل نیست یا وجود ندارد . میشه راهنمای کنید این فن چه نوعی است و باید به کجا وصل شود ؟؟؟
3- AUX FAN : این هم مثل SYS FAN سرعتش روی 0 RPM است و نمی دانم مربوط به کجا است . اگه میشه بگید فن این قسمت چه طوری است و باید به کجا وصل شود !

با تشکر از شما دوستان عزیز
لطفا کمک کنید .
CPU : 2.8 CELLERON
MB : GIGA - 8I915P Duo
VGA = Nvidia Geforce . 6200

Trance
07-02-08, 14:48
احتمال داره فن سی پی خوب جا نیافتاده باشه.یا که خمیر سیلیکون کم یا زیاد زده باشی.تنظیمات بایوس رو یه نگاه بنداز.توی قسمت تنظیمات فن سی پی یو.

اساتید فن بهتر می تونن راهنمایی کنن.با سپاس

Labyrinth
07-02-08, 15:28
دلایل زیادی دارد که دمای پردازنده زیاد میشود :love:

یکی مشکل فن

جای نگرفتن صحیح فن درجای خودش

من خودم اوایل همین مشکل رو داشتم ولی با وصل کردن یک فن پشت کیس که به امر تهویه خیلی کمک میکند این مشکل حل شد این فن در اصل کمک فن چردازنده است و باعث میشود دما مستقیما به خارج از کیس هدایت شود

این کار رو انجام بده اگر درست شد که هیچی وگرنه بگو تا بیشتر توضیح بدم :great:

MARINE
07-02-08, 15:52
سلام دوست عزیز

دوستانی که بالا گفتن شاید مشکلی از این چیزهای که دوستان ذکر کردند شما می توانید یک خمیر سیلیکون بخرید خوب اگه خواستید اقای امید شناسه کاربریش Amd>intel هست که می توانید از ایشون بخرید

WORYA_SH
07-02-08, 16:01
دوست عزیز این مدل مین گیگا یه باگ تو بایاسش هست حتما بایاس را اپدیت کنید همچنین مواردی را هم که دوستان توضیح دادند چک کنید مشکل حل میشه.

CYBER
07-02-08, 16:31
ممنونم از تمامی دوستان گلم ! دستتون درد نکنه ! خودم یک چیز هایی دستگیرم شده .
امروز یا فردا 100% فن تهویه رو نصب می کنم . البته کیس من قسمت در پشتش دو قسمت برای فن داره که روی هم دیگر قرار گرفتند . فن پایین که باید هوا را به داخل بمکد وصل است و فن که باید بالا باشد که هوا را به بیرون ببرد نصب می کنم .

چون بلد نبودم فن CPU رو نصب کنم دادم بیرون نصب کنند . وقتی که نصب کردند یکی از پایهاش موقع فشار دادن صدا ( تقه کردن پایه هنگام فشار برای جا زدن ) نداد ، ولی اصلا فن تکان نمی خورد . حتی خودم کمی تکانش دادم که مطمئن شدم اصلا تکان نمی خورد .

خمیر سیلیکون رو فکر کنم کمی زیاد باشد . به نظر شما خمیر را کامل پاک کنم و یک سرنگ خمیر روش بریزم ؟؟؟

WORYA_SH (Only the registered members can see the link)عزیز شما خیلی من رو کمک کردی ! ممنونم ازت . والا من در آپدیت بایوس هیچ چیزی نمی دانم و وضعیت برق منطقه ما جالب نیست . اگه میشه راهنمایی کنید که آپدیت بایوس چه طوری است ؟ (Only the registered members can see the link)

شنیدم بعد از آپدیت بایوس سیستم کندتر می شود و مشکلاتی برایش پیش می آید و به این دلیل هیچگاه دنبال آپدیت بایوس نرفتم .
و در ضمن اگر ناقص به هر دلیلی (قطعی برق - ضعف در خودم .. ) آپدیت انجام شود ، آیا باید مادربورد رو دور بندازم ؟
من ناشی هستم ، ممنون می شم کمک کنید
راستی در برنامه SensorView سرعت فن CPU رو از 2300 برای 40 درجه و برای 60 درجه 3250 RPM گزارش کرد.

و در آخر هم بگم که کارت گرافیک من خیلی داغ می کنه . از سری فن دار نیست ، یک چیز فلزی مثل آلومینیوم که شیار شیار است رویش نصب است . از همون 2 سال پیش هم داغ بود . در حدی که اگر دست بش بزنم ( به آلومینیومش ) نمی شود تحمل کرد . راهی هست که حرارتش را کاهش داد ؟؟؟

Labyrinth
07-02-08, 17:18
عزیز آپدیت کردن بایوس کاری نداره فقط از روی سی دی Bios@ رو نصب کن و بگذار بصورت خودکار آپدیت کند اگر تونستم عکسش رو برات میگذارم

در ضمن بروزرسانی بایوس سیستم رو کند نمیکند هیچ سریعتر هم میکند

برای خمیر سیکلون باید خرج کنی و یک خمیر مرغوب بخری اینهایی که میبینی تو بازار هست شاید 2 -3 درجه دما رو پایین بیاورند برای خرید خمیر هم باید با آقا امید صحبت کنی

بعد لازم نیست یک سرنگ خمیر روی پردازنده بریزی

برای گرافیک هم فقط یک فن نیاز هست که بگذاری روی برد گرافیک :great:

با سپاس امیر :love:

CYBER
07-02-08, 20:08
مرسی امیر جان از راهنماییت . من بایوس رو با موفقیت آپدیت کردم و فن های ورودی و خروجی هوای داخل کیس رو هم نصب کردم . وضع سیستم بعد از آپدیت بهتر شد . از نظر سرعت . اما باز هم حرارت بالاست . شاید 1 یا 2 یا 3 درجه بهتر شده باشه . یا اینکه دیر تر به اون دمای 60 درجه برسه !

سرعت فن CPU که در برنامه SensorView نوشته شده برای حرارت 50 درجه 2813 RPM است . آیا به نظر شما کافی است ؟؟ یک از دوستانم گفت کم است باید روی 4000 باشد . آیا راهی هست که فن را تعیین کرد که حداقل روی 3500 باشد و اگر لازم شد بیشتر بشه سرعتش ؟؟؟ امکانش است ؟؟

Labyrinth
07-02-08, 20:19
عزیز دیگه صد در صد برای خمیره چون من با خمیر سرامیک در آخرین حد اور 47 درجه است

و در حالت عادی در حد 31 تا 36 گمون نکنم حرارت پردازنده تو بیشتر از من باشه چون سلرون کمتر از Pentium D گرم میشود :love:

بازم اساتید بیان نظر بدن :great:

CYBER
08-02-08, 01:47
امکانش هست که فن ضعیف باشه ؟؟

Labyrinth
08-02-08, 02:44
سرعت ملاک خنک بودن یا نبودن نیست !! :1. (27):

من فنم سرعتش بالای 3000 نمیره و توی این دما سیر میکند بیشتر تهویه و نوع الیاژ اهمیت داره بطور مثال فنهای غیر استوک دورشون در بالاترین سرعت 2800 هست ولیبهتر از فنهای استوک خنک میکند :love:

بازم روی حرفم هستم خمیر را درست کن :wink:

CYBER
08-02-08, 14:01
جالب شد ! آخه من فکر می کنم که فن رو بهم انداختند . یک ماه نیست که خریدمش !!!
رو چشم حتما خمیر رو ردیف می کنم .