PDA

مشاهده نسخه کامل : کمک فوری در مورد وصل برق کارت گرافیک

K A S R A
04-02-08, 23:02
سلام دوستان .

من اخیرا ی کارت گرافیک XFX 8600 GTS گرفتم . ولی برای نصب کابل Connector برقش مشکل برام پیش اومده ...

خود کارت یه Connector 6 Pin داره که البته پاور من یه هم چین Connectori نداره . واسه همینم از یه تبدیل استفاده کردم ... یه طرف تبدیل Connector 6 PIN هست که مستقیما به کارت وصله ولی طرفه دیگش از 2 تا Connector 12 ولت تشکیل شده که من هر دو Connector برق رو وصل کردم به 2 تا Rail 12 ولت از Power . ..
کارت بدون هیچ مشکلی کار می کنه ولی من می خواستم بدونم این کار من ضرری واسه کارت نداره ... من یه عکس از این وضعیت پیکر بندی سیستم گرفتم که اونو هم واستون می ذارم ...

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

منتظر راهنمایی هاتون هستم ...
با سپاس

Labyrinth
04-02-08, 23:51
نه مشکلی ایجاد نمیشود

K A S R A
05-02-08, 01:49
نه مشکلی ایجاد نمیشود

مرسی از شما :merci:
یه سواله دیگه هم دارم ... موقعی که سیستم رو روشن می کنم فن کارت گرافیک فوق العاده سر و صدا داره (من فکر می کنم با سرعت زیادی می چرخه) ولی به محض وارد شدن به ویندوز صدای فن قطع میشه و همه چیز عادی میشه... دلیل این موضوع چیه ؟

PCminister
05-02-08, 02:41
شاید به خاطر تاخیر سنسور دما در کارتتون باشه؟

I M A N
05-02-08, 07:56
نه عزيز اين عادي هسته توي كارت هاي 8 عزيز........

Mahdi_Moosavi
05-02-08, 13:20
سلام دوستان .

من اخیرا ی کارت گرافیک XFX 8600 GTS گرفتم . ولی برای نصب کابل Connector برقش مشکل برام پیش اومده ...

خود کارت یه Connector 6 Pin داره که البته پاور من یه هم چین Connectori نداره . واسه همینم از یه تبدیل استفاده کردم ... یه طرف تبدیل Connector 6 PIN هست که مستقیما به کارت وصله ولی طرفه دیگش از 2 تا Connector 12 ولت تشکیل شده که من هر دو Connector برق رو وصل کردم به 2 تا Rail 12 ولت از Power . ..
کارت بدون هیچ مشکلی کار می کنه ولی من می خواستم بدونم این کار من ضرری واسه کارت نداره ... من یه عکس از این وضعیت پیکر بندی سیستم گرفتم که اونو هم واستون می ذارم ...

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

منتظر راهنمایی هاتون هستم ...
با سپاس

اين كاري كه شما كردي رو خيلي از كمپاني هاي ساخت vga تاييد نميكنن ( منظورم استفاده از تبديل به 6 پين هست ) .

اگر توانايي آمپردهي شاخه 12 ولت پاور شما به اندازه كافي باشه حتمآ شركت سازنده از
خروجي 6pin كه همون به خروجي pci-e معروف هست در پاور شما استفاده ميكرد .

شما براي روشن شدن بهتر موضوع مدل و توان واقعي پاور خوردتون رو ذكر كنيد . :wink:

اما در مورد دور فن بالا قضيه از اين قراره :

بلافاصله بعد از start پاور فن كارت گرافيك براي كار كردن به كنترلر روي برد كه توسط bios
تعبيه شده روي برد كارت گرافيك رجوع ميكنه ! حالا كمپاني سازنده كارت شما احتمالآ مقدار سرعت فن رو در bios روي 100% تنظيم كرده .

اين مقدار با توجه به نسخه bios ي كه هر vga دارا هست متفاوته ! براي مثال براي vga
خودم اين مقدار 20% هست . :wink:

پس طي مراحل boot و بالا اومدن ويندوز ، force ware ( منظور همون درايور كارت گرافيكه)
ميتونه روي خيلي از تنظيمات از جمله سرعت فن دخالت داشته باشه .

حالا شايد اين مقدار توسط force ware در حالت 2D كمتر از مقداري باشه كه BIOS
مشخص ميكنه ! در ويندوز هم هميشه Force ware نسبت به bios در اولويت قرار داره !

اميدوارم منظور رو گرفته باشي . :1. (26):

Mehdi_Full
05-02-08, 14:38
ممنون از توضیحات دوستان

این قضیه بالا بودن سرعت فن در CPU هم اتفاق می افته

بعنوان مثال CPU خودم که Athlon X2 4000 ای ام دی هست دقیقا همینطوره

یعنی وقتی که سیستم روشن میشه سرعت فن بسیار زیاده و صدای اون کاملا به گوش میرسه

به محض اینکه میخواد وارد ویندوز بشه صدای اون کاملا قطع میشه در واقع سرعت فن کاهش پیدا میکنه

Labyrinth
05-02-08, 15:58
دقیقا حرف آقا مهدی تایید میشه

در مورد مهدی مکس عزیز اگر مادبردت گیگاست دنبال قیمت Smart Fan بگرد ولی اگر ایسوزه امکان دنبال QFan یا یک همچین چیزی بگرد :love:

این دوقسمت مربوط میشود به این موضوع :wink:

K A S R A
05-02-08, 16:04
اين كاري كه شما كردي رو خيلي از كمپاني هاي ساخت vga تاييد نميكنن ( منظورم استفاده از تبديل به 6 پين هست ) .

اگر توانايي آمپردهي شاخه 12 ولت پاور شما به اندازه كافي باشه حتمآ شركت سازنده از
خروجي 6pin كه همون به خروجي pci-e معروف هست در پاور شما استفاده ميكرد .

شما براي روشن شدن بهتر موضوع مدل و توان واقعي پاور خوردتون رو ذكر كنيد . :wink:

اما در مورد دور فن بالا قضيه از اين قراره :

بلافاصله بعد از start پاور فن كارت گرافيك براي كار كردن به كنترلر روي برد كه توسط bios
تعبيه شده روي برد كارت گرافيك رجوع ميكنه ! حالا كمپاني سازنده كارت شما احتمالآ مقدار سرعت فن رو در bios روي 100% تنظيم كرده .

اين مقدار با توجه به نسخه bios ي كه هر vga دارا هست متفاوته ! براي مثال براي vga
خودم اين مقدار 20% هست . :wink:

پس طي مراحل boot و بالا اومدن ويندوز ، force ware ( منظور همون درايور كارت گرافيكه)
ميتونه روي خيلي از تنظيمات از جمله سرعت فن دخالت داشته باشه .

حالا شايد اين مقدار توسط force ware در حالت 2D كمتر از مقداري باشه كه BIOS
مشخص ميكنه ! در ويندوز هم هميشه Force ware نسبت به bios در اولويت قرار داره !

اميدوارم منظور رو گرفته باشي . :1. (26):

سلام دوست عزیز ...
مرسی از جواب بسیار دقیق شما . :give_rose:
آقا به خدا این تبدیلو خود کارخونه سازنده گذاشته بود توی جعبه کارت ... من جدا نگرفتمش.
در ضمن Power من Paskal 600 MAX هست که فکر کنم مقدار واقعیش دور و بر 450 باشه . به نظر شما من برای وصل کردن کارت به Powre با توجه به اینکه این Power کانکتور 6 پین نداره چکار باید بکنم ...؟

منتظر جوابتون هستم ...
با سپاس

Mahdi_Moosavi
06-02-08, 09:40
سلام دوست عزیز ...
مرسی از جواب بسیار دقیق شما . :give_rose:
آقا به خدا این تبدیلو خود کارخونه سازنده گذاشته بود توی جعبه کارت ... من جدا نگرفتمش.
در ضمن Power من Paskal 600 MAX هست که فکر کنم مقدار واقعیش دور و بر 450 باشه . به نظر شما من برای وصل کردن کارت به Powre با توجه به اینکه این Power کانکتور 6 پین نداره چکار باید بکنم ...؟

منتظر جوابتون هستم ...
با سپاس

راستش رو بخواي من واتيج اين نوع پاور ها رو قبول ندارم .

البته اگه توان واقعي كه شما عرض كردي 450w باشه كافيه !

مي توني ببيني مقدار جرياندهي شاخه 12v پاور شما چه قدره ؟! ميتوني ازش عكس بگيري ؟ پاورت رو چه قيمت گرفتي ؟!

در مورد اون تبديل هم من تو پست قبليم هم گفتم بعضي از كماني ها اين كار رو قبول

ندارن ! خيلي از كمپاني ها هم مشكلي باهاش ندارن ! البته اين كار هم علت داره !

علتش اينه كه ممكنه پاور شما توان بالايي داشته باشه ( بالاي 350w واقعي ) ولي به هر

علتي خروجي 6pin رو نداشته باشه ! اون وقت اين تبديل ها به درد ميخوره !

K A S R A
07-02-08, 16:03
سلام آقا مهدی گل :love:

آقا من پاور رو نگاه کردم ... آمپر دهی شاخه 12V 30 آمپر هست . به نظر شما جواب میده .
مرسی :11():

Mahdi_Moosavi
07-02-08, 17:50
سلام آقا مهدی گل :love:

آقا من پاور رو نگاه کردم ... آمپر دهی شاخه 12V 30 آمپر هست . به نظر شما جواب میده .
مرسی :11():

اگه 30 آمپر هست که خیالت راحت . مشکلی پیش نمیاد . :great:

معمولآ گه آمپردهی شاخه 12v بیشتر از 25 آمپر باشه استفاده از این تبدیل ها برای vga

های mid-range مشکلی ایجاد نمیکنه . :1. (26):